RBC VRIJ GEMAKKELIJK NAAR OVERWINNING Harm Wiersma neemt punt voorsprong Barcelona-supporters mopperen steeds meer LIVERPOOL AAN DE KOP Metreveli: klopt Ball Muhammad Ali bokser van het jaar VLISSINGEN AMBTENAAR •uime markt een miljoen gulden aan prijzen i worden geplaatst een 'S'er weg- en waterbouwkunde. ïrhoudszaken is gewenst elijk van leeftijd en ervaringj® schaal 10 2038.- - f 2458' iten aan de Directeur van het Ha 47, Vlissingen. (Van onze sportredactie) ROOSENDAAL De clubs die naar RBC, leider in de hoofdklasse C komen zijn meestal niet geïnspireerd tot aanvallende daden. Een punt uit Roosendaal meenemen wordt gevierd, als geldt het een klinkende overwinning. SVM uit Munstergeleen, ge traind door oud-internatio nal Kopal vormde geen uit zondering. De Limburgse formatie verscheen met slechts twee spitsen binnen de lijnen. De thuisclub mocht zoals gewoonlijk het spel maken. RBC viel dan ook massaal aan, maar het moest toch tot de dertigste minuut op het eerste doel punt wachten. Laatste man Pierre van Hal was de ma ker. Nog voor de rust bouw de Peter Schouw de voor sprong uit In de tweede helft kwam SVM nog terug tot 21 maar Gillissen zorg de er tenslotte voor dat de Limburgers zich geen illu sies meer behoefden te ma ken. RBC had het in de beginfase niet zo gemakkelijk. Doordat SVM zijn defensie versterkt had en nogal wat manschap pen op het middenveld gepos teerd had, was het vrij moei lijk kansrijke openingen te creëren. Daarbij kwam ook nog dat de harde wind die schuin over het veld stond het voetballen danig bemoeilijkte. De Oranje-Witten forceerden wel een hele reeks corners maar echt gevaarlijk werd het vooralsnog niet. Dat werd het wel toen Pierre van Hal in de voorste linies verscheen. Een 1-2 met aanvoerder Van der Ven mislukte De SVM-defen- sie werk echiter slordig weg, waardoor Piet van Hopstaken de kans kreeg opnieuw voor te zetten. Pierre van Hal pikte op 't randje van buitenspel de bal op en gaf doelman Mengeleers geen schijn van kans. Drie mi nuten later stond het al 2 - 0. En weer verleende de Lim burgse defensie alle medewer king. De bal werd in de voe ten van Peter Schouw ge speeld, die van zeker 40 meter een schot waagde. Loeihard en onhoudbaar verdween de bal in de linkerbovenhoek. Voor SVM leek er niet zoveel eer meer te behalen. Maar de Limburgers dachten daar na rust duidelijk anders over. De zaken werden wat ener gieker aangepakt. Er versche nen meer geel-zwarten in de front-linie en in de elfde mi- nutt werd het zowaar 2-1. Een vrije trap van Niks werd door Heoitz, de gevaarlijkste aanvaller, achter doelman Bierstekers gekopt. SVM wil de uiteraard meer. (Trainer Cees Vermunt: „Dat is typisch Limburgs. Ze blijven vechten. Overigens speelden ze spor tief, en dat is met die ploegen ook niet altijd het geval.". RBC was echter- gewaar schuwd. Het middenveld waar Frie Nouwens wegens een ernstige knieblessure (souve nir aan het duel van vorige week tegen Caesar) ontbrak werd stevig in handen geno men en SVM moest terug. In de voorhoede liep het echter wat stroef. Verstraaten werd door voorstopper Damaisaux ■goed in bedwang gehouden en ook Leo Wesel, die in de eer ste helft erg weinig aange speeld werd, maar in de twee de 45 minuten wat meer in het spel betrokken werd, kon zich erg moeilijk losmaken. SVM counterde in die periode enkele keren erg gevaarlijk'. Heutz kopte echter net naast. Even daarna was het met de bezoekers gebeurd. Leo Wesel bereikte na wat gepriegel op het middenveld Gillissen die plotseling een vrij veld voor zich had. De SVM-verdedigers kiwamen te laat en ook doel man Mengeleers die daarvoor enkele mooie reddingen had verricht was kansloos. De wedstrijd was gespeeld. SVM bleef nog wel voor een beter resultaat werken maar de RBC-defensie met een rustig spelende Pierre van Hal aan het hoofd kwam niet meer in moeilijkheden. Bij de thuis club werd Verstraaten nog vervangen door Perdaems. Trainer Vermunt: „Louis Ver straaten is wat uit vorm. Hij kon zich vanmiddag erg moei lijk losmaken van zijn directe tegenstander. Maar ja hij heeft ook griep gehad. Dat zal ook wel van invloed geweest zijn. In ieder geval zijn de twee punten binnen. En wel ver diend dacht ik. SVM stelde aanvallend niet zoveel voor en ze waren meesters in het te rugspelen." Pierre van Hal scoort het eerste doelpunt voor RBC. AMSTERDAM (ANP) De Nederlandse damkampioen Harm Wiersma heeft in het internationale Suikerdamtoernooi de leiding genomen. Hij was in de dinsdag gespeelde zesde ronde reeds op gelijke hoogte gekomen met Baba Sy door een zege op zijn streek genoot Drost, die in het positiespel de kracht van Wiersma moest erkennen. Het was tevens de enige positieve score in deze zitting alle overige partijen eindigden in remise. In de gisteren gespeelde zevende ronde ging alle belangstelling uit naar de partijen tus sen Wiersma en Hermelink en Koeperman tegen Baba Sy. Wiersma heeft het tegen de verwachting in niet moeilijk gehad. Stoele nd op een reeds lang onderkende inferieure strategie plaatste Hermelink reeds vroeg i n het spel een voorpost, die Wiersma niet veel hoofdbrekens kostte. Na een tiental zetten kon hij de voorpost van Hermelink als over winningstrofee tot de zijne maken. Met een stuk achterstand kreeg Hermelink geen kans meer op herstel. Op dat moment streed Koeperman fel voor de winst tegen Baba Sy. Na een oPeningsspel van de Roozenburg-spelkarakteris- tiek kreeg Koeperman na ver breking hiervan wel een kans rijke aanvalspositie. De Sene- galees bewees echter precies te weten waarom het in de betreffende stand draaide en bood dermate knap tegen stand, dat Koeperman eerst met één stuk en later met een tweede Schijf vergeefs pro beerde de winst te behalen. Door deze enige remise-uitslag *wam Wiersma met een punt Voorsprong aan de leiding. Het was de meest produktie- ve ronde tot nog toe. Drost mocht niet klagen toen Raba tel reeds vroeg een eenvoudi ge damcombinatie overzaig. De jeugdige Rob Clerc lanceerde een enorme aanvalspartij te gen Tsjegolev. De Russische oud-wereldikampioen bewees dat één en ander toch wel te driest was. Hij forceerde de winst van één van de voorpos ten van Clerc, die daarna geen ■rans meer op remise kreeg, uf de aanval van de jeugd wereldkampioen inderdaad te onbesuisd was en tot stukver- bes moest leiden, zullen overi gens analyses moeten uitwij zen. Het was een allerminst simpele partij. Bassirou Ba boekte na zes remises zijn perste nederlaag. Het was bmith, die juist op tijd profi teerde van een kwetsbare korte vleugelopstelling van de Senegalees, Hisard schreef zijn eerste overwinning bij. "®t was tegen niemand minder dan Gantwarg, die over een uitstekende posi- 'e in het middenspel beschik te. De Russische kampioen raakte daar echter de draad wel erg kwijt. Hisard speelde nem vervolgens resoluut naar de nederlaag. In de meester- Sroep behaalde de Leidse le raar Evert Bronstring zijn vijfde achtereenvolgende over winning. De kans dat hij als winnaar in deze groep het vol- obbd jaar bij de grootmeesters ®ag spelen, lijkt bijzonder groot. be uitslagen van de partijen dinsdag gespeeld voor het Sui kerdamtoernooi zijn: GrootmeestergroeP, zesde v®ïf,e: Tsjegolev (Rus) - Ra- W' 1Drost (Ned) Wiersma (Ned) 0—2, Her- »e>dk (Ned) - Gantwarg Smnu Jr1' Hisard (Fra) - (Som X? 1i- Bassirou Ba iaën) - Koeperman (Rus) 1— 1 Baba Sy (Sen) (Ned) 1—1. Clare Meestergroep, vierde ronde: Aliar (Ned) - Van de Meeren- donck (Belg) 11, Varkevisser (Ned) Scholten (Ned) 2—0, Kane (Sen) - Nimbi (Fra) 1 1, Bronstring (Ned) - Gregoi- re (Fra) 20, Dubois (Ned) - Lepsic (Joe) 20. Jeugdwereldkamploen- Schap, vijfde ronde: Boezinski (Rus) - Hofstee 1 (Ned) 1—1, Leter (Sur) - Bronshtein (Isr) 11, Martens (Bel) - Ro-bil- lard (Hai) 02, Jansen (Ned) - Jouvert (Fra) 20, Stanek (Tsj- Ahel (Joe) 2—0. Dameswereldkampioen schappen, zesde ronde: Spass- kaja (Rus) - Graas (Ned) 0 2, Mikhailovskaja (Rus) Barras (Fra) 20, Nizic (Joe) - Claes (Bel) 02, Munitz (Isr) - Nieuwenhuizen (Ned) 0—2. Gisteren zijn de volgende partijen gespeeld voor hel Suikerdamtoernooi: Grootmeestergroep, zevende ronde: Clerc (Ned) - Tsjego lev (Rus) 02, Koeperman (Rus) - Baba Sy (Sen) 11, Smith (VS) - Bassirou Ba (Sen) 20, Gantwarg (Rus) - Hisard (Fra) 02, Wiersma (Ned) - Hermelink (Ned) 2 0, Rabatel (Fra) - Drost (Ned) 0—2. Stand: 1. Wiersma 11 pnt., 2. Baba Sy 10 pnt., 3. Koeper man 9 pnt., 4. Tsjegolev, 5, 6 Clerc en Smith beiden 7 pnt, 7 t.m. 9 Bassirou Ba, Hermelink en Gantwarg 6 pnt, 10, 11 Drost en Hisard beiden 5 pnt., 12. Rabatel, 4 punten. Meestergroep, vijfde ronde: Lepsie (Joe) - Aliar (Sur) 0 2, Gregoire (Belg) - D-ubois (Fra) 02, Nimbi (Fra) - Bronstring (Ned) 02, Schol ten (Ned) - Kane (Sen) 11, Van de Meerendonck (Belg) - Varkevisser (Ned) 02. Stand: 1. Bronstring 10 pnt., 2. Varkevisser 8 pnt.., 3-4 Dubois en Scholten beiden 6 pnt., 5 t.m. 7 Nimbi, Kane en Aliar alien 5 pnt., 8. Gregoire 3 pnt., 9. Van Meerendonck 2 pnt., 10. Lepsic 0 pnt. Jeugdwereldkamptoen- scnappen, zesde ronde: Hof stee (Ned) - Ahel (Joe) 20:, Jouvert (Fra) - Stanek (Tsj.) 11, Robillard (Hai) - Jansen (Ned) 11, Bronshtein (Isr) - Martens (Bel) 02, Boezinski (Rus) - Leter (Sur) 2o. Stand: 1. Jansen 10 pnt., 2 3 Robillard en Boezinski bel den 9 pnt., 4. Hofstee 8 pnt., S, G Leter en Jouvert beiden 7 pnt., 7. Stanek 4 pnt., 8. Mar tens 3 pnt., 9. Ahel 2 pnt., 10. Bronshtein 1 pnt. Harm Wiersma: aan de leiding in het Suikerdamtoernooi. Dameswereldkampioenschap pen, zevende ronde: Graas (Ned) - Mikhailovskaja (Rus) 11, Barras (Fra) - Nizic (Joe) 20, Claes (Belg) - Munitz (Isr) 11, Nieuwen- pnt., 2, 3 Graas en Nieuwen- hrnzen (Ned) - Spasskajal huizen beiden 11 pnt., 4. (Rus) 20. Spasskaja 9 pnt., 5. Barras 7 pnt., 6, 7 Claes en Munitz Stand: 1. Mikhailovskaja 121 beiden 3 pnt, 8. Nizic 0 pnt. BARCELONA (ANP) Het gaat de laatste weken niet zo best met de Spaanse voetbalkampioen CF Barce lona. De ploeg van Michels, Cruyff en Neeskens krijgt in de competitie de ene klap na de andere en dat heeft er toe geleid, dat de achterstand op de eeuwige rivaal Real Madrid is opgelopen tot vijf punten. Met name in de uit wedstrijden heeft „Barca" het moeilijk en stuit het op fanatieke tegenstand. De ne derlaag van zondag in en te gen Elche (01) heeft de „Socios", (de aanhangers van de club), nog mindei vrolijk gestemd en in Cata- lonië wordt de laatste weken minder hoog opgegeven van de capaciteiten van trainer en enkele spelers. Met name Rinus Michels heeft het zwaar te verduren van de aanhangers en de pers. Hem wordt kwalijk genomen, dat hij de Peruaan Hugo Sotil telkens aan de kant houdt en de voorkeur geeft aan Nees kens. Sotil is, volgens de Cata lanen, de aangewezen speler om de club uit de huidige malaise te helpen Zijn geraf fineerde dribbles kunnen de defensies van de tegenstanders openen en hij kan voor het team van meer betekenis zijn dan Neeskens. Nu het minder gaat, krijgt ook Johan Cruyff meer kritiek dan hij is ge wend. Volgens de Catalaanse pers biedt hij zich minder aan en is hij niet meer de grote leider, zoals hij zich in het vorige seizoen manifesteerde. Cruyff zou in de uitwedstrij- MELBOURNE (ANP) De Rus Alexander Metrevelli heeft gisteren in de eerste ronde van et tennistoernooi op de open kampioenschappen van Australië, dat in Melbourne wordt gehouden, de Australiër Syd Ball uitgeschakeld. Beide speieij bereikten vorige week de halve finales van de titel strijd in Nieuw Zuid Wales, doch verloren toen van respec tievelijk de Australiërs Dent en Ro:he. Metrevelli versloeg in een langdurig gevecht zijn tegen stander met 6-4, 5-7 7-5 4 - 6, 9 - 7. den te bang zijn en zijn ploeg niet meer kunnen inspireren. Cl' Barcelona heeft momen teel reeds negentien doelpun ten tegen en dat heeft even eens reeds tot veel kritiek ge leid. Na het aantrekken van de „Spaanse" Braziliaan Mario Marmho werd gedacht, dat de verdediging aan kracht zou hei.'- jn gewonnen, maar tot nu toe heeft Marinho nog geen enkele keer kunnen impone ren. Ook de wijze in het eigen „Nou-Camp" gaat met de week moeizamer. Met de con frontatie tegen Real Madrid in het vooruitzicht op 5 Janua ri in Madrid is Catalonië niet gerust. Verlies tegen Real dat zonder te imponeren iedere keer net wint - betekent vrijwel zeker geen landstitel. De gedachte, dat de Europacup wel even wordt gewonnen vooral na de triomf op Feyen- oord leefde die sterk op is In de laatste weken vermin derd. De club en haar supporters kregen deze week wederom een tegenslag te verwerken, toen de Spaanse voetbalbond liet weten, dat de naturalisatie van Hugo Sotil nog niet rond is. CF Barcelona had er op gerekend, dat Sotil deze maand „Spanjaard" zou wor den, maar zal no-g enkele we ken moeten wachten op het onderzoek van de bond. De kritiek, die de laatste tijd op alle betrokkenen is neerge daald ook voorzitter Agus- tin Mantal ziet zijn positie minder stevig worden door een groeiende oppositie binnen de club kan op 5 januari echteir weer vergeten zijn als Real wordt verslagen. Zo zijn de Spanjaarden ook weer. Een goed resultaat en al het leed is vergeten. Een nederlaag in Madrid zal echter hoogstwaar schijnlijk niet onopgemerkt voorbijgaan. MEXICO CITY (ANP) De World Boxing Council (WBC) heeft Muhammad Ali uitgeroepen tot bokser var het jaar 1974. Ali heroverde op 30 oktober de wereldtitel in het zwaargewicht door een k.o.- zege op George Foreman. - De Mexicaan José „Mantequil- la" Napoles werd de bokser van de maand december. Op 14 december verdedigde hij voor de dertiende maal met succes 7jjn wereldtitel in het weltergewicht. LONDEN (REUTER) Li verpool is op tweede Kerstdag weer op de eerste plaats in de eerste divisie in Engeland te ruggekeerd. Zelf won de ploeg met 41 van Manchester City. De concurrenten Ipswich Town en Everton verloren van respectievelijk Luton Town (01) en Wolverhampton Wanderers (02). Liverpool moet de eerste positie delen met Middlesborough, dat even eens 29 punten heeft, maar een slechter doelgemiddelde. Het op de laatste plaats ge drukte Luton Town zorgde voor de grootste kerstsurprise door uit Ipswich Town te verslaan: 01. Het was de eerste nederlaag, die Ipswich voor eigen publiek moest in casseren. Het heeft er lange tijd naar uitgezien, dat het duel in 00 zou eindigen, maar in blessuretijd zorgde Ron Futoher voor het enige doelpunt. Ipswich heeft negen tig minuten sterk aangevallen, maar moest buigen voor de stugge defensie van Luton. Ond-anks de overwinning blijft Luton op de laats e plaatg, maar de achterstend op Carlis le United en Leicester City die alle twee verloren is tot redelijke proporties terugge bracht. Liverpool had voor eigen publiek geen medelijden met Manchester City. Met liefst 41 werd voorlopig een van de concurrenten aan de kant gezet. Grote man was Brian Hall, die twee keer scoorde. Hij had ook een groot aandeel in de twèe andere doelpunten, die werden gemaakt door John Toshack en Steve Heighway. Colin Bell doelpuntte tegen in (ADVERTENTIE) het boeiende treffen, dat voor een bijna uitverkocht Anfieid Road (51.000 toeschouwers) werd gespeeld. Everton maakte evenals Ips wich een misstap door de uit wedstrijd teigen Wolverhamp ton Wanderers te verliezen: 02. Kenny Hibbit en Steve Kind-on zorgden er voor, dat Everton zijn tweede, achter eenvolgende nederlaag moest accepteren. De derde topploeg, diie geen kerstgeschenk kreeg, was Stoke City. Coventry City wenste op eigen terrein niet te capituleren en zegevierde ver diend met 20. Middlesbo rough blijft uitstekend hij. Dit keer werd thuis Sheffield Uni ted teruggewezen -(10), zo dat manager Jackie Charlton zijn successenreeks voortzet. Kampioen Leeds United blijft moeizaam spelen. Op El- land Rood stond het Burnley een gelijkspel van 22 toe, nadat het twee keer een voor sprong had genomen. Arsenal incasseerde op Highbury een verrassend verlies tegen stad genoot Chelsea (12), en de andere Londense derby tussen West Ham United en Totten ham Hotspur eindigde onbe slist: 11. In de tweede divisie blijft Manchester United doorgaan met winnen. West Bromwich Albion leek in eerste instantie op Old Traffor-d voor een ver rassing te gaan zorgen, want bij de rust had het een voor sprong van 10. Na de pauze haalden de 46.000 fans opge lucht adem, toen de Mancuni ans met twee treffers alsnog terugkwamen. De voorsprong op Sunderland werd niet gro ter en niet kleiner: vijf pun ten. ■gpgpv. Eigentijds horloges ontworpen door Franse modekoningen, die Schaap Citroen van Gelder Juweliers Diamantairs, met juweliershuizen in Utrecht, Amsterdam, Den Haag, Rotterdam, VENLO, Roermond, Maastricht, Eind hoven, Den Bosch, Leidschendam, Sassenheim en Roosendaal, als heel speciale prijs in onze puzzelaktie ter beschikking heeft gesteld. Voor U Te winnen Door mee te doen aan de puzzelaktie, voor het zilveren Koningin Wilheimina Fonds t.b.v. de kanb- '~'ing in ons land.

de Stem | 1974 | | pagina 9