Flesbrief werd na 68 jaar gevonden in mouterij Menu Revisie van veerboten hangt af van brug-tunnel Oogsthulp kost vijf tot zeven miljoen gulden D on BOODSCHAP UIT VERLEDEN KWAM BIJ UITBREKEN MUUR TEVOORSCHIJN Sluis maakt zich op voor de jaarwisseling Uitslag» en van WD-afdeling van Hulst/Hontenisse kiest Voorzitter Leo v. Witsen (72) exposeert schietingen stad streek Aardenburg „God is mijn Lied" vierde lustrum met concertavond Oostburgse KVP- fractie voert openbaar overleg Axel BIBLIOTHEEK HULST BEREHCTE MIJLPAAL UITSLAGEN SCHIETINGEN Nieuw-Namen Clinge Sluiskil Sluis PRO Ei 1 „Ziek" Dinsdag 17 december 1974 1mmm-m—ÊÊmm (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE Bij het uitbreken van een muur in mouterij Menu in Klooster zande werkzaamheden die nodig waren voor het plaatsen van een nieuwe machine is een „boodschap uit het verleden" gevonden Bij het kapothameren van de muur stuit te men op een fles die het geweld niet overleefde waarin papier zat opgeborgen. Bij nalezing daarvan ontdekte de heer Menu de namen van de oprichters en de bouwvak kers die bij de oprichting van de toenmalige brouwerij betrokken waren. „Jammer genoeg is niet ai- les te ontcijferen", aldus de heer Menu, gisteren door spit aan bed gekluisterd. Bij het nauwkeurig nalezen staat er nog vermeld dat ergens in de brouwerij nog iets verborgen was. „Ik kan helaas niet meer ontdekken wat", zo zei de heer Menu, die echter niet van plan is de rest van zijn bedrijf ervoor af te breken „Wel kan ik het woord be sproeien goed lezen, waar schijnlijk wordt er mee be doeld dat de heren, die de fles inmetselden, een stevig biertje hadden gedronken. Het is een beverig handschrift". (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Over een grootscheepse revisie van de veer boten, dan wel vervanging van de veerboten door nienwe, valt geen beslissing als niet eerst zekerheid is verkregen over de vaste oeververbinding over de Westerschelde. Dit verklaarde gisteren gedeputeerde J. Stenvert tn de Provinciale Staten toen hij sprak over de veerdiensten. De heer Stenvert wilde overigens wel kwijt dat de moeilijkheden, die er op som mige veerboten geweest zijn met rij dekken en motoren, een tegenvaller waren. De oudste prinsessenboot dateert van 1958. De heer Stenvert gaf de staten ook gedetailleerde ver antwoording over de verhoog de veertarieven. Hij deelde de staten mee dat alleen de woonwagencentra in Hulst en Tholen volgens tijdschema klaar zullen bomen. In ant woord op het betoog van PPR- fractievoorzitter C. van Water schoot inzake de positie van de gastarbeiders, zei de heer Stenvert dat de Zeeuwse raad voor de buitenlandse werkne mers voortijdig was opgehe ven. Het ligt echter in de be doeling te komen tot een stichting categoriaal opbouw werk, die in secties zal gaan werken. Daar kunnen dan ook de gastarbeiders terecht voor hulp en bijstand. De heer Stenvert was overigens wel van mening dat de opvang van de buitenlandse arbeiders op de eerste plaats de taak was van de gemeentel, jke over heid, in samenwerking met het particulier initiatief. Tol ken voor hulp aan gastarbei ders worden betaald door het ministerie van CRM, zei gede puteerde Stenvert nog. De heer Stenvert gaf mede na mens zijn partijgenoot Boers- ma antwoord op de vraag van CD A-er Eversdijk of beide PvdA-gedeputeerden zich in de oppositie gedrongen voel den in het college van G.S. Dat bleek niet het geval, hoe wel beide heren over bepaalde fundamentele zaken anders dachten dan de overige gede puteerden. Daaruit vloeide dan ook wel eens een minder heids-standpunt voort. Dit schiep echter geen krampach tige verhoudingen binnen G.S., aldus gedeputeerde Stenvert. (Van een onzer verslaggevers) HULST De afdeling Hulst-Hontenisse van de WD houdt op donderdag ne gentien december een leden vergadering in de Koning van Engeland te Hulst. Hoofdpunt op de agenda voor deze vergadering is een inleiding van het WD-Staten- lid mevrouw E. Maris-Koster. Onderwerp van deze lezing is de vrijheid en democratie in het algemeen. Verder zal ook een nieuwe voorzitter voor de afdeling gekozen moeten wor den. De aanvang van de bij eenkomst is acht uur. (Van onze oorrespondent) HULST Wie van hout snijwerk houdt kan tot en met 31 december terecht in de ruimten van de bibliotheek in het gemeenschapscentrum Den Dullaert te Hulst Hier houdt de 72-jarige kunstenaar Leo van Witsen uit Groede een expositie van zijn werken. De ze tentoonstelling is zonder enig officieel vertoon open ge gaan. De tentoonstelling is da gelijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Leo Witsen heeft lange tijd geëxperimenteerd met hout snijden, eenvoudig begonnen, heeft hij langzamerhand een eigen stijl ontwikkeld, die hij nu met deze expositie aan het publiek wil laten zien. Schieting De leden van de Ronde Tafel afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen zijn de afgelopen week te gast ge weest bij de handboogschut ters van Sint-Sebastiaan in Aardenburg. De uitslag van de schieting luidt als volgt: hoog vogel. H. de Rijcke, zijvogels, J. Heijboer en tweede niet af. Kallen niet afgeschoten. Mees te kleine vogels, H. van Iwaarden. Prijsvogels, R. de Wispelaere, H de Rijcke, J. Jansen, J. Heijboer, H. van Iwaarden, P. Lippens en I. Puijenbroek. Dri e leden van de Ronde Tafel haalden een vogel neer, P. de Kindt uit Hulst. H. Neiisten uit Terneu- zen en R. Kerckaert uit West- dorpe Zij ontvingen een le peltje van Sint Sebastiaan. Namens de ronde tafel bood de heer J. Becu uit Schoondii- ke een vaantje aan voor de prijzenkast van de Aarden- burgse schutters. Het ligt in de bed oel in e dat er in de loop van het volgend zomerseizoen opnieuw een ont">~>tln«r nlaats zal vinden. BRESKENS In de Neder lands Hervormde Kerk te Breskens heeft een zang- en muziekavond plaats gevonden ter gelegenheid van het 55- jarig bestaan van de zangvere niging "God is mijn Lied". Aan deze avond werd mede werking verleend door de mu ziekvereniging Uit het Volk, vor het Volk, het jeugdkoor De Breskense Zangertjes, het Jongerenkoor Breskens, Het Katholiek Kerkkoor, en het bejaarden koor Zanglust. Mevr. Ris- seeuw-Verdouw sopraan, mevr. Verduyn-Brouwer, pia no, en de heer van Wijck, orgel, verleenden eveneens medewerking, en natuurlijk ook het jubilerende koor „God is mijn Lied", dat de avond opende met het gezang „Em manuels Lof' dat werd gediri geerd door de neer Basting sr. de oprichter van de jubileren de vereniging. Namens de ge meente Oostburg was wethou der J. Barendregt aanwezig die zijn gelukwensen aanbood er die dank bracht voor de gegeven ontspanning aan de bevolking. Hii zei graag in Breskens te komen, en zegde toe zijn best te zullen doen om nog veel woningen in Bn-cVppc te krijgen voor uit breidingen. De brouwerij is gebouwd in 1906 en begonnen werd op 1 mei, zo deelt de toen 211-jarige P. Jomkheijm („geboren in Hontenisse-Groenedij k-Zee- land") het nageslacht mee. „De Jonkheijms waren een bekende metselaarsfamilie in Kloosterzande", zo zegt de heer Menu, die een aantal van de ondertekenaars van de bood schap nog heeft gekend. Zo staan op de papieren de na men van de oprichters van de brouwerij de drie gebroeders Buijsrogge en A. Adriaans- sens. Bij de gegevens over de werklieden konden de namen gevonden worden van P.J. Jonkheijm, P. Jonkheijm, A. Jonkhedjm en Isidoor Jonk- heijm, E J. van Itegem, J. Huul (met achter zijn naam de vermelding „opperlei"), Joost de Nijs („aftredend lit"), Paulo van Hau („mal content") en P. Tiieleman die zich aanmeldde als „kamerlid met speciebak" Van laatstge noemde werkt zijn zoon, in middels ook al gepensioneerd, nog regelmatig bij de heer Menu. Het papier waarop de na men staan geschreven is een bon, waarmee vroeger de melk werd afgerekend. „De heren Buijsrogge waren ook boer", zegt de heer Menu Zo blijkt dat 781 kilo melk met een vetgehalte van 3,2 procent in totaal 32,94 opleverde. „Wel iets minder dan vandaag de dag", zegt de mouterij direc teur, die het briefje uit het verleden als een kostbaar iets zal bewaren. Boodschap uit het verleden. (Van onze correspondent) BRESKENS Vandaag (dinsdag 17 december) houdt de KVF-fractie in de Oost burgse gemeenteraad een openbare fractiebijeenkomst. Tijdens deze bijeenkomst, die om zeven uur begint in Hotel De Valk te Breskens, zal de agenda van de komende raads vergadering worden bespro ken Zonnebloem De kleuter tjes van de rooms-katholieke kleuterschool de Zeven Sprang hadden zich enorm uitgesloofd om sfeervolle tafelversieringen te maken voor de zonnebloem- gasten en vrijwilligers, die gistermiddag in het gezellen- huis aan de Walstraat him kerstmiddag vierden. De onge veer vijftig gasten en ruim tien vrijwilligsters hadiden dan ook weinig moeite om in kerststemming te komen, vooral toen de koffie met een flinke plak kerstbrood geser veerd waren. Na een kort ope ningswoord door Zonnebloem- voorzitster mevrouw C. Roe- lands, vertoonde pastoor De Jonge uit Axel, lichtbeelden. Bowling De stand na twaalf ronden in de competitie van de bowlingvereniging De Vlaanderen ziet er als volgt uit 1. T.h. Neve met een ge middelde van 173, 2 W. Dijs- selinck 153, 3. V. Neve 159, 4. W de Coene 147, 5. E. Ran- chaert 147, 6. K. Barrewolf 144, 7 W. Lammens 141. 8. J. Stracke 139, 9 J. Timmerman 138 en 10. R. Lammens 138. Niewe leden Het perso neel van de Nederlandse Stik stof Maij. n.v. te Sluiskil heeft op 10 en 11 december de 15 leden voor de nieuwe onder nemingsraad gekozen. In janu ari 1975 zal de officiële instal latie plaats hebben. (Van onze correspondent) HULST -- Gisteren werd in de r.-k. openbare bibliotheek Oost Zeeuwsch-Vlaanderen- oost in Hulst het 100 000-ste boek uitgeleend. Het was de heer De Blieck uit Graauw, die de 100.000 Volmaakte. Vo rig jaar werden 72.000 boeken uitgeleend. Omdat bet de eerste keer was dat dit respectabel aantal bereikt werd, sinds de vesti ging van de bibliotheek in Hulst, wilde men aan dit heuglijke feit niet zomaar voorbij gaan. De heer De Blieck kreeg daarom een ge schenkenabonnement en een bloemetje aangeboden. Sinds de bibliotheek begin diit jaar in het gemeenschapscentrum „Den Dullaert" is onderge bracht, is het aantal leden snel gegroeid. Momenteel zijn er 2200 leden ingeschreven, waarvan 700 volwassenen en 1-500 jeugdigen tot 18 jaar en nog steeds is er een grote toeloop. De uiitslag als volgt: hoogvogel E. Christi- aans uit Koewacht, eerste zij vogel A. Puylaert uit Zuiddor- pe, tweede zijvogel A. Jessoi- res uit Koewacht. Grootste aantal kleine vogels M. van Boven uit Axel met acht stuks. Volgende sohieting za terdag 21 december 14.30 uue. (Van een onzer verslaggevers) HENGSTDIJK - Aan de zaterdagschieting op twee wippen, gehouden bij P. van Dijk, namen 24 schutters deel. Uitslag: Op wip één: hoge vo gel en eerste zijvogel: W. Pau wels uit Axel; tweede zijvo gel: J. Pauwels uit Axel. Op wip twee: hoge vogel: A. Pas- saert uit Vogelwaarde; eerste zij vogel: W. Pauwels uit Axel; tweede zijvogel: verloot' Grootste aantal (7): J. Maas uit Hengstdijk. Aan deze schieting die tevens kleuren- schieting was, was de eerste prijs voor J. Maas uit Hengst dijk, de tweede prijs voor J. van Dijk uit Vogelwaarde. KLOOSTERZANDE - Aan de zaterdagschieting, gehouden bij R. van Kruyssen, namen 32 schuttes dleel. Uitslag: hoge vogel: F. van Kruyssen uit Kloosterzande; eerste zij vogel: A. van Gassen uit Ossemisse tweede zijvogel: F. van Kruyssen uit Kloosterzande; grootste aantal (6): F, van Kruyssen uit Kloosterzande. KLOOSTERZANDE Aan de zondagsdhietinig op twee wippen, gehouden door de so ciëteit „St. Sebastiaan", namen 50 schutters deel- Uitslag: Op wip' één: hoge vogel: mevr. Hoop uit Kloosterzande; eerste zijvogel: P. Sloot uit Klooster zande; tweede zij vogel: Th. Cambeen uit Noordstraat. Op wip twee: hoge vogel: P. van Goethem uit Noordstraat; eer ste zij vogel: P. Sloot u Kloosterzande; tweede zijvo gel; A. Verhoeven uit Kloos terzande; extra hoge vogel: W. Pauwels uit Axel; grootste aantal (5): mevr. Hermans uit Ossenisse. LAMSWAARDE -- Aan de zondagschieting op twee wip pen, gehouden in café P. Claes- sens, namen 59 schutters deel. Uitslag', op wip één: hoge vo gel: P. Pauwels uit Klooster zande; eerste zijvogel: P- Claessen uit Lamswaarde; tweede zij vogel: R. Herwegh uit Lamswaarde; extra hoge vogel: A. de Rooy uit Vogel waarde; grootste aantal (5): P, de Waal uit Lamswaarde. Op wip twee: hoge vogel: Th. van Goethem uit Lamswaarde; eerste zijvogel: H. van Water schoot uit Hengstdijk; tweede zijvoglel: W. van Esbroeck uit Lamswaarde; extra ha"? vo gel: A. de Rooy uit vogel waarde; grootste aantal (5): mevr. Versdhuren uit Lams waarde. Kerstavond KVO De Ka tholieke Vrouwenorganisatie Nieuw-Namen houdt dinsdag 17 december de kerstviering. Begonnen wordt om 19.00 uur met een eucharistieviering in de parochiekerk. Daarna wordt in oafé ThUleman iets gegeten en houdt de geestelijk adviseur, pastoor Magnus een lezing met als titel „Mens waarheen". Na de lezing wordt nog een quiz en een verloting gehouden. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Minister Van der Stee van Landbouw heelt maandagmiddag 32 militairen op zijn departement ontvangen, die in Zuidwest-Nederland hebben meegeholpen bij het binnen halen van de oogst. De militairen vertegenwoordigen de circa 11.000 militairen, die tussen 1 november en 9 december j.l, d, door ongekend zware regenval getroffen landbouwers te hulp zijn geschoten. De seoretaris-genenaia'l van het ministerie van landbouw, mr. G. van Setten. becijferde, dlat de gehele militaire opera tie rijm departement tussen de vijf en zeven miljoen gulden zall gaian kosten. „En dat is dan nog een vriendenprijsje van defensie aan ons ministe rie", zo zei hij. Op de bijeen komst waren ook aanwezig minister Vredeling van defen sie en zijn staiaitsseoretaris personeel, de heer Van Lent, terwijl tévens de centrale fi guur van hét actiecentrum in Goes, de heer W. Goenuam, ac te de présence had gegeven. Minister van der Stee uitte zijn erkentelijkheid voer de helpende hand, die de militai ren weliswaar tegen zware betaling de boeren hebben toegestoken. Ook zei hij de bereidheid en de wijze van organisatie van defensie zeer op prijs te hebben gesteld- „Het eerste legerkorps blijkt operationeel heel efficiënt te werken, zeker in een tijd waarin de krijgsmacht ter dis cussie staait". De bewindsman noemde de militair» hulo een „assurantie-premie" voor het geval het nog eens nodig mocht zijn. Opnieuw is nu ge bleken hoe kwetsbaar en af hankelijk wij van de weers omstandigheden zijn, aldus de bewindsman. Hij stelde dat zeven pet van de beroepsbe volking zorgt voor het hele Nederlandse voedselpaifcket en het exportsaldo van de land- bouwprodu/kiten is groter dan de totale defensiebegroting. „Hoewel de totale oogst niet door de hulp van de militairen bon warden gered, zijn todh belangrijke boeveelheden pno- dukten met de hand gerooid en binnengekomen'", aldus een verheugde landbouwminis ter. Prognostiekwedstrijden Aan de pragnostiekwedstnj. den die in café de Traubada» te Cliinge werd gehouden, heb- ben in totaal 16 personen deel- genomen. Winnaar werd i Segers- Aan een eveneens ij café de Troubadour te Clinge gehouden progrtostiekwed. strijd, hebben in totaal 26 per. sonen deelgenomen. De nfa, niaars waren: W. van Geertruy en W. van Brink. Aan dt proignositiekwedstrijd die café de Landbouw te Clinge werd gehouden, hebben in to. taal 118 personen deelgenccrer. De winnaars waren: G. vaa Roeyen, G. Suy, J. der Wede. we, R. Ferket, M. van da Branden en E. de Wilde. Dj extra prijs werd gewwiom dioor A. van Poele. Filmavond Dinsdag 17 december om 19.15 uur wordt door de heer R. de Hullu uit Groede in het kader van de 30-jarige herdenking van de bevrijding van West- Zeeuwsch-Vlaanderen in H.C.R. Sanders-de Paauw in Sluis een filmvoorstelling ge geven. Vertoond worden o.a. Vrij en Onverveerd oorlog van 1940-1945, de bevrijding van Walcheren 1944, de Laatste witte vlag, landing bij Hoofd plaat, beelden van de bevrij ding van Sluis, Aardenburg en Oostbung en West-Zeeuiwsch- Vlaanderen. De baten van de ze filmavond komen ten goede aan de afdeling Zeeland van de Nederlandse Bond van Mi litaire Oorlogsslachtoffer» Kestfeest De leerlingen van de katholieke MAVO- school te Terneuzen vieren aanstaande woensdag in het Gildehuis te Sluiskil het kerstfeest. De bijeenkomst begint met de lezing van het kerstverhaal, waarna kapelaan Verheyden, districtscatheeheet Zeeuwsch- Vlaanderen, een voor Oost kerstgedachte geeft, waarover nadien vragen kunnen gesteld worden. Na de samenzang geeft ook dokter Puylaert uit Sas van Gent een kerstgedach te, waarover vragen kunnen gesteld worden. Vervolgens is er een quiz voor de leraren en een voor de leerlingen. Tus sendoor speelt Christjaan de Caluwé op zijn gitaar en wor den er door nekel leerlingen voordrachten gedaan. De bij eenkomst sluit met eenkoffie maaltijd en samenzang DINSDAG 1 Zebrapad Het van een voetgangersoversteek plaats op de Baljuwlaan, kruispunt Nieuwe Kerkstraat in Sluiskil viden B. en W. van Terneuzen niet verantwoord gezien de lage verkeersinten siteit ter plaatse. Het college laat dit weten in een antwoord op een brief van het katholiek schoolbestuur in Sluiskil. Hel aanbrengen van een V.O.P. in een straat met een geringe ve-keersintensiteit verhoogt de veiligheid niet zoals de ervaring leert", aldus B. en W. die wc! hebben besloten borden te plaatsen bij het kruispunt op de plaats waar kinderen over steken. BREDA/NU, sen beek Zeei sarts bij Enka ring toe - heef torsbul ontvan gen gepromove drijfsgeneeskuk drijfssluiting". weet, dat zijn jaar 1972, waar moest sluiten, w tenslotte werd staan, zij het in Een jaar, waai werknemers enorn gezien; een jaar, dt kant het al lang saamhorigheidsge „HKI-mensen" nc sterkte, maar dat dere kant een zee teweeg heeft gebr aan Kcsteloo ka meepraten: hij imr eerste, die met werd geconfrontee Tientallen, hon sprekken heeft hij mensen, die zoals h „door de knieën wa Die niet meer op kc de angst hun baan ken, tegen de onzek het wel of niet slui pot waren, omdat gens meer konde van die sfeer van zekerheid en zie maar een stuk in zopen, ruzie met maakten, niets m veien van hun kin Al die ervaring thuis blijven o „ziek" was, kortor lang spannende ervaring heeft dokte vastgelegd in zijn pr Dat daarmee tegelv de eerste veelomvaU schrijvingen werd - tekenis van de bedr kunde. Het is dan ook wonderlijk, dat de 1. loo met zijn proefsc sultaat van een| doorzettingsvermogi jaar lang avond ai studeren, schrijven t de nacht, elk weeke; de boeken gebogen, i drie weken vakantie stoken vooral hee aantonen van welk belang een goede b< neeskundige dienst ii ADRES:PLAATS: en wil hot abonnementsgeld Betalen: O par kwartaal Bank/Giro 131,70 p kwitantie f 32,20 per maand Bank/Giro f 10,68 kwitantie f 10,93 GIRO NR: BANK NR: De nieuwe abonnee is opgegeven,door Stemabonnee NAAM:ADRES: PLAATS: Deze bon in open enveloppe ZONDER POSTZEGEL opsturen naar DE STEM antwoordnummer 112, Breda De nieuwe abonnee ontvangt ter kennismaking De Stem de eerste 2 weken GRATIS (Van onze correspondent) SLUIS Sluis heeft zich extra opgemaakt voor de ko mende eindejaarsfeesten. Het winkelcentrum is door de Sluise Middenstandsvereniging feestelijk verlicht. Bovendien hebben de diverse winkelstra ten ir het stadje, als het wa re in onderlinge concurrentie, afzonderlijke acties onderno men om het streven van de Middenstandsvereniging in Sluis tijdens deze periode een aantrekkelijke sfeer te schep pen te onderstrepen. De ter gelegenheid van de dit jaar in Sluis gehouden Braderie-Feestweek gevormde buurten'mités zijn weer bij el kaar gekomen, wat onder meer heeft geresulteerd, dat het „Moenaind" in aansluiting op de verlichting van de Mid denstandsvereniging speciaal verlichte molens heeft ge plaatst. De Oude Kerkstraat heeft het gezocht in een geluidsin stallatie met voor deze periode passende muziek, krachtens vergunning van het gemeente bestuur geen ,pop"-muziek, terwijl de zakenpanden van de Groote Markt en het Walplein, welke door het door de Mid- Aenstandsvereniging gekozen veriichtingssysteem min of meer als achtergebleven ge bieden konden worden be schouwd, op eigen initiatief voor een passende verlichting hebben gezorgd De Kapellestraat heeft met extra kerstbomen bevestigd aan de voorgevels op de actie aangesloten. Door de middenstandsvere niging zijn ook enkele grote verlichte kerstbomen ge plaatst. Echter minder dan vo rige jaren, want door de stren gere veiligheidsvoorschriften, welke door de PZEM eind 1973, toen echter in verband met de energiecrisis geen ver lichte kerstbomen mochten worden geplaatst, werden uit gevaardigd moesten voor de icerstboomverlichting dit jaar extra-onkosten van ca. ƒ350,- per boom worden gemaakt. De PZEM eist thans namelijk voor dergelijke verlichting, welke binnen handbereik wordt aangebracht, een veilig heidstransformator of een zg. ultra-gevoelige schakelaar met aardlekbeveiliging. De PZEM loopt hiermede vooruit op de Internationale voorschriften, die hiervoor zullen warden vastgesteld. Dit betékent ech ter wel dat elke midden standsvereniging, VVV of ge meentebestuur in Zeeland, welke dit jaar een verlichte kerstboom wil plaatsen, een extra last. De Sluise Midden standsver eniging, welke voor deze ver lichting met een extra-bijdra ge van de Sluise WV zich een uitgave permiteert van ruim 5000,- vond de oplos sing waarvoor zij zien door de ze PZEM-maatregel zag ge plaatst, wist deze te orrweiien door minder bomen te plaat sen De VVV Retranchement die elke jaar een kerstboom nlant op het Marktplein al daar, werd uit de nood gehol pen door een extra-bijdrage van de Sluise Horeca-vereni- glng, die ook enkele leden in Retranchement telt en dj'j, kosten van die door de verlangde transformator haar rekening nam. Een !e_ die in Retranchement werd gewaardeerd. Vorig jaar tijdens de ener- gie-erisis voerde de a Middenstandsvereniging c actie onder het motto ,.a doe» er wat aan", ook nu is dr Sluise Middenstand tief om het Sluise winke inim in deze periode aantrekkelijk te maken. Sluise VVV wekte reeds der in het contact- en f11,, haar lingen orgaan ,,'t Slmsie leder, op om met het vei van extra-service en aan= te etalages hieraan zor°'ew steden, en met genoegen worden veconstatcerd dat aan gevolg werd gegeven MAANDA le kolom slotkoersen vor a laten d exdividend Actieve aandelen Handel en industrie AKZO 20 ABN f 100 AmRo f 20 A'dan- Rub 750 ^U-MIJ s 75 Bnttsche 20 Bordtsche Pr Helneken f 25 Helneken H 25 Jj-A-L. Hold 100 "°orov. 20 «VA-MIJen KNSM cm loo KLM j 100 Kon. Olie a, K.t.Need, 10 Onuntren Gert Khlllpa ro Kobeco I 50 Kolinco 50 Scheepv U 50 Onliever J 20 37,501 343,00 62,80 336,00e 85,00 83,20 83,00 116,00 111,50 51,50 55,50e 61,30 115,00 40,00 63,70 53,00 384,00e 30,50e 139,50 89,30 110,00 76,40 37,40 344,00 62,70 238,00 85,50 83,00 82,50 116,50 111,80 51,50 55,50 61,20 114,00 40,00 63,60 52,00 283,00 20,40 138.80 89,00 109,00 78,20 Actieve obligatie» staatsleningen M-50 Ned. 74 9.75 id 74 •-00 ld 52 0-00 ld 70-95 0-00 ld 71-11. KM UI 70] 104,50 100,80 92,00 92,30 91,70 97,00 104,50 100,80 92,00 92,3 91,70 97,00

de Stem | 1974 | | pagina 6