idni€ Tegen aanstelling Moerdijk Ipfles, COMITé WALCHEREN KRIJGT GEEN STEUN 7^98 Moerdijk wil een degelijk excuus Luctortoernooi voor HKC-teams TRAINER VAN DE RERG WEG RU GRAAUW Hontenisse velt Clinge met 3 -1 Effect promoveert na winst op St.-Aloy 4 Succes De Nijs in Leuven PARIDAEN RREEKT SLEUTELBEEN WERELDKAMPIOEN SIJBRANDS NAAR 'S-GRAVENPOLDER *3,98 *3,98 2,48 .1,28 .1,98 ...39 85 5e4,98 €ed,39 >kker pittige korrelkoffie van Douwc Egberts >r Notaris Mr. A.F.M. Bof kantoor op heden is gesloten -7-9-. 1,49 Wilt u er rekening mee houden, dat op 31 december alle bankkantoren na 12 uur 's middags gesloten zullen zijn? Donderdag 2 januari 1975 zijn wij u graag weer van dienst, in een nieuw jaar dat-naar we oprecht hopen-u veel geluk en voorspoed zal brengen. De gezamenlijke banken. Vrijdag 27 december 1974 11 19 bolle stop beschermt de kwaliteit 5t de laatste korrel. En wanneer 1 r nog een gezellige stopfles aan alles wat u in de kast, keuken of uiden, koekjes of kraaltjes, cona onlangs in prijs verlaagd... lepunten voor de waardevolle D,E t ;bt. Want kt mild d, helpt u ite keren en regel- g. Hè hè, ht gevoel. Nieuwe Heilaarstraat 1 BREDA Bericht: dat zijn lumenten oos in deze krant dagen (Van onze sportmedewerker) KAPELLE Na de ge houden bijeenkomst van wie- Iercomités boven de Wester- schelde en het intrekken van de motie van afkeuring van het comité „Walcheren" te- jen de kandidaatstelling van Jan Moerdijk als consul, is er een reële kans dat laatst genoemde in de voetsporen treedt van Ben Mulder. Jan Moerdijk die vorige week na de affaire rondom zijn persoon verklaarde dat hij twee mogelij kkteden had: Stoppen met al zijn bedrij vigheid in de wielersport of de aversie tegen zijn persoon door „Walcheren" juist be schouwen als een uitdaging, koos nu duidelijk voor het laatste. Moerdijk- „Natuur lijn is het nog niet zo ver dat er reeds van een benoe ming sprake is. De Bond gaat met mij praten en we leggen dan allebei onze be langen op tafel. Dit wil nog niet zeggen dat ik de enige kandidaat zal zijn, zoals sportcommissielid Arjaan de Schipper reeds opmerkte". Moerdijk die uiteraard was ingenomen met het feit dat hij toch acceptabel lijkt als consul na het ingenomen standpunt van de wielerco mités, wilde overigens wel kwijt dat hij nog steeds een degelijk excuus verwacht vam het comité „Walcheren". Moerdijk: „Zij hebben me vorige week via de pers zo beklad dat ik dit als grove smaad beschouw". De motie van afkeuring die het wielercomité „Wal- j cheren" had opgesteld tegen een eventuele benoeming van Jan Moerdijk als wielercon- sul, en die geen fiat van de andere comités boven de Westersehelde was gericht aan het hoofdbestuur van de K.N.W.U. en luidde aldus: De wielercomités boven de Westersehelde in Zeeland, spreken hiermede hun onge rustheid uit over het voorne men vam uw bestuur om de heer J. Moerdijk te Kapelle aan te stellen als consul in dit district. Gezien het gedragspatroon en het naar buiten treden van de heer Moerdijk menen voornoemde comités een mo tie van afkeuring bij uw be stuur te moeten indienen Wij verzoeken u derhalve deze benoeming terug te trekken, of de kandidatuur te elimineren. (Van onze sportmedewerker) Het kersttoernooi van de korfbalvereniging Luctor in de Terneuzense sporthal is weer succesvol verlopen. Veel pu bliek wist de weg er naar toe te vinden zodat bij de grote wedstrijden en vooral bij de traditionele veteranen wed strijd de tribunes goed gevuld waren. Deze wedstrijd tussen Luc tor en Zaamslag gaf een ster ker Luctor met een goed schot te zien. Het spel was ook be ter verzorgd al was de 40- voorsprong die op het bord kwam wat teveel van het goe de. Zaamslag kwam in de tweede helft terug maar de winst ging met 5—4 toch ver diend naar Luctor, dat een iets jonger elftal had. In de hoogste afdeling ging de wisselbeker weer naar HKC dat door een veel beter spel met 42 van Swift won. De aanvallen waren veel ge vaarlijker en bij Swift was er veel balverlies. Ook Tjoba kon HKC niet stuiten al maakten se het HKC wel erg lastig. Pas diep in de tweede helft werd er een voldoende kloof geslagen waarna HKC met 5 1 won. OEC toonde zich aanvanke lijk wat terughoudend maar Sing allengs beter spelen. Via een 3—7-winst op Tjoba en een zeer krappe 12 op Swift Moesten zij aantreden tegen HKC waarbij laatstgenoemde Moest winnen om eerste te worden. Dat deden zij dan ook Mede doordat OEC drie straf- worpen miste konden ze in de slotfase schitterend combine ren en de eerste prijs met 6 2 in ontvangst nemen. Swift en Tjoba tenslotte werd 5 o. Eindstand: HKC 3-6, OEC 3- 4, Tjoba 3-2, Swift 3-0. In de tweede -fdeling kreeg Luctor al in de eerste wed strijd tegen Animo 2 een bit— 'ere pil te slikken. Met een 1-voorsprong leek de zege binnen bereik. Maar in de slotfase lieten ze de voor sprong glippen om met 23 te verliezen. In de tweede wed- ln.]a gaf Luctor Volharding sjnn kans. Het werd 30. laar in de derde wedstrijd w n ging ^et niet- Er c- niet goed gecombineerd. "et afvangen onder de korf "as slecht verzorgd HKG 2 profiteerde daarvan met 63. i X.eerder had HKC 2 in een Pittige wedstrijd Volharding i p l Sezet en ook tegen Ani- - toonde ie ploeg uil Har tveld zich de beste met ril" waarmee ze ook hiei met A„ieerstf pri's ging stroken hotmo w'st rïPPr een wat "eter scoren met 2—1 van volharding te winnen. Stand: HKC 2 3-6, Animo 2 J.q' Uctor 1 3-2, Volharding fa de derde afdeling begon Luctor 2 uitstekend met een zwaar bevochten 2I-over winning op aartsrivaal Zaam slag. Tegen Emergo werd het een doelpuntrijke wedstrijd die met 66 onbeslist eindig de. De laatste wedstrijd lever de Luctor 2 tegen Reburo niet al teveel moeite op. Want Vios kwam met 42 net iets te kort. Deze ploeg had al van Emergo verloren met 34 en van Zaamslag met 41. Zaamslag veroverde de tweede plaats via een krappe 23- overwinning op Emergo. Eindstand: Luctor 2 3-5, Zaamslag 3-4, Emergo 3-3, Vi os 3-0. (Van onze sportmedewerker) GRAAUW Wat sinds gerui me tijd in de lijn der ver wachtingen lag is gebeurd. Trainer iSerty van de Berg uit Hulst heeft per 31 december zijn ontslag ingediend als trai ner van de voetbalvereniging Graauw. De magere resultaten van het eerste elftal van de voetbalvereniging Graauw deed Van de Berg besluiten om er een punt achter te zet ten; voor het bestuur en spe lers was het zeker geen ver rassing. In Graauw gaan de geruch ten als zou Van de Berg, om dat hij ook nog de A-junioren van HVV'24 onder zijn hoede heeft, niet meer voor de volle honderd procent achter het eerste elftal van VV Graauw stond. Het bestuur van Graauw heeft voor Van de Berg nog geen opvolger ge vonden, maar de kans is bij zonder groot dat Etienne Del- forge uit Graauw hij volgt momenteel een cursus voor trainer hem za> opvolgen. WIELRENNEN De Ne derlander Bennie Meyers is op eer-te kerstdag tweede gewor den tijdens een wieierveldrit in Kalmtoout. De zege in deze wedstrijd ging naar de Belg Jos Pouwels, die de 22 kilo meter aflegde in 1 uur en 10 minuten Meyers had een ach terstand van 1 min. en 50 sec. (Van onze sportmedewerker) KAPELLE De op initiatief van het comité „Walche ren" bijeengeroepen wielercomités boven de Westersehelde (dit gebeurde via de pers en telefonisch) hebben „nee" ge zegd tegen het voorstel van „Walcheren" dat inhield een motie van afkeuring te zenden aan de KNWU wat betreft een eventuele kandidaatstelling van Jan Moerdijk als con sul boven de Westersehelde. oZals vorige week bekend werd heeft de Middelburger Ben Mulder zijn ontslag ingediend als consul en werd Moerdijk ais mogelijke opvolger benoemd. Sportcommissielid Arjaan de Schipper deelde wat dit laatste betreft mee: „Zowel de consul voor Zeeuwsch- Vlaanderen Ben Yesebaert als ik zijn benaderd om een kan didaat te noemen, maar wie beweert of de KNWU straks zelf niet met een heel andere man op de proppen komt". De bijeenkomst in de „Cais son" in Kapelle die aanvanke lijk een besloten karakter zou dragen (dus alleen met afge vaardigden van de wielercomi tés) werd na aandrang van enkele aanwezigen al snel toe gankelijk voor Arjaar de Schipper en de pers. Internationaal jurylid Wim Jeremi-asse was trouwens al eerder binnengestapt zonder dat hem de toegang werd ge weigerd. Aanwezig waren voorts afgevaardigden van de comités: Kwadendamme, 's- Gravenpolder, 's-Heerenhoek, Hansweert, .Kapelle, Kruinin- gen, Wemeldinge, Heinkens- zand en het wielercomité „Ronde van Midden-Zee land". Het comité „Walcheren" kreeg al snel nul op re quest toen met de andere co mités een motie van afkeuring voorlegde tegen een eventuele benoeming van Jan Moerdijk a-ls consul en het verzoek daarbij deze motie te onderte kenen Dit werd pertinent ge weigerd. Men wenste eerst een duidelijke motivatie van „Walcheren" en een nadere toelichting. Ondanks het feit dat Henk Simons na afloop van de ver gadering verklaarde dat zijn comité „Walcheren" (waarvoor ook aanwezig waren Piet Soheers en Sas Ba-uer) liet geporteerd was voor een dis cussie kwam deze tocih op gang. Wim Hogesteger ('s-Heeren hoek) noemde het een autori tair standpunt van „Walche ren" om zonder slag of stoot een motie te laten onderteke nen. Hogesteger: „Jullie gaan net te werk als Koekoek en geven geen alternatief. Je moet zo wel de negatieve als de posi tieve punten van Moerdijk op de weegschaal durven leg gen". Bert Tolhoek van het comité „Ronde van Midden-Zeeland viel Hogesteger bij met: „Moeilijkheden, als die er zijn, kunnen worden opgelost maar niet op deze manier. Piet Scheers repliceerde daarop: „Moerdijk mist voor ons de nodige tact om met mensen om te gaan. Hij snauwt die af en soms wordt je gewoon als koeli gebruikt". Wim Jeremi-asse stelde daar tegenover: „Bij de consul is geen enkele klacht over Moer dijk binnengekomen. Trou wens na de laatste persberich ten is Moerdijk wel dermate gewaarschuwd dat hij zeker alle zeilen zal bijzetten om zijn werk goed te doen". Arjaan de Schipper deed toen uit de doeken hoe vol gens hem de kwestie Moerdijk is ontstaan en het wanbegrip daar om hen. De Schipper: „Nadat ik van Jan van Stee (voorzitter Theo Middelkamp; red.) had ge hoord dat Ben Mulder zijn ontslag had ingediend en dit door het hoofdbestuur van de KNWU was bevestigd heb ik een serie kandidaten als even tuele o-pvolger Van Mulder de revue laten passeren. Moerdijk bleef toen als enige over en bij mijn advies heb ik zowel de plus- als de minpunten van Moerdijk genoemd. Wat mij bezwaarlijk ig dat jullie (comité Walcheren: red) nu het aftre den van Mulder en het even tueel benoemen van Moerdijk centraal stellen. De KNWU heeft ad eerder aan alle consuls dus oo-k aan Mulder per brief gevraagd of er moeilijkheden waren. Die waren er niet volgens Mulder. Hij had bedankt om gezond heidsredenen en drukke werk zaamheden". „Maar het conflict wat be treft de organisatie van jeugd wedstrijden speelt wel degelijk mee bij deze hele affaire", stel de Bert Tolhoek. Nadat het tot nu toe gevoer de beleid van Jan Moerdijk als jurylid nog eens was be kritiseerd door Henk Simons en zijn mede-comitélid van .Walcheren" Sas Bauer had verklaard: „Ik schaam me soms als jurylid dood, zoals Moerdijk te keer gaat op de jurywagen", wenste ook Gerrit Blom ('s-Gravenpolder) nog iets uit de doeken te doen. Blom: „Ik ben ergens geen vriend van Moerdijk hoewel iik toch wel met hem kan op schieten. Nietemin heeft een gezegde van Moerdijk mij een wrange bijsmaak gegeven. Hij stelde toen letterlijk: „Wat de wielersport in Zeeland betreft maken De Schipper en ik de de dienst uit". Waarop De Schipper reageerde met: „Als dat waar is zit Moerdijk na tuurlijk goed fout". De verklaring van Blom ontlokte Wim Jeremiasse de geriebte vraag tot De Schip per: „Ben jij bereid te ver- Kiaren Arjaan, dat je Moerdijk niet dekt"? De Schipper reso luut: „Dan zou ik buiten mijn boekje gaan". Na nogmaals te he o oen gediscussieera over de wedstrijaen voor jeugdlicen- tienouaers boven de Wester sehelde die kennelijk nauw samennangt met het vertrek van Mulder vroeg Jeremiasse aan het comité „Walcheren" of men bereid was zijn motie terug te nemen. Het antwoord van Piet Scheers was: „Wij hebben A gezegd en moeten nu ook B zeggen. Wij zijn het er niet mee eens dat Moerdijk consul wordt en men kan ons dus geen verwijt maken als het fout gaat". „En als het goed gaat"? wilde Jeremiasse we ten. „Dan staan wij voor jo ker", aldus Scheers. Nadat Jeremiasse had ver klaard: „Ik zal Moerdijk steu nen en achter hem staan" ver liet hij de vergadering. Piet Doene van het comité Kwaden damme die liet weten dat zijn mensen Jan Moerdijk bij een eventuele benoeming voorlopig vpor een jaar zullen steunen kreeg met deze verklaring alle andere comités behalve Walche ren achter zich. En omdat de gemoederen toen al wat waren gesust greep Bert Tolhoek nogmaals zijn kans om via het begrip van sportiviteit een klemmend beroep te doen op het Wal- cherse comité hun motie niet te verzenden aan de KNWU. Tolhoek die voordien de suggestie had geopperd dat er voortaan veel meer rugge spraak moet worden gehouden tussen de consul en de comités en veel weerklank vond, kreeg tenslotte zijn zin. „Walcheren" gaat zijn eerst opgestelde motie niet indienen al liet Piet Scheers dan weten: „Dat wil niet zeggen dat we niet met een andere motie zul len komen". Een aanval van Hontenisse op het doel van Clinge. De Clinge-doelman ligt ver slagen op de grond, maar de bal verdwijnt naast het doel. (Van onze sportmedewerker) CLINGE Het Clingse bestuur kon zijn ogen niet geloven. Nog ruim 300 be zoekers van heinde en ver gekomen omzoomden om klokslag haifdrie het uitste kend bespeelbare Clingeter- rein waar de resterende 21 minuten van de derby Clinge Hontenisse van enkele maanden geleden met een 11-uitslag gestaakt, nog moest worden voltooid. Scheidsrechter W. van Broekhoven, speciaal uit Middelburg voor deze reste rende 21 minuten naar Clin ge gekomen, moest in eerste instantie het thuisfront te leurstellen, gezien het feit, dat de ploegen zich op de sneelhelft dienden op te stel len, welke zij indertijd be- sneelden, toen de wedstrijd diende te worden gestaakt. De Clingenaren moesten nu tegen de storm optornen. Een enorme handicap, want uiteindelijk moesten zij de wedstrijden maken. Honte nisse was zich daar terdege van bewust en vroeg in de middag liet trainer Ronny Bouchoute zijn manschappen te Kloosterzande verzamelen voor de nodige tactische in structies. Daaruit blijkt dat men zich in Kloosterzande terdege bewust was van de enorme waarde die voor Hontenisse van deze wed strijd uitging. Desondanks had de vurigste aanhanger niet durven nopen, dat Hon tenisse na 20 minuten voet bal twee schitterende doel punten van respectievelijk linksbuiten Sponselee (le minuut) en rechtsbuiten De Rijk (20e minuut, deze wed strijd met als eindresultaat een 13-overwinning zou kunnen afsluiten. Hontenisse- voorzitter Schelfout en trai ner Bouchoute verklaarden het na de wedstrijd onom wonden: „Wij zijn bewust naar Clinge gekomen om in eerste instantie de 11-stand te handhaven". Clinge daarentegen stond voor de ondankbare taak ri sico's te nemen, want zei trainer Honoré Neefs na de wedstrijd: „Wat hadden wij eraan om de stand op 11 te houden?" „Niets, want zon dag in Kloosterzande heben wij normaliter de titel reeds verloren". Ongelukkiger kon deze wedstrijd eigenlijk voor Clinge niet beginnen, want voor Clinge aan risico's toe was, had linies-buiten Sponse lee die geheel vrij stond op links vanaf de vleugel de bal achter doelman Van Hoek geplaatst. Een identie ke situatie deed zich de voorlaatste minuut voor toen De Rijk op rechts vrij de bal van aanvoerder Wa terschoot kreeg toegespeeld en de uitlopende Clinge-doel man met een keihard schot passeerde. Voordien had de Clinge-doelman al zijn capa citeiten moeten aanwenden om schoten van F. van Mele en De Rijke uit zijn doel te ranselen. De Hontenisse- doelm-an diende slechts twee keer goed in actie te komen namelijk op een hard schot van Jo de Block en een po gmg van Marc Magnus. Alles duidt erop dat Hon tenisse weer op weg is de derde klas binnen te stappen. In Clinge gelooft men nu de finitief niet meer in de titel, nu men in die 2-0 jaar een viertal keren werkelijk met één been in de derde klas stond. Maar zeggen ze in Clinge: „We spelen toch lie ver een hoofdrol in de vierde klas. dan in de derde klas tegen het degradatiespook te vechten". (Van onze tafeltennismedewerker) MIDDELBURG ln een ui terst spannend beslissingsduel in Sas van Gent bij STV ge speeld, tussen de beide op de eerste plaatsgeëindigde teams Effect 1 en St.-Aloysius 4, in de tweede klas Zeeuwsch Vlaanderen, afdeling Zeeland, heeft het Terneuzense Effect 1 met 64 de zege naar zich toegehaald. De titel en de daarmee ge paard gaande promotie naar de eerste klas, waren daardoor een feit. Beide teams hadden in de normale competitiewedstrijden tweemaal gelijk gespeeld, en het zag er bij het derde tref fen, bij een 44-stand, naar uit dat opnieuw een remise op het scorebord zou verschijnen. Maar Johan Poppe contra Kees Dumez en in de laatste partij Roland Roeland te-gen Eugène de Bakker, zorgden voor een 64-overwinning, waardoor Effect '71 voor het eerst in haar nog jonge be staan de hoogste Zeeuwse klas heeft bereikt. De strijd om de derde plaats tussen RWS en STV 1 werd door eerstge noemd team ruimschoots met 61 gewonnen. In 2-B sloot Zand 2 de uitgestelde wed strijd bij Goes 1 verrassend goed af, door een 46-over- winning, waarbij Peter Boon driemaal won. De reeds gede gradeerde eerste klas-teams St.-Aloysius 3 en ON A 2 be sloten hun optreden in deze klas tegen elkaar, waarbij het Graauwse team de zege be haalde. (Van onze sportmedewerker) LEUVEN-HULST Karin de Nijs van Schelde Sport uit Temeuzen, Nederlands cross- kampioene bij de B-meisjes, heeft tijdens de „Zevende in ternationale damesveldloop" ln het Belgische Leuven in haar categorie weer eens geschit terd. Ze werd onbedreigd eer ste. Het werd verder een vol ledige Nederlandse aangele genheid want Anja Matakene Karin de Nijs haar grootste concurrente ging als tweede door de finish. Het Nederlandse succes werd helemaal volledig met een vierde plaats van Brigitte de Nijs van Schelde Sport uit Terneuzen. Y. v. d. Stelt werd hier 8e, S. Keiler 9e, R. Keiler 10e, C. v. Herpen 11e en F. Kamps 12e. Voor de Neder landse afvaardiging zonder meer een succesvolle dag. Bij de dames werd de Engelse at lete J. Smith eerste. A. van Stiphout van de vereniging Helmond werd fraai vierde, C. Beurkens achtste en T. v. d. Kluft ging als tiende door de finish. Verdere uitslagen: B. Mouris 16e, L. v. Dorselaer (RKHAV) 20e, A. Hendriks (Helmond) 23e, J. Swinkels (Helmond) 26e en R. Vangils van Eindho ven 29e. Bij de junioren werd het voor de Nederlander E. Bouw van Gemert een eerste plaats, H. Wennekes van Roosendaal werd hier vijfde. Uitslagen C-jongens: M. Goossens (Helmond) 2e, L. Kamps (Amsterdam) 3e, M. Schijndel (Gemert) 9e, M. van Esdonck (Helmond) 10e, J. School (Gemert) 13e en P. d'Hooghe (Hulst) 27e. Bij de D-meisjes werd bet voor M. de Nijs (Schelde Sport) uit Terneuzen een tweede plaats, en I. de Nijs (Schelde Sport) behaalde dat zelfde resultaat bij de C-meis- jes. Ch. de Roeck (RKHAV) werd hier 24e en M. van Bel- Ieghem van de RKHAV 27e. Het was dan ook niet vreemd dat de jeugdploeg van Schelde Sport-RKHAV in de ploegen- rangschikking op de eerste plaats kwam. Trainer Lex van Rie die daar met de Neder landse jeugdselectie deelnam, was na afloop dan ook dik tevreden. (Van onze sportmedewerker) AARDENBURG De be kende Zeeuwsch-Vlaamse crosser Guido Paridaen heeft tijdens een cross in het Bel gisch Aalter bij een valpartij zijn sleutelbeen gebroken. Omdat het genezingsproces wel een week of zes zal ver gen is het onwaarschijnlijk dat Paridaen dit seizoen nog in veldritten gaat uitkomen. Het Nederlands kampioen schap gaat onder meer zijn neus voorbij. In ieder geval wil Paridaen zich dit jaar van af april tot augustus op de weg laten zien. Half augustus besluit hij dan het wegseizoein om zich voor te bereiden op het nieuwe orossseizoen. (ADVERTENTIE) 's-GRAVENPOLDER De wereldkampioen dammen Ton Sijbrands komt zaterdag II ja nuari naar 's-Graver.poIder- Sijbrands treedt dan met zijn medespelers van „De Vrienden Damkring"(eeti sociëteit) van dammers uit Zuid- en Noord- Holland, aan tegen het Zeeuws Damtiental. Behalve Sijbrands komen voor„De Vrienden Dam kring" onder andere uit: Jan Weer- hijm en Kees Bakker die bei den enkele malen meespee'den in het kampioenschap van Ne derland, alsmede Krijn Toet, Fred Ivens en Jan Kok. Hier uit blijkt al diat „De Vrienden Damkring" is geformeerd uit toonaangevende clubs uit het westen. In het Zeeuwse tiental spe len niet minder dan zeven spelers van de Goes- damclub. Dit zijn: Cees Rijk, Jan Blom, Jan Sinke, Ko Louwerse, Jaap i/eeihoek, Bram Goethart en Peter Schunseiaar. Het Zeeuwse tiental wordt gecom pleteerd met Izaak op 't Hof ('s-Gravenpolder), Arie Kam- meraat (Lammerenburg) en Even Wiskerke (Middel burg). Uw bank sluit oudejaarsdag om 12 uur.

de Stem | 1974 | | pagina 11