ONI-sportvissers raken vergunning kwijt De Stem/De Vrüe Zeen Yerp valli kopz SECRETARIS MAAKT GEMEENTE VERWIJTEN Hansweert roerde zich op WF -vergadering Drumband Irene 25 jaar Oud-strijders waren bijeen in Bergen op Zoom Kinderen brachten balletprogramma Tapijten bij Morres gestolen ZEEUWS] Bespreking van tegemoetkoming bedrijfsschade stad streék Zes zusters vieren gouden klooster- jubileum Sluiskil Hazen trekken weg van drassig land 's-Heerenhoek Terneuzen ALBUM Buiig weer MAANDAG 9 DECEMBER 1974 (Van onze correspondent) TETERIN GEN-ETTEN - LEUR In het Missiehuis in Teteringen en het Moederhuis in Etten-Leur vierden afgelo pen zondag zes zusters hun gouden klooster jubileum. Zuster Joanetta de Schepper uit Lamswaai'de, zuster Adel- gonde Watseels uit Prinsen beek en zuster Geraldine v.a. Mast uit Breda hebben, het grootste gedeelte van hun le ven in de missie van West- Borneo doorgebracht. In 1922, aldus zr. Joanetta, begonnen we daar met niets. We hadden een klein tentje gebouwd met een dak van bladeren waarin we woonden en de zieken vet- zorgden. Het meubilair be stond uit sinaasappelkistjes. Omdat we allemaal op een verschillende plaats begonnen, moesten we de eerste Jaren alle werkzaamheden zelf doen. Dit betekende dat je dokter, tandarts en verpleegster tege lijk was. Langzaam aan kwa men er wat meer zusters en na vijf jaar konden we een houten ziekenhuis en schooltje bouwen. In de oorlog, die zij allen in een Japans concentra tiekamp doorbrachten, werd ai hun werk verwoest. Na de oorlog begonnen ze weer van voren af aan. Door het ver krijgen van de Indonesische nationaliteit konden ze hun werk blijven voortzetten tot ze ongeveer twee jaar geleden terug naar Nederland kwa men. Zelfs nu zijn de zusters nog actief. De 74-jarige zuster Joanetta houdt zich bv. nu be zig met het verzorgen van haar zieke medezusters. Zuster Marie Paulo Bale mans uit Prinsenbeek heeft in ziekenhuizen in en om Breda m de verpleging gewerkt, ter wijl zuster Pauline Baartwijk en zuster Willibrord uit 's- Heeremhoek zich altijd dienst baar hebben gemaakt in de huishouding. Een plechtige h. mis, een feestelijk diner en een gezellige feestavond wa ren hoogtepunten in de viering van het feest van de jubilaris sen. Over veertien dagen zal in familieverband hun gouden professie gevierd worden. (Van onze correspondent) TERNEUZEN De kans dat een aantal sportvissers met in gang van 1 jan. van het volgend jaar niet op de Otheense Kreek en de Bron, nabij de buurtschap Spui kan vissen is volop aan wezig omdat de hengelaarsvereniging ONI, „Ontspanning na Inspanning", uit Terneuzen die deze wateren in pacht heeft, geen geldige vergunning voor die datum zal kunnen uitgeven. Oorzaak hiervan is diat de machtiging van de gemeente Terneuzen „eigenaresse van deze kreeik" eind van dit jaar afloopt, en verlengd zal moe ten wordlen om via deze mach tiging weer hengelverguranin- gen te kunnen uitreiken. Op toezegging van de gemeente werden door ONI nieuwe ver gunningen gedrukt en doorge zonden naar de kamer voor vergunningen in de binnenvis serij „KVB". Van deze instan tie werd bericht ontvangen dat de machtiging niet in orde was en der-halve de vergunningen niet bonden worden gevi seerd. Een hernieuwd contact met de gemeente Temeuzen hiero ver bleef tot nu toe zonder re sultaat. aldus een gedeelte uit het jaarverslag van secretaris Th. de Bakker tijdens de na jaarsvergadering van ONI die werd gehouden in de boven zaal van oafé La Bellevue. „Na een vritj rustig verlo pend seizoen waarin het leden tal steeg tot 1026 en de vere niging er financieel ook niet op achteruitging, zitten we hierdoor allesbehalve op rozen, maar kunnen we beter spre ken van in de puree", aldus de secretaris. Voorzitter C. J. van de Broek zaïg het toch niet zo somber in en deelde mee dieze weeik nogmaals in contact te zullen treden met B. en W. Bij de bekendmaking van de clu b kam pioenen bleek d at liet echtpaar Ha'rms uit Hoek dit jaar zeer succesvol aan de zes club wedstrijden had deel genomen. Bij de heren was het J. Harms die de kampi oenstitel voor ziich opeiste, ter wijl zijn echtgenote bij de da mes hetzelfde presteerde, waardoor beiden uit handen va»n de voorzitter een trofee in ontvangst mochten nemen. Na dat de vergadering haar goed keuring had gegeven aan het voorstel tot vaststelling cluib- wedstrijden voor 1975 en het horneten van een internationale hengelwedstrijd op 8 mei, ondervond 'n bestuursvoorstel tot verhoging van de jaarcon- trdfeutde met f 2 voor alle le den geen weerstand. Wat het punt visuitzettdng 1975 betrof, zouden enkele le den graag zien dat ook een partijsnoek zou worden uitge zet maar dan niet in dezelfde omgeving waar ook snoek baars zal worden uitgezet, om- (Van onze correspondent) ZAAMSLAG Ongetwij feld had de jaarlijkse vergade ring van de hengelsportvereni gingen aangesloten bij de Westerscheldefederatie (WSF) een rustig en vlot verloop ge kend, als de afgevaardigden van de hengelsportvereniging De Pilk uit Hansweert niet voor wat vuurwerk hadden gezorgd. Herhaaldelijk moest voorzit ter A. Steijaart uit Oostburg de Hansweertse delegatie tot orde manen en wijzen op het feit dat slechts een vain hen, zoals aan het begin vain deze vergadering reglementair was vastgesteld, als woordvoerder mocht optreden- Het zat Hans weert erg dwars dat uitgere kend op dé dag dat zij een internationale zeehengelwed- strij'd hield, in Zeeuwsch- VTaanderen de zgn. verbroe deringswedstrijd vam die Ne derlandse Stikstof Maatschap- pij uit Sluiskil werd gehou den, met een voor de deelne mers zeer aantrekkelijke prij- zentafel, waardoor ook nog aan mocht worden deelgeno men door leden van de hen gelsportverenigingen udit Sluis kil en Terneuzen waardoor Hansweert minder deelnemers kreeg. Ook het feit diat eerder in dit jaar de besturen wedstrijd van de WSF gelijk viel met een wedstrijd in Schare was niet in goede aarde gevallen. Het lijkt er wel op dat het bestuur van de Westersohelde Federatie ons steeds wil bena delen en ais dit niet zo is dan is er toch een duidelijke com municatiestoornis". Wat de be sturen wedstrijd betrof, kreeg de woordvoerder gelijk maar wat de NSM-wedstrijid aam- ging, deze werd georganiseerd en vaistgestelid door de Neder landse Stikstof Maatschappij en daar had het bestuur van de Westersohelde Federatie geen zeggenschap over. Bij de vaststelling voor de in 1975 toe te passen punten waardering bij de internatio nale wedstrijden van de Wes tersohelde Federatie werd het bestuursvoorstel om hetzelfde systeem zoals het dit jaar was te handhaven door de verga dering aangenomen. Bij de bestuursverkiezing werden de heren A. Steijaert uit Oostburg en H. Meeuwsen uit Hoek bij acclamatie herko zen en werd in een tweetal vacatures voorzien door de be noeming van de heren J. de Putter uit Zaamslaig en H. Warrimga uit Hoof dplaat. dat cteze vissoorten elkaar ver nietigen, een argument waaro ver een discussie ontstond. Be sloten werd dat het bestuur zich over hot al of niet juist zijn van deze argumenten des kundig zall laten voorlichten. NKV De NKV-vrouwen afdeling Sluiskil organiseren voor hun leden een kerstavond op dinsdag 10 december. Deze avond die gehouden wordt in Het Gildeh-uis te Sluiskil, be gint om 19,30 uur. Het geheel wordt opgeluisterd door de voordrachtkunstenares me vrouw Remie Helena de La Parra uit Den Haag, Verkiezing De NKV In- Tustriebond houdt in januari 1975 nieuwe rayonraadsverkie zing voor de afdeling Sluiskil. Deze afdeling mag drie zetels bezetten in de rayomraad. De kandidaten zijn al bekend, na melijk H Wezepoel, J de Rid der en J. Hamelinck. Dezen zullen de afdeling Sluiskil vertegenwordigen in alle akti- viteiten die de Industriebond NKV ontplooit. (Van onze correspondent) TERNEUZEN De jagers die de laatste tijd op de hazen gingen schieten hebben hinder ondervonden van de grote re genval. Ook de hazen hebben er last van gehad. Dit is de mening van de heer C. Riems lag. jachtopziener in het Braakmangebied en bestuurs lid van de jagersvereniging Biervliet. „De hazen die wat later in de zomer, toen het slechte weer begon, zijn gebo ren, hebben last van een le verziekte, ten gevolge waar van de dieren 'vermageren en zo zwak worden dat zij geen voedsel meer kunnen bemach tigen en sterven. Tot nu toe hebben wij evenwel nog niet al teveel van die zieke dieren aangetroffen", aldus de heer Riemslag. Hij deelde daarbij ook mee dat de hazen probe ren hoger gelegen en dus dro gere gebieden op te zoeken. De jacht op de fazanten (op de hennen tot 31 december en op de hanen tot 31 januari) is tot nu toe, volgens de jachtop ziener, nogal meegevallen. ai Archieffoto van drumband Irene. (Van een onzer verslaggevers) BERGEN OP ZOOM „Witte hospik" Pieter Gerrit Éckhardt kon zaterdag tevre den zijn. Niet minder dan driehonderd oud-strijders kwamen naar de Cort Heyli- gerskazerne in Bergen op Zoom om de reünie mee te maken van de zes compagnie- en van 5-3 RI, die van 1947 tot 1950 in Indonesië waren met als hoofdpost Palembang. Een groot aantal, want initia tiefnemer Pieter Éckhardt had een lijst waarop vierhonderd namen stonden van potentiële reünisten. Slechts eten kleine honderd kwamen zaterdag niet 'terug naar de plaats waar ze op 1 juli 1947 werden inge lijfd, om daarna op 4 decem ber van hetzelfde jaar met de Sloterdijk naar Indonesië te gaan, waar ze tot en met de Ongeluk Zondagmiddag is in een bocht bij de Stoof- weg te 's-Heererahoek een au to, die wend bestuurd door mevrouw W. vam den Dries- Luoa Luiks, uit die bocht ge raakt en in een taligs de weg gelegen sloot gekomen. In de auto bevonden zich naast de bestuurster haar vier kinderen van 5 tot 11 jaar. Zowel de bestuurster als de kinderen werden met snij wonden over gebracht naar het St.-Joanna- ziekenhuis te Goes. De be stuurster liep diaiairnaiast nog een hersenschudding op. tweede politiële actie bleven. Na een welkomstwoordje van de voorzitter van de reünie- commissie, de heer Burgel uit Bergen op Zoom, werd zater dagmorgen met applaus de oud-coma-ndant, de heer Bre merkamp in de Cort Heyligers binnengehaald. Overste b.d Bremerkamp zei verbaasd te zijn geweest over de uitnodi ging voor de reünie, maar ei ook erg blij mee te zijn ge weest, omdat hij nog slechts met enkele van zijn mannen contact had. Hij dacht dat wat de oud-strijders nu nog bond was dat ze indertijd samen iets hadden gepresteerd zowel ln goede als slechte tijden. Eii na de onthulling van een ge denkplaat met de namen van acnt gesneuvelde kameraden zei hij: „In Nederlands Indië waren we vreemdelingen maar we kwamen niet als vijanden maar als vrienden van de be volking. Het verlies van jonge kameraden was moeilijk te verwerken. Ik geloof echter met dat al deze ellende nutte loos is geweest, want er is nu vriendschap tussen beide vol keren". Tijdens de reünie werd verder aan de kazerne commandant, de overste Hout kamp, een schild van 5-3 R1 overhandigd dat een plaatsje zal krijgen in de kantine. Aan de onthulling van de gedenk olaat ging een vlaggenparade vooraf, waarbij opperwacht meester J. van Ommeren als hoornblazer optrad. Na toe spraakjes van de beide geeste lijke verzorgers van het batal jon, aalmoezenier Remmers waal en dominee Van Waai denburg konden tijdens een gezamenlijke maaltijd de oude vriendschapsbanden weer wor den aangehaald, 's Middags werd een film vertoond over de tweede politiële actie. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Het Drum band- en Majorettenpeloton „Irene" uit Terneuzen bestaat op één januari van het vol gend jaar vijfentwintig jaar. In die tijd heeft de groep heel wat ups en downs te verwer ken gekregen. Het gezelschap van jonge muzikanten, dat nu door het leven gaat onder die naam „I- rene", werd opgericht op één Januari 1950. Oorspronkelijk liep de groep diie toen enkele tientallen leden kende, voor de christelijke gymnastiekver eniging uit, tijdens demonstra ties, om de maat aan te geven. Via deze „voorlopers"-functie giueide de drumband „Irene" uit tot een zelfstandig korps. De leden waren voor het me rendeel jonge Terneuzenaars. In 1968 werd het majoretten peloton opgericht. Over de eerste jaren van het majorettenkorps „Irene" zegt de voorzitter: „Toen we be gonnen waren er drie majoret- tenpelotons in Zeeuwsch- Vlaanderen. We waren een at tractie. Later zijn de pelotons als paddestoelen uit de grond geschoten. De" spoeling werd dun". Over de beginjaren van de drumband vertelt de voor zitter van de jubilerende vere niging: „Het was toen meer plezier maken dan muziek maken. Ze kwamen met onge wassen gezichten en er was geen discipline. Na de invoe ring van een strengere disci pline bleven er nog zeven le den over". Alles bij eikaar zegt de heer Van Damme heeft hij toch weinig moeilijk heden met de jeugd ondervon den. Op het ogenblik gaat het weer goed met de drumband. Er zijn uitnodigingen binnen voor optredens volgend jaar, samen met het eerste Tërneu- zense majórettenpeloton. Het eigen majorettenpeloton heeft een tijdje op dood spoor geze ten, maar voorzitter Van Dam me hoopt in de loop van vol gend jaar weer een zestiental meisjes in het uniform van „Irene" te zien optreden. Ze zijn nu nog met hun opleiding bezig. In januari houdt de ju bilerende jeugdmuziekvereni- gmg een jubileumreceptie. Verder zijn er plannen om in me-i een grote drumbanddag in Terneuzen te organiseren. (Vam onze correspondent) ST.-JANSTEEN Onder leiding van zuster Marie-José vond zaterdagavond in het verenigingsgebouw te St.-Jan- steen een balletuitvoering plaats van de jeuigdbalietgroep Roizante uit St.-Jansteen, aan gevuld met enkele balletdan seresjes vam een balletgroep uit Zuiddorpe, die eveneens onder leiding staat vam ge- loemde zuster. In totaal namen zestig kin deren deel. Begonnen werd met een Russische dans, en vervolgans werden voor de pauze nog een zevental en na de pauze zes dansen uitge voerd. Het verenigingsgebouw was voor deze uitvoering na genoeg volledig bezet. De aan wezigen hebben genoten van prachtig uitgevoerde danesn waarbij de danseresjes telkens in andere kleding optraden, AXEL Bibliotheek, Expositie schel penverzameling van Ferdinand Driever uit Axel (t.m. 19 dec). Te bezichtigen tijdens de openingsuren van de biblio theek. BERGEN OP ZOOM r.xy, 20.00 uur: Bertrand in on(t)roerend goed a.l. Luxor, Geen. filmvoorstelling. Etcetera, Molstraat 10a, ex positie beeldhouwer Gerrit Kemperman (t.m. 19 dec). Open dagelijks van 13.30-17.00 uur, op vrij, bovendien van 19.00-21.00 uur. 'Zat. en zon. van 13.30-18.00 uur. Tweede Hal Stadhuis, Grote Markt, '..unstwerk van de maand van dr. H. Ghering Bergen op Zoom (t.m. 31 dec). Open ma. t.m. vrij. van 8.30-12-30 en van 13.30-17.30 uur. Op beide kerstdagen, op 27 dec. en op 1 jan. gesloten. GOES Grand, 20.00 uur: The Fami ly 18 j. Museum Zuid- en Noord-Be veland, Singelstraat 11, expo- wel'ke bieding door de leidster met enkele familieleden werd vervaardigd. Namens de oudervereniging van de basisschool te St.-Jan- steen reikte de heer Vol aan de leidster een enveloppe met inhoud uit. Oók de danseresjes kregen een cadeau. (Van een onzer verslaggevers) KRUININGEN Een „ver ordening tegemoetkoming be drijfsschaide" is een van de onderwerpen van bespreking op de openbare vergadering van de commissie van advies voor het midden- en kleinbe drijf i-n de gemeente Reimers- waal. Deze vergadering vindt plaats op vrijdag 13 december om 20.00 uur in het gemeente huis te Kruiningen. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden- en Noord-Zeeland heeft een ver zoek gedaan eer verordening in het leven te roepen, waar door het mogelijk wordt uit keringen te doen aan onderne mers in het midden- en klein bedrijf die schade lijden als gevolg van rechtmatig over heidshandelen. Dit kan bij voorbeeld zijn door het uitvoe ren van openbare werken. De agenda vermeldt verder een bespreking van het verhu ren van dorpshuizen en derge lijke voor het houden van commerciële verkopingen. Ook zal worden gesproken over toelating tot de commissie van het algemeen verbond onder nemers bouwnijverheid delta Zeeland. Bedrijven Bij de kamer van Koophandel en Fabrieken in Terneuzen werden de afge lopen week de volgende nieu we bedrijven ingeschreven: kaas- en notenboetiek 't Stolp je te Sas van Gent, The Red Barrel, cafébedrijf te Hulst, oliehandel Scaldis te Terneu zen, Weekend-shop bv in Hulst, bar Paradiso, cafébe drijf in Terneuzen, heftruc verhuurbedrijf Blaket bv in Terneuzen, lunchroom „Marjo" in Axel, reparatiebedrijf voor radio- en tv antennes, J.A.A. Quaars te Oostburg, aanne mersbedrijf J.C. Vos. sitie Bijbelse bodemvom, (t.m. 14 dec)- Open zat. van 1'0.00-12.00 en 13.00-17.00 uur. HULST Bioscoopgebouw, 20.00 i Op de Franse toer 18 j. Den Dullaert, Exp, luist vanuit de lucht (tmj december). KLOOSTERZANDE Jac. de Waal, Hoktent, stelling- MIDDELBURG City, 20.00 uur: Wolve(, battle-dress. OOSTBURG Ledel Theater, lu,vU - Alicir 18 j. TERNEUZEN Luxor, 20.00 uur: Een vol dynamiet 14 j. Museum, Expositie selmode „O, kom er eens ken" (t.m. 15 dec). Open i t.m. zat. van 14.00-17 00 uur, VLISSINGEN Alliambra, 20.00 u® Exorcist 18 j. Hal Stadhuis, Expositie^ dere dag milieudag" (t,n i dec). WESTDORPE Galerie Troutzaerte, Sa 45, expositie schilderijen i Roel Frankot (t.m. 16 i Open di. t.m- zat. van üj 18.00 uur, zondag van lij 18.00 uur. Op afspraak ook J deze uren. Ma. gesloten. IJZFNDIJKE Streekmuseum, Expoa| over de oorlogshandelingen i en rond West-Zeeuwsd Vlaanderen (t.m. 19 jan), ANTWERPEN Kon. Ned. Schouwkt 20-15 uur: „De Trojaanse vit wen" van Euripides-Saiij Hal Conservatorium, Desgu lei, 20.30 uur: Gemengd ic^ tal. Kon. Vlaamse Opera, uur: „Er zit een haar in i soep" door de Toneelkring 0 media. GENT Schouwburg, 20.00 uur: ,}l dans van de reiger" van Hup Claus. (Van onze correspondent) HULST In de nacht vi vrijdag op zaterdag werd inbraak gepleegd in de iraj belmagazijnen van de fi" Morres te Hulst. Er werd zeer groot aantal tapijten stolen. De juiste waarde e:-^ kon niet worden opgegeve maar de rijkspolitie te M schat deze op verschel1" tienduizenden guldens. De ven zijn door het forceren vi een winkeldeur binnen men. In' dezelfde nacht werdo een inibraakpo'ging ondei» men in het magazijn De 1 dingbokser, dat eveneenss de Hulsterse Iridustriewe! j gelegen. Hierbij zijn de 4f» waarschijnlijk gestoord, i®| er wordt niets vermist Uitgave- Uitgeversmaatschappij De Stem B.V Editie Zeeland RAYONKANTOREN TERNEUZEN: Nieuwstraat 9, tel 01150-7920 (4 lijnen): Steenstraat 14. tel 01140-375] (3 lijnen); GOES: KJokstraa'- tel. 01100-8030 (3 lijnen) KANTOORUREN Maandag t.m. vrijdag 8 15 - 12 30 en 13.30- 17 00 uur. BUITEN KANTOORUREN ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Breda Maandag t.m. vrijdag van 19 00- 20 00 uur, tel OtfiOO 2-A zaterdag van 10 00- 1100 uur, tel 01600-49900, zondag w 20.00 - 22 00 uur. tel 01600 - 22341 BEZORGKLACHTEN: Zeeuwsch-Vlaanderen- tel. 01140- 3751 of 01150 - 6297. Mio»| Zeeland 01100 - 4944. REDACTIE Chef Zeeuwse redactie S. C Augustijn, kantoor Nieu t'erneuzen, tel 01150-7920, privé Lorentzlaan 50, len te] 01150-5745 algomeer. redacteur Zeeland 1rs J Bouwl kantoor Klokstraat 1 Goes tel 01100 8030 privé Z™, j- straat 53. Goes, tel 01100 - 8138: redacteur Midden-Z**; G van Berkel. kantooi Klokstraat 1. Goes, tel 01 100 - 803» Voorburcht 37. Kapellc te, 01102 2320- redacteur voor Tp'"; zen en Kanaalzone P de Schipper, kantoor Nieuwst1*8' Terneuzen, tel 01150 - 7920 privé Debussvhof 67 Terneur^, tel 01150-2639 redacteur voor Oosf-Zeeuwsch-Vlaander® van der Vuurst de Vries, kantoor Steenstraat 14. H 01140 - 3751. privé Beestenmarkt 21. Hulst, tel 0'14 upA Redacteur voor West-Zeeuwseh-Vlaanderen* R "an der Melkweg 40, Oostburg tel 01170-3370: foto teurealis' U Zeeland C J de BoeT kantoor Nieuwstraat 9. Ternpur®.jj 01150 -7920. privé Larige de Kreek 56. Terneuzen. tel ,..j 1137, spurtredactie ZeeUnd A Koomen, Troelstralaan !el 01155 2594 ABONNEMENTEN EXPLOITATIE inspecteur Zeeland P Koninas tel 01150-6297. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland: C. Menu. tel 01100 - 4316. MAANDAG 9 DECEMBE (Van een or MIDDELBURG „De ve hoofd"-zaak, maar een kopj 'in wijkcentrum „'t Zuiderba) terse de gevoelens van de vijl in klederdracht, sommige ver kostuum gestoken echtgenote! Met deze bijeenkomst gii ook in Zeeland een actie Vi start om van minister Weste terp Van verkeer en waté staat gedaan te krijgen, d vrouwen in klederdracht vri gesteld worden van de ve plichting na 1 februari vo gend jaar op de bromfiets ee valhelm te dragen. Zoals b< kend werd onlangs in Bun schoten-Spakcnburg voor het zelfde doel een actie op touv Initiatiefnemer tot deze at tie in Zeeland is de heer Jl Pieterse uit Middelburg. D,; heer Pieterse vertelde de aan wezigen hoe een en ander iri zijn werk was gegaan tot hel moment van de bijeenkomsl Hij had verder een ontwerp brief aan de minister opge steld, welke hij ter goedkeu ring aain de vergadering voorl legde. „We zijn hier niet bijl een met een groepje dolle mi pa's, maar met een groepj' waardige Zeeuwse vrouwen':» We vragen de minister allee# maar: gun ons de vrijheii. baas te zijn op ons eigefl hoofd, aldus de heer Pietersijj tot de vergadering. In zijd brief aan die minister zetter hij verder uitvoerig de nadel len uiteen v-an een valhelm voor vrouwen in klederdracht! Andere argumenten waren: de brommer hebben deze vrou-1 wen nodig voor hun werk, fa-1 miüebezoek en kerkbezoek. Het niet dragen van een val-l helm was een eigen risico, f waar derden geen schade i van ondervinden. Het gevolg van de verplichte valhelm zou zeker zijn dat nog minder i vrouwen in de traditio- nele klederdracht gekleed zou-' den gaan dan nu reeds het geval is. Mede uit toeristische oogpunt w-as dat geen goede j zaak. De aanwezigen keurden het schrijven goed. Besloten werd veriLer om niet slechts de brief te versturen, maar deze te doen vergezeld gaan van een fotoalbum waarin opgeno men waren de foto's met handtekeningen van de actie voerende Zeeuwse vrouwen in klederdracht. De ter vergadering aanwezige heer J. Kleinepier uit Bigge- kerke had minister Westerterp over deze aangelegenheid al eerder een brief geschreven en inmiddels antwoord ont vangen. Die minister schreef, dat hij geen enkele ontheffing zou verlenen, ook niet voor mensen in klederdracht. De heer Westerterp wees nog tens op bet doel van de maat regel voor de bromfietser zelf en voor de samenleving. Want verpleegkosten en revalidatie- kosten konden hierdoor weer worden teruggedrongen. Reacties op de Zeeuwse ac- hoogwater MORGEN DINSDAG 10 DEC. Bergen op Zoom 0.32 en 13.02 Hansweert 12.11 Terneuzen 11.41 tossingen 11.14 en 23.50 Wemeldinge 0.22 en 12.53 Vooruitzichten voor dinsdag AV woensdag opgesteld door uur 0,3 zon<^a® om l®-®0 ratureweer met laSere tempe- Weersvooruitzichten in cijfers gemiddeld over Nederland: O^oor dinsdag: aantal uren zon: ®]n- temp: omstreeks 5 gra- n max. temp. omstreeks 7 aden. Kans op een droge genode van minstens 12 uur: h» Procent- Kans op een ge- cent droog etmaal- 20 pro- Voor woensdag: tem uren zon; mm- Riav Otostreeks 4 graden, den rj601!5- omstreeks 7 gra- Kans op een droge perio- t>r„Van toinstens 12 uur: 60 (L!:ent' kans op een geheel 8 etmaal: 40 procent.

de Stem | 1974 | | pagina 2