Clinge trots op fanfare streek Pech Opkomst De fanfare Weldoen door Vermaak in Clinge m i kt het momenteel opperbest. Muzikanten en majorettes zijn in nieuwe uniformen gestoken, het sukkelen met versleten in strumenten is voorbij want er zijn heel wat nieuwe aange schaft en met de behaalde resultaten mag de fanfare best voor de dag komen. Om de huidige bloeiperiode te bereiken zijn er door bestuur en leden bergen werk verzet. De heer Fr. Plasschaert, sedert april 1973 bestuurslid en sinds 30 de cember van dat jaar belast met de algehele leiding, zegt ervan: „Als ik alles had geweten, dan zou ik nooit de leiding op mij hebben genomen". Hij meent dat overigens niet echt, want hij is geweldig trots op het gezelschap, dat op zijn beurt de trots van het dorp is. Over de huidige toestand zegt de voorzitter: „De grootste moei lijkheden - en zeker de finan ciële - zijn nu grotendeels opge lost. Dat wil niet zeggen dat wij niets meer te doen hebben, maar als we voortgaan op de ingesla gen weg, dan kunnen we een prima gezelschap krijgen, dat goede muziek speelt". Goede muziek speelt de fan- Tekst: Camiel i Foto's: Cor J. de Boer. fare overigens nu al, maar vol gens de voorzitter kan het nog beter. De heer Plasschaert, is de zevende voorzitter van de fanfa re, die in 1888 werd opgericht. Zijn voorgangers waren P de Smet, Fr. Buysrogge, E. van dee Heijden, A. Lansu, E. de Waal en Fr. Blommaert. Dirigenten heeft de fanfare er in totaal zes gehad. Voorgangers van de huidige di rigent Gustaaf Pilaet zijn. J. Stroecke, F. van der Wafie, A. van Waterschoot, E. van de Branden en A. van de Branden. De fanfare heeft al aan heel wat concoursen deelgenomen. Het organiseren van concoursen kwam met name in zwang in de vijftiger jaren en de r.-k Bond van Harmonie- en Fanfarege zelschappen in het bisdom Breda neeft er talloze uitge schreven. Weldoen door Ver maak heeft tijdens de concour sen heel wat successen geboekt. Eerste prijzen werden er be haald en regelmatig volgde promotie naar een hogere afde ling en zelfs werd de superieure afdeling bereikt. Het niet altijtf voor de wind. Door zenuwen van de muzikanten en door pech kwam het gezelschap slecht voor de dag tijdens het wereldmuziekconcours 1966 te Kerkrade. Na ruim beraad be sloot de fanfare zich twee afde lingen lager te plaatsen en wel in de afdeling uitmuntenheid. Deelname in 1971 aan een concours in Hulst leverde weer een eerste prijs op in die afdeling en in 1974 werd op het concours te Clinge weer een eerste prijs veroverd. Dit geeft het recht om naar de ere-afdeling te promo veren. Bestuur, dirigent en mu zikanten zullen samen bepalen of van dat recht gebruik moet worden gemaakt. Niet wordt in de fanfare overigens gegaan op de uitnodiging om mee te doen aan het landelijk concours, dat op 14 en 15 de cember in Haarlem wordt ge houden. De tijd van voorberei ding hiervoor vindt men te kort. De fanfare Weldoen door Vermaak beschikt thans over 55 muzikanten, 33 majorettes en een paar honderd donateurs en leden. De muzikanten oefenen iedere zaterdagavond van zeven tot negen uur in de repetitiezaal onder leiding van dirigent Pi laet. Over de opkomst is hij best te vreden. „Mogelijk ligt dat ook aan het behaalde succes tijdens het concours", zegt hij. „Daarom doen we het nu wat kalm aan. Momenteel zijn we bezig met de voorbereiding van een groot concert voor eigen pu bliek. Het enthousiasme bij de muzikanten is groot. Er is duide lijk de wil aanwezig om muzi kaal hoger te komen". Aan belangstelling van de kant van de jeugd heeft de fan fare niet te klagen. Nu weer zijn er negen jongeren in opleiding Daarvoor zorgt de heer J van der Kelen. De heer L. van der Kelen leidt de tambours op Met de majorettes gaat het ook naar wens. De groep van 16 meisjes, die in 1971 begon te uitgegroeid tot 33. Weldoen door Vermaak was een van de eerste gezelschappen in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen dat uniformen had. Die eerste uniformen zijn vijftien jaar ge dragen. In 1973 moesten er nieuwe komen. In het unifor menfonds zat slechts een bedrag van ƒ10.000 en het dubbele was nodig. Met verlotingen, dansa vonden, verhoging van de con tributie, vrijwillige giften, ren teloze lening en vooral met een oud-papier-actie werd het be nodigde bedrag bereikt De hele bevolking van Clinge spaarde oud papier voor „hun korps" Niet alleen de muzikanten, maar ook de majorettes moesten in hët nieuw worden gestoken en ook daarvoor kwam dank zij de steun van leden en bevolking het geld op tafel. Op Hemelvaarts dag van dit jaar werden de nieuwe uniformen vol trots aan de bevolking van Clinge ge toond. Geheel onverwacht kwam de fanfare echter voor een nieuw robleem te staan Het ene na iet andere instrument ging stuk de gaten vielen er zomaar in Nogmaals werd een beroep ge daan op de bevolking en niet te vergeefs. Drie instruments werden geschonken, één van d> muzikanten kocht zelf eet nieuw instrument en geleidelijl wist het bestuur veertien nieuw nstrumenten aan te schaffen Enkele kleine wensen reste nu nog, zoals het gezelliger ma ken van het repetitielokaal, d lanschaf van nieuwe muziekles senaars e.d. Verder wil de fan fare het reglement, dat nog ui. 1888 dateert, herzien en teven is koninklijke goedkeuring aan gevraagd. „Maar alles loopi goed", is nu de conclusie van hei fanfare-bestuur. 1 DONDERDAG 21 NOVEMBER 1974

de Stem | 1974 | | pagina 8