tel ook land 1HVV Venix: titel bij de stayers VIER NIEUWE PROFKOERSEN IN ZEELAND ATLETIEKUNIE KOOPT FOTO- FINISHAPP AR A AT Bleeker onder de veertig seconden 1US 1 3n ng® «lil Brigitha: nationaal record FRIES WINT SPRINT KLASSEMENT KNAU dringt aan op kunststofbaan sport Utrecht geeft subsidie voor sporttraining Jan Janssen: ,,Werk aan de winkel Geen prof licentie voor Sterk 10 MAANDAG 9 DECEMBER 1974 iet ,a ;n was ing iet dubbelspel bracht d« weer op gelijke hoogte Coltof 32 aan liet tegen Mattihijsen. Op. ^as het Dumez die de erin hield door op Henk vam Dijk. He- moesten daarna achter. Igens René vam Dijk en ed Dumez het loodje in de volgende partij, laar nog was alles niet •en toen Matthijssen in aatste partij van Van de worn. Im de laatste partij St.-Ailoysiius door René Dijk totaalwinnaar wor- ioor een beter gamege- ilde als hij zijn naamge- Henik van Dijk in twee zou weten te kloppen, Iruk bleek te groot voor liburgse onderwijzer- Na eslissend verloren game ij tenslotte die hele partij anden glippen waardoor indstand 64 werd en T 1 eindwinnaar. :seke leek al snel versla te worden door Chrislan- Vlechielsen en Kees Moer- hadden Yerseke al na een tier op een 02 achter gezet. Toen pas begon >ke te voetballen en na- Christiaanse de ruststand —2 bracht, werd Chrislan- na de thee weggespeeld. ;ke was nu veel sterker, ibelaar kopte de stand ge- (22) en nog verdiend het weer door Christi- 3—2. olense Boys lijkt weer naai op de weg terug, werd met 12 van verloren. Door Hutgens het 1—1, maar nog voor zorgde Vermeijee voor De Boys kregen na rust kansen, maar zonder ;s. de derde iklasse werd niet zo veel gespeeld. Luck AZW, PTT- en Terneuzense Boys - tinge werden afgelast. ?1 kwam Rillandia in het maar zonder succes, te- de koplopers uit Sprang, won met 02. Natuurlijk Jaap Viergever zorgde de beide doelpunten. Een en een na de rust. Het een verdiende overwin- overigens zonder dat Ril- a van het veld werd ge- d. Smerdiek raakt M lijkheden. In Dinteloord 1 kansloos met 20 verlo- De Brabanders kregen meer kansen. Vissers 'de beide treffers (een en een na rust) ïtand op 30. erdeklasser Koewacht oe" s op eigen terrein tegen mgseersteklasser tse Boys. Van een klass - ihii was niet zo erg vee» erken, hetgeen uit de u» slijk door Koewacht De le 21-overwimning over* elijk mag blijken, »i) iten voor rust ope:nn vacht de score door Kie en met die stand Dr rs de rust aan. Na atting duurde het tot o ;iende minuut vowa® vacht er 20 van sn. Dat tweede K°ewaf„„r punt werd gescoord a Wouters. Enkele mmute» na kon Hansweertse :r Ridderhof de a«i a verkleinen tot 2 1 bleef het bij. •-.» erdeklasser Honten, >or de vriendschappen rwedstrijd tegen het tw ;en hoger spelende en met 02. Een 51 reeds bij de rust was i Peter Dey en Hanne Hooft waren de Ter e doelpuntenmaker, al een verdiende r overwinning. EersteK lelburg tenslotte jphaP. -igen terrein vriendseM k tegen derdeklas^ skens en wist die (e d verdiend met ^.jke ïen. na een 0^,*:jgiel- 3 bii de rust. De M'ddL se doelnnnten wer™ rd door Henmy W«s Dekker. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM - Martin Venix, de dit jaar als een komeet naar voren geko men stayer, heeft gisteren in het sportpaleis Ahoy op indrukwekkende wijae het nationale winter baankampioenschap voor amateurstayers op zijn naam geschreven. Hij ging met een voorsprong van twee ronden op zijn naaste concurrent Gaby Minneboo als eerste door de finish. Ondanks dat grote ver schil heeft de coureur uit Zevenbergschen Hoek, die eerder dit jaar tweede werd bij de wereldkampi oenschappen in Montreal en de Nederlandse derny- titel veroverde, het niet gemakkelijk gehad. Venix moest namelijk furieus strijd leveren met Minne boo voor hij de open- baan-kampioen op de knieën had. Negenmaal viel Venix, die als vijfde van start was gegaan met Minneboo twee plaatsen voor zich, tevergeefs de koppositie van de renner uit Heenvliet aan. Bij de vijfde aanval hield Min neboo Venix vijf ronden lang boven zich, wat een geweldig spektakel bete kende voor het recordaan tal van 4000 toe schouwers. De zesde aanval sloeg Minneboo zeer gedeci deerd af. Hij liep daarna gelijk een halve ronde uit. Dat was ook het moment dat het erop leek dat Venix Minneboo niet meer leek te kunnen ver drijven van de eerste plaats. Venix: „Toen ge loofde ik er zelf ook niet meer in. Stakenburg heeft mij echter weer in het rechte spoor gebracht". De beslissende tiende aanval plaatste Venix ze ven kilometer voor het einde van de vijftig kilo meter lange koers. Toen Minneboo bij het dubbe len van enkele achter blijvers even van de rol raakte van de motor van gangmaker Bruno Wal ra ve, zag de Delbana- coureur zijn kans. On weerstaanbaar ging hij Minneboo voorbij en in de laatste tien ronden gaf hij de totaal gedemorali seerde Minneboo zelfs nog twee ronden aan zijn broek. De uitslag: 1 Martin Venix (achter Joop Sta kenburg) de 50 km in T! 38, 2 Gaby Minneboo (achter Bruno Wal rave) op 500 meter, 3 Martin Rietveld (achter Frits van Duyvenbode) op 2000 me ter, 4 Jaap van de Broek (achter Joop Zijlaard) op 2200 meter. Uitslagen omlijstings programma koppelkoers: 1 Van Gerwen-Koot, 2 op 1 ronde Smit-Deusing, 4 Grootzwagers-Val entij n, 1 Stander-De Wilde; af- 'alkoers: 1 Hu veneers, 5 Oe Wilde; klassements wedstrijd: 1 Rietveld, 3 op 1 ronde Venix; junioren: rit in lijn: 1 Jacobs, 4 Van der Velden; afvalkoers: 1 Jh v. Tol, 2 Van der Vel den; totaal klassement omnium 1 Jacobs, 4 Van der Velden. UTRECHT (ANP) - Als eerste Mieente in Nederland heeft de ™eente Utrecht een regeling ««bereid om sportverenigin- pln staat te stellen geschoolde 'ajners aan te trekken. Volgens de voorbereidings- ornmissie van de regeling blijkt de praktijk dat sportvereni- Wgen niet of nauwelijks in k a z'in deskundig „technisch 'der", in dienst te nemen. Het „''ven van de gemeente is nu 'eindelijk 25 pet. van de totale tenigingskosten voor dit doel nna id'eren De gemeente wil .Pdeze wijze een kwalitatief en vantitatief betere sportbeoe- vonl? bevorderen. De °™ereidingscommissie ver- dat in de nabije toekomst ,"e' ministerie van CRM een hebb 'n suUs'diëring zal fiSgy J»;ffgfcSÉÉ M. i Martin Venix (boven) tijdens een aanval op de'koppositie van Minneboo (onder). (Van onze sportredactie) BREDA De grote toeschouwersaantallen, die de Zeeuwse profkoersen het afgelopen seizoen trokken, hebben hun uitwerking niet gemist. Volgend jaar zullen er niet minder dan vier nieuwe profkoersen in Zeeland bijkomen: in Philippine, Biervliet (die beide ai een datum hebben toegewezen gekregen), Zuiddorpe en Waterlandkerkje. De comité's van beide laatste ronden, die zaterdag op de profkalendervergadering in Breda niet aanwezig waren, hebben nog geen datum aangevraagd, maar het is wel reeds bekend dat zij een profwedstrijd gaan houden. Koewacht, Hansweert en Kwa- dendamme, die ook nog geen da tum hebben aangevraagd, mee geteld, worden er volgend sei zoen elf profwedstrijden in Zee land gehouden: In Biervliet, Phi lippine, Zuiddorpe, Waterland kerkje, Kwadendamme, Hans- weert, Sas van Gent, Kruinin- gen 's Gravenpolder, Klooster- zande en Koewacht. Zeeland neemt daarmee ruim twintig procent van het aantal prof koersen in Nederland voor zijn rekening. Wat de datums van de Zeeuwse koersen betreft zal er nog overleg plaatsvinden tussen de comités van Kloosterzande en Hansweert. Kloosterzande legde bij afwezigheid van Hansweert beslag op tweede pinksterdag, de dag waarop Hansweert al jaren draait. Als Kloosterzande dat aanvanke lijk eerste pinksterdag had voorgesteld, maar moest wijken voor Maarheze (oudste rechten), voet bij stuk houdt, kan het op tweede pinksterdag draaien, omdat Hansweert in gebreke is gebleven. Kloosterzande, dat tijdens de vergadering al telefo nisch contact opnam met Hans- (Van onze sportredactie) BREDA - Ja Janssen, de coördinator van de Stichting Bevordering Beroepswieler sport (SBB), is tevreden over het aantal profkoersen, dat dit jaar in ons land wordt georgani seerd. „In 1973 moest ik voor twaalf koersen de renners aantrekken. Vorig jaar waren het er 28 Nu heb ik vijf nieuwe koersen, Bier vliet, Hoogeveen, Steenwijk, Heerhugowaard en de Ronde van Overijssel en ik denk dat er nog wel meer wedstrijden bij komen. Ik kan dacht ik met recht zeggen: er is werk aan de winkel". weert, wil er echter over praten. Ook al vanwege het bijpro gramma Als namelijk Hans weert op de Zeeuwse kalender- vergadering tweede pinksterdag claimt, komt Kloosterzande daar moeilijk mee te zitten. Maar bovenal wil het comité van Kloosterzande de goede ver standhouding in de Zeeuwse wielrwereld bewaren. Proble men zijn er ook in Zeeland voor Hemelvaartsdag. Biervliet heeft in verband roet de feestelijkhe- (Van onze sportredactie) BREDA Het is zo goed als zeker dat de sportcommissie van de KNWU het dispensatiever- zoek voor een proflicentie van de UJdenhouter Klaas Pieter Sterk (20), die een contract heeft aangeboden gekregen van Ton Vissers nieuwe ploeg Alsaver, zal afwijzen. Dat viel af te leiden uit het feit dat de op de profkalenderverga dering aanwezige sportcommis- sieleden (Försteren Van Gestel), die vrijdagavond over dit on derwerp vergaderen, Ton Vis sers geen enkele mededeling over deze zaak deden. WIELRENNEN - Andere cate gorieën dan profs mogen voor taan alleen dan in een avond wedstrijd uitkomen als de start van de desbetreffende categorie voor 20.00 uur is. WIELRENNEN - De Ronde van Overijssel, tot nu toe altijd een amateurklassieker, wordt dit jaar een profwedstrijd WIELRENNEN - Ton Vissers zal zijn Alsaver-ploeg op 6 ja nuari in de Glazen Zaal van de RAI in Amsterdam voorstellen. den die dan in deze plaats wor den gehouden beslag gelegd op die dag Koewacht, dat geen da tum heeft aangevraagd, houdt zijn wedstrijd echter per traditie op hemelvaartsdag. Er liggen momenteel buiten het Nederlands kampioenschap, de Amstel Gold Race, de Ronde van Nederland en Stein - Stein 33 profwedstrijden vast. Maar dit aantal zal waarschijnlijk nog aanzienlijk worden uitgebreid. Want naast de Zeeuwse organi saties, die zich nog niet hebben aangemeld, zijn ook de vijf wed strijden, die Ton Vissers in opd racht van zijn nieuwe werkge ver, Alsaver, moet organiseren nog niet op de kalender vermeld. Vissers wil deze koersen op vijf achtereenvolgende dagen laten plaatsvinden. Hij heeft daarbij op hét oog Stein, Bom, Uden- hout, Bladel en Maasdam of Put- tershoek of Strijen. Vissers wil aan die vijf criteriums een klas sement om de Becks Bier Bokaal verbinden. De profwielerkalender ziet er als volgt uit: 29 maart: Amstel Gold Race, 30 april: Geleen, 3 mei: Hengelo, 5 mei: Made, 8 mei:Biervliet, 18 mei: Maarheze, 19 mei: Kloosterzande, 31 mei: Woerden, 1 juni: De Leren Zool Rijen, 7 juni: Zwolle, 8 juni: Stein - Stein (onder voorbe houd) 22 juni: Nederlands kam pioenschap Hoogerheide, 28 ju ni: Kruiningen, 11 juli: Rosma len, 16 juli: Ulvenhout, 21 juli: Philippine, 22 juli: Obicht, 23 ju li: Acht van Chaam, 24 juli: Wa teringen, 26 juli: Hoogeveen, 27 juli: Sas van Gent, 30 juli; Steenwijk, 2 augustus: Korten- hoef, 3 augustus: Heerhugo waard, 8 augustus: Nacht van Linne, 9 augustus: Kammerik, 10 augustus: Valkenswaard, 16 augustus: Pijnacker, 17 augus tus: Dongen, 21 t/m 26 augustus: Ronde van Nederland, 29 augus tus: Nacht van Breda, 1 septem ber: St. Rosaronde Sittard, 5 september: Nacht van Valken burg, 6 september: Slag van Ambacht, Hendrik Ido Am bacht, 7 -september: Ossen- drecht, 13 september: 's Gra venpolder. DEN HAAG (ANP) - Op een tijdstip dat in andere jaren de training weer voorzichtig op gang kwam. heeft Enith Brigi tha gezorgd voor een -nieuwe na tionale toptijd op de 200 meter vrije slag: 2.02.4. Een verlaat Sinterklaasge- sehenk voor de Nederlandse zwemsport, maar ook voor haarzelf En een flinke stimu lans tevens Want bij de selec tiewedstrijden van zaterdag in het 25-meterbad van Morgen stond tn Den Haag toonde de vijfvoudige medaillewinnares van Wenen aan dat de stijgende lijn er nog steeds in zit, hoewel ze met haar negentien jaar voor de zwemsport relatief nogal be jaard mag heten Na een tussen tijd van 59 1 seconden schoot Enith een volle seconde onder de toptijd van verleden jaar en te vens onder het wereldrecord van de 50-meterbanen, dat sinds 1 september met 2.02 92 op naam staat van de Amerikaanse Shirlv Babashoff „Als er helemaal was uitgekomen wat er een paar we ken geleden in zat, was het nog harder gegaan", aldus trainster Wil Storm. UTRECHT - De Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie zal, zo bleek zaterdag tijdens de Unieraadsvergadering in Ut recht, in 1975 elektronische tijdwaarnemings- en fotofi- nishapparatuur aanschaffen. Op de voorlopige begroting voor het komende jaar, die 1.373.525 gulden bedraagt, is voor de aanschaf een post gere serveerd. In vergelijking met 1974 is de KNAU van plan ruim 600.000 gulden meer uit te gaan geven. Het tekort op de voorlo pige begroting bedraagt 40.000 gulden. Van de bijna 1,4 miljoen gulden wil de KNAU ruim zes ton besteden aan de topsport in verband met de voorbereidingen op de Olympische Spelen van Montreal in 1976. Voorzitter Jutte deelde de Unieraad mee dat in de uitgaven voor de topsport onder meer re kening is gehouden met een trainingskamp in het voorjaar in het Italiaanse Formia. Ook ten aanzien van de problemen rond de medische begeleiding, die vooral in de voorbereiding op de Europese kampioenschappen van dit jaar tot nogal wat wrij vingen aanleiding gaf, heeft de KNAU volgens voorzitter Jutte een oplossing gevonden „We hebben nu de beschikking over drie artsen, die onze topsporters gaan begeleiden. Voor de selec- tiegroep van veertig is een top sportkeuring op het KNVB- sportcentrum in Zeist. Verder staan onder meer nog twee con- ditietesten in de universiteiten van Utrecht, Nijmegen of Am sterdam op het programma". Aan het slot van de vergade ring liet Uniebestuurslid Kap- penburg zich ip nogal felle be woordingen uit over het feit dat er nog steeds geen begin is ge maakt met de aanleg van een kunststofatletiekbaan in Neder land. De heer Kappenburg: „We hebben twee brieven geschreven aan de Nederlandse Sport Fe deratie en daar nog steeds geen antwoord op gehad. Zou de NSF reeds zover van de sportbonden afstaan dat zij zelfs niet meer met de bonden wil praten? Er moet snel een einde komen aan de tragedie rond de aanleg van een kunststofbaan". De heer G W. Takken, directeur van het bondsbureau, werd bij acclama tie herkozen als secretaris van de KNAU. Een beeld van de profwielerkalendervergadering in Breda: op de voorste rij, geheel rechts Camiel Matheussens (Ossen- drecht), op de derde rij geheel rechts Van Doom (Ossendrecht), op de vijfde rij v.l.n.r. Van Peer en Sommen (Ulvenhout), op de zesde rij v.l.n.r. Van Gils en Buijnsters (Galder), op de zevende rij v.l.n.r. Jan de Jong, Sjef de Jong (Acht van Chaam) en Janus Verweijmeren (Made). GOTHENBURG (ANP) - Als eerste Nederlander van dit sei zoen heeft Eppie Bleeker giste ren op de Laaglandbaan van Go thenburg de 500 meter afgelegd binnen de veertig seconden. Hij verloor in die rit met nauw waarneembaar verschil van de Zweed Oloph Granath, die de zelfde tijd kreeg toegewezen. Overigens won de 25-jarige Friese onderwijzer dank zij twee zeges op de 1000 meter het sprintklassement met ruim ver schil. De korte trip naar de Zweedse havenstad van de formatie van Leen Pfrommer, die door hulp van twee sponsors mogelijk was geworden, leverde aardige suc cessen op. In de kleine meer kamp versloeg Hans van Helden de Europese kampioen Goeran Claeson. De Zweed was met 41.1 seconden het snelst op de 500 meter, maar werd op de andere onderdelen geklopt. Hans van Helden won in 2.06.1 zelf de 1500 meter. De afstandzege op de 5000 meter was voor Jan Derksen: 7.43.0 De wedstrijden vonden plaats bij regenachtig weer. BOKSEN-De Argentijn Vic tor Gahndez is zaterdagavond in Buenos Aires wereldkampi oen boksen in het half zwaarge wicht (volgens de versie van de World Boxing Association) ge worden door een overwinning op de Amerikaan Len Butchins De titel was vacant. Hutchins staakte in de dertiende ronde de strijd. BOKSEN - De Mexicaan Ro- dolfo Martinez heeft zaterdag avond, in Merida een gevecht om de wereldtitel boksen in het bantamgewicht (volgens de ver sie van de World Boxing Coun cil) tegen zijn landgenoot en ti telhouder Rafael Herrera ge wonnen. In de vierde ronde maakte de scheidsrechter een einde aan het duel Vorig jaar had Herrera de partij om de va cante titel tegen Martinez ge wonnen In de vierde ronde ging Herrera neer na een rechtse hoek van zijn tegenstander Hij stond na de vierde tel van de scheidsrechter weer overeind, maar werd groggy naar zijn hoek gestuurd. De Nederlandse dameskem- ploeg heeft dit weekeinde tij dens internationale schaats wedstrijden in Oost-Berlijn tot het laatste nummer moeten wachten op een succesje. Zon dag won Sippie Tigchelaar in de allround-klasse de 3000 meter in de goede tijd van 4 minuten 58.8 seconden, een nieuw baan record. Het oude stond met 5.00.1 op naam van de Oost- duitse Monika Zemicek, die nu tot 5.00.2 kwam. Monika Zerni- cek won het eindklassement met meer dan vijf punten voor sprong op de beste Nederlandse, Sijtje van der Lende 192.123 tegen 197.245 (vijfde). De Frie zin was op de andere drie af standen (500, 1000 en 1500 me ter) de beste Nederlandse in overigens zeer matige tijden, vele seconden achter de winna ressen. Ook de Westduitse Mo nika Holzner-Plug, die zondag bij wijze van zelfkwelling weer eens een 3000 meter reed (5.17.0), kon tegen het Oost- duitse geweld niet op Zij ein digde in het klassement achter Zemicek, Kessow, Dix (allen Odl), Rys (Polen) en Sijtje van der Lende als zesde. Bij de heren-all rounders kwam de Russische kernploeg aan de start. Behalve de speci fieke stayer Varlamov, hij won de 5000 meter in de baanrecord- tijd van 7.42.7, hadden de Sov jets weinig nieuws te bieden. Bij de sprinters ontging de Noor Lasse Efskind, nog steeds mede-wereldrecordhouder op de 500 meter (38.0) de totaalzege door een val op de sprint van de eerste dag Nu zegevierde Oost duitser Klaus Knauer. De Russische sprinter Valeri Moeratov, die vong seizoen lange tijd door een blessure was uitgeschakeld, bleef zaterdag tijdens schaatswedstrijden op de Medeobaan van Alma Ata met een tijd van 38.4 seconden op de 500 meter slechts vier tiende seconde boven het we reldrecord. Ook op de 1000 me ter leverde hij met 1.19.3 de be ste seizoenprestatie. Op de 500 meter bleef Anatoli Safronov met 38,9 seconden eveneens on der de 39 secondengrens. De derde plaats werd gedeeld door Vjasjeslav Sjikoelo en Jevgeni Koelikov met 39,3 seconden. Op de kilometer eindigde Safronov in 1.20.0 eveneens als tweede, voor Vladimir Kasjej (1.21.1). Bij de dames zegevierde Tat- jana Averina op de 500 meter in 43,8 seconden. Op de 1500 meter moest zij echter Ljoedmila An- koedinova voor lateh gaan 2.17 6 tegen 2.17.9. DEN HAAG (ANP) - De Ko ninklijke Nederlandse Atletiek Unie heeft gisteren in tele grammen aan de Minister van Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk Werk en het bestuur van de Nederlandse Sport Fe deratie zijn ongerustheid uitge sproken over het nog steeds niet aanleggen van kunststofat letiekbanen in Nederland. In het telegram aan minister Van Doorn doet de KNAU een dringend beroep op de be windsman om zich persoonlijk in te zetten voor de oplossing van het probleem. De KNAU verwijt het bestuur van de Ne derlandse Sportfederatie ge brek aan medewerking SKI - De Oostenrijker Franz Klammer heeft gisteren in Val d'Isère de afdaling van het crite rium van de eerste sneeuw ge wonnen. Klammer eindigde ook in de combinatie als eerste. (ADVERTENTIE) Uw tijdige kerstbestelling krijgt alle a a nil ii rlit ran Uit Flrnro/i bloemist. Niemand woont te ver om 'n bloemetje te sturen. Uw Fleur op- bloemist zorgt x ervoor! NCjCi'K«> Fleui'op/Inlerflora Nederland Gegarandeerd goed. sport In 't kort ATLETIEK - Cor Vriend (PSV), die in het afgelopen sei zoen opviel door zijn resultaten in wegwedstrijden, blijkt ook in veldlopen uitstekend mee te kunnen. De Eindhovenaar, die in het nieuwe seizoen waar schijnlijk voor het Helmondse HAC zal starten, won zondag in Weert de IJzeren Man-loop. Hij legde de 8000 meter af in 24 mi nuten en 22.9 seconden. Piet Wink (Phoenix) werd op bijna een halve minuut tweede. Bij de dames zegevierde Celia van Kleef (GAC). Zij liep de 3000 meter in 9.29.4. ATLETIEK - Emiel Putte- mans heeft in Pontivy een cross over 8980 meter gewonnen. Put- temans heeft, in gezelschap van de Fransman Rault, het veld van het startschot aangevoerd. Op de laatste helling van het par koers maakte Puttemans zich definitief los. De uitslag is: 1 Puttemans (Bel), 8980 meter in 26 minuten en 24 seconden, 2. Rault (Fra) 26.32, 3. Holt (GBr) 27.45, 4. Le Vaillant (Fra) 27.51. •.WIELRENNEN - Peffgen- Fritz hebben in de nacht van za terdag op zondag de „Nacht van Keulen", de opening van het sei zoen op de Keulse wintérbaan gewonnen. De uitslag: 1. Peffgen-Fritz (WD1) 293 pnt, 2. Hempel-Haritz (WD1) 113 pnt, op een ronde: 3. Van Lancker (Fra)-Küster (WD1) 99 pnt. op drie ronden: 4. Stam-Bal (Ned). VOETBAL - Het Belgische B-elftal heeft zondag een wed strijd tegen de Luxemburgse A-ploeg met 8-1 gewonnen. België had in Luxemburg bij rust al een voorsprong van 4-1. Devillet scoorde voor Luxem burg, Heyligen, Nicolai (2), Janssens (2), Van Gooi en Jacobs (2) voor België-B. SKIËN - De Zwitserse skister Roland Collombm is zondag tij dens de afdaling van Val d'Isere vrij ongelukkig gevallen. Hij liep een blessure aan zijn rug- gewervels op en zal vermoede lijk voor ten minste zes weken zijn uitgeschakeld. VOETBAL Het afgelasten van tweederde van het pro gramma in de Westduitse Bun- desliga is zaterdag vooral voor de Duitse spoorwegen een grote verliespost geworden. De Bun- desbahn leed het meeste schade op het traject Bremen-Hamburg waar het vandalisme van de HSV-supporters leidde tot ern stige beschadigingen in de trein stellen. GOLF- De Nederlander Jan Dorrestein is op de ranglijst van beste Europese golfers met 565 punten als tiende geëindigd. Eerste werd de Spanjaard Ma nuel Pinero met 1509 punten.

de Stem | 1974 | | pagina 11