PRODUKTIE N.S.M. PRAKTISCH GELIJK GEBLEVEN Huldiging van 49 man Aanpassing van zwakke dijkgedeelten OUDERS PLEITEN IN SAS VAN GENT VOOR HANDHAVEN SUBSIDIE FRANSE LES Protest van PTT-ers De Stem/De Vrije Zeeuw fusie MINISTER WESTERTERP: College trekt] ;eld uit oor eedlokaal stad] streek 1nwiwf i— lEL animo )OR C.A.I SAS lN GENT Hoofdplaat Sluiskil Philippine Zaamslag NORMEN WERKGROEP Terneuzen Westdorpe Sas van Gent •i met I een onzer versla^. I t VLIET Ais koord gaat met de be».? de gemeente Jei? is de voetbalclub l'n-J et volgend jaar van Z ,1I lid kleedlokaal af h ii de gratis douche Jn I water komen er dan bte douches en h« rdt gerepareerd. Deze toezegging uder J. Strijbos Tul 1 azen dinsdagavond aan' btactorgaan van Bieni Eens een bijeenkomst W. vain Terrueuzen slechte kleedlact |ue voor de voetbalw in Biervliet is een 1 die ial een hele tijd pr 1975 heeft de gemet, l-neuzen vijfentwintig ld gulden voor verbeted ji de kleedruimte op de [tóng gezet. huurschuld van (vereniging van Biervl kt de 'gemeente Terneui kwijtschelden, zoals jtactorgaan voorstelde. B voelen er niets voor óm m dergelijke handeling zij te verplichten cim bij gevallen evenzo te i n. Wethouder R.C.E. f de voor om tot een a,„ bsregeldinig te komen, ïrsohuild van de tennisa j de gemeente Temen {raagt ongeveer •vijftien 1 gulden. [iervliet krij'gt ook uwe r.-k. kleuterschool een éénkilassige of t sige school wordt is bekend. De huidige kil obool past niet meer in Iglbare kleuteronderwijs, r.-k. lagere school ree" zal in de nabije st voor het eerst de v Ir kunnen gebruiken. 1 [der Barbé konidigde dii namelijk de doortrekk de r.-k. school naar [rdstraat aan. De oni Idse aanbesteding komt nari in de gemeenteraad. DONDERDAG 5 DECEMBER 1974 D i een onzer verslaggever AS VAN GENT- De van het centraal anten leem in Sas van Gent ff het ogenblik van een le Jje. Veel Sassenaren bl«i televisie kijken via 1 trale antenne te I>r™re' de omgeving van het •k te Sas van Gent hel* ongeveer negentig pi de tv-kijkers aansM jet C.A.I. aangevraagd- lm de expliodltaitie van ■aal antenne-systeem te krijgen is het bi fv dat zeventig procent [tv-kijkers in Sas vain op het nieuwe systeem aansluiten. De hu1/ -6 van zaken stemt de [nte dain 'ook zeer tot t heid. Het centraal ant' ,eeim in Sas vain [gt een capaciteit voor a honderd aansluitingen. |eveer twaialfhandlero" sluitingen is de za1 1 haalbaar, lol gens een woordvoej de gemeente Sas van [dt de grote hoete* pliuittagen in de Bw [rt vooral veroorzaakt slechte beeldkwaliteit, f veelvuldig voorkoont Kwaidendarnme- e voigelprijs: H- h Nostra, Ovezande. tie vogels: J-P- Ti [oeigiem, Oudela»e fes). Uitslag tweede WPJ rdvogelC.D- ^aa®l fan Kiwademdainiime, pdvogel: A. PaffLj [ht, Vlissingen, le SFI lie Jomgiei, ADLM,K [me, 2e zijvogel: [ruitigianig, Kwa pijvogelA. MeJ^MVd jtr; Ovezande 4e lal 4e kal: A vd. heyle, Zorgvhet, E"ew (9 stuks). [adering nog aY het aantal uitg 3 [men krijgen. V°übJ vereiste 1uor"f" aer.sl Ikent het dan m»a Itselijke Terenlg'»fn nwoordigd mojfvan j daar het verzoek vai [inciaal bestuur |elijk naar deze I te komen. (Van onze correspondente) AXEL „Het wereldgebeu ren is ook dit jaar aan de Nederlandse Stikstof Maat schappij niet voorbij gegaan. Maar ondanks de energie-cri sis, de inflatie en de storing aan de Unit C is de produktie van de NSM vergeleken met het vorige jaar toch praktisch gelijk gebleven", aldus de heer ing. J.M. Boudewijn uit Brussel, algemeen direkteur van de Nederlandse Stikstof Maatschappij te Sluiskil, gis termiddag in Axels culturele centrum De Halle. Hier wer den maar dliefst 49 jubilarissen in het zonnetje gezet. De heer Boudewijn toonde zich verheugd, dat de achter stand, opgelopen door de sto ring, bijna geheel was inge haald. „Maar", zo zei hij, „we hebben voor dit jaar nog bijna een maand voor de boeg en in een chemische fabriek kan van alles gebeuren. Het is in deze tijd onmogelijk voorspel lingen voor het volgend jaar te doen", vond de heer Boude wijn, „maar we hopen door te kunnen gaan met de vernieu wingen en uitbreidingen van de fabriek"- De heer Boudewijn stelde voor het volgend jaar enkel# sociale maatregelen, met name ten aanzien van de pensioe nen, in het vooruitzicht. „Op het wereldvoedselcon- gres is gebleken", vervolgde de heer Boudewijn, „dat mest stoffen onontbeerlijk zijn voor de voedselvoorziening van de wereldbevolking". De alge meen direkteur deelde mee, dat het on-gevallencijfer in vergelijking met het vorig jaar iets terug was gelopen, maar dat de verzuimdagen be langrijk waren gestegen. Wat de jubilarissen (8 met een 35-jarig. en 41 met een 25- jarig dienstverband) betrof zei de heer Boudewijn: „Hoewel het vanmiddag door het grote aantal jubilarissen ee-n soort marathon-zitting gaat worden, geloof ik toch, dat we aan iedereen persoonlijke aandacht moeten schenken". Hetgeen met een toespraakje, een en veloppe met inhoud, een me daille en een diploma ook ge beurde. Vooar he volgend jaar verwacht men rond de 70 ju bilarissen. De heer Hamelink, voorzit ter van de Vaste Commissie uit de Ondernemingsraad noemde de NSM een bedrijf met toekomst en wenste alle jubilarissen geluk. De heer A. Gijsel, voorzitter van de Vere niging van Jubilarissen, dook in het verleden en schetste de economische- en bedrijfssitua ties van de jaren, toen de jubilarissen begonnen. In 1939 werd in één jaar net zoveel ammoniak geproduceerd als nu in drie weken. Ook hij feliciteerde de jubilarissen en Viswedstrijd De H.S.V. De Sahelde hield zaterdag de jaarlijkse viswedstrijd. On danks de slechte weersomstan digheden waren er toch nog vijfendertig vissers opgeko men. Na afloop deelde Sint Nicolaas de prijzen uit. Alle deelnemers ontvingen ook een banketstaaf. De uitslag: 1. C. van Dierendonck 963 punten, 2- j. Miras 865, 3. de heer Langenberg 507, 4. F. de Jong- he 428, 5. C. Pielaet 426- 6. W. de Smit 366, 7. de heer Pas- schier 356, 8- J. Boogaard 227, E. Tanghe 153. 10. E. de Waele 126 punten. De extra Prijs werd gewonnen door J. van Dierendonck. De jaarver gadering van de hengelsport vereniging wordt op 10 janua ri gehouden. Sint Nicolaas De Reisver- eniging voor Ouden van dagen 'e Hoofdplaat organiseert voor alle 65-plussers van Hoofd plaat en van Slijkplaat een Sint Nioolaasavond in café Westend ™r Moustache op woensdag 4 december. Aanvang 8 uur 's avonds. De organisatie staat bs van de bejaardensociëteit. Oe avond bestaat uit film, voordrachtjes en veel muziek. Huwelijk De heer J. Steij- aert en mevrouw E. Steijaert- Oe Waele hopen op vrijdag 6 december hun 55-jarig huwe lijksfeest te vieren. Ter gele genheid hiervan zal om half drie 's midda-gs een eucharis tieviering gehouden worden in de r.k. kerk van Hoofdplaat, ria afloop is er een gezellig aamenzijn in café Pleyte. Het •cütpaar heeft momenteel 6 Jmderen, 24 kleinkinderen en achterkleinkinderen. hun echtgenotes. Na het offi- ciële gedeelte namen de onge veer 150 gasten deel aan een .coud buffet. De jubilarissen die 25 jaar In dienst waren zijn: G. Albi- cher, R. de Baaly J. van Bun der, W. Compiet, J Destom bes, R. D'Haene, A. Dhert ,A. Dieleman, A. van Dinteren, J. van Drongelen, M. Duinkerke, K. Federman, J. de Feijter, W. Hamelink, J. van der Hooft, J. van der Hooft, A- Ivens, R. ïvens, A. de Jaeger, P. de Jonge, J Jonkman, A. de Maat, C. Malgo, J. Neels, P. Paree, J. Platteeuw, W. Pol derman, P. Peysseleire, C. de Ridder, M- van der Sijpt, Ch. Sijs, F. Stoffels, J. Stockman, J. van Tatenhove, P. Triest, J. Verbrugge, J. Verpoorte, R. van Waterschoot, E. de Witte, J. Wnllems. De jubilarissen die 35 jaar in dienst waren zijn: A. Hoek, J. Linisen, P. Luycks, C. van der Muren, A. Overdulve, P. Pladdet, A. Timmerman, B. IJsebaert. Jubilarissen Bij de NSM in Sluiskil is de heer G. Albi- cher uit Sluiskil op 27 decem ber 25 jaar in dienst. De heer Albicher begon zijn loopbaan als bankwerker. Hij is thans chef onderhoud machines in de afd. ammoniak wream, sal peterzuur en Xilocolla. De heer W. Compet uit Sluis kil is op 5 december 25 jaar in dienst. Hij begon zijn loop baan als brander in de werk plaats en is thans stoker S 1 in de afdeling centrale. Kaarting Vrijdag 6 de cember zal in café Atlanta te Sluiskil een prijskaarting „bieden zonder roem" worden gehouden. Deze kaarting is in verband met de Sint Nicolaas groot opgezet. Prijzen, die er te verdienen zijn: hammen en kalkoenen. De aanvang is 20 uur, de inschrijving vanaf 19-30 uur. De inleg per per soon bedraagt ƒ3,50. Tentoonstelling Vanaf donderdag 19 tot en met zon dag 22 december houdt de vo gelvereniging „De Sluiskilse Vogelvrienden" een districtn- vogeltentoonstelling in café Dallinga te Sluiskil. Tijdens deze tentoonstelling zullen de kampioenen gan Zeeland be kend worden gemaakt. Onge veer zeshonderd vogels zullen tijdens deze vierdaagse ten toonstelling hun snavel laten zien. Enkele vogelsoorten die te bewonderen zijn: papegaai en, kwartels, parkieten, kana ries en allerhande tropische vogels. Burgemeester J.C. Aschoff van Terneuzen opent op donderdag om 19 uur de expositie. De openingstijden zijn: vrijdag van 10-12 en van 14-22 uur, evenals op zaterdag. Op zondag van 10-12 en van 14-19 uur. Vergadering Het bestuur van het NKV te Sluiskil heeft besloten de feestvergadering te houden op 7 maart 1975. Deze vergadering zal vooraf gegaan worden door een statu taire werkvergadering op 10 februari. Vier leden treden pe riodiek af. Dat zijn: F. Bau- wens, B. van Hecke en A. van Gassen, allen herkiesbaar, P. Simonse stelt zich niet meer beschikbaar voor de bestuurs zetel. Een bingo-avond wordt gehouden op 3 januari in café Dallinga. Voor de feest- en werkvergadering is de plaats van handeling nog onbe kend Volleybalclub „Smash" is de naam van het nieuwe club blad van de volleybalclub Dourleijn te Sluiskil. Deze naam kwam naar voren, nadat in het nog naamloze blad een oproep was geplaatst om een naam te verzinnen. Op een december werd het blad door de leden van de volleybalclub officieel ten doop gehouden. Tournool De volleybal club „Dourleijn" te Sluiskil houdt op zaterdag 28 decem ber in de St. Antoniusschool een damestournooi. Dit wordt het eerste Dourleijn-tournooi Deelname is a-1 door een aantal clubs toegezegd. NeVoBo Op 7 december vindt in de sporthal „Den Dul- laert" te Hulst het tweede Ne VoBo jeugdtoemooi plaats. De volleybalclub Dourleijn te Sluiskil neemt met een dames team en een herenteam junio ren aan dit tournooi deel. Jubilarissen worden toegesproken. De Reisduif De dudven- veremiginig De Reisduif heeft die kaïmpffloeoein van 1974 be kend gemaakt- Hier volgt de lijst dier kampioenen: Vitesse oude: A: 1 F. Roegiest, 2 W. Launet, 3 H. v.d. Hemel, 4 A. Gammers, 5 J. d. Mul 6 A. Raimmeloo, 7 L. Taalman, 8 L. Breepoel, O.A.: 1 F. Roegiest, 2 H. v. d. Hemel, 3 J. de Mul 4 W- Daiuret, 5 A. Gammers, 6 L. Breepoel, 7 A. Rammeloo, 8 L. Taalman. Mdldfonid oude: 1 J. Haak, 2 L. Moerman, 3 J. d. Mui, 4 J. Ve-rhaige, 5 H. v. d. Hemel. Algemeen kampioen oude: 1 J. d. Mul, 2 L. Bree poel, 3 F. Roegiest. Jeugdkam pioen: 1 Gebr. d- Haimer, 2 K. Harms, 3 Tazölaair, 4 J. Fliat- teuiw, 5 J. Jainsens. Najiaars- kampioen: 1 F. d. Mui, 2 H. d. Klerfc, 3 L. Breepoel, 4 A. Vermedre, 5 O. Haers. Jonge A: 1 F. Roegiest, 2 F. d- Mul, 3 L. Breepoel, 4 A. d. Groote, 5 J. d,- Mul, W. Lauret, 7 L. Taalmai. Jonga O.A.: 1 L. Breepoel, 2 F. Roegiesit, 3 A. d. Groote, 4 W. Lauret, 5 F. d. Mul, 6 J- d. Mul, 7 L. Taal man, 8 Th. v. Lirn-men, 9 Gebr- d. Harner. Algemeen kampioen jonge: 1 L- Breep oel, 2 F. Roegiest. Algemeen kampioen van de „Reisduif" is geworden: 1 F. Roegiest, 2 L. Breepoel, 3 W. Lauret, 4 L. Taalman. Sint Nicolaasfeest Op uit nodiging vam het bestuur en de oudercommissiie van de Irissohoo! brengen Stat Nico laas en zwarte Piet (van daag (do.) een bezoek aan Zaamslag. Samen met de leerlingen van de apenbare schooi zall dieze avond worden gevierd in het jeuigdlgëbouw De Poort, met die ouders, ken nissen ein verdere belangstel lenden op donderdagavond 5 december om half zeven- (Vervolg van pagina 1) Het grootste deel van de besprekingen gisteren tussen de mi nister en het Zeeuwse provinciale bestuur werd in beslag ge nomen door de Oosterscheldekwestie. Bij dit overleg waren ook de dijkgraven van de vier betrokken waterschappen aanwezig. Minister Westerterp heeft allereerst het sein op groen gezet voor de gedeeltelijke verbeteringen aanpassing van zwakke dijkgedeelten. Beslo ten is dat er een technische werkgroep wordt ingesteld, waarin vertegenwoordiiin®d zullen zijn de waterschappen, de provinciale ptano logische dienst, de provinciale water staat en rijkswaterstaat. Deze werkgroep gaat onimiiidideWdjk de plannen voor verbetering voorbereiden. De technische werkgroep zal bestuurlijk worden begeleid door een stuurgroep onder leiding van gedeputeerde mr. J. F. G. Schlingemann. Beide werk groepen zullen nog deze maand opgericht worden. De overlegprocedures zijn zoveel mogelijk verkort. Op verzoek van dijkgraaf A- Geluk van Schouwen-Duiivelaind zal mi nister Westerterp gaan over- met het KNMT in De (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT In een brief aan de gemeente Sas van Gent heeft de oudercommissie van de openbare lagere school „Prins Frederik Hendrik" in Sas van Gent gepleit voor het handhaven van de subsidie voor de Franse les. De ge meente Sas van Gent heeft het plan om volgend jaar de sub sidie voor de Franse les in Sas niet meer uit te keren aan het lager onderwijs in de gemeen te. Het gaat hier om een be drag van ongeveer twintigdui zend gulden. Volgens de voorzitter van de oudercommissie, de heer J.F. Verbrugge, heeft de Franse les die na de officiële schooltijd wordt gegeven nog altijd voordelen. De Franse les is indertijd, zo'n vijftig jaar geleden, ingevoerd met het oog op het veelvuldig gebruik van de Franse taal in de fa brieken in de buurt van Sas van Gent. Deze situatie is er naar de mening van de heer Verbrugge nog. Bovendien zijn er nog andere argumenten die voor de Franse les pleiten zo vindt hij. Hij noemt er een paar: „Met het gereedkomen van het centraal antenne-sys teem krijgen we hier in Sas weer nieuwe zenders. Dat zul len waarschijnlijk Franse zijn. Verder is er in Sas van Gent geen middelbaar onderwijs. Met de Franse les worden de kinderen vast een beetje voor bereid als ze naar school moe ten in Terneuzen, waar ze in de eerste klassen van het voortgezet onderwijs ook Frans krijgen". De animo voor de Franse les is volgens de heer Ver brugge in de verschillende kernen van Sas van Gent nog zeer groot. Hij noemt een per centage van zo'n zesennegentig procent, voor wat betreft leer lingen van de vijfde en zesde klassen die dit taalonderwijs volgen. De gemeente Sas van Gent is van menimg dat ouders die het belangrijk vinden dat hun kinderen op de lagere school al Frans leren, dat ook maar zelf moeten betalen In bijzondere gevallen kan er wel een regeling getroffen worden. Het college van B. en W van Sas van Gent is trouwens ook verdeeld over de subsidiëring van de Franse les. Dit is onlangs nog gebleken uit een bijlage van de begroting van de gemeente. Een lid van het college is voorstander van het handhaven van de subsidie. Billt om die meteo-dlienst iin Zieriikzee weer in bedrijf te stellen- - De Waterschappen stonden ook positief tegenover de gedachte om op drie plaat sen langs de Oostersdhelcle materieel en materiaal op te slaan voor noodgevallen. Minister Westenterp ie ver- dier akkoord gegaan met de suggestie van de waterschap pen om de norm voor een overstramingskams in de over gangsfase scherper te atellen. In de Tweedie Kamer hanteer de de mtaiiEter een oversdhnij- dtagskiarnjs van 1:250. Dat is nu verscherpt tot 1 500- In geld uitgedrukt betekent dit dat het rijk zo'n 107 miljoen gul den beschikbaar stelt voor de gedeeltelijke dij kverbetering in plaiatts van de aanvankelijke 75 miljoen gulden. Het provin ciaal bestuur zal verder regel matig overleg plegen met de minister teneinde na te gaan welke voortgang er wordt ge maakt bij de werkzaamheden. Minister Westerterp wees gis teren nadrukkelijk van de hand. dat bet regeringsbesluit tot een stormstuwcaissondani in feite een uitstel van ander half jaar betekenden. „Er is besloten tot een stormstuw- caissond'aim. Met de uitvoering van dat werk wordt begonnen- 'Ik acht het zelfs niet uitgeslo ten, dat reeds in de eerste helft van 1975 gestart zal wor den met de houw van de bouwputten voor de caissons". Mooht over anderhalf jaar blijken diat het fumderingspro- bleem van de stormstuwcals- sondam niet kan warden opge lost, is er ook geen verdere discussie meer mogelijk: d'an gaat die Oostersch-eldie gewoon dicht. Over de compartimentering van de Oosterschelde iis ook gesproken. Er wordt een werkgroep compartimentering het leven geroepen bij mi nisteriële beschikking, maar in overleg met Zeeland en Noord-Brabant. Deze werk groep moet uiterlijk 30 april 1975 advies uitbrengen over de meest wenselijke comparti mentering. Over de comparti mentering zelf moet nog voor eind volgend jaar een defini tieve beslissing vallen. I-n hoeverre de Zeeuwse be volking nog inspraak kan le veren noemde de heer Wester terp een zaak van Zeeland zelf. De weg van de planologi sche kernbeslissing hoeft niet te worden gevolgd. Volgens de heer Kaland vindt het college van G.S., diat dieze weg wel moet worden gevolgd. Het provinciaal bestuur had ook kritiek geuit- „Bij herhaling is door de regering afgeweken van uitspraken van de Zeeuw se staten: in de zaak van het tracé van het Baialhoekkaoaat en de Oosterschelde. De Zeeu wen zijn dan wel gezagsge trouw, maar dat heeft ook grenzen", is de minister ver teld- Over de vaste oeververbin ding is nauwelijks gesproken. Dit, omdat diverse adviezen noig niet binnen waren bij de heer Westerterp. De adviezen zullen ook later worden uitge bracht dan oorsponkelijk ge pland was, zo deelde de heer Westerterp mee- Wat betreft het Baalhoekkanaaj deelde mi nister Westtrterp mee, dat hij zijn Belgische ambtgenoot op de hoogte had gebracht van het groeiende verzet hiertegen in Zeeland. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Ernstige kri tiek is gisteravond gespuid tij dens een vergadering van het gezamenlijke postPersoneel in West-Zeeuwsch-Vlaanderen op het voornemen, het postperso- neel dat thans in Breskens werkt, over te plaatsen naar het nieuwe hoofdpostkantoor in Oostburg. Tijdens deze vergadering in hotel De Eenhoorn, die werd bijgewoond door de hoofsbe stuurders Raaymakers en Kwakkenbos van de ABVA en KABO. kwam als voornaamste grief naar voren dat de over plaatsing is geregeld zonder het personeel er nauwelijks in te kennen. De reorganisatie zou 2 januari 1975 een feit moeten zijn. Het West- Zeeuwsch-Vlaamse PTT-perso- neel is niet van plan dit zomaar te nemen en verwijst naar acties van het centrale directieperso neel in Den Haag, die ook hebben geprotesteerd tegen overplaatsingen. „Deze Haagse ambtenaren, die de Zeeuwse plannen hebben uitgedacht willen zelf niet naar Gronin gen", zo werd gisteravond ge steld. De Zeeuwen willen een gelijke behandeling. Erop ge wezen werd dat- als men met. wil verhuizen, er gependeld moet worden tussen Breskens en Oostburg en dat de reiskos ten hiervoor voor eigen reke ning komen. „Wij willen niet zelf het gelag van de over plaatsing betalen'', aldus de verbolgen PTT-ers, ..want die reiskosten gaan een maandsa laris per jaar bedragen" De betrokken hoofdbestuurders hebben beloofd de zaak op te nemen in het georganiseerd overleg in Oostburg. Zij zijn van mening dat doorvoering van de huidige plannen in strijd is met eerder gemaakte afspraken. AXEL Bibliotheek Expositie, schelpenveraameling van Fer dinand Dirsever uit Axel ït.m. 19 dec.). Te bezichtigen tij dens die openingsuren van de bibliotheek. BERGEN OP ZOOM Luxor 20.00 uur: The best of the New York erotic film-festival 18 j. Roxy 20.00 uur: Bertrand in on(t)- roerend goed a-1. Museum Markiezenhof ex positie vrucht van stilleven van Marrus Schipper (t.rru 8 dec.). Dag. van 10.00-12.00 en vanl4-00-17- 00 uur. Tweede Hal Staduhis, Grote Markt Kunstwerk van de maand van dr. H. Gherinig, Bergen op Zoom- (t.'m. 31 dec.). Open ma. t.m. vrtj. van 8.30-12.30 en van 13.30-17.30 uur. Op beide Kerstdagen, op "7 dec. en op 1 jan. gesloten- GOES Grand Geen filmvoorstel ling- Museum Zuid- enNoord-Be- velanil, Singelstnaat 11, expo sitie Bijvelse bodemvondsten (t.m. 14 dec.). Open dd. t.m. zat. van 10.00-12.00 en van 13.00-17.00 uiur. HULST Den Dullaert Expositie „Hulst vanuit de luoht" (t.m. 11 dec.)- KLOOSTERZANDE R. van Kruyssen 13.30 uur: Sdhietimg voor bejaar- den- MIDDELBURG City 20.00 uur: Thunder- ball. Vleeshal, expositie van de kunstenaarsgroep WEB (t.m. 8 dec.).Daig. geopend van 10.00- 21.00 uur. Zeeuws Museum, expositie Zevenluik met bed en bezoekers van Alain Teister (t.m. 6 dec.). Werkdagen van 10.00-12-30 en van 13.30-17.00 uur. ROTTERDAM Luxor Theater 20.00 uur: Paul van Vliet met rijn one-man show. TERNEUZEN MuseumExpositie schoed- selmode „O. kom er eens kij ken" (t.m. 15 dec). Open di. t.m. zat. van 14.00-17.00 uur. VLISSINGEN Alhambra Geen filmvoor stelling. Hal Stadhuis, expositie „Ie dere dlag mdlieudag" (t.m. 18 dec.)- WESTDORPE Galerie Troutzaerte, Singel 45, expositie schilderijen van Roel Framkot (t.m. 16 dec-). Open di. tm- zat. van 9.0O- 18.00 uur, zondag van 14.00- 18.00 uur. Op afspraak ook na deze uren. Ma. gesloten. IJZENDIJKE Streekmuseum, expositie over de oorlogshandelingen in en rond West-Zeeuwsch- Vla-anderen (t.m. 19 jan-). ANTWERPEN Kon. Ned- Schouwburg 20.15 uur: „De Trojaanse wou wen" van Eurpides-Sartre. Fakkeltheater 20.30 uur: „Liefde half om half" van Alan Ayckboum. Meirtheater 20.30 uur: „Terug naar Greenwich" van Walter van den Broeck. BRUGGE Stadsschouwburg 20.00 uur: „Lieve God, ze draaien me dol", van Neil Silmon door het Groot Limburgs Toneel. GENT Schouwburg 20.00 uur: „De ploeg en de sterren" van Sean O'Casey door Ned. To neel Gent. Jubilaris Op een decem ber was de heer Ch. Nieuwen- boom vijfentwintig jaar in dienst als administratief me dewerker op het kantoor van „De Hoop" in Terneuzen. Naar aanleiding van dit feit onder ging de heer Nieuwenboom maandag een huldiging in de kantine van het bedrijf. De jubilaris werd onder meer toe gesproken door de voorzitter van de raad van bestuur van „De Hoop" de heer J.G. van der Peijl. Uit diens handen ontving hij tevens een oorkon de met daarij oehorend een zilveren gedenkpenning van de Vereniging van Handelaren in Bouwmaterialen in Neder land. Duiven De postduiven vereniging „De Eendracht" te Terneuzen houdt op zaterdag vier december een tentoonstel ling voor baar leden. De ten toonstelling wordt ingericht in café Industria op de Baandijk. De organisatie verwacht onge veer een vierhonderd dui ven. Tentoonstelling De post duivenvereniging EMM te Terneuzen organiseert op za terdag veertien december de jaarlijkse tentoonstelling- De tentoonstelling vindt plaats in de zaal van oafé Kempe te Driewegen. De aanvang van de tentoonstelling is twee uur. Vanaf acht uur 's avonds zul len een aantal activiteiten op touw worden gezet, waaronder een verloting. Duiven De uitslag vam de kampioenschappen 1974 van de duivenvereniging E.M.M. luiden als volgt: Kampioen Vi tesse (oud): A. de Bruine. Duif kampioen Vitesse: A. de Bruine- Kampioen Midfond (oud): Gebr. Zegers. Duif kampioen midfond: Gebr. Ze gers. Kampioen Fomd (oud) Gebr. Zegers. Duif kampioen Fond: Gebr. Zegers. kampioen alle jonge duivenvluchten: F. Verhelst. Duif kampioen (jong): F. Verhelst. Kampioen navluchten (oud en jong): D. Deurwaarder- Duif kampioen navluchten: D. Deurwaarder. Generaal kampioen: Gebr. Ze gers. Sint-Nicoiaas - Ook fel Westdorpe heeft Sinterklaas een bezoek gebracht. Hij was hiertoe uitgenodigd door de plaatselijke afdeling vam het N-K.V., het sociaal cultureel werk, de boerenbond, het feestcomité en de midlden- standsverenigtaig. Burgemees ter Dusarduijn sprak de hoge gast toe. Voor de muzikale op luistering zorgden de fanfare „Eikels worden bomen" en het majoretten- tamboer- en trom petters „De Flamingo's"- Na dit officiële gedeelte zet te de stoet zich in beweging voor een rondgang door het dorp. Sint Nicolaas De C.P.C. Sas van Gent bv heeft het afegelopen weekend een Sint Nicolaasfeest voor de kinderen van het personeel gehouden. Om ongeveer tien uur waren een 250 kinderen te gast op het bedrijf. In de kantine ver welkomde personeelschef C.H.M. Snijders de jonge gas ten. Daarna volgde een optre den van een marionetten thea ter. Het Philo Marionetten Theater uit Amsterdagm speelde het sprookje „De Ge laarsde Kat". Na afloop van deze vertoning deed de goede Spanjaard zijn intrede in de kantine. De Sint gaf aan ieder kind een cadeautje. Uitgave- Uitgeversmaatschappij De Stem B.V Editie Zeeland RAYONKANTOREN l'EKNEUZEN Nieuwstraat 9. tel 01150-7920 (4 lijnen): HULST: Steenstraat 14. tel 01140-375] (3 lijnen); GOES: Klokstraat 1. tel 01100-8030 (3 lijnen). KANTOORUREN Maandag t.m vrijdag 8 15 - 12.30 en 13.30 - 17 00 uur. BUITEN KANTOORUREN ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Breda Maandag t.m. vrijdag van 19 00 -20 00 uur, tel 01600-22341, zaterdag van 10 00- 11 00 uur, tel. 01600 - 49900, zondag van 20.00-22.00 uur. tel 01600 - 22341 BEZORGKLACHTEN Zeeuwsch- Vlaanderen tel. 01140- 3751 of 01150- 6297, Midden- Zeeland 01100 - 4944. REDACTIE Chef Zeeuwse redactit S C Augustijn, kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen, tel 01150 - 7920. privé Lorentzlaan 50, Terneuzen, tel 01150 -5745 algemeen redacteur Zeeland drs J Bouwmans, kantoor Klokstraat 1 Goes tel 01100 8030. privé Zuidvliet- straat 53. Goes, tel 01100 - 8138. redacteur Midden-Zeeland: G. van Berkel, kantooi Klokstraat 1, Goes, tel 01100- 8030. privé Voorburcht 37, Kapelh te, 01102 2320 redacteur voor Terneu zen en Kanaalzone P de Schipper, kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen, tel 01150 - 7920. privé Debussyhof 67, Terneuzen, tel 01150 -2639 redacteui voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen A. van der Vuurst de Vries, kantoor Steenstraat 14, Hulst, tel. 01140- 3751. pnve Beestenmarkt 21, Hulst, tel 01140-4159; Redacteur voor West-Zeeuwsch-Vlaanderen: R van der Helm. Melkweg 40. Oostburg tel 01170- 3370: foto journalist voor Zeeland: C J de Boer kantoor Nieuwstraat 9. Terneuzen, tel. 01150 -7920, privé Lange de Kreek 56, Terneuzen, tel. 01150- 3137; sportredactie Zeehnd: A. Koomen, Troelstralaan 8, Axel. tel 01155-2594 ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland: P Konings, tel. 01150-6297, ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland: C. Menu, tel. 01100-4316.

de Stem | 1974 | | pagina 5