Commissie Compartimentering Oostersehelde" ingesteld NIEUW SCHIP OVERGEDRAGEN TE BRESKENS MICRO-KORFBAL IN OOSTBURG St-Jozefschool Eede vierde zilveren bestaan 5> w Nieuw dok in Gent voor schepen tot 125.000 ton BIETEN UIT GROND J'" Muskusratten in krekengebied niet uit te roeien GS en Zeeuwse Jeugdraad willen beroep ongegrond verklaren speciale aanbiedingen op alle afdelingen 1 Tips veer .Jeestdageif stad streek een miljoen gulden aan prijzen Opklaringen HOOGMIS UIT HULST OP DE RADIO Politierapport useum voor Z. en N.R and Expositie Leencwj issen (Zondagssohilder) lly Tjoonk-Ruissen m't emsierkunst ©n Cor RUj! .-schilder-graficus (t m j r.). Open di. t.m. zat 'van 00-12.00 u. en van 13 3n 00 u, wu" LST oekh. van Geyt. steen, aat. 20 Tien jaar expos» deel I (t.m. 12 jan.). Den Uaert Expositie van utsnij werken Leo van Wit 1 (t.m. 31 dec.). Open da. n 10.00-17.00 u. Het Tref! int, expositie werk van va'. t Hugo en zoon Guido Met" s (t.m. 12 jan.). Open tii! ns de kantooruren en od dagmiddaig. DUELBURG ity Geen filmvoorstel. leeshal Expositie wer- ■n van Zeeuwse kunstenaars n de Zeeuwse Kunstkriii» m. 12 jan.). Zeeuws Mu. m Abdij Expositie van aficus Kunst onder de titel rafiek uit Zeeland" (keur- lectie). Open ma. t.m. vriji 1 10.00 - 12.30 uur en van .30-17.00 u. (t.m. 3 jan.) lerie Six and Six, Noord! aat 56, expositie C. Pronk ~t aquarellen en W. Vader t olieverven, (t.m. 30 jan.) ~n ma. t.m. zat. van 9.00- 00 u. en van 13.00-18.00 u, STBURG ede] Theater 20.00 u,: aapfcamer-romantiek 18 j. TTERDAM Schouwburg 20.15 u.: „De byfoon" door de Toneel- oep Centrum. Luxor Theater 20.00 u.: ,,Wat een planeet", usical van Annie M. G. hmidt en Harry Bannink. S VAN GENT Galarie Uilenspiegel Ex- sitie foto's van Jacques Can- uit Hilversum (t.m. 31 c.). RNEUZEN Luxor 20.00 u.: Ontemba- vrouwen in het Wilde Wes- n 14 j. Museum Expositie Van ssielen en mineralen uit par- uliere collecties door de 'cbting GEA (t.m. 26 jan.). ~n di. t.m. zal. van 14.00- .00 u. ISSINGEN Alhambra 20.00 u.: Caba- t 18 j. Hotel Britannia Expositie ild breien en haken" (t.m. jan.). Open dag. van 10.00- .00 u. ESTDORPE Galerie Troutzaert, Singel 45 Expositie beeldhouwwerk brons van Pearl Perlmuter .m. 20 jan.). Open dl. t.m. t. van 9.00-18.00 u., zond. an 14.00-18.00 u., op ma. ge- oten. TZENDIJKE Streekmuseum Expositie ver de oorlogshandelingen in rond West-Zeeuwsen- laanderen (t.m. 19 jan.). NTWERPEN Kon. Ned. Schouwburg - ).00 u.: „Glazen speelgoed an Tennessee Williams. Schouwburg 20.00 u.: ,,De loeg en de sterren" van Sean Casey. 01 happij De Stem B.V .,150-7920 (4 lijnen): HULST: lijnen); GOES: Klokstraat 1, en 13 30 - 17 00 uur. -20 00 uur. tel "1600 - 22341. el 01600 49900. zondag vee 3751 of 01150-6297 Mid**- jstijn, kantoor Ni PUW?tra1f'-n Lurentzlaan 50, Terneuze». Zeeland drs J Bouwman», 01100 8030 privé Zuldvjl" redacteur M,drien'Sf privé I Goes, tel 01100- 803kPn 2320 redacteur voor 'pr' g per, kantoor N ieuws_r®112en, Dehussvhof 67 ft. upt-Zeeuwsrh-Vlaanderen >r Steenstraat l4 t|"'s '4,59; 21. Hu 1st. tel Hplrn, laanderen R "an der - 3370 foto 'ournaliat lieuwstraat 9. Up-rne11 z150- ■k 56. Terneuzen, tel j, oomen. Troelstralaan 01150 - 6297. 01100 - 4316, Maandag 30 december 1974 (Van een onzer verslaegevers) MIDDELBURG Minister VVesterterp van verkeer en waterstaat heeft de „Commis sie Compartimentering Ooster sehelde" ingesteld, die de technische, planologische en financiële kanten van de di verse mogelijkheden voor compartimentering van de Oostersehelde zal moeten be studeren. Als de Oostersehelde met een doorlaatbare dam wordt afgesloten is compartimente ring - het in vakken verdelen - nodig. In de compartimente ringscommissie zullen rijk en provincie samenwerken. De regering wil namelijk geen beslissing nemen zonder dat de provintdale besturen van Zeeland en Noord-Brabant er hun mening over hebben gege ven. De commissie moet uiter lijk 1 april 1975 rapport uit brengen aan de minister en aan de provinciale besturen van Zeeland en Noord-Bra bant. Ir. H.A. Ferguson, hoofd van de Deltadienst van rijkswater staat, is benoemd tot voorzit ter van de compartimente ringscommissie. Als leden van de commissie zijn benoemd: ir. R.M.Th. Adriaansen (direc teur van de P.P.D in Zee land), ir. W. de Beijl (hoofd ingenieur-directeur van pro vinciale waterstaat in Zee land), ir. J.P.J. Margry (direc teur van de P.P.D. in Noord- Brabant), ir. J.H.G. Smits (hoofdingenieur-directeur van Provinciale Waterstaat Noord-Brabant) en ir J. Zuur deeg, hoofdingenieur-directeur van rijkswaterstaat in de di rectie Zeeland). GEEN PLATTELANBSJEUGD (ADVERTENTIE) Philips kleuren, échte kleuren! Dat ervaart het kristalheldere geluid en de uiterst u als u straks de gelukkige winnaar bent comfortabele bediening.DitispasèchtTV van deze fantastische Philips kleuren- Deze luxe Philips all-transistor heeft een ontvanger. U geniet van het royale 66 cm winkelwaarde van 2645,en is een grootbeeld, de natuurgetrouwe kleuren, geschenk van Philips Nederland B.V. Voor de puzzelaktie „Geven voor Leven" (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Gedeputeerde Staten van Zeeland zijn van oordeel, dat een drietal provinciale instellingen voor het jeugd en jongerenwerk ongegrond in beroep is gegaan bij Provinciale Staten van Zeeland. De drie instellingen voor jeugd- en jongerenwerk hadden bezwaar gemaakt tegen het besluit, dat de subsidie over 1972 yan de provincie aan hen niet of niet volledig zou worden uitbetaald. Het gaat hierbij om de Ka tholieke Plattelands Jongere norganisatie de Plattelands Jongeren Zuid en de provinci ale Hervormde Jeugdraad. Volgen G.S. kan de Katho lieke Plattelands Jongerenor ganisatie over 1972 geen aan spraak maken op subsidie, omdat de exploitatierekening een voordelig saldo vertoonde. De organisatie werd derhalve verzocht het ontvangen voor schot van f 688,- terug te be talen. De Katholieke Platte- (Van onze correspondent) NM GENT Bij het Gentse stadsbestuur en in de Gentse havenkringen bestaat er on danks alle negatieve voorspel lingen nog steeds veel hoop dat de Gentse haven ooit toe gankelijk wordt voor schepen van 125.000 ton. Nu is name lijk het besluit genomen om het Rodenhuizedok uit te rus ten met kademuren voor sche pen van een dergelijke too- nemaat. Het Rodenhuizedok wordt volgend jaar vergroot, als de Belgische regering tenminste geen kredietbeperkende maat regelen afkondigt. Het besluit van het Gentse stadsbestuur om maar direct kademuren hoogwater Morgen, dinsdag #1 dec. Bergen op Zoom 5.10 en 17.31 Hansweert 4.21 en 16.46 Terneuzen J.36 en 16.04 Vlissingen S.09 en 15.32 Wemeldinge 5.00 en 17.21 i flM uJ U'f.i'IIQlm Vooruitzichten voor dinsdag tn woensdag, opgesteld door het KNMI op zondag om 18 uur: Berst droog met opklaringen, later weer regen. Weersvooruitzichten in cij- 'ers gemiddeld over Nederland. Voor dinsdag: aantal uren ten: 2 tot 5. min.temp.: om streeks 2 graden, max.temp.: omstreeks 7 graden, kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 procent, kams op een geheel droog etmaal: 70 pro cent. Voor woensdag: aantal 2°n: o tot 3. min.temp.: streeks 5 graden, max.lemp. omstreeks 8 graden, kans op een droge periode van minstens 12 uur70 procent, kans op een geheel droog etmaal: 50 pro- uren om voor een waterdiepte van achttien meter te laten bou wen, stuitte aanvankelijk op bezwaren van de gouverneur van Oost-Vlaanderen. De gou verneur vond dat het niet ze ker is of ooit schepen van 125.000 ton in de haven van Gent zullen aankomen en meende dat het uitvoeren van dit plan geldverspilling zou zijn. Het Gentse stadsbestuur heeft zich daarna direct ge wend tot de minister van openbare werken. Die legde het advies van de gouverneur van Oost-Vlaanderen naar zich neer en keurde de plannen van de stad Gent goed. Hij deed meteen de toezegging dat België te1- zijner tijd met Ne derland zal gaan onderhande len over de aanleg van een superkanaal van Terneuzen naar Gent, dat geschikt is voor schepen van 125.000 ton (Van onze correspondent) HULST De hoogmis in de Heilige Willibrordusbasüiek van gistermorgen 10.00 uur werd rechtstreeks uitgezonden door de KRO-RKK-radio. Celebrant tijdens die eucha ristieviering met Latijnse ge zangen wa-s kapelaan J. Huls hof, die tevens de predikatie hield Het koor van de basiliek en het Hulster Gemengd Koor onder leiding van Jo Ivens zongen de Messe de min-uit van M. A, Chanpentier. Orga nist was Tijn van Eytk ui-t Breda. Deze uitzending kwam tot stand in samenwerking met de Wereldomroep. (ADVERTENTIE) lands Jongerenorganisatie stelt daar echter tegenover, dat dit batig saldo is verkregen door een garantie bijdrage van een particuliere instelling. Men vreest, dat het particuliere ini tiatief geen vrijwillige bijdra ge meer aan het werk van de organisatie zal leveren als die bij drage wordt afgetrokken van de provinciale subsidie. Ook de organisatie van de Plattelands Jongeren Zuid had in 1972 een batig saldo en kreeg daarom geen subsidie. Deze organisatie heeft daarte gen bezwaar dat door deze gedragslijn van de provinciale overheid geen kleine algemene reserves kunnen worden ge vormd. En dat acht het be stuur toch wel nodig om een gezond financieel beleid te kunnen voeren. De rekening van de provin ciale Hervormde Jeugdraad over 1972 was sluitend. Daar om werd een bedrag van f 2285,niet uitgekeerd. Maar volgens de geldende subsidie regeling had de Hervormde Jeugdraad wel recht op dit geld, zo heeft deze instelling laten weten. Gedeputeerde Staten hebben over de beroepschriften overi gens wel advies gevraagd van de Zeeuwse jeugdraad. Deze raad weet de gerezen moei lijkheden van de <jrie organi saties aan de overgangssituatie van de oude naar de nieuwe subsidieregeling. De raad ad viseert dan ook de beroepen ongegrond te verklaren. G.S. stellen provinciale staten voor dit te doen in de statenverga dering van 31 januari. Het col lege voegt daaraan nog de op merking toe, dat verandering van de provinciale subsidiere geling niet los kan worden gezien van de subsidiërings- taak van de provincie in het algemeen als het gaat om het uitkeren van hogere bedragen dan het werkelijke exploita tietekort. Een spelmoment uit de strijd tussen de Katholieke en de Christelijke school. Vanaf 11.00 uur 's morgens tot 17.00 uur speelden de scho lieren met hartverwarmende elan hun wedstrijden van tweemaal vijf minuten. Na af loop van het toernooi werden (Van onze correspondent) BRESKENS Zaterdagmiddag is de nieuwe Breskens-43 of ficieel overgedragen tijdens een proefvaart op de Westerschelde. Het schip is een verdere voltooiing van de Breskense vissers vloot die geheel gemoderniseerd is (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Enthousiast werd zaterdag in sporthal De Veerhoek in Oostburg gestreden om de prijzen, die beschikbaar waren gesteld voor het micro-korfbaltoernooi, dat de Breskense korfbalclub BKC had georganiseerd voor een aantal lagere scholen. de drie prijzen, die beschik baar- waren gesteld voor cte drie hootgst geëindigden, uitge reikt door de Oostburgse sport ambtenaar A. de Munck. Tussen de finalewedstrijden om de derde en vierde plaats en die om de eerste en tweede plaats .gaven oud-spelers en - speelsters van BKC een de monstratiewedstrijd, die dooi de geheel gevulde tribune van de Oostburgse sporthal ge spannen werd gadegeslagen. Het microkorfbaltoernooi was voor BKC een experiment ,dat volgend ja-ar zeker voor herha ling yatbaia-r zal zijn. Gespeeld werd zaterdag in twee pou-les, waarvan de drie eerstgeëindigden in een finale- poule speelden voor de eind rangschikking. Het toernooi werd gewonnen do-or de open bare lagere school van Bres- kens De rest van de uitslag luidde: 2. christelijke school Breskens, 3. open-bare lagere school Oostburg, 4. Sint-Bavo- sbbooi Oostburg teaan drie, 5. Sint-Bavoschool Oostburg team twee; 6. Sint-B^voschool Oost burg team een. w elegante dameskonfektie tot maat 58 ginnêkenstr.153 hoekv.coothpl. breda tel. 34965 op maandag de geheie dag gesloten Het schip dat in Hardinx- veld bij de firma Maaskant is afgebouwd was een casco uit Kenia. Het is bestemd voor de gebroeders J. en J. J. Aalbregt- se. Namens de firma Maaskant werd gesteld dat alles goed tot zijn recht is gekomen. Men hoopte dat het schip rendabel gemaakt kan worde-n. Wethou der J. Vergouwe va-n Oostburg feliciteerde de firma Aalbregt- se met d-eze prachtige aan winst. Sinds 20 jaar is er wel hel een en ander veranderd Ge lukkig heeft men met d© ga rantieverlening voor dit schip niet zo-veel moeite gehad. Na mens de visserij vereniging Ons Bel-ang sprak de heer De Ba-are over de uitbreiding van de vl-oot. De heer M. Siereveld uit Arnemuiden was aanwezig namens Zevibel. Hij was trots op de uitbreiding van de sche pen doch was niet zo optimis tisch met de quotering van de visvangst. De heer Aalbregtse dankte 9'lle sprekers voor hun woor den en gelukwensen. Tijdens de eerste vaart was de red dingsboot Java-zee als escorte aanwezig. De lengte yan het nieuwe schip is 36.60 meter, breedte 8 meter en een diep gang van 4.70 meter. De voort beweging geschiedt door een 1760 pk-d-iesel, met als nieuwe aanwinst een boegschroef van 80 pk. Er zal een zeskoppige bemanning aan boord zijn, ter wijl men voor een week tel kens za-1 uitvaren. Het schip is geschikt voor drie so-orten vis serij, namelijk de bokkumvis- serij.' bodem trol en polarig-ische vis=e"ij. Voorts beeft het schip alle moderne navigatiemidde len. zoals radar, echolood en zend- en ontvansstappara- tuur. (ADVERTENTIE) (Van een otizer verslaggevers) 's-GRAVENPOLDER De weersomstandigheden in de laatste twee weken zijn van dien aard geweest, dat het grootste gedeelte van de sui kerbieten m Zuid-West-Neder land toch nog uit de grand gehaald zijn. Dit werd gistera vond desgevraagd bevestigd door ir. Dirk Luteijn, voorzit ter van de Zeeuwse Land- bouwmaatschappij. Wat de overige gewassen aangaat, was er volgens de heer Luteijn niets ten g oede veranderd. Van enige kente ring in de situatie op land bouwgebied op het laatste nip pertje. was dan ook geen spra ke. zei hij. (Van een onzer verslaggevers) EEDE De viering van het vijfentwintigjarig bestaan van het huidig gebouw van de St.-Jozefschool te Eede is een groot succes geworden. Zo groot zelfs dat men het zaterdagavond na de mis van acht uur nog eens lichtjes wil overdoen. Afgelopen zaterdagmiddag kwamen er ongeveer 150 belangstellenden op dagen en zaterdagavond ruim 250. Een beeld van de foto-expositie. De feestviering bestond uit drie onderdelen. Op de eerste plaats hadden onderwijzers en leerlingen samen gezorgd voor een fototentoonstelling over het onderwijs in Eede, vroeger en nu. De bezoekers van de tentoonstelling konden tevens een boekje kopen over de ge schiedenis van het onderwijs in Eede, dat speciaal ter gele genheid van het zilveren jubi leum van de school was ver vaardigd. Eigenlijk gaat alleen het eerste hoofdstuk specifiek o-v-er de onderwij ^geschiedenis. Het tweede hoofdstuk bevat vraaggesprekken met mensen, die iets met het onderwijs in Eede te maken hebben of te maken hebben gehad. De leer lingen hebben zelf deze vraaggesprekken op de band opgenomen. Het derde hoofd stuk bestaat uit anekdotes, het vierde geeft een overzicht van de leerlingen, die de laatste 25 jaar op deze school hebben gezeten en het vijfde en laat ste hoofdstuk is in feite een catalogus van de fototentoon stelling. Met de opbrengst van het boekje zal het instrumen tarium van de school worden uitgebreid. Verder werden dia's ver toond van foto's waaron groe pen leerlingen staan. Op één ervan, die uit 1923 dateerde, stonden bijvoorbeeld 160 leer lingen en de heer W. Staelens, hoofd van de school, wist alle namen te vertellen. Men heeft van deze groepsfoto's dia's ge maakt omdat dan grotere groepen mensen tegelijk ze kunnen bekijken. Ook was er een gelegenheid geschapen achter in de school voor gezellig samenzijn. De school werd zaterdagmiddag en zaterdagavond voorname lijk bezocht door oud-leerlin gen en ouders van leerlingen van thans. In vele gevallen waren de ouders zelf oud-leer lingen. De meeste mensen kwamen uit Eede zelf. Ook diverse oud-leerlingen, die el ders wonen, waren echter aan wezig. 1) Garnalencocktail 1 dl. room, 2 dln. tomatenketchup, 3 dln. mayonaise, 1 dl. sherry of cognac, zout en kruiden naar smaak. Per coupe 15 20 garnalen. 2) Mosselen-saté r± 10 gekookte mosselen aan, saté-stokje rijgen en in dampend frituurvet dompelen. Opdienen met saté-saus.^ 3) Pafing snack- Crackers beleggen met plakjes.gefileerde paling. Eventueel garneren' met schijfje augurk. 4) Hartige hapjes Dun gesneden plakjes gerookte makreel of bokking op sneetje witbrood. Ansjovisrolletje op schijfje hard gekookt ei op toast. (Van onze correspondent) ASSENEDE Volgens Belgische deskundigen van het ministerie van landbouw zijn de muskusratten in het kre- kengebied bij Assenede, gele gen aan de Nederlandse grens, niet uit te roeien. Vele plassen zijn niet of moeilijk bereik baar voor rattenvangers en de muskusratten kunnen zich zo doende ongehinderd voortplan ten. Bovendien is om budgettaire redenen het aantal rattenvan gers beperkt. Bovendien is in het Meetjesland van een ge coördineerde aanpak geen sprake. Landbouwers in het Meetjesland dringen nu aan op een betere bestrijding van de muskusrattenplaag. Volgens hen moeten besturen van ge meenten en polders in dit noordelijke deel van België samenwerken en premies ge ven voor gedode ratten. Op klaarlichte daig is zater dagmiddag tegen drie uur een filmcamera gestolen uit de fo towinkel van Buth aan de Kerkdreet in Axel. Het win kelpersoneel was achter, hoor de een belletje en voor men naar de winkel had kunnen gaan hoorde men een tweede belletje en was de ongenode gast alweer verdwenen in de menigte mensen die de Axelse markt bezocht. De filmcamera; dis op de toonbank stond, was ongeveer f 600.- waard. In Terneuzen hebben de jongens P.B. en P.O., allebei uit deze stad, niet lang plezier gehad van de brommer, die ze eerst hadden gestolen en daar na uit elkaar hadden gehaald. De politie zag hen op straat met een bromfietsframe lopen, voelde hen n=der aan de iand en het tweetal biechtte tenslot te alles eerlijk op. In de nacht van zaterdag op zondag is ingebroken im twee genarkeerd staande personen auto's te Goes. Uiit de perso nenauto van C.P.N. uit Goes werd één schapenvacht ont vreemd, en uit de andere van J.J.L uit Sluis twee schapen vachten. W«stfJ©rpe Kaarting In „Het Oud Raedhuys" is een tweedaagse seriekaarting gehouden. De eerste dag werden 50 series gekaart, de tweede dag 31. De prijzen bestonden uit worst, hanen en wijn. Voor de wed- striiden was veel belangstel ling.

de Stem | 1974 | | pagina 3