HULST ZATERDAG CENTRUM VAN AMATEURTONEEL Hontenisse wil per 1-1V76 de onroerendgoedbelasting Axel wil grond prijzen in Koewacht herzien modebrillen met d bosch V Jan Soldaat en Hulsterse Schoonheden kleefden een geslaagd afscheidsfeest iio visser WG NIET ALLES DEFINITIEF KLOOSTERZANDES SCHELDEGALM ZETTE DE LAATSTE PUNTJES OP DE J" KOT WON INHAAL WEDSTRIJD TIJDJE ONDER UW EIGEN BOOM ZITTEN >25.- aanbiedingen arafdeling van CP stad streek Topbiljartclub weer bovenaan Z.-VLAAMSE WONINGBOUW VERENIGING HEEFT 3205 WONINGEN Financiën Zondagsver maak blijft leider ZANDBERGSE TOEPERS VERLOREN :0-DEALER Donderdag 12 december 1974 Stralend als een kerstkaarsje I ^in haar fluwelen feestjurkje ],met wit kant ?en crêpe, k 98-116 badstof ook en Zachtglanzende pullonder in nieuwe jrtoderne kleurtjes. 98-164 JWERIJSTRAAT 40 OOSTBURG EL.01170-3142 (Van een onzer verslaggevers) HULST Hulst zal zater dag ec'1 aanta amateurtonelis- (.n herbergen, zowel uit Ne derland als België. Zo begint '5 morgens om 11.00 u. een vergadering van het Zeeuwse Centrum voor Amateurtoneel in de sporthal, worden de Hul ster tonelisten van De Transfi guratie samen met hun Belgi sche gasten uit Schoten offi cieel op het stadhuis ontvan gen en geeft het toneelgezel schap „Ontvoogding" uit Scho ten in Den Dullaert 's avonds een voorstelling van het blij spel „Altijd Zonneschijn". De uitwisseling tussen De Transfiguratie en Ontvoogding is tot stand gekomen onder auspiciën van het comité Amateurtoneel België-Nedèi- land. De Hulster tonelisten traden enkele weken geleden met veel succes op in Schoten en nu ts het de beurt aan de Schotense tonelisten hun kun nen in Hulst te tonen- Het belang van een dergelij ke uitwisseling wordt ook bij de overheid erkend. Het Ne derlands Centrum voor Ama teurtoneel B.V. verleent hier voor een behoorlijke subsidie. Het Hulster college van B. en W. biedit het gezelschap Vlaamse en Hulster tonelisten een officiële ontvangst aan op het stadhuis, 's middags om 16.30 u. Het Zeeuws Centrum voor Amateurtoneel heeft na de Jaarvergadering een gezamen lijke maaltijd voor deelnemers waarna in het Houten-kwar tier een demonstratie wordt verzorgd door de Zeeflavo met de video-recorder. Deze de monstratie vindt met name plaats met het oog op het ge bruik van dergelijke appara tuur /oor het amateurtoneel. Soldaat Timmermans is jarig en neemt nog maar eens een pilsje (op eigen kosten) op het afscheidsfeest in Den Dullaert. (Van onze correspondent) HULST De „open avond" voor de militaire oogsthelpers gisteravond in het gemeen schapscentrum „Den Dullaert" in Hulst, is vooral uitgegroeid tot een verbroederings feest tussen onze Nederlandse „Jan soldaten" en de Hulsterse jonge schoonheden. Het werd in Den Dullaert een zeer gezellige boel, bier en frisdranken stroomden overvloe dig, en de discjocky's van de Hulsterse ziekenomroep zorgden voor sfeervolle en wat geluid betreft „aangepaste" muziek. Dit verbroederingsfeest startte enigszins aarzelend, maar hoe later het werd, hoe meer volk er kwam en hoe vrolijker de stemming werd. Misschien zou opgemerkt kunnen worden dat. indien de organisatie van deze avond nog iets beter was geweest, het feest nog groter had kunnen worden. Al met al werd het voor de militaire oogsthelpers toch een geslaagde avond en zullen zij later, wanneer zjj op hun kazernes zijn teruggekeerd, nog wel eens aan Hulst terugdenken. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE Na dat de gemeenteraad van Hontenisse tijdens de raads vergadering van 13 novem ber besloot om voor de hef fing van de onroerend-goed- belasting de economische waarde van de in aanmer king komende goederen te beschouwen als basis voor het berekenen van de tarie ven, zal de gemeenteraad op 18 december een beslissing moeten nemen over het tijd stip van invoering, de tarief stelling en de daarmee ver band houdende verordening. B. en W. stelten voor, de onroerenid-g'oedbeiastdng op 1 januari 1976 te laten lingaan. De waards ven de onroerende goederen moét djan in de loop van 1975 wórden getaxeerd en voor dit karwei willen B. en W. graag een bedrag van f 100.000 uitgetrokken zien. In het voorstel aan de raad schet sen B. en W. Uitvoerig hoe de - voorlopige - tarieven kunnen worden berekend. De twee be langrijkste factoren diaarbij zijn die totale waiarde van alle belastimgobjecten en de ge wenste opbrengst. Wat de gewenste opbrengist betreft willen B. en W. ervan uit gaan dat de belastingdruk, die er begin 1976 zou bestaan als de onroerend-goeidlbelasting niet zou worden ingevoerd, door hot invoeren van hét niieuwe systeèm niet wendt verhoogd. Ook de totale waar de van de belastingobjecten kunnen B.en W. globaal bere kenen door de belastbare op- brengst van de gebouwde ei gendommen met de factor 350 te vermenigvuldigen. Aan het einde van het rekensommetje komen B. en W. met tarieven van zeven en acht guilden per waarde-eenheid van f 3000 uit de bus. Het tarief van acht gulden is voor de z.g.n. zake lijk gerechtigden en dat van zeven gulden voor „gebrui- kers".Pas na de taxaties kan worden bekeken of deze tarie ven wel of niet bijgesteld moeten worden. Ben ander voorstel dat de raad van Hontenisse tijdens de vergadering van 18 december bespreekt, gaat over het ver strekken van een renteloze le ning van f 3500,- aan het ma jorettenpeloton „Kloortje" te Kloosterzande. De huidige uni formen van het korps zijn to- 1 taal versleten. Verder wordt aan de ra-ad voorgesteld, om de voormalige school met de daarachter gele gen voormalige kleuterschool aan de Kerklaan te Klooster- zande te slopen. De oude meisjesschool aan de Kerklaan is in 1971 uitgebrand en ver keert in vervallen staat. B. en W. zijn van mening dat slopen van zowel de uitgebrande school als de vroegere kleuter school de beste oplossing is. Getracht zal dan warden het vrijkomende perceel te verko pen. Lukt dat niet op korte termijn, dan wordt het be plant. Ook deelname aan gemeen schappelijke regeling centrale post ambulancevervoer Zeéu-wsch-Vlaanderen, komt aan de orde. Ondanks het feit dat over de leasten ervan nog niets bekend is, stellen B. en W. de raad voor mee te doen (Van onze correspondent) HULST In het afgelopen weekeinde werd in de oost Zeeuwseh-Vlaamse topbiljart- competitie slechts één wed strijd gespeeld In het café van Eddy Wauters te Hulst speel den de Hulster clubs T Anker en Kot tegen elkaar. Kot versloeg die gast 't An ker met 911, dankzij die overwinning heeft Kot zidh op een gedeelde eerste plants ge nesteld naast Marionette. Ma rionette heeft één wedstrijd meer gespeeld. De persoonlijke uitslagen: E. Wau-ters - A. Pica-vet 0—2, E. van Overmeeren - W. Koe mans 20, J. Haulez Fr Strooband 11, J. Boeding - R. Blommaert 92, E. Boon - J. die Burger 1—1, J, K-ool - A. de Wilde 11, W. Wögfinger - P. Timmerman 20, J. van Haute - G. die Feber 1—1 J. Baart - R. Picavet 0—2 en J. Kayser - F. Timmerman 1 1. (Van onze correspondent) AXEL De Regionale Zeeuwseh-Vlaamse woning bouwvereniging te Axel heeft in De Halle te Axel de algeme ne ledenvergadering gehouden. Tijdens deze vergadering wer den als bestuurslid herkozen de heren F. de Waal uit Kloosterzande P. Everaart uit Walsoorden en G. v. Schaick uit Breskens. Gekozen werd P. v. Laar uit Vogelwaarde. Uit het jaarverslag bleek dat in het afgelopen jaar het nieu we kantoor in gebruik is ge nomen. Het aantal in bezit zijnde woningen per 1 januari be droeg 3106 stuks. In de dorpen Zuiddorpe-Axel-St.-Jansteen- Sas van Gent- Zaa-mslalg-Re- tranchement en Climge werden ef 106 gebouwd. Er werden 7 woningen verkocht, waardoor men nu 3205 woningen in ei gendom heeft. Per ultimo 1974 waren 86 woningen in aanbouw. Voor zitter W. Bartz merkte op dat het bestuur de nieuwbouw kritisch bekijkt om grote leeg stand te voorkomen. In 1974 werden in totaal 13 centrale antennes omgebouwd i.v.m kleurontvangst en zen derwisseling. Er moeten nog 5 antennes worden omge bouwd. Voorts werd ook een aan vang gemaakt met de ombouw van collectief gestookte olie- verwarmde complexen op in dividuele gestookte gasver- warming. In het afgelopen jaar vonden 353 hum-mutaties plaats. Mr. J. Everaart uit Temeuzen werd herkozen als commissaris. (ADVERTENTIE) AXEL In de vergadering van de commissie gemeentebe drijven, die in het Axelse stadhuis werd gehouden is op nieuw de herziening van het exploitatieplan van de kom Koewacht ter sprake gebracht. De vorige keer werd dit punt aangehouden, omdat men niet tot overeenstemming kon ko men. Burgemeester en wethouders hebben de zaak opnieuw be keken en zijn tot een herzie ning van de grondprijzen ge komen waar volkshuisvesting in principe wel mee akkoord zal gaan. De grond voor de bejaardenwoningen wordt van 42,50 op 39 gulden per vier kante meter gebracht, die van de eengezinswoningen van 48 gulden op 49 gulden, de bun- galowgrond blijft op 49 gul den, de grond voor vrijstaande woningen komt van 38 op 39 gulden en de grond van de twee-onder-een-kap-huizen van 48 op 49 gulden. De grond voor de auto boxen komt op 85 gulden. De bedrijfsgronden worden veer tig gulden en tuingrond gaat dan twaalf gulden per vier kante meter kosten. Het totaalbedrag komt zo'n achtduizend gulden lager te liggen maar men hoopt dan wel in 1979 ai klaar te zijn in plaats van in 1980. De heer J. Dieleman, die zelf een plan had ingediend waar men veel voor voelde maar dat niet uitvoerbaar bleek, zei er nog geen zinnig woord van te kunnen zeggen omdat de betreffende stukken pas diezelfde middag ter inza ge la-gen. De heer R. Janssens uitte zijn bezorgdheid, omdat even tuele kopers door de hoge grondprijzen wel eens zouden kunnen gaan uitwijken naar de gemeente Hulst In de commissie voor de ge- meentefinanciën werd een voorstel besproken tot invoe ring van de onroerend goed belasting per 1 januari 1976. Voorzitter J. Deurloo, zei, dat het hier slechts een concept verordening betreft, waar men niet veel waarde aan moet hechten. Voor 1 januari 1975 evenwel moet men een princi pebesluit hebben genomen ten aanzien van grondslag. Een punt van discussie was de vraag of men de economi sche of oppervlaktewaarde moet gaan hanteren. Besloten werd te adviseren de economi sche waarde te kiezen, hoewel de heer D. J Oggel het hier niet zo mee eens was. „De getallen zijn fictief, er is geen vergelijking, want er zijn nog geep taxaties geweest", zei de heer Deurloo. De heer H. Cysouw wist aan te tonen dat de getallenbere- '-ening in het concept niet zo klopt. De gebruikers zouden 84 procent belasting meer gaan betalen en de zakelijk gerechtigden maar 0,4 procent. De heer Deurloo zegde toe al les nog eens behoorlijk zou worden uitgewerkt en dat er in het komende jaar ook iets aan voorlichting zou worden gedaan. De heer Oggel vroeg zioii af, of de gemeente Axel door zijn van de overheid af hankelijke positie niet kwets baarder is dan de andere Zeeuwseh-Vlaamse gemeenten die deze belastingworm gaan invoeren. (V-ain onze correspondent) HULST De Holster tóp- biljartclub De Lu-stige Toepers heeft in het kader van het eigen nedertaiagtoemood in het café van A. Lybaart te Hulst een wedstrijd gespeeld tegen d-e Zandbengse Toepers uit Graauw. Doordat De Lustige Toepers die wedstrijd wonnen, het werd namelijk 119, blijft topbiljortdliufo Zonidiagsvermaak uit St. Jansteen aan de leiding van dat nedierlaaigtoemood. De persoonlijke uitslagen: J. Ly-baa-rt - T. de Smit 20, A. de Bilde - P. Weemaes 20, H. Piesseras - W. v.d. Velde 2—0, W. Dobbelaar - R. Ver hagen 11, J. 'WlilMcena - G. de Bakker 11, A. Grombeen - E. Toté 20, F. Freyser - W. Smolders 11, J. d'Hondt - J. van Ho-oye 02, R. Geetr- naert - J. wan Boven 02 en A. Reyns - G. Sdhdllemans 0 boscl optie De bril gaat tegenwoordig steeds meer met de mode mee. Een goede zaak, want de bril bepaalt mede uw uiterlijk. Maar wat is nu ei genlijk een echte bril? Een rek vol monturen is nog geen rek vol brillen. Alleen de vakkundige opticien is in staat in het door u gekozen montuur op de juiste wijze 2 glazen te slijpen. Daarvoor moet hij grondig zijn opgeleid. Korte Nieuwstraat 3 Hulst, tel. 01140 - 2327 Noordstraat 43 Temeuzen, tel. 01150 - 4677 voor zich sprekende scène uit het nieuwe stuk van •Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE Er j.' woensdagavond zeer ioo Cn 'n'ens'ef gerepeteerd rde toneelvereniging heldesalm in 2aal van Leu_ te Kloosterzande. Tijdens generale repetitie van het f* O—V.. °'i'elspel „Een stuurman «am terug" werden de punt- SC2et°g ee?S eXtra op de dit "an! vrijdagavond, als m.J 'n premiere gaat, wil !(ttenïljn beste beentje voor- in'^?Slu,;fe heett Seheldegalm 0l'Stei 'ande een naam op volk wat bli.ikt uit de ie f en die het gezelschap «gelopen negen jaar heeft weten te trekken. „Een stuurman kwam terug" is een ernstig toneelstuk over een echtpaar dat niet echt ge lukkig is met elkaar, omdat er te weinig wederzijds begrip is. De eerste verloofde van de vrouw, stuurman op de koop vaardij, werd aan de kant ge zet omdat zij niet zo'n 1-ange tijd op hem wilde wachten. Als de stuurman terugkeert, ontstaan er allerlei verwikke lingen, waarbij de echtelieden elkaar steeds, zij het ont~- wust, op de proef stellen. „Het is een ernstig stuk, dat ziel afspeelt in de sfeer van Kerstmis- Natuurlijk spelen wij ook graag komedies, maar aangezien ons publiek ver wacht, dat we met een derge- Scheldegalm. lijk soort toneelstuk komen - waar men geboeid en serieus naar wil kijken - houden we het op dit vlak", aldus een lid van de toneel-groep. Het avondvullende stuk in drie oedrijven wordt geregis seerd door L. van Goethei.i, die de première met een ge rust hart tegemoet ziet. Spe lers en speelsters zijn: Willi am Asselman, Thea van Over- merer.-Asselman, Beppy van Meelen, Matty Vermerken, Wies Boogaart, Jo van Over- meren, Ingrid van Goethem en Peter Goossens De grime is in handen van oud-toneelspeel- ster Nelly Boógaart-de Bak ker, die nu graag dit aspect van het toneel ook eens wil verwezenlijken. Belichting en geluid zijn evenals voorgaande jaren in de goede handen van William Asselman. Entreegel den worde-n vrijdag en zater dagavond, als om 19.30 uur in zaal van Leuven wordt begon nen, niet geheven. De kosten hoopt de toneelvereniging er uit te halen middels een grote verloting. Zondagavond wordt het de cor overgebracht naar het be jaardentehuis, waar Sehelde galm voor de bewoners nog maals dit stuk over het voet licht zal brengen. Direct na dit optreden gaat de toneelgroep hard aan het werk voor het volgend jaar. als het tienjarig bestaan wordt gevierd. lines, Emco draaibank genblikken omgebouwd ag, voor het zagen van 1, hout, kunststof abonnee aan want dan ontvangt u als attentie een echte levende kerstboom 40 cm hoog in 'n pot voor zowel in huis als in de tuin NAAMADRES: PLAATS: en -.vil hel abonnementsgeld betalen: o per kwartaal Bank/Giro f31,70 kwitantie t 32,20 D per maand Bank/Giro f 10,68 U kwitantie f 10.93 GIRO NR: BANK NR: Oe nieuwe abonnee is opgegeven,door Stemabónnee NAAM: ADRES:PLAATS- Deze bon in open enveloppe ZONDER POSTZEGEL opsturen naar DE STEM anIwoord nummer 112, Breda De nieuwe abonnee ontvangt ter kennismaking De Stem de eerste 2 weken GRATIS

de Stem | 1974 | | pagina 7