OEK Jn Merckx: in Rotterdam in Antwerpen HONTENISSE KANSLOOS TEGEN OLYMPUS: 11-3 MZ 3 promoveert naar eerste klas Gebrek aan gediplomeerde tennisarbiters nnen? fcraay: Een ramp iden Uitslagen DWS WOENSDAG 27 NOVEMBER 1974 - .1 phnnrlP'rH Wftnlrpvn I RUUD GEELS BLESSEERT ZICHZELF (Van onze sportredactie) IURIJN Hans Kraay kon de vloek nog net inhouden. Zijn gistermorgen nog opge dekte stem sprak somber: „Dit is een ramp". Afgelopen was het genieten van het heer lijke najaarszonnetje in Turijn. Ajax bereidde zich gisteren rond halftw aalf in een slag niet meer zorgeloos voor op de revanche van Belgrado" vanmiddag om drie uur tegen Juventus. Door een domme streek van spitsspeler Ruud Geels. Wat was er gebeurd ehonderd wenken toch 1 tweehonderd tn het bS erg praktisch zijn, zelfV!? met onmiddellijk het i,,ï n de oonsuanpetiemaatscW van je nek werpt h?' srs, het is altijd nuttig u den hoe men zijn eenvoud trekje verlicht zonder 6U =iteit evenals het mak.B" n praktische en toch aardi," •dij zonder een lapje stof i» stad te ko,pen. Eten infcen nemen een belangJ1 plaats in in het boek L arin vindt men eigenlijk S Sest realiseerbare zaken. Het boek is erg aantrek]», k uitgevoerd, als een hier. met een geschreven iter en vol met praktische ceningen. De sdhrijv9 aakte die zelf, wat niet z0 rwomderlijk is als men set, dat hij art-director waj j een Parijs reclamebureau i ;t boek werd vertaald be^ •rkt en geealiliigrafeerddoor efain Mesker tlA ROOSE i t weten. Als wetenschappers et gedreven worden door :fde heeft hun wetenschap eing waarde en kan men akkelijk een goed weten- ■happer zijn combineren et een -goede beul zijn in een -ncentratiekamp. Als wetenschapsmensen, re- iringen ad-viseren, en zij zeg- -n dat wetenschap alleen ent om te bepalen hoe iets ent te gebeuren, beroven zij wetenschap van haar be- jegdheid door de waarde van waarheid gezondmakend te erken. Een boek dat men loet lezen als men met men- -n werkt, en wie dioet dit genlijk niet. MARIANNE EGBESS aar aandeden -als individuen, iet als massale getallen- voor in nieuwe generatie die vaak indruk wekt de jongste ge- -haedenis als folklore te be lhouwen, vergelijkbaar met ït Turfschip van Breda of de iendaagse veldtocht. Een enkel woord over de erzorging door de in dit soort Ltgaven bedreven K. Lekker- erker. De teksten zijn zoveel .ogelijk gehandhaafd in de orspronkelijke vorm en spel- ng, behalve wanneer het op legde zetfouten betrof. De jrschrijvingen of slordighe- ;n die onder de zweep van klok of van de kalender itstonden en die dus mede >t journalistieke karakter van et werk bevestigen liet de kstverzorger teTecht onver- t. Natuurlijk is niet alles eren elangrij-k in deze bundel of is et allemaal even "goed. !aar de verzameling la-at vol- dig recht wedervaren aan de rtuoze schrijver als aan de I-levende, sympathieke mens e Ed. Hoornik was. JOOP BARTMAN. ata, plaats-en en dergelijks erme-ldt van zijn vele reizen - uit verveling in het bui- -nland. Daarbij komt 'an®z?" erhand dochter Louise op o soppen, die lesbisch van :n geldhuwelijk sluit met o chtvoetige Abram Le Ko). e zijn vertier zoekt onder jnstenaars in Arti etc- 1*" rlijk en figuurlijk reizff, riden elkaar achterna; zel de misère weten ze nie ■len. Maar er wordt ëez in en hoofs ge-knikt. Een ■huwelijke sfeer, die •oond" wordt met k?ul. ;sluit om het familie-huis n -maal te ont-persoonlijke» por het als museum een emming te geven. Een toP )ekje. waarvan in net -ar nog een tv-bewerldng g aakt werd onder de uis aan de gracht. HENK EGBEBS- aard jn dereen „filosc it-effect, n Vrolp fluitend begaven de Ajacieden zich gistermorgen rond halfelf op weg naar het stadion Comunale in Turijn voor de enige training die een uurtje zou duren. Het was heerlijk weer, een uitstekende gelegenheid om lekker te dol len. Dat deed Geels ook. Hij achtte het, ondanks een al we ken sluimerende liesblessure, niet noodzakelijk, om een kor te warming up te doen. Geels greep onmiddellijk naar een bal en begon met koude spie ren te schieten. it gebruik. Hofstede: -■ •oegere tijden zouden de utmakers zijn verbrand, mklacht zou duidelijk B :est zijn Ma-ar nu 13 en moeilijk om het on n over het Programma e formuleren als om duid maken welke waarden normen precies Sescho Daarom kan v°°rlX n zijn zegje nog filosoferen" over her ;t. Wie daar nog f®' hand van de orig"^ over wil nadenken- zich dit boek aan. g, Eddy Merckx: wel of niet in Zesdaagse van Rotter dam de ksten, toaffe (Van onze sportredactie) ANTWERPEN Start Ed- 1 Merckx wel of niet in de Rotterdamse zesdaagse van dit winterseizoen. Dat was de grote vraag bij de presen tatie vaar het winterprogram- van het Antwerpse sport paleis gisteravond in de bak stenen kolos aan de autoweg Antwerpen-Brussel. Walter ie Winter, directeur van het gebouw waar in Antwerpen winters de wielersport binnenshuis wordt bedreven maaide vol vertrouwen met het contract, dat de wereld kampioen op de weg tekende voor het omnium op zaterdag 25 .januari ün Antwerpen. Merckx verbond zich via zijn bandtekening om op die da tum strijd te leveren met Roger de Vlaeminck, Rik 'ar Linden, Frans Verbeeck tn Freddy Maertens om naar enkele namen te noemen. Ondertussen blijft Peter Post manager van de Rotter- ïse zesdaagse die op 23 januari van het volgend jaar s'art maar hopen, dat hij zijn trekpleister van de laatste ™ee jaar (lees Merckx) als- oog naar Rotterdam kan ha- 'tn- Walter de Winter: „Zo als het er nu voor staat rijdt Merckx in Antwerpen, maar ik heb met Post tijdens de 'esdaagse van Gent afgespro- "fi dat een contract voor 'en zesdaagse altijd voor moet gaan voor een contract 'an een avondmeeting. Dus a s Post er in slaagt Merckx alsnog over te halen o-m in Rotterdam te vertrekken dam ik alleen maar zeggen: 'k heb mijn best gedaan. Maar aan de andere kant is fot wel zo, dat Post Schuiten "ft verboden in de zes- 'se van Antwerpen te 'aftrekken, omdat Post in 'obrnari in trainingskamp Kijk, als het zo moet ™n dan zit het er natuur- "Jk wel in dat ik enige druk OP Merckx zal uitoefenen om "P '5 januari hier te starten 'n Re zesdaagse van Rotter dam maar te vereeten. Maar ajs Post Merckx zover kriigt st hij een contract voor zün '.angso tekent dan leg ik •i' daar uiteraard bij neer aj moet ik trouwens »e|" Met winternrogramma van i'werneei bestaat uit wier hote wieieravnnden en ui- 'faard de 7 e a d a iirSP. "'"end laar van 7 tot en e D februari wordt ver en Hef eerste wiel er ga la Mt olaats on zaterdag 14 december. Dan zal een Belgi sche profploeg bestaande uit Roger de Vlaeminck, Rik van Linden, Frans Verbeeck en Walter Godefroot het in een omnium opnemen tegen Peder Pedérsen. Roy Schui ten. Dietrich Tliureau en Cess Bal. Naast het omnium voor profs staat er die avond een amateurstayerskoers op het programma met wereld kampioen Jean Breuer. De Nederlanders Martin Venix en Gaby Minneboo ontbreken hiervoor op het appel omdat zij op die avond verplichtin gen hebben in Rotterdam waar dan de amateurdrie- daagse wordt verreden. Za terdag 21 december staat het volgende wielergala in Ant werpen op het programma. Op die meeting wordt een omnium tussen wereldkampi oen sprint bij de profs Peder Pedersen en Patrick Sercu verwerkt. Daarnaast staat de strijd om de trofee der weg renners met als inzet de Grote Prijs Jean van Bug- genhout op het programma. Daarin zullen uitkomen: Ro ger de Vlaeminck, Rik van Linden, Walter Godefroot, Freddy Maertens, Roy Schui ten, Gerrie Kneteman en Cee» Bal. Nadat op 18 januari het officieel kampioenschap van België koppelkoers is afge werkt staat dan op 25 janua ri het omnium met deelname van Eddy Merckx op het programma. Voorlopige deel name althans, want Peter Post kan wat Antwerpen be treft nog een stok tussen de spaken steken. Het winter seizoen in Antwerpen wordt afgesloten met de zesdaagse, die ook nu weer volgens „ouderwets" recept wordt af gewerkt. Dat betekent dat er za! worden gekoerst tussen twee uur 's middags en twee uur s' nachts. De winter voert voor zijn zesdaagse nog onderhandelingen met Eddy Merckx. Voor de rest zegt hij geen moeilijkheden te hebben om de achttien kop pels van twee vol te krijgen. Kandidaten zijn: Roger de Vlaeminck. Walter Gode froot, Freddy Maertens, Pa trick Sercu, René Pijnen, Cvrille Guimarfl, Jean Pierre Danguillaume en Jos Bruye- re De Winter: „Zoals het er on uitziet hebben we de mo- om zee" streng te selecteren en dat komt de kwaliteit van 'V17C -esdaagse alleen meer ten goede...". ROB VAN DEURSEN Plotseling echter flitste ae pijnscneut aoor Geels lies. De zwaxxe spier had net begeven. Geels sLiompelde met een ver- troKnen gez.cnt naar jxraay en dokter John Rolink. De club arts van Ajax onderzoent hein en deed een weinig noop' gevende uitspraak. „Ik zie het niet zitten voor de wedstrijd tegen Juventus. Geels gaat nu onmiddellijk naar bed. Morgen zuilen we verderzien, mis- »cmen dat hij met een injectie wel zal kunnen voetballen. Maar de kans daarop acht ik erg klein" „Dit is een ramp", herhaalde Hans Kraay, „nou heb ik hele maal geen aanvallers meer over Rep geschorst, Brokamp nog steeds niet speelgerech tigd en nu Geels geblesseerd. Het kan gewoon, met slechter. Het was natuurlijk erg dom van Geels om zonder warming up te gaan trainen. Nu zitten we met de brokken. Hierdoor kan ik niet eens een taktische bespreking houden omdat we niet weten of Geels meedoet. Het maakt nogal een verschil zeg Nu moet misschien Mul der naar de spits verhuizen, terwijl die jongen zich hele maal op een rol op het mid denveld heeft ingesteld. Kun nen wij nou nooit eens zonder problemen aan een belangrijke wedstrijd beginnen?" Commentaar van Ruud Geels: „Ik had het natuurlijk kunnen weten. We zijn de laatste we ken gewend op zachte velden, te spelen. Dit trainingsveld was keihard. Daar is het door gekomen. Maar het blijft dom natuurlijk. Ik hoop dat het nog in orde komt, want ik wil graag spelen". Problemen bij Ajax, proble men ook bij tegenstander Ju ventus. Nota bene precies de zelfde. De Italianen, die een uur voor Ajax op het zelfde Kale en harde veld anderhalf uur trainden voor ze zich te rugtrokken in Villar Parosa in de bergen, moeten meer dan waarschijnlijk hun grote man Pietro Anestasi missen. Net als Geels liep de Italiaanse International, die vier jaar ge leden persoonlijk FC Twente elimineerde, een, liesblessure op. De gezichten van de Italia nen stonden mogelijk nog somberder dan die van de Amsterdammers. (ADVERTENTIE) WIELRENNEN 8 In de wie- Iercross te Moerstraten ging de zege bij de amateurs naar Michel Hertogin. Hij liet Cees Coppens, eveneens uit Wouw. aahter zich. Nico Valkenburg uit Wouw werd derde, Cees Stoutjesdijk uit St. Maartens dijk werd vierde en Hans Vo gelaar uit Steenbergen vijf de. (Van onze sportredactie) BAVEL Gisteren wer den in Bavel, exclusief voor Dagblad De Stem de twee racewagens, die door Arno van Dijk geconstrueerd zijn voorgesteld. Links op de foto is de 016L te zien. Arno van Dijk: „Die L staat voor het woord lontidual. Dat wil zeg gen dat alles in de lengte gebouwd is. Ook de radiateu- ren die door Van de Corput uit Breda ontworpen zijn. Voor deze wagen hebben we verschillende motoren. We kunnen daardoor zowel in de formule 1- als de 5.000 klas se uitkomen". Rechts staat het 017 type, het sportprototype. Het is de bedoeling dat met deze wa gen de komende 24 uur van Le Mans gereden wordt. De Arno-ears zullen op verschil lende shows te zien zijn. Ook in Nederland zullen ze te bewonderen zijn. Op 11 en 12 januari wordt er in het Bredase Turfschip een grote race-show gehouden, waar aan ook motorcoureur Nico van der Zanden zijn mede werking zal verlenen. Op de foto van links naar rechts: Heuger-directeur Ba- kel, constructeur Arno van Dijk, mede-organisator Jan Graumans, Valvoline-direc- teur Klinkhamer, monteur Grinten en motorcoureur Ni co vam der Zamidem. (foto Jo- han van Gurp). (Van onze handbalmedeweirker) ZEELAND In de afdeling eerste klas handbal dames wa ren er dit weekeinde weinig verrassingen- Koploper Zee land Sport won vrij gemakke lijk van het tweede team van GSC 151 Het Vlissingse Ma rathon behaalde tegen stadsge noot Walcheren 2 een gelijk spel 99. Hontenisse, dat in Vlissingen tegen Olympus 2 speelde, keek al vrij snel te gen een onoverkomelijke 40 achterstand aan. De combina ties van Olympus bleven el kaar opvolgen, en Hontenisse had hier weinig verweer te gen. Beide ploegen speelden vooral in de eerste helft in hoog tempo, dat in de twee de helft voor Hontenisse te veel werd. Toch kon Inneke Millenaar bij de stand 60 voor Olympus voor Hontenisse vanaf de cirkel het eerste te gendoelpunt scoren. Loes As- selman zag een schot via de verdediging achter de zeer goed keepende Lenie de Kam verdwijnen, 62. Olympus bleef echter tempo maken, en won zeer verdiend met 113- Sluiskil bracht Delta Sport in Zierikzee een bezoek zonder Els Kips. Delta Sport, dat deze keer Ria Schaalje wel in de ploeg had, maar Witske Vos miste, moest in het begin lijdzaam toezien, hoe de com binaties van Sluiskil tot vijf maal toe zeer goed werden afgerond door Betsy Krijgs man 50. Toen pas kon Delta Sport tegenscoren. Alhoewel Sluiskil in de eerste helft ster ker was, verlegde Delta Sport in de tweede helft het accent een beetje. Na een 71 ach terstand met rust, kon Delta Sport iets terug komen. Nadat Ans de Hamer de voorsprong voor Sluiskil uitgebouwd had tot 91, kon Delta Sport de rest van de doelpunten voor zijn rekening nemen. Eind stand 95 voor Sluiskil. In de heren eerste klas be haalde Delta Sport thuis een welkome overwinning op Vol harding- Het werd 1711 (ADVERTENTIE) Elke week een PEUGEOT te winnen in de Nationale Puzzelaktie „Geven voor Leven" in deze krant. Deze week een Peugeot 104 t.w.v. ƒ9.645,- aangeboden door Gebr. Nefkens NV, Utrecht. PUZZEL MEE! EMM 2 zotte zijn zegetocht voort, ditmaal werd Olympus 2 met 1714 verslagen- Bij de heren in de tweede klas volg de Door Onderlinge Wils kracht uit Terneuzen het voor beeld van EMM, door het vier de team vam Olympug met een overtuigende 265 nederlaag naar huis te sturen. De publie ke belangstelling die in Ter- neuzen langzamerhand groeit, kon zo-wel in de tweede helft talrijke goede combinaties goed afgerond zien worden. Een combinatie die de ene keer door oirkelloper Aureel van Wersch en dan weer door de tweede lijn-spelers zoals Jan Weber, Eric Coomans en Johnny Blackman afgerond werden, volgden elkaar snel op. Afgewisseld door snelle break outs, die de Olympus- spelers danig in de war brach ten, Verdedigend waren er voor de Vlissingse ploeg wei nig openingen te vinden. Ope ratie '71 speelde thuis in Oost burg een ongeconcentreerde wedstrijd tegen Olympus 3. Zonder de officiële doelman had Operatie ook nog te kam pen met veel pech. Diverse schoten spetterden op het lat werk uiteen. Olympus hield het tempo hoog. Vooral de cir- kellopers waren levensgevaar lijk voor Operatie. Eindstand 145 voor Olympus. Bij de heren in de derde klas moesten de reserves van Delta Sport ook hun meerdere erkennen in het team van Sluiskil. Sluiskil, dat in de laatste weken versterkt werd met Tonnïe van Hoorn, en Tonnie Rooise, (ex-Schelde Sport-spelers) speelde vooral verdedigend een sterke wed strijd. Tonnie Roose werd aan de cirkel diverse keren goed vrjjgespeeld. Na snel opbouw- spel volgde meestal een goede afronding. In de tweede helft speelde de verdediging minder geconcentreerd, Delta Sport liep iets in. Johnny Schelfhout en Kees Hamelink waren bij Sluiskil de personen die naast Tonnie van Hoorn een groot aandeel in de 20lil overwin ning hadden- (Van onze tafeitennismede werker) MIDDELBURG In de le klas van de Zeeuwse afde- lingscompetitie is de kampioen nu bijna bekend- Wilno 2, nog steeds He ongeslagen koploper, kwam afgelopen week twee maal in het strijdperk. Achter eenvolgens werden St.-Aloy 3 en ONA 2 met 100 onder de voet gelopen waardoor de Vlissingse reserves nog slechts twee punten van de titel en de daarmee gepaard gaande auto matische promotie naar de Promotie Overgangskias, ver wijderd zijn. Dit kan reeds aanstaande vrijdag in de thuiswedstrijd tegen ONA 1 gebeuren. ONA 1 wist overigens m eigen huis met 64 baas te blijven over Big Smash 1 waarbij de Kort driemaal en Gortmans tweemaal won, Zand 1 bleef op de tweede plaats door een 010 zege op het bijna gedegradeerde ONA 2. In de 2e klas A won MZ 2, ook nog steeds ongeslagen, van Zand 3 met 1—9. Hier was het Slootmans die de ge hate nul van het scorebord, wist te krijgen- MZ 3 werd door een ver wachte 100 zege op het reeds gedegradeerde Goes 3, kampioen in de 2e klas B en het Middelburgse trio de Wit, die Poorter en Hofman promo veert nu naar de le klas. De spanning in de 2e klas C blijft na de wedstrijd tussen de ongeslagen leiders Effect 1 en St.-Aloy 4 gehandhaafd, want beide teams bereikten, evenals in de eerste ontmoe ting, weer een gelijkspel. De Graauwenaren leken overigens op een zege af te stevenen want zij namen een 14 voor sprong. Achtereenvolgens boekten daarna Poppe en de gebroeders Roeland siucces en brachten de stand weer in evenwicht. Ed-die Tieleman was de niet te kloppen man bij St.-Aloy Voor een verras sing zorgde Wilno 3 in de 3e klas A. door ongeslagen leider Zand 4 in eigen hiuis nog wel, met 37 voor een voldongen feit te stellen waardoor de Vlissingers op gelijke hoogte kwamen. In de 3e klas D be hield St-Aloy 5 zijn leidende positie dank zij een 82 over winning op Zuidwesters 1. Ef fect 3, goed voor de punten tegen SAR 1 (73) blijft op 2 punten volgen. MZ 11 legde in de 4e klas A nu de basis voor de titel door ook de return tegen concurrent Laurens 3 met 64 te winnen, ondanks de te sterke Rob de Zwart die zijn 100% behield. In 4D liep W. Kamoen van AKF de eer ste nederlaag op van de com petitie voor zijn team. Het was J. Maas die hem klopte en daardoor de nederlaag tot 19 kon beperken. Het kam pioenschap is nu voor Oostdijk c-s. binnen bereik. In de afdelingsjuniorencom- petitie zorgde St.-Aloy 3 voor een kleine verrassing door het op de tweede plaats staande MZ 3 in de le klas een punt afhandig te maken, waardoor de papieren van St.-Laurens 2 weer wat beter kwamen te staan. Zand 1 degradeerde de finitief door een kleine 46 nederlaag tegen MZ 4. Ben verrassing in d« 3e klas A was de nederlaaig die het tot dan toe ongeslagen MZ 8 in Oostburg opliep tegen ONA 2 waardoor beide teams nu evenveel verliespunten heb ben. Arnemuiden 1 kampioen in de 4e waar nu met 82 concurrent MZ 12 werd geklopt. S bij na klas B (ADVERTENTIE) HANDBAL Meisjes pupillen eerste klas: Marathon - Walcheren 63. Jongens aspiranten: Waidhe- ren-Maratbon 85. Meisjes pupillen, eerste klas: Olympus 1-Honitenisse 77. Meisjes aspiranten tweede klas: Olympus 2-Hontenisse 0—9- Dames junioren eerste klas: Olymipus-Hontenisse 173. Dames eerste klas: Olympus- Honteniisse 113. Dames eerste klas: Walcheren 2-Marathon 99- Dames tweede klas: Marathon 2-Zeelairud Sport 2 113- MIDDELBURG Jongens aspiranten: EMM- Olymipus 3 75. Meisjes aspiranten eerste klas: EMM 1-Olympus 214. Dames junioren tweede klas: BMM 2-Olymipus 2 26. Dames junioren eerste klas: Mairathon-DHC 76. Meisjes pupillen tweede klas: EMM 2-DOW 2 1—8. Meisjes aspiranten tweede klas: EMM 2-DOW 1—18. Dames tweede klas: EMM 2- DOW 84. Dames tweede klas: EMM 3- 10—4. Dames tweedeklas: EMM3- Silluiskil 86. Heren eerste klas: EMM 2- Olympus 2 1714. SPORTHAL GOES Dames eerste klas: GSC 2- Zeelawd Sport 1 115. Meisjes pupillen eerste klas: GSC-Zeelamid Sport 5<L SPORTHAL ZIERIKZEE Heren derde klas: Delta Sport 2-Sluiskil 1120-Dames eerste klas: Delita Sport-SluisHl 5 Heren eerste klas Sport-Volhardiraig 17lil. Delta SPORTHAL TERNEUZEN Meisje» pupillen tweede klas: Sluiskil 2-Waleheren 2 08. Meisjes derde klas: DOW 2- Walcheren 3 68. Dames junioren tweede klas: Siuiskü-Hontenisse 3—2. Heren derde klas: DOW 2- Olympus 5 1216. Heren tweede klas: DOW 1- Olympus 4 265. Jongens aspiranten: DOW 1- DOW 2 6—8. SPORTHAL OOSTBURG Jongens pupillen: Operatie '71-GSC 2 14-1. Meisjes aspiranten: eerste klas: Operatie '71-GSC 12 8. Dames junioren tweede klas: Operatie '71-GSC 223. Jongens aspiranten: Operatie '71-Olym-pus 812. Heren tweede klas: Operatie '71-Olympus 3 514. TAFELTENNIS Senioren le klas: St. Aloy 3- Wilno 2 0—10; ONA 2-Zand 1 010; ONA 1-B. Smash 1 6 4; Wilno 2—ONA 2 10-0- 2e klas A: MZ 5-Laurens 1 3—7; Zand 3-MZ 2 1—9; Goes 2-B. Smash 2 28. 2e klas B: Zand 2-MZ 4 46; Goes 3-MZ 3 010; Laurens 2-Goes 1 7—3. 2e klas C: Effect 1-St Aloy 4 5- 5. 3e klas A: MZ 8-Arnemuidein 1 82; Zand 4-Wilno 3 37. 3e klas B: MZ 9-Zanid 5 7 3. 3e klas C: MZ 10-PNL 1 3—7; Arnemjuiiden 2-B. Smash 3 3 7. 3e klas D: Effect 3-SAR 1 7— 3; STV 2-Pzem 1 3—7; St Aloy 5-Zuidw 1 82. 4e klas A: Kapelle 1-MZ 14 10—0; PNL 3-Scihanis 7—3; MZ 11-Laurens 3 64. 4e klas B: Veere 2-Scaldima 1 O—1'O. 4e klas C: MZ 13-Arnemuiden 3; Soaildina 2-Kapelle 2 91; Zamid 6-Veere 1 37. 4e klas D: Effect 4-SAR 3 5 5; SAR 2-AKF 1—9; Zuidw 2- Effect 5 46. Junioren leklas: St Aloy 2- MZ 3 5—5; Zand 1-MZ 4 4— 6- 2e klas B: MZ 6-Willino 2 10-0; Zand 3-B. Smash 1 91. 3e klas A: Effect 2-MZ 10 0— 10; ONA 2-MZ 8 6—4 3e klas B: Laurens 4-MZ 9 2 8; Scahm 2-Zainid 4 0—10; MZ lb-Rats 2 6—4. 4e klas B: Arnemudiden 1-MZ 12 82; Soalidina 2-Laurens 5 55; MZ 14-Kats 1 100. 4e klas C: Effect 4-St Aloy 3 0—10; Effect 3-SAR 1 8—2; Zuidw 2-Zuidw 1 19. 4e klas A: MZ 16-MZ 13 4—6; Schans 2-Zand 4 010; MZ 15-Kats 2 64. (Van onze correspondent) VLISSINGEN De Zeeuw se tennisclubs kunnen vol gend jaar niet meer in de landelijke competitie uitkomen als ze niet beschikken over een of meerdere gediplomeer de bondsscheidsrechters. Vol gens de heer Verhoeven hoofd van het departement tennis- rechtspraak van de Koninklij ke Nederlandse Lawn Tennis- bond is Zeeland een van de weinige districten waar men nog geen aandacht heeft ge schonken aan de opleiding van gediplomeerde scheidsrech ters. De KNLTB wil haast maken met het aanstellen van gedi plomeerde scheidsrechters. De bond acht dit zelfs voor het komende seizoen al haalbaar. De hele opleiding zal maar twee avonden in beslag ne men. Ze wordt afgesloten met een examen van drie kwartier. De opleiding is niet leeftijdge bonden. Volgens de heer Ver hoeven zou het toch een reële zaak zijn dat vooral de jonge lui die uitgekozen zijn voor de bondstraining iets terug doen voor de bond in de vorm van het behalen van het scheids- rechtersdiploma. Daarnaast meent de heer Verhoeven dat er voor een dergelijke cursus ook wel grote belangstelling bestaat bij de oudere cluble den. Tijdens de districtsvergade- ring van de KNLTB afdeling Zeeland nam dr. G. J. Scherp huis uit Goes afscheid als voorzitter van het district Zee land. De heer Scherphuis heeft het voorzitterschap tien jaar lang bekleed. Hij blijft wel lid van het bestuur en bonds raadslid namens de leden van het district. Ir. C- Wondergem uit Vlissingen volgt dr. Scherphuis op als voorzitter. De scheidende voorzitter kreeg van de leden van tost district een hobbytafel aange boden.

de Stem | 1974 | | pagina 13