Ernstig gewonden bij botsing BAZAR IN T TREFPUNT contactlens - specialist AN VC bosch MALPERTUUS WACHT OP HORECA UNISTRATEUR ]Vloe? maar voldaan Zoutgehalte in kanaal vaak te hoog Ruzie om bruidschat AwlM Sint zaterdag naar Kloosterzande stad streek OSENDAAL RIOLERING VERSTOPT? Berg Co. STEREO APPARATEN adverteren in deze krant Verkoop bij executie Uitslag trekking loterij cle Deltazanger Axel Recreatie Terneuzen Clinge SINTERKLAAS ZONDAG IN NIEUW-HULST pONDERD'AG 28 NOVEMBER 1974 olledige boekhouding te be- ima SPD, terwijl enige erva- ndheid met moderne boek- van dit blad. en 2 om Wij Komen met ora. W AT KKOOMPRES80RS leen hak- of breekwerk meer Ook reparaties en vernieuwingen M VAN GINNEKEN Scharen burgstraat 38 TeL 01600 - 41919 Breda n HUIS 7 T n HYPOTHEEK 7f n TAXATIE 7 D VERZEKERING? (Anno 1 896) Nw. Ginnekenstraat 43 Tel. 01 600-24421*-Breda Complete Philips Stereo Hifi Set 53,50 per maand 1014,— 24 x (p.l.) SAS VAN GENT Tel. 01158 - 1938 Gentsestraat 4 Autoverz. per kwartaal. Met 40 procent no-claim. Incl. £r. kaart alarmservice en rechtsbijstand. Bij schade slechts 20 procent no-claim verlies 40 procent wordt dus 2procent. Bel. ass. k'ant. Gat. WA AR W.,de graaf,- 5000 45 103 Sportiaan 6,6000 49 112 M'burg, tele- 7000 49 118 foon Ó11Ö0 8000 51 126 28Ó35'(4 1.) 9000 52 132 Dïréctè dekking per telef- een belangrijk onderdeel voor een gezond en modern zakenbeleid een weldoordacht# beslissing passend in dit gezonde en moderne mli i nl »el#id welke zal worden gehou den op 2 december 1974 te elf uur. ten laste vain J.P.M. van Mosseveld van roerende goederen welke zich be vinden te Loon op Zand, Kerkstraat 38 en van Hees wijkstraat 96 te Kaatsheu vel. De verkoop vangt aan om elf uur in het perceel Kerkstraat 38, bezichtiging om tien uur, voortzetting om twee uur in het per ceel v. Heeswijkstraat 96, bezichtiging om één uur. De goederen bestaan uit: Meubilaire goederen Hotel-café en Frituurinventaris en wat verder te koop zal worden aangeboden. De verkoop geschiedt a contant zonder opgeld. De Deurwaarder met de executie belast. Th. v. Gessel van de Vogelvereniging le prijs 969 draagbare t.v. 2e prijs 536 Kinderfiets 3e prijs 967 draagbare radio 4e prijs 1080 Lamp 5e prijs 1279 Een fles tafel wijn Prijzen afhalen bij de heer D. Dekkers, Pr. Christma- straat 21, Helwijk (gern' Willemstad). MOREEL HOOG BIJ SOLDATEN (Van een onzer verslaggevers) HULST Moe, maar voldaan over de soms verbazend grote hoeveelheden aardappels en uien. die men gezamenlijk uit de Zeeu'wsch-Vlaamse klei had getrokken hebben de honderden mi litairen, die ingeschakeld zijn bij het binnenhalen van de verdron ken oogst, gisteravond hun k arl'c—t eer ongezocht. Het mo reel was gisteren uitstekend, zo wist het brigadecommando in Zaamslag gisteravond te melden. Vanaf de veilden laat zich in ieder gevail steeds vaJker een oogstlied horen, speciaal door militairen in het Oost- Zeeuwsch-Vlaamse gecompo neerd. Tevreden over de gang van zaken liet zich ook briga decommandant generaal J. Makkirak, die verantwoordelijk is voor het in Zeauiwsoh-' gerdie manschappen, uit. Gis termorgen maakte hij een in spectietocht langs lende provisorische sen. „Hoewel we Zeeuwseh-Vlaanderen m vertrekken, zonder dat we van tevoren wisten op welke plaatsen we terecht zouden komen, is het kwartier maken, dank zij de vele en goede medewerking, dlie we vanuit de gemeentebesturen en de burgerbevolking hebben ge kregen toch vrij soepel ver lopen", zo liet hij zich uit. Brigadecommandant Mak kink toonde zich bovendien gelukkig met de accommoda ties, die voor het onderbren gen van de manschappen, wer den aangeboden. Aiieen in Sas van Gent, waar zo'n 500 mili tairen aijn gelegerd, zijn wat te weinig voorzieningen aan wezig, zo zei hij. Gisteravond deelde het brigadecommando mee, dat men vrijdagochtend een 150 tot 170 militairen on der hoopt te kunnen brengen in de buurt van Hulst. Volgens generaal Makkink zou de legerleiding er niets op tegen hebben gehad wanneer drie weken eerder een beroep op het leger was gedaan- „Toch verliezen we vrij veel met deze opdracht", zo zei hij, „al is dat niet gemakkelijk in geld uit te drukken. De oplei ding van verschillende onder delen wordt hierdoor vier a Generaal Makkink inspecteert de kwaliteit van de vijf weken vertraagd en bo- r vendlien zijn er veel militairen groente. onder de heipers bij de oogst, dde binnenkort afzwaaien. Dat betekent, dat die nieuwe lich ting met minder goed onder houden materiaal zal worden geconfronteerd". Overigens heeft het tager ook baat bij de oogsthuipactie. Door de 131 rayon ver- bmdmgscompagnde, die in Zeeuwseh-Vlaanderen is inge zet, wordt nu voor de eerste nieuw telex-systeem teel gebruikt. De milli- houder namelijk contact :ar via een ei! municatiesysteem. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN .,We zitten wat het zoutgehalte van het kanaal van Gent naar Terneu- ten betreft inderdaad vaak bo ven de maatstaf van het trak taat". Met deze uitspraak be vestigt ir- M.W. van der Hoff van de Rijkswaterstaat in Ter neuzen een van de conclusies vin een Belgisch rapport als het kanaalwater te veel zout bevatten. Het betreffende rapport is uitgebracht door het laboratorium voor industriële scheikunde van de universiteit Is Gent. Het zoute water komt in het kanaal terecht via de sluizen k:j Terneuzen. Dit ondanks csn luchtbellenscherm, dat het leewater moet tegenhouden. Hit scherm werd in 1968 in gebruik genomen. Ir. Van der Hoff over dit zoutwaterkeren- ss soherm: „Dat scherm pro ofed liet zoute water tegen te houden Het werkt wel maar n>et voor de volle honderd procent. Laat ik zeggen voor zestig a zeventig procent". Direct achter de sluizen van 'erneuzen bevindt zich ook een zogenaamde „zoutvang", een verdieping in het kanaal ®e gebaseerd is op het idee zout water zwaarder is °Jn zoet water. Toch hebben Ie Belgische onderzoekingen ("'gewezen dat het zoutgehalte ln net kanaal sinds afgelopen romer abnormaal hoog is. Vol gens de heer Van der Hoff is niet zo. Hij stelt dat er 'oh in het kanaal op het ogenblik minder zoutdeeltjes Per liter bevinden dan nor maal. Di het hogere zoutgehalte an het kanaalwater gevolgen (Van onze correspondent) TERNEUZEN De Terneu- zeuse gemeentepolitie heeit twee Turken ingesloten we gens ontvoering in Gent (B) van een 18-jarig Turks meis je. Daarbij was ook de 16-jari- ge toekomstige oruidegom van het meisje betrokken, dat te genover de politie verklaard heeft, door vier landgenoten met geweld in een auto te zijn gesleept, eerst naar Axel en later naar Terneuzen in een pamd aan de Debussy hof, bij Turken te zijn onderge bracht- De vader van het meisje deed. aangifte bij de politie. Aanvankelijk werd de poliiie in de Terneuzense woning niet toegelaten, maar toen dit daar na wel gebeurde werd daar nderdaad het meisje aange troffen. Bij het verhoor bleek dat de familie van de aan staande bruidegom aan de ou ders van het meisje vijftigdui zend Belgische frank als bruidsschat zou betalen. Daar er slechts dertigduizend frank betaald werd, ontstonden er moeilijkheden. De twee Tur ken. waarbij de aanstaande bruidegom, E.G.. werden tot woehsdagmlddae drie uur vastgehouden. Tegen hem en tegen de andere verdachte, de hewoner van het pand in de Debussyhof werd procesver baal opgemaakt Sclielpententoonstelllng Vanaf dinsdag 3 december tot -n met vrijdag 19 december is m de bibliotheek te Axel een senelpententoonstell'.iinig te be zichtigen Te zien is de schei penverzamelmg van de Axelse inniddefllbare scholier Ferdinand Driever. Hij richt de expositie ook m- en en arader is tijdens de openingsuren van de bibli otheek op bovengenoemde da gen te bezichtigen. In de buurt vain Graauw is inmiddels een eerste slachtof fer aan het oogstfront geval len. Een van de mildtaairetn raakte daar zodanig onder een gekantelde kar met uien be dolven, dat hij met een knie- womd in het ziekenhuis van Hulst moiest worden opgeno men. Het commando in Zaamslag heeft intussen beslo ten oim vandaag een zieken zaaltje in te richten in Sluis kil. Diaiarir. zou plaats zijn voor ao'n twintig ziekie solda ten Tot nu toe zijn er in de verschillende provisorische le gerplaatsen uvoraigens pas twee a drie door ziekte uitge vallen militairen gemeld- Voo-r de medische verzorging van de soldaten in Zeeuwseh- Vlaanderen zijn vier militaire artsen aanwezig- Een daarvan wordt binnenkort waarschijn lijk teruggetrokken. Inmiddels wordt vanuit de burgerij op verschillende plaatsen geprobeerd om reere atiemogelijkiheden voor de mi litairen te scheppen. Op een aantal plaatsen zijn al televisietoestellen ge installeerd. In Hulst wordt de mogelijkheid om voor ver tier te zorgen vanavond be sproken tijdens een vergade ring trassen vertegenwoordi gers van de sportraad, de jeugd raad, jeugd en muziek. Den Duilaert, het gemieenschaps- werk, het gemeentebestuur en de geestelijke verzorgers. Het is de bedoeling volgende week volleybal- en zaalvoetbalcom- petdties op te zetten tussen burger- en militaire teams. In Hulst wordt verder gedacht aan de mogelijkheid van video demonstraties het vertonen van films, een toneelvoorstel ling enz. De verschillende ver- 'araiginigen. die gebruik maken van het Houteiikwartier heb ben bovendien ruimten afge staan aan de militairen. De soldaten, die vp het ogenblik meehelpen met de oogst, zullen komend weekein de nauwelijks de kans krijgen om op adem te komen. Ze mogen dan weliswaar afreizen naar hun dioor het hele land verspreide woonpli zondagavond moet weer irn de gearriveerd. Voor de eorveërs onder de m Hulst gelegerde soldaten bestaat er bo-vendiien een grote troost. De aardappels worden geschild in de machines, die in net Hulster ziekenhuis staan. (Van osize correspondent). SLUISKIL Bij een ver keersongeval op de Oud Ze- venaarspolderstraat nabij de brug te Sluiskil zijn gisteren avond twee autobestuurders T.S. uit Kru-ningen en i'.L. uit Terneuzen, vrij ernstig ge wond. J.H. uit Krabbendijke en, P.A.M.S. uit Hansweert die bij de man uit Kruiniragen in de auto zaten werden licht ge wond. Het ongeluk gebeurde toen S. een militaire truck en een personenauto inhaalde en bij het invoegen naar rechts een landbouwtrekker met twee aanhangwagens voor zich zag. Om een botsing te ver mijden reed hij opnieuw naar de linkerweghelft waar hij met de hem tegemoetkomende Terneuzen aar in botsing kwam. De slachtoffers die de eerste hulp van dokter Van Haelst uit Sluiskil kregen werden per ambulance naar het Sluiskilse Elizabethziekenhuis' gebracht. De twee inzittenden die lichte verwondingen hadden opgelo pen konden na onderzoek naar uuis keren. Toen de gemeentepolitie van Terneuzen ter plaatse Kwam hadden de militairen, die in de truck zaten, zodanige ver keersmaatregelen genomen dat verdere ongelukken op de drukke weg achterwege ble ven. (ADVERTENTIE) Inbraak Inbrekers hebben in het café Industria aan de Baandijk te Terneuzen uit de iade een bedrag van tweehon derd gulden gestolen. Zij kwa men binnen via een raam van het herentoilet. "te:":; ."te I ïSL f IJgjijf.,jjKfef Mf "1 - heeft voor de akkers langs het 1» anaal kan hij niet zeggen, wnmige landbouwers vinden wel een probleem. Rijks aterstaat is al een tijdje be- 8 met een onderzoek naar de Sjte gevolgen van de vet? g 'an®s kanaaloe- bosch optiek Let u eens op het ANVC-bord dat wij voeren. Dat is het bewijs dat wij als erkend en gediplomeerd contactlens-specialist zijn aange sloten bij de Algemene Nederlandse Vereni ging van Contactlens-specialisten. Voor u de meest volledige garantie voor een vakkundige bediening, als u contactlenzen wilt nemen. Korte Nieuwstraat 3 Hulst, tel. 01140 - 2327 Noordstraat 43 Terneuzen, tel. 01150 - 4677 Prijskaarting In café 't Voske bij Huub Leys wordt zaterdag een prijskaarting ge houden. De prijzen bestaan uit coteletten, kippen en wor sten. Via een verliezersronde worden ook de aanvankelijk wat minder gelukkigen in de gelegenheid gesteld prijzen in de wacht te slepen- De kaar ting begint om acht uur 's avonds. Een zéér druk bezoek op het faney-fair in dienstencentrum 't Trefpunt. (Van onze correspondente) AXEL De geur van ver sgebakken oliebollen deed weldadig aan voor een ieder die gisermiddag de kou en de regen liet voor wat het was en zijn vertier zocht op de bazar van het bejaarden diensten centrum 't Trefpunt aan de Singelweg in Axel- Geen won der dat het er gistermiddag lekker druk was. De vrij willigst ens, die de Kramen bezetten, hadden han den vol werk om al hun klan ten te bedienen. Wie niiet wou sjoelen, kon een gokje wagen up ae Buut van Gies, terwijl net rad van avontuur prachti ge prijzen ter beschikking stelde Raadspelletjes waren er ook in overvloed en wie zijn ge'd liever op een andere manier besteedde kon goed te recht bij de kamer met ndwerkartikelen, die de be jaarden in het afgelopen Jaar (Van een onzer verslaggevers) CLINGE Het bestuur van het gemeenschapscentrum Malpertuus in Clinge is niet bereid om zonder meer een vergadering uit te schrijven, waarop men samen met verte genwoordigers van de horeca, kan gaan praten over de para- commerciële activiteiten, die volgens de horeca in Malper tuus worden bedreven. Dat zegt voorzitter F. Plas- scnaert van het Malpertuus- bestuur als aanvulling op zijn reactie in De Stem van giste ren. De heer Plasschaert zei in die reactie, dat het niet zijn bedoeling is een onderonsje te hebben gemaakt. Nieuw warei ae haindwerkpr'ldufkten van uracramé. De tassen, ceintuurs en piamtenboilen gingen vlot van ae hand Speciaal voor het jonge grut kwamen sinter- daas en zijn knechten ook nog een bezoekje brengen. Trefpumtleidster mevrouw T. Versteeg-Bpuwman kon aan hef eind van de dag terugkijken op een gezellig feest. (Van onze correspondent) HULST Traditiegetrouw wordt door tante Alie en Guust en hun trouwe mede werkers weer een Sinterklaas feest georganiseerd voor de 'zinderen van niéuw-Hulst, en vei op zondagmiddag 1 de cember. Om ongeveer 14.00 uur zal de Sint met zijn zwarte pie ten, muzikaal begeleid door „Drumband Hulst" een rond rit maken door nieuw-Hulst. Daarna om ongeveer 15.00 uur zullen de kinderen in café Ly- baart te Hulst bij tante Alie en Guust worden getrak teerd. maken van het gesprek dal met de horeca moet plaatsvin den. Hij wenst een openbaar gesprek. Volgens de heer Plasschaert hebben horeca-vertegenwooi- digers het Malpertuus-bestuur in een hrief verzocht een ver gadering over de omstreden kwestie uit te schrijven. Als antwoord daarop heeft het be stuur volgens de heer Plas schaert ongeveer een maand geleden een brief terugge stuurd, waarin gesteld wordt, dat niet zij, maar de horeca zelf maar een desbetreffende vergadering moet uitschrijven. Up deze brief is, zo zegt de neer Plasschaert, nog geen antwoordt terug ontvangen. „Wij zijn de aangevallen partij. wij hoeven de horeca toen met te verzoeken met ons aan de tafel te zitten. De noreca moet ons verzoeken om met hen over de zaak te gaan oraten", zo zegt de heer Plas- scnaert Volgens hem is het Malper tuus-bestuur overigens best bereid tot een ;gesprek, maar dan wei onder énkele uitdruk kelijke voorwaarden: het moet ven open gesprek worden met de pers, het overlegorgaan NKV in groot Hulst en verte genwoordigers van de horeca in Clinge erbij „Wij zijn niet bang voor een -.esprek, aldus de heer Plas schaert, want we willen de beschuldigingen van de hore ca. die wat ons aan gaat niet waar zijn, weeriegen. Er zijn heel wat punten in het door de horeca uitgebracht rapport, die niet kloppen. Wij doen met Malpertuus de horeca geen oneerlijke concurrentie aan". (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE Ko mende zaterdag brengt Sint- Nicolaas zijn jaarlijks bezoek aan Kloosterzande. 's Middags om kwart over één arriveert de goedheilig man in Hoek en Bosch, waar hij wordt opge wacht door de harmonie uit Kloosterzande, die de Sint zal begeleiden tijdens de rond gang. Het gemeentebestuur heet de Sint om kwart voor twee welkom in de brandweerka zerne op het Hof te Zandplein. De Sint hoopt dat dan ook de ouders met de kinderen, die nog niet naar de kleuterschool gaan te ontmoeten. Ook ande re belangstellenden zijn dan welkom. Na de verwelkoming zet de Sint. zijn rondgang voort. Om halfdrie bezoekt hij de kleu terschool. Na het bezoek van de Sint aan de kleuterschool rijdt hij weer verder tot hij om onge veer 6 uur het bejaardentehuis gaat bezoeken. De route van de Sint ziet er ais volgt uit: kwart over één: vertrek Hoek en Bosch, Pools- plein, Cloosterstraat, kwart voor twee aankomst Hof te Zandplein, kwart over twee: vertrek Hulsterweg, Alexan- derstraaf, Emmastraat, Mar grietstraat, Narcisstraat, Cro- cusstraat, Leliestraat, vijf over halfdrie aankomst kleuter- schooi, vier uur vertrek van kleuterschool, Groenendijk, Geraniumstraat, Past. Smul- dersstraat, Anjerstraat, Cloos terstraat. Hof te Zandeplein, zes uur bejaardentehuis Groe nendijk.

de Stem | 1974 | | pagina 7