33 ARP tegen, KVP vol aarzeling voor besluit Demonstraties in Israël tegen devaluatie „voedseloorto ZOON VAN STEHLTN Gemeenschap moet deze tol betalen" kritiek oppositie op half openhouden oosterschelde ELS La Vera Protesten na dood ieins Westerterp somber naar VS Mogelijk verband met kritiek op Mirage Brabantse Bandijk teleurgesteld Jordanië draagt westelijke Jordaan- oever over aan Palestijnen binnenland buitenland 3HILLEN MINISTER WESTERTERP OVER DE DURE DAM: BEZUINIGINGSMAATREGELEN 'n Occasion moeï je dan ook maar bij de VW-deaSjer kopen Na besluit over Oosterschelde Onaangenaam DE ZEGETOCHT VAN ELS LA VERA IS BEGONNEN! Militairen tot 1980 aan de macht in Bolivia INFLATIE Wijziging grondwet Drie olielanden verlagen prijzen ém MAANDAG 11 NOVEMBER 1974 erama: kroniek over irijvers en toneel, anse muziek uit de eeuw. 23.55-24.00 VERSUM III iur nieuws. j 02 Drie op je boter- 8.05 Radiojournaal). 3 op drie: arbeidsvi- t populaire verzoek- .03 Radiojournaal, draait op verzoek. •ie tussen de middag, diojournaal. 14 06 kt I. 15.03 Pop- 16.03 De Hitmees- Amerikaanse en in- e tophits. (17.03- iiojournaal). NOS: it mag niet eten. 12 Drie loopt achter. 00 VPRO-maandag: :en op het terrein van blues. 20.02 (S)Tilt- •ogramma m. bonus- 1.02 Jazz in Neder- (S) Rik Zaal. 23.02 loordhoek. 24.02 (S) rs. AVRO: 1.02 Con- ht door. (2.02,4.02 en ojournaal). VARA: Jfred Lagarde. >SEL (Nederl.) ^3 euws, mededelingen richten. 12.08 Land- ek. 12.15 Lichte mu- 0 Nieuws, weerbe- toneelagenda). 14.00 .03 Cultureel en ar- magazine. (15.00 .6.00 Licht klassiek eert. 17.00 Nieuws en ;en. 17.05 Lichte mu- Nieuws. 18.30 Pro uitzending). 19.00 eerberichten en me- 19.30 Melodie Ra- Verzoekplatenpro- (20.30, 22.00, 23.00 23.40-23.45 Nieuws. j3isj3a japuo S3(U!| 'luB3(iznui uaotps 'juejiiznui ppatps 77/WSlVIE VAN OE DN WANKELBAAR—^ vier hoepuze^^, TEGELIJK1 DAT 10 Van een onzer verslaggevers) WOUW Een storm- stuw-eaissondam is voor Zee land de beste oplossing. Dit verklaarde een zichtbaar vermoeide minister Wester terp (Verkeer en Waterstaat) zaterdagmiddag in Wouw te genover journalisten. De in de Deltawet voor geschreven veiligheid wordt bereikt, zij het later dam was gepland. Bij de discussies in het kabinet heb ik steeds gesteld, dat de veiligheid van Zuidwest-Nederland primair diende te staan. Voor mij is dit essentieel geweest", aldus de minister, die Het door schemeren diat hij nooit met deze oplossing akkoord ge gaan zou zijn als het katoi.net niet gelijktijdig had besloten om geld besahikbaar te stel len voor spoedige verzwaring van de dijken lanigs de nu tot 1985 open blijvende Oos terschelde. Volgens minister Wester terp is er voldoende aanlei ding om te veronderstellen, dat het unieke milieu van de Oosterschelde behouden zal blijven. Hij verwacht dat de cultures gehandhaafd kunnen worden. Overigens benadrukte hij dat het niet volstrekt zeker is, dat de storm-stuw-cais- sondam er ook komt. Wester- terp: „De caissons vormen geen probleem, de fundering wel. Mocht de bouw tech nisch niet kunnen, dan wordt de Oosterschelde volgens de oorspronkelijke plannen af gesloten. Dat heeft het kabi net besloten. Ik zal dat deze week schriftelijk aan de Ka-' mer mededelen". De minister, die zaterdag in Wouw het eerste wegige- bonden motel van ops land opende, zei dat de beslissing om de Oosterschelde niet af te dammen betekent dat de Nederlandse gemeenschap m de komende tien jaar een zware tol moet betalen. Hij herbaalde nog eens, dat de 1,8 miljard meerkosten niet ten laste van Verkeer en Waterstaat mogen komen. Terwille van het behoud van het milieu van de Oos terschelde moet het Neder landse volik deze tol beta len", aldus de bewindsman. (ADVERTENTIE) (Van onze redactie buitenland) TEL AVIV Honderden bo ze arbeiders hebben zondag bij het hoofdkwartier van hun vak bond in Tel Aviv gedemon streerd tegen de drastische fi nanciële maatregelen van de Is raëlische regering, die zaterdag avond onder andere een deva luatie van bijna 43 procent be kendmaakte. De nieuwe maatregelen, waartoe na een kabinetsberaad van zes uur werd besloten, houden onder meer belasting verhogingen en beperking van de invoer van een groot aantal goederen voor de duur van een half jaar in. De kosten van levensonderhoud zullen door de maatregelen met 17 procent stijgen. De maat regelen werden al enkele waketn verwacht, maat (Van onze parlementaire redactie) i DEN HAAG Het kabinetsbesluit de Oosterschelde half open te houden, wordt niet door alle partijen in de Tweede Kamer in dank aanvaard. Integendeel: alle oppo sitiepartijen en de ARP zijn tegen dit besluit. De KVP neemt een wat aarzelende houding in, aangezien haar eigen minister Westerterp verantwoordelijk is voor de uit voering van de plannen. De houding van de KVP wordt in hoge mate door poli tieke motieven bepaald. Men is daar bereid de regeringsbe slissing te aanvaarden, mits de voorwaarde wordt vastgesteld, dat het oude plan wordt uitge voerd, als een caissondam technisch niet haalbaar is. En dat heeft minister Westerterp inmiddels al toegezegd. Beginnend met de tegen standers van een half-open Oostersohelde: de felle reactie van oud-minister van Verkeer en Waterstaat dr. Drees (DS'70) valt dan meteen op. Hij herinnert er aan dat de Tweede Kamer nauwelijks twee jaar geleden in overgrote meerderheid concludeerde, dat de Oosterschelde toch hele maal dicht moet. Het komt hem vreemd voor, dat nu er een „progressieve" regering (vervolg van pag. 1) Teleurstelling bij de Bra- hantse Bandijk na de kabi netsbeslissing inzake de Oos terschelde. Teleurstelling vooral, aldus een woordvoer der, omdat hier sprake is van een door een minderheid ge forceerde politieke beslis sing. In Westbrabantse water- sehapskringen voorziet men hij uitvoering van het nu in uitzicht gestelde plan een aan zienlijke verhoging van de ex ploitatielasten van de ontwate- ting van het gebied. Er zal, naar men aanneemt, een groot gemaal in Oosterhout moeten komen, dat het Westbrabantse afvalwater via de Donge naar het Haringvliet moet leiden doordat er geen zoet water ®eer in de Oosterschelde mag pmen. Het zou onaanvaard- haar zijn, aldus de Bandijk- "oordvoerder, dat die ver hoogde kosten op het gebied «aan drukken. „Als het rijk aat allemaal voor zijn reke ®ig neemt, hebben we wat ■at betreft weinig te zeg gen". Iets anders is, dat de Ban- jk spreekt van een ver- sehrikkelijk duur experiment, 'aarvan de waarde in de toe- I J®>st no-» bewezen moet wor- J®. Bovendien bestaan er bij ''««■bouwkundigen ernstige ™:jfels am, of de caissondam. «azien de hoeveelheid water /erdoor verwerkt moet 5™n, het vijftig jaar zal '"houden. „In ieder geval" genoemde woordvoerder, aldus tt» wij eraan vast. dat in - de dijken aangepast zul- /,moe,ten zijn aan een lange- e termijn van onzekerheid". zit, eensklaps zuiver techni sche plannen ook „progressief" moeten worden. Hij verwacht overigens dat de caissondam over anderhalf jaar toch zal moeten worden afgewezen, omdat het volgens zij-n infor maties technisch niet haalbaar is- Hij zegt de laatste weken voortdurend contact te hebben gehad met deskundigen, waar onder enkele van rijkswater staat. Hun bevindingen zijn allemaal: dicht gooien. Niemand kan, aldus dr. Drees, garanderen, dat door deze oplossing het specifieke millieu in de Oosterschelde hetzelfde zal blijven. Hij ver wacht zelf wel een grote ver andering met een caissondam. Maar om daar nu bijna twee miljard gulden extra uit te trekken gaat hem en z'n poli tieke vrienden te ver. Boven dien acht hij het uitstellen van de veiligheid van de Zeeuwen onaanvaardbaar. Hij wijst er nog eens op, dat juist in de gebieden langs de Oosterschel de in '53 de meeste slachtof fers vielen. Er komen verder een groot aantal onzekerheden. Men is tot nu toe erg traag geweest met onderhoudswerkzaamhe den van waterstaats-werken, juist omdat de Oosterschelde tijdig zou worden afgesloten. Die werkzaamheden moeten nu versneld worden verricht en dat kost volgens hem hon derden miljoenen extra. Die zijn niet bij die twee miljard extra gerekend. Hij bevestigd het vermoeden van veel deskundigen, dat het aanleggen van de drempel wel eens onoverkomelijk zou blij ken te zijn voor de caisson dam. Verder wijst hij op de bijzonder onstabiele onder grond in de Oosterschelde- Al lemaal factoren die het hem inziens onmogelijk maken zo'n caissondam aan te leggen. Het besluit van het kabinet noemt hij dan ook „hoogst onaange naam". Volgens hem is het een zuiver politieke beslissing, om een kabinetscrisis te voor komen. „Maar twee miljard gulden extra voor het voortbe staan van het kabinet-Den Uyl is toch wel wat te veel van het goede", aldus dr. Drees. KVP-kamerlid P. A. M. Cor- nelissen is wel blij, dat de regering kansen ziet het unie ke millieu in de Oosterschelde te behouden. De KVP worstelt echter wel met een groot aantal vragen. Pas als daar een pas send antwoord op komt, is de KVP bereid het kabinet in deze te steunen. Die vragen zijn: De veiligheid. Als de cais sondam in 1986 klaar komt betekent dat een uitstel van de veiligijeid voor Zeeland met zes jaar, mits voor die tijd de dijken worden ver hoogd. De KVP wil wel eens weten, wat de regering precies met die toezegging v-an dijk- ophoging bedoeld. De compartimentering van de Oosterschelde. Dat roept grote vragen op volgens Cor- nelissen. Hoe moet het bij voorbeeld met de waterhuis houding in West-Brabant? V/at gebeurt er met de waterkwali teit. De Oosterschelde is no dig voor de drinkwatervoor ziening. Hij vraagt zich af wat de regering voor een zoet Oos- tersoheldebekken in de plaats zet. De extra kosten. 200 Mil joen extra over tien jaar lijkt volgens Cornelissen niet veel, maar de ruimte voor nieuwe taken is toch al tot het uiter ste beperkt. Hij vraagt zich af of de twee miljard extra wel verantwoord zijn. Het standpunt van het pro vinciaal bestuur van Zeeland en de waterschappen. De KVP hecht -daar heel erg aan, aldus Cornelissen. Pas als de KVP op al deze vragen een bevredigend ant woord heeft gekregen, gaat de fractie met de plannen ak koord. Wel ziet hij de beslis sing van het kabinet als een groen licht voor een hal-open Oosterschelde, als dat tech nisch mogelijk is. We hebben toch wel het vertrouwen, dat men daar in slaagt, aldus dit kamerlid. Overigens verzeker de hij dat er met de KVP niet valt te marchanderen over de veiligheid voor Zeeland- De drie progressieve partij en PvdA, PPR en D'66 zijn vanzelfsprekend erg tevreden met een hal-open dam. Het partijbestuur van de PPR gaf al enkele uren na het besluit mede namens de kamerfractie een positieve reactie. Met op luchting had men kennis geno men van het kabinetsbesluit. Waardering ook voor de be reidwilligheid van de regering om extra geld te spenderen aan het veiligstellen van het millieu in de Oosterschelde. ,Wij hechten waarde aa-n het voortbestaan van dit kabinet en het thans gevonden com promis draagt hiertoe bij", al dus de verklaring van het par tijbestuur. De CH-fractie Ir het daar duidelijk niet mee eens. Men ■vindt het uitstellen van de veiligheid voor Zeeland onaan vaardbaar, evenals het e xtra geld dat moet worden uitgege ven. De oplossing die gekozen is doet geen recht aan het millieu, vreest de CHU. Zij wijst er op dat in het verleden millieu-actiegroepen herhaal delijk hebben geprotesteerd tegen dijkverhogingen In Gel derland. Dat zou het millieu aantasten. Maar nu hoort men die actiegroepen niet meer. Dat vindt de CHU onrecht vaardig. De regering moet de Oosterschelde helemaal afdam men en de CH-fractie zal dat standpunt over twee weken ais de kamer een debat over de Oosterschelde houdt uit dragen. Ook WD en ARP zijn niet tevreden met de gekozen op lossing- Beide partijen vinden de oplossing te duur. het re sultaat ervan voor het millieu te duister en het uitstellen van de veiligheid voor Zeeland ook onaanvaardbaar. Bij dit trio scharen zidh dan ook nog de SGP. Boerenpartij, GPV en RKPN, terwijl ook de commu nisten grote bezwaren heb ben. (ADVERTENTIE) Heel Nederland heeft nu ineens Els La Vera ontdekt. Els La Vera, de oudste gedistilleerde kruidenbitter van Nederland, 'n Echt lekkere kruidenbitter. En bovendien 'n zuiver natuurprodukt. Het is nog niet te laat Haai vandaag nog 'n fles Els La Vera in huis! HENNEKENS de weldadige kruidenbitter (Van onze correspondent) VATICAANSTAD „Er moet een einde komen aan de voedseloorlog, aan de verspil ling van voedsel en de vernie tiging van hele oogsten om puur economische belangen te dienen". Paus Paulus VI heeft zaterdag een bewogen en bij-na harts tochtelijk pleidooi gehouden tot de deelnemers van de we- reldvoedselconferentie die mo menteel in Rome aan de gang is. De delegaties inclusief de Russen en de Chinezen hoorden de paus een reeks be schuldigingen lanceren tegen de rijke naties in de wereld. Het pauselijk betoog sloot wonderwel aan op de woorden •ran Russische, Chinese, Alge rijnse en Peruviaanse woord voerders al eerder tijdens de conferentie. Net als de Sowjet-viee-minls- ter van buitenlandse zaken. Nikolai Rodionov, memoreerde paus Paulus dat in de wereld eigenlijk slechts de helft van de beschikbare grond als bouwgrond wordt geëxploi teerd. De Russische bewindsman be vond zich zaterdagmorgen on der het gehoor van de paus toen deze de vele deelnemers aan tiet congres op een specla le audiënte ontving. De paus veroordeelde de voedselver- kwisting in de rijke landen, hij veroordeelde het marenan- deren met oogsten en voedsel voorraden. Paus Paulus sprak van een acute crisis in onze beschaving en hij deed een beroep op de rijke landen om de derde wereld niet in de steek te laten. Omdat met betrekking tot het grote voedseltekort in de we reld met des te meer klem gesproken wordt over betere geboortemregeling en bevol kingsgroei. betrok paus Paulus ook dit aspect in zijn rede Welhaast krachtiger dan ooit. tevoren herhaalde hij zijn „nee" tegen de pil. Het is volgens de paus het imkeren van argumenten om to zeggen, dat er terwille van «■en betere voedselverdeling minder mense" geboren moe ten worden. Zij die over de middelen beschikken rriogen niet beslissen of er meer of minder mensen geboren mo gen worden, aldus de paus. die het ontoelaatbaar acht dat om het voedselprobleem op te los sen de armstert verboden wordt gebaren te worden. Inmiddels zijn op de conteren- tie „geheime" besprekingen gaande tussen de delegatie, van enkele graan-grootmacn ten. De Verenigde Staten, Rusland, China en Canada zouden overleg plegen om een positief antwoord te vinden op de dramatische vraag van FA- O-secretaris-generaal Boerma, of in de komende 8 maandei. 12miljoen ton graan beschik baar kan komen, omdat anders 600 miljoen mensen gevaar lo pen van honger te sterven. In eerste instantie namen de rijke landen een wat afwaefi tende houding aan; „men wil de de situatie nader bestude ren". MINISTER Dnisenberg van fi nanciën heeft in Damwoude (Fr.) een pleidooi gehouden voor een exnansief economisch beleid. „De overheid zal meer moeten uitgeven en nieuwe ac tiviteiten tot ontwikkeling moe ten brengen", aldus de heer Duisenberg. HET NVV-district Noord (Gro ninger., Friesland en Drenthe) is van oordeel dat de werk loosheid mede bestreden kan worden door vervroegde pen sionering van werknemers op 63- of 60-jarige leeftijd. Studenten van de Quito Universiteit in Ecuador ver branden een van hakenkrui zen voorziene Amerikaanse vlag. Het gebeurde bij het gebouw waar de Organisatie van Amerikaanse Staten de zer dagen vergadert over een mogelijke stopzetting van handelssancties tegen Cuba. (Van onze redactie buitenland) LA PAZ President Hugo Banzer van Bolivia is in het weekeinde gezwicht voor de druk van de militairen. Hij stelde alle politieke partijen buiten de wet en zei dat hij zijn belofte om volgend jaar algemene verkiezingen te la ten houden niet kan nakomen- De verkiezingen zullen ver moedelijk niet voor 1980 plaatsvinden. In een zondag verschenen besluit wordt bepaald dat de strijdkrachten tot 1980 het landsbestuur volledig in eigen hand zullen houden. Als ex cuus voor deze maatregel wordt genoemd de vorige week beteugelde opstand in Santa Cruz. Er zal een nie-uwe regering gevormd worden. In verband met de opstand diende zaterdag het geheel uit militairen bestaande kabinet zijn ontslag in. Twee ministers werden gearresteerd omdat zij ervan verdacht werden be trokken te zijn bij de op stand. de scherpte ervain is in Israël als een bom ingeslagen. Zi) hadden tot gevolg dat er een run op de winkels ontstond van degenen dliie nog artikelen wilden kopen voordat deze wi prijs verhoogd warden of d-oor de mportbeperkirag binnen kort ni-et meer verkrijgbaar zijn. Van de kant van de werk nemers is al een compensa tie m het toon voor de te verwachten prijsstijgingen geeist,. M-et het oog oip de 'devalua tie, die het powd van zes op 4-20 tegenover -die Amerikaan se dollar breniglt, waren zondag in Israël een normale werk dagdie banken gesloten. Zij werden door die politie be waakt- De devaluatie, precies 42,857 procent, is de achtste sinds de stichting van de staat Israël in 1948 en de grootste van de afgelopen 27 jaar- De maatregelen zijn-er bij voorbeeld oorzaak vain diat het brood in prijs wordt verdub beld, terwijl suiker driemaal zo duur wordt. Benzine wordt eens zo duur. Werknemers in de haven van Ashdiod hielden zonidag een spoedlbijeanikamst waarop zij loonsverhoging eisten en dreigden met acties ais aan hun verlangens geen gevolg zou worden gegeven. In een groot aantal bedrijven in Israël werden soortgelijke bijeen komsten gehouden en eisen gesteld. Op een persconferentie zet mi nister Rabimovitz van Finan ciën dat het alternatief was dat Israël zich binnen een half jaar met een honderdduizend werklozen geconfronteerd zou znen als gevolg van een gebrek aan deviezen voor de import van goederen. Een deel van het probleem was volgens Rabimovitz gen in de internationale infla tie, de nasleep van de oktober- oorlog en de stroom van zo'n honderdduizend joden naar Is raël in de afgelopen vier jaar. Hij zei dat mogelijike verla gingen In de sfeer van de inkomstenbelasting een van ae hoogste ter wereld'toege past zullen worden en diat ge streefd wordt naar verhoging van de produktiviteit. Verder Deloofde de regering hulp voor ae lage inkomens. De stop op de invoer gedu rende eon half jaar treft een dertigtal als luxe beschouwde goederen, zoals auto's, waeap- paraten en kauwgum. De rege ring hoopt daarmee circa 700 miljoen dollar te besparen. De wapenaiank-op-en vallen niet onder de beizuiniiigiingsm-aatre' geien. A zekerheden ^garantie - ANWB-keuring @-servkepaspoort (Van onze correspondent) BONN Met woedende pro- testbetoigingen hebben linkse demonstranten het afgelopen week-einde geraigeerd op de dood van het 33-jarige lid van de Baader-Meimhof-Groep, Holger Meins- Na een honger staking van 56 dagen was Meins zaterdagavond in de ge vangenis van Wittlich in de Eifel aan uitputting gestorven. De laatste weken werd hij kunstmatig gevoed, maar kort voor zijn dood woog hij nog maar 42 kilo. Meins was op 13 september met 35 andere aan hangers van de links extre mistische beweging uit protest tegen hun isolatie in zoge naamde dodenvleugels in hon gerstaking gegaan. De dood van Holger Meins heeft de Westdiuitse instanties in grote verlegenheid gestort en dit temeer, daar de aktie tegen het geïsoleerde arrest de laatste tijd een internationaal karakter heeft gekregen. (Van onze redactie binnenland) SCHIPHOL Minister Westerterp is gistermiddag naar Washington vertrokken, waar hij de komende dagen zal proberen voor de KLM een behoorlijke stoelcapaciteit te behouden op de transatlanti sche route. Zoals bekend, willen de Amerikanen de stoelcapaciteit in de KLM-toestellen met on geveer 25 procent verminde ren. Va-n 21 tot en met 25 oktober heeft een Amerikaan se delegatie in Den Haag met Nederlandse functionarissen gepraat, maar men kon het toen niet eens worden. Over de kansen een gunstiger resul taat uit het vuur te slepen, zei minister Westerterp „uiterst somber te zijn" (Van onze redactie buitenland! AMMAN De Jordaanse volksvertegenwoordiging heeft een aantal door koning Hoes sein voorgestelde amendemen ten op de grondwet goedge keurd, die voorzien in de overdracht van de westelijke Jordaan-oever aan de Palestij nen. Het is de bedoeling diat ae (nu bezette) westelijke Jor daan-oever in de toekomst met meer crader Jordaans be- sruuir komt te staan en d-at de Palestijn-en een onafhankelijke staat stichten wanneer Israël dit gebied heeft verlaten. Deze Jordaanse grondwets- wijzdng vloeit voort uit de be slissingen die op de jongste Arabische topconferentie in Rabat zijn genomen. Zoals be kend hebben die Arabische landen de Palestijnse bevrij dingsbeweging toen erkend als enng vertegenwoordiger van de Pajiestiirjnen op die westelijke Jordaanoever. ABOE DHABI (AP) Drie van de zes belangrijkste olie producerende landen aan de Perzische Golf, Saoedi-Arabië, Qatar en de Verenigde Ara bische Emiraten hebben zon dag hun olieprijzen met 3,5 procent verlaagd. De drie landen zeggen deze stap te hebben genomen om de „buitensporige winsten" van de belangrijkste buiten landse oliemaatschappijen te verkleinen en de consument iets van de besparing te laten merken. Om het verlies dat de drie landen door de prijsverlaging leiden weer te vereffenen, hebben zij besloten de belas tingen en royalties, die de bui tenlandse oliemaatschappijen moeten betalen, met 17 pro cent te verhogen (Van onze correspondent) PARIJS In de affaire-Steb- lin heeft zich gedurende het weekeinde een nieuw en op zienbarend element voorge daan, doordat de generaal verklaard heeft, dat een aan slag waarbij zijn zoon ernstig gewond werd. tegen hemzelf gericht zou kunnen zijn ge weest Op 28 sept., aldus de verkla ring, vier dagen nadat hij in zijn roemruchte nota verklaard aard had dat de Franse Mirage inferieur is aan zijn Ameri kaanse concurrenten werd zijn 2Ö-jarige zoon aan het stuur van zijn wagen (de wagen van de generaal) door een schot ernstig gewond. De jonge Stehlin keerde in dt auto van zijn vader met zijn moeder doeb zonder de- gene raal van Deauville naar Parijf terug- Op de autosnelweg on geveer 25 km. ten westen van Parijs werd door een schot de voorruit totaal verbrijzeld, he' stuur van de wagen werd aan zienlijk beschadigd en het projectiel verwondde de jonge Stehlin aan het gelaat. Hij moest in een ziekenhuis opge nomen worden voor een spoed operatie. Later vond de poli tie in het koetswerk een gat van een projectiel, maar er werd ondanks naarstig zoeken geen kogel gevonden. Het is herhaaldelijk voorgeko men dat geestelijk gestoord-en op ongeveer dezelfde plaats vanaf een brug op auto's ge vuurd hebben. Generaal Stehlin verklaard zondag dat bij helaas met kon verzekeren dat het hier om een tegen hem gerichte aan slag gaat, maar, zo verklaarde hij, de golf van haat en ver dachtmakingen, als gevolg van het bekend worden van zijn memorandum over de Mirage. „maakt het onvermijdelijk dat ik een verband tussen beide zaken met kan uitsluiten". Op de dag. waarop op de auto van de generaal gevuurd werd, was diens nota weliswaar al aan president Giscard d'Es- tamg en enkele ministers ter hand gesteld, maar deze nota is pas op woensdag 6 nov. j.l. openbaar geworden. De politie heeft meteen een nieuw on derzoek ingesteld om na te gaan of er inderdaad van een aanslag sprake- kan zijn, en men verwacht spoedig een verklaring van de minister van binnenlandse zaken over de aangelegenheid.

de Stem | 1974 | | pagina 5