Uitreiking prijzen Stem/Steba-k Honoré van Waes: content fmsct Winst Van de Kreeke UITBUNDIG FEEST JUBILEREND HVV Jackie van Giansbeek superieur Zesdaagse Gent nieuwe formule MOSSELLOOP VOOR BREDANAAR PATIST THOR viert jubileum Neder W OUD; Paridaen achtste Vf«?arH Interland niet op televisie Uitslag sport Boddaert in de bloemen Neem toch maar "ever een occasioi van de VW-dealei VIERDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 18 NOVEMBER 1974 1WÊ—mm/mmi SPORTCOMITé NIEUW-NAMEN ONTVANGT VOLKSKOERSERS (Van onze sportredactie) NIEUW-NAMEN De volkskoerssport is nog lang niet dood. Integendeel, springlevend, zo bleek zaterdagavond in zaal Thilleman in Nieuw-Namen, waar het actieve sport comité Nieuw-Nanien een grote sportavond had belegd, waarbij de prijzen werden uitgereikt van het Stem/Steba- klassement. Een klassement over een totaal van vijftien volkskoersen die het afgelopen seizoen zijn gehouden. Gro te man achter de volkskoersen, de Hulstenaar Honoré van Waes toonde zich een bijzonder gelukkig man met de grote opkomst van volkskoersers en hun aanhang; de zaal zat mudvol. Het sportcomité had voor een zeer aantrekkelijk omlijstingsprogramma gezorgd. Zo werd de avond opgeluis terd met niemand minder dan SiK Beveren-ctoe-kraan Jean Marie Pfaff, die eveneens re serve-doelman is van hat nati onale Belgische elftal, de SK Bevaren-spelers Johan Co- niinokx en Hans Egbertsen en Theo Verschueren, de wieierve- dette die grote successen boek te op de Daan, achter de der- ney's en in de zesdaagsen. Verschuren staat al enige tijd op non-aotief wegens een hardnekkige blessure aan zijn zitvlak, maar de Zeeuwscti- Vlaamse vedette die momen teel in Beveren-Waes woont, werkt aan zijn come-back. Aanvakelijk lag het ook in de bedoeling dat Marcel Verschue ren broer van Theo in Nieuw-Namen present zou zijn. maar die was helaas ver hinderd omdat hiifl met Loke ren moest spelen tegen RWDM in de hoogste klasse van de Belsisc-he competitie. Wat betreft de volkskoersen merkte Honoré van Waes op; „We zitten op het goede spoor. Na ee«i moeilijk eerste jaar hebben we nu een fantastisch tweede seizoen achter de rug. De belangstelling van de spon sors neemt toe. Behlave de Stem en kleding Steba doen volgend jaar ook „verzeke ringsman" L.E.P. Bun uit Sint Jansteen mee en een fotograaf uit België. Dat maakt het voor de volkskoersen straks aan trekkelijker. Nogmaals, ilk sta niet afwij zend tegenover de KNWU. Als or renners willen overstappen naar de KNWU staan die daar volkomen vrij in, maar het is nu toch wel bewezen dat de volkshoersport levensvatbaar heid heeft in Zeeuwsch-Vlaan deren. We gaan dan ook energiek door". Tussen de bedrijven door werden er rollerwedstrijden gehouden voor trimmers en volkskoerses. Gaston Thuy uit Sint Jansteen toonde zioh het meest bekwaam op de rollen op een gedeelte tweede plaats gevolgd door Schelfhout (Hengstdijk) en Piet Everaert uit Hulst. De Axelaar Slock legde beslag op de tweede plaats. Lijibaert werd vierde en De Waele legde beslag op de vijfde plaats. Het duel op rollen tussen de voetbalvereni ging Hulsterloo uit Nieuw-Na men en het team van Nash Boys uit het aangrenzende Kieldrecht leverde een 190,9- 186,4 overwinning od voor het Belgische voetbalteam. Belangrijk onderdeel was uiteraard de prijsuitreiking van het STEM 0 Steba-klasse- ment voor volkskoersers door STEM-sportredacteur Ton Koomen. die de rappe volks koersers die een seizoen lang voor de rpijzen hebben ge- knkokt overlaadde met fraaie bekers, geldprijzen en meer waardevolle artikelen. Zonder meer een knalavond. waarvoor het organiserende comité Niew-Namen heeft gezorgd, een evenement dat voor her haling vatbaar is De eindstand van het STEM-Steba-kla-ssement luidt: volkskoersers 16 tot 35 jaar: 1. M. van Rijkegem (Meulbeke, België) 148 pnt. 2. J. Clauwaert (Brugge. Bel gië) 126 pnt. 3, F. Schelfhout (Hengstdijik) 117 pnt. 4. A. v. 't Gilde (Hoek) 107 pnt 5. E. van Rijkegem (Meulbeke, Bel gië) 95 pnt. 6. J. Boerjan (Knoklke. België) 79 pnt. 7 F. de Valcke (Aardenburg) 79 pnt. 8. J. de Waart (Waasmun ster, België) 66 pnt.. 9. M. Sohollier (Varsenaie, België) 64 prat. 10. J. de Goede (Sta-nd- daarbuiiten) 58 pnt. 11. G. Thuy (St. Jansteen) 57 pnt. 12. F. van Eist (Jabeke, Bel gië) 53 pnt. 13. O. de Block (Temse, België) 52 pnt. 14, E. Baert (Snellegem, België) 39 prat. 15. H. de Rocker (Bar- sevelde, België) 39 pnt. Volkskoersers 35 jaar en ou der: 1. G- van Maokel'bergen (Brugge. België) 100 pnt. 2. W. Cabocxr (Maldegem, België) 93 pnt. 3. C. de Clerck (Jabe ke. België) 88 pnt. 4. R. Onge- na (St. And-ries, België) 53 pnt. 5, P. Everaert (Hulst) 35 pnt. 6. E. Lambreciht (Asene- de, België) 33 pnt. 7. J. Pascal (Jabeke, Be.gië) 31 pnt 8. M. Blomme (Jabeke, België) 18 pnt. 9 E. van de Heere (Ize- gem, België) 17 pnt. 10. A. van der Eede (Oudenaarde, België) 16 pnt. Willy Caboor (links) die tweede werd in de categorie volkskoersers boven de 35 jaar samen met de winnaar in de jongste categorie Mar cel van Rijkegem uit Meul beke. (Van ker). onze SDortmedewer- Prijsuitreiking van het volkskoersklassement van De Stem. Van links naar rechts: Stern-sportredacteur Ton Koomen, Honoré van Waes, sponsor Bun en winnaar Marcel van Rijkegem, DEN HAAG De Zeeuwse schaatskampioen Arjaan van de Kreeke heeft zaterdag op De Uithof baan in Den Haag zowel de 500, de 1000 en de 3000 meter zegevierend beslo ten- Arend Klos uit Zoe termeer eindigde in het totaalikiliasse- ment op de tweede plaaits- Van de Kreeke liet 44.4. afdrukken op de 500 meter, deed 1.31.0 over de l'OOO meter en legde de 3000 meter af in 5.05.3. Frans van de Berge noteerde op de 500 meter 48.6 en op de 1000 meter 1.39.6. Ko Goeree reed alleen de 3000 meter. Zijn tijd was 5.19.5. Wim Hir- des besloot deze afstand in 5.23.5- August. Pollet hier tijdens zijn eenacter op de home trainer met naast hem de heer De Block van het sport comité Nieuw-Namen. (Van onze sportmedewerker 1 HULST „De voetbalvere niging HVV '24 kan vergele ken worden met een prachtige plant. Een bloeiende plant met vele takken en prachtige bloe men. Takken die de vele afde lingen en teams voorstellen. De bloemen vormen dan de be stuursleden, de stuwende krachten in de voetbalvereni ging HVV '24. Voorzitter, uw vereniging telt veel van die stuwende krachten. Een enke le zou ik hier toch willen noe men, namelijk de heer George Boddaert, en ik doe dit zonder de vele anderen tekort te wil len doen. Voor mij is hij een voor beeld voor heel uw vereni ging. Niet alleen in goede tij den maar ook in minder goede tijden stond hij achter zijn vereniging. Ik ben dam ook blij uw bestuur te kunnen meede len dat bij het besluit van H.M. de koningin ik het ge noegen heb de heer Boddaert de eremedaille verbonden aan de orde van Oranije Nassau or> te spelden. Maar ilk wil verder iedereen in die hulde betrekken. Het gemeentebestuur heeft dam ook besloten de voetbalvereni ging HW "24 de gouden ere penning van de gemeente Hulst te overhandigen en de daarbij behorende oorkonde, bij het 50-jarig bestaan van uw vereniging", zei zaterdag middag tijdens de druk be zochte receptie ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van HVV '24 in het clublokaal op het sportpark burgemeester P. J. G. Molthoff. Hij speldde be stuurslid Boddaert de ere-me- diaille op en aan voorzitter Van Dam van HW '24 werd de erepenning overhandigd. Een receptie waarvoor de rui me kantine van HW '24 nog te klein bleek te zijn. Buiten tientallen verenigingen uit Hulst zelf, waren ook vele afgevaardigden van omliggen de voetbalclubs aanwezig om het feestelijk gebeuren van HW '24 de nodige luister bij te zetten. Verder het bijna voltallige gemeentebestuur van Hulst, de heer Th. d' Haens namens de KNVB afde ling Zeeland, broeder Bernar do vele jaren geleden de persoon die de jeugdafdeling van HW '24 op poten heeft gezet de oprichters van HW '24 op 16 november 1924, waarbij het oudste lid de heer L. Freyzer, vele oud-spelers uit de periode toen het eerste team nog in de eerste klasse speelde alsmede vele bestuurs- afvaardigingen van verenigin gen uit die jaren. Personen die voorzitter Van Dam stuk voor stuk in de hulde betrok. Voor zitter Van Dam in ziin toe spraak: „Het is alleen tammer dat de heer H. van Gassen niet aanwezig kan zijn. Hij moest het wegens gezondheidsrede nen laten afweten. De heer Van Gassen heeft tijdens ziin voorzitterschap zijn stempel od de vereniging gedrukt. We ziin hem hiervoor biizonder dankbaar Maar ook de vele. ia vele tientallen anderen die in de voorbije vijftig jaar aan De heer Boddaert, een van de stuwende krachten achter HVV '24 krijgt hier de ere medaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau opgespeld van burgemeester Molthoff van Hulst. (Van ker). onze spcxrtmedewer- GROENENDIJK Ongesla gen en met een moyenne wat promotie inhoudt, is Jackie van Glansbeek kampioen ge worden van de tweede klasse driebanden, van het district Zeeuwsoh-Vlaanderen, in café De Groene Molen te Klooster- zande- Terecht mocht deze jeugdige talentvolle speler uit Terneuzen deze titel voor zich opeisen, omdat hij gedurende het gehele toernooi zich als 'n technisch bekwame speler ont popte. Grote verliezer in dit toer nooi was zondier meer Jo Leeraert, die nadat hij aan vankelijk nog titel-aspiraties koesterde, toch nog naar een derde plaats moest verhuizen. Ton Koomen, die niet al te sterk aan de startblokken kwam, herstelde zich goed. Hij kon op de valreep (weten de diat Jo Leeraert in de fina le-partij van Jackie van Glansbeek verloor) nog de tweede plaats voor zich opei sen. Belangrijkste treffer voor dieze tweede plaats was de partij tussen Ton Koomen en Jo Leeraert. Dit treffen kreeg nog een extra dimensie, omdat beide spelers eerder in het toernooi meningsverschil met elkaar gehad hadden. Het was al vanaf de eerste beurten in dezie partij dat koste wat kost beide spelers de overwinning voor zich op wilden eisen. Dit meningsverschil tussen beide spelers was geboren uit het feit dat Jo Leeraert aanvanke lijk niet op vrijdagavond wil de sipelen. Als zwak argument voerde Leeraert aan dat hij niet door de week wenste te spelen. Een belachelijk argu ment, want hoe zou hij de voorwedstrijden gespeeld heb ben- In ieder geval moest Jo Leeraert een nederlaag incas seren tegen Ton Koomen: 25 24 in 51 beurten. Door deze nederlaag zag Jo Leeraert geen mogelijkheid meer om kampioen te worden. Jackie van Glansbeek was toen onbe reikbaar geworden voor hem, omdat laatstgenoemde in zijn partij tegen Paul Baart geen fout maakte. In 56 beurten zette hij deze partij in winst (Van onze sportmede werker) GENT In het Belgische Gent begint morgen de 34ste Zesdaagse, die zal duren tot en met zondag 24 november. Alvorens de baandirecteur van het Gentse sportpaleis, Oscar HW '24 hebben helpen bou wen. Als zij er niet geweest waren hadden we nu niet kunnen feesten". Hij danikte verder het ge meentebestuur voor de goede samenwerking en vervolgde „We hebben gelukkig een sportieve burgemeester die de scepter zwaait". Hij pleitte verder voor meer sportiviteit op de velden en vroeg het publiek om bier aan mee te werken. Burgemeester Molt hoff had verder vee) waarde ring voor de oprichters. Molt hoff: „Een woord van dank voor hun moed en diurf vijftig j-aar geleden is zeker op zijn plaats. G. Boddaert in zijn dankwoord: „Ik ben verrast door deze onderscheiding, maar ben blij dit werk voor HW te mogen dioen". Het ju bilerende bestuur werd hierbij overspoeld met bloemen, bal len en cadeaus. Tijdens een grote feestavond 's avonds in Den Dullaert werd broeder Ferrerius benoemd tot ere-lid, dat aan de vooravond van zijn 50-ste verjaardag. W. Poppe en Van de Walle werden be noemd tot lid van verdienste, en toen kon het grote feest beginnen. DEN HAAG (ANP) In verhand met de slechte ver koop van de kaarten is het volgens de KNVB onwaar schijnlijk dat de wedstrijd Nederland - Italië via de tele visie rechtstreeks zal worden uitgezonden. De wedstrijd, die geldt voor het toernooi om het Europees kampioenschap voor landenploegen, zal woensdaga vond in het Feyenoordstadion in Rotterdam worden ge speeld. (Van ker). onze sportmedewer- WESTER9CHOUWEN Harrij Patist van Sprint Breda heeft zaterdag in het fraaie Domeinen-gebied op Wester- sohouwen de zevende Mossel- loop van Delta Sport gewon nen. Deze cross over 6500 me ter bradht 65 atleten aan de start en had ook kwalitatief een sterke bezetting. Ruim tweederde van het aantal deelnemers kwaim van buiten Zeeland. De Zeeuwse atleten lieten het dus wat afweten, waarschijnlijk door het sluiten van de Zeelandbrug. Zij die de Oosterschelde wel per pont waren overgestoken werden overigens netjes door Delta Sport afgehaald in Zie- rikzee en naar het wedstrijd terrein vervoerd. De organi serende vereniging had trou wens niets aan het toeval overgelaten om het geheel vlekkeloos te doen verlopen. In het bosgebied op Wester- sahouwen waren vijftien con troleposten ingesteld zodat niemand dit keer van de route afweek. In maart van dit jaar werd het een chaos wat he- treft het volgen van de juiste route omdat toen de bordjes met de pijlen door een stel raddraaiers waren verwij derd. Aan de prestatieloop over 1500 meter deden zo'n 50 kinderen mee en een 75-tal ouderen meldde zich voor de prestatieloop over 6500 meter. Het sluiten van de Zeeland- brug beperkte hier het aantal deelnemers aanmerkelijk- Zo wel de wedstrijdatleten als de prestatielopers konden zich na afloop te goed doen aan mos selen van Zeeland» Roem uit Yerseke. De wedstrijdatleten moesten allereerst een kleine ronde van 1500 meter afleggen en daarna een omloop vain 5 km. Reeds na 1500 meter had Har ry Patist een voorsprong van VOO meter genomen op zijn naaste concurrent Marien van Prooyen. Later bouwde Patist deze voorsprong nog uit. Van Prooyen na afloop: „Ik had aanvankelijk gedacht Patist nog te kunnen pakken na de eerste 1500 meter maar hij beantwoorde elk tussensprint- je van mij zo sterk dat er geen enkele kans meer inzat" Niettemin kan Van Prooyen terugzien op een goede presta tie in dit todh sterke gezel schap. Trouwens ook Niek Flipse kan tevreden zijn met zijn vierde plaats. Hij bleef daar mee de Hagenaar Spaans voor die hem dit seizoen al drie maal overtroefde in Zeeland. Ook Koos Oggel blijft het goed doen (hij werd nu zesde) en opvallend is ook de negen de plaats van Johan Breel (de eerst aankomende junior), en de 10e plaats van de ruim 40- iarige E. Steijns- De uitslag van de wedstrijd loop was: 1. H. Patist sprint Breda 6500 meter nn 19.50.4, 2. M. van Prooyen AV'56 20.11.4, 3 B- van Exel Sprint 21.00.6. 4 N. Flipse AV'56 21.20.8; 5 P. Spaans (Haag '68) 21.30.4, 6 K. Oggel (A.O'56) 21.55,. 7 W. van Rossum For- tuna Vlaardingen 21.59. 8 J. Valentin Olympus Naald wijk 2205, 9 J. Breel Mara thon 22.08, 10. E. Steijns RKHAV 22.17, 11 J. van de Boer Sprint 22.20, 12 L. Din- gemanse Zld. Sport 22.21. 13 F- Krijnse AV56 22.24, 14. A. Kuzee Marathon 22.46, 15. P. Bouwman Spark 22.50, 16. N. Moermond Delta Sport 22-50. (Van onze sportmedewerker) SAS VAN GENT De gymnastiekvereniging THOR uit Sas van Gent heeft afgelo pen zaterdag het 85-jarig jubi leum gevierd met een receptie in het cultureel centrum De Speije te Sas van Gent. Op deze receptie mocht THOR uit handen van de bur gemeester van Sas van Gent, drs. W. Dusarduijn een zilve ren ere-medaille van verdien ste in ontvangst nemen. Bur gemeester Dusarduijn hing de medaille met een sierlijk ge baar aan het vaandel van THOR. De burgemeester sprak de hoop uit dat THOR deze koninklijke onderscheiding naar waarde zou vertegen- wooidlgen. Ook de Stichting Carnaval De Betekoppen liet zich niet onbetuigd en over handigde THOR een vaantje. De voorzitter van De Zebra (Zeeland-Brabant) sprak THOR veel lovende woorden toe en overhandigde een klei ne trofee uit blijk van waar dering. De receptie werd be zocht, door ongeveer 500 geno digden, die allen hun waarde ring voor deze unieke gelegen heid lieten blijken. MAANDAG 18 NOVE om: 25 tegen 20. De finaW. tij was slechts een formalita Maar zo dacht Jackie v. Glansbeek er niet over snel had Van Giansbeek e» behoorlijke voorsprong bouwd. Na 25 beurten wasi stand 16 teigen 8. Bij rew maat bauwde Van Glanste de voorsprong op. Na 34 bet;, ten was de stand 21 tegen n Toen was het al een bek zaak. Elf beurten later het gebeurd: 25 tegen 15 j,, kie van Giansbeek zal ook h district Zeeuwsch-Vlaandertr vertegenwoordigen in de westelijke finale op 21 en 8 december in het district l\l burg. De kortste partij in deï finale was voor Jo Leeraert k zijn ontmoeting met Jo Taal. man: 25 tegen 11 in 33 beu! ten. De hoogste serie was vo® Ro Baart met 6. De eindstand; (respectievelijk carambole! beurten, gemiddelde): 1. j„ kie van Giansbeek 14 175 jjj 0,525, 2 Ton Koomen 9 143 375 0,473, 3 Jo Leeraert 8 158 0,486, 4 Paul Baart 8 144 0,390, 5 Ro Baart 6 160 0.440,, 6 Jan van Tiel 5 329 0„498, 7 Jo Taalman 4 309 0,430. 8 Louis van dei Hooft 2 134 367 0,365. (Van onze sportmedewerker AARDENBURG Dt Zeeuwsch-Vlaamse crosser Guido Paridaen is zaterdag i: het Belgische Zelzate achtste geworden in een cross v« amateurs. Winnaar werd Mare Block, die de 25 kilometd reed in een uur en 5 minute. In Reuselede waar zondag 4. amateurs aan de start kwamen! klasseerde Paridaen zich i' negende. Eric Desruelles Ti- de snelste. Hij deed over* 23 kilometer en uur en 7 1 minuten. Daemers om 20.00 uur vertreksein zal geven aan ie elf gecontracteerde profkop pels, wordt vanaf 17.30 uif begonnen met de gebruikelij ke wedstrijden voor jongere» terwijl ook het omnium-achter- volgings- en snelheidskampi- oenschap voor studenten >0 voorspel aan het grote gebeu ren vooraf gaat. In de 34-ste zesdaagse vsr Gent wordt gebroken met ou de zesdaagse-tra-dities van e hele dag op de fiets rondtoe ren. Het wordt geen zinloos ronddraaien meer tijdens uren dat „Jan Publiek" van de partij is. Men wil e* avond spektakel bieden aan bezoekers van het Genist Kuipke. Dat betekent in W dat elke avond om zeven 1® begonnen wordt met de 20 na-amde Zesdaagse van Toekomst, waarvoor 12 pi08, gen hebben ingescta'® Vanaf dinsdag tot en met1 terdag zal het jonge ge"8 gedurende 45 minuten w™ het nodige spektakel moet® zorgen, terwijl zondag v® deze categorie de finale ovc een vol uur wordt verre®» „De grote jongens" komen 0' ke avond van acht uur tof morgens één uur in het stn) perk. Oscar Daemers ve(waL. dan ook dat er geweldig F' vlamd zal worden, nu voor eerst deze nieuwe (ornl°L wordt toe-gepast. Onder j deelnemende koppels be' den zioh twee Nederlano® namelijk René Schuiten en Harry van wen-Klaas B-alk. K-la-as Ba» een goede bekende op Gentse piste. Mits een bee1-, aanpassing van zijn pk" Van Leeuwen kan dit een eervolle plaats behai Van het duo Pijnen-Scha!* wordt verwacht dat zij Belgische favorietenkopP8 Eddy Merckx - Patrick Set het meest zullen voor de eindzege- De „a®,snl deelnemers heten: Gilmore-Julien Stevens, van Lancker - Walter - froot; Jacky Mourioux-Freo Maertens: Ferdinand Bra® Dirk Baert: Willy de scher-Norliert Seeuws; de Geest-Wilfried Wezen* Mare Decrieyer-Romain Loof en Serge van Daele-M6" Renier. Ala» Goi»- BERKHOUT (ANP)- tieke Berkhout viel eint dc jonge Limburger. Zi overd door een pas tegt voorganger Hans Vultir het Europese toernooi t werper, meestal gericl zwenken naar Bessems titel schonk hem qua sr1 was het slechtste toern, win ik", relativeerde hij Vultink (84 in de veertiei hem een niet geremde v Hieraan vooraf ging een dende reeks van 45. Nc tegen Hans Sundquest zat tink na een redelijk begin vier beurten) ineens vast. sems werd er extra door ge veerd. Trachtend Vultinl dieper in de moeilijkhed brengen, wilde hij tempo sj Iets waartoe een in top zijnde Bessems in staat is. 5 beurten mislukte dat ei Vultink wist er evenwel nie te profiteren. Bessems schafte zich de zekerheic bet spelen op Europees n door ae laatste carambole acquit te maken. Vultink 1 in de nastoot van de in: nende maar kwalitatief si partij niet verder dan 22 ci boles. Ook in die laatste li lijkheid slaagde Vultink e: in de bailen bij elkaar te gen, de enige voorwaarde hoge reeksen. Iets waaraa in de gehele partij mankei Slechts Bessems wist da«1 zijn 84 voor elkaar te krij Voordat Bessems zijn slagen uitgangspositie ha reikt, had hij zaterdagavo nodige zweetdruppeltjes ten laten in de ontmoeting Piet Vet. Onder de hete tel e- lampen kwam een bijna ov concentreerde Bessems in beurten met 104 tegen 150 ter, na een reeks van 133 v| Berkhoutse favoriet. Vet, meestal leeg na zo spanning, werd door de f sterkere Bessems ingelopen een serie van 59 maakte hi eerst de 308 vol. Vet wist e wel met een van spanning trokken gezicht in de nastoi benodigde 88 bij elkaar te h en zodoende via een remise derde plaats veilig te ste Een klassering die afhank| van het aantal inschrijvii ook deelneming in Bever kan betekenen. Die puntendeling betekt voor Bessems een voorspron Vultink, met de finale voo boeg. Een gegeven als ge van een vrijdag geleden ne laag van Vultink tegen de vierde eindigende Hans Si quest en ondanks een sprai lende prestatie door zaterds zijn twee partijen (tegen Ve Van Nijnatten) beiden in beurten te beslissen. I wachtte evenwel een nii teleurstelling. Op de tra; van de twee tafels moest hij naam als geniaal kam waarmaken. Het betere gei delde zou hem niet kunnen pen. Hij moest winnen. Dooi flinke wandeling, iets wat ook na de nederlaag t; Sundquest over de moeilij den heen had geholpen, tra; hij zo fris mogelijk aan de té verschijnen. Daarin leel na de opening geslaagd ma concentratie was snel veri nen. Vaak kijkend naar de dere tafel, waar Van Nijnaj éen persoonlijk succes op behaalde, Het hij zijn onzel beid blijken. Het toernooi ha de breedte wel niveau. Lam van Leur, de routinier die zesde eindigde, kwam nog een gemiddelde van 14.70. 1 tink, evenals in Amersfoort het tweestootskader tijdens f-uropees kampioenschap kamp, was ondanks twee nee 'ngen weer gemiddeld het be 23,61. Ondanks de grote tele stelling die hij heeft moeten casseren, heeft hij met een on 'ootlijke serie van 268 in de Stnperiode van het kampio schap laten zien dat hij niet v niets naar West-Friesland \i afgereisd. Jean Bessems von< ««Miout wellicht de beginr 'gelijkheden om zich tussen Zekerheden '"Sorantie - ANWB-keuring ©-servicepaspoort.

de Stem | 1974 | | pagina 12