PARIJS-MCE TESTCASE VOOR RALEIGHPLOEG Dianne de Leeuw eerste na twee dagen JOOP ZOETEMELK BOUWT CONDITIE LANGZAAM OP Dreigende leemte Hl Soperleape in Schotland Ferdi Bracke koerskapitein FINSE SKIER VERONGELUKT w® Boj Muiten doet aanval op wereld- nrecard Morgen rentree in wedstrijd PROGRAMMA sport Voorsprong op Errath geslonken Gemakkelijke zege Okker Voor Nederlands kunstrijden Rus Kovalev kampioen 26 ZATERDAG 1 FEBRUARI 1975 r'g. Als ik me maar len dan ben ik al - verdienen als Ie sociale sector, lier bij DOW, bij alclub met een bestuur zie ik dat ie aanloop. Mis- zo tegen contac- waardoor ik zo'n en. Voor de jeugd jver. tjzonder veel tijd ar ik doe bet be- met plezier. We avonden voor op bij DOW ook be is weten door te het nu zo dat als herenteam van rbeeld in Vlissin- elburg speelt en moet daar spelen, samen met één 3an op dat als de r bij zijn, wij geen versnaperingen de kantine na af- e wedstrijd. Dat mijn mening een vloedopdejeugd- )at hebben mijn en bestuur geac- het functioneert iet zijn zo van die i, die een gunstige e vereniging kun- ideaal van Eric e zich best op zijn t in Zeeuwsch- - „er is hier veel winkel" - is het van een eigen DOW. Via alfer- >beert de Terneu- oalvereniging de iddelen bij elkaar n een eigen club- unnen realiseren, zijn al in een ver- adium. Coomans: a clubhuis heb je 3g veel meer mo wn de jeugd goed Dat zou voor mij n". TON KOOMEN -Bijna vijf jaarna >p het als eerste Ne- ib de de Europacup Feyenoord van de tterdam een cadeau ■estatie ontvangen. bood de club een i vervaardigd door ar Cor Kraat. De oorzaak van de as de inspraak van sweest. - De Franse kara- s in Santo Domingo n de gevolgen van t tijdens een partij xicaan Guzman in ionaal karatetoer- irigeGloder raakte itale kniestoot bui- jn. Later overleed eer bij kennis ge in een ziekenhuis. SPORT - De Eu- ampioensc happen r definitief in Ne- len gehouden van i. De wedstrijden den te Rotterdam <ende concours- ein „Het Kra- Italiaan Thoni is arden van de sla- de ten, ^houden Arlber- die in Cha- Zijn to- 102, II seconden, de Zweed Sten- stenrijker Hinter- •pdederdeplaats. (Van onze sportredactie) BREDA - Roy Schuiten (24) doet in de herfst van dit jaar in Mexico Stad een aanval op het werelduurre cord, dat met 49 kilometer en 431 meter in handen is van Eddy Merckx. Als restrictie stelt de we reldkampioen achtervolging dat hij dan wel in dezelfde vorm moet steken als eind vo rig jaar, toen hij de wereldtitel greep, de Ster der Beloften won, de Grand Prix des Na tions en de Trofeo Baracchi (met de Italiaan Moser). Insiders raadden Schuiten verleden jaar al aan, direct na de wereldkampioenschappen in Montreal aan een poging te wagen, maar op advies van ploegleider Peter Post gebe urde dat niet. Post: „Het was beter dat hij nog een jaartje wachtte. Mentaal was hij er nog niet rijp voor". Schuiten, die erg gebrand is op het werelduurrecord („Het slaat aan, want het is van Merckx en staat erg scherp"), is niet van oordeel dat zijn aanval te vroeg komt. Schui ten: „Als het met lukt, kan ik het nog een keer overdoen. Dan zegt men toch dat ik nog te jong was. Dat is mijn voor deel. Ik heb twee kansen. Als Merckx gefaald had, had hij het nooit meer over kunnen doen". (Van onze sportredactie) BREDA - Ploegleider Peter Post ziet de Ronde van Anda- lusië en - meer nog - Parijs- Nice als een testcase voor zijn zeventien renners tellende Tl Raleigh-formatie, die gisteren in het Turf schip in Breda werd voorgesteld. Post: „Daarin zullen ze moeten laten zien wat ze waard zijn en dan weet ik ook zo ongeveer wat de mo gelijkheden voor de rest van net seizoen zijn". Na Parijs-Nice zal Post een keus maken wat betreft de deelname van zijn ploeg aan één van de drie êrote rondes: Vpelta, Giro en Tour de Fran ce. „Ik heb daar nu nog geen beslissing over genomen, om dat ik liever heb dat ze naai ons toe moeten komen. Ik bied me niet graag aan. Daarom is het ook erg belangrijk dat de renners goed rijden in Parijs-Nice. Het programma van het tweede deel van het seizoen is trouwens afhanke lijk van de resultaten in het eerste deel". Roy Schuiten is uiteraard de spil, om wie het meeste draait in Posts ploeg, die bestaat uit merendeels jonge coureurs en enkele routiniers als René Pij nen, Tino Tabak en Ferdinand Bracke. Schuiten is de onbet wiste kopman. Maar dat wil niet zeggen dat hij altijd als beschermde renner zal ver trekken. Post: „Je moet nu eenmaal een kopman aanwij zen en Schuiten als kopman motiveert de andere' jongens. i De TIRaleigh-ploeg. Eerste rij, tweede van bovenop ae auto Wim de waal (midden) an links Jan Raas, achter hem Rene Pijnen, geheel links tweede rij kopman Roy Schuiten Dat is eind vorig jaar wel ge bleken. Totdat Schuiten bij ons kwam, reed iedereen vee. te individualistisch. Nadien reden ze veel meer als ploeg. Het is zo dat wij in elke grofe koers drie beschermde renners zullen hebben. Daar hoeft Schuiten echt niet altijd bij te zijn. Hij zal ook best eens als knecht moeten fungeren. Tens lotte is Merckx dat ook wel eens. Als beschermde renners zullen die renners worden aangewezen, die op dat mo ment het beste rijden". Post verwacht echter van de 24-jarige Schuiten, die verle den jaar Raleigh internatio naal aanzien gaf, vanzelfspre kend wel veel. Post: „Hij moet het maken dit jaar. Ik ben er van overtuigd dat hij er ook als ronderenner helemaal kan komen. In de Ster der Beloften heeft hij laten zien wat hij in zijn mars heeft. Daarin won hij een rit in lijn met vier toch las tige cols. Die jongen heeft een ongelooflijke klasse. Het heeft hem in het verleden echter al tijd aan voldoende begeleiding ontbroken. Hij werd wel bege leid, maar dat gebeurde slechts door amateurs, die hem er niet op wezen als hij achte rin het peloton zat te slapen. Zo'n jongen had zeker twee maal wereldkampioen bij de amateurs geworden moeten zijn. De groten, zoals Roger de Vlaeminck, Verbeeck en Gi- mondi zullen nu wel allemaal tegen hem gaan rijden, zoals ze het ook tegen Maertens gedaan hebben - ze hebben het wel over de blauwe trein in de zes daagsen, maar op de weg geldt dat nog veel sterker; wat er op de weg allemaal gebeurt... - maar daar moet hij zich niets van aantrekken. En ik heb hem ervoor gewaarschuwd vooral niet met de groten-in de slag te gaan, want die strijken aan KOPENHAGEN (ANP) - In de strijd met titelhoudster Christine Ernath om het Europees kunstrijkampioenschap in Kopenhagen ligt Dianne de Leeuw na de verplichte figu ren en de korte kuur, die in totaal zestig procent van de totale puntenwaardering uitmaken, een neuslengte voor. De Zwitserse Karen Iten, die na de verplichte figuren het klassement aanvoerde, kwam bij de dubbele lutz ten val en voerde de combinatie ten dele slecht uit. Hetzelfde overkwam de Westduitse kampioene Isabel de Navarre, die na de figuren nog tussen Dianne de Leeuw en Christine Errath instond. Sa men maakten ze ruim baan voor het grote duel op de vrije kuur, waarmee zaterdagavond het Europees kampioenschap wordt besloten. Bij het ingaan van die finale heeft Dianne de Leeuw de gun stigste uitgangspositie. Maar het verschil is uiterst gering. Van de 5,5 punt, die zij na de verplichte figuren op Arrath voorstond, bleven er in de ver plichte kuur slechts twee over. De twee minuten durende RICHMOND (ANP) - Tom emakki Okker heeft derde ronde gemakkelijk de bereikt van het WCT-toernooi (groene groep) in Richmond. Okker won in twee sets van de Zweed Kjell Johans son, 6-3, 6-2. Arthur Ashe, die als derde op de plaatsingslijst vlak onder Okker staat, had even weinig moeite met Zeljko Franulovic (Jsl), 6-3,6-1. Björn Borg de fa voriet voor Richmond, moest een set afstaan aan de Spanj aard Miguel Higueras, die bo vendien m de derde set last van kramp kreeg. Toen echter had Borg al een beslissende voor sprong van 3-0. Okker speelde overtuigend sterk tegen de hoogblonde Zweed. De volley's van Neder lands sterkste speler waren ze ker en Okker kreeg de ballen steeds daar waar hij wilde. „Het ging zoals het moest", vertelde Okker later. „Wanneer ik de kans krijg om te volleren, kan ik het tempo bepalen en hoe meer er bewogen moet worden, hoe gemakkelijker het wordt' De belangrijkste voor mij uitslagen van de tweede ronde van net toernooi in Richmond zijn: Pa- run NwZ - Bertolucci Ita 7-6 5-7 6-3, Giltinan Aus - Domin- quez Fra 6-3 6-3, Borowiak VSt Reid VSt 6-1 6-2, Okker Ned - Johansson Zwe 6-3 6-2, Ashe VSt - Franulovic Jsl 6-3, 6-1, Borg Zwe - Higueras Spa 6-4 2-6 6-0, Panatta Ita - Hewitt ZAf 6-0 4-6 6—4. korte kuur gaf een nek-aan- nek-race te zien tussen de aan komende en de gearriveerde ve dette. De gedrongen Errath kwam bij de verplichte spron gen (onder meer een dubbele lutz en een combinatie met een dubbele rittberger) iets hoger van het ijs. Dianne de Leeuw oogde sierüjker bij de wissel wagen en de ingesprongen piro uette. Het was moeilijk kiezen voor de jury. Het Nederlandse jurylid mevr. Bon en de Westduitser hielden het op een onbeslist. De Joegoslaaf waardeerde Dianne iets hoger. De drie Oostbloklan den, Oost-Du itsland, Tsjechos- lówakije en Polen waren voor Errath, evenals het Zwitserse en Italiaanse jurylid, die de belan gen van respectievelijk Karen Iten en Susanne Driano in het oog hielden. Verbijstering wekte het oordeel van Sally Ann Sta- pleford, in de wandelgangen wel de onfeilbare van de ISU ge noemd. De Britse had kennehjk iets gezien, wat aan alle anderen was ontgaan. Ze gaf Dianne tweetiende punt lager dan Er rath en herstelde dat bij de artis tieke waardering slechts voor de helft. Het kusje, waarmee trainer Doug Chapman zijn pupil na af loop - bij wijze van zeer grote uitzondering - beloonde, was te vroeg. Dianne is nog lang geen kampioenne. Ze zal er zaterda gavond alles aan moeten doen: inclusief - naar alle waarschijn lijkheid dan - aan de drievou dige sprongen. - De stand na de verplichte fi guren en de verplichte kuur is: 1 Dianne de Leeuw (Ned.), plaats- cijfer 13-124,11 punten; 2 Christine Errath (O.-Dld.) 15-123,60; 3 Annet Poutzsch (O.-Dld.) 29-120,98; 4 Liana Drahova (Tsj.) 46-117,61; 5 Isa- bell de Navarre (W.-Dld.) 43,5-11,13; 6 Karin Iten (Zwi.) 57,5-116,32; 7 Susanne Driano (Ita.) 56,5-116,38 (de jury plaat ste haar toch lager dan Karin Iten); 8 Marion Weber (O.-Dld) 71.0-114.44; 9 Evi Köpfli (Zwi.) 86.5-112.67; 10 Dagmar Lurz (W.-Dld.) 96.0-111.51; 20 Sop hie Verlaan (Ned.) 176.0-103.23; 22 Annemarie Verlaan 187 0-102 36. (Van onze sportredactie) GERMIGNY - De erelijsteh van de belangrijkste wielerwedstrijden zouden er heel anders uitzien als het noodlot niet voortdurend het pad van de coureurs had gekruist. In het gouden boek van tourwinnaars zoekt men bijvoorbeeld naar de naam van Roger Rivière, de fenome nale Fransman die in 1960 op weg naar de zege in de afdaling van de Col du Perjuret een fatale val maakte. Het zal ook altijd een vraag blijven in hoeverre de Engelse toerist met zijn rode autootje het vorig jaar in Valras de geschiedenis van de tour heeft beïnvloed. Want voor velen was Joop Zoetemelk op dat moment schier onklopbaar als ronderenner. In zeven maanden zijn de wonden van Zoetemelk geheeld. Vanaf 12 januari heeft hij elke dag als een bezetene getraind. En morgen maakt hij in Aix en Provence zijn come-back in het peloton. Joop Zoetemelk: weinig klassiekers rijden. KOPENHAGEN (ANP) - Ne derland telt weer mee in het we reldje van de zitpirouette en de dubbele sprongen. Een eigen vertegenwoordigster in de jury: twee dames van de Amster damse kunstrijstichting, die wervend rondgaan voor een in ternationale ontmoeting,die in november staat te gebeuren en een ploegleider, die met egards wordt ontvangen. Alles dank zij Dianne de Leeuw, de schaat sende ballerina uit Paramount. Dianne de Leeuw vormt een levensgrote bedreiging voor de Europese en wereldkampioene Chistine Errath. De breed af hangende bontjassen van de ijsshov-directeuren zijn al ge signaleerd in het regenachtige Kopenhagen. De aanlokkelijke aanbiedingen gaan van mond tot mond. Slaan ze dezer dagen niet toe, dan toch zeker direct na de Olympische Winterspelen van volgend jaar in Innsbruck. Dan is Dianne weg en wat gebe urt er met het Nederlandse kun strijden. Hoogstwaarschijnlijk valt er net zo'n gat als na de succes-periode van Sjoukje Dijkstra en Joan Haanappel. Kunstrijdend en kunstmin nend Nederland kan de centen niet opbrengen. De Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijder- sbond, die ook de artistieke af deling beheerst, pompt er meer geld in dan er uitkomt. Vijfent wintig duizend gulden wordt aan een aandvol ambitieuze ou ders uitgereikt om de kosten van buitenlandse trainingsstages te bekostigen. Dat is omgerekend een subsidie van meer dan vij fentwintig gulden per lid van de 13 Nederlandse kunstrijclubs. Dat lijkt heel wat, maar het is natuurlijk slechts een druppel op een gloeiende plaat. Een paar schaatsen voor de verplichte fi guren (voor de kuer heeft men weer andere nodig) kosten al gauw 350 gulden, een enigszins aantrekkehjk ogend schaats- kostuumpje het dubbele. Train ers van naam vragen tien tot vij fendertig gulden per lesje van twintig minuten. Daarbij komt dan nog het reizen en het huren van ijs. Het laatste het liefst zo veel mogelijk, omdat kunstrij ders en rijdsters nogal wat arms lag nodig hebben. De leer periode bestrijkt zo'n vijftien jaar, van het vijfde tot het twin tigste levensjaar. En als dat dan allemaal Is volbracht, lonkt de ijsrevue. Geen wonder dat de K.N.S.B. huiverig is voor 'nog meer investeringen. Vandaar ook dat mevrouw Verlaan, moe der van vier schaatsende doch ters, met beide benen op de grond blijft staan. „Elke steun is welkom natuurlijk. Maar we weten nu eenmaal, dat wij het als amateurs moeten opnemen tegen profs. Ik kan me best voor stellen dat de bond niet meer geld ter beschikking kan stel- USHOCKEY - Het Japanse ijshockeyteam heeft in Duis burg de derde oefenwedstrijd tegen West-Duitsland gewon nen. Ditmaal werd het 12-1 na periodestanden van 0-17-0 5-0. „Verwacht nog niet teveel van me", waarschuwde hij, „ik bouw mijn conditie langzaam op. Eerst bij de start van Parijs-Nice moet ik in topvorm zijn". Zoetemelk heeft zijn seizoen zorgvuldig gepland en afge stemd op de tpur. Hij rijdt weinig klassiekers, alleen die wedstrijden waarvan het par koers hem ligt, zoals de Amstel gold-race, Luik-Bastenaken- Luik, en de Waalse pijl. „Ik hoef mijn seizoen niet te maken in de ronde van Vlaande ren", zegt hij, „ik zou ook wel een klassieker kunnen winnen, maar de risico's zijn groot. Ne gen van de tien keer regent het en voor het bereiken van de heu vels is er op de smalle kasseiwe gen een enorm gedrang, hetgeen erg gevaarlijk is. Daar waag ik me liever niet meer in, want voor mij is de Tour toch de hoofd zaak". Joop woont nu al weer enkele jaren in Germigny, een plaatsje op veertig kilometer van Parijs. Langs zijn tuin loopt de Marne. Het landschap is mooi, het is er erg rustig, bosrijk en heuvelach tig. Een ideaal verblijf voor een renner. Zoetemelk traint daar altijd in zijn eentje, hij trekt zich niets aan van de moderne opvat ting over groepstraining die be ter zou zijn omdat de snelheid wordt opgevoerd. Elke ochtend stapt hij op de fiets voor een trainingsrit van honderd kilo meter die hij in snel tempo af legt. Hij schakelt in kleine ver snelling (44 maal 16) en hij rijdt daarmee moeiteloos een tempo dat boven de 40 kilometer per uur ligt. Zoetemelk: „Het heeft de laatste tijd veel geregend. Dan kwam ik 's morgens vroeg bui ten en merkte dat ik met even veel plezier aan die rit begon. Dat is ambitie, ik houd van dit vak en daarom kan ik er veel voor laten". Zoetemélk is een natuurprodukt. Hij racet op het platteland, rookt nooit, drinkt geen alcohol, ligt voor tien uur in bed, traint keihard, mijdt chemische middelen, geen won der dat hij van jaar tot jaar ster ker is geworden en in 1974 een ongekend hoog niveau bereikte. Jaren geleden ging hij, toen niemand daar nog aan dacht, in de Joegoslavische bergen skilo pen. Soms vertrok hij om acht uur 's morgens met een pakje bo terhammen op de rug, en keerde eerst om elf uur 's avonds terug. In de Franse Alpen heeft hij deze winter elke dag twintig kilome ter op ski's afgelegd. Hij heeft daarnaast veel gewandeld en zich mentaal voorbereid op het nieuwe seizoen en de Tour de France, waarin hij (verrassend!) de Spanjaard Louis Ocana het meest vreest. Ocana? „Ja", zegt Zoetemelk, „ik heb veel over hem nagedacht. Ga zijn carrière maar na. In 1970 was hij ner gens, in 1971 fietste hij op weg naar Orcieres-Merlette op tien minuten. Hij zou toen die tour gewonnen hebben zonder die valpartij. In 1972 was hij weer nergens. In 1973 reed hij formi dabel en won de tour. In 1974 was hij opnieuw nergens. Dus verwacht ik hem dit jaar". Van Ocana is bekend dat hij GLASGOW Ret bestel van de Schotse voetbalcompetitie zal volgend seizoen drastisch worden gewijzigd door de in voeringvan een „super-league". De tien hoogst-geklasseerde clubs in de eindrangschikking van dit jaar zullen die hoogste afdeling van het Schotse voetbal gaan vormen. De clubs ontmoe ten elkaar in het volgende sei zoen vier maal. De laatste acht van de eindrangschikking van de eerste divisie en de nummers een tot en met zes van de tweede afdeling spelen in het seizoen 1975-76 in de eerste divisie en de overige veertien vormen de tweede divisie. „Het is de belangrijkste be slissing in het Schotse voetbal in de geschiedenis van de league", aldus Thomas Maule, secretaris van de league, „elke club heeft er voordeel van, want elke ver eniging zal trachten, die super league te bereiken waar de pu blieke belangstelling groot zal zijn en alle omstandigheden aanwezig zijn om zeer goed voetbal te kunnen spelen". De vermindering van het aan tal toeschouwers bij de wed strijden is het grootste probleem waarvoor de Schotse bond zich ziet geplaatst. In vijf jaar tijd liep net aantal bezoekers terug met een miljoen. zich na een goed seizoen met veel plezier overgeeft aan huldi gingen en feestjes. En dat hij daarbij de training verwaar loost. Na een slecht seizoen traint hij 's winters verbeten. Zo zou zijn wisselvalligheid te ver klaren zijn. En Schuiten dan? Zoetemelk: „Hij is in bepaalde wedstrijden gevaarlijk, maar ik zie in hem geen serieuze tegenstander in de Tour. Het winnen van de Ster der Beloften is heel iets anders dan het winnen van een grote ronde. Fedor den Hertog lijkt mij ook niet gevaarlijk meer. Hoewel je het met hem nooit he lemaal zeker weet, geloof ik dat hij beroepsrenner is geworden toen hij als amateur over zijn hoogtepunt heen was". Zoetemelk heeft van de direc tie van Gan de verzekering ge kregen dat de ploeg, inclusief Raymond Poulidor, volledig in zijn dienst zal rijden. Intussen loopt de rechtzaak tegen de En gelse toerist met het rode au tootje nog steeds. Vele renners zijn ondervraagd door een commissaris van politie. Als het onderzoek is afgelopen zal de eis tot schadevergoeding niet ge ring zijn. De toerist mag blij zijn als Zoetemelk dit jaar opnieuw de top bereikt. De supporters ook, want dan kan Nederland misschien zijn tweede tourwin naar huldigen. KOPENHAGEN (ANP) Vladimi Kovalev mag zich als eerste Rus dank zij een iets gro tere regelmatigheid in de drie onderdelen de opvolger noemen van de aan de knie geblesseerde Oostduitser Jan Hoffmann als Europees kunstrijkampioen bij de heren. De half volle Brandbyhal in Kopenhagen kon zich met het eindresultaat nauwelijks ver enigen. Daarvoor was de Kürr van de spectaculaire Brit John Curry, die in anderhalve minuut drie keer de lucht in ging voor een drievoudige sprong, te laag gewaardeerd door de in meer derheid Oosteuropese jury. toch maar de vetste prijzen op. Hij moet de strijd met ze aan binden. In het begin van je profcarrière moet je laten zien wat je kunt. En een met strijd behaalde zevende plaats heeft voor mij veel meer waarde dan een tweede met afspraken. La ter, als hij een gevestigde repu tatie heeft, kan hij wel eens wat handelen, maar nu beslist niet. En als hij het toch doet, zal ik hem het advies geven maar zesdaagserenner te wor den". HEIN GROOTHUIS (Van onze sportredactie) BREDA - De 36-jarige reeds lang grijs haar hebbende Belg Ferdinand Bracke is door Pe ter Post als koerskapitein van de TI Raleigh-ploeg aange steld. Post: „Bracke is een voorbe eld in en buiten de wedstrij rgd iblik den. Het is de best verzorgde renner, die er op het ogenblik is en ik heb er vertrouwen in dat hij dat over kan brengen op de andere renners". Bracke zelf, die vorig jaar nog tweede werd in de ronde van België („vorig jaar had ik mijn beste seizoenbegin van mijn. hele carrière"), over zijn functie: „Vooral in de rondes moeten de jonge renners nog ontzet tend veel leren. En met mijn ervaring moet ik ze zeker het een en ander op kunnen laten steken". (Van onze sportredactie) BREDA - De TI-Raleigh- ploeg ziet er als volgt uit; Roy Schuiten, Jos van Beers, Ferdi nand Bracke (Belg), Bob Cary (Eng), Günther Haritz (W-Dld), Aad van den Hoek, Bas Hordijk, Theo van der Leeuw, Dave Lloyd (Eng), Bert Pronk, René Pijnen, Jan Raas, Fred Rompel- berg, Karei Seis (Belg), Tino Ta bak, Dietrich Thureau (W-Dld), Wim de Waal; ploegleider: Peter Post; soigneur: Ruud Bakker, mecanicien: Jan Legrand. Het voorlopige programma van de formatie is: 9 februari: vertrek naar trainingskamp in Fuengirola (Spanje), 16 - 22 fe bruari; Ronde van Anadlusië, 1 maart: Omloop van het Volk, 2 maart: Kuurne - Brussel - Kuurne, 2 maart; Ronde van' Limburg, 5 maart: Fayt ie Franc, 9 - 16 maart: Parijs - Ni ce, 19 maart: Milaan - San Re- mo, 21 maart: Luik - Ligny, 22 maart: Harelbeke, Grote Prijs E3, 23 maart: Dwars door Be lgië, 30 maart - 4 april: Ronde van België, 6 april: Ronde van Vlaanderen, 9 april: Gent - We- velgem, 13 april: Parijs - Rou- baix, 15 april: Elfstedenronde, 17 april: Waalse Pijl, 20 april: Luik - Bastenaken - Luik, 1 mei: Rund um den Henniger Turm, 7 12 mei: Vierdaagse van Duin kerken, 2-10 juni: Dauphiné Libéré, 11 - 21 juni: Ronde van Zwitserland, 22 juni: Neder lands kampioenschap, 21 - 26 augustus: Ronde van Neder land, 14 september: - Parijs - Brussel, 28 september: Tours - Parijs, 5 oktober: Grand Prix des Nations, 27 oktober: Trofeo Baracchi. ZELL AM ZILLER (REU TER) De 16-jarige Finse skiër Markku Vuopaia is vrijdag om het leven gekomen tijdens de af daling voor het Europees junio- renkampioenschap in het Oos tenrijkse Zeil am Ziller. Nadat hij de finish al was ge passeerd, gleed hij nog honderd meter door en botste schuin staande op één ski tegen een boom. Hij liep daarbij dodelijk hoofdletsel op. Betty Stöve heeft de kwartfi nales niet gehaald van het Vir- flnia Slimstoernooi in Merri- eld. De Nederlandse speelster verloor in twee sets (2-6 3-6) van de als derde geplaatste Aus tralische Kerry Melville. De be langrijkste uitslagen: Kerry Melville Aus - Betty Stöve Ned 6—2 6—3, Martina Navratilova Tsj - Kathy Kuykendall VSt 6-3 6—1, Chris Evert VSt - Dianne Fromholtz Aus 6-2 6-3. VOETBAL Adam Musial, verdediger van het Poolse na tionale elftal tijdens het W.K. die in november van het vorig jaar ernstig gewond raakte bil een auto-ongeluk heeft de trai ning hervat. Volgens de behan delende artsen zal hij in april of mei weer wedstrijden kunnen spelen.

de Stem | 1975 | | pagina 27