NAC blij met gelijk spel tegen Telstar Wiel Coerver zit diep in de zorgen FE YENOORD ERG ZWAK PSV MAAKT REPUTATIE OP DE BERG NIET WAAR Excelsior verrast Twente IE DAGBLAD VOOR ZUIDWEST-NEDERLAND ijf NG BV Gemeente B. op Zoom Stereo apparaten TO eds veiliger n de uitbreiding ernet. len als VW-dealer TOTO 1 TiiïiVi iilttn f De burgemeester der meente Bergen op Zoom I brengt, ter voldoening J het bepaalde in artikel 2 de Wet -op de Ruimte, lijke Ordening, ter om bare kennis, dat de raai dier gemeente in zijn ver gadering van 25 oktober I 1974 heeft besloten te va klaren, dat een herzienjJ I van het ter plaatse t de bestemmingsplan ne| Zeekant" wordt voorbe reid voor een terrein gele gen op de hoek Schelde', laan - Maaslaan ptjm Bernhardlaan, zoals dit oo de bij dit besluit behoren de kaart is aangegeven. Het besluit met bijbeho- I rende kaart, ligt met h.1 gang van 5 november 19141 voor een ieder op de ge I meentesecretarie, afdelL R.O., ter inzage. 1 Complete Philips Stereo Hifi Set 53,50 per maand 1014,— 24 x (p.l.) SAS VAN GENT Gentsestraat 4 Tel. 01158 - 1938 snszó, dat onze al makkelijk bij kunnen, dus bewust op een onderhoud gebouwd, geld. sn u nu van twee rouwde en vooruit- rken het meer dan bod voor 1975 laten ien het degelijke VW- iestaande uit: s-10 typen Golf, de - 24 typen Passat, nög grotere Variant - :co, de 2+2 coupé- an de eindeloze reeks s en busjes. Ie exclusieve AUDI-")" lUDI 100-uitvoeringen Coupé S of een van uitvoeringen of de tUDl 50 die er in 2 ver keringen is. En die erbaar wordt. Kom feestelijke show. dagen hoort en leest /er. 3, Roosendaal Ad Brouwers verliest een kopduel. De NAC-voorwaarts kan niets uitrichten tegen de Telstar-verdedigers die hem omrin- gen. (Van onze sportredactie) BREDA - Het lijkt wellicht voor NAC raadzaam om in de komende dagen aan zelfkri tiek te doen. Om te trachten via keiharde gesprekken de kwaal waaraan het op het ogenblik lijdt, te ontleden. Want het is duidelijker dan ooit dat de Bredase eredivie- sievereniging mentaal gezien behoorlijk in de vernieling zit. De bereidheid om te knokken mag dan ogenschijnlijk wel aanwezig zijn, op het veld blijkt daar niet veel van. En dat is het verschil met het NAC van de twee laatste seizoenen. Toen ook moesten de Breda- naars via slopende competities het eredivisieschap zien te be houden. Maar wat het tpen voor het publiek zo aantrekke lijk maakte was het onver wachte, het zich via uiterst spectaculaire wedstrijden in de kijker spelen dat NAC steeds als een volwassen tegenstander werd be schouwd. NAC is daar dit seizoen nog niet aan toegekomen. Ook gis teren niet in de met 1-1 gelijk gespeelde wedstrijd tegen Tel star De ploeg speelt ver krampt. de angst straalt van de spelers af. Zij durven geen en kel risico te nemen. Voetbal lers ais Brouwers en Bouw meester (spelers met een goede techniek, spelers ook die in staat zijn om een bal in de ploeg te houden en een behoor lijke pass te geven), doen in feite de gehele competitie hun spelstijl geweld aan. Bouw meester wordt door de zwakke bezetting van het middenveld en de gaten die voortdurend vallen tussen verdediging en middenveld, gedwongen om veelvuldig te verdedigen. Een eigenschap die hem niet al te best ligt. Gecombineerd met vormverlies komt de speler die vorig jaar het regelmatigst was van al, niet aan bod. Hij viel gisteren slechts op door het geven van veel foute passes, iets dat bij bem vroeger zelden voorkwam. Uiteraard werd Theo Dierckx gemist, (Frans Ver meulen verving hem onvol doende), maar dat alleen is geen voldoende excuus voor de anoinonabele wedstrijd van gisteren. NAC. dat eens top- ploegen op eigen veld ten val bracht, mocht gisteren ''de handen dichtknijpen met het gelijke spel tegen Telstar, een ploeg die dit seizoen in feite is opgevallen door onopvallend heid. Maar dit Telstar had wel het lef en het karakter dat NAC miste. Met constructief spel (dikwijls opgezet via midden velders Helling en Jonker), kwamen de Velsenaren soms tot snelle counters. Op een punt mankeerde het bij de Vel senaren ook: zij creëerden in (Van onze sportredactie) DEN HAAG - Het lijkt niet overdreven te stellen dat Feyenoord-trainer Wiel Coerver grote zorgen heeft voorde tweede ronde met Barcelona (dinsdag) voorde tweede ronde van Europacup L Niet alleen kampt zijn selectie met een fors aantal geblesseerden - Ramljak, Olsenen De Jong zaten reeds in de lappenmand en Wim van Hanegem kwam daar zaterdag avond nog bij - maar bovendien leverde de Rotterdamse equipe een uiterst matige generale a( tegen een bijzonder gemotiveerd FC Den Haag, dat tweemaal een voorsprong met twee doelpunten verschil toch nog verloren zag gaan: 3-3. Fevenoord was in het Haagse Zuiderpark geen schim van een topploeg. De aanval, middenlt- nie en de defensie bleven bene oen de maat. Het grootste pro bleem voor Coerver vormt ech ter wel de achterhoede, die een erg wankele linie vormde tegen de razendsnelle vleugelspelers Tscheu-la-Ling en Swanenberg enspits Van Leeuwen. De defen sie van de Rotterdammers startte met de zijn rentree ma kende Rijsbergen, die sinds hij m de finale van het wereldkam pioenschap geblesseerd raakte met meer voor Fe.venoords eer ste was uitgekomen, op de rechtsback-plaats, Schneider en 'verse als centraal duo en Vos als linksback. Al na tien minu ten zag Coerver zich genood- zaakthierin een wijzigingaan te mengen (Rijsbergen en Everse wisselden van plaats), omdat in de beginfase het hart van de 'eraediging weinig solide was gebleken. Een feit dat voorna melijk veroorzaakt werd door de Srote sprongkracht van Henk jan Leeuwen, die later in de uentpok de meerdere was van «ijsbergen, FC Den-Haag- i!ïïer Vulachn Boskov ..Wij "ebben grote voordelen met het aantrekken van Van Leeuwen geboekt Hij ]S de koning in de •it. Rijsbergen en Schneider "Wlen hem niet aan Swanen- erS en Tscheu-la-Ling gaan n°g wat vroeg in, maar anders ™°et er nog veel meer rende- «entuit te halen zijn" l door Coerver aange- t, - verandering had tot re- uitaatdat er in het midden van odigwg minder werd ge- Werd (Rijsbergen speelde vanv ver'oren kopduels nan, j Eeuwen een foutloze J 'j1 "e enige winst die Feve- ln het treffen boektel. ,i Jj "et klopte achter nog door!i n'et Vos vle' °Pn,euw st-.jO "land tegen een tegen- om» o' e grote snelheid kan tofjj en Met vorige seizoen "oeoud-FC Den Haag (toen ,L„ j Pl-speler al eens volko- Kon 'gedraaid door Johnny Ljjijeze keer werd hij her- V(,or joker gezet door jjoppe. pas 18-jarige Tscheu- »J%d,e een grote toekomst Vnf1? ''J^l le hebben WdL MCht,e Z1'n Sezichl te Hm j Or eert fors aantal keu'i, "gen, maar dat lukte Eovsi Dal was ook het $J "iet Everse, die tegen "berg herhaaldelijk aan de noodrem trok. maar zijn tegenstander desondanks di verse malen moest laten gaan. Het zwakke optreden van Vos en Everse deed Coerver de beslis sing nemen Rijsbergen de volle negentig minuten te laten spe len Het was de bedoeling ge weest dat de international slechts vooreen helft zouopdra ven Coerver „De achterhoede vormde ons grote probleem Ramljak. die beslist niet instaat was te spelen, wordt erg gemist En omdat Rijsbergen de beste was van de achterste drie (Schneider niet meegerekend - red heb ik hem erin gelaten'' Op de suggestie Joop van Daele een nieuwe kans te geven, wen ste de Fevenoord-lrainer niet in te gaan Het middenveld van Feyen oord dat zo vaak de wedstrijd bepaalt, liet het zaterdag ook afweten. Slechts Wim Jansen, die al lijd erg constant is. speelde een goede partij Van Hanegem kwam ditmaal in het geheel niet uit de verf. Voor rust. toen hij op rechts opereerde, kwam hij slechts sporadisch tot een posi tieve daad door hei goed scha duwen van de jeugdige Martin Jol. In de tweede helft was hij wal meer aan de hal. maar zon der te imponeren Krettz viel zelfs geheel int de toon Hij werd in de rust vervangen door De Jong. een duidelijke noodgreep van t oerver. want De Jong is geblesseerd aan een heupspier en hij was bovendien vrijdag op de training door een enkel ge gaan. Desondanks ging het met De Jong erbij duidelijk beier bij Feyenoord, heigeen overigens ook kwam doordal Ft Den Haag toen een meer verdedigende tac- tie+v voorstond Van de Fevenuurd-aam allers voldeden Kristensen (degevaar lijkste) en Ressel redelijk, maai ook alleen maar door een goede tweede helft Spits Schoenma ker kwam er nauwelijks aan te pas tegen het duo Korevaar- Mansveld Boskov ..Mansveld speelde erg sterk Hij heeft zich voor hef eerst in deze competitie een echte aanvoerde! getoond, die alles zeei bekwaam regel de In de eerstrt helft had FC Den Haag dat de laatste jaren wat ondermijnde traditie dat de ploeg een Angstgegner is voor Fevenoord weei gestalte gaf duidelijk het beste van hel spel Met vérre trappen vanuit de verdediging (Mansveld en Thie) - het middenveld sloegen de Ha genaars meestal zeer clever over - gericht op de snelheid van de vleugelspelers en de sprong kracht van Van Leeuwen werd het de Fevenoord-defensie zeei lastig gemaakt Dat leidde al in de vijfde minuut tot resultaat Tscheu-la-Ling sprintte door op een uittrap van Thie en pas seerde Trevtel bekwaam Een grote blunder van de Rotter damse verdediging stelde Swa nenberg in staat er na 36 minu ten 2-0 van te maken Pas daarna slaagde Fevenoord erin iets terug te doen Nadat Van Hanegem (alleen voor Thie) en Schoenmaker een goede kans hadden laten liggen scoorde Fevenoord twee minuten voor de pauze tegen Indirect schuld aan dat doelpunt had de zwak ste Hagenaar Aad Kila Bi] een alleszins kans biedende aanval van de thuisclub plaatste hij to taal verkeerd Fevenoord verde digde snel uit naar Kristensen. die een hoge voorzet losliet Thie zag zich genoodzaakt uit het doel te komen om de zaak te1 redden, maai bij zijn actie maakte hij hands buiten het st rafschopgebied De toegekende vrije trap werd door Wim van Hanegem op Schitterende wijze in de linker bovenhoek gedeponeerd (2-1). De strijd kreeg kort na de her vatting opnieuw een catastro faal karakter voor Fevenoord, toen Swanenberg weifelend in grijpen van de Rotterdamse ver dediging bekwaam uitbuitte (3-1). maar Feyenoord kwam toch nog langszij door een tref fer van Ressel (van dichtbij, na eén pass van Kristensen) en een goal van Schneider, die een cor ner van Ressel ineens precies onder de kruising knalde. in de slotfase had FC Den Haag nog de beste kansen op de zege Trevtel moest een keer ver zijn doel uit om invaller De Ca- luwe af te stoppen, enkele vrije trappen van Mansveld misten slechts ternauwernood het doel en in de laatste minuut moest Van Hanegem De Geer onderuit halen urn de jonge invaller ran een doorbraak af te houden Bij die aetie werd Van Hanegem ge blesseerd dooi zijn eveneens toestormende ploeggenoot Vos Diree! na afloop van hel duel werden twee hechtingen in hel scheenbeen van De Kromme aangebracht HEIN GROOTHUIS WAGENINGEN - Ook tegen ongeslagen koploper PSV heeft eredivisie debutant Wageningen zijn ongeslagen thuisrecord in tact weten te houden. De berg bewoners deden wederom een grote dosis energie in hun spel maar traden de Eindhuvense sterrenformatie ook met con structief en aanvallend voetbal tegemoet PSV was sterker, maar miste de spirit om het dap pere Wageningen weg te tikken Hel heeft er zelfs even naar uit gezien dal PSV zi jn eerste neder laag Ie incasseren zou krijgen. Wageningen kreeg namelijk na rust de heluning voor zijn bru tale aanvalsacties. Het duo Oonrs - Van Vijfe.vken misleidde in de Boe minuut de verdedigers Krijghen Devkers en vervolgens werd Groenendijk in stelling gebracht. De Wagemngse spits die bij zonder ijverig was bet met een knap schol doelman Van Beve len kansloos De gelijkmaker die lér minuten later ontstond had heel wal voelen in aarde Nadat Lubse was gevloerd door Vermeer mocht Willv van der Kuvlen ëven buiten de rand van hef strafschopgebied een vrije scho'p nemen Het Eindhuvense kanon deed dit zo ziedend hard dat de in de rechterbenedenhoek ingeschoten bal het doelnet teis terde en via de zijkan! een uil- weg vond Arbiter Keizer die zich in dit bijzonder spannende en spectaculaire duel vaak erg tolerant loonde twijfelde aan ztjn eigen waarneming Bij Wa geningen was men zo clever om tijdens het tumult en de felle protesten van de PSV'ers de bal weer ijlings in het spel te bren gen Arbiter Keizer besloot ech ter na hel netwerk te hebben ge controleerd en advies bij zijn grensrechte! le hebben inge wonnen om het doelpunt alsnog loele kennen Verdei bracht het offensief ingestelde PSV het echter mei De strijd kreeg na dit sensationelemortfient wel een feller karakter maar Wagenin gen het zich geen moment inti mideren In tegenstelling tot Van der Kuvlen die door Ooms knap werd geschaduwd had Ed- stróm geen vaste bewaker De Wagemngse verdedigers namen dat karwei beurtelings over en zorgden ervoor dat de Zweed 'nauwelijks aan zijn befaamde kopballen toekwam Bovendien toonde doelman Gei ten zich een bekwame sluitpost terwijl ook libero Wellerdieck een verdien stelijke partij speelde en de Wa gen mgers herhaaldelijk aanval lende impulsen gaf OPSTELLINGEN: Wagenin gen Van Gel'lën Block Weller dieck. Vermeel en Tomas Van Osenbruggen Ooms en Ponsen. Hamberg i Mentingi Groenen dijk en Van Vijfevken PSV Van Beveren. Krijgh. Van Kraay. Nordqvist en Dev kers Willy van de Kerkhof. Strik en Van der Kuvlen. Dahl- quist Lubse en Edstrrtm verhouding tot het redelijke veldspel, te weinig kansen. Trainer Castemiller: „Van Kooten is nog nief helemaal te rug van zijn blessure. De ploeg was op hem ingesteld. Wan neer Van Kooten in vorm is is Telstar gevaarlijker". NAC-trainer Henk Wullems was verheugd met het ene puntje. „We verdienden niet meer qua veldspel", zei Wul lems, „maar op het gebied van kansen waren we sterker dan Telstar. Het is echter onbe grijpelijk dat de ploeg na zo'n sterk half uur niet meer draai de. Ergens kan ik het wel ver klaren. Wij hebben in deze competitie hl zo dikwijls op een ongelukkige manier pun ten moeten prijsgeven dat de spelers bang zijn geworden. Ze zijn dodelijk benauwd dat het weer fout zal gaan". Terecht, maar deze angst heeft een matheid over de ploeg gelegd, die dodelijk kan zijn voor wat het behoud van het eredivisieschap betreft Deze stemming slaat ook over op het publiek. De trouwe supporters komen wel, maar een aantal van vierduizend man, zoals gisteren is nu een maal niet voldoende om een eredivisieclub draaiende te houden! Het eerste halfuur deed NAC het nog niet zo slecht. Toen nog durfde het de strijd met Telstar aan, waarbij hel bewees dat het beslist niet de mindere hoeft te zijn. De aanvallen liepen aardig en het technisch surplus werd aardig benut door de bal goed in de ploeg te houden. Uit een van clie aanvallen sprintte Ad Bakker in een gat in de Tei- starverdediging. Zijn pass be reikte Felix Muller die moeite loos kon inschieten. Doordat Jan de Jong in die periode ook niet zonder werk zat, was de wedstrijd het aan kijken waard. Na het doelpunt van NAC kwam daar radicaal verandering in. Telstar kwam tien minuten voor de pauze ge lijk toen Bijl profiteerde van een fout van Smits. Zijn voor zet werd door Bischot inge kopt Ad Krijnen (hij hoort in de mandekking thuis) pro beerde de bal uil het doel te werken, maar hij bereikte het tegenovergestelde effect. 1-1 Na de pauze was de wed strijd van alle aantrekkelijk ontbloot. Er werd nauwelijks een fatsoenlijke aanval opge bouwd. Wullems wisselde een kwartier voor tijd Smits voor Bron uit, maar ook deze viel niet op. NAC legde het steeds meer op een gelijk spel aan. een streven waarin men uit eindelijk slaagde. HARRY VERMEULEN FC Twente had zich voor het tweede duel tegen RWD Molen beek, in de tweede ronde van het toernooi om de UEFA Cup, tegen Excelsior geen slechtere generale kunnen indenken. De formatie van Spitz Kohn, die woensdag in Brussel een magere voorsprong van 2-1 moet verde digen, werd op Woudenstein door de Rotterdammers onaan genaam verrast in de vorm van een nederlaag van 1-3 Spitz Kohn was na afloop dan ook te recht niet best te spreken over de verrichtingen van zijn spelers. „Ik heb nog gewaarschuwd voor onderschatten, maar hel helpt eenvoudig niet. Wij speelden veel te laks en ook zonder fanta sie.'Het is in ieder geval geen beste opsteker voor woensdag", aldus de verre van vrolijk kij kende Kohn. Opdewjnst van Excelsior valt niets af te dingen De equipe van Ben Peeters trok onmiddellijk na het eerste fluitsignaal van de overigens niet sterk leidende Bart Ram ten aanval en be zorgde de defensie van FC Twente enorme problemen Met name de onverwoestbare Van de Heide was voortdurend een kwelgeest voor De Vries en Drost Vooral Drost had het moeilijk tegen de niets en nie mand ontziende Van de Heide Hij had schuld aan het tweede doelpunt en was zeker geen rustbrenger voor zijn defensie. De eerste kans voor Excelsior kwam reeds na vijf minuten, toen Koggeveen uit een hoek schop van Bassant net naast schoot FC Twente kon zich moeizaam onttrekken aan de druk van de tegenstander en De- perkte zich tot tegenstoten via Zuidema en de telkens diep pe netrerende Thijssen Na een kwartier was het raak Uit een hoekschop van Van de Berg kopte Heide tegen Ardesch op en uit de daaropvolgende scrim mage schoot Roggeveen zijn team naar 1-0 Het was scheids rechter Ram echter ontgaan, dat Ardesch door Van de Heide was weggeduwd Het antwoord van FC Twente kwam twee minuten later in de vorm vaneen schot van Thijssen tegen de paal maar daarna nam Excelsior hel initiatief weer over Toch kwamen de Ensche- deérs aan hun gelijkmaker al kwam die schlemielig tot stand Israël, onder toeziend oog van bondscoach Knobel enkele fou tjes makend, haalde een inzet van Achterberg schitterend om, maar uitgerekend tegen het hoofd van Rene Notten De bal rolde onbereikbaar van Van der Roer over de doellijn 1-1 Even was Excelsior aangeslagen en dat gaf FC Twente de gelegen heid enkele keren dich'bij een voorsprong te komen Dankzij uitstekend werk van Van der Roer hielden de Kraltngers stand Tien minuten voorde rust kregen de 9 000 toeschouwers wederom sensatie voorgescho teld. Drost liet bij een voorzet Wageningen-PSV NAC-Telstar Excels.-FC Twente Den Haag-F'noord Ajax-GA Eagles Graafsch -Utrecht AZ '67-Haarlem Den Boseh-Camb Heeren veen-NEC van Bassant op kinderlijke wijze P dam de bal tussen de benen door rol- MW-Roda JC len en toen was het vooi Rogge veen niet moeilijk om Ardesch te kloppen 2-1 Afgezien van een incidentje tussen Tabbernee en Achterberg werd de eerste helft zonder opzienbarende dingen afgesloten Na rust. met Pahlplatz reeds na. enkele minuten vervangen dooi Jeunng kwam er iets meet snel- Findh -Gron heid bij de Twentenaren maai de defensie van Excelsior be- Heracles-Vitesse zweek niet De irritatie bij FC Twente kostte De Vries een waarschuwing he-tgeen de rust in de verdediging niet ten goede kwam Een kwartier voor tijd sloeg Excelsior definitief toe Een vrije trap van Israël werd door Aad den Butter doorgetikt naar Bassant, die onmiddellijk raak schoot 3-1 Vaneenslotof- fenstef van FC Twente was geen sprake meer Als er een kans kwam stond Van der Roer op de juiste plaats Excelsior was zelfs nog dicht bij 4-1, door de ver moeidheid misten Van de Heide en Roggeveen in hun schoten echter de scherpte Ben Peeters kon na de zege zijn vreugde met op „Over deelneming aan het toernooi om de UEFA Cup den ken wij echt met", lachte hij Voorlopig zijn wij nog in een f" stijgende lijn Wij zijn echter f 1 nuchter genoeg om te beseffen, dat wij er nog lang niet zijn Dit was pure klantenbinding", be sloot Peeters. Het aantal deelnemers aan toto no 10 bedroeg 329 299, die voor een inleg zorgden van 907 290 gulden Het prtjzenbe- dragtsf 430 963. waarvan voor de le prijs f 172 385, 2e prijs f 107 740. 3e prijs f 150 837 Er hebben zich op dit moment 2 deelnemers gemeld voor de ie prijs. DEN HAAG, (ANP) - De win nende cijfers van Lotto no. 10 zijn. 8, 11, 12, 14, 31, 36, res.ge- tal 34. - s Het aantal deelnemers aan Lotto no 10 kwam voor de eer ste maal boven het miljoen en bedroeg 1 003 379, die voor een inleg zorgden van 3 749.685 tlden. Het prijzenbedrae is 1.930.422 De prijzen zijn: le prijs (inclusief jackpot) f 772.707, 2e prijs f 178.110,3e rijs f 267.165, 4e prijs 356.220, 5e prijs f 356.220.

de Stem | 1974 | | pagina 7