„Commissie Clingse fanfare verhoogt contributie Nieuwe streekafdeling Wit- Gele Kruis O.-Z.-Ylaancleren BEJAARDENFEEST IN HEIKANT jaar exposeren" De St«iw Vr"*> Nieuw dol voor schep tot 125.00C CS en Zeei CLUB TELT NA FUSIE ZESDUIZEND LEDEN W. Bracke winnaar kerst-prijskamp stad streek Opklaringen een miljoen gu Bolkampioen gehuldigd Concert in Lamswaarde A. Jaussens nam afscheid van BresScens Maandag 30 december 1974 2 - Ill Maandag 30 december (Van onze correspondent) NM GENT Bij het Gentse stadsbestuur en in de Gents* havenkringen bestaat er on danks alle negatieve voorspel lingen nog steeds veel hoop dat de Gentse haven ooit toe. gankeiijk wordt voor scheper van 125.000 ton. Nu is name lijk het besluit genomen om het Rodenhuizedok uit te rus ten met kademuren voor sche pen van een dergelijke ton- nemaat. Het Rodenhuizedok wordl volgend jaar vergroot, als d£ Belgische regering tenminste geen kredietbeperkende maat regelen afkondigt. Het besluit van het Gentse stadsbestuur om maar direct kademuren Morgen, dinsdag SI dec. Bergen op Zoom 5.10 en 17.31 Hansiweert 4.21 en 16.46 Terneuzen J.36 en 16.04 Vlissingen S.09 en 15.32 Wemeldinge 5.00 en 17.21 Vooruitzichten voor dinsdag en woensdag, opgesteld door het KNMI on zondag om 18 uur: Eerst droog met opklaringen, tater weer regen. Weersvooruitzichten in cij- lers gemiddeld over Nederland. Voor dinsdag: aantal uren zon: 2 tot 5. mim.temp.: om streeks 2 graden, max.temp.: omstreeks 7 graden, kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 procent, kaïns op een geheel droog etmaal: 70 Drn- cent. Voor woensdag: aantal uren zon: o tot 3. min.temp.: om streeks 5 graden, max.temp. omstreeks 8 graden, kans op een droge periode van minstens 12 uur70 procent, kans op een geheel droog etmaal: 50 pro cent. (Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG Minist Westerterp van verkeer waterstaat heeft de „Comm sie compartimentering Oostc schelde" ingesteld, die technische, planologische financiële kanten van de verse mogelijkheden vb compartimentering van GEE PLA (ADV Philips kleuren, échte kleuren! Dat ervaar u als u straks de gelukkige winnaar ben van deze fantastische Philips kleuren ontvanger. U geniet van het royale 66 cn grootbeeld, de natuurgetrouwe kleuren Voor de puzzelakti (Van onze correspondent) CLINGE Tijdens de ver gadering, die de fanfare Wel doen door vermaak te Clinge in zaal De Troubadour hield, zijn de leden akkoord gegaan met het voorstel om de contri butie van f 15,- tot f 20,- te verhogen. De leden vonden ook dat de huidige contributie aan de lage kant is. De fanfare zal verder om subsidie vragen aan het An jerfonds en aan het gemeente bestuur. Besloten werd om in de maand januari de jaarlijkse teerdag te houden. Het be stuur stelde voor om de leden beneden de veertien jaar niet te laten deelnemen aan deze teerdag, evenals de majorettes. De leden waren het daarmee niet eens. Sommigen waren van oordeel dat op zo'n dag juist het contact met de jonge ren wordt verbeterd. Er werd gestemd en op grónd daarvan kwam men tot het besluit om de jongeren toch wel aan de teerdag te laten meedoen. Gesproken werd ook over de uitbreiding van het be stuur. Voorzitter Plasschaert stélde voor om het bestuur met twee personen uit te brei den. Dit zouden dan mensen uit de administratieve sector moeten zijn. Als kandidaten werden de heren Fr. Dobbe laar en Aug. Bracke genoemd. Na enige beraadslaging besloot het bestuur het voorstel terug te nemen en er tijdens de volgende vergadering op terug te komen. Tijdens deze vergadering blikte voorzitter Plasschaert nog terug op het afgelopen jaar. Ook in het afgelopen jaar zijn er enkele jubilarissen ge btuldigd. De fanfare heeft nu behalve een aantal „zilveren' jubilarissen ook diverse leden, diie reeds meer dan veertig jaar lid zijn. Ook zijn er een paar vijftig jaar lid en een enkele zelfs zestig. Tevreden was de voorzitter over de in zet van diverse mensen voor de fanfare. Hij roemde in dit verband de heren L. Burm, B. Luijcks en W. Ivens. (Van onze correspondent). CLINGE De dagelijkse besturen van de thans nog be staande afdelingen van het Wit-Gele Kruis te Clinge, Graauw, Hontenisse, Hulst, Sint Jansteen, Koewacht, Nieuw-Namen, Lamswaarde, Terhole en Vogelwaarde heb ben met toestemming van hun leden in principe be sloten om op I april 1975 de nieuwe vereniging Oost Zeeuwsoh-Vlaanderen-oost op te richten. Deze nieuwe vere niging zal in totaal ongeveer zesduizend leden tellen. Het voorbereidend werk is gedaan door een commissie, bestaande uit de heren P. de Schrijver, G. Flos, E. Hiel, A. de Waal en O. Uyterhoeve. (Van een onzer verslaggevers) AARDENBURG In zaal Lekens te Aardenburg is za terdagavond de heer E. Ryc- kaert gehuldigd omdat hij de clubkampioen 1974 van de Aardenburgse bollersclub A.B.C. is geworden. De heer Ryckaert, die zelf voorzitter is van deze club, sluit met het behalen van de clubtitel een bijzonder succesvol jaar af. Samen met zijn zoon heeft hij namelijk dit jaar ook de natio nale titel in de wacht ge sleept. Wethouder E. Bonte van Aardenburg hing de heer Ryc kaert de kampioenstrui om, wethouder W. van de Bliek overhandigde hem de kampi oensbeker. Burgemeester drs, W. Lookefeer was wegens va kantie in Spanje verhinderd de huldiging bij te wonen. De huldiging van de bol kampioen, die altijd een week na het beëindigen van de clulbcompetitie geschiedt, wordt steeds door vertegen woordigers van het A-arden- buxigse gemeentebestuur bijge woond. Aardenburg is name lijk trots op de bolsport, die in de rest van Nederland weinig populair is. Ondanks dat wordt in Aardenburig zelf deze sport druk beoefend. De bol lersclub A.B.C. telt 74 leden. Deze leden kregen zaterdaga vond na de huldiging van de kampioen een mosselmaaltijd voorgezet en hielden zich daarna plezierig bezig met dans en voordrachties. Door deze werkcommissie wa ren de concept-statuten en het huishoudelijk reglement van de nieuw te vormen vereni ging op Walcheren aange vraagd en aan de diverse be sturen als voorbeelden toege zonden. Naar aanleiding hier van werden door deze bestu ren vragen gesteld en hier en daar werden voor wat de nieuwe vereniging voor Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen-oost be treft enkele wijzigingen voor gesteld. Die zijn echter toch niet doorgevoerd. Voorzitter P. de Schrijver van de werkgroep heeft voor gesteld om de oprichting te laten geschieden op 1 april 1975. Dit is een geschikte da tum voor het aanvragen van subsidies e.d. De vertegen woordigers vam de elf bestu ren konden zich daarmee ver enigen. Behandeld werd ook nog de vraag of voor die datum al het nodige werk door het bonds- bureau in Terneuzen kan wor den verricht. De heer De Smit verzekerde dat men in Ter neuzen binnen drie maanden de hele administratie rond kan krijgen. Er zou zich geen en kele moeilijkheid voordoen. Ook het indienen van de be groting bij de diverse gemeen ten zal geen bezwaar opleve ren, zo werd meegedeeld. Aan de orde kwam ook het financiële aspect. Vooral de contributieheffing vormde een struikelblok. In 1973 was door de aanwezige afdelingen aan bedrag van f 106.000,- aan contributie geheven. Voor de nieuw te vormen vereniging werd op een contributie van f 150.000,- Voor het jaar 1975 gerekend. Met eenzelfde aan tal leden komt dit neei op f 25,- per lid, hetgeen voor de meeste afdelingen een forse verhoging van de contributie zou betekenen. Diverse afde lingsbesturen stonden hier huiverig tegenover. Voorzitter De Schrijver waarschuwde echter voor het heffen van een te laag bedrag aan contributie. Dan zou er voor volgend jaar een tekort ontstaan en in de jaren daarop zou een nog for sere verhoging van de contri butie moeten plaatsvinden. Geen duidelijke oplossing werd echter tijdens deze ver gadering gevonden en vandaar dat de heer De Schrijver advi seerde om in de nu nog zelf standige afdelingen de contri butie voor 1975 op minimaal f 22.50 te brengen. (Van onze correspondent) HULST W. Bracke van de Hulster topbiljartclub De Lus tige Toepers Is in het café van A Lybaart te Hulst eindover winnaar geworden van de kerst-topbiljartprijskamp op twee topbiljarts, dat werd ge organiseerd door de aldaar ge vestigde topbiljartclub De Lus tige Toepers. Aa-n die prijskamp hebben in totaal 36 spelers deelgenomen. De finalepartij, die een uiter mate spannend verloop kende, ging tussen W. Bracke en G. Herwegh, waarin W. Bracke tenslotte zegevierde. De volledige einduitslag zag er als volgt uit: l W. Bracke De Lustige Toe pers Hulst (konijn 5 kg.), 2 G. Herwegh (konijn 4 kg.), 3 J. Fil-aet Clinge (konijn 4 kg.), 4 F van Swa-al Marionette Hulst- (konijn 3Vz kg); 5. J. Willekens De Lustige Toepers Hulst (worst 2% kg.), 6 A de Wilde Kot Hulst (worst 2 kg); 7. W. Dobbelaar De Lustige Toepers Hulst (worst 2 kg.), 8 J Ly baart De Lustige Toepers Hulst (worst 2 kg.) en 9 P. Valent De Ruige Toepers Hei kant (worst 1% kg.). De tritsing werd gewonnen door A de Wilde, die daardoor in het bezit kwam van een worst van 3% kg. O c? cy (Van een onzer verslaggevers) LAMSWAARDE In De Luifel te Lamswaarde hebben zaterdagavond het muziekge zelschap Vrijheid door Een dracht en het gemengd koor voor een uitstekend concert gezorgd. De belangstelling er voor was groot. De zaal zat vol. Het publiek werd in het be gin van de avond welkom ge heten door de heer J. van Driessche, voorzitter van het muziekgezelschap. Tijdens het afzonderlijke concert van Vrij heid door Eendracht traden als solisten op: Ronald Platjouw (saxofoon), Erik Neef en F-rankie van Diressche (trom pet) en Piet Klippelaar (tu ba). Een gezamenlijk optreden voor de pauze volgde nog van Vrijheid door Eendracht en de drumband, die onder leiding stond van J. van Water schoot. Na de pauze tead het ge mengd koor op onder leiding van Jos de Waal. Het koor werd aan de piano begeleid door G. de Schrijvere. De mu zikale prestaties werden aan het eind van het concert me» aiDölaus beloond. Eén van de werken van de tentoonstellin g „Tien jaar exposeren" in Hulst. (Van een onzer verslaggevers) HEIKANT In het verenigingsgebouw te Heikant hebben de leden van de algemene bejaardenbond in Heikant zaterdagavond in feite al afscheid genomen van het oude jaar. Deze bejaardenbond houdt elk jaar eind december een oudej aarsviering. De ongeveer zestig aanwezigen werden bij het begin van het feest met een cadeautje verrast. De leden werden dit maal welkom geheten door penningmeester F. de Bruijn. Voorzitter A. van de Knaap was namelijk ziek. Opgetreden werd tijdens deze feestavond door het zangkoor van Heikant en door de cabaretgroep De Hoepel uit Terneuzen. Beide groepen oogstten veel succes. De laatste tentoonstelling van 1974 bij Galerie Van Geyt te Hulst is tevens de eerste van het nieuwe jaar 1975: Zij ging open op 21 december 1974 en sluit op 20 januari 1975. Dat in deze expo sitie de laren elkaar overvloeien liikt symbolisch voor de taaie vasthoudendheid waarmee Piet Van Geyt, die als galerist dit jaar zijn tienjarig bestaan viert, aan de periode van de volgende tien jaar begint. „We gaan gewoon door", schijnt hij te willen zeggen, „met een heel klein terugblikje op het verleden, op wat we gedaan en gebracht hebben" Zo vinden we op deze expo sitie oude bekenden, die wij er al dikwijls als exposanten ontmoetten, zoals Jan van Heel, de Haagse rasschilder en intussen een reeds bedaagde moderne meester, die ruim vertegenwoordigd is met een aantal charmante schilderijen, waar de joie de peindre vanaf straalt, maar die nooit ge speend zijn van poëtisch ge voel voor de dingen en vaak diepzinniger achtergronden hebben dian men op het eerste gezicht zou vermoeden. Welk een plezier om te kij ken naar wérken van hem als „Wit Schoentje", het lijkt een in schilderkunst een plastiek vertaalde Japanse H&iku, naar „Vogelnest". Maar er is ook een „Speeldier" van hem, een ontroerende „Dode Vogel", „Vlinders" en een „Feesthoed- je", altijd verrassend en boei end van visie en picurale uit werking. Het werk van Jeanne Bieru- ma Oostimg en Dirk van Gel der, de laatste met kleurgra- vures, betekent eveneens een weerzien met oude bekenden. Dat geldt ook voor Ans Wortel met een subliem klein schil derijtje „Liedje voor de Maan", voor Theo Da-amen met zijn fijne als met de zil verstift gedane tekeningen. In mindere mate geldt het voor de Veerse schilderes Sa rika Góth met een reeks voortreffelijke stillevens van poppen, flesjes en andere transparante doeken, voor Jan van Eyk met enkele aan de stoerheid vn Chabot herinne rende olieverfschilderijen- kinderstudies- en krachtige te keningen. Maar Galerie Van Geyt zou Galerie Van Geyt niet zijn als er op deze jubileumtentoon stelling niet ook enkele spik splinternieuwe figuren aanwe zig waren, die nu voor het eerst in Hulst exposeren. Het zijn Giano Sieuwert uit Rot terdam met enkele gtekleurde, sterk gestyleerde tekeningen en Otto B. de Kadt -onder de oudere Nederlandse schilders een klinkende naam- met en kele kleine landschappen die de charme van de combinatie van knap vakmanschap en iet wat naieve visie uitstralen. Als geheel een boeiende expo sitie die men zich niet mag la ten ontgaan. WILLEM ENZINCK BERGEN OP ZOOM Luxor Geen filmvoorstelling. Roxy Geen filmvoorstelling. Jongerencentrum, Rijtuig- weg 9 Open van 14.00-17.30 u. en van 19.00-22.30 u. Museum Markiezenhof, Steenbergsestraat Maritie me tentoonstelling „Speleva ren", t.ig.v. 40-jarig bestaan van de watersportvereniging „De Schelde" te Bergen op Zoom (t.m. 5 jan.). Open d- van 10.00-12.00 u. en van 14.00-17.00 u. Tweede hal stadhuis, Grote Markt Kunstwerk van de maand van dr. H. Ghering, Bergen op Zoom (t.m. 31 dec.). Open ma. t.m. vrijd. van 8.30-12.30 u. en van 13.30-17.30 u. GOES Grand 20.00 uur: Kelly's heroes 14 j. (Vam een onzer verslaggevers: SAS VAN GENT Tijdens de laatste vergadering van de oudercommissie van de St.-Mi- chaelschool te Sas van Gent is afscheid genomen van de heer A.C. Janssens, die sinds de oprichting van de oudercom missie niervan voorzitter w geweest. De heer A. Sa-rneel, secreta ris van de comnuss.e, noord van ae scnool A. mariens en zueter Giaisiüine namens nei bestuur dammen de neer Jans sens voor aites wat hij voor cue school heelt gedaan. Tijdens deze vergadering werd ais nieuwe voorzitter van de ou- dereomnussie de heer H. Ran- scüaert gekozen. Gesproken iwerd tijdens de ze laatste vergadering van 1974 ook over de plannen voor volgend jaar. Dan wordt op de St Michaelschool een begin gemaakt met daadwerkelijke ouderparticipatie, het meedoen van de ouders met hetgeen zich op school afspeelt. Van beide kanten moet hierbij aan een aantal voorwaarden wor den voldaan. Omdat bet geen gemakkelij ke taak is, die de ouders vol gend jaar op zich nemen, zijn er door ouders al enkele groe pen gevormd, die reeds eén voorproefje hébben gehad van wat hen te wachten staat. Zo zijn neigen ouders ingescha keld bij een handwerkgroep, drie bij een lesigroep en elf bij een werkgroep. Het geheel wordt gecoördineerd door de secretaris van de oudercom- missie. De ouders worden van de resultaten qd de hoogte ge houden. De oudervereniging van de St.-Michaelschool heeft boven dien het initiatief genomen om Samen te werken met andere oudercomités of oudervereni gingen binnen de gemeente Sas van Gent om te komen tot een gediachtenwisseling over actuele zaken en zodanig tot bundeling van krachten. Museum voor Z. en n.^ velaniï Expositie Leeiidéi Ruissen (Zondagssehilfei Nelly Tjoonk-Ruisseji Jj.. bloemsierkunst en Cor Jk, sen-sch'ilder-graficus (t.m i febr.). Open di. t.m. at 10.00-12.00 u. en van it? 17.00 ui 4 HULST Boekh. van Geyt, straat 20 1 Tien jaar c ren, deel I (t.m. 12 jan.)7£' Dullaert Expositie 1 houtsnijwerken Leo van fc f sen (t.m. 31 dec.). Open j,< van 10.00-17.00 u. Het lj,|. punt, expositie werk van 7 i der Hugo en zoon Guido Met sers (t.m. 1-2 jan.). Open Ui.' dens de kantooruren en zondagmiddag. MIDDELBURG City Geen filmvoorstel. I ling. Vleeshal Expositie wen ken van Zeeuwse kunstenam van de Zeeuwse Kunstbij, (t.m. 12 jan.). Zeeuws Jiu. seum Abdij Expositie t graficus Kunst onder de ti„, „Grafiek uit Zeeland" (lajjj collectie). Open ma. tavriul van 10.00 - 12.30 uur en van 13.30-17..00 u. (t.m. 3 jan; Galerie Six and Six, Noord- straat 56, expositie C. met aquarellen en W. Vada met olieverven, (t.m. 30 jan.) Open ma. t.m. zat. van mm! 12.00 u. en van 13.00-18,00 1 OOSTBURG Ledel Theater 2(1.00 u.: slaapkamer-romantiek 18 j. ROTTERDAM Schouwburg 20.15 u.: „Dt babyfoon" door de Toneel groep Centrum. Luxor Theater 20.00 u.: „Wat een planeet", musical van Annie M. G. Schmidt en Harry Bannink. SAS VAN GENT Galarie Uilenspiegel - positie foto's van Jacques del uit Hilversum (t.m 31 dec.). TERNEUZEN Luxor 20.00 u.: i re vrouwen in het Wilde Wes ten 14 j. Museum Expositie vu fossielen en mineralen uit par ticuliere collecties door ie Stichting GEA (t.m. 26 jan.). Öpen cö. t.m. zat. van 14.00- 17.00 u. VLISSINGEN Alhambrav20.00 u.: Cak- ret 18 j. Benoeming Het bestuur van de algemene woningbouw vereniging West-Zeeuwsch- Vlaanderen te Breskens heeft zaterdag tot leidinggevende kracht voor de technische dienst benoemd de heer F. van Aken uit Heinenoord. Hotel Britannia „Wild breien en haken" (t.m 15 jan.). Open dag van 10.0C- 22.00 u. WESTDORPE Galerie Troutzaert, Expositie beeldhouwwrt in brons van Pearl Perlmute (t.m. 20 jan.). Open dl. te. zat. van 9.00-18.00 u., zona j van 14.00-18.00 u., op Wa- sloten. IJZENDUKE Streekmuseum over de oorlogshandelingen ia en rond West-Zeeuw® Vlaanderen (t.m. 19 jan.). ANTWERPEN Kon. Ned. Schouwburg - 20.00 u.: „Glazen speelgoed van Tennessee Williams. Schouwburg 20.00 U.L® ploeg en de sterren" van O' C-asey. Uitgave' Uitgeversmaatschappij De Stem B.V Editie Zeeland RAYONKANTOREN l'EKNËUZEN Nieuwstraat 9. tel 01150-7920 (4 lijnen): HUW1' Steenstraat 14 tei 01140-375! (3 lijnen); GOES: Klokstraal tel. 01100-8030 (3 Uinen) KANTOORUREN Maandag t.m vrijdag 8 15 -12 30 en 13 30- 17 00 uur BUITEN KANTOORUREN ADV EKTENTIE-EXPLOIT A TIE Breda Maandag t.m vrijdag van 19 00 - 20 00 uur. tel 01600-J zaterdag van 10 00 - 11 00 uur, tel 01600 49900, zondag"1" 20.00 - 22 00 uur. tel 01600 22341 BEZORGKLACHTEN Zeeuwsch-Vlaanderen tel 01140- 3751 of 01150-6297 Zeeland 01100 - 4944. REDACTIE j Chef Zeeuwse redacth S C Augustijn, kantoor Nieuwstra» Terneuzen, tei 01150 7920, privé Lurentzlaan 50, TerneW;' tel 01150- 5745. algemeer redacteur Zeeland drs J Bouw™ kantoor Ktokstraat 1 Goes tel 01100 8030 privé Zuid»1".. straat 53. Goes, tel 01100-8138 redacteur Midden-Zt*13" U. van Berkel, kantoor K lokstraat .1 Goes, tel 01100 - 8030. Dn Voorburcht 37, Kaoelh te. 01102 2320 redactpur voor j zen en Kanaalzone P de Schipper, kantoor Nieiiwa""8® Terneuzen. tel 01150 - 7920 privé Dehussyhof 67 Iprne j. tel 01150 2639 redacteur voor Onst-Zeeuwsch-VlaandriCj1 jl van der Vuurst de Vries, kantoor Steenstraat 14. ^"„1159; 01140 - 3751. privé Beestenmarkt 21. Hulst, tel ue|p. Redacteur voor West-Zcruwsch-Vlaanderen R van der Melkweg 40. Oostburg tel 01170 -3370 foto 'ournalü" I Zeeland: C J de Boer kantoor Nieuwstraat 9. TemPH»»-1, 01150- 7920. privé Lange de Kreek 56. Terneuzen, tel j 3137, spurtredactie Zeehrid A Koumen, Truelstralsan tel 01155 2594 ABONNEMENTEN EXPLOITATIE inspecteur Zeeland- P Konings. tel 01150 - 6297. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland: C. ivfenu. tel 01100 - 4316.

de Stem | 1974 | | pagina 2