RAAD HULST ACHTER STICHTING STREEKMUSEUM Hulst wil zekerheid over Baalhoek en streekplan Gemotoriseerde liefde Minder hoge recreatiebouw In Vlaminekpolder Cadzand Raads- snippers Oostburg resten Oostburgse raad kritiseert club huiswerk KRITIEK OP GERING EFFECT VAN INSPRAAK Markering klooster- SpTE NAAR HEINE KERNEN Jeugd wordt bedreigd en heeft steun nodig stad streek WEDGWOOD De Vos Eggermont B.V. WEINSBERGER SOLARIA v.a.835.- Sas van Gent Zaterdag 21 december 1974 (Van een onzer verslaggevers) HULST De raad Hulst is „isteren unaniem akkoord ge- Jaan met het voorstel om sa- jjiell met de oudheidkundige kring een stichting in het le ven te roepen, die het te ves tigen streekmuseum in het ge bouw De Gier, moet gaan ex ploiteren. Dat gebeurde echter niet, alvorens van achter de voorzitterstafel een aantal vra gen van met name raadslid E. je Rechter waren gepareerd. Zijn grieven betroffen vooral de samenstelling van de stich ting, die werd voorgesteld: drie door de gemeenteraad aangewezen vertegenwoordi gers, drie vertegenwoordigers van de oudheidkundige kring en de burgemeester van Hulst als voorzitter. De heeir De Rechten- proefde uit dit voorstel, dat men het runnen vain het streekmuseum miiet durtit over te laten aan de oudheidkundige kring. Waar om Laten we het de oudheid kundige kring niet alleen doen en springen we niet bij wan neer er een exploitatietekort moaht optreden, zoals we dat ook wel bj andere instellin gen doen. zo vroeg' Mi zich af- Burgemeester Molthoff ant woordde, dat het voorstel ge heel in overleg met de oud heidkundige kring tot stand is gekomen. „Beide pair-tijen zijn akkoord", zo zei hij, „we kun nen niet éénstemmig dingen gaan veranderen. Het voorstel van de heer De Rechter om in de stichting vier vertegenwoor digers van de oudheidkundige kring en twee van de gemeen te op te nemen wees hid van de liand. De lieer Vercauteren, die bang was, dat de belastingbe taler straks op moet gaan draaien voor de eventuele ex ploitatietekorten kreeg van burgemeester Molthoff als ant woord. dat de betreffende be grotingen eerst door de raad van Hulst moeten warden goedgekeurd. Zoals bekend houdt het nu goedgekeurde voorstel in, dat de gemeente Hulst zich garant stelt voor exploitatietekorten en tevens het betreffende pand ter beschikking stelt. De oudheidkundige kring geeft, haar bezittingen aan de stich ting in bruikleen. Bij het benoemen van de drie gemeentelijke vertegen woordigers was het weer de heer De Rechter, die voor te genstand zorgde. Waarom is er niemand uit onze fractie kan didaat gesteld, zo vroeg hij zich af. Hij zei de iridiruk te krijgen, dat er met bepaalde machtsblokken wordit gewerkt. Ais nieuwe kandidaat schoof hij zijn fractiegenoot G. Ver- miamdel naar voren. Bij de stemmingen moest deze het echter afleggen tegein de door B. en W. naar voren gescho ven kandidaten Wethouder J- Stolte won het van hem met 131. Raadslid R- Delfar, met 86 en raadslid W. de Brouwer met 100. (ADVERTENTIE) Korte Nieuwstraat 21 HELST Tel. 3558, b.g.g. 2209 (Van een onzeT verslaggevers) HULST Toen twee jaar jeleden de voormalige brou werij „De Halve Maan" te Hulst onder de slopershamer viel, als gevolg van het besluit van de gemeente Hulst tot sa nering van het 's-Gravenhof- plein en tot aanleg van een jroot parkeerterrein in de bin nenstad, kwamen restanten van een oud klooster te voor schijn. Nasporingen in het archief en mede dank zij aanwijzin gen van de heer P. Brand, kon worden vastgesteld dat het hier restanten betrof van het voormalige Minderbroers klooster dat in de middeleeu wen een plaats had binnen de vesting Hulst. De restanten werden niet verder uitgegraven, maar men besloot op het aan te leggen parkeerterrein een markering aan te brengen zodat ook voor ie toekomst deze plaats her kenbaar zou blijven. Door de zorgen van aannemersbedrijf t Gilde en de wethouder van cultuur J.H, Stolte, zijn thans in het plaveisel zwarte stenen aangebracht die de juiste lig- °ing van deze kloostermuren aangeven. Mocht in de toe komst nog een navorsing wor den gedaan, dan is de plaats bekend. Wethouder Stolte heeft in aanwezigheid van de heer J. 't plde uit Hoek de laatste mar kering aangebracht. Hij deed jut met een ouderwetse staan temer uit 1915 die hem door "0 aannemer is geschonken ,De heer Stolte toonde zich uitermate verheugd en beloof de dit werktuig te zijner tijd aen plaats te geven in lset in te richten streekmuseum. Hij sPrak zijn dank uit aan het aannemersbedrijf voor de goe de 1zorgen welke men heeft casteed bij het bewaren van leze oudheidkundige vondsten voor het nageslacht van van wo- kcr- tan een onzer verslaggevers) HULST B. en W. Halst hebben de gedachte Heer R. Eeman overgeno men een (simpele) enquête in 'e bellen naar de reële "ingbehoefte in de kleine nea van de gemeente. hm?"¥Ï,ouw in d« kleine rafa g V0,lSen® sommige aadsleden nauw samen met de eetbaarheid van die kernen. aandacht van het college d fPeciaal gevraagd e Kleme kernen en de «man was blij met de mn°Tn verbouwingsplannen Nie, £emeenschapshmzen in n men en Heikant. vonH J r ,9' van de Voorde mepiu st als wo°nge- eav°or moest zorgen bouw? u m alle kernen ge- pK- ,°n worden' -De ex- kmi!? p nen moeten nauw- steprtf gevoI.Sd worden om schink bouwrlipe gronden be- VanHebben". De heer iutL)?V°orcIe a<lhtte het "'ft in f k j 1 in de toekomst a verband met de hoge prij- »,Lva,n bouwgrond voor de tae? de verdere aan- niet Van. meuwe wijken V,.,, lr de grondprijs «leem n Wordt maar uit de «Kmene m,ddelen gefinan- *rd zouden worden. voor heer voor Lanmen (Van een onzer verslaggevers) HULST In hun alge mene beschouwingen heb ben verschillende raadsle den van Hulst gisteren hun verontrusting uitgesproken over de gang van zaken rond voor de streek belang rijke problemen als Baal-l hoekkanaal, streekplan en vaste oeververbinding. „Al jaren staan wij op de plaats! (Van een onzer verslaggevers) HULST Nu eens niet per orthodoxe bruidsauto maar in een sportieve motor met zijspan arriveerde gisteren het bruidspaar R. de Vos en L. Willems bij het Hulster stadhuis, waar zij in de echt werden verbonden. De bruidegom getooid in een pijl snel zwart motorpak en de bruid nu eens niet in lange jurk met sleep, maar hagelwitte motor-outfit, een toilet dat werd voltooid met een helm op het fraaie hoofdje. Tegelijk met het bruidspaar arriveerde een aantal motorvrienden. Het geluid van de 500 en meer cc'ers drong door tot de rustieke ruimte van de raadzaal, waar op dat moment de raad van Hulst de begroting 1975 behandelde. (ADVERTENTIE) bij weer en wind gezellig en gezond zonnen SAUNA'S. ZWEMBADEN, TUINMEUBELEN Hoeks B.V. afboiAVrtSn interieurcerifrurn DISTERWhlK tel.: (04242)4220-4021 rust", aldus de heer G. van de Voorde. „Het is diep te betreuren dat in zulke voor de streek belangrijke zaken nog geen nadere beslissin gen zijn genomen". Kritiek tad men overigens oak op de wijze waarop reke ning wordt gehouden met in de streek levendie wensen. „Provincdiaiail bestuur en onze streek hebben bv. duidelijk gekozen voor eetn buitendijks tracé van het BaaHhioekkianaiail. Toch kiest die regering het binnendijks tracé waardoor vele hectaren van onze beste landbouwgrond verloren gaan en ook nog enige kleine ker nen moeten verdwijnen", al dus de heer Van de Voord». De lieer R. Eeman was ver heugd ten aanzien van liet streekplan dat ook Provinciale Staten van hun ongeduld heb ben blijlflgeigeven. „Er wordt gewacht op beslissingen van het rijk maar het moet toch zo znij dat én provincie én streek zich dienen uiiit te spreken voor een dergelijke meerja renplanning- De mage®jkheid voor het rijk blijft dan nog altijd om een streekplan te wijzigen". De heer Eeman achtte het Zinvol als nagegaan wordt of d« samenstelling van de streolcplianieommissie noig wel aodandig is dat de streek zich daarin kan terugivindlen. Hij meende dat op hoger niveau overigens meer bekend was over de Baalhoekplannen dan de heël nauw betrokkenen gemeente Hulst met zijn inwo ners maar durven vermoe den. „Het is wenselijk dat zo spoedig mogelijk ook in deze kwestie duidelijkheid komt en dat tenminste detailpunten in samenspraak worden geregeld, zodanig dat toch de schijn van inspraak wordt opgehou den". Mevrouw F. van Gemert- Kodli betreurde het dat in de aanbiedingsbrief voorbijgegaan was aan bet Baalhoekkanaal- Zij wees in dit verband od bet faseringsplan van de Belgische senator De Bondt uit Sint-Ni- klaas, dat aille aandacht van Hulst zou moeten hebben. De lieer E. de Rechter wilde graag een standpuntbepaling wan de raad over het Baal- hoeikkanaal. „Er wordt over onze hoofden heen over ons beslist", zo zei hij, een mening die werd gedeeld door wet houder J. Stolte. Burgemeester Molthoff meende dat men bdj de behan deling van het streekplan Hulst duidelijk een stelling zou kunnen innemen. De Arno's Vandaag, 21 december, gaat de drumhand met majorettenkorps De Ar no's uit Sas van Gent naar Brussel om daar Brussel in kerstsfeer te bewonderen. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG In het be stemmingsplan Vlamicnkpoider Cadzand zal geen apparte mentgebouw van 9 meter maar een van 6,5 meter ge bouwd mogen worden. Deze beslissing nam de raad van Oostburg nadat uitvoerig over dit bestemmingsplan was gediscussieerd. Met deze be slissing komt de raad tege moet aan een tweetal inge diende bezwaarschriften, een van de h.i.d. voor de landin richting en een van de consu lent voor natuurbehoud. Dc discussie werd geopend door de heer A. de Peijter (CH-AR), die zei dat de ge plande hoogbouw met in over eenstemming was met het vi gerende streekplan. Hij wees erop dat het appartementge- bouw van de Bundespost in Cadzand landschappelijk be paald ook niet zo esthetisch was. Na een korte schorsing bleek ook de progressieve fractie van mening dat te hoog gebouwd zou worden, waar door wethouder J Barendregt. die had betoogd dat het plan was opgezet in overleg met de P.P.D. en dat een ruime groenvoorziening was opgeno men, eveneens overstag ging. De fractie D. en T. bleef tegen omdat men aaneengesloten be bouwing een aantasting van bet gebied vond. De raad verklaarde be zwaarschriften tegen dit plain van oampingexploitant A. de Keuninck en 252 eigenaars van caravans op zijn terrein niet ontvankelijk, omdat ze of te laat waren binnengekomen of verkeerd geadresseerd. Er kwam overigens meer landschapsschoon aan de orde tijdens de raadsvergadering, toen een voorstel kwam gTond nabij Het Grote Gat aan te kopen, die bestemd is voor woningbouw, en gelegen tus sen Zuidwal en Grote Gat. Twee instanties vonden wo- iingbouw ter plaatse niet te verenigen met de natuur historische waarde van het Grote Gat. Dit bleek uit de brieven van Het Zeeuwse Landschap en het Zeeuws Coördd natieorgaan. De raad verkreeg evenwel de toezegging van het coHege dat een ruime groenstrook ge projecteerd zal worden. Een alternatief bouwplan voorzag voorts in een minder intensie ve bebouwing dan eerst het geval was. De vermoedelijk uitgifteprijs van de bouw grond hier was voor de heer De Feijter aanleiding op te merken dat hier sprake is van het bestemmingsplan ,de Goudkust". (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG De nieuw jaarsreceptie van het Oost- burgse gemeentebestuur wordt 6 januari gehouden. Dit deelde burgemeester A Schipper donderdagavond mee. —Een speciale commissie uit de raad zal worden ingesteld om het college van b. en w. van advies te dienen om te komen tot een commissie ex art. 61 van de gemeentewet voor de exploitatie van de nieuwe j&ahthaven in Bres- kens. —De Nederlandse Heide maatschappij beeft opdracht gekregen een schetsplan te maken voor een nieuw sport complex in Cadzand. Onder handelingen over de nodige grondverwerving zijn al be gonnen en met de wensen van de Omni vereniging Cadzand zal zoveel mogelijk rekening worden gehouden. „Wij staan achter onze wet houders", zo zei de heer J. de Vries (P.v.d.A.) toen de heer Th. Cambier opmerkte dat zo wel de heer A Verhage als de heer De Vries voorstellen van b. en w. zo verdedigde, dat de betrokken wethouder J. Ver gouwe er niet aan te pas be hoefde te komen. „Ja. maar wij ook", aldus de heer Cam bier. „Da's niet waar. jullie kletsen hem om", repliceerde de heer De Vries. —Er ligt op het gemeente huis in Oostburg een (vertrou welijk) rapport over de ge wenste winkeluitbreiding in Cadzand-Bad. Het zal gezon den worden naar G.S. die een oordeel moeten uitspreken over een ingezonden bestem mingsplan Cadizand-Bad. B. en w. hebben van de raad machtiging gekregen voor verkoop van erfpachtgronden in IJzendijke, waarvan de ver koop voor 31 december een feit moet zijn. Er liggen nogal wat aanvragen op het gemeen tehuis en de raad wil dat die zaak inderdaad voor het einde van het jaar is afgewerkt —Wethouder J. Barendregt ■vroeg en kreeg een maand de tijd een antwoord op te stellen op vragen van de heer L. Maas over de cijfers die ge noemd zijn i.v.m. de inrichting van de jachthaven Breskens. Volgens de heer Maas is men van verkeerde cijfers uitge gaan. De jachthaven zou 1 miljoen duurder worden dan aanvankelijk was geraamd. —Met financiële steun van de gemeente verhuist het ca- ravanfoedrijf van Harkema en Schut naar het Breskense in dustrieterrein. Sommige raads leden zagen tegelijkertijd ook graag de woonwagens ver dwijnen. die daar in de buurt staan. Het college kon dat niet toezeggen. medische diensten HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg - Dokter N. Rijk, Oude Kerk straat 2 te Aardenburg, tel. 01177-1466. Axel - Dokter Schiltman, tel. 1777, b.g.g. 01157-1451. Van zaterdagmorgen 8.00 uur tot zondag 24.00 uur. Biervliet, Hoofdplaat en IJzen dijke - Dokter A. Lievens, Beursstraat 6 te IJzendijke, tel. 01176-1266. Borssele en Nieuwdorp - De praktijk van dokter Kiviet wordt waargenomen door dokter Sterrenburg te Nieuwdorp, tel. 01196- 12327. Breskens en Groede - Dokter v.d. Berg te Groede, tel. 01171-1366. Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande - Dokter de Meijer te Sluis, tel. 01178- 1366. Clinge, Koewacbt en St. Jan steen - Dokter Melchers, tel. 01146-327. Driewegen, Iioedekenskerke, 's-Heerenhoe k en Ovezande (Van een onzer verslaggevers OOSTBURG In de laatste raadsvergadering van Oost- burg heeft het raadslid J. de Vries een lans gebroken voor het clubhuiswerk in Groede. Hij deed dit nadat VVB- woordvoerder Th. Cambier zijn bezwaren tegen een subsi- dievoorstel van ƒ3.860,- had geuit. De heer Cambier had eerstens bezwaren tegen het late indienen van het verzoek „het is weer een subsidie ach teraf", en kapittelde verschil lende posten op de ingediende begroting. Volgens hem was 1.000 gulden niet verantwoord en had men toch een geluids installatie aangeschaft. Nadat de raad die een jaar geleden had geweigerd en viel hij ero ver dat ook vergaderkosten waren opgevoerd. De heer De vries wees hem erop dat hij sozen verwisselde met clubhuiswerk, twee we zenlijk andere dingen. „Als u er zich eens in verdiepte zou i daar achter kunnen komen". Ook wees hij erop dat 60 pro cent van de kosten van het hui-- door de leden zelf wordt gedragen en dat de be geleidende werkgroep veel uren stak in de activiteiten van het clubhuis, dat werkt zowel voor kleuters, jeugd als ouderen. De heer A. Verhage (D. en T.) zei dat er in Groede hard gewerkt werd voor de jeugd. „Er wordt belangeloos veel vrije tijd In gestoken en het loopt fantastisch". De heer De Feijter (CH-AR) zei dat wel in iedere kern een derge lijk clubhuiswerk gerealiseerd kon worden. Een subsidiever ordening zou overigens erg ge makkelijk zijn, want dan be hoefden al diie aanvragen niet in de raad behandeld te wor den en wist men waar men aan toe was. Nadat wethouder J. Vergouwe nog had opgemerkt dat het werk door een groot deel van de bevolking gedra gen werd ging de raad, met uitzondering van de VVD-ers Cambier, Thomaes en Mal corps akkoord met de ge vraagde subsidie. Subsidie kreeg ook de Jon geren Vereniging Hoofdplaat 1.420,en de soos Oost burg 2.272.50), Bij het laat ste verzoek zei overigens de heer R. Calon dat de vervaar digde nota door de soos niet op alle onderdelen „prettig" overkwam. „Och", zei de heer De Vries, „dat Is de stijl van de jeugd. Ze schoppen graag ergens tegenaan, maar het is kwalijk als ouderen naar de Jeugd schoenen, zoals de heer Cambier doet". Nadat burge meester A .Schipper nog een j.-h-np „in van ri- soos met 318 hardtolmrrinzpn had overgelegd, gïnz d« raad ak koord met de «phaïd'e - De prat ijk van de huis- J. Geldof, J. Kole en H. Zwartelé wordt tot maandagochtend 8.00 uur waargenomen door dokter S. Wöstmann, Nieuwstraat 18a te Ovezande, tel. 01185- 450. Goes - Dokter J. van der Feen, Oostsinigel 118, tel. 5003, Hoek, Philippine en Sluiskil Dokter H. Hofstee, Juliana- straat 10 te Hoek, tel. 01154- 1345. Hulst - Dokter W. Eysink, Glacisstraat 50, tel. 2060. Kloetinge, Wemeldingc, Ka- petle-Biezelinge eu Katten- dijke - Dokter Eckhard te Wemeldinge, tel. 01192-438, b.g.g. 01100-6857. Kloosterzande - Dokter R. Bu- walda, Cloosterstraat 72 te Kloosterzande, tel. 01148- 1277 tot maandagmorgen 8.00 uur. Middelburg - Dokter P. Schram, de Krammer 14, tel. 14664 (zaterdag) en dokter J. de la Hayze, Sein- dam 22, tel. 14305 (zondag). Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuren zaterdag en zondag voor dringende ge vallen van 12.30-13.00 en van 17.30-18.00 uur. Reimerswaal - Dokter P. Pol derman te Yerseke, tel. 01131-1300 voor de dorpen Hansweert en Yerseke. Dok ter C. Donker te Krabben- dijke, tel. 01134-1544 voor de dorpen Krabbendijke, Kruiningen en Rilland- Bath. Sas van Gent e.o. - Dokter E. Du Puy, Stationsstraat 26 te Sas van Gent, tel. 1777. Terneuzen - Dokter P. Nuijten en dokter H. Zuiderbaan, Anna Bijnsstraat 25, tel. 01150-2324. Vlissingen - Dokter A. Mijn- lieff, tel. 2525 (tot zaterdag 24.00 uur) en dokter E. - Kant, tel. 3987 (van zater dag 24.00 uur tot zondag 24.00 uur). Visites aanvra gen voor 10.00 uur. Spreek uren zaterdag en zondag voor dringende gevallen van 12.30-13.00 en van 17.30- 18.00 uur. Wolphaartsdijk, 's H. Arends- kerke en Heinkenszand - Dokter A. Vos te Wol phaartsdijk, tel. 01198 - 231 Zaamslag - Dokter W. Fraan- je, Plein 42 te Zaamslag, tel. 01153-1244. (Van een onzer verslaggevers) HULST De Hulster jeugd mag zich verheugen in de be langstelling van de gemeente raad. i'ot deze conclusie kwam gistermiddag burgemeester F. Molthoff in zijn slotwoord bij de begrotingszitting. De voortdurende zorg voor de jeugd komt, aldus de heer Molthoff. tot uiting in de vast stelling van de sportsubsidie en het verlenen van een subsi die voor het vormingswerk voor jonge volwassenen. „W;ij zullen de initiatieven op het stuk van zinvol bezig zijn door onze jongeren in steeds sterkere mate moeten gaan steunen. Onze jongeren wor den door op gewin gerichte figuren uit d< wereld van de sex-commerde en de drugs (soft en-of hard) in ernstige mate bedreigd. Laten we ook in 1975 daar betere zaken te genover stellen". Zo besloot de heer Molthoff. TANDARTSEN O. Z. Vlaanderen - Tandarts G. Vermeulen, Herengracht 13 te Terneuzen, tel. 01150- 2004. Spreekuren zaterdag van 10.00-1030 en van 18.00-18.30 uur, zondag van 12.00-12.30 uur. W.Z. Vlaanderen - Tandarts A. van Herk te Oostburg, tel. 01170-2493. Spreekuren zaterdag en zondag van 12.00-12.30 uur. Walcheren - Tandarts G. v. Bergen, Damplein 37 te Middelburg, tel. 01180- 12936. Spreekuren zaterdag en zondag van 11.00-12.00 uur. Z. en N. Beveland - Tandarts J. ten Haaf, Beatrixlaan 38 te Goes, tel. 01100-5716. Spreekuren zaterdag en zon dag van 9.00-10.00 uur. DIERENARTSEN N.en Z. Beveland - Dierenarts G. Boneschanscher te Krui ningen, tel. 01130-1233. O.Z. Vlaanderen - Dierenarts C. Cysouw, Stationsstraat 10 te Axel, tel. 01155-1488 en dierenarts E. de Nijs, Wil- helminalaan 11 te Hulst, tel. 01140-3004. Walcheren en deel N. Bevc- land - Dierenarts I. Klok te Oost Kapelle, tel. 01188- 1443. Consult alleen na tele fonische afspraak. W.Z. Vlaanderen - Dierenarts J. v.d. Vijver te Oostburg, tel. 01170-2103. APOTHEKEN Goes - Goese apotheek, tel. 7104. Middelburg - Apotheek W. Hummelen, Markt 69, tel. 12134. Terneuzen - Apotheek Klaas- sen. Winkelcentrum Zuid- polder, tel. O? 150-2090. Vlissingen - Apotheek J. v.d. Sande, Badhuisstraat 30-32, tel. 2066. WIJKVERPLEGING Aardenburg, Cadzand, Oost burg en Sluis - Zr. de Jonge te Cadzand, tel. 01179-367. Biervliet, Breskens, Groede, Hoofdplaat, Schoondijke en IJzendijke - Zr. Adriaamse, Karnebeekstraat 1 te Groe de, tel. 01171-1367. Ellewoutsdijk e.o. - Zr. M. Boudens-Boonman, A. de Koningstraat 21 te Kwaden- dame tel. 01194 - 426. Goes - Zr. C. v.d. Kooij, tel. 5383. Groot Axel en Zaamslag - Zr Y. Mollet, Boekweitstraat 45 te Zuiddorpe, tel. 01156- 336. Hoek, Philippine en Sluiskil - Zr. Villerius, Rozenlaan 5 te Hoek, tel. 01154-1495. Hulst en Hontenisse - Zr. de Waal-Cambeek, tel. 01148- 1402. N. Beveland - Wolphaartsdijk, Wilhelmlnadorp en Katten- dijke - Zr. M. v, Gorp te Wissenkerke. tel. 01107- 372. Sas van Gent - Zr. J van Dorsselaar. Beneluxstraat Terneuzen - Zr. L. Claeyssens, Jac. v. Lennepstraat 85. tel. 2706. b.g.g. 01158-1781. Yerseke, Kruiningen, Hans- weert en Schore - Zr. M. Don te Yerseke, tel. 01131-2324.

de Stem | 1974 | | pagina 7