THEO MEER MIDDELKAMP SCHENKT AANDACHT VOOR JEUGD AXEL I PROLONGEERT JUDOKAMPIOENSCHAP Van Prooyen sterkste in cross AV'56 Ton Koomen en Begeyn aan leiding KRAPPE WINST HVV OP HONTENISSE: 1-2 Verlies voor Morres-dames Profkoers Hansweert Arjaan van de Kreeke zegeviert NA Z, ANT VOL VAN Jan Blom remise Van onderaf sport Uitslagen VIERDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 16 DECEMBER 1974 (Van onze sportmedewerker) KAPELLE In de toekomst is de begeleiding van de wielerjeugd boven de Westerschelde een urgent punt voor Ren. en Tourclub Theo Middelkamp. Dit bleek overdui delijk tijdens de zondagmiddag in Kapelle gehouden jaar vergadering. Voorzitter Jan van Stee repte er al over in zijn openingswoord en hij gaf toe dat zijn bestuur miede door gebrek aan goede krachten wat de begeleiding be treft, eigenlijk heeft gefaald. Van Stee „Wij zitten te schreeuwen om leidinggevende figuren. Dat blijkt bittere noodzaak, maar helaas zijn dezen niet voor het opscheppen. Hoewel Jan van Stee dus gerust de hand in eigen boezem durfde te steken, kwam wat la ter toch aan het licht dat ook de jonge renners zelf weinig actief zijn als hen een hand wordt toegestoken". Destijds was doktey Bloos die zoals bekend de wielerclub een warm hart toedraagt bereid gevonden in samenwer king met Piet Rentmeester, jonge renners bij te staan op -medisch en technisch vlak. Piet Rentmeester deelde mee dat er niet een renner was komen opdagen. Niettemin blijft Theo Middelkamp zoe ken naar wegen om de jeugd te activeren, -en voorzitter Van Stee stelde vast dat vooral dat -gebeuren moet door de jon gens te laten deelnemen aan wedstrijden. Die zijn er nu echt juist te weinig boven de Westerschelde. Van Stee: „We mogen wel wekelijks een clubwedstrijd houden, maar met zeven jeugdleden is die zaak weinig attractief. Wed strijden waarin men tegen standers van andere clubs ont moet, mag men echter maar één keer per maand organise ren. Voor wielrenner Cees Spaans hoefde het echter niet dat het bestuur zoveel aan dacht besteedt aan rn'epjonge renners, of die dat willen wor den, en die in d° leeftijd van 10 tot 12 jaar zitten. Spaans: „Ik schonk liever meer aandacht aan nieuwelin gen en junioren. Die hebDen eigenlijk al een keus gemaakt. Van de jonge gasten blijven er zoals uit de praktijk bleek, maar weinig hangen". Voorzit ter Van Stee merkte op: „We hebben aandacht voor ieder een, maar de aanwas komt toch van onderaf". Het lid van de toerclub B. P. de Jong, zag het wat de begeleiding van de jeugd be treft, meer zitten in de recrea tieve sector. De Jong: „Er moeten dacht ik meer takken van sport worden beoefend, en dan pas kunnen we gaan uit maken of er voldoende animo bestaat voor de wielersport". En oud-coureur Piet Rent meester merkte op: „Ik zie het nog steeds meer zitten in de zogenaamde volkskoersen of nu ook wel wilde koersen ge noemd". Voorzitter Van Stee beloofde alle suggesties dege lijk onder de loupe te nemen. In ieder geval deed hij de toezegging dat er met de KNWU zal worden georaat om meer wedstrijden per maand te plannen. Tevoren had Van Stee tijdens zijn openings woord alle suocessen de revue laten passeren die de Theo Middelkamprenners hadden behaald in het afgelopen jaar. Hierbij waren dan onder an dere de nationale titels die Ketie van Oosten-Hage, Cees Priem en Jan Raas hadden behaald, alsmede de derde plaats die de club heeft be reikt in het Skol-klassement en die f 800,- in het laadje van de penningmeester bracht. Clubkampioenen zijn gewor den Arie Deusing bij de ama teurs, Wim Jeremiasse bij de junioren, Ad Polak bij de nieuwelingen en Giel Raas bij de toerclub. Van Stee ging ook in op de uitreiking van de Ko van de Veldetrofee aan Cees Bal, destijds in Axel, en de negatieve publikaties daarom heen in een Zeeuwse krant. Van Stee tot Cees Bal: „Maar ik weet dat je aan deze trofee meer waarde toekent dan aan welke andere ook". Bij het agendapunt: bestuurs beleid, meende Middelkamps voorzitter dat er zich niet veel zou wijzigen in het komend jaar. Hij hoopte alleen maar op opbouwende kritiek. Ondanks stijgende kosten overal, deelde Van Stee mee, dat dank zij een zuinig beleid van penningmeester Piet Scheers contributieverhoging niet nodig werd geacht. Bij de behandeling van het financieel verslag van de penningmeester had Reinier Kole wat de in komsten aan distributie be treft, een verschil ontdekt van duizend gulden. Dit bleek ech ter een communicatiestoornis te zijn. De vereniging telt mo menteel 198 leden, waaronder 62 toerleden en zeven erele den. De toerafdeling is bijzon der actief en heeft de wind beslist in de zeilen. Alle drie aftredende bestuursleden, Mat- tie Schijf, Ko Blok en Jan van Stee, werden bij acclamatie herkozen en namen hun be noeming aan. Jan van Stee, die in zijn openingswoord reeds had gezegd dat hij het afgelopen jaar door drukke werkzaamheden eigenlijk te weinig bemoeienis had gehad met het verenigingsleven, te kende bij zijn herbenoeming aan: „Alleen gedreven door een laaiend pn+boiiripcpie voor de Zeeuwse wielersport ga ik het opnieuw voor een jaar proberen '-en jullie echter een ander innen aantrek ken die ovti .eel meer vrije tijd beschikt dan ik, dan ruim ik mijn plaats graag in". Ook in de komende maanden gaat Theo Middelkamp weer trach ten geld binnen te krijgen via een loterij. Er zijn 12.000 loten gedrukt. In de loterijcommis sie hebben naast Piet Scheers zitting: Adrie Huyzen, Frans Wassink en Frans Harinck. De presentielijst werd door 49 personen getekend, waaronder Jo de Roo, Piet Rentmeester en consul Ben Mulder. Het Theo Middelkamp-bestuur, met tweede van links voorzitter Jan van Stee, tijdens de jaarvergadering in Kapelle. (Van onze sportmedewerker) CLINGE De vele toeschouwers hielden zaterdagavond in het gemeenschapshuis „Malpertuus" in Clinge even hun adem in, en vooral op de gezichten van de judoka's van die verenigingen Axel I en Terneuzen zij hadden reeds hun finalepartij afgewerkt was de spanning af te lezen toen de zwaargewichten Tonny Sijs voor Axel en Dirk Guequirre voor Terneuzen de judomat bietraden. De laatste en tevens de beslissende partij in de Zeeuwsch- Vlaamse-teamkampioenschappen judo kon beginnen. Zou het eerste team van Axel zijn titel van vorig jaar kun nen prolongeren De meningen waren verdeeld. Op dat moment stond Axel voor met 21, maar Terneuzen had een kleine 108 puntenvoorsprong. Winst was vcucxr beide juidlo- ka's diuis belamigri'jk om hun team aan de titel te helpen. Na enig aftasten kozen beide judoka's voor die aanval, maar wel met de nodige voorzich- tilglheid. Een misstap en dat vooral vain Torany Sijs zou een „ratmip" voor hem en zijn team kunnen betekenen. Toch wias Tonny Sijs in deze partij de meest aanvallende judoka; maar hij kon geen enkele worp helemaal afwerken. Te genstander Guequirre wist maar al te goed waar Sijs op uit waa, maar zijn aanvallend werk werd na de reglementai re tijid door scheidsrechter Staf de Moor met winst geho noreerd. Dat betekende niet alleen een pumtenwimst voor Axel, maar de 31 eindstand was ook in het voordeel van die Axelaars. Handdoeken, tas sen etc. gingen die lucht in, de vreugde in de Axelse ploeg was groot. Het eerste team van Axel bestaande uit: Henk vain dier Wee (liahtgewioht), Anton Watèll (half-miiddenge- widht), Braim vam de Wege (middenigewioht), Sjef vam Voorein (half-zwaargewicht) en' Tonny Sdjs (zwaargewicht), had zijn tittel geprolongeerd. H. van dier Wee zorgde bij de lichtgewichten in zdjn partij tegen Jan van Driessen (Ter neuzen) al voor de eerste winst- De Terneuzeuaar kreeg een waarschuwing voor het verdedigen, wat Vain dier Wee vijf punten bezorgde en na afloop een 10 voorsprong. Bij de balf-mdiddengewiohten tussen Watèll en Willy van de Houdt (Terneuzen) was er van krachtsverschil geen spra ke. Van de Houdit, attent zoals altijd, nam net voor tijd een beenworp van Watèll schitte rend over en dlat betekende voor hem de volle tien punten waardoor de stand 11 gelijk werd. Noch Braim van de We ge voor Axel, noch Arend de Bokx voor Terneuzen bij de middengewichten konden hun team aan een voorsprong hel pen. Beiden opereerden sterk aanvallend, maar ook verdedi gend sloot allepese rcf.Sk tjaa gend sloot allies perfect. Sjaiak Avot (Terneuzen) het geweld uit Schoonidijke, kon in zijn partij tegen Van Vooren niet tot winst komen. Scheidsrech ter De Moor wees Van Vooren als winnaar aan, al was diat maar met drie punten verschil. Het eerste team van Axel bereikte die finale door in de poule-wedstrijden als eerste Clinge met 41 te verslaan. Van de Wee had hier bijzon der veel moeite met Mare Garry, en zou uiteindelijk winnaar worden op beslissing van de scheidsrechter. Nonny Sijs verloor van Henny Sijs, die tevens het enige punt voor Clinge liet aantekenen. Clinge begon zwaar gehandicapt aan deze kampioenschappen- Het moest Ronald Smits en Theo van de Branden door blessures missen. Terneuzen had in zijn eerste poule-wedstrijd tegen Biervliet heel wat meer moei te en won krap met 32. Poomtivliiiet (Biervliet) hield Guequirre er prachtig met een houdgreep ouder. Tegen KHaosterzainide dat in de einidstaind prachtig derdie werd had Axel I niiet veel moei te. Het werd een 40 over winning. Lambert zorgde hier voor die verrassing door Watèll in bedrwanig te houden. Ter neuzen had geen enkele moei te met Axel II: 50. Het team vain Klioosterzande boekte de volle winst tegen het teaim van de Phillips Tarneuzem, zo wel Laimibeirt. Th. en A. Sey, als Booigaert wonnen hun par tij. Alleen Durinctk moest wachten tot soheddsrechter De Moor hem tot winnaar aan wees. In het team van Hulst schitterde mej- Nicole van Waterschoot, tevens de enige vrouwelijke judoka in dit kampioenschap. In de wed strijden tegen Axel II zorgde zij voor het enige puint in haar partij tegen Paul Vonck. Voor al aanvallend was ze bijzonder sterk. Biervliet won van Hulst met 31. Maasdam, Schuit en Faas zorgden hier voor de Biervliietpunten. E. Stoffeiius zorgde voor het Hulsiterse punt terwijl het duel mej. Van Wa terschoot Ongena onbeslist eindigde. Harry van de Walle en Sijs zorgden ervoor dat Clinge met 31 kon zegevie ren ever Philips Terneuzen. Terneuzen deed dat met 50 over Hulst, en Axel met de zelfde cijfers over Philips Terneuzen. Biervliet won met 32 van Axel II, en Klooster- zande greep de derde pliaiats door Clinge met 32 te vers laan. Wethouder Blommiaert van de gemeente Hulst reikte na afloop de medailles uit ter wijl er mej. Van Waterschoot als beste judoka van deze ti telstrijd nog bloemen waren- Het winnende team van Axel I, dat de titelstrijd voor teams uit Zeeuwsch-Vlaanderen op zijn naam schreef. (Van onze sportmedewerker) GOES - De atletiekvereni ging AV '56 uit Goes trof het zaterdagmiddag slecht bij de clubcrosskampioenschappen. Het regende gestadig tijdens de wedstrijden en dat kwam natuurlijk ook de belangstel ling niet ten goede. Bij de senioren was Marien van Prooyen zoals verwacht duidelijk de sterkste, maar verrassend was toch wel mis schien de tweede plaats van Koos Oggel, nog vóór Niek Flipse. Bij de jeugd deden zich ook weinig verassingen voor. De uitslagen waren: senio ren; 1. M. van Prooyen 5000 meter in 18.00; 2. K. Oggel 18.48; 3. N. Flipse 19-00; 4. F.L. Krijnse 19.07; 5. Leo Wit te 19.30; 6. C. Zuijderveldt 19.43; 7. J. Tolhoek 19-53; 8. C. Hoogesteger 19.58; 9. J. Ver hulst 20.03; 10. J. Eversdiijk 20.23; 11. J. Zandstra 20.45; 12 P. Lukasse 20.48; 13. J. Roose 20.57; 14. G. Bras 21.25; 15. H. Hoeksma 21.38. 16. W Roose 2.1.49; 17. G. van Dalen 21.49; 18. J. Polfliet 26.00; 19 E. Pieters 26.42; 20. J. Fraan- ke 28.19. Meisjes B: 1 Sylvia Hogeman 1000 meter in 5.23; 2. Maya die Jong 5.30; 3. Marja Crucq 6.37. Meisjes C: 1- Yvonne van den Bosch 1000 meter in 5.04; 2. Suus Verstel- le 5.07; 3. Machteld Speller 5.10; 4. Marja Stoel 5.11; 5. Nel Verstelle 5.36. Meisjes D: onze sportmedewer- (Van kerJ SAS VAN GENT Ton Koomen en George Bcgeyn hebben na twee ronden in het invitatiedriebandentoernooi groot van Het Groene Laken duidelijk hun kandidatuur ge steld voor de eindzege. Het is nog in een vroeg stadium,, maar Koomen en Begeyn heb ben door bijzonder sterke par tijen al duidelijk gemaakt dat zij tot dusver de sterksten van de zeven deelnemers,, die reeds gespeeld hebben, zijn. Alleen Louis Dailüniga uit Sluiskil heeft nog niet ge speeld. Deze zal dinsdagavond in het strijnjperk komen in biil- jairtoewtrum Reseda in Sas vain Gent, ,waar dan om 19.00 uur de wedstrijden beginnen- De kortste partij tot nu toe werd gewonnen door Ton Koomen In 20 beurten won hij van Jan van Tie! 156. De stand na twee en drie ronden: 1. Ton Koomen 3 6 0.562, 2. G. Be geyn 2 4 0,519, 3. R. Sandrini 3 2 0,365, 4. ex aequo: J. van Tiel 2 2 0,310 en P. Snelders 2 2 0,310, 5. B. van de Boog aard 2 0 0,281, 6. R. Claeyssens 2 0 0,250. (Van onze sportmedewerker) 's-GRA VENPOLDER In het persoonlijk damkampioen schap van Zeeland (hoofdklas) kwam Jan Blom zaterdag te gen Wiskerke niet verder dan remise. Boon-B-aayens werd ietwat verrassend 20 terwijl Goet- hart tegen Veerhoek geen fout maakte (20). Kamme- raat zegevierde over Louwerse terwijl op 't Hof een verdien stelijke remise bereikte tesen Schuinse! aar. In die eerste klas won Schrijver van Liodhout terwijl bij de jeugd Piet Lodder ziin tweede besliissinigspartdj tegen Pim Piliuis won. Lodder heeft dus im de derde en laatste pairtij voldoende aan remise om de jeugdtitel te grijpen.. (Van ker). onze sportmedewer- KLOOSTERZANDE - KOE WACHT - VLISSÏNGEN - AXEL Heel wat Zeeuwse amateurvoetbalclubs gebruik ten de competitieloze voetbal zondag de KNVB ging an dermaal over tot algehele af gelasting van de Zeeuwse zon- dag-amateurvoetbal competi tie voor het spelen van vriendschappelijke voetbal wedstrijden om zodoende de broodnodige conditie op peil te houden. Leider ern vierdeklasser Bontenisse oefende op eigen terrein tegen derdeklasser HW'24 uit Hulst. De ploeg uit Kloosterzande deed er van al les aain om een overwinning m de wacht te slepen, hetgeen echter vergeefse moeite was. Het bezoekende HW'24 slaag de er ioi om deze toch wel nuttige oefenwedstrijd volko men verdiend met 12 te winnen, na bij de rust reeds met 0—1 te hebben voorge staan. Het scoreverloop was: 01 strafschop (Frans Vlas- senrood), 11 strafschop (Jo- han de Rijck) en 12 (Genard Hoefnagels). Vierdeklasser Koewacht stelde op eigen terrein danig teleur door de vriendschappe lijke wedstrijd tegen afde- lings-eersteklasser Patrijzen uit 's-Heerenhoek met 12 te verliezen. Bij de rust was de staimd 11 gelijk. Het emigie Koewacht-doelpunt in deze sportief gespeelde wedstrijd ward gescoord door Haselager. Eersteklasser Vhssinigen speel de op eigen terrein vrieinid- sohiaippeMjk tegen derdeklasser Breskens. Deze wedstrijd werd verdiend met 40 ge wonnen door Vlissdngen. Bij de rust leidde Vlissimgen reeds met 10. De Vlissinigse doel punten werden gescoord door: K- vain de Buoze (strafschop) H. Balthazar, F. Nieuweslteeg en A. Siereveld. Vierdeklasser Zeeland Sport uit Vlissingen oefende op ei gen terrein tegen eersteklasser Middelburg en verloor met 2 3. De ruststand was 11 ge lijk. De Zeeland Sport-doel- punten werden gescoord dioor: J. Kriks en K. Elve, terwijl H. Wijis (2x) en W. Dekker de Middelburgse doelpunten voor hun rekeninig niaimen. Sensatie viel er in Axel te beleven, waar derdeklasser Axel nota bene van afdelings eersteklasser RIA uit Westdor- pe verloor en wed met 14. Bij de rust leidde RIA W reeds met 02- Een enorm enthousiast spelend RIA W won deze wedstrijd volkomen verdiend van een „vriend schappelijk" spelend Axel. Het scoreverloop was: 01 strafschop (E. Audenaerd) 0 2 (E. Audenaerd) 12 (R. Marcus) 13 (E. Audenaerd) en 14 (E. Emans). Het in de reserve tweede klaisse van de KNVB uitkomen de tweede team van Axel speel de eveneens op eigen terrein vriendschappelijk en wel tegen vierdeklasser Sluiskil. Het thuisispelemde Axel zegevierde met 30. Vierdeklasser Com. Boys uit Sas van Gent oefende op eigen terrein tegen afdeling- eersteklasser Graanw. Het thuisspelende Com. Boys wist deze wedstrijd Uiterst ver diend met 51 te winnen, na bij de rust met 01 te hebben achtergestaan- Het scorever loop was: 01 (E. Delforge) 11 (A. Dutree) 21 (A. Du- tree) 31 (A. Dutree) 41 (Van de Bergen) en 51 (P. Bogaerd). Derdeklasser Vogelwaarde oefende op eigen terrein tegen vierdeklasser Biervliet en ze gevierde verdiend met 20. Vogelwaarde stond bij de rust reeds voor met 10. Het was Laiunet die V agél waarde voor rust op een 10 voorsprong zette en na de hervatting zorg de dezelfde speler uit een strafschop voor 20 en daar bleef het bij Het was een aantrekkelijke wedstrijd, want van weerszijden werd er goed gevoetbald. Derdeklasser Goes tenslotte speelde op eigen terrein vriendschappelijk tegen twee deklasser Terneuzen. Het be zoekende Terneuzen wist deze wedstrijd met 1—2 te winnen, na eein 11 stand bij de ruist. Voor het Goese doelpunt zorg de Ad Lam-ain, terwijl Eugêne Lauret de beide Terneuzense doelpunten voor zdjn rekening nam Het eerste Terneuzen- doelpunt werd gescoord uit een strafschop- (Van onze volleybalmedewerker) HULST Morres Hulst heeft tegen VVC-Excelleot in Vught een uitstekende wed strijd gespeeld. Het hoogge plaatste WC dit jaar met enkele ex-eerste divisie-spe lers sterk, en snel aanvallend zag zijn harde smashes ze ker door de Morresverdediging gekeerd. Morres Hulst kon zo doende in de eerste set met 65 voorkomen, raakte toea geleidelijk achter tot 147, kon nog terugkomen tot 14 11. maar moest toen de setze ge prijsgeven. In de tweede set nam Mor res Hulst een 106 voor sprong, maar toen slaagden de Vuightse meisje-s er in door de tot dan toe voortreffelijke Morres-verdediging te breken en wonnen met 1512. In de derde set hetzelfde spelbeeld. Met vooral Gaby en Odette Aarts in een uitstekende veld- verdediging. Maar toen Gaby Aarts bii een 87 stand ook nrya loskwam in de aanv-u had VVC-Excellent geen afdoende antwoord meer, en kon H® de set met 15—9 binnen® In de vierde set vochten gelijkwaardige ploegen o punten. VVC-Excellent v de gelukkige en kon ie®, met 15—13 winnen, waan Morres na een uitsteke wedstrijd zonder punten huis moest. Hetzelfde I°' Morres-Hulst 2 beschoren gen Spevo in Spijke®» vrii kleine Morres-"1 konden geen antwoord 0 goed benutte lijn van de vo-meisjes geven. Zij v® j kansloos met 153 in® ste set. De tweede set r - de Morres-verdediging beter op ingesteld, e" men de score beperk 15—10. Dit sterkte dm» het zelfvertrouwen van Morres-meisjes en ve voor elk punt won ®en, set met 159 In de vier hield Morres dit temt"1 v 35. maar toen begon weer beter te draaien- hield een vnorsorong maar toen knaote de v WPl-iO ito ep+ mol 15- sw MAANDAG 16 DECEf 1. Jolanda Hogeman 560 met. in 2.47; 2. Jacqueline de B» 2.55; 3. Marieke de Wolfljji.l 4. Hiddie Buijs 2.57; 5. b, de Wolff 2.58. Meisjes pup; len: 1. Jolanda de Mul jjp meter in 3.07; 2. Mari^l Goedegebuure 3.10; 3. D. Boon, 3.27; 4. Tamara Hoogeste{e 3.30. Jongens A: 1. Aart Witte 5000 meter in Jongens B: I. Jan de Ban 3000 meter in 10.35; 2 Eddy d« Kort 10.52; 3. Tom Kamp» 14.50- Jongens C: 1. pai£' Sturm 1000 mterdh 7.35; J Jaap de Keijzer 7.50; 3. Beti Zweedijk 7.55; 4. Marco Vis» 9.25. J-ongens D: 1. Kees Muniok 1000 meter im 5,00; j Niek van Houte 5.40, 3. Gen Jan Nijsse 5.48; 4. Jan VR lem Meeuwse 5.51; 5. Bete Vuijk 6.08.8. Jongens pupillen 1. Johan de Boer 1000 meier in 5.27; 2. Harry Klompe 54 3. Martin de Wild 5.44; 4. Gen Zweedijk 5.50; 5. R. Z-weediji 5.53. (Van onze sportredactie) HANSWEERT De lijkheden die op de kalend» vergadering van de KNïït gerezen zijn omtrent de daton van Tweede Pinksterdag w een profwielerkoers te Ham- weert, tussen het comité va Kloosterzande en Hanswew zijn opgelost. Z oals bekend was geen e- kei bestuurslid van het oomiti- Hansweert op die kalervderver- gaderinig in Breda verschenen Kloosterzande Claimde toen da datum van Tweede Pinbte-Ï dag met alfe gevolgen ral dien. Tussen hot Wielercohl! Hansweert en Kloosterzande ii na o-verteg volledige overeen stemming bereikt omtrent du' data van de respectieve wedstrijden in 1975. Ha» weert zal ziiljin traditie van ea wielerronde op Tweede Pink sterdag kunnen voorteta terwijl in Kloosterzande tk zondag daarop volgend ea profwiielerwedstrijd zal ra den gehouden. (Van onze sportmedewerktf! DEN HAAG Om K< uur zondagmorgen waren t Zeeuwse schaatsenrijders, anderen uit de regio i weer reeds actief op de I hof-baan in eDn Haag. Arj'ji van de Kreeke werd eerste; het totaalklassement over afstanden 500 en 1000 die hij respectievelijk al in 43,4 en 1.28-5. Een uitstekende VK van de Zeeuwse kampw Frans van de Berge verbef de ziiijin persoonlijk reoord de drie kilometer me' negen seconden. Zijn tijd w 5.16.4. Goeree maakte op km een tijd van 5.22.7, a 5.24.1 en Gijzel bleef 5.27.8 zeven seconden 1 zijn persoonlijk record- ROTTERDAM - Het E veertien jaar tijd gewoni miste doordat hij twee jat Rinie van Bracht. De Waalwijker, die door rassend overtuigende over ningen op Laurent Boulangi Raymond Ceulemans totaal verwacht met nog volop tit< piraties aan de laatste ro kon beginnen, beleefde grote deceptie in die slotpa Hij verloor met de ondubbel nige cijfers 31-60 in 55 beu: van Tiest Brosens, die daan na zijn fraaie overwinning Johann Scherz, hetgeen de tenrijker definitief uitschaki voor de eerste plaats, voor tweede stunt zorgde. Hoewel hij tweede werd ook bij winst niet hoger zou geëindigd, nam Van Bracht Tiest Brosens bijzonder kwa dat die hem een afgang had zorgd. „Hij speelde veel te fensief. Dat ik verloren h vind ik niet zo erg. Hij had spel echter best open kuni houden, zoals die Belgen gis ravond deden". Daarmee doe Van Bracht op de partij tus Boulanger en Ceulemans, die Europese titelhouder met 55- in zijn voordeel besliste. Ti Brosens trok zich van de opm kingen van de Nederlan kampioen niets aan. „Ik loo lang mee in de biljarterij woorden van Van Bracht ga gewoon langs me heen. Hij mi niet denken dat ik hier voor j Snot speel", aldus de Brec naar, die in feite dank had rm ten krijgen van zijn landgeno want door zijn triomf op Schi werd Van Bracht uiteindel tweede. Van Bracht had zijn len tegen Brosens beter bij zi zelf kunnen zoeken, want speelde gewoon uitgesprok slecht en het defensieve spel v, de Bredanaar was zeker ni overdreven. Van Bracht kan imponere Dat bewees hij tegen Boulan negende ronde Muller Hebert Nadal Korte Oddo Vinagre Bitalis Brosens Scherz Korte Vinagre Nadal. Hebert Müller Oddo 39 72 3 0 54 60 72 4 0.83 50 67 4 0 74 60 67 6 0.89 60 61 5 0.98 53 61 5 0.86 60 56 11 1.07 39 56 7 0.69 60 51 9 1.171 51 51 6 1.00 51 55 9 0.92 60 55 8 1.09 60 62 6 0.96 54 62 4 0.87 43 51 6 0.84, 60 51 8 1.17 60 88 4 0 68 54 88 3 0 61. tiende ronde Bitalis Brosens Scherz Ceulemans Boulanger 60 70 5 0 857 57 70 6 0 81-, 60 63 6 0 953 54 63 4 0.857J 60 40 8 1 500 55 40 8 1.375 elfde ronde Müller Korte Oddo Hebert Nadal Vinagre 60 72 5 0 833 60 72 8 0.833 60 44 7 1.363 30 44 4 0.681 60 60 9 1 000 45 60 3 0 750 Boulanger 60 47 10 1.276 Bitalis 55 47 8 ]70 Van Bracht 31 55 4 0 563 Brosens 60 55 7 1.090 Ceulemans 60 43 10 1 395 Scherz 50 43 5 j 162 Eindstand: (achtereenvolg ens 'lelde)" gste serie en geniid- Van Bracht (N) Boulanger (B) Scherz (O) B'talis (Fr.) Korte (D) Brosens (N) nebert (Z) Muller (W.-Dld.) J ,8 0.804 Nadal (S) nJ!fgre (P) Oddo (Ita.) 20 12 1.406 18 11 0 982 16 10 1.274 16 15 1 105 12 11 1 058 11 8 0 794 10 9 0 896 8 8 0.768 6 9 0 808 4 7 0.801 4 7 0.682 rori mi-t hanien haa -huis-

de Stem | 1974 | | pagina 12