Vijf geblesseerden KNOBEL: REPUTATIE HANDHAVEN" Oranje weer op offensief spel samengesteld Bernardini „Niet alleen verdedigen" Per 23 november 1974 geldt een andere rente voor nieuwe befeggingshewijzen: 9% 8% 10% 1 9% 11% 10% Rijkspostspaarbank fan der Kuylen in Oranje van West-Diiilsland Rode kaart kost Rep ook competitieduels w Van der Kuylen: „Men moet geen wonderen van mij verwachten" Remise in tweekamp uw nationale spaarinstelling IMPS Van Hanegem: betalen CRUÏFF: ..IR WIL GOED GEHONOREERD theecologie Tot 23 november zijn nog beSeggingsbewijzen met de huidige rentepercentages verkrijgbaar! DINSDAG 19 NOVEMBER 1974 (Van onze sportredactie) ZEIST Het Nederlands .Iftal dat woensdag aantreedt Len' Italië, wijkt slechts op plaats af van de ploeg, die succesvol was tijdens het „ereldiampioenschap In West-Dilitsland. In plaats van Je geblesseerde Wim Jansen heelt bondscoach George Kno bel Willy van der Knylen op- opstelling van Oranje is, jeals wii gisteren reeds als waarschijnlijk aankondigden: doel' Jongbloed: achter: Suur- Wer' Haan, Rosbergen, Krol; midden: Van der Kuylen, Neeskens, Van Hanegem; voor: Rep. Cruyff, Rensen brink. Reserves zijn Schrij vers, Peters, Natten, Schnei der Willy van der Kerkhof. (Van onze sportredactie) ZEIST Toen gisteren na de eerste lichte training van Oranje in Zeist de balans werd opgemaakt van de blessures, bleek dat er een vijftal spelers licht tot vrij ernstig gebles seerd zijn. Om de pessimisten meteen hoop te geven, het is zo goed als zeker dat de geblesseerden morgenavond toch fit zullen zijn. Het ernstigst geblesseerd is Johan Neeskens, die behoor lijk veel last heeft van een knieblessure, opgelopen tijdens de competitiewedstrijd van Barcelona tegen Las Palmas, vorige week. Johan 2 kreeg in die wedstrijd na een kwartier spelen een tik tegen de knie. Hij bleef echter doorspelen tot een kwartier na rust. Toen verdween hij van het veld. De knie is afgelopen week intensief behandeld, zowel in Barce lona ais in Nederland (Johan is reeds sinds donderdag in Nederland), maar de pijn was gisteren nog niet verdwenen. Willy van der Kuylen heeft last van een spieraanhechting in zijn bovenbeen; Vfim Suurbier heeft pijn aan zijn linker heup en rechteriies en Dick Schneider, zondagavond nog ge selecteerd voor de geblesseerde Wim Jansen, heeft vocht in zijn knie. Gistermorgen werden in Rotterdam foto's van die knie gemaakt. De doktoren maken echter geen bezwaar als hii zal_ worden ingezet. René Notten maakt tenslotte de hand vol. Hij heeft last van zijn enkel. ZEIST Willem van Hane gem was gistermiddag nog meer met zijn gedachten bij de gele kaart, die hij van scheidsrechter Keizer in het duel tegen Sparta kreeg uitge deeld, dan bij de interland van woensdag tegen Italië. „Die man heeft geen persoon lijkheid'', mokte de Kromme. „Ik was er al bang voor dat hij mij, omdat ik hem in het duel tegen Ajax voor joker heb gezet, terug zou pakken. Toen ik die gele kaart kreeg, zei ik dan ook tegen hem: ik moet zeker betalen voor de ruiten die ze na de wedstrijd tegen Ajax uit je auto hebben gegooid. Het was trouwens een raar arbitraal trio. De grensrechter stond constant te gen de spelers te schelden wanneer er een overtreding werd gemaakt. Op een gege ven ogenblik zei ik tegen hem dat hij alleen maar behoefde te vlaggen en meer niet". Willy van de Kerkhof, Wim Rijsbergen en Johan Neeskens tijdens de looptraining. (Van onze sportredactie) ZEIST Johnny Rep wes niet verbaasd toen hij zondag middag hoorde dat hij tegen Haarlem niet zou spelen. „Hans Kraay heeft mij gezegd dat ik me er op moet voorbe reiden dat ik er nog wel een keer naast kom te staan. Dat komt door die rode kaart, die ik tegen FC Antwerp heb op gelopen- Die komt me mis schien wel op drie wedstrijden schorsing in de UEFA-cup te staan. Het is niet onlogisch dat Kraay dan een andere speler probeert, die tegen die tijd ingespeeld moet zijn. Derhalve geen verwondering bij Johnny Rep dat hij on danks de minder tgoedé gang van zaken bij Ajax, toch door Knobel is geselecteerd. (Van onze sportredactie) ZEIST Bondscoach George Knobel waarschuwt voor de tweede maal in zijn carrière als bondscoach nadrukkelijk voor onderschatting van de tegenstander. Reeds eerder deed Knobel dat voor de interland tegen Finland, een voetbalkabouter die door niemand seri eus werd genomen. Nederlands moeizaam bevochten zege in Helsinki stelde Knobel vol ledig in het geljjk. „Daarom", stelde de bonds coach gistermiddag in Zeist tijdens de persconferentie, waarop het Nederlands elftal werd bekendgemaakt, „hoop ik dat mijn waarschuwing voor de kracht van Italië se rieus wordt genomen. De meesten denken dat de wed- ttrijd tegen de Italianen een makkie is. Vergeten wordt echter dat Italië jairenlaing een toonaangevende rol in het wereldvoetbal heeft gespeeld- (Van onze snortredactie) ZEIST - Officieel Is het bij de spelers van het Nederlands elftal nog steeds niet bekend hoeveel geld zij incasse ren voor de wedstrijden, die zij voor het Euro pees I andenkampioen schap spelen. Johan Cruyff sou gisteravond nog met enkele andere spelers een gesprek met het sectiebestuur betaald voetbal hebben over dn verdiensten. Na de forse bedragen, die de internationals vergaarden in de voor rondewedstrijden voor het wereldkampioen schap en in de titelstrijd 'n Duitsland zelf. nemen rij nu volgens Cruyff heslist niet genoegen met een „fooi" Met de maximale pre mie van 1500 gulden, die "a de Interland tegen Zwitserland officieus be kend gemaakt werd, zal de selectiegroep volgens hem dan ook zeer zeker "iet akkoord gaan. Cruyff: „Ik wil goed ge honoreerd worden. 1500 Gulden is een belache lijk bedrag. Dat kreeg ik vier jaar geleden ook al hij Ajax voor competi tiewedstrijden. Het be urug dat nu genoemd wordt staat dus in geen verhouding". Re selectiegroep, Waarin volgens Cruyff in het geheel geen overleg is geweest over de hoogte van de pre mies, had de financiële raken al in een vroeger stadium geregeld willen rien. Een gesprek in Zweden, waar Neder land zijn in Duitsland verworven faam volko men waarmaakte, lever- do totaal geer resultaat °P. Cruyff: „Toen kon ["on ons helemaal geen toezeggingen doen. Mis schien dat dat nu wei jrrogelijk is nu er onaf hankelijkheid komt in de KNVB". Zoiets kan niet ineens wegval len. Ik heb trouwens tijdens het wereldkampioenschap de wedstrijd van Italië tegen Po len gezien. Wanneer het Italië een beetje had meegezeten was het bij de laatste acht gekomen. En naar mijn idee is Wet Italiaanse elftal niet zwak ker geworden. Uiteraard is het moeilijk om een compleet nieuw elftal in een paar wed strijden te beoordelen, maar wait ik tegen Bayern vam Italië heb gezien was lang niet slecht. Ze speelden zoals ik het nog nooit heb gezien. Ie dereen trachtte aan te vallen, tot zelfs de verdedigers toe. Een ongewone speelwijze voor de Italianen, maar niet onaan trekkelijk. Daarom hecht ik niet veel waarde aan allerlei uitspraken die de Italianen in een underdogpositie manoeu vreren. Voor mij blijft het een gevaarlijke tegenstander". Uiteraard terecht speelt Knobel de rol van de voor zichtige coach. Maar uit de opstelling van het Nederlands elftal blijkt toch wel dat Kno bel tijdens het duel in Rotter dam aanvallend ongetwijfeld risico zal nemen. Hij hand haafde (door de terugkomst van Rijsbergen) de bijzonder aanvallend ingestelde verdedi ging zoals die tijdens het we reldkampioenschap in Duits land opereerde. Bovendien heeft hij de opengevallen plaats in de middenlinie door de blessure van Wim Jansen opgevuld met Nederlands top schutter Willy van der Kuy len, terwijl het aanvalstrio Rep, Rensenbrink en Cruyff eveneens gehandhaafd bleef Duidelijker kon de bondscoach zijn aanvallende bedoelingen niet manifesteren. „Dat spreekt eigenlijk voor zich", legde Knobel uit. „Het Nederlands elftal heeft uit de wereldkampioenschap pen nu eenmaal de reputatie overgehouden van 's werelds' meest aanvallende ploeg. Deze reputatie mogen wij in een thuiswedstrijd geen geweld aandoen". Over het opstellen van de Ajacieden Johnnie Rep en Arie Haan, twee spelers, die zondag bij Ajax er naast ston den, zei Knobel: „Ik wist waarom beide spelers waren gepasseerd. Dat was voor mij geen enkele reden om ze niet voor het Nederlands elftal op te stellen. Toch zeker niet in het geval Haan. Haan heeft het ondanks het feit dat hij waarschijnlijk niet de specia list is op de juiste plaats, waarvan ik altijd tracht uit te gaan, toch steeds goed gedaan als laatste man. En zolang die typische specialist in Neder land niet beschikbaar is moe ten we een oplossing zien te vinden". Knobel stelde eveneens dat tijdens het, gesprek met Hans Kraay over Rep en Haan van de zijde van de Ajax-coach niet gesproken is over de posi tie, die Haan in het Neder lands elftal zou moeten inne men. Zoals bekend was Kraay er in het verleden geen voor stander van dat Haan, die bij Ajax in de middenlinie ope. reert, in Oranje laatste man speelt. HARRY VERMEULEN (Van onze sportredactie) ZEIST Willy van der Kuylen. die na zijn laatste interland tegen Joegoslavië in 1971 in Rotterdam, voor een sensationele terugkeer in het Nederlands elftal zorgde, is goed door zijn medespelers ontvan gen. Dit bleek o.a. uit de woorden van Johan Cruyff die de terugkeer van Van der Kuylen een terechte zaak vond. „Zo als hij op het moment in de competitie speelt, rechtvaardigt hij de keuze van mijnheer Knobel volledig. Een man die zoveel doelpun ten maakt maakt zijn ei gen keuze waar". Willy van der Kuylen zelf was duidelijk ver heugd met de positieve ontwikkelingen in Zeist. Maar de PSV-er, die ook in zijn uitlatingen steeds voiwassener wordt, hoopte niet dat het pu bliek teveel van hem verwacht, omdat hij dit seizoen al zoveel doel punten heeft gemaakt. „Ik zal uiteraard mijn best doen en wanneer ik mijn vorm van de com petitie handhaaf zal het ook wel lukken. Maar ze moeten niet denken dat ik een soort w onder- schutter ben. De hele ploeg zal het woensdag moeten maken en daar heb ik het volste ver trouwen in". (ADVERTENTIE) 3IVI Duikertjes, 't Milieuvriendelijke theebuiltje, zonder overbodige aanhang. De opstelling van Jong Oranje: doel: Van Gerwe-n; achter: Krijgh, Van Kra-ay, Wickel, Meutetege; midden: Thijssen, Lubse, Arntz: voor: Kist. Zuidema. Van Deinsen. MOSKOU (Tass) De voorlaatste partij van de schaaktweekamp Karpov Kortsjnoi is gisteren in remise geëindigd. Karpov leidt met 3—3. Jan Peters, Johnny Rep, Rob Rensenbrink, Willy van der Kuylen (v.l.n.r.) en Wim van Hanegem (zittend) tijdens een momentje rust na de training van de Oranjeselectie. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Fulvio Bernardini is 69, vriendelijk, Italiaan, oud-journalist en co ach van het nationale voetbal elftal. H(j is bovendien een man die in wonderen geloofd. Gistermiddag, kort na aan komst van de Italiaanse voet balploeg en het onder-23 elf tal, vertelde hij dat zijn eerste selectie niet naar Nederland is gekomen om uitsluitend tc verdedigen. Daarna Het hij weten dat debutant Orlandini gebruikt zal worden om Cruyff te schaduwen en dat Zecchini en Morini gezamenlijk en afwissel nd als stopper en vrije verdediger zullen optre den. Een verdediging van vijf man derhalve, een middenveld met Causio. Juliano en de an dere debutant Antognini. Ter (ADVERTENTIE) felf J Ja looptijd rente nü "^^ingaande 23/11/74 3 jaar 4 jaar 5 jaar De rentevergoeding op reeds uitgegeven beleggingsbewijzen blijft uiteraard ongewijzigd, evenals de rentepercentages op alle andere aantrekkelijke spaarvormen van de RPS. versterking van dit trio zal zonder twijfel Boumsegna of Anastasi worden ge Gr unit en dan blijft er maar een spits over, üauiatasi 01 Boninseg- na. Hei klonk allemaal wat on gerijmd na de Dewering: „Wij zijn met naar Nederland geko men om uitsluitend te verde digen'. Bemarcnm voelde het zeu.i' ook erugzins aan. Hij ver- Juaarde ten minste: ,.Lk heb oen keuze gemaakt en neem aan dat de beste Italiaanse voetballers ook zullen aanval len. Wanneer het niet gebeur^ ben ik een dwaas, die de ver keerde mensen heb gekozen, In de trainings wedstrijden te gen Bayern jViüncnen en de jeugdploeg heb ik voor het begin mijn speiers op het hart gedrukt aanvallend te spelen. Zondag tegen de jeugd heb ik een oude truc, die ik vroeger bij mijn verenigingen (onder andere Sampdoria, Roma, La- zio, Bologna en Florentina) toepaste, gebruikt. Ik heb mijn beste ploeg tegen twaalf man laten oefenen. Onder druk van een tegenstander ex tra móest de verdediging ook zijn aanvallende taken uitvoe ren. Die twaalfde man had ik oveiriigeras ingebracht met het oog op de wedstrijd van woensdag, want in één Cruyff heeft Nederland eigenlijk twee voetballers". Bernardini, die de geïmpro viseerde persconferentie had geopend met een tamelijk vin nige woordenwisseling met een groep Italiaanse verslagge vers, wilde echter duidelijk niet zo ver gaan dat hij de keuze van Orlandini uitslui tend had laten bepalen door een man als Ouyff in het Nederlands elftal. „Orlandini is op dit moment een van de beste spelers in Italië. Hadden wij tegen Finland, Polen, of welk land dan ook moeten spelen, dan had hij ook in de ploeg, gestaan. In dat geval was hij door mij gekoppeld aan de beste tegenstander van dat elftal". De conclusie ligt voor de hand. Orlandini is een „bre- kertje", die niet toevalliger wijs in zijn eigen vereniging op dit moment Napoli een vaste plaats in het laatste viertal heeft. Een verdediger dus, die Bernardini de moge lijkheid moet geven het ande re door hem aangestipte ge vaar - Van der Kuylen te laten bewaken door Morini, de man die in Belgrado tijdens de wedstrijd Ajax - Juvenitus de bewaker van Cruyff was. Bernardini: „Van der Kuylen, die ik overigens nog nooit heb zien spelen lijkt mij een gro ter gevaar dan bijvoorbeeld de handige Rensenbrink. Ik neem aan dat de linksbuiten op de vleugel zal spelen, maar dat Van der Kuylen door het mid den zal komen. Zecchini en Morini willen allebei het liefet vrije verdediger zijn. maar een van hen zal zijn grootste aandacht aan Van der Kuylen moeten besteden. Morini krijgt die taak, waarbij ik ervan uit ga dat zij elkaar van tijd tot tijd zullen afwisselen". De Italiaanse coach is met een zekere angst naar Neder land gekomen. „Ik verwacht dat het werk van het elftal onder ï"-iaar in Den Bosch gemakkelijker zal zijn dan de opdracht van de A-ploeg. De jongeren zullen wat minder vrees kennen omdat het resul taat bij hen niet zo zwaar telt. Beide elftallen In Den Bosch hebben minder ervaring dan eigpljik noodzakelUk is, maar in Rotterdam treffen wij eon van de best imresneelde elftal len van de wereld".

de Stem | 1974 | | pagina 13