Gehandicapten amuseerden zich best CARNAVA1SLEUT IN HULSTEN SAS VAN GENT SINT IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN AANGEKOMEN De Sten/De Vri»e Zeem Oosters Ook i Zilveren J. Tielen flink gel Jeugdleden Vogelwacht tegen bespuiten „onkruid" Voor oogsthulp STAATSSE Minderhei stad streek L. VAN ZUUREN BEGRAVEN IN TERNEUZEN Zaamslag TerhoSe Vogelbeurs in Hulst trok veel publiek KOBIJS I NIEUWE HEERSER GOES St. Jansteen KVO Terhole in het zilver Brief aan werkloze Oostburgers Eerst droog MAANDAG 18 NOVEMBER 1974 1mmmmmumBÊmm (Van onze correspondenten) SAS VAN GENT/HULST Twee daverende carnavalsbals van twee belangrijke leutcentrums trokken zaterdagavond drom men carnavalvierders naar Het Vossenhol in Hulst en de Vlaanderenhal in Sas van Gent. Onder de uitgelaten menigte in Sas van Gent bevonden zich ook 40 leden van de afdeling Zeeland van de Gehandicapten Orga nisatie Nederland, die zich uitstekend vermaakten. „Al onze leden waren carnavalsgek", aldus een tevreden voor zitter G. van Schaick. Hoogtepunt op beide avon den was de „onthulling" van de nieuwe prins carnaval. In Sas van Gent reed op het geijkte tijdstip een aimibulan- ceaiuto binnen, compleet met verpleegsters en dokteren. Van een brancard verrees prins Augustino,, die in 1975 de Betekoppen zal regeren. Hij onderging een daverende ovaitae, iets wat even daarvoor jeugdprins Roberto de derde ook al bad mogen ervaren. De muziek van de Sunny Riders hield er de stemming in, even als de c.v. Gilze-Riijen, die met de majorettes hun intrede hadden gedaan. Vijfhonderd vossen en vossin- nebes bevolkten zaterdaga vond de Koning van Engeland in Hulst. Veel leut en een goede stemming voerden de boventoon, waaraan niet in het minst werd bijgedragen door de Kallesaien, de Maote (Prin- senbeeK) de Loze Lavers, de Silferfloot (Breda) en het dansorkest The Williams. Prins Toon de eerste bleef aan de regering, zijn raad van elf werd uitgebreid met W- Everaert. De hoofdprijs van de zaterdagavond gehouden lote rij een reis naar Majorca werd gewonnen door een echt paar uit Sint-Nielaas. Er be vonden zich overigens een fiks aantal earnavalvierende zui derburen in Het Vossenhol. Verbroedering in Hulst. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Namens de jeugdleden van de Oost- Zeeuws-Vlaamse Vogelwacht de Steltkluut, hebben de voor zitter en de secretaris, respec tievelijk de heren G. Sponse- lee, bioloog te Hulst en G. Ottens te Terneuzen een brief naar de Terneuzense raad ge schreven, waarin gevraagd wordt het bespuiten van „on kruid" in de stad stop te zet ten. In de brief wordt gevraagd waarom er op alle wegen en paden, zelfs op de voetpaden binnen de bebouwde bom van de gemeente gespoten wordt te- glen wat men ten onrechte „onkruiden" noemt. De briefschrijvers merken op dat helemaal geen kwaad zou kunnèn als er eens wat meer bruiden in de stad zou den groeien. Het zou de stad zelfs een wat groenere indruk geven. Zouden er dan toch mensen zijn, die zich aan die „onkruiden" op hun stoepjg ergeren, dam moeten zij die er, volgens de briefschrijvers zelf maar uithalen. Zij zijn echter van mening dat dit niet moet gebeuren met vergiften dii» het hjeie milieu aantasten. Zij herinneren de raad er aan dat zij einde vorig jaar zelf zo'n grootscheepze milieu- actie op touw heeft gezet, ter wijl zij nu zelf meedoet aan vervuiling in eerste graad- Zij wijzen er tenslotte op dat „woorden wekken, maar voor beelden strekken". Zij hopen dat het voorbeeld van de ge meente de toekomst niet meer zo negatief zal zijn. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Zaterdag middag heeft de harmonie De Vliegende Hollander te Ter- neuzen de laatste eer bewezen aan het overleden lid en oud bestuurslid L. van Zu-uren. De rouwstoet werd van de Op- stamdimgskerk naar de be graafplaats begeleid met treurmuziek. Acht leden van het korps fungeerden als dra gers. Op de begraafplaats werd door de harmonie ko- reaailmuzi-ek gespeeld. Luidruchtige polonaise in Sas van Gent. Kittenkalender De Zeeuwsch Vlaamse Automo bielsportclub (ZEVAC) heeft voor het komende jaar de rit- tenkalender vastgesteld. Op nieuw heeft het bestuur het aangedurfd een relatief groot aantal namelijk de helft kaart- leesritten te houden. Dit zijn de Anjerrit te houden op zon dagmiddag 9 februari. De 8e Nacht van Zaamslag vastge steld voor de nacht van 19 op 20 april. De tweede zomerrit op zaterdag 21 juni. De Mabisrit '75 op zondagmiddag 28 september en de 4e Vijver hofrally op zaterdagavond 22 november. De te houden oriëntatieritten zijn: 9 maart, Heikantrit, 25 mei 7e Zeeuwsch Vlaanderenrit, 29 oktober 4e Suikerrally, alles te houden op zondagmiddag- 13 december St. Nicolaasrit (zaterdagavond)- Voor de Vliegende Hollanderrit 4 is nog geen datum vastgesteld. Kaarting In café de Vriendschap speelde de aldaar gevestigde kaartclub een wed strijd tegen de kaart vereni- ging DVV uit Zaamslag. Het lukte de ledejn van De Vriend schap niet om revanche te ne men voor de eerder in dit jaar in Zaamslag geleden neder laag. DW won ook deze tweede ontmoeting en kwam daarmee in het bezit van een voor deze tweekamp beschik baar gestelde beker. Hond gevangen Reeds en kele dagen zwierf in Terhole eeti zwarte bouvier rond, die de buurt wat onveilig maakte. Zo waren reeds enkele kippen door het dier doodgebeten. De rijkspolitie van Hontenisse is er in geslaagd de hond te van gen, waarna die naar het die renasiel in Terneuzen werd overgebracht. De eigenaar van de hond is tot op heden onbe kend. (.Van onze correspondent HULST De vogelvereni ging Vogelvreugd afdeling Hulst hield gistermorgen in café De Ster bij J. Polfliet te Hulst een vogeLbe-urs. Ieder jaar op de derde zondag in november wordt die vogel- beurs gehouden. De belang stelling voor de beurs was gis termorgen groot. De verwach ting is dat de beurs .in de toekomst verder zal uitbrei den. Er viel in café De Ster een levendige vogelhandel te be speuren. Leden en niet leden hebben diverse vogelsoorten, in verschillende prijsklasse, te koop aangeboden. Enkele soor ten: rosella's, elegamt-parkie- ten, grasparkieten, roodrug parkieten, diverse soorten kwartels, kanaries en diamant- duiven. (Van onze correspondent). GOES Goes heeft een nieuwe prins carnaval. Tijdens het elf-elf-bal zaterdagavond droeg de oude carnavalsvorst Fonski I zijn skepter over aan zijn opvolger Kobus 1, die vanuit een overklaarbaar ver klaarde sloopwoning zijn in trede deed in zijn nieuwe rijk. Het was een dolle boel in de grote zaal van Slot Ostende waar de Hanzehatters eerst wat aarzelend, maar later in groteren getale waren opgeko men om het Goese carnavals jaar officieel te openen. Nadat precies om elf uur was begon nen met het presenteren van de raad van elf en de prinse lijke adjudant, drukte deze laatste om precies elf minuten over elf de hefb oom in,w-aar over elf de hefboom in, waar op door een daverende knal het prinselijk verblijf uit el kaar spatte en Kobus 1 zijn intrede deed in Hanzehat- Nadat Fonske 1 de macht aan zijn opvolger had overge laten, maakte deze het motto bekend waaronder volgend j aar 'in Goes carnaval zal wor den gevierd. Dit motto is „J'out nie foe moheluk". Knotwilgen gerooid Een tiental knotwilgen staande aan het einde van de Geslechten- dijk is gerooid. Het rooien heeft plaats gevonden ten. be hoeve van werken in het be lang van de ruilverkaveling die in dit gebied geschiedt. Geslaagd In Den Haag slaagde voor het examen schoonheddlsverzoirgin-g mej. Belinda van Campenhout. Collecte De EHBO-afde- ling hield een huis-aian-huds collecte vo-or aanschaf van verband-, les- en oefenmateri aal. De opbrengst bedroeg f 582.17. (Van onze correspondent) TERNEUZEN/OOSTBURG/BRESKENS/HULST Op vier plaatsen in Zeeuwsch-Viaanderen werd afgelopen weekeinde St.- Nicolaas verwelkomd. Bij aankomst van Sint-Nicolaas en zijn zwarte pieten in Terneuzen, had een straffe wind de regen voor korte tijd weggevaagd. Honderden kinderen, vergezeld van hun ouders, stonden bij de voormalige ponton van de provinciale boot, waar de Sint met zijn rijk bcvlagde boot arriveerde. Een vaartuig van de politie en twee van de rijkshavendienst begeleidden het schip, de Kamperland, van de hoge gast. Na de begroeting door het welkomstcomité, begaf Sint Nicolaas zich hoog te paard gezeten en begeleid door het eerste Terneuzense majoret- tenpeloton, de drumband „Ire ne. de zeeverkenners De Vrij buiters en honderden kinderen naar het bordes van het stad huis, waar de voorzitter van het handelscentrum Terneuzen (H.C.T.), de heer J. den Toon der Sint Nicolaas welkom heette- Deze wees op de verande ringen, die Terneuzen het laat ste jaar heeft ondergaan. Sint Nicolaas kreeg, namens de Terneuzense jeugd een teke ning. Burgemeester J. Aschoff, vergezeld door de- wethouders L. v.d. Plas - Tanis en J. Strijbos had voor Sint-Nico- laas twee wensen: meer open bare speelgelegenheden voor de jeugd en geld voor de sa nering van de binnenstad. Na een dankwoord maakte Simt-Nicolaas omgeven door pepernoten strooiende zwarte pieten een korte rondrit door Terneuzen. Vervolgens bracht hij een bezoek aan de patiën ten van het Julianaziekenhuis en het verpleegtehuis Ter Schorre. Gezeten op een reusachtige praalwagen, aanvankelijk wat vreemd leeg omdat de hofda mes te laat arriveerden, is Sint-Nicolaas bij zijn tocht door Zeeuwsch-Viaanderen Oostburg niet vergeten. Ook hier was het, althans bij het begin van zijn inkomst droog. Tijdens zijn speech vanaf het balkon van het stadhuis wist ook de goedheilig man niet te verhinderen dat de hemelslui zen werden opengezet. Burgemeester A. Schipper die de hoge gast officiéél ont ving, zei het jaarlijkse bezoek van de Sint op hoge prijs te stellen. ,-Het zijn in Oostburg allemaal lieve kinderen," zo verzekerde hij Sint-Nicolaas. Na de ontvangst op het ge meentehuis werd onder vrolij ke klanken van harmonie Ve ronica en drumband Ooslburg inmiddels vergezeld van de majoretten nog een rondrit ge maakt. De belangstelling langs de route was vanwege de slechte weersomstandigheden, niet zo groot als verwacht was. Sint-Nicolaas bezoekt op 30 november Oostburg per paard nog eens. Zondagmiddag bezocht St- Nicolaas Hulst. Om twee uur vertrok hij vanaf de kantine op het sportpark met een gro te stoet naar de binnenstad, waar hij veel belangstelling trok. Enkele honderden kinderen vergezelden de Sint en zijn talrijke zwarte pieten. Muzi kaal werd aan de intocht me dewerking verleend door In Oostburg maakte de Sint zijn rondtocht in een aanvankelijk wat lege praalwagen. drumband en harmonie van de koninklijke stedelijke harmo nie uit Hulst en muziekvereni ging met majorettes „Weldoen door Vermaak" uit Clirige. Na de intocht werd het Spaanse gezelschap op het stadhuis ontvangen door bur gemeester P. Molthoff De kinderen kregen bij deze gele genheid een zak snoep. Sint-Nicolaas arriveerde za terdagmiddag met zijn schip ook in de haven van Breskens. Hij was vergezeld door een groot aantal zwarte pieten, waarvan er één zelfs in het topje van de mast zat. Met veel getoeter legde de boot aan- De muziekvereniging „Uit het volk voor het volk" uit Breskens en „E.M.M." uit Groede, honderden kinderen en hun ouders bereidden de Sint en zijn gevolg een groots welkom. De voorzitter van de winke liersvereniging O. de Witte, heette de goedheilig man en zijn gevolg van harte welkom. Wethouder J. Vergouwe heette de Sint Welkom namens het gemeentebestuur. Daarna volg de een rondrit, die eindigde in de vismijn, waar Sint-Nicolaas zich met een groot aantal kin deren onderhield, terwijl de zwarte pieten met kwistige hand versnaperingen uitdeel den. BERGEN GP ZOOM Roxy: 18.15 en 21.15 u: De 5 van de 4-aaagse. Hal stadhuis, Grote Markt, kunstwerk van de maand van J. Raaymakers Bergen op Zoom (t.m. 30 nov.) Open ma, t.m. vrijdag van 8.30 - 12.30 en van 13.30-17.30 uur Museum Markiezenhof-expositie. Vrucht van Stilleven van Ma- rinus Schipper (t.m. 30 nov.). Dag. van 10.00 - 12.00 en 14.00 17.00 uur. GOES Grand, 20 u: De 5 van de 4- daagse. Museum Zuid- en Noord-Be veland, Singelstraat 11, expo sitie Bijbelse bodemvondsten (t.m. 14 dec.). Open di. t.m. zat. 10.00-12.00 en 13 30-17.00 uur. HULST Bioscoopgebouw, 20 u: De Exorcist, 18 j- Boekh. v. Geyt, Steenstraat 20, expositie. Tien jaar kleine formaten t.n. 1 dec. open op werkd. van 9.00-1:2.00 en 13.30-19.00 uur- MIDDELBURG Citytheater, 20 u: Uncle Tom. Zeeuws Museum, expositie Zevenluik met bed en bezoe kers van Alain Teister (t.m. 6 dec.). Werkd. van 10.00-Ji2.30 en 13.30-17-00 uur. OSTBURG Ledeltheater, 20 u: Alicia, 18 j. ROTTERDAM St. Laurenskerk, 20.15 uur: Orgelconcert door dr. Herbert Winterbottom, St. Anns Cathe dral, Manchester. SAS VAN GENT Galerie Uilenspiegel, West kade 71, expositie grafiek van Leonard Maas (t.m. 29 nov.). Open ma- t.m. zat, van 9.00- (Van onze correspondent! TERHOLE De afdeling Terhole van de Katholieke Vrouwenorganisatie (K.V.O.j vierde haar zilveren jubileum. Zeven leden, de dames M. Apers (voorzitster), Brugge- man (secretaresse), Cornelis- sens, De Bot, Sponselee, Van de Manakker en Brooimans, herdachten hun 25-jarig lid maatschap. 's Avands om half zeven diroeg de geestelijk adviseur van de afdeling, pater Van den Acker een heilige mis op en hield daarbij een feestpre dikatie. Vervolgens werden de feest vierende leden, onder wie, de vertegenwoordigster van het hoofdbestuur uit Tilburg, me juffrouw Van Meern de kring voorzitster uit Hulst mevrouw C. de Winter en drie afgevaar digden van de afdeling Terho le van de N.C.B., in het dorps huis verwelkomd door de voorzitster, waarna het ope ningslied werd gezongen en er een etentje voor de leden ge reed stond. Mevrouw De Win ter overhandigde de voorzit ster een voorzittershamer Tenslotte bleven de dames nog enkele uurtjes bijeen, die ge zellig werden gemaakt met zang en voordrachten. 12.00 en 13.30-18.00 uur tot 21.00 uur zond. van 14 to"'' 18.00 uur, woensdagmï, gesloten. t TERNEUZEN Luxor, 20 u: The Exorcist Stadhuis, Tentoonstel]», van de in de prentkunst t» paste technieken. Geopenj ma- t.m. vrijd. 8.15-1715 en op zaterdag van 14.30-leJ uur (t.m. 30 nov.). 4 VLISSINGEN Alhambra, 20 u; jj, j slippertjes, 18 j. WESTDORPE R.K. O.L-V. kerk, 20. Wiener Sa-ngerknaben. IJZENDIJKE Streekmuseum, over de oorlogshandelingen» en rond West-Zeeuw, Vlaanderen (t.m, 19 jan.), ZIERIKZEE 't Lange Uus, Havenpark j expositie foto's over Zierikza van Johan Berrevoets (t.mj nov-) Open di. t.m. zat v-- 9.00-12.00 en 14.00-16.00 ui, ANTWERPEN Kon. Ned. Schouwlim 20.00 uur: De boerderij van David Storey. OOSTBURG - B. (i W. van Oostburg hebben in een brief allen binnen de gemeente, die een uitkering ontvangen in- gevolge de rijksgroeps- regeling werkloze werk nemers opgeroepen zich vrijwillig voor oogsümlp bij de dichtstbijzijnde boeren te melden- „Door uw werklooi- heid bent u helaas onge wild in een noodsituatie terechtgekomen. Wel be-'; schikt u over veel vrije tijd. De boeren zijn he laas eveneens ongewild in een noodsituatie te rechtgekomen, maar be- scllikken daarentega over te weinig tijd in de oogst binnen te halen. Uw hulp hoe ongeoe fend en gering ook - zal zeer gewaardeerd worden", zo schrijft het college. „Wij zouden het dan ook op prrijs stellen in dien u zich bij dichtstbijzijnde landbou wer (ter voorkoming van vervoersproblemen) zoudt willen aanbieden liefst spoedig". Na drukkelijk wijst het col lege erop dat het geen pressie wil en kan uitoe fenen. „Wij doen slecht! een beroep op uw eens- gezindheid". B. en W. van Oostburg hebben een brief naar C.R.M. geschreven met de vraag om de verkre gen inkomsten voor oogsthulp niet van de uit kering af te trekken. Zo als reeds gemeld is al be kend dat de inkomsten uit oogsthulp niet van de uitkering afgetrokken wordt. Uitgave: Uitgeversmaatschappij De Stem B V. Editie Zeeland RAYONKANTOREN TERNEUZEN: Nieuwstraat 9, tel. 01150-7920 (4 lijnen): HUI® tel. 01100-8030 (3 lijnen). Steenstraat 14, tel. 01140-3751 (3 lijnen); GOES: Klokstraat' KANTOORUREN; Maandag t.m. vrijdag 8.15 - 12.30 en 13.30 - 17.00 uur. BUITEN KANTOORUREN: ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Breda: Maandag t.m. vrijdag van 19.00 - 20.00 uur. tel 01600 - zaterdag van 10.00 - 11.00 uur, tel. 01800 - 49900, zondag'1- 20.00 - 22.00 uur. tel 01600 22341. BEZORGKLACHTEN: Zeeuwsch-Viaanderen: tel- 01140 - 3751 of 01150 - 6297, 1 Zeeland 01100 - 4944. REDACTIE: Chef Zeeuwse redactie S. C Augustijn, kantoor Nieuwstraat; Terneuzen, tei. 01150 - 7920, privé Lurentzlaan 50, Terne» tel. 01150 - 5745; algemeen redacteur Zeeland drs. J- Bolov11) kantoor Klokstraat I Goes, tei. 01100 - 8030, privé Zuid™;, straat 53. Goes, tel. 01100- 8138; redacteur fAdden-Z^'-. G. van Berkel, kantooi Klokstraat 1, Goes, tel 01100 - 80311, P> ij Voorburcht 37, Kapelle, tel. 01102 - 2320; redacteur voor Tern zen en KanaalzoneP. de Schipper, kantoor Nieuwst» Terneuzen, tei. 01150- 7920 privé Debussyhoi 67, TerneW-J tel. 01150 -2639; redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderej1, van dei Vuurst de Vries, kantooi Steenstraat 14, HuWi,.*! 01140-3751, privé Beestenmarkt 21, Hulst, tel. 01H»' Redacteur voor West Zeeuwsch-Viaanderen: R. van der Melkweg 40 Uostburg, tel 01170 - 3370; foto journalist "Jj Zeelana C. J. de Boer kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzejl 01150 7920. privé Lange de Kreek 56. Terneuzen, tel. - 3137; sportredactie Zeeland; A. Koomen Troelstralaan ti tel. 01155 - 2594. ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE: inspecteur Zeeland.- P. Konings. tel 01150 - 6297. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: C. Menu teL 01100 - 4316. BAANDAG 18 NOVE (Van een onzer verslaggever^ nFN IIAAG Staatssccre taris Meijer (PvdA) heeft i ten uitvoerig memorandum 'l minister Westerterp f.»er en Waterstaat) gestelf j t de Oosterscheldemiiiei ïfet een storm-stuw-cai dam grotendeels bche blijft- Het geheel open houden val de oostersohelde met een tota le dijkverhoging ter bescheiï van het omringend /Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE „Waa is het allemaal voor nodig Overal zijn ze vandaan geko wen, van Walcheren, Schou wen-Duiveland, tot aan Lim burg toe. Ik weet niet waar il bet aan verdiend heb". Z sprak zichtbaar aangedaan heer J.B. Tieleman (61) I kantoorhouder te Walsoordei de honderden aanwezigen t hoog watt' Morgen, dinsdag 19 nov. bergen op Zoom 6.48 e 19.04. Hansweert 5.59 en 18.26 terneuzen 5.24 en 17.51 Vussingen 4.57 en 17.22 Wemeldinge 6.38 en 18.54 De Vooruitzichten voor din s en woensdag, opgeste het KNMI op zondag o: uo u. Eerst over weger later mogelijk weer r< ten' het algemeen lagei wmperatureai. Weersvoorui 'enten i„ cijfers gemidde °ver Nederland. zom°?r dinsdag: aantal ure nn,L hit 5; min. temperat-uu «nstreeks 3 graden ma dem va'tuur: omstreeks 8 gr n, kans op een droge peri w ai? minstens 12 uur: drono i kans °P een gehe og etmaal: 50 procent. ton°°n woensdag: aantal ure omstreek? 4hmin' l?mperatU temJ 4 graden; ms den?iratUUr: omstreeks 8 gi do atls <?P een droge peri nrn-J"? minstens 12 uur: droov ei s op een gehf S etmaal: 40 procent.

de Stem | 1974 | | pagina 2