St. Jansteen krijgt peuterspeelzaal jSiederl ai „Energ' POLITIEKE SCHOLING VOOR VROUWEN Brandbeveiliging in Axel wordt beter PEILING TOONT BEHOEFTE AAN Uitslagen van schietingen Zevac-rit werd aangepast Ziekenomroep werft programma makers VRAGEN OVER GELDPROBLEMEN DE REDERIJKERS KAMER OOSTBURG Politierapport Filmcursus op Hedenesse Oostburgse fractie tegen verhoging belastingen Amsterdai stad streek Nieuw-Namen VEEL PRIJZEN VOOR ,BONTE AVOND' Nieuwe voorzitter de Vlaamse Gaai Sas van Gent Clinge Hava Naguila treedt op in Ossenisse Hulst UNIE BLHP BIJEEN IN ROTTERDAM ODI treedt op in Vogelwaarde St.-Jansteen WOENSDAG 20 NOVEMBER 1974 WOENSDAG 20 (Van een onzer verslaggevers) HENGSTDIJK Aan de zaterdagschieting op twee wippen, gehouden hij P. van Dijk, namen 25 schutters deel. Uitslag: Op wip één: hoge vo gel: P. Pauwels uit Groenen dijk; eerste zij vogelP. Claes- sen uit Lamswaarde; tweede zijvogel: H- van Waterschoot uit Hengstdijk, Op wip twee: hoge vogel en eerste zij vogel: P. CQaessen uit Lamswaarde; tweede zijvogel: R. van Es- broeck uit Lamswaarde; groot ste aantal (5): A. Wentzler uit Vogelwaarde. KLOOSTERZANDE Aan de zaterdagschieting, gehouden bij Jac. de Waal, namen 34 schutters deel. Uitslag: hoge vogel: J. Verhoeven uit Kloos- terzande; eerste zijvogel: E. de Maat uit Ossenisse; tweede zijvogel: A. Remijn uit Osse nisse; grootste aantal (4): P. vd. Poel uit Groenendijk. De eerst volgende schietingen zul len plaatsvinden op zaterdag 23 en zondag 24 november in de zaal bij Jac. de Waal. KLOOSTERZANDE Aan de bejaardensehieting, gehou den bij J. de Waal, namen 49 schutters deel. Uitslag: hoge vogel: R. Qngenae uit Koe wacht; eerste zdjvogel: P. Sij- nesal uit Kloosterzande: twee de zijvogel: C. Haart uit Koe wacht; grootste aantal (5): mevr. De Waal-Kint uit Kloos- terzande. KOEWACHT Aan de drie koningssdhietingen, die in Bel gisch Koewacht zijn gehouden, namen 56 schutters deel. Bij „Thuis Weg", die in zaal Van Rumste schoot, haalde Gerard van Damme uit Koewacht de koningsvogel naar beneden. Eerste minister werd J. Hense uit Axel, tweede minister F. Ferket uit Koewacht. Bij de „Sportvrienden", die bij J. de Guchteneire schoten, schoot R. de Weirdt uit Koe wacht de koningsvogel. Eerste minister werd hier G. Ver- straeten en tweede minister M. Audenaerde, beiden uit Koewacht. Een beker voor de meeste vogels werd gewonnen door A. van Poele uit Koe wacht. Willem Teil schoot in café Van de Steen. Koning werd hier de 73-jarige L. van Over loop. Eerste minister werd L. de Guchteneire uit Koewacht, tweede minister A- de Bruels uit Moerbeke. A. de Nijs uit Koewadht schoot de meeste vogels. Aan de openingSschieting van de „Blauwe Hoek" deden 50 schutters mee. De uitsla gen: hoogvogel: R. Adam uit Koewacht, eerste zijvogel: Th. Baert jr uit Terneuzen, tweede zijvogel: Em. van Gremberghe uit Den Haag, de „Vliegende Vogel": R. Ongenae uit Koe wacht, meeste vogels: R. van Gremberghe uit Koewacht- Aan de schieting van de -Blauwe Hoek" in café Oude Molen namen 62 schutters deel. De uitslagen: hoogvogel: G. Buis uit Koewacht, eerste zijvogel: G. Herweg uit Koe wacht, tweede zijvogel: M, Schelfhout uit Zandberg, meeste vogels: A. de Waele uit Koewacht. Aan de schieting van Thuis Weg in café Van Rumste de den 84 schutters mee. De uits lagen: hoogvogel en eerste zij vogel: F- Martinet uit Koe- %gcht, tweede zijvogel: P. v-d. Steen uit Koewacht, meeste vogels: O. Verstraeten en G. de Smet. beiden uit Koe wacht. LAMSWAARDE Aan de zondagscbieting op twee wip pen, gehouden bij R. Heyens, namen 65 schutters deel. Uit slag: Op wip één: hoge vogel P- Pauwels, eerste zijvogeH: J. Hoop, Tweede zijvogel: P- Pauwels, allen uit Klooster- zandc; extra hoge vogel: R. van Driessche uit Lamswaar de; grootste aantal (5): P. de Waal uit Lamswaarde. Op wip twee: hoge vogel: Th. Pauwels uit Axeleerste zijvogel: J. van Gassen uit Kloosterzande; twee de zijvogel. Dryoel uit Hamme (B) grootste aantal (5): K Claessen uit Lamswaarde. Topbiljart De Hulster topbiljartclub Marionette heeft in een in Ndeuw-Namen ge speelde vriendschappelijke topbiljartwedstrijd met 8—16 gewonnen van topbiljartdlub (^Néeuw-Natnem twaalf top pea". (Van een onzer verslaggevers) SINT-JANSTEEN Er bestaat in Sint-Jansteen behoefte aan een peuterspeelzaal. Dit hebben de reacties op een oproep in het schoolblad van de r.-k. meisjesschool uitgewezen. In deze op roep werd een initatief van een aantal Steense dames uitgedra gen om ook in dit dorp een peuterspeelzaal te stichten. Na de gunstige reacties zijn de initiatiefneemsters, de da mes P. Blommaert en A. van Hecke aan de slag gegaan. Dit heeft o.m- geresulteerd in het beschikbaar krijgen van een adequate ruimte, namelijk de bovenzaal van het Wit-Gele Kruisgebouw aan de Hoofd straat. Als hoofdleidster heeft men mevrouw C. de Maat be reid gevonden dit werk op zich te nemen. De peuterspeel zaal zal voorlopig na 7 ja nuari als men wil beginnen twee ochtenden per week geo pend zijn en wel op dinsdag en vrijdagochtend van 09.00 tot 12.00 uur. Contacten zijn reeds gelegd met de Stichting Zeeland, die een consulent voor het peuterspeelzaalwerk in dienst heeft. Via een actie onder de Steense bevolking hopen de dames aan sterk en verantwoord speelgoed te ko men, terwijl voor de „startgel den" middels een huis-aan huis-actie een beroep op de plaatselijke bevolking zal wor den gedaan. De speelzaal is niet bedoeld om werkende moeders van hun ouderlijke taak te ontlas ten. „Het is in eerste instantie bedoeld voor de peuters van 2,5 tot 4 jaar zelf. De kinderen moeten eruit en een dergelijke speelgelegenheid is goed voor hen", zo zeiden de initiatief neemsters gisteren. ,.Het is ook niet de bedoeling de kin deren het een en ander aan te leren, dat kunnen ze later op kleuter- en lagere school". Het initiatief geniet de vol ledige steun van de hoofdleid- ster van de plaatselijke kleu terschool, die als adviserend lid aan het voorlopig bestuur van de speelzaal is toege voegd. Er zal nog een oproep via een stencil aan de ouders van peuters uitgaan en voorts ligt het in de bedoeling op woens dag 27 november een vergade ring voor belangstellenden te bleggen in de bovenzaal van het wit-giele Kruisgebouw. „We beginnen dan om 20.00 uur en de zaal kan via een zij-ingang bereikt worden", al dus mevrouw Van Hecke. Per ochtend zal van de ou ders een bijdrage van f 3,- gevraagd worden. „Hoger wil len we beslist niet gaan, het moet betaalbaar blijven", al dus de dames die de laatste tijd veel werk in het oprich ten van de zaal hebben gesto ken- „Er komt veel voor kij ken". Voorbereidingen worden ook -getroffen een stichting te vormen, die de zaal zal behe ren. Is die stichtingsvorm er dan zal voor een mogelijke subsidie contact met de ge meente Hulst worden opgeno men. Het voorlopig bestuur is samengesteld uit de dames Blommaert- Van Hecke, De Maat, Calle en Eeman. Maxi- (Van onze correspondent) AXEL De laatste in dit jaar gehouden kaartleesrit van de Zeeuwsch-Vlaamse Auto mobiel Sportclub (ZEVAC), meetellend voor het clubkam pioenschap 1974, heeft ook de last van de slechte weersom standigheden van de laatste tijd ondervonden. Heel wat wegen moesten uit de route worden gestreept, zodat de toch al gemakkelijk gehouden rit nog eenvoudiger werd. De uitslag van deze zaterdaga vond gehouden derde Vijver hof-rally is als volgt A-klasse: 1. M. IJsebaert en H Haselagen uit Terneuzen- Koewacht 0 strafpunten, 2. A. de Pooter en Th. van Damme uit Axel 0 strafp., 3. L. en J. Herwegh uit Sint-Jansteen 9 strafp., 4. C- Verlinde en mej. L. de Kesel uit Zaamslag 50 strafp., 5. D. Hendrikse (al leen) uit Hulst 68 strafp.. 6. W. de Bruijn en J- Risseeuw uit Terneuzen-Zaamslag 82 strafp., 7. mej. Van Hoeve en K. van Hoeve uit Sluiskil 92 strafp.. 8. T. en W. van Tigge- len uit Biervliet 99 strafp-, 9. A. Meertens en T. Dierx uit Hoek 101 strafp.- 10. C. van Doeselaar en M. de Feijter uit Terneuzen 112 strafp. Uitslag B-klasse: 1. heer en mevrouw Jasperse uit Axel 0 strafp-, 2. F. Kind en W. Suij uit Axel 8 strafp., 3. I. de Back en J. Cornells uit Ter neuzen 109 strafp., 4. A. van de Plasse en K. Dries uit Ter neuzen 160 strafp-, 5. de heer en mei vrouw Smet uit Koe wadht 177 strafp. maal kunnen 25 kleuters per ochtend verantwoord worden beziggehouden. Gezocht wordt nog naar assistentie van hoofdleidster mevrouw De Maat. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Voor de donderdagavond te houden blilksemloterdj tijdens de bonte avond „west-Zeeuwsdh-Vlaan- deren leeft" komen leuke prij zen binnen. Met name de win keliersverenigingen uit Gord de en Bresken s reageerden reg positief op het verzoek van initiatiefneemster mevrouw Schippers-Lebleu igratis be schikbaar te stellen. Zoals be kend treden op deze avond in het Ledeltheater, die om 19.45 uur begint, een aantal west- Zeeuwsvlaamse muziekgezel schappen en verzorgt de to neelvereniging Groede na de pauze een optreden in Cad- zands dialect. (Van onze correspondent) HULST „Begin volgend jaar willen wij een disc-joc- keywedstrijd organiseren om zo mogelijk nieuwe d.j.'s aan te trekken en natuurlijk ook andere medewerkers die hetzij een eigen programma in el kaar zetten of medewerking verlenen aan een program ma". Dit meldt voorzitter Bert Herman van de ziekenomroep „Radio Nightingale" die zich enkele maanden geleden pre senteerde als huisomroep van het Hulster St.-Liduiima-zieken- huis. Voorzitter Bert Herman zegt: „Wij kunnen nog steeds medewerkers van buiten het ziekenhuis gebruiken om de taak van de broeders, die on geregelde werktijden hebben, te ontlasten en om de zendtijd, want daar streven wij op het ogenblik naar, uit te breiden. Wij kunnen daar niet genoeg op hameren, want aan mede werkers hebben wij tot op dit moment een groot gebrek". Binnenkort iknijgt men enkele nieuwe medewerkers uit Hengstdijk erbij die wekelijks of om de veertien dagen een Nederlandstalig programma op de band vastleggen. Als er mensen zijn die oude grammo foonplaten in hun bezit heb ben en die kwijt willen, dan houdt Radio Nightingale zich aanbevolen- Nieuwe medewer kers kunnen zich in het Hul ster St.-Liduinaziekenhuis op geven bij voorzitter Bert Her man. De lijst met vaste pro gramma's ziet er als volgt uit: Elke woensdagmiddag van 15.05 uur tot ongeveer 16.00 uur een programma met de titel „alleen maar luisteren". Elke vrijdagmiddag van 15.05 uur tot ongeveer 18.00 uur een verzoekplatenprogramma. Elke zaterdagavond van 19.35 uui- tot ongeveer 21.00 uur sport- show. Ellke zondagmiddag van 15.05 uur tot ongeveer 18.00 uur sportshow deel 2. (Vain onze correspondent) CLINGE De vogelliefheb bers va.n de Vlaamse Gaai in Clinge hebben tijdens een ver gadering im café De Trouba dour de heer J. Verstraeten als nieuwe voorzitter gekozen. Tegelijk zijn er in het bestuur enkele wijzigingen aange bracht De heer Jac. Simonse blijft secretaris, maar tot tweede secretaris is de heer Ern. de Cock benoemd. P. Kint is penningmeester geble ven. De heren U. Bartsch en H. Niicolaas zijn benoemd tot materiaailmeester en de heer Th. Rottier is nu rdmgencom- misaainia. Kaarting De kaartclub Klavertje Vier uit Sas van Gent heeft afgelopen zaterdag weer een competiitiekaarta- vond gehouden in hotel Rot terdam te Sas van Gent. De uitslag was als volgt: 1. M. de Jaeger, 2. A. Nelan, 3. R. Claeyasens, 4. A. van Geel, 5. D. Vermeersch. 6. P. de Vries, 7. R. Samijn, 8. C. Ferket, 9. W. de Maertelaere, 10. mevr, Ranchaert. Excursie Het personeel van de ijzergieterij Sas van Gent is op excursie geweest naar de Suikernunde te Sas van Gent- Het personeel ver gezeld van hun echtgenotes, konden het gehele procédé van biet tot suiker volgen Tijdens hun bezoek kreeg ie dereen een pakket aangebo den. Kaarting De personeels vereniging O.N.A. van de be drijven Zuid Chemie en de Glasfabriek Sas van Gent hield een kaarting voor haar leden. De uitslag van deze kaartiing was als volgt: 1. J. Nolle, 2. J. v.d. Berghe, 3. O. de Galuwé, 4. D. van AaJst, 5. mevr- Van Aalst, 6. E. Lip pens, 7. T. Bracke, 8. E. Ber nard), 9. A. Naning, 10. W- Verbeke. Op 6 december orga niseert de O.N.A. in de kanti ne van de Zuid Chemie een St. Nicolaas kaarting. Kaarting De kaartclub Klavertje Vier te Sas van Gent houdt op 30 november om 19.30 uur, in haar clublo kaal hotel Rotterdam te Sas van Gent. een competJtiekaar- ting voor haar leden. Hengelen De personeels vereniging O .N A. te Sas van Gent, heeft afgelopen zaterdag het kampioenschap zeehenge- len georganiseerd. Het vond plaats bij de Griete aan de Westerschelde. De uitslag van dit kampioenschap was als volgt: 1. P. Kalle Blasfabriek 623 punten, 2. N. Talboom Zuid Chemie 583, 3. Coppepie ters Glasfabriek 529, 4. A. Willems Zuid Chemie 406, 5. A. Bertram Zuid Chemie 301 6. Sahetters Glasfabriek 262, 7. Kwist Zuid Chemie 224, 8. Elegeert Zuid Chemie 221 punten. De jurering was in handen van controleur M. Leutenis- Schieting De karabijn- sohieting St. Albert en de bówlingvereniging St. Albert hebebn afgelopen zaterdag elk aar bestreden in hun gespeci aliseerde sport. Uiteraa.d won nen de schutters de schietwed strijd en de bowlers de bow ling wedstrijd. De vriendschap pelijke omgang verstevigen, tussen beide verenigingen, dat was de opzet van deze ont moetingen. Bedde verenigingen overhandigden aan elkaar een ontmoetingsbeker. Het ligt in de bedoeling om een dergelij ke ontmoeting jaarlijks te or ganiseren. Bijeenkomst De zeer ac tieve vereniging Corn Boys heeft afgelopen zaterdag een ouderbijeenkomst gehouden in de kantine op het sportpark „de Valcke" te Sas van Gent met de ouders van de adspi ranten. Zondagmorgen werd er met de seniorenselectie een bezoek gebracht aan het na tuurgebied het Zwin, nabij Cadzand, waar de spelers naar hartelust konden trainen. Biljart In het kader van de oompetitie heeft de biljart vereniging „Het Groene La ken" uit Sas van Gent een competitiewedstrijd gehouden in 'naar lokaliteit het biljart centrum Reseda. De uitslag van deze wedstrijd was als volgt: E. v.d.Bergen-F. de Meester 14 42. Th. Lesiene-E. de Clerq 24-59, J. van Ros- sum-C- van Drongelen 11-24, J. Martens-Fr. Vervecken 24- 27, C. Verboeven-J. de Blaay 35-27, A. Vermeiren-E. Beau- rain 4-34, H. Hellebrand-P. v.d .Bergen 6-21. W. Soheffer- W. Desmet 28-15. Kaarting De roomskatho- lieke Bond van bejaarden, af deling Sas van Gent, heeft in het verenigingsgebouw de Ro- selaer te Sas van Gent een prijskaarting gehouden in de spelsoorten bieden en jokeren. De uitslag van deze kaarting was als volgt: Spelsoort bie den: 1. mej. E vd. Abeele. 2. mevr. Tack 3 D de Cooker, 4. mevr. Vervaet-Dhont. 5. J. van Rossum, 6 mei. De Greve. 7. A. Walkiers, 8. C de Maay- er. In de spelsoort jokeren: 1- Mevr. Beaurain, 2. mej. H van Oppen, 3. mej. M. vam Oppen, 4. mevr. Verschelde. 5. mevr. Sells, 6. mevr Dobbelaer, 7. mej. J. de Greve, 8- Mevr. Broens. De initiatiefneemster van het peuterschoolplan, In het midden de leidster mevrouw C de Maat, (Van onze correspondente) AXEL Evenals het vorig jaar wordt er ook dit jaar weer in Zeeuwsch-VIaanderen een politieke scholingscursus voor vrouwen gegeven. Negen verschillende Nederlandse vrouwenverenigingen hebben zich ingezet voor de organisa tie. Hield men zich het vorige jaar voornamelijk bezig met de gemeentepolitiek, dit jaar is de landelijke politiek, aan de beurt. In Oost-ZeeuwBch-Vlaande ren wordt de cursus in Axel gegeven. De plaats van samen komst is evenwel nog niet be kend. Op de eerste avond (30 januari van het volgend jaar) wordt het onderwerp „onder wijs" behandeld, op 27 februa ri „energie en water", op 20 maar net onderwerp „werkge legenheid" en de laatste avond op 24 april zat zijn gewijd aan „defensie". Alle cursisten krijgen van tevoren over ieder onderwerp een toelichting thuisgestuurd plus een lijstje met aanbevo len literatuur, zodat de discus sie wat vergemakkelijkt wordt. Per avond komen er 3 politieke partijen aan bod, die de kans krijgen hun partij standpunt inzake het onder werp van die avond uiteen te zetten. Daarna volgt een dis cussie. Mevrouw Door Fackeldey- Jansen uit Axel zal als discus sieleidster optreden- De kosten voor de 4 avonden bedragen 12,50. Het vorig jaar namen 125 Zeeusch-Vlaamse vrouwen aan de politieke scholingscur sus deel. (Van onze correspondent) AXEL Onder voorzitter schap van burgemeester A. de Kam werd in het Axelse stad huis een vergadering gehou den door de commissie voor de strafverordeningen. Belang rijkste agendapunt was de be spreking van het voorstel tot vaststelling van een brandbe veiligingsverordening. Commissie-lid Folmer vroeg zidh af of er wel enige contro le zou zijn op de verplichtin gen die in de verordening zijn opgenomen. „De soep wordt nooit zo heet gegeten als ze op tafel komt", was de mening van de voorzitter, die zei dat er niet direct aan alle voor schriften voldaan kon wor den. Herziening van het exploita tieplan van de kom Koewacht, was onderwerp van gesprek in de vergadering van de com missie gemeentebedrijven, die onder voorzitterschap stond van wethouder M. L. M. IJse baert. Voornaamste struikel blok vormde de verhoging van de grondprijzen door het vol gen van richtlijnen van het ministerie. Commissie-lid Janssens was van mening dat de grond voor de autoboxen zo duur gaat worden, dat geen mens die grond meer gaat kopen. De heer Dieleman vond de verhoging van de grondprijs van de bejaardenwoningen niet verantwoord, omdat de huur van deze huizen ook weer verhoogd zal moeten worden. KaartwedsMJd In café De Landbouw is een kaart- wedistrijü gehouden, waaraan vijftig personen deelnamen. Hazen, konijnen en kippen vormden onder meer de prij zen- De uitstag: 1 J. van. dier Kelen - A. van Goethem i(De KBnige), 2 A. van Aart - B. Veirvaet (Sint-Jairasteen); 3 Th. de Rijck - L. van Kerckhoven (Hufllst). Sinetrklaas Zondag 24 november wordt Stot-Nicotaas om haiffcwee 's middags door het plaatselijke feestcomité in de wijk het Zeegat officieel ontvangen. Na de verwelko ming zal de Sint per wagen door het dorp trekken. De zwarte Pieten delen onderweg snoep uit aan de kinderen. Om ongeveer haifvier wordt Slnt- Nicolaas door de fanfare Wel doen Door Vermaak aan het gemeenschapshuis Malpertuus opgewacht. In de foyer zal voorzitter van het feestcomité de Sint toespreken en hem vertellen wat voor wensen de bevolking van Clinge dit jaar heeft. Aan de loiMderen wor den daarna zakjes snoep uitge deeld. Hiervoor krijgen de kinderen van de St.-Bernar- dusschoal en de kleuterschool bonoen. Kindieren tot vier jaar kunnen onder geleide ven huri oudere zonder bon een zakje snoep (Van onze correspondent) OOSTBURG De fractie voorzitter van de KVP in de gemeenteraad te Oostburg heeft aan B. en W. vragen gesteld naar aanleiding van de financiële positie van de to neelvereniging De Rederijkers Kamer. Is uw college bekend met het feit dat door financiële moeilijkheden deze goede ver eniging ter ziele zal gaan, zo vraagt hij en verder: is het juist dat de gemeente hen de hulp niet geeft die zij nodig hebben; heeft uw college een toezegging gedaan voor een subsidie ter grootte van 100 gulden: heeft de Rederijkers Kamer een verzoek ingediend voor een uitvoering te geven in de sporthal, hetgeen niet mogelijk zou ziin. 'S-HEEREINHOEK Op de kruising Molendijk - Sohroe- weg verleende de bestuurder van een personenauto, J.H. uit Middelburg geen voorrang aan een personenauto, die werd bestuurd door J.v.N. uit Die penveen. Hierdoor ontstond een botsing. Beide auto's werden flink beschadigd. H. v. N- en een inzittende van de auto van N„ A.S. uit Oldenzaal, werden overgebracht naar het zieken huis te Goes. Ze liepen min of meer ernstige verwondingen op. TERNEUZEN In de nacht van maandag op dinsdag werd ingebroken in de lagere school de Ark in de Olmenstraat te Terneuzen- De dieven ver schaften zich toegang tot hpt gebouw door het verbreken van een raam aan de achter zijde. Via een klaslokaal be reikten zij het kantoor van het hoofd van de school en namen daar enig zendingsgeld, een stopwatch en een kistje met sleutels mee. Het kistje werd later leeg teruggevonden. (Van een onzer verslaggevers) OSSENISSE De voüks- dansgroep Hava Nagiuila uiit Vogelwaarde zal op vrijdag 22 november een optreden ver zorgen in het panaebiéhufe te Ossenisse. Begonnen woedt om 19.30 uur. Op het programma staan dansen uit Israël, Roe menië, Rustend, Amerika, En geland, Holland. Het optreden zal veraordg worden door drie groepen van de volksdansclub te weten de senioren uit Bier vliet, de senioren uit Vogel waarde en dte jongeren uit Vo gelwaarde. Voor de begelei ding en de muzikale "tussen doortjes" zorgt het eilgen or kest. bestaande uit klarinettds- te Ainnemarie Hoefeijzens en accordeonist Nico Bijl. (Van onze correspondent) AARDENIBURG Door de medewerking van G.R.M. in Den Haag, in het kader van het Belgisch-Nederlands cultu reel verdrag, het ministerie voor nationale opvoeding en cultuur in Brussel en het pro vinciaal bestuur van Zeeland, in het culturele centrum He denesse .zal een film-t.v.-video kadercursus „Vlaanderen" worden gegeven. Hieraan wordt meegewerkt door het katholiek instituut voor audio-visuele vorming te Den Haag, Cedoc-film te Brus sel en Cefa-filmvorming te Hilversum. Deze kadercursus strekt zich uit over vier jaar en is verdeeld in vier fases. Het doel van deze cursus de audio-visuele vorming van ka der uit agogische, sociale en culturele werkterreinen. De cursus begint zodra er vol doende deelnemers zijn. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG De fractie dorpsbelangen en toerisme zal in de komende raadszitting van donderdagavond tegen alle door het college van B. en W voorgestelde belastingverho gingen stemmen. Volgens de fractie zijn de verhogingen te wijten aan „onzakelijke onder handelingen door het college gevoerd met betrekking tot de aanleg van de nieuwe jachtha ven in Breskens die 1 miljoen gulden meer gaat kosten dan voorzien. Ook de enorme grond aankoop in de kern Oostburg van bijna 2 miljoen was niet verantwoord", aldus de fractie tijdens zijn maandagavond ge houden vergadering- De herbe strating van de kern IJzendij- ke en de restauratie van de molen in Cadzand benevens de restauratie van de kerk in Groede, die in ACW-verband, wordt door de fractie toege juicht. 't Centrum Le Hulster Uedrijfsvoetbalvereniging 't Centrum hield in het café van Cor Nagtzaam te Hulst voor zowel haar heren- als voor haar dames-voetbalafdeling de jaarlijkse feestavond Rond de tachtig leden gaven acte de présence. Tijdens deze avond werd verzorger Jbhan Baart gehuldigd. (Van een onzer MIDDELBURG Do reptfs Zeeland van Zuid-Holland va de Unie van Beambten, bi. dinggevend en Hoger ïeuy neel (B.LJS.P bespreken a. terdag 23 november in Rotte, dam het feit dat deze lm( per 1 januari a.s. geen M meer zal uitmaken van lm N.K.V. De bond stelt zioh hierbij a het standpunt dat men daarci net als thans de belangen vat de leden moet blijven beharb gen. Tijdens deze vergaderï zal ook een visie- en activito tenprogramma worden aan( boden, dat eerst in de krind wordt behandeld en daarna o; 5 aprii tijdens het landelijke congres ter sprake komt. Al gemeen voorzitter A. Hubben 1 houdt zaterdag een inleiding over actuele bondszaken. (Van onze correspond®') VOGELWAARDE De tfr neelverenliiging O.D.I. uit V» gelwaardie zal op vrijdag Jij december en zaterdag 21 de-1 cember een optreden venor-j gen met de klucht "Een te vol gekken". Het toneelstai van A. v.d. Lugt zal gebraótj worden door Marietta Staked Trees de Klerk-Detheye, Mar.fr Louise van Dijk, Odie Mwiei- Remorie, Robert de Kleit Wim Janssens, Theo tam, Barbus de Rooy, Ronnie N kort en René den Doelder. Ik regie is in handen van Rid®1 Burggrawe. Veteranenvoetbal De veteramen vto d« w Steen spelen zaterdag 23 no vember op eigen veld een wed strijd tegen de veteranen va SJD.O. uit Lamswaarde. Dj wedstrijd begint om 18® uur. Feestavond veteranen De veteranen van de voet balclufo Steen Melden in «ft Sport htm jaarlijkse feesta vond. Na' een welkomstwort van de voorzitter volgde stevig diner. Om 11-09 al kwam die jiaxige George van Dorssëliaer binnen. Niaimens veteranen kreeg hij een deaju onder couvert en neme») de biljartclub Zondagsven» Inreeg de jarige van voorat» F. Vink een biljarfkeu- Topbiljart De topbü" jarteïub Zondagsven* speelde een wedstrijd WJ de Lustige Toepers in W' De dltub uit Snint-Jamsteen wi deze wedstrijd met 12—° winnen. Danslessen Elegance uit Sint-Niklaaa w gimt met een tweede d®19* sus in het verendigingsgeW' in St.-Jamsteen. De cursus sh 5 december om 20.00 uur v<« beginners. Op 6 kunnen gevorderden om W. uur terecht en op 7 om 19.30 uur weer voor bw ners. De cursus omvat u lessen van twee uur met daa na een halfuur vrije oef®8* ning. Bejaardensehieting In de zaal Ed. Ottjes vond bejaardensehieting P,.,. waaraan 4? schutters d®1. dEN HAAG (ANP) Nederlandse f'ets doe goed in de Westduitse republiek en komt Lier in trek, weet de tol Fiets uit Amsterd melden. De export is d. ste maanden zo toege tot Nederland nu Duif grootste fietsenleve ^Aanvankelijk waren vooral de grensgebieden veel Nederlandse fietsen jen verkocht. Deze heeft zich nu sterk uitgt tot ver in Duitsland. I teitsoverwegingen apelei Ag voorkeur voor de F landse fiets een grote rd dus de stichting. PARIJS (AP) Ze VVesterse landen hebben week een „energie groep' gericht met het doel zie beschermen tegen een n Arabische olie embargo e olieprijzen omlaag te bre welke zulke lasten ople aan hun schatkisten. Het initiatief voor de e giegroep is uitgegaan var Verenigde Staten. Vol zegslieden zal de groep ook beginnen met het bes ken van de voorstellen w de Amerikaanse minister buitenlandse zaken H Kissinger verleden week rake van de energie pro men in Chicago heeft daan. Kissinger beoogt in de ste plaats de 16 landen tot hecht blok samen te s den. Als groep zouden zij (ADVERTENTIE) DINS le kolom slotkoersen voi a latei d exdividend Actieve aandelen Handel en industrie AKZO f 20 ABN f 100 AmRo j 20 A'dam Rub t 750 DelUVlij f 75 Dordtscbe f 20 Dordtsche Pr Heineken f 25 Helneken H t. 25 H.A.L. Hold f 100 Hoogov. 20 HV A-Mi jen KNSM eert f 100 KLM t loo Kon. Olie f 20 Nat.Need. t io Ommeren Cert Philips t io Robeco f 50 Rolinco r 50 SchecpT f 50 Unilever f 20 37,70 36,90 231,00 227,50 57,80 56,90 245,00e 244,00 82,00 80,00 85,80 83,30 85,10 82,80 117,00 115,60 113,30 112,00 55,00 55,00 54,70 55,20 62,00 63,20 112,50 109,00 38,00 39,00 66,00 64,70 51,20 50,80 286,00 285,50 20,70 20,30 140,80 138,30 94.70 92,00 99,40 98,00 73,30 72,30 Actieve obligaties staatsleningen Tien. De uitslag was ate w gel: E van Damme. Ko®v8<^ E. van Damme, Koewach'. ge vogel: le zij vogel' A. Ridders, Zuiddcrpc, 2e ffl,, meeste kleine vogels: R «5 Gassen, stuks). Kloosterzaiufe k.50 Ned. 74 8.00 id 69 8.00 id 70-95 8.00 id 71-96 8.00 id 7oi 8.00 id 7011 '•00 id 701II 8.00 id 69-76 8.00 id 70-77 '•'5 id 71-96 id 73-98 '-75 Id 70-78 '•50 id 69-94 '•W Id 71-96 '.50 id 72-97 '•50 Id 71-81 '.20 id 72-97 '•00 id 661-9] 00 id 6611 '•00 id 69-94 •■50 id 88I.93 8.50 id 6811 8-50 id 68III 8-50 id 68IV 8-25 id 66-91 8-2 id 67-92 8-00 id 67-92 S-75 id 651-90 S-75 id 6511 S-25 id 641-89 5-25 id 6411 5.00 id 64-94 8-50 id 58-83 8.50 id 59.g9 *•50 id 601-85 8-50 id 6011 8-50 id 63-93 8-25 id 59-84 8-25 id 60-90 8.25 id 61-91 8*25 Id 631 8*^5 ld 63H 8-00 Id 61-86 8-00 id 62-92 «•75 id 53.93 J.50 id 8t. 47 J-5® Id 51-76 W 53-83 JjJ to 56-86 J*5 to 48-98 J'25 to 56.90 J-25 Id 54.94 J-JJ id 55-95 103,80 91,50 91,40 90,80 95,60 93,50 93,30 98,60 98,50 88,80 88,50 97,20 88,00 87,00 86,70 94,40 84,15 87,00 86,00 84,60 82,20 81,90 81,80 81,80 84,80 81,00 79,80 82,10 81,80 80,40 80,00 76,00 84,90 78,80 84,10 76,80 74,40 83,40 74,80 75.30 73,50 73,00 80,00 73,00 71.00 68,50 95,80 83,30 80.10 62,45 69,80 69,80 89,70 80.40 104,50 92,00 92,00 91,50 96,10 93,90 93,70 99,20 99,10 89_,20 88,70 97,20 88,50 87,50 87,40 94.60 84,80 87,50 87,10 85,10 82,70 82,40 82,10 82,30 85,20 81,50 80.30 82,80 82,50 81,00 80,70 76,50 85,10 79,10 84,50 77,00 74,50 83.70 75,00 75,60 73,90 73,30 80,20 73,20 71,40 68,00 96,10 83,30 81,00 62,00 70,00 70,00 70,00 80,40

de Stem | 1974 | | pagina 6