Paul van Kerckhoven twee keer tweede Tweede teami van Wilno kampioen Terneuzense Boys klopt Spui (4-2) VOLLEYBALTOERNOOI GESLAAGD FESTIJN St.-Aloysius mist de titel I Zaamslag ook bij Nieuwland ongeslagen Oefenduel HVV tegen Clinge Venix: titel bij de stayers Houdgreep ixUllJJili 111 ËLllAil O Eindstanden sport 10 1BMMi Utrecht geeft subsidie voor sporttraining VIERDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 9 DECEMBER 1974 1 MAANDAG 9 DECEMBE GEORGE BOGAERT EN THEO SEY VEROVEREN JUDOTITEL (Van onze sportmedewerker) KLOOSTERZANDE Onder doodse stilte en uiterst gespannen en geconcentreerd betraden zaterdagavond de judoka's Paul van Kerckhoven' en George Boogaert in zaal „Van Kruyssen" in Kloosterzande de judomat. Het top- nummer van de clubkampioenschappen van de vereniging Hontenisse, de strijd om de titel alle categorieën kon be ginnen Er heerste een gespannen sfeer in de tot de laatste plaats bezette zaal van Van Kruyssen, waar vooral Paul van Kerckhoven belust was op revanche. Een revanche op de nederlaag die hij had moeten incasseren in de finale senior-middengewichten, waar Theo Sey hem naar de twee de plaats verwees. Honteniisse reikte na afloop de prijzen uit. Hij had buiten veel lof voor de organisators, een speciaal dankwoord voor de scheidsrechters H. Sijs en A. Wattel. In de voorronden om de titel van kampioen alle categorieën was hij duidelijk over alle te- leudstellimgen heen. In die eer ste ronde versloeg hij Rudy Tieleman mett een houdgreep, en lootte zich daarna vrij. Vervolgens ontkwam ook Vam Daimme niet aan een houd greep, en ook nu weer stond Vian Kerckhoven in de finale Boogaert reeds miet de titel van kampioen zwaargewicht op zak, kwam in de finale alle categorieën door als eerste Hoefijzers met een houdgreep kennis met de mat te laten maken. Toen in de tweede ronde Sey rivaal Boogaert pro beerde te werpen nam hij die zelf over, en bedde finalisten waren békend. Werd het in het begin even aftasten met oen gelijkopgaanide strijd, het -gewicht en de kracht van Boogaert zou uiteindelijk toch doorslaggevend zijn. Uiteinde lijk wist Bo-oigaert met een „verwurgirag" zijn rivaal Van Kerckhoven op de mat klem te houden, en dat betekende voor hem zijn tiweede titel. Voor Paul van Kerckhoven zelf was hiet een grote teleur stelling, vooral om twee keer in een finale naar de tweede plaats verwezen te worden. Maar voor hem persoonlijk was het toch een eervol resul taat om vooral in de categorie „alle categorieën' 'tot de fina le door te dringen. Zoals reeds gezegd „pakte" Boogaert zijn kampioenschap bij de zwaargewicnten waar hij na een spannende partij Aciuel Sey met „verwurging" van de titel hield. Boogaert had in die voorronuen al eer der Jas Verdunnen met een houdgreep uitgeschakeld. Een greep waar de tweevoudige kampioen bijzonder sterk in was. Veel van zijn rivalen moesten daarmee het onder spit delven. Bij de middiengewichten werd Theo Sey kampioen door Paul van Kerckhoven te ver slaan. Kampioen Sey had in de voorronden al eerder Fons Hoefijzers met een houdgreep op de mat klem gehouden. Theo Sey en Paul van Kerck hoven twee grote vrienden, m-aar op de mat twee „aartsri valen" drukten elkaar na afloop sportief de hand. Niet alleen hij hen maar tijdens alle wedstrijden vierde de sportiviteit hoogtij. Jan de Ko ning, de grote verrassing bij de lichtgewichten, kon -in de finale niet op tegen Ferdy Damhert die met een houd greep de titel binnenhaalde. Lambert had hier in de voor ronden Rudy Tieleman met een schouder-worp tegen de mat „gesmakt". Bij de jeugd in de oudste groep leeftijd 15 tot ongeveer 17 jaar bewees mej. Monique Buwal- da haar talenten. De 16-jarige had in de finale tegen Jan Ivens niet al te veel proble men, ondanks dat Ivens zich voortreffelijk verdedigde. Met een houdgreep stelde ze haar titel helemaal veilig, terwijl Ivens zich een sportieve ver liezer toonde. Kerckbaert werd hier derde. In groep vijf ging de titel naar Marcel Sohriemer, die met wazari Broekmeyer naar de tweede plaats verwees. Han Buw-ald-a werd hier fraai 3de. Van den Bulck werd kampioen in groep vier. Hij versloeg in de finale Ronny van Vlierbe-rghe met een houdgreep terwijl Paul Wulms hieT derde werd. Vosveld werd bij de jeugd in -groep drie de grote ontdek king. In de finale tegen mej Elly Boot kwam hij echter net iets te kort om het geheel met succes af te ronden. Mej. Boot won uiteindelijk op beslissing van de scheidsrechter, terwijl mej. De Vree hier derde werd. In groep twee ging de titel naar mej. Pau-wels die Neve m-et een houdgreep de vereiste tellen vasthiel-d. Weemaes krwam hier op de derde plaats. Bij de allerkleinsten zat ook de technisch meest begaafde judoka va-n deze jeugdkampi oenschappen, en dat was zon der meer Jerry Roctus die echter in de finale door Pascal van den Bulck naar d-e tweede plaats werd verwezen. Mej. C. Schdllemans kwam hier op de derde plaats. "Wethouder P. Evera-ert van de gemeente (Van onze sportmedewerker) MIDDELBURG Na de verrassende 37 nederlaag die Wilno 2 vorige week moest incasseren tegen ON A 1 waar door het kampioenschap niet doorging, hebben de Vlissin- gers zaterdag in de allerlaatste competitiewedstrijd nummer 2 van de ranglijst, Zand 1, met 37 geklopt. Hierdoor werd alsnog de titel in de hoogste Zeeuwse afdelingsklas vero verd. Wilno 2 startte reeds goed doordat Nico Veldhuis zijn eerste partij tegen Henk Bur gemeester won. Hans van de Voorde braahit de stand in de volgende partij tegen Van Hengst op gelijke voet en dat bleek voorlopig de enige tegen actie van 't Zand. In de vol gende partijen liepen de Vlis- singers steeds verder uit. De einduitslag werd tenslotte 3—7 waardoor het trio Veldhuis, Slager en Van Hengst volgend seizoen door automatische pro motie in de landelijke promo- ti-eovergangsklasse gaat spelen. Een klasse waar ook het eer ste team vam Wilno reeds speelt. Beeld van de judo-kampioenschappen in Kloosterzande, waar George Boogaert en Theo Sey zich het meest succesvol toonden. (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN De KNVB- zaterda Vderdeklasser Terneu zense Boys zag zaterdagmid dag de competitiethuiswed strijd tegen Kloetinge afgelast, Dit gebeurde op verzoek van de gemeente Terneuzen. Ter neuzense Boys ging daarom maar een vriendschappelijke wedstrijd spelen en wel tegen het eerste elftal van de zater- dagafdelingstweedeklasser Spui. Een wedstrijd die op het OZO-terrein te Hulst werd ge speeld. De Boys wisten dait duel met 42 te winnen, ofschoon Spuii de gehele wedstrijd goed tegenstand heeft geboden Ter neuzense Boys opende de sco re door Simons, waarna V-an Westeinde gelijk maakte. Si- mions zette Tern. Boys weer op voorsprong, maar weer was het S-pui diat via Van Leeuwen gelijk maakte. Door Wiltinck en Din.genouts werd die eind stand bepaald op 42. (Van onze sportredactie) HULST In sporthal „Den Dullaert" in Huist is zaterdag een bijzonder geslaagd jeugd- volleybaltoernooi gehouden waaraan door maar liefst 49 teams verdeeld over tien pou les werd deelgenomen. Een enorm succes voor de secties Jeugdzaken en Teohnische za ken van het district Zeeland van de Nederlandse Volleybal Bond dat deze jeugdsportdag op touw gezet heeft. In totaal kwamen er zo'n dikke 350 en thousiaste jeugdvolleyballers (sters) in actie, waarbij Mor- res-HuIst, met Jo Everaert als grote stimulator met maar liefst dertien teams de over hand had. Het diistriotislbeistuiur toonde zich v-erbeiuigid over het grote aantal teams diat toaid inge schreven, moor toch kleven er nog wel problemen aan een dergelijk evenement. In feite was het aantal deelnemende trams te groot, terwijl het toch aantrekkelijker lijkt te zijn aparte toernooien te houden voor sdhoffieren en -aparte voor vereniginigem, aangezien de krachtsverhoudingen nogal uit een-lopen. Bovendien bleek het aantal deelnemende teams te groot voor het aantal be schikbare „velden", waardoor het een nogal tijdrovende ge schiedenis werd. De heer Me- vissem, penningmeester van de sectie Je-ugidBafcen: „We zou den bij-voorbeeld een diergelijk toernooi odk graag eenis in Terneuzen willetn houden, maar het nadie-el van sporthal ,,'t Zwaantje" is dat er geen MisSffiiiigëiüB® Van links naar rechts: Arie d'Hont, Jan van Tiel, Raf Vonck en Jo Dey, vier van de vijf deelnemers aan het dis trictskampioenschap tweede klas libre in Hoek. tot n-o-g t-oe werd gewonnen 17" A ~1\T TP E I7T XX B B M B 1 ki^telü^o Dey tot ABC uit m/ I f.j E |i I I «I Bi B" I Axel, d'H-ont startte bijzonder f M I JL B IJl 1 H B W J I A B H sterk en na tien beurten was het 6042. In de zeventiende beurt gooide d'Hont er een s-v ~m-W -w- ~r~ a -m -r- eerie 'van 30 tussendoor, zodat 1 (ff 1 ij I 1 li i IA fk 1%.W de stand na 20 beurten opliep 150—94. Jan van Tiel maakte tot no-g toe de hoogste serie in dit kampioenschap en wel in zijn treffen te-gen H. de Feyter van ZBC uit Axel- In de eerste beurt van deze partij had Jan van Tiel er al 35 (hoogste serie). Hij ging echter onver droten verder en stond na tien beurten op 79 tegen De Feyter op 49. Na 20 beurten was die stand reeds 11284, en n-a 27 beurten maakte J-an van Tiel de partij uit: 150101. Vol gende week zondag wordt de finalepartij van dit kampioen schap omstreeks 20.00 uur ge speeld in cafetaria De Instuif te Hoek. De stand na vier ronden is (achtereenvolgens aant-1- matchpunten, aantal ca ramboles, aantal beurten, alge meen gemiddelde en hoogste serie): 1 Jan van Tiel 6 582 114 5,10 35, 2 Adrie d'Hont 6 53-0 12-0 4,41 30, 3 H. de Feyter 4 487 1-3-0 3,74 25, 4 Raf Vonck 2, 513, 149, 3,44, 24. 5 Jo Dey 2 474 139 3,41 22. (Van onze sportmedewerker) HOEK Aan de leiding in het districtskampioenschap li bre, tweede klas, na vier van de acht te spelen ronden, staat Jan van Tiel van de biljart vereniging Concordia uit Ter neuzen. Een terechte zaak, want Jan van Tiel heeft zich in het afgelopen weekend in dit districtekampioenschap dat georganiseerd wordt door de biljartvereniging DOS uit Hoek, zonder meer de tech nisch bekwaamste speler ge toond van het vijftal dat om deze districtstitel strijd zou voeren. Vijf spelers, omd-at Frans Dielemam, di-e aanvankelijk aan dit kampioenschap zou deelnemen, uitgesloten werd in verband met het niet vol doen aan de door de KNBB gestelde kledingeisen. Diele- man kwam opdagen in een gekleurd overhemd en ge kleurde stro-pdias (dit zouden een wit overhemd an zwarte stropdas moeten zijn). De wedstrijdleiding toonde zich de beroerdste niet en bood Frans Dieleman een wit over hemd en zwarte stropdas aan, opdat deze niet naar huis (Axel) zou moeten om zich te verkleden. Dieleman weigerde dit, en maakte ook geen aan- stalte huiswaarts te keren om zich alsnog te verkleden. Hierdoor zag de wedstrijd leiding zich genoodzaakt zon der meer (en terecht) Frans Dieleman van dit kamoioen- schap uit te sluiten. Wel bracht deze uitsluiting de con sequenties met zich mee dat de organisatie nu verplicht was de spelers een dubbel rooster te laten spelen. Jan van Tiel staat nu na vier van die acht te spelen ronden aan de leiding. Met evenveel matchpunten staat aan zijn zijde Adrie d'H-ont van de bil jartvereniging Ons Vermaak uit La-ms-waorde. Maar d'Hondt heeft een lager gemiddelde- Toch hebben beide spelers al een nederlaag moeten incasse ren. Zij kwamen al twee keer tegen elkaar in het strijdperk (du,boel rooster). De eerste keer won Adrie d'Hont dit treffen in een goede partij Jan van Ti-el begon bijzorader zwak in deze p-artij en na vijftien beurten was de stand 44-84 in het voordeel van d'Hont. Maar na 20 beurten was de sta-n-d 1-02—99 in het voordeel van V-an Tiel. In de slotfase bleek d'H-o-nt over het sterkere eindsch-ot te beschikken, en hij maakte de partij uit in 27 beurten. Eind stand 132150. Het volgende treffen tussen deze twee titel ■ca-ndidaten werd gewonnen door J-an vam Tiel in 30 beur ten: 15080. De kortste partij restaiuramit bij die accommoda tie is. Je kuinit d-e j-eiugd toch niet die straat op sturen, dat is de bedioelliinig niet vain een dier gelijke sportdlaig. Daarom kun je zo iets niet organiseren in Terneuzen". Uiterst content over cte organisatie van deze sportdag toomde zich de heer Simits udit Buldel, coördinator van heit district Ziuid van d-e nationale sectlie Jeugdzaken, die vam zijn belangstelling blijk gaf in Hulst. De resulte ten van -dlilt toernooi waren: Eindstand jongens aspiranten (clubs): poule I: 1. Morres 1, 2. Marreis 2; 3. Blok '73, 4. Morres 3; 5. Oviea I. Poule H: 1. Mos- res 4, 2. Voorwaarts I, 3. Kik kers I, 4. De Sterre I. Duel om d-e eerste en tweede plaats: Morres I - Morres 4 20; duel om d-e derde en vierde plaats: Morres 2 - Voorwaarts I IV2 i/2. Totaaleiinidstanid: 1. Morres 1, 2. Morres 4; 3. Morres 2, 4. Voorwaarts I. Eindstand junioren-Jongens (clubs): 1. Morres 6, 2. Morres 5, 3. Ovisia 2, 4. Herst-aco- EWC I. 5. De Sterre 2, 6. Doerleijn-Sluiskil 1. Eindstand scholen jongens poule 4: 1. Zeldenrust College, 2, Nihil Sine Labore I, 3. Ko ningin Wilhel-mdna, 4. Petrus Honidiius I, 5. Zeldenrust Colle ge 2. Eindstand scholen meisjes poule 5: 1. Zeldenrust College 3, 2. ZOF 3. St. Jo-zef MAVO 1, 4. St. Jozef MAVO 4, 5. Petrus Bomdius 2. Eindstand poule 6: 1. St. Jozef MAVO 3, 2. Nihil Sïine Lab-ore 2, 3. Z-el- dleinru-st Collage 4, 4. St. Jozef MAVO 4, 5. Petrus Honidius 3. Duel o-m eersite en tweede plaötis: Zeldenrust Coll-ege 3 - St- Jozef MAVO 3 V/2V2. D-uiel om diende en vierde plaats: ZO-F - Nihil Sine Labo- re 2 20. To-taaledn-dstamid: 1. Zeldenruist Collage 3, 2. St Jozef MAVO 3, 3. ZOF, 4. Nihil Sine Labore 2. Eindstand meisjes aspiran ten clubs poule 7: 1. Morres 7, 2. Athanatos I, 3. Kikkers 2, 4.' Saivok, 5. Morres 8. Poule 8: 1 Kikkers 3, 2. M-orres 10, 3! Atihanatos 2, 4. Morres 9, 5. Voorwaarts 2. Duel o-m ee-riste en twee-de pl-aats: Morres 7 - Kikkers 3 20, duel om derde en vierde plaats: Athanatos I - Morres 1-0 0-2. Tota-a-leind- stamid: 1. Morres 7, 2. Kik-k-ars 3, 3. Morres 10, 4. Athanatos Eindstand meisjes Junioren clubs poule 9: 1, Morres 11, 2. Even Kijken, 3. Morres 12, 4. Athanatos 3 Poule 10: 1. Mor res 13, 2. Kikkers 4, 3. Ovi-s-a 3, 4. D-ou-rl-eijtn, Sluiskil 2, 5. Herstaco-EWC 2. Duel om eerste en tweede pla-ats: Mor res 11 - Morres 13 20, duel om derde era vierde pla-aits: Even Kijken - Kikkers 4 20. Totaaleindstand: 1. Morris 11, 2. Morres 13, 3. Even Kijken, 4. Kikkers 4. Tijdens dit toer nooi werd-en tevens de selec ties gemaakt voor d-e districts zowel voor junioren (Van onze taf el tennismede werker) SCHIEDAM Ook in de beslissingswedstrijd tegen Vaikenberg-Amus 1 met als inzet het kampioenschap en de promotie naar de promotie ereklas tafeltennis heeft het Graauwse St.-Aloysius 1 aan het kortste eind getrokken. Meer dan vorige week in de met 82 verloren wedstrijd tegen de Amsterdammers bo den de Zeeuwen goede tegen stand en de spanning bleef dan ook tot de laatste partij aanwezig. AMVJ sitartte met winst via Henk vam Dij-k te-gen Matthijs- sen. René van Dijk slaag-de er daarn-a in zic-h tegen Co-ltof fraai te revancheren voor de vorige week nodeloos uit han den gegeven partij en hij scoorde 11. St.-Aloysius kwam zelfs op voorsprong toen Dumez er in slaagde V-an de Bierg op d-e knieën te krij gen. Het dubbelspel bracht l, stand weer op gelijke hoogte waarna Coltof 32 aan lit tekenen tegen Matthijsen. Op. nieuw was het Dumez die p, spanning erin hield wiinist op Henk vain Dijk, Ht. laas moesten daarna achter, eenvolgens René van Dijk ej Wilfried Dumez het loot leggen in de volgende partf. en. Maar nog was alles niet verloren toen Matthijssen p, ijn laatste partij van Van j. Berg worn. In de laatste partij zou St.-Aloysius door Ifejj van Dij-k totaalwinmaar wor den door een beter ganiege. middelde als hij zijn naamge. noot Henk van Dijk in twee games zou weten te kloppen. Die druk bleek te groot voor de Tilburgse onderwijzer- Bi de beslissend verloren gar» liet hij tenslotte die hele partij uit handen glippen waardair de eindstand 64 werd er, AMVJ 1 eindwinnaar. (Van onze voetbalmedewe-rker TERNEUZEN In de vier de klasse van de KNVB-zater- dagvoetbal heeft Zaamslag de moeilijke uitwedstrijd naar Nieuwland met glans door staan en is dankzij een 00 ongeslagen aan de leiding ge bleven. De Zeeuwsch-Vlamin- gen hebben een sterke wed strijd gespeeld. De wedstrijd stond op 'n hoog peil met aan beide kanten enkele open doelkansen, maar de beide doellieden (Van den Ende van Zaamslag en Fritz van Nieuw land) zorgden met spectaculai re reddingen, soms met mede werking van het houtwerk, voor de 00 eindstand. Al met al geeft de gelijke stand een juist beeld van dit duel. Kra-bbendijke blijft bij de kanshebbers door eèn over winning in Wolfaartsdij-k. De thuisclub werd met 01 ge klopt- dankzij een doelpunt van Dekker na de rust. Een niet geheel onverdiende over winning, wamt Krabben-dijke had meestentijds het beste van het spel. Na de achterstand vieel Wolfaartsdijk wel wat meer aan, maar zonder ge vaarlijk te kunnen worden. Kapelle blijft in de zorgen dioor een 01 nederlaag tegen BWK. Voor de rust speelde Kapelle beter, maar het werd net voor de rust verrast door een actie van Peter Brouwers: 01. De Brabanders hielden na de rust wel het beste van het spel, maar een gelijkspel had de verhouding toch beter weergegeven. Yerseke leek al snel versla gen te worden door Chrislan- dia- Mecihielsen en Kees Moer land hadden Yerse-ke al na een kwartier op een 02 achter stand gezet. Toen pas begon Yerseke te voetballen en na dat Christiaanse de ruststand op 1-2 bracht, werd Chrislan- dia na de thee weggespeeld Yerseke was niu veel sterker, Stro-b-belaar kopte de stand ge lijk (22) en nog verdiend werd het weer door Christi aanse 32. Tholense Boys lijkt weer helemaal o-p de weg terug, Thuis werd met 1—2 van WN verloren. Door Hutgenj werd het 1—1, maar nog voor rust zongde Vermeijfl* voor 12. De Boys kregen na rust meer kansen, maar zonder succes. In de derde rang niet zo veel gespeeld. Good Luck - AZW, PTT- Hoek en Terneuzense Boys Kloetinge werden afgelast. Wel kwam Rillandia in hel veld, maar zonder succes, te gen de koplopers uit Sprang SSC won met 02. Natuurlijk weer Jaap Viergever zorgde voor de beide doelpunten. Een voor en een na de rust. Het was een verdiende overwin ning, overigens zonder dat Ril landia van het veld werd ge speeld. Smerdiek raakt in moeilijkheden. In Dinteüooid werd kansloos met 2—0 verle ren. De Brabanders toef® veel meer kansen. Vissen scoorde beide treffers (ea voor en een na rust) (Van onze sportmedewerker). HULST-AXEL-KOE- WACHT-KLOOSTERZAN- DE Heel wat Zeeuwse ama teurvoetbalclubs hebben van de competitieloze voetbalzon dag de KNVB gelaste het gehele voetbalprogramma voor de Zeeuwse zondag-amateur- voetbaleompetitie af ge bruik gemaakt voor het spelen van vriendschappelijke voet balwedstrijden om zodoende de broodnodige conditie op peil te houden. Derdeklasser HVV'24 uit Hulst oefende op het Hulster gemeentelijk sportpar-k tegen vierdeklasser Clinge. De wed strijd eindigde in een 22-ge- lij-k spel. Bij de rust leidde de thuisclub met 1—0. Het score verloop was: 10 (Hoefna gels), 1-1. (Drumont), 21, (Vlassenrood) en 22 (Bau- wens). Derdeklasser Axel speelde op eigen terrein vriendschappelijk tegen afde- Het was een leuke wedstrijd die uiteindelijk verdiend met di e uiteindelijk verdiend met 30 door het thuisspelende Axel werd gewonnen. Tonmy 'ïheilds opende na een kwar tier de score voor Axel en die 10-voorsprong stond ook nog op het scorebord bij de rust. Na een halfuur spelen in de tweede helft was het Martens die uit een kopbal na een voorzet van Tonny Sheilds de voorsprong voor Axel kon ver groten tot 20. Tien minuten voor het laatste fluitsignaal bepaalde Van Gremberghe de eindstand op 30. Vierdeklasser Koewacht iende op eigen terrein tegen afdeiingseersteklasser Ha®- weertse Boys. Va-n een klasse- verschil was niet zo erg vet, te merken, hetgeen uit he eindelijk door Koewacht te- haalde 2I-overwinning over duidelijk mag blijken, minuten voor rust "I Koewacht de score door 8®' jens en, met die stand W tevens de rust aan. Na hervatting duurde het tot achttiende minuut v°o" Koewacht er 20 van maken. Dat tweede Koewac»' doelpunt werd gescoord Ivo Wouters. Erficele min"1® daarna kon Hansweertse Bof speler Ridderhof de ach" stand verkleinen tot 2—1 daar bleef het bij. Vierdeklasser ^onteflii verloor de vriendschappen"; thuiswedstrijd tegen het "f klassen hoger spelende lf neuzen met 02. Een s"® die reeds bij de rust was reikt. Peter Dey en Hanne der Hooft waren de Terne zense doelpuntenmakers, met al een verdiende Tori® zen-overwinning. Eersteklas*' Middelburg tenslotte spc® op eigen terrein orienasc1ir pelijk tegen Breskens en wist die strijd verdiend met 2-" winnen, na een O-"?!!,, stand bij de rust. De M®* bursse doelmmten we^en scoord door Henny Wils Wim Dekker. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM - Martin Venix, de dit jaar als een komeet naar voren geko men stayer, heeft gisteren in het sportpaleis Ahoy op indrukwekkende wijae het nationale winter baankampioenschap voor amateurstayers op zijn naam geschreven. Hij ging met een voorsprong van twee ronden op zijn naaste concurrent Gaby Minneboo als eerste door de finish. Ondanks dat grote ver schil heeft de coureur uit Zevenbergschen Hoek, die eerder dit jaar tweede werd bij de wereldkampi oenschappen in Montreal en de Nederlandse derny- titel veroverde, het niet gemakkelijk gehad. Venix moest namelijk furieus strijd leveren met Minne boo voor hij de open- ba an-kampi oen op de knieën had. Negenmaal viel Venix, die als vijfde van start was gegaan met Minneboo twee plaatsen voor zich, tevergeefs de koppositie van de renner uit Heenvliet aan. Bij de vijfde aanval hield Min neboo Venix vijf ronden lang boven zich, wat een geweldig spektakel bete kende voor het recordaan tal van 4000 toe schouwers. De zesde aanval sloeg Minneboo zeer gedeci deerd af. Hij liep daarna gelijk een halve ronde uit. Dat was ook het moment dat het erop leek dat Venix Minneboo niet meer leek te kunnen ver drijven van de eerste plaats. Venix: „Toen ge loofde ik er zelf ook niet meer in. Stakenburg heeft mij echter weer in het rechte spoor gebracht". De beslissende tiende aanval plaatste Venix ze ven kilometer voor het einde van de vijftig kilo meter lange koers. Toen Minneboo bij het dubbe len van enkele achter blijvers even van de rol raakte van de motor van gangmaker Bruno Walra- ve, zag de Delbana- coureur zijn kans. On weerstaanbaar ging hij Minneboo voorbij en in de laatste tien ronden gaf hij de totaal gedemorali seerde Minneboo zelfs nog twee ronden aan zijn broek. De uitslag: 1 Martin Venix (achter Joop Sta kenburg) de 50 km in 47 38, 2 Gaby Minneboo (achter Bruno Walrave) op 500 meter, 3 Martin Rietveld (achter Frits van Duyvenbode) op 2000 me ter, 4 Jaap van de Broek (achter Joop Zijlaard) op 2200 meter. Uitslagen omlijstings programma koppelkoers: 1 Van Gerwen-Koot, 2 op 1 ronde Smit-Deusing, 4 Grootzwagers-Valentijn, 7 Stander-De Wilde; af- valkoers: 1 Huveneers, 5 De Wilde; klassemente wedstrijd: 1 Rietveld, 3 op 1 ronde Venix; junioren: rit in lijn: 1 Jacobs, 4 Van der Velden; afvalkoers 1 Th. v. Tol, 2 Van der Vel den; totaalklassement omnium 1 Jacobs, 4 Van der Velden. UTRECHT (ANP) - Als eerste gemeente in Nederland heeft de gemeente Utrecht een regeling voorbereid om sportverenigin gen in staat te stellen geschoolde trainers aan te trekken. Volgens de voorbereidings- eommissie van de regeling blijkt >n de praktijk dat sportvereni- S'ngen niet of nauwelijks in staat zijn deskundig „technisch "ader", in dienst te nemen. Het streven van de gemeente is nu uiteindelijk 25 pet. van de totale verenigingskosten voor dit doe) 'e subsidiëren De gemeente wil up deze wijze een kwalitatief en kwantitatief betere sportbeoe fening bevorderen. De voorbereidingscommissie ver wacht dat in de nabije toekomst °ok het ministerie van CRM een aandeel in de subsidiëring zal hebben

de Stem | 1974 | | pagina 10