JAN MOERDIJK DE OPVOLGER? ZEEUWS RECORD VOOR GUUS VAN DE NESTE en winnaar NMS ongeslagi zaalvoetbaltoemooi NMB ROELOFS/SCHËLDËSPORT KLOPT MORRES-HULST NEDERLAAG BLAUW WIT Crosszege Delheye José Staf de Feber oppermachtig geslaagd HuZaVo- toernooi in „H sei „IK HEB E HEKEL AAi OPVALLEN KNWU kalender- vergadering in Terneuzen TERECHT Borg aa rust toe Dammer Palmer voor twee jaar geschorst 55JS,eaan bij het re Wielerconsul Ben Mulder stapt op V DINSDAG 17 DECEMBER 1974 sport S ill Wil—IB—BT (Van onze sportredactie) MIDDELBURG-TERNEUZEN - Wielerconsul - boven de Westerschelde - Ben Mulder stopt er mee. Middelburger Mulder (47 jaar) al zo'n zes jaar de rechterhand van Zeeuws consul Ben IJsebaert uit Terneuzen, heeft half november een brief geschreven aan het hoofdbestuur van de KNWU in Den Haag, waarin hij per 31 december zijn ontslag heeft aangeboden. Mulder kan zich niet verenigen met de huidige gang van zaken in de KNWU. Belangrijkste overwegingen - zonder in details te treden - tot zijn ontslagname zijn: a) het zwakke optreden van verschillende consuls in Nederland, b) het niet consequent naleven van de reglementen door de KNWU, c) bezwaren tegen de sportcommissie van de KNWU in zijn totaliteit. Er zouden afspraken gemaakt zijn met de sportcommissie, die door die sportcom missie niet nagekomen zouden zijn. Op dit moment zoekt de KNWU - lees sportcommissiehd Arjaan de Schipper - in overleg met consul Ben IJsbaert - naar stig naar een opvolger voor Ben Mulder. Een naam die hierbij regelmatig genoemd wordt is die van Jan Moerdijk. Arjaan de Schipper: „Vóór 31 decemhc hopen we een opvolger vo. Mulder te hebben gevonden. Du kan dan op 1 januari in dienst treden, en zich voor het eerst presenteren tijdens de kalen dervergadering van het district Zeeland, die op 19 januari in Terneuzen wordt gehouden. We hebben al verschillende kandi daten gepolst, maar een beslis sing is er nog niet genomen". Ben Mulder zelf, werkzaam op de sociale werkplaats Walche ren in Middelburg, voelt zich diep teleurgesteld over de hele gang van zaken. Mulder: „Ik vind het jammerlijk dat deze hele zaak voortijdig in de publi citeit komt. Triest en teleurstel lend bovendien, dat ik nu via via moet horen dat er achter mijn rug om al overeen opvolger voor mij wordt gepraat, terwijl ik of ficieel nog niet eens een ant woord op mijn brief aan het hoofdbestuur heb gehad". „Ik had toch verwacht dat ik eerst een brief van het KNWU- hoofdbestuur zou krijgen, en mij eventueel om advies zou vragen wat betreft mijn opvolger". Ar jaan de Schipper repliceert: „Mulder moet nou ook niet ach terbaks doen. Hij heeft die ont slagbrief half november wegges tuurd, en hij heeft inderdaad nog geen brief gehad. Dat kan ieder ogenblik komen. Met dank voor de bewezen diensten. Hij heeft zijn ontslag ingediend, Cunt uit. Daar moet hij niet ge- eimzinnig om doen. Dat de KNWU niet om advies bij hem komt, kan moeilijk als een se rieus verwijt worden opgevat. Als hij eventuele aanbevelingen had willen doen, dan had hij dat toch ook in zijn ontslagbrief kunnen doen. Ik zie niet in waarom de KNWU naar Mulder toe moet komen, dat kan toch ook andersom gebeuren!". (Van onze correspondent) TERNEUZEN - De kalender vergadering van de KNWU, waarop de datums van de te houden wielerwedstrijden voor 1975 worden vastgesteld, zal zondag 19 januari in café Du Commerce te Terneuzen worden gehouden. Ben Mulder trekt zich na deze gebeurtenissen nu meteen uit de wielersport terug. Mulder: „Het is met pijn in het hart, dat ik dit besluit genomen heb, maar ik kon niet anders. Het is een prin cipezaak. Het gaat mij om de drie hoofdpunten die ik nu ge noemd heb. Ik wil niet in details treden. Ik wil niet meteen al mijn kaarten op tafel leggen. Dat men achter mijn rug om naar een andere kandidaat zoekt is voor mij de bekende druppel die de emmer doet over lopen. Voor mij hoeft het vanaf vandaag niet meer. Ook mijn werk voor verschillende comités is nu afgelopen. Door mijn werk als consul ben ik op de hoogte van allerlei ont wikkelingen en dat is niet te combineren met het werk voor de comités. Ik heb dit werk als consul boven de Westerschelde altijd graag gedaan, maar ik kon me eenvoudig niet langer ver enigen met het beleid van het KNWU-hoofdbestuur. Dat gaat dan aan je vreten en gaat ten koste van je gezondheid. En die gezondheid is voor mij belang rijker dan het functioneren als consul, waarbij je tegen je prin cipes moet handelen". Consul Ben IJsebaart - een bekend feit in de Zeeuwse wielerkringen is dat hij niet tot de „huisvrien den" van Mulder gerekend kan worden - staat nu tijdelijk alleen voor de taak. Usebaert: „Toch jammer dat Mulder stopt. De samenwerking was niet altijd optimaal te noemen. Belangrijk ste verwijt aan het adres van Mulder is wel dat hij te weinig soepelheid aan de dag kon leg gen. Hij is vaak wat te autoritair opgetreden. Met name b.v. wat de opvang van de jeugd betreft. Ik durf rustig te stellen dat het dank zij mijn soepelheid - en uiteraard de enorme inzet van de jeugdafdeling van de Wieler vereniging Zeeuwsch- Vlaanderen - tot zo'n gezonde positie van het jeugdwielrennen in Zeeuwsch-Vlaanderen is ge komen. Dan moet je de regle menten wel eens voor lief ne men. De sportcommissie heeft daar begrip voor getoond. Om iets van de grond te krijgen moet je de reglementen soepel hante ren. Anders bereik je in een pro vincie als Zeeland nooit iets. Kijk, nu de jeugdafdeling een maal bloeit, kunnen we de reg lementen strakker gaan hante ren. Dat de jeugdafdeling van Theo Middelkamp op een oor ligt, komt voornamelijk door het beleid van Mulder Een foutief beleid. Dat werd zelfs onder streept op de jaarvergadering van Theo Middelkamp" Mulder tot slot: „De jeugd is maar een onderdeeltje. IJsebaert heeft al tijd geweten dat ik het niet met hem eens was op dit punt. Dat is al veel langer bekend. Goed, hij heeft er resultaten mee geboekt, maar ik vind het een pnncipe- zaak. Ik houd er van dat regle menten nageleefd worden Daar zijn ze tenslotte voor gemaakt. Men kan mij dus hooguit verwij ten dat ik die reglementen nage leefd heb. Als men dat tenminste een verwijt noemt.... Maar de oorzaken liggen dieper Ik wacht nu eerst maar eens een brief af van de KNWU, al vind ik wel dat dat bericht rijkelijk lang op zich heeft laten wachten". TON KOOMEN Ben Mulder stapt op als consul. (Van onze zwemmedewerker) ZELZATE - Guus van de Nes- te, het 17-jarige schoolslagta lent van De Schelde uit Terneu zen, bracht zondagmiddag tij dens recordwedstrijden te Zei- zate de handen van het talrijke publiek op elkaar door zijn ge weldig zwemmen op de 200 me ter schoolslag. Met zijn tijd van 2.49.2 verbeterde hij het Zeeuwse record, sedert 14 au- fustus 1954 op naam van Kees e Rijk uit Middelburg. Ruim 20 jaar lang heeft deze tijd op de recordlijst gestaan en dat tekent toch wel het uitzonderlijk ta lent, dat destijds Kees de Rijk was. Paul Meerman van De Stormvogel verbeterde op dit nummer het aspirantenrecord. En dit waren bij de heren de enige records van deze wedstrij den. Want hoewel de Vlissinger Jaap Keymel drie nummers op zijn naam bracht, was hij toch niet in staat toptijden te maken. Ook niet op de 100 meter vrije slag, die hij na geweldige tegen stand van John de Lange uit Middelburg in de laatste meters in zijn voordeel besliste in 60.8. Bij de dames was Carla Willems van Stormvogel zonder meer de frote vedette. Zij zwom oi in- rukwekkende wijze de 200 me ter rugslag en finishte voor Mar jolein van de Neste van De Schelde uit Terneuzen. Zij kon zich zelfs veroorloven na 150 meter zwemmen te stoppen, om vervolgens verder te gaan. Dit kostte haar zoveel tijd dat ze hierdoor het Zeeuwse record miste. Op de 100 meter vlinder slag zwom zij een geweldige race tegen de zeer snel gestarte Els van Tatenhove van Braakman, die haar tegenstandster dwong tot een uiterste krachtsinspan ning. Carla Willems haalde het in 1.21.6. Zij bleef hiermee slechts 0,4 seconde van het Zeeuwse record verwijderd. Op de 100 meter vrije slag verraste zij haar tegenstandster door hier verrassend beslag te leggen op de tweede plaats, achter de on grijpbare Els van Tatenhove. Nettie Pladdet van Braakman was de enige, die een Zeeuws re cord verbeterde. Zij zwom de 100 meter schoolslag in 1.26.3, waarmee zij het aspirantenre cord met 0,2 seconde verbeterde. De uitslagen waren: 400 meter vrije slag heren: 1 J. Keymel, Stormvogel, 4.59.1; 2 J. de Lange, Luctor, 5.04.4; 3 F. Lucasse, Ganzen, 5.08.0 300 meter rugslag dames: 1 C. Willems, Stormvogel, 2.50.7; 2 M. van de Neste, Schelde, 2 .56.2; 3 E. de Jonge, Stormvogel, 2.57.2; 100 meter vlinderslag meisjes: 1 T. Parma, Ganzen. 1.45.2; 2 I. Riemens, Stormvogel, 1.54.8; 3 C. Franse, Ganzen, 1.55.3; 100 meter schoolslag meisjes onder 14 jaar: 1 N. Pladdet, Braakman, 1.26.3; 2 R. Chardon, Luctor, 1.31.7; 3 G. Reynhout, Ganzen, 1.34.0; 100 meter vlinderslag jongens onder 16 jaar: 1 J. Keymel, Stormvogel, 1.10.5; 2 P. Meer man, Stormvogel, 1.13.0; 3 D. Schipper. Stormvogel, 1.16.0; 100 meter rugslag jongens onder 12 jaar: 1 P. Polderman, Schel- destroom, 1.24.8; 2 R. van de Velde, Stormvogel, 1.29.7; 3 N. Bruggeman, Stormvogel, 1.29.8; 100 meter vlinderslag dames: C. Willems, Stormvogel, 1.21.6; 2. E. van Tatenhove, Braakman, 1.23.4; 3 I. van Assche, Schelde, 1.27.7; 100 meter rugslag jongens onder 10 jaar: 1 J.K. Mol, Stormvogel, 1.35.7; 2 R. van Sluys, Stormvo- (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN - Het team van de NMS uit Amsterdam heeft afgelopen zaterdag op overtui gende wijze het NMB- zaalvoetbaltoernooi, dat gehou den werd in sporthal 't Zwaantje in Terneuzen, gewonnen. Onges lagen wist dit team de eindzege in de wacht te slepen en terecht, want zowel technisch als tac tisch toonde dit team zich de be kwaamste van de 15 deelne mende teams. Voor een groot aantal belangstellenden, waar onder vele supporters die mee gekomen waren met de deelne mende teams, won NMS met 2-0 van Zaandam. Hiervoor had Zaandam zich toch wel wat moeizaam ge plaatst via strafschoppen ten koste van het in eigen huis spe lende Terneuzen. De meeste deelnemende teams werden in drie poules van vijf teams ver deeld. De winnaars van de pou les, respectievelijk Middelburg. NMS en Zaandam, plaatsten zich voor de eindstrijd. Om tol een gelijk aantal te komen, werd de best geplaatste tweede in zijn poule, eraan toegevoegd. Dit was Terneuzen. De uitslagen van de halve finales waren Middelburg - NMS 0-1, Zaan dam - Terneuzen 0-0, Zaandam naar de finale via strafschop pen. De wedstrijd voor de derde en vierde plaats: Middelburg - Terneuzen 4-1. Finale: NMS - Zaandam 2-0 De eindstanden in de poules waren als volgt: poule 11 Middelburg, 2 Roosendaal, 3 Purmerend, 4 Postkamer-Hoofdkantoor, 5 Be rgen op Zoom. Poule 2: 1 NMS Amsterdam, 2 Leiden, 3 CKA Amsterdam, 4 Eindhoven, 5 Velp. Poule 3: 1 Zaandam, 2 Terneu zen, 3 Goes, 4 Amsterdam- Noord, 5 Gouda. Na afloop reikte de heer Vis ser, districtsdirecteur van Zuidwest-Nederland, de prijzen aan de teams uit. gel, 1.38.9; 3 K. Stroo, Stormvo gel, 1.39.6; 100 meter rugslag meisjes onder 12 jaar: 1 E. Parma, Ganzen, 1.24.4; 2 C. Solleveld, Strmvo- gel, 1.31.2; 3 N. Christis, Storm vogel. 1.32.2; 100 meter vrije slag heren: 1 J. Keymel, Stormvogel, 1.00.8; 2 J. de Lange, Luctor, 1.01.0; 3 B. van de Ploeg, Schelde, 1.04.8; 100 meter vrije slag jongens on der 14 iaar: 1 R. Geervliet, Luc tor, 1.05.3; 2 K. Dehulsters, Bruinvis, 1.07.5; 3 J. de Vries, Scheldestroom, 1.08.0; 100 meter vrije slag meisjes on der 16 jaar: 1 E. van Tatenhove, Braakman, 1.11.1; 2 C. Willems, Stormvogel, 1.12,5; 3 J. Geers, Luctor, 1.13.2; 200 meter schoolslag heren: 1 G. van de Neste, Schelde, 2.49.2; 2 P. Meerman, Stormvogel, 2.51.7; 3 W. Falhaber, Stormvogel, 2.57.3. (Van onze volleybal medewerker) HULST - Roelofs/Scheldes- port heeft in een rommelig duel Morres-Hulst met 3-2 verslagen in de eerste klas heren van de Zeeuwse volleybalcompetitie. Morres heeft de overwinning Roelofs/ScheldespoVt niet ca deau gedaan, maar het gebrek aan initiatief van de thuisclub deed hen uiteindelijk toch de das om. In de eerste set nam Roe- jofs/Scheldesport direct het in itiatief, Morres kon de aanval van de bezoekers niet voldoende afblokken, zodat Roelofs/- Scheldesport de eerste set vrij gemakkelijk met 10-15 op zijn naam kon schrijven. De volgende set gaf een meer wisselend spelbeeld te zien. Scheldesport nam een lichte voorsprong, die door Morres snel teniet werd gedaan. Het lukte allemaal bij ae bezoekers een stuk minder, waar Morres met tactisch geplaatste ballen van profiteerde. De voorsprong werd door Morres geconsoli deerd, waardoor de stand via 15-13 weer in evenwicht werd gebracht. Roelofs/Scheldesport herstelde in de derde set echter weer. De goeddraaiende aanval, waar het mentaal zwakkere Morres totaal geen weerwoord op kon vinden. Het goede spel van Roelofs werd met een 5-15 setwinst beloond, wat de stand weer in het voordeel van de be zoekers deed uitstaan. De condi tie ging in de vierde set een woordje meespelen. Wat vooral aan de kant van Scheldesport invloed had. Het spel van de be zoekers leed daar bijzonder on der, wat het jongere conditio neel sterkere Morres-team de mogelijkheden bood via 15-9 weer op gel ij ke hoogte te komen. In de laatste en beslissende set zette zich hetzelfde spelbeeld voort en de ploegen wisselden bij de stand van 8-5 in het voor deel van Morres. De thuisclub leek op een regelrechte over winning af testevenen, maareen arbitrale beslissing gooide roet in het eten van Morres. Roelof s/Scheldesport trok het zich blijkbaar zo aan dat de motiva tie plotseling helemaal van de kaart werd geveegd. Roelofs/- Scheldesport stond de thuisclub 'een enkel punt meer toe, zodat le eindstand via 8-15 op 2-3 in het voordeel van Roelofs/Schel desport werd bepaald, wat zich hierdoor op de koppositie in de eerste klas wist te handhaven. In de onderste regionen van de eer ste klas viel de eerste winst voor Ovisa te noteren. In de eerste set was het echter Herstaco/E WC 2 dat aan het langste eind trok, maar in de tweede set kwam 'n wending in de strijd. Ovisa won deze set met 15-13, wat voor Herstaco een klap betekende waar ze niet meer bovenop kwamen. Het technische zwak kere, maar veel feller spelende Ovisa kon het kwarwei verder vrij gemakkelijk klaren en kon de volle winst gepakt worden door deze 3-1 overwinning. In de tweede klas B bij de he ren was het voor Even Kijken zonder te spelen toch een goeie dag. Naast de belagers WIC 1 en Nivok verloren beiden. WIC moest een 3-1 nederlaag incas seren in een duel tegen Savok en Nivok bracht het niet verder dan 'n 3-2 tegen Sterren. (Van onze korfbal medewerkster). TERNEUZEN - In de Zeeuwse korfhalcompetitie kwam de grootste verrassing uit Middelburg, waar Alias uit Rit- them in hel veld kwam tegen Blauw Wit uil Kloetinge. De Blauw-Witten konden niet in hun normale spel komen en schoten bovendien erg slecht en daarvan profiteerde Atlas gre tig. Hun ongecompliceerde aan pak en het feit dat Blauw Wit geen doelpunten kon maken bracht het voordeel aan hun kant. Met 8-2 namen ze gelijk de koppositie in en het kan in deze klas nog bijzonder spannend worden, want bijna alle ploegen hebben reeds verliespunten op gelopen. Stand: Atlas 1 3-4, Ondo 2 3-3 Togo 2 1-2 Volhar ding 1 2-2, Blauw Wit 1 3-2. Tjoba 4 2—1. In 2B plaatste Animo 3 zich aan de top van de ranglijst. Top had tegen de Ze bra's geen enkele kans en moest het hoofd buigen voordeenorme trefzekerheid can Animo dat met 11-4 zegevierde. Zuidwes ters 2 bleef ook tegen Blauw Wit 2 puntloos. Het ging wel gelijk op, maar het fortuin bleek niet op de hand van de Souburgers die met 4-5 het onderspit dolven en nu maar moeten zien alsnog het vege lijf te redden. Stand Animo 3 3-6, Ondo 1 2-4, Blauw Wit 2 4-4, Top 1 3-2, BKC 1 3-2, Zuidwesters 2 3-0. In 3A liet Olympia er geen onze kerheid over bestaan wie de sterkste is. Luctor 2, dat zeker geen zwakke ploeg in het veld bracht kreeg vooral aanvallend niet veel in te brengen. Olympia zocht het vooral in afstands schoten en daar hebben ze dit seizoen veel succes mee Ook nu leverde dat een 6-1 overwinning op. Swift 5 werkte zich wat naar boven. Het zwakke Blauw Wit 3 kon tegen de Middelburgers niet op, hoewel ze toch nog vier doel punten produceerden. De Mid- delburgerse produktie bedroeg echter acht. Stand: Olympia 1 3-6, Zaamslag 1 2-3, Luctor 2 3-3, Swift 5 3-3, Tjoba 5 2-1, Blauw Wit 3 3-0 In 3B slechts één wedstrijd Seol to 2 plaatste zich door een 7-4 zege op Zaamslag 2 naast Swift 4 aan de leiding. In 4A is het Volharding 3 dat uitstekend voor de dag komt. Tegen de zwakste deel! nemer Zuidwesters 4 schoten ze er lustig op los en met een 8-1 overwinning blijven ze op de bovenste plaats staan. Togo 3 bleef goed volgen. De reserves van BKC kon het hun niet lastig maken en dat was toch wel ver rassend. Met 5-1 bleef de winst in Goes. Stormvogels 3 en Seol to 3 bleven tot het einde toe strij den om mee te blijven doen in de race om de titel. Seolto 3 had met 4-5 het geluk het meest aan haar zijde. Stand: Volharding3 3-5, Seolto 3 3-4, Togo 3 3-4, BKC 2 3-3, Stormvogels 3 3-i| Zuidwesters 4 3-0. In 4B had Ondo 3 het moeilijk tegen Togo 4, dat tot nu toe nog geen ver. liespunten had opgelopen. Een wat grotere felheid bracht te- recht een 3-5 overwinning aan hun toe. Olympia 2 haalde de eerste punten binnen door een 2-6 overwinning op Atlas 2. Swift 6 had een erg moeilijke dag. Tegen Volharding 2 was er geen eer te behalen. De Yerseke reserves konden doen wat ze willen en het resultaat was een 15-1 overwinning. Stand: Ondo 3 3-6, Volharding 2 3-5, Togo 4 3-4, Olympia 2 3-2, Atlas 2 3-1 Swift 6 3-0. Bij de junioren lijkt Animo in IA op weg naar de ti tel. Het sterke Tjoba moest een 6-5 nederlaag incasseren. Seolto en Stormvogels hielden elkaar met 2-2 in evenwicht en Blauw Wit bleef puntloos onde raan dooreen 11-5 nederlaagte ren Swift J2. Stand: Animo J1 3-6, Tjoba J13-4, Seolto J134, Swift J2 3-3, Stormvogels J1 3-2, Blauw Wit J13-0. In 2Book een Blauw Wit-ploeg onderaan, die tegen Togo met een 4-1 ne derlaag geconfronteerd werd. (Van onze sportmedewerker) AARDENBURG - José Del heye uit Knokke (B) heeft zater dagmiddag op een totaal door weekt parkoers „De Elder- schans" in Aardenburg waar het in de modder meestal tot lopen kwam -op de fiets kwam men er nauwelijks vooruit- de tweede wedstrijd in de race naar de titel van clubkampioen van de „Wie lertoerist" op zijn naam ge schreven. Het parkoers was door de vele regen een complete mod derpoel geworden en dat eiste het uiterste van de renners. Zo wel de renners in de categorieën tot en met 35 jaar als boven de 35 jaar gingen samen van start en reeds na de eerste ronde viel de beslissing. Het was José Delheye die zich in de modder het beste thuis voelde, voor hem reden genoeg om op avontuur te gaan. Dat deed hij dan ook en weinigen waren in staat om in zijn wiel te blijven. Veteraan Willy Caboor en Willy van Lanschot -een nieuw gezicht in „De Wielertoerist"- bleven nog ge ruime tijd in het spoor van kop loper Delheye, maar hij zou ze enkele ronden later toch defini tief van zich afschudden. Achte raan was het inmiddels voorve- len al een hopeloze zaak gewor den. Zij waren al aan het einde van hun krachten. Het zware parkoers had zijn tol geëist. Koploper Delheye, ook hij was meer naast dan op zijn fiets te vinden, duldde halverwege de wedstrijd geen enkele concur rentie meer. W. Caboor had in middels van Lanschootvanzicli af geschud. Bram van Lare die de eerste proef -een wedstrijd op rollen- op zijn naam had ge schreven, kon nu in de modder moeilijk vooruit komen. Uitslag: 1. J. Delheye, 2. W. Caboor (eerste in de categorie boven de 35 jaar), 3. W. van Lan- schoot, 4. F. de Valcke, 5. W. Pol lier, 6. J. Mestdag, 7. B. de Zul- ter, 8 P. Raes, 9. H. Piraerd, 10. B. van Lare, 11. P. Blomme. (Van onze sportmedewerker) HULST - Het zaah'oetbal- team van Staf de Feber CCP uit Hulst/Sluiskil in de A-klasse en het team van Goossens bouw bedrijf uit Kloosterzande in de B-klasse zijn het afgelopen weekend de winnaars geworden van de „Eindejaars- zaalvoetbaltoernooien" die ge organiseerd waren door de Hul- sterse HuZaVo-zaalvoetbal en die gespeeld werden in de spor thal „Den Duliaert" in Hulst. Toernooien, die een vlekkeloos verloop kenden mede dankzij een perfecte organisatie van HuZaVo-voorzitter Tonny Hil- laert en zijn mannen. In de A-klasse wis het team van Staf de Feber oppermachtig, slechts in de wedstrijd tegen stadsge noot Taalman werd het een 1-1 De-Feber-doëlpunten. Tegen Bar „de Smidse" zorgden Van Cadsand en Hillaert voor een 2-0 voorsprong. De Smidse kwam door J. Knibbeler nog wel terug tot 2-1maar van Cad sand maakte aan alle illusies - 3-1 - een einde Tegen FC Bleyko had het team van Staf de Feber slechts zes minuten nodig, de voorsprong was toen al 4-0 A v Cadsand, Vemimmen. Hil laert en Ardonne zorgden hier voor de doelpunten Was de winnaar bekend, voor de tweede plaats waren drie teams met vijf punten geëindigd, t w Bar de Smidse. Hans Boehlé en FC Bleyko Strafschoppen moesten de beslissing brengen en Bar de Smidse toonde zich in de eerste ronde hierin het beste Hans Boehlé behaalde een derde gelijkspel. A v. Cadsand schoot Plaats ln d? B-kjasse moest de POodc no 9 mimilon laatste wedstrijd Goossens - reeds na 2 minuten spelen De Feber al naar een 1-0 voor sprong en toen H. Maes in eigen doel schoot kwam Taalman wel goedkoop aan de gelijkmaker. Tegen Hans Boehlé - de groot ste concurrent van Staf de Feber - zorgde H Maes voor het win nende doelpunt Ook Eggermont werd met 2-0 aan de zegekar ge bonden T Hillaert en weer Van Cadsand zorgden hier voor de ADVERTENTIE Een spelmoment uit de finale NMS tegen Zaandam. Van Kerckhoven de beslissing brengen Een gelijkspel was voor het team van Goossens al voldoende, met acht punten zou men zich dan winnaar kunnen noemen Van Kerckhoven moest winnen, maar zover kwam het niet Het werd na een spannende strijd een doelpuntloos gelijk spel Het team van Goossens be- I gon niet zo overtuigend, tegen Den Duliaert werd het 0-0 ge- i lijk Ook tegen Hel Centrum had Goossens een slechte start Het Centrum nam door T Warnier een 1-0 voorsprong maar Neve en Van Kruyssen zorgden ervoor dat de zege bij Goossens kwam. Tegen B.L.Z zorgde F van Kruyssen voor het winnende doelpunt, en Neve, Mahu en nogmaals Neve voor de 3-0 overwinning van Goossens tegen G.T.I. uit Terneuzen. Ver dere uitslagen A-klasse: Egger mont RB - Bleyko 0-3; TaalM" De Smidse 0-2; Bleyko - Hans Boehlé 0-1Eggermont RB - De Smidse 0—0; Hans Boehlé Taalman 0-0; De Smidse Bleyko 0-0; Boehlé - Eggermont RB 0-0. Taalman - Bleyko 0-1; Hans Boehlé- De Smidse O-Oen Eggermont RB - Taalman 1-4 B-klasse: Van Kerckhoven- Centrum 0-0; G.T.I. - B.L* 0-0 Den Duliaert - G.T.I. 2- Van Kerckhoven - B L.Z. 2-li duliaert - Centrum 0-0; Van Kerckhoven - G.T.I. 1-1C®' trum - B L Z.l-1; Dullaert-Van Kerckhoven 2-0; Duliaert - B L.Z. 0-2 en Centrum - G-U 1-0 Eindstand A-klasse: 1 Staf® Feber. Hulst/Sluiskil 5 4 10' pnt (10-2); 2. Bar de Smidse' Hulst 5 1 3 1 5 pnt. (3-3):3 Hans Boehlé. Hulst 5 1315 pnt (1"H 4 FC Bleyko. Hulst/Walsoort» 5 2 1 2 5 pnt. (4-4), 5. FC Taal man, Hulst 5 1 2 2 4 pnt (5-4l< Eggermont RB, Huist 5 0 2 3' pnt 1 -9). B-klasse: 1. Goossens bou®; bedrKloosterzande 5 3 2 0 pnt (6-1); 2 Van Kerckhoven bouwbedr.. Kloosterzande5'' 0 7 pnt (5-2); 3 FC Het Cen trum, Hulst 51 3 1 5 pnt (3-3):'; B.L.Z., Hulst 5 1 2 2 4 pnt Mj 5 BV Den Duliaert, Hulst 51' 4 pnt (2-6), 6 G T.I., Temeuzen 5 0 2 3 2 pnt. (2-7). HuZaVo-voorzitter T. laert reikte na afloop de phl" uit. Dinsdag 17 d Als er één sc" is die de laa voortdurend d op zich vestigt zonder meer S ga uit Boekelo. Dit zjjn de fe 27 november staakt de eei wedstrijd FC. D BOEKELO „1 komt", aldus reaget nadat hij opnieuw uitdelen van een r Ben Tomas. „Ik geloof niet dat ik ste weken een andere ga ben geworden. Een zonodig o.p moet valle daan' heb ik een hekel fluit aoht jaar betaald en in die tijd is men z naam Wellingia tegeng Een scheidsrechter ho in het nieuws te kome de laatste weken is hc raak. En met die situ: ik echt niet zo happy, kunnen nu eenmaal digheden zijn dat ik v kaarten móet trekken; een wedstrijd móet stt dat ik strafschoppen m kennen", aldus de B< scheidsrechter. Toch pe er niet over de aans' commissie te vragen h poosje rust te gunnen, dat zou doen, zou ik t( niet sterk in mijn scho staan. En niets is minde Ik blijf achter al mijn be siagen staan, die ik de weken genomen heb. II daar niets van terug, bijvoorbeeld de penalt die ik Feyenoord zondaj Wageningen toekende wordt nog eens bevesti ik het bij het rechte eii Die rode kaart aan Tom ook terecht Ik snap zo gen niet. Hij krijgt tere gele kaart omdat hij Ressel onreglementair t brengt. En waarom hij opmerkingen tegen me die beslist niet door de kunnen, dan is dat vo< een onbegrijpelijke zaak.' „Toeval" noemt Sèem W< het dat hij in korte t vaak de hoofdrolspeler het betaalde voetbal. „M zou me een lafaard voel< SYDNEY (UPI) I Zweedse tennisser Björn heeft gisteren tijdens het kampioenschap van Zuid Wales verrassend ren van de onbekende A her John James. Borg jelfs in twee sets kar 6—4 6—3. Borg verklaarde na vermoeid te zijn na 22 i den tennis in de ad twee jaar en vond het c standüig dat hij aan dit noöi was begonnen. Hij vier maanden rust te neme ARNHEM (ANP) nSio?*, Ge,derland van de S'Jke Nederlandse 1 hond (KNDB) heeft de 1 Rii,i-^?VInc'a'e damkamp tweè£almer uit «nissen wee Jaar geschorst. W,™ gewestelijk be: Huiw dit nadi eeil*n® twee maal acl stek rS? kennisgeving "JPioenschap Overijssel- Geklop Qn vervolgens voc richt tlte]striW te baal Door jf" verhindering in: andere ria6 ndehviizo we dammers gedupeerd

de Stem | 1974 | | pagina 12