>63ll FC Amsterdamtrainer Van der Meent I tevreden met Westduitse tegenstander Ajacied Mulder: „IK VOETBAL NU WEER MET PLEZIER Heracles beraadt zich over financiële positie NAC-elftal ongewijzigd Twente niet geschrokken COERVER RLIJFT iLAND Kampioen Ali gunt oreman revanche F- Laat 'ns wat van je sport Werklust Oranjeteam ZATERDAG 9 NOVEMBER 1974 1 17 ontwikkeling van de halsport heeft, is Psy. ïer Kees Rijvers. Harry neulen, sprak met hem de fouten die momen- worden gemaakt en de manier waarop het ens Rijvers anders en I r zou kunnen. ÊmmÊmmm rote noodzaak. Want wan- het fout gaat, gaat het ook ;tal goed fout. Ik heb dat in Frankrijk aan den lijve lemaakt. Daar is het vanaf bergafwaarts gegaan en ze nog niet hersteld van de In Spanje precies hetzelfde Italië is het al niet veel be- egaan. Ik ben niet bang dat Nederlandse voetbal na zo'n >de zichzelf niet zou overle- maar dan moeten we er toch ekenen dat we zo'n tien a Len jaar van het wereldto- zullen verdwijnen". HARRY VERMEULEN ren. Als het dus een beetje zit hebben we daar binnen al te lange tijd een golfter- an kan iedereen gaan golf en Je rijdt er naar toe, huurt paar stokken en balletjes en unt aan de slag". Dat aan de gaan betekeent echter niet je dat balletje wel even in dat (doorsnee ongeveer 7 centi- ler) zal slaan. Voor je dat t ben je wel een paar jaartjes lier. Een volledige perfectie olgens Jaap van Neck niet Ibaar. „Het is een ontzettend ?ilijke sport. Je moet met zo- 1 factoren rekening houden, irom heb je ook zo veel ver diende stokken. Het is ook kwestie van mentaliteit. Als lijvoorbeeld weet dat je een aaide slag kunt maken, dt het des te moeilijker om slag volgens de regels in de ktijk te brengen. Voor de erikaanse profs hangt van 1 slag een fortuin af. Als ze sen kan dat een slordige 00 dollar schelen. Die kerels henen kapitalen. Tenminste iet topspelers zijn". at de golfsport gedoemd is tair" te blijven gelooft Jaap Neck niet. „Ik heb toevallig 1 een boek gelezen waarin de lelling van het Nederlands tbalelftal uit 1907 stond. De per was ook een graaf, ter- er nog een heleboel baron- in stonden Dat is tegen- irdig wel wat anders. Ik ben m overtuigd dat het met het Ten dezelfde kant op zal gaan. Nederlandse golffederatie t er veel aan om de sport po- airder te maken. Vaak wordt aar een gemeente gegaan om raten over de aanleg van een 'baan. Want dat is een van de otste oorzaken. Te weinig en Als die banen er zijn zul- er heel wat beoefenaren bi] ten. Want het is een erg fijne rt. Je kunt tegen iedereen en Als je erg goed bent kun best een spannende partij >n een slechtere golfer spe- Dat komt door het hanteren handicaps. De besten doen r de 18 holes 72 slagen, oe je er bijvoorbeeld 73 sla- over heb je handicap 1- Al® r 89 slagen over doet heb je dicap 80-72, is acht. Dat wij ;en dat ais je tegen iemand ill die beter is, bijvoorbeeld dicap 1 heeft, je acht slagen r hebt. Daarnaast is het een rt voor jong en oud. Mijn va- is 70 en speelt nog steeds Hij heeft een conditie waar tegen zegt. Nogmaals, alser en genoeg zijn, zal de goh- rt enorm groeien". ROMAIN VAN DAMML ZURICH (ANP-SIDREU- TEg) Gisteren is in Zurich L [oting verricht voor de der- t, ronde van het toernooi om i UEFA-cup. FC Twente sDeelt tegen het Tsjechische Dukla Praag. Het eerste duel Is op 27 november in Praag, L returnwedstrijd op 11 de. limber in Enschede. FC Am sterdam heeft het Westduitse Fortuna Düsseeldof geloot. De eerste wedstrijd vindt plaats in Amsterdam en het tweede duel in Diisseldorf. De win bar van de wedstrijd FC Antwerp - Ajax, die woensdag in Antwerpen wordt gespeeld komt op 27 november eerst thuis uit tegen het Italiaanse juventus. De returnwedstrijd js op 11 december in Turijn- FC Amsterdamtrainer van der Meent was tevreden met Fortuna Diisseldorf. „I'k vind hot een goede tegenstander. Ik ten de ploeg enigszins, want ik zi-e de Duitse televisie iede re zaitemdiag dus dat is niet direct een probleem. Todh is het moeilijk te zeggen hoe het gaat. Als je een zwakke tegenstander krijgt en dien-kt dat je er zo over heen loopt, dan ga je dikwijls de mist in. Het iis een knappe ploeg, veel karakter en veèl kracht. Bo vendien hebben ze enkele sterren o.a. een Geye, waair Ajax nog idlee in had. Kansen zijn er natuurlijk, miaair dat geld ook voor Fortuna. Je weet tenslotte nog niet hoe een en ander zich gaat ont wikkelen. Als Ajax erdoor komt spelen we bedde tegelijk thuis ein dat is niet mogelijk- Ik weet niet wat nu gunstiger is, eerst thuis of eerst uit. Ik geloof dat het voor ons weinig uitmaakt. Ik ben alleen erg blij dat we niet zover weg gaan- Vooral omdat we «emi- profs zijn. De jc-mgems behoe ven nu niet zo lanig van hem werk weg en dat is erg be langrijk. Een groot voiondiedl vind ik dat, want het zat er dus in dat we Zaragoza had den gekregen en dat w-a-s min der gunstig geweest", aldus de Amsterdamtrainer. Eein enigszins afwijkende mening van' de anderen ver tolkte Flits FMnkevleugel. De Vinnige Vleugelvendiediger meende dat de „hanig" naar een Duitse tegenstander erg overdreven was- „Ik had per soonlijk liever een Poolse of Tsjechische tegenstander ge had. Daarmee wil ik niet zeg gen dat we daar langs gewan deld waren, verre van dat. Maar of je nu een Duitse of Engelse tegenstander hebt, het zijn altijd ploegen dlie hard spelen, maar bovendien van de eerste tot de laatste mdn-uut blijven gaan. Het zijn ploegen die veel karakter bezitten en dat zijn altijd de gevaarlijkste tegenstanders. Het wordt erg zwaar en dan vind ik eerst ook niet natuurlijk een Bk- is uogelijkhedd n-og anders Ajax Dam worden, wamt twee wedstrij den in avo-nid is natuurlijk niet ,noge- lidk- Maar blij ben ik er niet weet." zei Flirukevleuigel die overi; over zijn gems erg o; zijn ribb'l' optimistisch was sterdam Kmaa_ van Aj-ax, was erg itig in zijn uitlatingen, Aj-ax het „karwei" te gen FC Antwerp nog voor cle boeg had- „Indien we dat ha len dan ben ik den. Alle bijna aantrek formuleerde hij voorzichtig. „Juventus is toch oen tegen stander die noig wat geschiede nis heeft met Aj-ax, geohsi die fin-alle om de Buroipa Cup 1 twee jiaar geleden. Dat moet toch wel trekken. Daarom a-ls Aj-ax Antwerp heeft genomen vind ik het een tegenstander om tevreden mee té zijn. De jongens kunnen scoren dat hebben ze laten zien. Boven dien is Turijn gemakkelijk be reikbaar". Hoe de situatie zal worde-n opgelost met FC Am- weet Kraay nog niet. „Bei-den hebben tbuisgeloiot. Kwestie van overleg. Mijn gaat uiit naar eerst in Turijn spelen. Ma-ar dat lean natuuriijk ook Uitwijken na-ar een avond b.v. dinsdag, Kra-ay niet- „Daar ik niet zoveel voor, want krijg je twee wedstrijden elkaar in dezelfde week. terwijl we beiden in het Olympisch stadion spelen. Dat is een beetje moeilijk en financieel niet aantrekkelijk. W-amit in principe blijven we on-ze Europa Cupwedstrijden in het olympisch stadion spe len," aldus Kraay, die echter nogmaals benadrukte diat eerst de „horde" Antwerp FC n-og genomen m-oet worden. De complete loting voor de derde ronde van het toernooi om de UEFA-cup ziet er als volgt uit: Ajax of PC Antwerp - Ju ventus (Ita-); Naipoli (Ita) - Banik Ostrava (Tsj); HSV Ham-burg WDL) - Dyn a-mio Dresden (Odd)Partisan Bel grado (J-oe) - FC KüLn (Wdtt); Borussdia Mön-dhengladlbiadh (Wdl) - Real Zaraigoiza (Spa); Dukla Praag (Tsj) - FC Twente (Ned); Derby County (Enig) - Völez Mostar (Joe); FC Amsterdam (Ned) - Fortu na Düsseldiorp (W-dll). De wedstrijden moeten wor den gespeeld op 27 november en II december. (Van een onzer verslaggevers) BUSSUM Jan Mulder heeft weer zin om te fluiten. „Dag" te zeggen tegen de men sen die hem groeten op straat, gekke gezichten te trekken in een etalageruit en lantaarn palen een hand te geven. Jan Mulder kan weer lachen. Het plezier in het leven, waar van voetbal een groot deel uitmaakt, is weer terug. Het jarenlange knokken tegen pijn, onzekerheid, meewarig blikkende mensen-en tegen zichzelf, lijkt definitief voorbij. Een moeilijk en voor hem onvergetelijk hoofdstuk probeert hij nu uit zijn geheugen te schrappen. Jan Mulder is Jan Mulder weer, de voetballer van de grote dagen van Anderlecht. Met dit verschil: zijn (voet- bal)rol op het veld is aange past, veranderd. Hij is niet meer de spitsspeler, die tal van doelpunten moet scoren, ie aanvaller die louter hoeft te wadhten op goede passes die in treffers om te zet ten. Jan Mulder is nu omgeturnd kt middenvelder; hij heeft van Hans Kraay een meer verantwoordelijke taak op zijn schouders gelegd gekregen. Jan is nu de as rond wie Aj-ax Boet draaien en wervelen, het radertje waarin de andere ra dertjes moeten grijpen om tot eej gemakkelijk schakelend seneel te komen. ,-Ik voetbal weer met plezier", Müaart Jan Mulder zijn uit- K ,e humeur. „En ik ge- 5J 2®Ifs dat ik het niet slecht Maar volmaakt is zijn W nog lang niet. Gelukkig is "et ritme nu terug. Dat heb je nÏÏ® 111Profvoetbal. Je "«vaak dingen doen in een kan j 7*" 'n sec°nde. Cruyff ïa» dat als geen ander. Dat COLUMRUS (SID) - Mo no Ali, de wereldkampi- "Jkseii in het zwaarge- bus vri.idag in Colum- '«id k°' Sezegd, dat hij be- q 's lianen twee maanden ,1, „.Foreman een revan- riinn 'i *m de wereldtitel te kWW; "i'en bokser van mijn li-t n'et meer nodig", lias 'vaten- In Columbus ton om"?1* greatest" voor h,:* doüar (260.000 gulden) jj. fatobus gekocht, waarmee -j,,, "J, de komende maanden trekt, Verenigde Staten wil hh t #m ket geloof van Al- Ij». verkondigen en natuur- ttn z'in eigen capacitei- tieüjl!ertijd liet de ont- w, titelhouder George Fo- lat op Konoloeloe weten, h 'l.,voor niets een revan- bian 1 teg7n Ali wil. Fore- rL' voor vie niets meer inte- ssant lijkt te zijn. beha-lve tint op A'i- zei' -i'k hoef er voor te krii-sen. Geld bi sseert mij niet. Als het „i mii livt, kunnen de orea- ators Ali zoveel geld geven M Z1J willen. I-k wil alleen reputatie opvijzelen'.'. heb je in de wedstrijd van Barcelona tegen Feyenoord weer kunnen zien. Een klasse apart- die Johan. Ik geloof ook niet dat ik ooit zijn rol in het Ajax van nu kan overnemen. In tegenstelling tot mij heeft Cruyff zijn lichaam mee. Ik ben iets zwaarder dan hij. Bo vendien, hij is erg sliuw en tactis-ch erg sterk". In de laatste diuels tegen Go Ahead en Feyenoord drukte Jan Mulder een stempel op Aj-ax. Zijn werklust, ijver en vaak briljante acties tilden Ajax iedere keer weer over het dode punt heen. „Ik voel dat ik meer verantwoordelijk heid heb gekregen in het elf tal," omschrijft Jan zijn meta morfose. „Ik ben nu meer aan de bal dan vroeger. Ik moet nu ook meer achter de tegen stander aansjouwen. Dat gaat ten koste van je techniek. Als spitsspeler kun je je nog wel eens veroorloven een tegen stander te laten lopen. Kun je n-a een actie even uitrusten. Niu heb je nauwelijks tijd meer om op adem te komen. Daarom weet ik vrijwel zeker dat ik dit geen hele competitie kan volhouden zoveel te doen als ik nu doe. Wel wordt het tijd dat ik meer ga scoren- Tot nu toe heb ik pas twee doel punten gema-akt. Voor mijn stand is dat onder de maat. Als ik helemaal vertrouwd ben met mijn nieuwe taak en ook hierin enige routine heb opgebouwd, dan zal het gevoel om te scoren ook wel weer terugkomen." Jan Mulder-in-vorm hunkert nu ook naar een plaats in het Oranje-team. Als de verzeke ring er geen stokje voor had gestoken, had bondscoach Knobel Jan Mulder geselec teerd voor de vriendschappe lijke interland tegen Zwitser land. Nu Mulders rechterknie volledig genezen, is en Ajax afziet van een claim op het transferbedrag (Mul-der is ver zekerd bij Lloyds voor acht ton) bestaat de k-a-ns diat Lloyds alsnog de knie van Jan Mulder in de verzekering zal opnemen. Gebeurt dat op kor te termijn, dan zou Knobel hem zonder enige pijn kunnen selecteren voor Oranje. „Daar ben ik erg gevoelig voor", be kent Jan. „Oerigens is het een vreemde zaak met die verzekering. Ik geloof wan neer de verantwoordelijke mensen zich intensief met de ze zaak zouden bezighouden, dat dan spoedig een verzeke ring afgesloten zou kunnen worden. Ik voetbal nu toc-h plke dag tweemaal en op zon dag- Mijn knie is volledig her steld. Ik kan er alles mee doen en de pijn is weg. Ik zou graag tot de selectiegroap van Oranje behoren. Maar als het niet kan, nou. dan kan het mij niets schelen. Ik ga niet op mijn knieën liggen. Ik wil me niet opdringen met: ik wil ?■-< graag". Jan Mulder heeft nog enkele dagen de tijd om opnieuw te bewijzen dat hij tot de Oran je-selectie moet behoren. Mor gen speelt hij met Ajax tegen Utrecht en voigenae week woensdag voor ae UEFA-cup tegen FU Antwerp in Antwer pen. De dag daarna zal Knobel zijn selectie voor de interland tegen Italië bekendmaken. Over het duel in ontwerpen zegt Jan Mulder: „ik ben al lan-g blij als we in de volgende ronde nomen. We zuilen net niet gemakkelijk krijgen- Een 1-0-voorsproog is een wankele basis. Als Barry Huishoil maar kan spelen, dat scneelt een stuk. Een positief punt is wei dat we steeds oeter op elkaar ingespeeld raken. Maar a-ain een eventueel kampioen schap denk ik helemaal niet. We hebben 33 1/3 procent kans op de titel. Niets meer en niets minder, iviel andere woorden: we eindigen dit sei zoen wel bij de eerste drie v-an de ranglijst.,.." VOETBAL PC Gromn- gen heeft een tijdelijke ver vanger van de overspannen trainer Ron Groenew-ouü aan getrokken. Het is de 44-jarige oud-international Wim Hen driks, die heeft gespeeld voor Vitesse en KFC Hendriks is momenteel trainer van de amaiteur derde klasser Miran da Kerkrade. Hij was drie sei zoenen werkzaam als trainer van de Belgis-cihe club FC Turnhout. Jan Mulder voetbalt weer met plezier. Arie Delmotte, die vandaag in het C-elftal van NAC zal moeten bewijzen-, dat hij weer helemaal fit is. ALMELO (ANP) Het bestuur en raad van toe zicht van de eerste divisie club Heracles zullen zich op korte termn beraden over de preciare financiële positie van de Almelose club. De aanleiding is, dat de ge meenteraad van Almelo niet de door de club ge vraagde subsidie, 150.000 over drie jaar heeft ver leend, maar „slechts" een bedrag van f 100.000, en de toezegging, dat er een over dekte tribune zat worden geplaatst, indien het toe schouwersaantal een rede lijke stijging vertont. Het bestuur van SC Hera cles had voor de raadsverga dering laten weten dat het de f 100.000,- absoluut nodig heeft, omdat anders bet begro te exploitatietekort niet zou kunnen worden gedekt. SC Heracles heeft momenteel een schuldenlast van meer dan ENSCHEDE (ANP) De loting voor de derde ronde van het UEFA cup toernooi heeft in de gelederen van FC Twente geen paniek ver oorzaakt. De algemene in druk is dat Dukla Praag op dit moment beslist niet tot de Europese topploegen moet worden gerekend, maar dat houdt niet in dat de Enschedese club het pro bleem Dukla lichtvaardig benaderd. „Ik schrik niet meer zo gauw, maar je moet er natuur iijk wel rekening mee houden dat je in dit stadium alleen nog maar moeilijke tegenstan ders kunt treffen", oordeelde trainer Spitz Ko-hn. Ook Jan Jeuring reageerde gematigd optimistisch- „Het had veel er ger gekund. Tenslotte hadden we ook juiventus kunnen tref fen. Het zal voor ons niet gemakkelijk worden, maar de volgende ronde moet haalbaar zijn. Van groot belang vind ik dat we eerst uitspelen", vindt de man die na een langdurige blessureperiode weer bijna he lemaal terug is. „W-e. zullen het ongetwijfeld moeilijk krijgen, maar ik geef ons beslist een goede kans", zegt doelman Henny Ardesch, die in de derde UEFA cup ronde nog niet de concurrentie heeft te duchten van Volkmar Gross De Duitser mag pas vanaf de kwartfinales in „Eu ropese" wedstrijden uitko men. drie ton, terwijl d-e accommo datie, die eigendom van de gemeente Almelo is, in een slechte staat verkeert. Kort voor de raadsvergadering deed de fiscus, die op SC Heracles een vordering heeft van f 113.000,-, een poging beslag te krijgen op de eventueel te verkrijgen subsidie, maar die dreiging kon nog worden afge wend. In de la-atste jaren heeft SC Heracles - toen nog niet de stichtingsvorm was gekozen - diverse keren gedreigd met betaald voetbal te stoppen, als de gemeente de subsidiewen sen van die club niet onverkort zou honoreren. Hoewel de ge meenteraad de laatste jaren minder gaf dan Heracles vroeg, heeft de club de drei ging nooit in daden omgezet. Voor het eerst heeft de ge meente Almelo SC Heracles een subsidie verleend voor een aantal jaren, waaraan echter wel voorwaarden zjjn verbon den, zoals een stijging van het gemiddeld aantal toeschou wers. Tot op heden heeft He racles in dit seizoen een gemid delde van 2-157 toe ahouwers- In het seizoen '76-'77 moet dat 3.000 zijn. (Van onze sportredactie) BREDA NAC zal mor gen hoogstwaarschijnlijk met hetzelfde elftal dat te gen Telstar in het veld kwam, aantreden tegen FC Twente in Enschede. Er was gisteravond een vraagteken. Ad Krijnen moest zich na melijk deze week melden voor militaire dienst en dat betekende dat hij de trai- nig van NAC niet kon vol gen. NAC-trainer Henk Wullems: „Ik moet morgen (vandaag red.) afwachten hoe het met Krijnen is ge steld. Je weet natuurlijk nooit hoe zo'n jongen een eerste week in dienst ver werkt, maar ik verwacht wel dat hij kan spelen Wuillem-s klam vootr morgein mag niet b-esdhiilidkiein oyer Arie D-elmiotte. De vaoirsibapper vam NAC legt vainidiaiaig iin het C- elftal zij-n laatste test of wiaar- in hij moet bewijzen weer he- llemiaial fit te zlijn. WuiMems: „Arte heeft pias ainderhalve wedstrijd in het C-team adhter de rug en dain mioet je nag een beetje voorzichtig zijn. Speelt hij niu een go-edie wedstrijd- dam hoort hij ar weer hele-1 imiaial bij, maar om hem diam tegen Twente iin te zetten durf ik moig niet -aam". Wulilieimls za-1 verder niet kuininen biasdhikkem over Theo Diercikx. Gistarein is het gips van die knie wam de NAC- milddenveid-er verwijdend, maar zoals het er nu uitziet zal hij voioniopdlg vier we-kem buiten die lijnen moeten blij ven. Al miet al zal dus waar schijnlijk hetzelfde elftal dat tegen Telstar speelde rnomgen weer aiamitneden. Wullems: „W-e h-ebben -diaze we-ek voorna! gewerkt -aiam het positiespel. Het slechte voetba-1 diat wij tegen Telstar speelden was volgeos milj n-ameliiljlk te wijtan aian het feit diat er angst heerst -binnen de ploeg doordat de punten niet op tijd wordein 'gepakt. We hefbbem gewerkt aan meer rust binnen de ploeg om op die manier te proberen zondag Twente te verrassen. M-alkkëlajik zal het niet zijn, maiair iedereen moet todh toe geven diat NAC qua voetbal igoed m-ee kaïn, maar diat we nu alleen nog maar pech heb ben 'gehad- Misschien tegen Twente eimidlelijik eens ge luk..." IRNSSUM (ANP) De po gingen van Gerard Maarse en commissievoorzitter Zeekant om Atje Keulen-Deelstra te bewegen nog een jaartje met schaatsen door te gaan. hebben niet mogen baten. De Friese wereldkampioene heeft de Ko ninklijke Nederlandse Schaatsbond laten weten niet in aanmerking te willen ko men in nationaal en internati onaal verband. (Van onze correspondent) ROTTERDAM Feye- noord-trainer Wiel Coerver zal zijn contract bij de Rot terdamse club, dat tot 1 juli 1975 doorloopt, normaal af maken. Dat is het resultaat van een langdurig gesprek tussen de selectiespelers, Wiel Coerver zelf en mana ger Guus Brox, gisteren in de spelersruimte in het sta dion gevoerd. Als commentaar gaf Brox na afloop: „Het is een diep gaand gesprek -geweest, waarbij alle problemen zijn besproken. We hebben elkaar niet gespaard- Uiteindelijk hebben we besloten toch maar met elkaar door te gaan. W>e zullen de schouders onder het karwei zetten en trachten opnieuw kampioen te word-en". Voor het gesprek met de se- lectiegroep had Coerver overigens al een langdurig onderho-ud gehad met de be leidsgroep betaald voetbal, bestaande uit Blankemeijer, Kerkum en Brox. De Feye- noord-manag-er gaf toe, dat het aanblijven van Coerver binnen de club duidelijk een punt van discussie was ge weest, omdat sommigen meenden dat samenwerken met de Limburger onmoge lijk was geworden, vooral na diens uitspraken v-an de laat ste weken. Brox: „We hebben inderdaad onderzocht of er nog een ba sis was om door te gaan. We geloven dat die er n-og is, al blijven we het betreuren, dat Coerver zich zo beeft opge steld. Hij maakt zijn contract gewoon tot 1 juli af, wat er daarna gebeurt zien we nog wel". Coerver heeft tijdens het ge sprek met de beleidsgroep betaald voetbal zijn spijt be tuigd over zijn uitlatingen, o.a. in het VARA-tv-pro- gramma „PC-Avon-drood" Zijn standpunten heeft hij inhoudelijk e-oht-er niet wil len prijsgeven. Wel heeft hij beloofd zijn meningen niet meer zo openlijk naar buiten -te brengen, waardoor de be langen van de club kunnen worden -geschaad. Een belof te overigens, die hij al vaker heeft gedaan om later toch weer in zijn oude fout te vervallen. Over de kritiek in de plaat selijke pers t.a.v. Coerver was Brox gisteren kort: „Dat hoort erbij. Ik ben ook vaak genoeg het slachtoffer ge weest. Coerver moet beseffen dat zoiets een deel van zijn vak uitmaakt". (ADVERTENTIE) Jawel, de reisfolders zijn al weer binnen. Maar die vertellen ook niet alles over een vakantie plaats. Bel daarom iemand die er zelf is geweest. Hoe't strand is,hoe de mensen zijn. Zeker is zeker. Zo'n telefonische informatie is niet duur. Want 's avonds na zessen en in het weekend belt u voor half geld door heel Nederland.

de Stem | 1974 | | pagina 17