Bo val: Minister kwam belofte niet na Actie knotwilg begint zaterdag Arne-zijkanaal wellicht vuilstort plaats Provinciale VVV mogelijk naar overheid Tante Pos verwerkt 60 miljoen wensen Indii WERKGROEP NEEMT VERZOEK IN STUDIE V oorlichtingsdag over jeugdbeleid in Zeeland Kerstherberg Goes heeft dringend vrijwilligers nodig Postcommandant te Goes-Zuid. C. Allemekinders neemt afscheid GEDEPUTE ALLEEN Oi Veel wind stad streek Bestuurswisseling bij RSV-eoncerii Vrouwengilde Goes houdt „radiopraatje" Goes Burgerlijke sland Hansweert Middelburg OOK IN GOES IEDERE DAG MILIEUDAG Philippine Terneuzers Sas van Gent Dinsdag 17 december 1974 ('Van een onzer verslaggevers) GOES Minister Van der Stee is zijn tijdens zijn bezoek aan Zeeland gedane belofte dat ook de loonbedrijven on der de steunmaatregelen van de regering zullen vallen niet nagekomen. Dat is voor ons ais organisatie en voor onze leden buitengewoon teleurstel lend", aldus voorzitter J. Weststraten van de Boval, de bond van agrarische loonbe drijven afdeling Zeeland. Het afdelingsbestuur heeft in een telegram aan minister Van der Stee, de fracties van de Tweede Kamer, het dage lijks bestuur van het land bouwschap en de vaste oom missie voor Landbouw in de Tweede Kamer zijn grote te leurstelling uitgesproken over het feit dat de loonbedrijven buiten de extra financiële re- "geling voor de gedupeerde landbouwbedrijven vallen. In hetzelfde telegram heeft de Boval met klem aangedron gen dat alsnog voor de loonbe drijven een dergelijke hulp maatregel wordt getroffen. In de Boval zijn 180 loonbedrij ven georganiseerd, die onge veer duizend vaste en losse werknemers in dienst heb ben. Boval-secretaris H. Hoek stra: „De omzetdaling van de loonbedrijven als gevolg van de mislukte oogst in zuid- west-Nederland kan op ander half a twee ton per bedrijf geschat worden. Wat exact het verlies in deze sector is, is niet te zeggen, maar het zal om de dertig miljoen bedra gen. Je zou kunnen zeggen dat, nu de loonbedrijven niet ingeschakeld konden worden bij de oogst; hun kosten ook minder zijn. Maar aan de ene kant hebben sommige bedrij ven meer materieel moeten in schakelen om nog te redden wat er te redden viel en aan de andere kant zijn hun vaste kosten, zoals afschrijving en loonkosten, normaal doorge gaan. Tal van loonbedrijven zijn in ernstige financiële moeilijkheden geraakt. Er zijn er zelfs waarvan het niet ze ker is dat ze deze tegenslag weer te boven zullen komen, waardoor ze hun bedrijf moe ten stopzetten". Het feit dat de getroffen loonbedrijven een beroep kun nen doen op de rijksgroepsre geling zelfstandigen is volgens de heer Hoekstra ten enemale ontoereikend om de enorme inkomstenvermindering van deze bedrijven te dekken. Ook de subsidie van de regering aan de loonbedrijven dient naar zijn mening gebaseerd te worden op een tarief per hec tare niet gerooid produkt. Voorzitter Weststraten acht het rechtvaardig dat de loon bedrijven dezelfde subsidiere geling krijgen als de land bouwbedrijven, omdat de loonbedrijven nu eenmaal, nauw verwant zijn aan de landbouw. Ongeveer tachtig procent van de landbouwbe drijven schakelt een loonbe drijf in. (Van «en onzer verslaggevers) HE1NKENSZAND De technische werkgroep van de ge meenschappelijke regeling vuilnisstortplaats Midden-Zeeland gaat een verzoek van de gemeente Middelburg bestuderen om het Arne-zijkanaal tussen Nieuwland en Arnemuiden te gebrui ken als stortplaats voor steriel puin en ander afval. De werkgroep zal hierover advies uitbrengen aan de oom missie van de gemeenschappe lijke regeling. De mogelijk heid om het Arne-zijkanaal diicht te gooien met puin werd in de vergadering van de com missie van de gemeenschappe lijke regeling vuilnisstort plaats Midden-Zeeland ter sprake gebracht door de mid- delburgse wethouder W.P.J. Baars- Deze bracht naar voren dat de gemeente Middelburg voor het gebied van het Arne- zijkanaail een bestemmingsplan heeft vastgesteld dat in hoog ste instantie is goedgekeurd, markten GOBS-KRABBENOIJKE, 16 die. Kroipsla 1 28—29. 2 6- j, Knolselderij met groen 3550, Bloemkool 4 per kr. 114115, 6 per kr. 81, afw. 22-26. Per kg: aardappelen 14-31, Groene sav. kool 19'29, Rode kool 925, Boerekool 2026, Spruiten A 33—55, BI 7—28, C 62, Prei A 59—67, B 2348, Witlof 90— 160, Kroten 935, Veldsla 430—470. (yVa-n een onzer verslaggevers) GOES De samenwerken de instellingen voor sociaal- cultureel werk in Goes, die op beide kerstdagen in de Veste aan de KeKizersdijk, een kerst- herberg houden, hebben drin gend vrijwiUigers(sters)-nodig om hen bij dit evenement bij te staan. Men kan zich hiervoor opge ven in de Veste bij Trudi Vone, telefoon 01100-3930. Er zijn vooral medewerkers nodig voor de koffiebar en autobe zitters, die bereid zijn, bejaar den naar de Veste te brengen en weer naar huis te hren- gen. De kerstherberg wordt op dinsdag 24 december om 11 uur 's avonds geopend. Op eerste kerstdag ie er van 10 tot 11.30 uur een kerstdienst, 's Middags om 2 uur begint in het sociaal centrum een sa menkomst van bejaarden, waarbij tevens een maaltijd wordt opgediend. Op tweede kerstdag wordt een ontspan ningsochtend gehouden. 's Middags treedt het poppenthe ater Kartoen op en 's avonds wordt een ontspanningspro gramma afgewerkt. Op beide kerstdagen kan men de beken de pottenbakker Don Maris uit 's-Heer Arendskerke aan het werk zien. Verder is de peu terspeelzaal open en kunnen de bezoekers op verschillende manieren creatief bezig zijn. De organisators vam de kerst- herberg hebben een beroep op bedrijven en particulieren gedaan, dit werk financieel te steunen. De toegang tot de kerstherberg en de maaltijd voor bejaarden zijn koste loos. ROTTERDAM (ANP) De heer C.H. Meeuwisee zal op zijn verzoek op 31 december zijn functie van lid van de Raad van Bestuur van Rijn- Schelde-Verolime Machinefa brieken en Scheepswerven NV. en hoofd van de divisie seheepisreparatie neerleggen in verband met het overschrijden van de pensioengerechtigde leeftijd. Per 1 januari zal de leiding van deze divisie worden over genomen door de heer A. Rij ke, lid van de Raad van Be stuur on 'thans hoofd van de Stafdienst sociale zaken en personeelsorganisatie. aldus RSV. Een bezwaarschrift van de wijkverenigdnig Nieuw- en St.- Jooslamd werd door de kroon weliswaar ontvankelijk, maar niet gegrond verklaard. Wet houder Baarse zei, dat de ge meente Middelburg het Arne- zijk-anaal van Rijkswaterstaat kan kopen, maar diat men eerst zekerheid wil hebben van de gemeenschappelijke re geling vuilstortplaats Midden- Zeeland of het mjtoameal ge dempt kan worden met steriel afval. Wethouder Baars voeg de er aan toe diat het de be doeling is het gedempte ka naal met groen te beplanten. Het Ame-aij'kanaial is op het ogenblik toch nutteloos en het onderhoud kost alleen m®ar geld", zei hij. De technische weriogroep ■ran de gemeenschappelijke re geling heeft al eens eerd'er als haar mening uitgesproken het dempen vain het Arne-znjfoa- naal met puin voorlopig niet zinvol te achten. Bij de vast stelling van de begroting voor 1975 besloot de commissie het odivies van de technische werkgroep om het tarief voor het vervoer van puin en ande re vast afval naar de centrale stortplaat» bij Nieuwdorp te verlagen van 60 cent tot 30 cent per honderd kilogram. Om de begroting toch sluitend te maken werd besloten het geraamde kwantum afval van 28 000 ton voor 1975 op te voeren tot 39.000 ton. Wethou der Baars toonde zich tevre den over deze beslissing, om dat naar hij zei daardoor beter kan worden opgetreden tegen clandestiene vuilstorters (Van een onzer verslaggevers) GOES Het R.K. Vrou wengilde te Goes houdt van daag (dinsdag 17 december) een bijeenkomst in de Prins van Oranje te Goes. De bij eenkomst begint om 20.00 uur. Tijdens deze bijeenkomst zal worden gezongen door het mannenkoor uit Kapelle. Op verzoek van het landelij ke en provinciale bestuur van het vrouwengilde zullen de Goese leden zich de komende tijd buigen over een drietal vragen over radioprogramma's. Op de eerste plaats wordt ge vraagd of ze het KRO-radio programma „moeders wil is wet" missen. Gevraagd wordt ook, hoe de Goese leden van het vrouwen»!1 Je het pro- gr" .a vinden dat hiervoor in de plaats is gekomen. En tenslotte wordt de vraag ge steld of de leden van het Goe se vrouwengilde een katholiek vrouwenprogramme pp de ra dio wensen. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG-AARDEN- BURG In West-Zeeuwsch- Vlaanderen moet er de ko mende weken weer stevig ge snoeid worden. Evenals vorig jaar gaan tijdens de kerstva kantie enkele tientallen scho lieren de dijk op om de te veel uitgebotte knotwilgen m het West-Zeeuwsch-Vlaamse land te kortwieken. De actie staat onder leiding van de bio logische werkgroep Wesi- Zeeuwsch-Vlaanderen. Jan de Zwart, een van de leden van deze werkgroep, wil zaterdag 21 december met het snoeien van de overtollige wil- gentenen beginnen. De plaats waar het eerste hout gezaagd wordt ligt tussen Oostburg en Zuidizande. Hier zijn de wil gen volgens Jan de Zwart het meest aan snoeien toe. Voor de zaag-, snoei- en kap- actie heeft de werkgroep sinds kort de beschikking over een motorzaag. Staatsbosbe heer heeft deze zaag in bruik- Actie knotwilg (archieffoto). (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het is mogelijk dat de provinciale VVV in Zeeland straks een soort overheidsbedrijf gaat worden. In ieder geval krijgt de VVV een nieuwe structuur, en wat het precies moet gaan worden zal uit een nader onderzoek nog moeten blij ken. Voor de jaren 1974 en 1975 zal met een interim-oplossing worden gewerkt. Gedeputeerde A. van Gees- bengen stelde gisteren de sta tenleden op de hoogte van een gesprek diat een deputatie van G.S. heeft gehad met het da gelijks bestuur van de provin ciale VW. Met de conclusies van diit gesprek zal het dage lijks bestuur nog met het al gemeen bestuur van de pro vinciale WV moeten gaan praten. De heer van Geesber- gen wees op de vorderingen die wat betreft het Grevelin- gembefaken warden gemaakt. Ben kositen- en batenanalyse is gereed en zal weldra aan de leden vain de stuurgroep wor den toegezonden. Het ontwerp vain gemeenschappelijke rege ling komt ook weldra in de stuurgroep aan de orde. Uit voerig stond de heer Geesber- gen stil bij het probleem om een nieuwe provinciale rege- ldinig voor subsidiëring van sportbonden saimen te stellen. Het moeilijkste punt hierbij is dat men ondanks herhaalde verzoeken nog maar vam 13 van de 33 in Zeeland verte genwoordigde bondien finan ciële gegevens heeft gekregen. De heer van Geesbergen deed een beroep op de in gebreke gebleven bonden om zo snel mogelijk de vereiste gegevens 'im te dienen. Voorlopig zal subsidiëring geschieden op ba sis van die huidige subsidiere geling- Voor het idee om de bonden die geen gegevens stu ren geen subsidie te geven voelde de heer Geesbergen niets, omdat daardoor naar ziijn smaak veel sportbeoefe naars worden gedupeerd. Hij deelde mee dat im het kader van de herstructurering vam de Zeeuwse Jeugdraad wordt gedacht aam een Jeugdiwel- zijnsraad. In het tweede kwar taal van 1975 zal een discus siedag over dit onderwerp worden gehouden. Geboren: Lydia div A. Fier- loos-Lievense, Willemina dv F. Overbeeke-Labruyere, Edwin zv A. Murre-vd Slik-ke, Johan na dv J. de Peiter-Tooren-aar- .Ondertrouwd: J. Ridderbos en N. van Elderen; en D. Rouw en J- van Liere. Getrouwd: M. vd Kreeke en M. Lukasse; C. Kraaijeveld en M. Rosier; P, van Vrede gem en P. Gelok; G. van 't Veen en R. Ponse; F. de Nooijer en M. van Hese; H. de Metsenaere en L de Wit; A Meijboom en J. Tange; M. van Dullemen en M. Moorman; L Reijnhout en E. Spruijt- Over leden: H. van Doorn 82, C Naeije 74, M. Tierie 79- A. Aarsen 75, N. Paret 72; J. den Herder 51. M. Nieuwdorp 90. De Pilk De hengelsport- vereniging De Pilk heeft zon dag haar laatste wedstrijd van dit seizoen gehouden. De wed strijd werd in de Westerschel- de gehouden ter hoogte van de Tramper. Er werd veel vis ge vangen. Er waren 42 deelne mers. De uitslag is: I. B. v.d. Borgt, Hansweert, 1.336 p.; 2. Th. Clement, 1.124 p., Hans weert; 3. C. Berkelmans, Hansweert, 1.060 p.; 4. M. Martijn, Hansweert, 950 p.; 5 M. de Waal, Kruiningen, 943 p.; 6. C. Lepoeter, Hansweert, 845 p.; 7. M. Tramper, Wol- phaartsdijk, 843 p.; 8. D. Rijk hals, Hansweert, 790 p.; 9. J. Falkee, Hansweert, 765 p10. J. Goedheer, Hansweert. 765 D. Inbraak - Bij de familie J. A. H. aan de Jacob Schoite- straat te Middelburg is zondag avond ingebroken. Uit de woning werd voor een bedrag van 1100 gulden aam muriek- apparatuur ontvreemd. Ver der een leren jas van 250 gul den en 10 betaalcheques. Door de recherche wordt een onder zoek ingesteld. (Van een onzer verslaggevers) GOES Na een diensttijd van 30 jaar bij de Goese poli tie gaat hoofdagent C. Alleme kinders, postcommandant in Goes-Zuid, met pensioen. Het politiekorps te Goes zal op dinsdag 31 december tij dens een korpsbijeenkomst af scheid nemen van de heer Al lemekinders. Dat gebeurt in de kantine van het politiebu reau. Van 15-30 - 16.30 uur be staat voor de belangstellenden buiten het Goese politiekorps d« gelegenheid, van de heer en mevr. Allemekinders af scheid te nemen. (Van onze verslaggevers) GOES Op vrijdag 20 de cember om 17 uur zal burge meester mr. F.G.A. Huber in het stadhuis in Goes de ten toonstelling "Iedere dag mi lieudag" openen. De expositie is van 20 december tot 10 januari te bezichtigen. „Iedere dag milieudag" is een reizende tentoonstelling van het minis terie vam CRM. Foto's, cijfers en tekeningen geven een beeld van de vernieling en vervui ling van het milieu door de mens, verder zijn er dia's te zien- een diarama over dieren en planten en er is voor kin deren een aparte tekenhoel». leen ter beschikking gesteld, met hef recht vam koop. Naar de mening van een van de andere leden van de werk groep, de heer J. de Kier 1 biologie-leraar in Oostburg, lukt die aankoop wel als er een flinke pörtie van het wil genhout kan worden ver kocht. •,Er zijn plaatsen waar lang» een hele dijk de knotwilgen door het gewicht van de tak ken zijn opengespleten. Dat :s vooral tijdens de laatste storm gebeurd. Die bomen zijn ten dode opgeschreven. Nieuwe aanplant is er weinig", aldus Jan de Zwart in een sombere toekomstblik op de knotwil genstand in West-Zeeuwsch- Vlaanderen. Volgens Jan de Zwart worden er ook veel knotwilgen gerooid door indi viduele boeren. Het is de tweede keer dat de Biologi sche Werkgroep het knotwil genbestand in West-Zeeuwsch- Vlaanderen een beurt gaat ge ven. De eerste keer, vorig jaar is lang niet alles gebeurd, on danks al het enthousiasme waarbij zelfs burgemeester Schipper van Oostburg het snoeimes ter hand nam- De actie voor het behoud van de knotwilgen krijgt deze winter ook landelijk meer weerklank. Het recent ver schenen nummer van het maandblad van de Vereniging tot Behoud van Natuurmonu menten heeft 'n artikel aan de knotwilg gewijd. De provincie Gelderland geeft ginds kort suibsidie voor het onderhoud van de bedreigde bomen. Een actiegroep uit de Alblasser- waard, die zich eveneens heit lot van de knotwilg heeft aange trokken, heeft een brochure over het snoeien van de wil- gentenen verspreid. Jan d« Zwart beschikt over een aan tal van deze brochures. De kapmessen en zagen die voor de knotwilg-snoei-actie gebruikt gaan worden stelt de gemeente Oostburg ter be schikking. De meeste van de scholieren die hun hulp heb ben toegezegd zijn afkomstig van de scholengemeenschap St.-Eloy en de rijksscholenge meenschap koningin Wilhelm! na in Oostburg. Diegenen die ook daadwer kelijk het aanzicht van het West-Zeeuwsch-Vlaamse land schap in stand willen houden kunnen zich aanmelden bij Jan de Zwart. Oude Haven 68 in Oostburg. Schieting Jongstleden zondag heeft schuttersvereni ging Herleving een sciiietihg gegeven in café Ma-rtinet bij de heer C. Buyze. Er waren 62 schutters aanwezig uit 12 ver enigingen. De hoogvogel was voor A. Baeke, Oost Eeklo, de eerste zij vogel was voor H. Vermast ui-t Philippine, de tweede zij vogel was voor A. Ivens uit IJzendijke. De mees te vogels werden geschoten door drie man namelijk P. Geelhoedt, Herleving, J. Ver mast, Herleving en A. Ploe- gaert de Valke, met ieder twee vogels. Op 25 december eerste kerstdag is er een grote schieting bij café Martinet. Aanwan-g van dele schieting voor 10 kalk-oenen levende buitenlopers is om 15 uur. U wordt allen zeer van harte uit- geodigd- Kaarting De hengelaars vereniging ONI Ontspanning Na Inspanning) houdt voor haai leden een kaartwedstrijd die wordt gehouden op zater dag 21 december in het Club lokaal van de vereniging, ca fé La Belle Vue Begonnen wordt om 19 uur. Van een uuzer verslagge vers) MIDDELBURG De Zeeuwse Jeugdraad houdt woensdag een voorlichtingsdag over een tweetal zaken op het gebied van het gemeentelijk jeugdbeleid. De voorlichtings dag wordt gehouden in de Prins van Oranje te Goes en begint om 9.30 uur. In de morgenuren zal wor den gesproken over de interim rijksbijdrageregeling plaatse lijke vrijwilligers jeugd- en jongerenwerk. Vertegenwoor digers van het ministerie van Cultuur, Recreatie esn Maat schappelijk Werk zullen deze regeling nader toelichten Het zal hierbij met name gaan over de ooncrete toepassing van deze regeling door de ge meente. In de middagbijeenkomst die om 14 uur begint, zal wor den gesproken over kindercen tra in Zeeland. Een vertegen woordiger van de Provinciale Werkgroep Kinaercentra Zee land zal de Zeeuwse situatie op het gebied van de kinder centra belichten. Een verte genwoordiger van Werkge meenschap Kindercentra Ne derland (WKN) zal onder meer spreken over de inhoud van dit werk, het doel van de kindercentra en de landelijke ontwikkelingen op dit terrein. Verder zal nader worden inge gaan op financiering en de subsidiëring van kindercen tra. De voorlichtingsdag wordt door de Zeeuwse Jeugdraad georganiseerd in samenwer king met de provinciale werk groep Kindercentra Zeeland van de Zeeuwse Raad voor Maatschappelijke Dienstverle ning en de Vereniging Lande lijk Contactorgaan voor ge meentelijk en regionaal Jeugd- en Jongerenbeleid dis trict zuid. Kaartavond zaterdag hield de „Klavertje Vier" uit Ssj Gent haar laatste coup^! kaartavond voor haar - hotel Rotterdam te Gent. De uitslag van kaarting is als volgt; Nelen, 2. W. de Maertelae P. Tak, 4. D. Vermeersch'! C. Ferket, 6 L. Meulenui R. Samdjn, 8. A. van Geel mevr. Ranchaert, 10. y Jaeger. De eindstand die maakt kon worden na laatste kaartcompetitie ziej" als volgt uit: Kampioen l(.j W. de Maertelaere met ij punten, 2. mevr. Ranch' 473, 3. A van Geel 463, Nelen 463, 5. P.Vale 424, c de Vries 424, 7. A. Ij. 408, 8. C. Ferket 401, 9 Goethals 398, 10. D, y( meersch 396 punten De pioen zal op de feestavond op een nog nader te be; datum gehouden zal een beker in ontvangst nemen. Kerstavond Op weer 18 december zal er in de(J parochiekerk te Sas een kerst volks plaatsvinden. MedewstL aan deze avond die begint n 20 uur verlenen de harm de Verenigde Vrienden, jeugdkorp» van de harm, het koor van de Nederliïj hervormde kerk te Sas t» Gent en het r.k. gemengd fcj van de r.k. kerk Sas t» Gent (Van een onzer verslageren' MIDDELBURG stroom kerst- en nieuwsj wensen die per post w( verzonden begint op de kantoren al aardig merll te worden. Men rit daar il het ware al in de startai: om die extra hoeveelheid ra respondentie te vereelte Dit jaar worden op de Neder landse postkantoren rond tig miljoen schriftelijke tel en nieuwjaarswensen doorn speeld. Dat betekent een extra to to-omzet van zo'n 1 18 i joen. Volgens een Nipo-engut te verzendt een gezin genii deld achttien kaarten metra heilwens voor Kerstmi! e nieuwjaar. Bij het poste Middelburg, omvattend land en West-Brabant, r wacht men ruim 2,1 extra poststukken die veri houden met de de jaarwisseling. De verwerking van kerst- en nieuwjaarsgroe! houdt in dat de postkantor het daarmee ongeveer 71 procent drukker zullen dan normaal het geval ia hoeveelheden kerst- en niet jaarspost die op de posl ren in het district door de handen gaan, zijl ronde cijfers voor Middelt 600.000, voor Goes 250.1 voor Bergen op Zoom 500.! voor Roosendaal 600000 e voor Terneuzen 200.000. De laatste tien jaar ir algemeen postverkeer wat het binnenland bel met dertig procent toegem en wat het buitenlands keer aangaat met vijftig Pj cent. Dit jaar wordt een ging van ongeveer twee cent verwacht. Het leem deel van de postcorrespoi tie komt voor rekening bedrijven aan partici namelijk 61 procent, <j» volgt het postverkeer bedrijven onderling met procent, van particulier particulier met 9 procent van particulier aan bedrif met 8 procent. Het Nederlr se gezin gaf in 1973 gemir' ongeveer veertig guide» i aan het verzenden van W1 e.d. J De posterijen voeren kader van de komende M dagen en nieuwjaar een sr ale actie onder het motto »1 besie wensen zijn °P Daarmee wordt op het pm een beroep gedaan door tijdige verzending van kerst- en nieuwjaarspost ft dragen aan een vlotte ver® king van deze extra poriaentiestroom. wordt ondermeer ook v°® men Jat ae postkantoren Jj hulpkrachten moeten om de gelukwensen wermen. Nog enkele cijfers: 8# 5 cent van de Nederl' zinnen verzendt kers' 20 procent koopt deze voor 5 december en ze voor 16 december. cent van de kaarten bf' gecombineerde kers1" ni eu wj aa rswens, 5 proeft de verzenders heeft de ten zelf gemaakt, 33 P van de verzenders p hoeveel het posttan» draagt, 72 procent vin ontvangen van kers» j nieuwjaarskaarten 'Nfi procent la-at het onver» Dinsdag 17 december 1974 (Van een onze MIDDELBURG Gedef gisteren tijdens de tweede tingsbehandeling door de Ze her uitgelaten over hetgeen komst op de Axelse Vlakte k< Kaland verdere industrialis Zeeuwsch-Vlaanderen voorlo „Wel komt er een uitbrei- ijj^g van de haven- en over slagactiviteiten in de kanaal zone, hetgeen mogelijk van enige invloed is op de indus triële ontwikkeling van de Axelse Vlakte. Wel zullen er dienstverlenende bedrijven komen, gericht op de behoefte van de streek. Maar het zal zeer moeilijk zijn meer van de grond te krijgen", zei de heer Kaland over Zeeuwsch-Vlaan- deren. In een rapport over hetgeen met de Axelse Vlakte kan ge beuren, staat dat op het ge bied van de infrastructuur en financiële overheidssteun in dustriële vestigingen op de Axelse Vlakte aantrekkelijker moeten worden gemaakt- De heer Kaland wees er boven dien op, dat momenteel de ka naalzone wat het milieu be treft al meer dan genoeg is verontreinigd. „De limiet is be reikt. Ook dat is een belem mering om aan verdere indus trialisatie te denken. Als er in de kanaalzone nieuwe bedrij ven bij moeten komen, dan zal door het rijk wat moeten wor den gedaan om dat mogelijk te maken. Met het oog op het milieu moeten er dan speciale maatregelen worden genomen, die anders niet nodig zijn, en het geld daarvoor zal door het rijk op tafel moeten worden gelegd", aldus de heer Ka land. Of de Axelse Vlakte met «chone bedrijven kan worden volgebouwd, was voor de heer Kaland een grote vraag. ,-0- veral in Nederland wil men schone bedrijven hebben", zei hij en hij voegde daar aan toe dat in dit verband de concur rentiepositie van Zeeuwsch- Vlaanderen niet zo geweldig is. Ook maakt Zeeuwsch- Vlaanderen volgens de heer Kaland geen grote kans op vestiging van zogenaamde stu wende dienstverlenende be drijven. Wat spreiding van de rijksdiensten betreft, komt ondanks herhaalde verzoeken daartoe vanuit de provincie, heel Zeeland niet aan bod te en 82 procent k"-rten voor korte f!'». Vooruitzichten voor woens dag en donderdag, opgesteld door het KNMI op maandag om 18.00 uur: Buiig weer met yeel wind, weinig verandering in temperatuur. Weersvooruit zichten in cijfers gemiddeld over Nederland. Voor woensdag: aantal uren y®: 0 tot 2; min. temp.: om- streeks 4 graden; max. temp; omstreeks 6 graden; kans op een droge periode van min- stens 12 uur: 60 procent; kans op een geheel droog etmaal: procent. Voor donderdag: aantal uren ?°n: 0 tot 3; min. temp.: om- stveeks 4 graden; max. temp: omstreeks 6 graden: kans op ten droge periode van min- 12 uur: 60 procent: kans op een geheel droog etmaal: Procent. Waterstanden HAAG De waterhoogten hZL maandagmorgen, meege teld door Rijkswaterstaat: Konstanz 340 (min 2), Rhein- ES® MÜ (min 13), Plitters- ten 447 (min 13), Maxau 504 26), Plochingen 185 li r. Mannheim 387 (min "t Steinbach 262 (min 29), 27s'n»Z -416 (min 15 Binêen t (nun 17), Kaub 357 (min fJ Tner 470 (min 27), Ko- menz 412 (min 26), Keulen (mi 37>- Ruhrort 676 2n n Lobith 1330 (min ,2: Pannerdense kop 1286 Pil it Nijmegen 1118 (min Öri» reelkop 1147 (min n>' tlt I'S 678 (min 2>- üe" 54in J (onv.), Monsin ("im 70). Borgharen 4222 (nun 39), Belfeld 1466 (min 70d G.rave beneden de sluis (mm 2.). hoogwi g°r®en, woensdag 18 dec. rgen op Zoom 6.28 en 18.48 «answeert 5.44 en 18.07 ifneuven 506 00 17.28 aasinger 1 3R en 16 58 e"ieldin2,_ 6-18 en 18.38 d- d fii zj rc

de Stem | 1974 | | pagina 2