Truc van Dellow voor extra rust Amsterdam mers druipen als geslagen honden af SÈHm Wm IJsselmeervogels wipt Groningen 9 DAGBLAD VOOR ZUIDWEST-NEDERLAND HULSHOFF: DIEPER KAN AJAX NIET AFZAKKEN Volendam verslaat Haarlem HTirfTs#1 X X X X X X X X X X X K Explosie Vleugels f \s~ v H TOTO 18 LOTTO STEM (Van een onzer verslaggevers) ALMELO - „Zolang we niet met onze normale verdediging spelen, kunnen we ieder goed resultaat wel vergeten", oor deelde Ajax-voorzitter Van Praag gisteren in Almelo. Komende zondag krijgt Ajax voor de uitwedstrijd tegen MVV in ieder geval defensief belangrijke versterking. De schorsing van Wim Suurbier is voorbij en ook keeper Piet Schrijvers zal weer opgesteld worden. Schrijvers gisteren in Almelo: „Ik heb tijdens de kerstdagen weer getraind, maar ik durfde nog niet te vallen. Om alle risi co's te vermijden ben ik dan ook tegen lleraclcs niet opges teld. Tegén MVV dacht ik ze ker van de partij te zijn". Kuud Krol zal Ajax nog enige tijd moeten missen. Zijn lies blessure is nog niet genezen. Krol: „Ik dacht zelf dat het we ieens een langdurige geschie denis kon worden" Of Barry Hulshoff de komende dagen weer normaal kan trainen staat nog niet vast. Keeds voor rust kreeg hij weer last van zijn knie Toch speelde Hulshoff de wedstrijd uit. „We moeten nu maar afwachten of de zaak niet geforceerd is". Over het resultaat van gisteren tenslotte: „Dieper kun Ajax gewoon niet afzakken. Wc moeten totaal opnieuw begin nen. En dat zal wel een kwestie van jaren worden". En Hans Kraay: „Afgrijselijk deze nederlaag. Een corner verhouding van 18-3 in ons voordeel en dan nog te weinig doelpunten. Het is triest met Ajax gesteld". Dolle vreugde bij Heracles na hel laatste fluitsignaal. Op bovenstaande foto omhelst oud-Baronie speler Ferry Pirard Heracles- trainer Ron Dellow (Van een onzer verslaggevers) ALMELO - Heracles- trainer Kon Dellow had een speciaal middeltje gevonden om zijn spelers een extra lange rust na de officiële speeltijd van 90 minuten te gunnen. Zonder scheidsrechter Jon ker in kennis te stellen van zijn plan, riep hij alle spelers naar de kleedkamer. Daar werden schone en dus droge shirts aangetrokken. Dat alles duurde zo'n zeven a acht mi nuten. Het wisselen van de shirts nam extra tijd in beslag omdat Dellow er op stond dat iedere speler een shirt aantrok overeenkomend met het rug nummer waarmee hij de eerste 90 minuten had gespeeld. Ajax heeft tegen deze gang van zaken niet geprotesteerd ondanks het feit dat het beker-reglement voorschrijft dat na afloop van de normale speeltijd de spelers op het veld moeten blijven. Kon Dellow stelde na af loop tegen Ajax: „Je hebt ge wonnen van een wereldkam pioen en dan zou je jezelf ei genlijk ook zo niogcn noemen. Alleen: dat zullen we zondag tegen FC Den Bosch dan ook waar moeten maken. Ik hoop dat dit succes geen eendags- vlinder is". De spelers van Heracles hebben aan de winst op Ajax de man f 500,- overgehouden. De premie werd gisteren op een wat ongewone wijze uitge reikt. De spelersgroep werd voor een feestelijke bijeen komst in het Cultureel Cen trum in Almelo uitgenodigd en daar ontvingen de spelers ter plaatse hun financiële belo ning. HERACLES VERNEDERT AJAX (Van onze sportredactie) ALMELO - Tussen twee verzorgers in werd Heracles- aanvoerder Mulderij van het veld gedragen op het moment dat zijn elftal op het bomvolle Heracles-veld een ere-ronde maakte. Ajax was toen al lang verdwenen in de piepkleine, duidelijk in verval zijnde, kleedkamer. „Vraag maar aan de manager wat er op dit moment met Ajax aan de hand is", verzuchtte even later Ruud Krol, de Ajacied die als toe schouwer de zo sensationeel verlopen bekerwedstrijd (4-2) had gezien. En Hans Kraay later: „Ik weet het niet. We hebben ons optimaal op dit gebeuren kunnen voorbereiden; we hebben Heracles niet onderschat; de jongens hebben stuk voor stuk hard gewerkt. Maar het lukt niet meer. Er zit geen zelfvertrouwen in de ploeg, ieder verband tussen de linies is zoek en aanvallend weet men de kansen niet te benutten". Kraay en zijn in Almelo inge zette 13 spelers verlieten als ge slagen honden het oude, primi tieve Heracles-veld Een terrein waarop de afgelopen dagen spoorslags wat tribunes werden gebouwd en zelfs aanhangwa gens achter het doel waren gere den om alle belangstellenden voor dit bekergebeuren een goede plaats te bieden. En de kleine 10.000 man die Heracles gisteren in de stromende regen liefst 120 minuten in actie za gen, behoefden geen spijt te hebben van de gang naar dit herboren Heracles Johnny Rep (links) in duel met Bronkers Want de ploeg van trainer Dellow, die nog niet zo lang ge leden in de eerste divisie bij voorbeeld tegen Eindhoven een 8-0 nederlaag moest incasseren, speelde de wedstrijd van het jaar. „Dat kon ook bijna niet anders", vertelde dolgelukkige Engelse trainer Dellow, „vier weken hebben mijn spelers met het treffen tegen Ajax in de maag gezeten Ik wist dat er een explosie moest volgen Maar dat de jongens zoveel kracht hadden dat zij juist op het beslissende moment (in de laatste 15 minu ten van de tweede verlenging) de VOLENDAM (ANP) - Haar lem heeft vergeten in de eerste Helft met behulp van de sterke rugwind een grotere voorsprong dan 1-0 te nemen tegen het langzaam op gang komende Vo lendam. Weliswaar nam de ploeg van trainer Hughes vrij gelukkig een voorsprong, toen in de elfde mi nuut van de matige eerste helft de verdediging van Volendam blunderde en Feteris na goed doorzetten en knap solowerk kon doelpunten. Maar verdei kwamen de Haarlemmers niet De ploeg had wel kansen, maai doelman Hoek stopte schoten van Boszhardt, Wentzel en Fete ris In de tweede helft was hei andersom. Al spoedig kwam Vo lendam door Billy Bond naasi Haarlem. Het vlotte doelpunt inspireerde de ploeg Binnen eer uur was het 3-1 via Karsten en opnieuw Bond. Volendam was tevreden en di Haarlemmers zagen geen kans meer de ietwat overmoedig spe lende Volendamse achterhoed) te passeren. De Boer van Volendam moesl met een uit de kom geschoten schouder naar een Purmerends Ziekenhuis worden vervoerd. Billy Bond passeert Haarlem-doelman Dortmund eerste maal full-profs van Ajax zouden be dwingen, heeft zelfs mij aan het nadenken gezet. Wat een karak ter zat er vandaag in de ploeg". Aanvoerder Mulderij was na het laatste signaal van scheids rechter Jonker het sprekend voorbeeld van de inzet waarmee dit Heracles van de eerste tot de laatste en 120ste minuut had ge streden. Even probeerde hij nog (aan de armen van bonkige doelman Steunenberg) aan de ere-ronde deel te nemen, maar Mulderij viel van uitputting tegen de grond. Tussen twee verzorgers moest hij van het veld worden gedragen Ruim een half uur na de strijd zei Mulde rij: „Ik kon niet meer Ik hebniet eens goed kunnen juichen voor de winst. Ik was kapot. Ik kon geen been meer voor het andere zetten". Heracles heeft overigens niets teveel gekregen met de 4-2 overwinning Want wanneer al in de eerste helft de kansen be nut waren die door snelle uitval len ontstonden, dan had Ajax al na 45 minuten op een fikse ach terstand gestaan. Hel waren de overal opduikende en technisch sterk spelende spits Hans Polko en de erg snelle, beweeglijke vleugelaanvaller Hannes Lalo- pua die de Ajax-verdediging voor de grootste problemen wis ten te plaatsen. De Amster dammers mochten dan trachten om met geschoold voetbal Her acles een beetje uit het ritme te halen, de Almelose semi-profs voelden er niets voor om zich gewonnen te geven. En vooral Polko leidde steeds opnieuw ge vaarlijke acties in. Tot driemaal toe kreeg Wes terhof een kans om de weifelend opererende Stuy te passeren. Met meer geluk dan wijsheid bleef Stuy overeind Maar ook de donkere Lalopua - later de man die Ajax definitief op de knieën zou bréngen - weerde zich al voortreffelijk indestrijd Dusbaba, Hulshoff en Blan kenburg kwamen gewoon kwa liteit tekort om dit jonge geweld tot staan te brengen Westerhof bleef de meest vnjgespeelde man en tot tweemaal toe ver scheen hij alleen voor Stuv Eenmaal vloog de bal langs het doel en de tweede keer was Barry Hulshoff voor Stuy de reddende engel Natuurlijk probeerde Ajax wel iets terug te doen. maar tegen de fanatieke verdediging i van Heracles werden niet de meest succesvolle wapens ge bruikt De linie Brokamp- Geels-Rep maakte er niets van ..En ik had juist voor dit trio ge kozen, omdat ik dacht dal zij met hun lengte openingen in het j strafschopgebied konden ma ken. Toen dieopzet mislukte heb ik toch maar gekozen voor Jan Mulder in de plaats van Geels". En dat was een goede wissel, want met Jan Mulder in de ploeg kreeg'Heracles het na rust veel moeilijker. Mocht in de eerste helft Van Santen eenmaal de lat boven Steunenberg geraakt hebben, in de tweede helft kreeg -de Heracles-doelman het heel wat moeilijker en de treffer van Rep in de 12de minuut was een logisch gevolg van de over macht. Maar Heracles wilde niet buigen. En nog geen zes minuten later was het weer gelijk. Een voorzet van Polko werd door Grobben ingekopt. Kort daar voor had Blankenburg de paal van zijn eigen doel geraakt en de door Lalopua ingeschoten bal kwam via de onderkant van de lat weer het veld in. In de 22ste minuut leek Ajax op rozen te zitten, toen Brokamp resoluut een combinatie tussen Notten en Mulder wist af te ron den: 1-2 De Amsterdamse voet balprofs hadden vanaf dat mo ment alleen al op hun routine de zaak in Almelo moeten afma ken. Perslot van rekening waren er nog maar 18 minuten te spe len. Maar Heracles kreeg - met de wind mee - opnieuw vleugels Verdediger Paul Amweg knalde 6 minuten na de goal van Bro kamp de bal tegen de paal en Hannes Lalopua rondde met een schitterend schot de Heracles- aanval af: 2-2. Het zou slechts een kwestie van tijd worden eer de semi- profs door ademnood getroffen zouden worden, werd gedacht op de Ajax-bank Maar Heracles wist beter Trainer Dellow wilde voor de verdediging verse krachten inzetten, maar de spe lers wilden gewoon de formatie intact houden, en Dellow wil ligde de wensen in. Kraay moest wel zijn tweede wissel toepas sen. Hulshoff kreeg zoveel last van zijn knie dat hij door Van Dord in de verlenging vervan gen moest worden. Heracles heeft ruim 15 minu ten met de moed der wanhoop gestreden Ajax was niet meer voor het doel van Steunenberg weg te slaan. Willy Brokamp schoot tot twee maal toe tegen het houtwerk. Heinz Stuy kreeg 15 minuten lang geen bal te ver werken. En daarom was de ontknoping zo sensationeel In de tweede minuut van de tweede verlen ging maakte Horst Blankenburg weer een fout Hij speelde de bal onnodig in de voeten van Lalo pua die vliegensvlug de bal vooi het doel trok. waar Westerhof klaarstond om van het Heracles-veld één grote feest plaats te maken Maar Heracles ging door. temeer omdat Ajax ieder verdedigend aspect wel moest verwaarlozen En 5 minu ten voor tijd werd het Heracles- feest compleet toen Lalopua mei speels gemak Van Santen uit speelde en met een verrukke lijke passé de bal op het hoofd bracht van Polko die verschrik kelijk hard de bal achter Stus joeg 4-2 Heracles-coach Dellow: „Ik had alles verwacht, maar dat ik nog eens trainer moéht zijn van een ploeg die de afgang van Ajax compleet zou maken, dat had ik niet voor mogelijk gehouden" JACK ARENTSEN t T I* jt w m li mmÉMKif If WHI I - Zwaan maakt het eerste doelpunt van IJsselmeervogels. SPAKENBURG (ANP) - Ruim vijfduizend Spakenburgers hebben zaterdag IJsselmeervogels uitbundig bejubeld na de overwinning (2-1) op FC Groningen in de strijd om de KNVB- beker In de Spakenburgse kleedkamer was na afloop CRM- minister Van Doorn een van de eersten, die deploeg van trainer Stevenaart feliciteerde met de overwinning en het bereiken van de kwartfinales wat tot nu toe geen enkele amateurclub lukte Het als underdog gestarte IJsselmeervogels heeft zich geen moment laten imponeren door de successen van FC Groningen in de laatste vijf competitiewedstrijden. De stormachtige wind heeft de thuisclub in de eerste helft bijzonder geholpen De slimme Stevenaart had gegokt op dat voordeel, waardoor zich kansen konden voordoen voor zijn snelle spitsen Zwaan en Ved- der In de achterhoede steunde IJsselmeervogels op aanvoerder Bram de Graaf. Aalt Kok en doelman Jos de Feyter Bovendien had Stevenaart tweemaal FC Groningen gezien in uitwedstrij den Groenewoud had zich verlaten op de wetenschap van horen zeggen" Het liep in deeerste helft precies zoals IJsselmeervogels wilde Het bouwde een groot overwicht op De Groningse defensie had de grootste moeite om de bal weg te werken Het eerste gevaar voor het doel van Huberts deed zich al na vijf minuten voor Hij zag een hard schot van Vedder net over de lat gaan Rechterverdediger Koelewijn leidde het eerste doelpunt in Hij rukte ver op naar voren en passte op maat op Vedder. die in schoot Huberts kreeg de bal niet onder controle en Zwaan had loen geen moeite met scoren 1-0 FC Groningen kreeg geen tijd om zich te herstellen, want een minuut latei was het 2-tl Na een verre pass van Bram de Graaf konden Zwaan en Veddei de Groningse defensie op snelheid verslaan Huberts liep uit maai handig tikte Vedder de bal langs de Groningse doelman De pogingen van Groningen om terug te komen strandden op de solide defensie van de thuisclub Na de hervatting had IJssel meervogels het minder moeilijk dan was verwacht Stevenaart had gekozen vooreen 4-2-4 opstelling De kansen die Groningen zich creëerde waren zeer beperkt Eenmaal juichten de bezoekers in de 70ste minuut, maai het doelpunt werd afgekeurd dooi scheidsrechtei Beek wegens ongeoorloofd aanvallen van de doelman De Deen Jensen kreeg twee kansen, waarvan hij er inde 80ste minuut een benutte Het werd toen nog even spannend, maai IJsselmeervogels hield stand In de kwartfinales hoopt trainer Stevenaart tegen Volendam uit te komen. „Een strijd tussen twee vissersdorpen zou erg mooi Birm. C. - Ips. T. Burnl. - Carl. U. Chelsea - Qü.P.R. Evert. - Middelsbr. Leicester Leeds Luton T. - Wolverh. Manch. C. - Derby Newc. U. - Liverp. Sheff. U. - Arsenal Stoke C.-Westh.U. Tott. H. - Coventry Bolto. W. - Fulham Card. C. - Aston V. Het aantal deelnemers aan toto nr. 18 bedroeg 190 686, die voor een inleg zorgden van 474 792 gulden Het pnjzenbed- rag is f 225 526 waarvan voor de le prijs f 90 210, 2e prijs f 56 381, 3e prijs f 78 934. Er hadden zich gisteravond nog geen deelnemers gemeld vooi de eerste prijs. De winnende cijfers van lotto nr 18 zijn 12-20-21-22-36-41; reservegetal 15. Het aantal deelnemers aan lotto nr 18 bedroeg 938 933. die voor een inleg zorgden van 1 601 058 gulden. Hel prijzen- liedrag is f 1 710 502. De prijzen zijn: le prijs f >98 675, 2e prijs f 171 050, 3e prijsf256 575,4eprijsf342.100, j 5e prijs f 342.100. De winnende getallen in de Duitse lotto zijn: 6- 7-22-23-42-46; reservegetal 40.

de Stem | 1974 | | pagina 7