Afval wordt stroom I Boer klaagt over biggensterfte Assenede stort illegaal vuil DILEMMAWEL OF GEEN DEELVERNIEUWÏNG IN CENTRUM TERNEUZEN SRORISTffl KAPER WEINIG FEITEN OVER STAAT VAN WONINGEN IN DE BINNENSTAD FELLE KRITIEK VAN W.-Z.-VLAAMSE CBTB OP BESTUURSLEDEN LANDBOUWSCHAP De Stem/De VrPe Zeeuw li Terneuzen SenrPerkm0ge,ijk Akkoord met België over drinkwater BOY EDGAR NAAR TERNEUZEN Bridge-uitslagen Minder roken concerten Militairen aan het feestfront in Terneuzen Mini-energie, centrales in W.-Duitsland stad streak Sas van Gent rmd Kerkkoor r! Huzaren in Aardenburg geven feest voor burgerij Clinge Uilslag enquête Terneuzen PASOLINI-FILM IN TERNEUZEN Jazz in Porgy en Bess In zeeland (Van een medewerker) AA"LEN-GOLDSHöFE - y. is geen afval, maar een brano stof. Volgens dit devies con strueerde ingenieur en fabri. kant Karl Kiener in Aaien, Goldshöfe (West-Duitsland)] een mini-energiecentrale, dj afval in elektriciteit verandert Eind van dit jaar, daaroj kent de uitvinder, zal ze i gie voor Kieners' kleine maJ chinefabriek leveren. Hij voedt de centrale me huisvuil, oude autobanden e inidustrievuil. In een cilinde wordt het afval in een stnea lend vuur omgezet, waardoo zich giftige gasseri ontwikke len. Deze worden langs chem! sche weg in lichtgas verar derd, dat op zijn beurt ee stroom producerende mote aandrijft. Volgens eigen drijfseconomische berekenin is Kiener ervan overtuigt di, zijn methode rendabel is. To nu toe betaalt zijn fabrie jaarlijks bijna 100.000 DM stookolie en elektriciteit het openbare net. Niet allee het economische prirrci; spreekt de ingenieur aai maar ook de gedachte van milieubescherming: "Als hele dalen met afval vullen, dat milieuvijandig voor een wen" Bovendien ziet Kiene in zijn systeem een bijdrage de grondstofreserves te vergro ten. De kleine energiecentra vond reeds de aandacht va de regering van de deelsta Baden-Württemberg. Exper zien op het moment als belang rijkste probleem, de install; tie goedkoop in serie te kun nen produceren. De constru teur denkt echter reeds aa indiustriebedrijven, kwekerijen en ziekenhuizen met eige elektriciteitscentrales, die vo gens het principe van de valverwerking functioneren. 12 december 1974 (Van onze correspondent) ASSENEDE De buurge- mêente van Sas van Gent, As- Uede zit met een probleem. rtn van haar inwoners, land- douwer Cyriel Sohauwvlieghe, Heelt al een paar keer ge klaagd hij de gemeente omdat IM een illegale stortplaats in jtjnd zou houden. Hij brengt j. achteruitgang van zijn var kensstapel in verband met de in zijn nabijheid vuilnisbelt. liggende De landbouwer uit Asgenede zegt het laatste jaar zestig biggen te hebben verloren door nog onbekende oorzaak. De schuldige is volgens hem de vuilnisstortplaats, die hon derd meter van zijn bedrijf ligt. Langse deze stortplaats loopt het beekje dat via de Zwarte Sluispolder drinkwater aan Nederland levert. De varkensproduktie van de getroffen landbouwer is kort na het in gebruik nemen van de stortplaats in dalende lijn gegaan. De kwaliteit van de dieren verminderde snel en veel minder exemplaren blij ven in leven. Twee veeartsen die de veestapel hebben ge controleerd hebben dit onre gelmatige verschijnsel beves tigd In maart al heeft de getrof fen landbouwer een klacht in gediend bij de plaatselijke overheid. In oktober kreeg As senede een verbod van het Belgische ministerie van. Volksgezondheid om nog lan ger huisvuil op de bewuste stortplaatsen te brengen. Niet tegenstaande dit verbod is de vuilnisbelt, nog steeds in ge bruik. De laatste actie van landbouwer Sehauwvlieghe is een aangetekend schrijven naar het ministerie van Volks gezondheid. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De gemeente Terneuzen zit met een probleem in verband met de vernieuwbouw, rehabilitatie tan de binnenstad. Het ministerie van Volkshuisvesting heeft door laten schemeren dat de gemeente subsidie kan krjjgen, wanneer een klein gebiedje in de binnenstad al vast wordt vernieuwd. Dit als voorbeeld voor een defini- liet structuurplan, dat aan de bevolking is toegezegd. Tentoonstellimg Zaterda en zondag hield de duiven maatschappij „de Vrede" u: Sas van Gent in zaal „Reseda te Sas van Gent, de jaarlijkse pr ij ze n t entoonste 11 ing voor dl leden. In zes klassen werden di '4-1 aanwezige duiven -door keurmeester Daankaert uit St.-Jansteen Zaterdagmiddag werden d duiven gekeurd. Om vier nu werd de tentoonstelling pend voor de belangstellenden De uitslag van deze prijzen tentoonstelling is als volgt Oude doffers: 1. K. de Bakker 2. R- Velleman, 3. R. Cappaeri 4. H. Marquinie, 5. A. Verba ge;. Jaarse doffers: 1. B. Berghe, 2. R. de Vos- 3. f Lampo, 4. F. van Hoye, G-.van Steenbergen. J<®§ doffers: 1.2 en 3. T. van Zeelf 4. B. v.d. Benghe, 5. H. Mar qulnie. Oude chuivinnen: 1- Verhage, 2. H. Boutens- 3. du Puy, 4. T- van Zeele, 5. van Hoye. Jonge duivinnen: R. v.d. Berghe, 2. G. Snelde) 3. R. de Vos, 4. W. Winne, K. de Bakker. orrespondent) ;n duizenden Amerikaanse ken id Kunnen een of meer va11 gestolen? uiten dienst die directeur is Met de subsidie zou de ge meente dus nu al kunnen be- {innen met vernieuwen. Het probleem is echter: wordt de inspraakprocedure geen ge weld aangedaan? De gemeente staat voor de keus: of gewoon dóórgaan en eerst een struc tuurplan voor de binnenstad of alvast een voorbeeld van ver nieuwbouw te beginnen en het ministerie en de bevolking la ten zien hoe het ga-at worden in de binnenstad. Wat de gemeente Terneuzen nu is overkomen, is niets bij zonders. Bij het plannen op lange termijn doemen onder weg altijd wel problemen op, zo ook met de binnenstads- plamimg. Nog steeds op weg naar de definitieve structuur nota voor de binnenstad, is d-e 1 gemeente nu tegen diit aanbod M'an het ministerie opge-botst. Sa een kostbare inspraakpro cedure na het woningonder- zoek en de toegging d-at er pas vemieutwbouwd zou worden in bet centrum van Terneuzen na het verschijnen van die struc tuurnota. Volgens wethouder R.C.E. Barbé wil het ministerie nu subsidie geven voor een klein gebiedje. Met dit kleine ge- formatie" te Washington, engezet dat tal van de Amer' Jen bewaakt. pter beschikken zouden v0'&? kernwapen kunnen stelen. ,t sommige van Amerika's M nderen en de Amerikaanse deur kunnen wijzen, z0 .7, zulk een geval zou Amen# nemen erl eidooi gevoerd om de pa en Azië staan terug te on (inent In Zuid Korea's agen op afstanden van ,(t nse grens. De wapens w0 ,n! elikopter tot dicht bij de s in een bittere verstanano e tot buitengewoon geva# expf" penW" eme elektronische m'rl'''j'P!1 ePn Ie wanens bewaken zo» e "R'k kunnen weerstaan over eens dat een rf' jl]] tol kernwapen kan activeren TERNEUZEN De (emeente Terneuzen iaat de accijnzenpot foor genotsmiddelen steeds minder spekken, fa een drooglegging ten gevolge van de één-no- remberwet wordt er nu gewerkt aan een milieu verbetering in de raad- laal. B. en YV. van Temen ten doen een beroep op ee raadsleden om het eerste uur van de raads vergaderingen voortaan ■net meer te roken. Dit ent tegemoet te komen «an d< wensen van het raadslid J. Hamelinck, heeft gevraagd, het eken rond het witte ta- (Va, ie en andere bezorgde taktische kernwapens buite" bekend De NAVO heeft er en rond West-Duits'?"p ,,„1 taiië, Engeland en Gv j .ijelii' :akt en het is evenmin ns op Turks grondgebieo VTÏ-W^ BERT VAN --viffsaaEgimsL. n een 0I*zer verslaggevers) ÏOM1?1'®0 Het ner- onder Ae.rkk()or uit Oostburg, tarrpmo van dirigent A, kin» m geeft in samenwer- 'iekver-n-ehristelijke mu- Ifióin» s'nï Excelsior, onder Bulck!!7van de heer C. van de C(tt in x! ?Kavo"d een con- öe iierk Nederlands hervorm- Ker# te Oostburg. av„n?1 Programma van deze Sntst om 19-39 "ur be st e a;j? Nederlandse, Duit kerstlins gelse advents- en een f,,,? eren en werken voor Jafareorlcest. «rt haguVond w°rdt dit con- Lm. yhaald Sluis. m hervormde Hier de Neder- kerk in wordt het pro- wet een liturgische °mU.ist. die zal worden V6cgaah door ds. C. Balk, Wn- !nddienst Sluis 'hierdoor te vervallen- bic dj e kan Terneuzen laten zien wat het nu eindelijk wil met de binnenstad. Tevens kan de gemeente dan later voor een grotere subsidie in aanmerking komen. „Moet nu, nu blijkt dat we met het woongebied tegen een nieuwe ontwikkeling aanlopen, dit woongebied uit de hele plan ning worden gelicht"? Dat is volgens wethouder Barbé de vraag. Het commentaar van de heer Barbé: „Het ministerie wil dat wel, maar ik heb er nog geen mening over. Er moet eerst overle-g worden ge pleegd. Het moet doorgepraat worden met de commissie voor de ruimtelijke ordening met de stuurgroep voo-r de binnenst-ad" Tijdens dit overleg zal dan ook bekeken worden welk deelgebied van Itet centrum van Terneuzen in aanmerking kian komen. De wethouder verwacht een beslissing in ja nuari volgend jaar. Naar zijn mening blijkt in ieder geval dat het ministerie de hele aan pak van de bi-nhenstadsproble- me-n door de gemeente positief vindt. Het tussentijds boven water gekomen subsidievoorstel, dat de gemeente nu in verlegen heid heeft gebracht, moet, zo vindt de heer Barbé, ook ge toetst worden aam de geloof waardigheid van de hele in spraakprocedure De bevolking moet niet de indruk krijgen, dat deze kostbare procedure een gemeentelijk toneelstuk is geweest. (Van een onzer verslaggevers) AARDENBURG De in Aardenburg gelegerde huzaren die tijdelijk zijn Ingeschakeld als oogsthelpers - hebben giste ren het definitieve bevel ge kregen, vrijdag hun tijdelijke legerplaats te verlaten. Naar aanleiding van dit op handen zijnde vertrek hebben de mili tairen te elfder ure een af- scheidsavondje in elkaar gezet, waarvoor zij middels deze pu- blikatie de bevolking van YVest-Zeeuwsch-Vlaanderen willen uitnodigen. De avond wordt gehouden in de Rode Leeuw te Aardenburg. „Er is een discobar inge huurd en wij zouden met na me graag die boerengezinnen ontmoeten waar wij gedurende de afgelopen weken geholpen he-bben. Er zijn daarbij uiterst plezierige contact-en ontstaan en graag willen wij deze men sen op ons afscheidsavomdje zien", aldus de luitenant Wal ters. Begonnen wordt vanavond (donderdag) rond 19.30 uur, en er zal gelegenheid bestaan tot het maken van een praatje en een dansje, en het n-uttdigen van een glas. „Iedere burger is van harte welkom" zo zeiden de organisators. Kaarting In café De Gou den Kroon wordt zaterdag een prijskaarting gehouden. De te winnen pr-ijzen bestaan uit kalkoenen, konijnen, liazem en poularden. Ook voor de verlie zersronde zijn prijzen beschik baar. Begonnen wordt om 19.30 u. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De langverwachte uitslag van het woning- onderzoek in de binnenstad is gisteren gepubliceerd. Naar aan leiding van dit onderzoek heeft de gemeente echter nog geen conclusies getrokken. In de uitslag van het onderzoek wordt verslag gedaan van de onderzoekmethode die is toegepast. Ook vertelt de gemeente wat is onderzocht en hoe de enquête die parallel met het onderzoek is gehouden, uitvalt. In de afgelopen maanden augustus en november heeft de ge meente Terneuzen een onderzoek verricht naar de toestand van de panden in da binnenstad van Terneuzen. Ongeveer zeven honderd vijftig van de duizend panden werden onderzocht. Vier enquêteurs sjouwden met drie onderzoeksformul-ieren de adres sen af. Een formulier voor de basis-informatie wat betreft de staat van de womn-g, een formulier over het wonen ra het al gemeen en een formulier met vragen, betrekking hebbende op de geleverde gemeentevoorlichting. Driehonderd zomer- en tweede woningen zijn niet onderzocht. Ook de winkelstraten vielen buiten het onderzoek omdat hier voor nog geen zogenaamd „distributie-planologisch onderzoek" voor op het programma staat. Slechts tien mensen hebben geweigerd aan het onderzoek mee te werken. In totaal werden 467 personen on-dervraaga. Van de ondervraagden wa-s 81 procent eigenaar van een wo ning, 19 procent was huurder. Van de eigenaren bezat 36 pro cent een goede woning, 19 procent bezat een matige woning en 43 procent een slechte wontng. Van de huurders had meer dan de helft (56 procent) een slecht pand. Ongeveer een kwart (25 procent) was matig en 19 procent van de huurders beschikte over een goede woning. De gemeente Terneuzen heeft nu de beschikking over een kleurenkaart waarop de binnenstadspanden in verschillende kleu ren staan aangegeven, al naar gelang de staat van verbeter baarheid. Voor het meest In aanmerking komende rehabilitie-gebied zal een zogenaamde „verschoven beoorde tin-gs-methode" worden toe gepast. De Tholenstraat en enkele andere straten behoren tot dit gebied, veel woningen zijn op de gemeentelijke kaart rood gekleurd, hetgeen betekent dat ze slecht yerbeterbaar zijn. Door bepaalde factoren kan deze situatie echter wel in een situatie ten goede veranderen. Over die bouwkundige staat van de wo ningen in het centrum va-n Terneuzen wordt in de toelichting weinig gerept. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Voor de houding van sommig'e bestuurs leden van het landbouwschap in Den Haag liad de voor zitter van de CBTB, afdeling West-Zeeuwsch-VIaanderen, de heer J. Haak, weinig goede woorden over tijdens een gisteravond in Oostburg gehouden kringvergadering. Een aantal prominente leden van het Iandbouwschapbestuur (de heer Haak noemde met name de heren Mertens en Van Noord) had in het openbaar als hun twijfel uitge sproken over de noodzaak van een noodmaatregel voor de getroffen landbouw in Zuidwest Nederland. „En dat terwijl het dagelijks bestuur een dergelijke maatre gel reeds bepleit had bij de minister. Ik had tot vandaag mijn twijfels o-ver een eventu eel te nemen maatregel we gens de houding vam deze be stuursleden. In dat licht be zien valt de toegezegde hulp van de minister me eigenlijk n-ïet tegen", al-dus de heer Haia-k. Hij wees ev overigens op, dat de maatre-gel (f 2000, uitkering per ha. oogeo-o-gste uie-n en aaridiapplen en f 5000,voor een on-geoogste ha. gladiolen met daarnaast een eigen risico van 20%) slechts ten dele goéd-kwam a-am de wensen van de boeren. „Er zullen er z-ijn, die d-iep teleurgesteld zijn. Denk maar aan de hectaren bruine bonen, (Van onze correspondent) TERNEUZEN De Temeu- zense filmliga vertoont vandaag (donderdag) om 20 uur in het Luxortheater, Piere Paolo Pa- solini's film, Edipo Re. Hierin verhaalt Pasoiini. die destijds ook de film II Vange- lo secondo Mateo maakte, het verhaal van Oedipus, die vol gens een gedane voorsoelling zijn vader vermoordde en met zijn moeder trouwde. In deze film geeft Pasoiini een moderne omlijsting die duidelijk moet maken op wel ke manier het Oedipus-com- plex nu gestalte kan krijgen. „Edipo Re" is d-e geschiedenis van mijn eigen Oedipus-com plex moet Pasoiini gezegd hebben en daar is dan weer diezelfde autobiografische be langstelling, die hem er eerder toe bracht, om zijn eigen moe der, die haar zoon in de oorlog had verloren, de rol van de oudere Mari-n te late-n spelen. De acteurs in deze zeer merk waardige film zijn Franco C-itti, Silvana Magnano, Alida Valli, Julin-a Beek e.a. Als voorfilms worden ver toond, La Linea, een acht mi nuten durend teke-nfi-lmpje van Osvaldo Cavandoni, Later- na M-a-gica over het Fries To- verlantaarnmuseum te Sloten, van Ruud Bishoff, Het oog op tvontuur van Han van Gelder over hiet oeu-vre !van de grafi cus Maurits Escher en De Muur, van de Joegoslaaf Ante Zaninovic. die verloren zijn gegaan of de bieten die niet meer gerooid kunnen worden. Daarvoor krij-gen we gee-n cent en dat ie een hard gelag". Landelijk CBTB-secretaris drs. Bukmans, eveneens op de vergadering in O-ostburg aan wezig, wees erop, d-at mindier wa-s toegezegd d-an was ge vraag-d. Het ei-gen risico loopt de boer volgens hem al in de kosten die hij maakt om te kunnen zaaien en oogsten. Het aantal producten w-aarvoor de uitkering geldt, is volgens hem te gering en het maxi mum van f 2-0.000, per be drijf is te 1-a-aig. „De hele scha de zou vergoed moeten wor den Niettemin zijn we blij dat er iets is uitgekomen en het woord is n-u aan de Twee de Kamer. We zijn benieuwd naar de houding van het par lement ten opzichte van deze maatregel", ald-us de heer Bukmans. (Van onze correspondent) ASSENEDE In de ge meente Assenede is onlangs een akkoord getekend over de leverantie van overtollig op pervlakte water uit de stroom gebieden van de Zwarte Sluis polder en de Isabellapolder. Nederlandse ondertekenaar was de watermaatschappij Zeeland. Het akkoord houdt verband met vroegere verbete- ringswerken langs het kanaal van Gent naar Terneuzen. uitgevoerde werken wilde Ne derland dat België extra w-ateir leverde voer particulier ver bruik en voor industrieën. De polders hebben zi-ch verplicht om het waite-r zuiver te hou den. Geheel gratis gebeurt de ze waterleverantie echter niet. Er i-s een foasfevemgoediing vastgesteld van 0,14 bifr. per kubieke meter water. In een jaar met normale neerslag be tekent diit een inkomen voor- beide polders van ongeveer een miljoen frames. De water- miaatectappij Zeeland moet dan obk m-ee helpen betalen aan waterloopverbeterings- werken in de polders op Bel gisch grondgebied- Met deze werken zal in 1975 worden begonnen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De militaire oogsthelpers uit Terneuzen en omgeving zijn gisteren een avondje uit geweest in de bar „Porgy and Bess" in Terneuzen. De militairen waren afkomstig uit de tijdelijke kampementen in Zaamslag, Sluis kil en de Braakman. Eigenaar Frank Koulen zette in de bar een huisorkest dat voor de muzikale omlijsting zorgde. Een pintje bier en een gemoedelijk babbeltje maakten de sfeer volmaakt. Overigens was de belangstelling van het vrouwelijk element van Terneuzen wat karig. Wat dat betreft, bleven de „kleimaten" wat in de kou staan. AXEL Bibliotheek, expositie schel pen verzameling van Ferdi nand Driever uit Axel (t.m. 19 ■dec.). Te bezichtigen tij-den-s de openingsuren van de bibli otheek BERGEN OP ZOOM Luxor 20.00 uur: Vuisten, bonen en karate, 14 j. Roxy 20.00: S.P.Y.S.. 14 j. Etcetera, Molstraat, 10A, ex positie beeldhouwer Gerrit Kemperman (t.m. 19 dec.). Open dagelijks van 13.30-17.00 u-ur, op vrij-d. bovendien van 19.00-21.00 uur. Zat en zond. van 13.30-18 00 uur. Tweede hall Stadhuis, Grote Markt, kunstwerk van de ma-an-d van dr. H. Gheri-ng Bergen op Zoom (t.m. 31 dec.). Opem ma. t.m. vrijd. van 8.30-12.30 uur en van 1-3.30-17.30 uur. Op beide kerstdagen op 27 dec, en op 1 j-am. gesloten. (Va-n een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De beken de jazz-musicus Boy Edgar treedt vrijdagavond met zijn formatie op in de bar Porgy en Bess in Terneuzen. Boy Edgar die ook In het buiten land al veel bekendheid heeft verworven komt met een ze ven man sterke groep. De aan vang van het optreden is on geveer halftien. De le-den van de band van Boy Edgar zijn: Gijs Hendriks tenor en baritonsax. Toon van Viet tenorsax, Aido Broodboom trompet, Leo Gou-driaan bas, Paul van Wagemiimgen drums en Gerrie va-n der Kley zam-g. De groep treedt regelmatig op in het S-ha-ffy-theater in Am sterdam. In april was Boy Edigar nog Ui Ame-rik-a. Met zijn muziek gezelschap. Hij verzorgde toen een kerkconcert met muziek van D-uike Ellington. Boy Ed gar is een fervent bewonde raar van Duke Ellington. (Va-n onze correspondent) OOSTBURG De uitslag van de derde ronde in de bridge-damescompetitie afde ling Zeeuwsch-Vlaanderen, die te Oostburg werd gespeeld: Hoofdklasse: Van de Dries- Biesbroeck, 127 pnt. 2. Maat- Voorhans, 122 pnt. 3. Hamelink. -Wijne, 120 po-t., 4. Risseeuw- Risseeuw 113 pnt, 5. Louwen- N-ijhuis 112 pnt. 6. Drenth- Ouweneel, 107 pnt. 7. Meulen- ber-g-Touw 104 pnt. 8. Aron- son-Vroome 96 pnt. 9. Bakker- Hamelink 96 pnt. 10. Ris- seeuw-De Dreu 86 pnt. Eerste klasse: 1. Jurriëns- Van Fraassen 130 pnt. 2. Kint- De Zeeuw 125 p., 3. Belderok- Faas 114 p., 4. De Boer-Smul- ders 110 p., 5. De Kerf-V.d. Velde 108 p. 6. De Bruijne- Bos, 106 p. 7. De Jong-Willem- stein 104 p. 8. Legrand-V.-d. Linden 103 p. 9. Stolte-Van Esbroek 90 pnt., 10. IJsebaert-De Smidt, 90 p. GOES Grand 20.00 uur: Thun- derball 007, 14 j. De Veste 20 30 uur: Film „Goto 'He d'Amour" van Wa- lerian Borowczyk. Filmhuis Jeugd en muziek. Museum Zuid- en Noord-Be veland, Singelstraat 11, expo sitie Bijbelse bodemvondsten (t.m. 14 dec.) Open di. t.m. Zat. van 10.00-12.00 uur e-n van 13.00-17.00 uur. MIDDELBURG City 2.00 u-ur: De dag van de Jakhals, Kuiperspoort 20.30 uur: Jazz-ooncert Hans Dulfer Kwintet. OOST-SOUBURG Sportzaal 20.30 -uur: „Ja ba-as, nee baas", door -de To neel-groep Sater. ROTTERDAM De Doelen (grote zaal) 20.15 uur: Kerstconcert door Deo Cantemus en de Young Credo Si-ngers, mm.v. het Ne- lerlands Radio Orkest, het Ghr. Gemengd Koor en solis ten. De Doelen (kleine zaal) 20.15 uur: Solistenooncert met Dieks Visser (dwarsfluit, Erika W-aard-enburg (harp), Hein Meens (tenor) en Tilly Keessen (piano). Schouw burg 20.15 uur: „Iwainov" van Anton Tsjeohow door Pu- bliekstbeater. Groote Schouw burg 20.15 uur: „De wijze Kater" van Herman Heijer- mains door Stadistoneel Rotter dam. Hofplein Theater 20.15 uur: „De diag waarop de paus gekidnapt werd", blij-spel van Joao Bethen-court. Luxor Theater 20.00 uur: Paul van Vliet met zij-n One man-show Picolo Theater 20.15 uur: „Geen mannen meer" van Davi-d Ha re door toneelgroep Theater. TERNEUZEN Luxor 20.00 uur: Film „Edipo Re" van P. Pasoloni. Filmliga Terneuzen. Museum, expositie schoeisel- mode „O, kom er eens kijken" (t.m. 15 dec.). Open di. tm. zat. van 14.00-17.00 uur. VLISSINGEN Alhambra 20.00 uur: The Vala-cbi Papers, 18 Hall Stadhuis, expositie „Ie dere dag milieudag" (t.m. 13 dec.). YV'ESTDORPE Galerie Troutzaerte, Singel 45, expositie schilderijen van Roel Frankot (t.m. 16 dec.). Open di. t.m zat. van S.00- 18.00 uur, zondag va-n 14.00- 18.00 uur. Op afspraak ook na deze uren. Ma. gesloten. YVISSENKERKE Dorpshuis 20.00 uur: Fiet en Frans Koster. IJZENDIJKE Streekmuseum, expositie over de oorlogshandelingen in en rond West-Zeeuwsch- Vlaanderen (t.m. 19 jan.). ANTWERPEN Meir Theater 20.30 uur: „Terug naar Greenwich" van Walter van den Broeck. Prov. Centr. Arenberg 20.00 uur: „Het gekroonde paard" van Fr. Sag-a-n door het Reizend Volkstheater Zaal Kon. Elisa beth Kon. Astri-dpiein: 20.30 uur: Concert door het orkest „De Philharmonie van Antwerpen" o.l.v. Daniël Ster- nefeld. Soliste Marjeta Del- courte-Korosiec, viool. GENT Schouwburg 20.00 uur: „De dans van de reiger" van Hu-go Cl-aus. Uitgave- Uitgeversmaatschappij De Stem B.V Editie Zeeland RAYONKANTOREN TERNEUZEN: Nieuwstraat 9. tel 01150-7920 (4 lijnen): HULST: Steenstraat 14, tel 01140-3751 (3 lijnen); GOES: Klokstraat 1, tel. 01100-8030 (3 lijnen). KANTOORUREN Maandag t.m vrijdag 8.15-12.30 en 13.30- 17 00 uur. BUITEN KANTOORUREN ADV ERTENTIE-EXPLOITATIE Breda Maandag t.m. vrijdag van 19.00-20 00 uur. tel 01600- 22341, zaterdag van 10 00-11.00 uur, tel. 01600 - 49900, zondag van 20.00 - 22 00 uur, tel 01600 - 22341. BEZORGKLACHTEN Zeeuwsch-Vlaanderen- tel. 01140-3751 of 01150- 6297 Midden- Zeeland 01100-4944. REDACTIE Chef Zeeuwse redactie S. C Augustijn, kantoor Nieuwstraat 9, ierneuzen, tel. 01150-7920, privé Lorentzlaan 50, Terneuzen, tel. 0115D-5745, algemeen redacteur Zeeland drs J Bouwmans, kantoor Klokstraat 1. Goes, tel 01100 -8030 privé Zuidvliet- straat 53. Goes, tel. 01100-8138. redacteur Mtdden-Zeeland G. van Berkel, kantooi Klokstraat 1, Goes, tel 01100- 8030. privé Voorburcht 37, Kapelle te- 01102-2320: redacteur voot Terneu zen en Kanaalzone: P de Schipper, kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen, tel 01150-7920. privé Debussyhof 67. Terneuzen, tel 01150-2639: redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen A. van der Vuurst de Vries, kantoor Steenstraat 14. Hulst. tel. 01140 - 3751. privé Beestenmarkt 21, Hulst, tel 01140-4159; Redacteur voor West-Zefuwsch-Vlaanderen: R van der Helm, Melkweg 40, Oostburg, tel 01170-3370: foto 'ourna list voor Zeeland: C. J de Boer kantoor Nieuwstraat 9. Terneuzen, tel. 01150 - 7920. privé Lange de Kreek 56. Terneuzen, tel 01150 - 3137; sportredactie Zeehnd- A. Koomen, Troelstralaan 8, Axel, tel 01155- 2594 ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE inspecteur Zeeland: P Konings. tel. 01150 - 6297. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland: C. Menu, tel 01100 - 4316.

de Stem | 1974 | | pagina 5