Hulstenaar begint weer vetboiactie Aardenburg wil tinnen borden met gemeentewapen kinderen betrekken bij de natuur ALLE FRACTIES IN KAMER ZIJN VOOR HULP' VVD -ers de boer op in Z.-Vlaanderen ,,'t Voile" Luchtfoto expositie stad Kloosterzande Axel Clinge Graauw Nieuw-Namen Zuiddorpe Hulst St.-Jansfeen Terhole Kampioen van Vossenrijders komt uit Kruiningen Café-Restaurant Sint Cecilia nam afscheid van dirigent A. VAN GIESSEN GEHULDIGD MET SCHIETING DINSDAG 3 DECEMBER 1974 a ïst over twee weken *t... (excl.ontwikkelen). Leuke momenten uit het telen). ,de Kodak color II film en (Van een onzer verslaggevers) HULST De Hulstenaar L. van de Wiele zal deze winter n z,g, „vetbolletjesactie" houden. Een week voor Kerstmis krijgen de leerlingen van alle lagere scholen in Groot-Hulst ,en vetbolletje, bestaande uit dierlijke vetten en wat zaadjes, mee naar huis om in hun eigen omgeving te voederen aan vo xels als dat door natuurlijk omstandigheden vorst en sneeuw niet meer mogelijk is. vullen. „Kijk nu heibben de vogels nog genoeg te eten, je zou het biologisch evenwicht maar verstoren als je nu ging bijvoeren", aldus de initiatiel- nemer. Tevergeefs heeft hij gepro beerd ook andere gemeenten bij de actie te betrekken, zoals Hontenisse, Axel en Terneu- zen. „Die zagen het kennelijk niet zitten waait op telefoon tjes kreeg ik geen reactie. Dus beperken we ons maar tot Hulst, daar is het enthousias me om deel te nemen groot". Naast het vetbolletje krijgen de kinderen ook wat onge brande pinda's, zonnepitten en wat andere zaden mee. „De kinderen worden op deze wij ze geconfronteerd met de na tuur, zij worden er zich be wust van en er ook enigszins bij betrokken. Dat heeft alleen maar voordelen, daarom dat ik het zo graag d!oe", besloot de heer Van de Wiele. Vorig jaar is een dergelijke actie hier in Hulst een groot succes geworden. Leden van oudercomités hebben mij ge vraagd dit jaar weer een der gelijke actie te houden. Men geut er een hoge opvoedkun dige waarde aan toe, op school wordt erop ingehaakt door middel van lessen en opstellen ai ik doe heit erg graag", zo vertelde ons de heer Van de Wiele. Dankbaar is hij voor de en thousiaste steun die hij onder vindt van de heren Sponselee van Vogelwacht de Steltkluut en de heer Zegens vam jeugd en natuurwacht. „En dan zijn er nog die wat aponsoren, wat alleen door mij is het niet op te brengen. De Weren krijgen de bolletje' gratis". De bedoeling van het ophan gen van de bolletjes, liefst op plaatsen waar katten de eten de vogels niet kunnen belagen, is niet om de natuur te ver vangen, maar om die aan te Hulst vanuit de lucht gezien: de basiliek. Rally Op 15 december hiouidlt het rallyteam „De Groe ne Molen" een gezelligheidsral ly. Vanwege het 2-jarig be staan wiordt aan de rit een feestellijk tintje gegeven. 1 Liberalen geconfronteerd met de oogstellende in Vogelwaarde. Op de voorgrond het statenlid mevr. Maris-Koster. Hengelen De hengelaars vereniging Geduld Overwint Alles, houdt zaterdagmiddag voor haar leden ter afsluiting van het seizoen 1974 een hen- gelwedstrijd op binnenwater. Gevist zal worden in de wa tergang tussen Axel en Zuid- dorpe. Begonnen wordt om twee uiur. De prijsuitreiking vindt plaats in het culblokaal van de vereniging, café De Witte Leeuw aan de Molen straat in Axel. Prognostiek Aan de prog- nostiekwedstrijd die in café De Landbouw te Clinge werd gehouden, hebben 114 perso nen deelgenomen. De winnaars waren: L. Segihers, A. Ploeg makers, J. de Wit, R. de Bruyn, R. van Gaever, G. Se- gers, M. Mariman, A. van Poe- le, J. Mens, J. Kerckaert, H. Suy, A. v. d. Walle, J. v. d. Kelen en mevrouw Bracke. De extra prijs werd gewonnen door G. Segers. Gift voor zwembad Tij dens de sinterklaasviering in huize De Sterre, zondagavond, waarop naast bestuur en di rectie van huize De Sterre ook het bestuur van Sport Steunt Zonneveld aanwezig was, heeft laatstgenoemde instantie een leuk sinterklaaspresentje afgegeven. Het was de bijdra ge van de stichting Sport Steunt Zonneveld aan het zwembad dat men bij de Ster re gTaag wil bouwen. De bij drage was f 3.500 waardoor het totale bedrag dat deze stichting voor het zwembad van De Sterre heeft gereser veerd kiwam op f 10.500. Het hoeft geen betoog dat men bij De Sterre zeer ingenomen was met deze gift. Feestavond Zaterdaga vond vond de traditionele feestavond plaats van de wa tersportvereniging .,De Saef- tinge" in het gemeenschaps huis. Na een feestmaaltijd volgde een geanimeerd samen zijn van Belgische en Neder landse watersportvrienden. Een dansorkest verzorgde de muzikale omlijsting tot in de late uurtjes. Sint Nicolaasfeest In het gemeenschapshuis werd de Sint verwelkomd door de fan fare en drumband „Nooit Ge dacht", nadat die een rond gang maakte door het dorp. In het gemeenschapshuis hadden zich inmiddels talloze kinde ren met hun ouders verza meld. De kinderen kregen van Sint en zwarte Pieten snoep. een onzer verslaggevers) SRESKENS „Wij zijn ^schrikkelijk onder de in- j, i v?n 4e noodsituatie van L'aT>ouw in Zuidwest-Ne- "et is een regelrechte als V1)lgens ons dan ook krh,-? .ramP dient te worden spoedil VV'i h°Pen op een lands!,'' ,ref>c"nS waarbij a iroffen ^dragen aan ge- ivoriu 'ail<ibouwers kunnen °en gedaan". TVhu^den gisteravond die ede Kamerleden na Waailkens en Dees, Zee,,,!?, inspectietocht door jjpwsch-Vlaanderen waarbij 0o2Stnf^cMende, door de I Pinkelen getroffen land bouwbedrijven hebben be zocht. Zo'n beoogde uitkering zou tot stand moeten komen na overlag, tussen bedrijfsleven, landbouw en de regering. „Het is a priori niet onze taak de hoogte van de uitkering vast te stellen. Politiek kunnen wij alleen inspringen als geen overeenstemming zou worden bereikt", aldus de heer Tuyn- man, voorzitter van de kamercommissie voor bouw. due stelde dat snel een beslissing moet worden men ooi een einde te mak aan de onzekerheid die thans onder de boeren heerst. „Van die onzekerheid zijn we erg geschrokken", aldus de heer Waalkens. De kamerleden konden zich volledig scharen achter een motie van de Zeeuwse 'Land- bouwmaatschappij (ZLM) dat een uitkering gebaseerd moet zijn op de werkelijk gemaakte kosten van de landbouwer voos* elke hectare niet geoogst prodiuikt- „Detailkwesties zullen dan nader nog geregeld moeten worden, zoals die voor boeren die wel geoogst hebben, maar hun produkten afgekeurd zien, en voor aanverwante bedrij ven, zoals loon- werk- en me- chaeisatiebedrijven die ook di rect getroffen zijn", aidus de VVD-kamerleden. Zij wezen er op dat alle fracties in de Tweede Kamer van mening zijn dat de landbouw in Zuid- gelwaarde, lanidkenkje, bezochten gis- boerenbedrijven in Vo- Biervliet, Water- en Schoiondiijke. Ook bekeken zij de werk- in het militaire itrurn iin Wateriandkerk- je (waar burgemeester A. Schipper van Oostburg zich bij het gezelschap voegde) en het oogsthulpcentrum onder leiding van de heer Cammaert in de landbouwpraktijkschooJ in Scho'onidijke. Jaarvergadering De Nieuw-Namense biljartvereni ging OBK heeft zaterdag zijn jaarvergadering gehouden in zaal Thilleman. De jaarverga dering van deze vereniging heeft altijd een feestelijk tint je, zodat de leden voordat voorzitter F. Blommaert het openingswoord uitsprak aanzaten aan tafel. In zijn openingswoord memoreerde de heer Blommaert het overleden lid de heer Gustaaf Deckers, waarna de vergadering een minuut stilte in acht nam. Aan de jaarvergadering was ook een onderlinge biljartwedstrijd verbonden, die gewonnen werd door het koppel R. Vle gels en F. Blommaert, 2 H. Crombeen en W. van Roeyen, 3 P. Praet en E. Coenen Voor de dames werd een tritsing gehouden waarvan de uitslag luidde als volgt 1 dames van Roeyen en Verdikt, 2 dames Coenen en Praet, 3 dames Thilleman en Bosschaert, Sin terklaas had ook nog acte de présenee gegeven en voor de dames een boterletter en voor de heren een flesje drank ach tergelaten. Sinterklaas Sinterklaas heeft afgelopen weekeinde ook een bezoek gebracht aan Nieuw-Namen waar hij vanaf de pastorie feestelijk onthaald en begeleid werd naar het verenigingsgebouw. Voor de muzikale medewerking zorgde fanfare de Scheldezonen. He laas was het slechte weer ook ln Nieuw-Namen spelbreker zodat van een rondgang door het dorp moest worden afge zien. Voorzitter A. Kint van het sinterklaascomité heette de goedheiligman en zijn zwarte Pieten welkom in het verenigingsgebouw. waarbij hij de wens uktsprak volgend jaar de Sint en zijn gevolg in een beter, nieuwgebouwd, ver enigingsgebouw te mogen ont vangen. Sint-Nicolaas dankte daarop de heer Kint voor de ontvangst en gaf met gulle hand pakjes aan de vele kin deren, die tijdens zijn bezoek aan Nieuw-Namen aanwezig waren. Schieting In café Cen traal werd een palingschieting gehouden waaraan door 57 schutters werd deelgenomen. De uitslag hiervan was: hoog vogel W. de Boey uit Zuiddor- pe, eerste zijvogel C. Puylaert uit Zuiddorpe, tweede zijvogel R. Belaert uit Bergen op Zoom. Grootste aantal klein p vogels met 4 stuks, mevrouw De Block uit Zuiddorpe. Vol gende schieting zaterdag 7 de cember om 14.30 uur. (Van een onzer verslaggevers) HULST Momenteel is in de hal van het cultureel cen trum Den Dullaert door het Hulster gemeentebestuur een expositie ingericht van lucht foto's van de gemeente en op de gefotografeerde gebieden betrekking hebbende geldige bestemmingsplannen. De expo sitie is de eerstkomende 14 dagen dagelijks te bezichtigen op die tijden dat ook Den Dullaert geopend is. Het is de bedoeling dat de expositie daarna op toernee gaat door de overige woonkernen van de gemeente Hulst. Geven voor leven De ac tie ..Geven voor leven" heeft in de gemeente Hulst in totaal f 39.360 opgebracht. Het leeu- wedeel kwam uit de kern Hulst f 23.388 gulden. De op brengst in de overige kernen was: Graauw f 2570, Clinge f 4.175, Nieuw-Namen f 2.514, Sint-Jansteen f 4.065, Heikamt- Absdale f 2.522, woonwagen kamp klein Hulst f 126. De Statie Buurtvereni ging De Statie heeft Sint-Ni- colaas bereid gevonden om op woensdag 4 december een be zoek te brengen aan de kinde ren van de buurt. Dat zal ge beuren in hotel Van Oosterom. De kinderen worden er om halfdrie verwacht. Er wordt begonnen met de vertoning van een tekenfilm. Badmintonclub De bad mintonclub Steen houdt op za terdag 7 december de jaarlijk se feestavond in café Den Gouden Arend. De club houdt wekelijks oefeningen en trai ningen op donderdagavond in het gymnastieklokaal. Het be stuur zoekt nog een aantal nieuwe leden, vooral heren zijn zeer welkom in de club. Toneel In tegenstelling tot wat in deze krant was aangekondigd zal de toneel groep Terhole het blijspel „Betalen om 7 uur" niet aan staand weekeinde opvoeren, maar pas in januari. Een juiste opvoeringsdatum is nog niet bekend. (Vam een omaeir vensilaiglgeivers) AARDENBURG B. en w. van Aardenburg stellen de ge meenteraad tijdens de verga dering van dinsdagavond 3 de cember voor om voor een be drag van ƒ1550 vijfentwintig tinnen borden met daarop het gemeentewapen te kopen. De ze borden zullen bij bijzonde re gelegenheden als relatiege schenk worden gebruikt. Van de raad wordt tijdens deze vergadering een principe uitspraak verwacht over de grondslag voor de in de toe komst in te voeren onroerend goedbelasting. B. en w. stellen voor als grondslag de waarde van het onroerend goed in het economisch verkeer te nemen. Later krijgt de raad nog een voorstel over het tijdstip, waarop de nieuiwe belasting zal worden ingevoerd. Ook zal aan de raad geld moeten wor den gevraagd om de eigen, dommen door deskundigen te laten taxeren. Een ander voorstel, dat dins, dagavond aan de orde komt, handelt over het verhogen van de tarieven voor de gymnas tiekzaal. De huidige tarieven dateren namelijk al vanaf 1967. Voorgesteld wordt nu om het tarief voor het gebruik van de zaal één uur per week gedurende het hele jaar van ƒ120 op ƒ150 te brengen- Voor één uur per week in de win terperiode wordt het tarief van 90 op ƒ125 gebracht en het zomertarief van ƒ50 wordt nu f 75. Ook worden tarieven ingevoerd voor het gebruik van de hal van de gymnas tiekzaal. Die worden de helft van de tarieven, die voor de zaal gelden. De tarieven voor incidenteel gebruik van de zaal gaan met ongeveer vijftig procent omhoog. Ter sprake komen ook enke le suibsidievoorstellen. Voor het Sinterklaasfeest willen b. en w. de winkeliersvereniging (Van onze correspondent) HULST De beslissing in de A-klas voor het open club- kampioenschap van de rally club De Vossenrijders uit Hulst is zondag in de laatste oriëntatierit gevallen. J. van Nieuwenliuyzen uit Kruinin gen kwam in het bezit van dit kampioenschap door deze 40 kilometer lange oriëntatierit te winnen. Uitslag A-klas: 1. J. van Nieuwenhuyzen, Kruiningen, 202 strafpunten; 2. mevr. Vos, Roosendaal, 219; 3. D. van Hoorn, Hoek, 273; 4. J. Thuy, Heikant, 331; 5. G. Hemelaar, Terneuzen, 396; 6. J. v.d. Ha gen, Vlissingen, 429; 7. L Wouters, Vlissingen, 444; 8. A de Bart, Schoondijke. 453; 9 D. van Sandijik, Kruiningen 492; 10. A. Hollestelle, Goes 503. B-klas: 1. G. Gernaert, Oost- Souburg, 406 strafpunten; 2. J. de Loos, Oostburg, 416; 3. J. Meerman, Oost-Souburg, 448; 4. M. Coppens, Oost-Souburg, 501; 5. J. Biese, Middelburg, 501; 6. F. Moens, Vlissingen. 513; 7. C. van Luyk, Goes, 514: 8. J. Ferket. Hulst. 515: 9. J. Allefs, St.-Jansteen. 570: 10. W. Smet, Koewacht, 600. Clubkampioen in de B-klas se is geworden G. Vonck uit De Klinge (B>. WARVO ƒ300 geven, voor de rijtoer, die de bejaarden dit jaar hebben gehouden, willen b. en w. ƒ272 bijpassen en voorgesteld wordt niet in te gaan op het subsidieverzoek van de oudervereniging ..Voor het Zorgenkind." (ADVERTENTIE) Bierkaaistraat 8 Hulst Telefoon (01140) - 3444 De zaak voor een gezellig dineetje - bijeenkomst - vergaderingen Tafelreservering is aanbevolen Keuken open tot 21.00 uur Dinsdag gesloten (Van onze correspondent) KOEWACHT Het r.-k. zangkoor Sint-Cecilia in Koe wacht iheeft tijdens een af scheidsreceptie op zijn jaar lijkse teerdag afscheid geno men van dirigent P. Apers. De heer Apers, die ruim 20 jaar het wel en wee van het koor heeft meegemaakt, moest zijn functie neerleggen wegens de drukke werkzaamheden die het wethouderschap van de gemeente Axel voor hem meebrengt. „Het is voor mij niet meer mogeijk de functie van diri gent aan te houden", aldus de heer Apers die zei met plezier zijn taak te hebben vervuld. Het zangkoor in Koewacht, bestaande uit 30 dames en 4 heren, heeft inmiddels in de persoon van de heer P. H. de Punter uit Sint-Jansteen, die al dirigent is van de zangko ren in Clinge en Heikant, een nieuwe dirigent gevonden. Het zangkoor koos ook een nieuw, volledig uit dames be staand, bestuur. Voorzitster werd mevrouw Ton van Nieu- lande-Jansen, secretaresse me vrouw Gerda Baert-Van Pa- melen en penningmeesteresse mevrouw Maria Martens-De Gronckel. Door het bestuur wordt hard gewerkt aan een ledenwerfac tie, waarbij men vooral man nelijke leden wil aantrekken. Als dat lukt, wil men zo mo gelijk met Kerstmis al meer stemmige gezangen ten gehore brengen. (Van onze correspondent) HULST De Hulster schutter Alfred van Giessen vierde afgelopen zondagmid dag tijdens een jubileumschie- ting in café S. Blommaert aan de Stationsweg te Hulst zijn 50-jarig schuttersfeest. De heer Blommaert bood hem na mens café Station een cadeau aan. De jubilerende schutter kon zich gelukkig prijzen wat be treft net aantal deelnemende schutters. Dat waren er 56. De hoog-vogel ging naar A. van Gassen uit Hulst. Dezelfde schutter eiste ook de eerste en tweede zijvogel voor zich op. De meeste vogels, drie stuks, waren voor A- Vonck uit St.-Jainsteen.

de Stem | 1974 | | pagina 7