T B.Y. PSV struikelt bijna over Haarlem Hulshoff woedend op Jan Keizer DAGBLAD VOOR ZUIDWEST-NEDERLAND koperr en «til *r kiezen bij elkaar andizie is ud waard l investeren erken klant ert daarvan n door ie maken know how ouwbare izen i service enstentariei arhead) nlijke voor en na W l $4 ►x J 01150-2220 r' stem FE YENOORD VERDIEND WINNAAR IN TELEURSTELLENDE TOPPER (Van onze sportredactie) ROTTERDAM - De bewondering in het buitenland voor het Nederlandse voetbal betreft vooral de creativiteit en het improvisatievermogen. Op basis van deze kwaliteiten kan de Nederlandse voetbaltop, wanneer men daartoe de vrijheid krijgt, tot voor het oog aantrekkelijk voetbal komen. Ajax en het Nederlands elftal hebben dat nog niet zo heel lang gele den duidelijk bewezen. Wanneer nu twee ploegen als Ajax en Feyenoord elkaar in de zoveelste competitietopper ontmoe ten, zou men mogen verwachten dat er deze kwaliteiten in een dergelijke top zeker worden geëtaleerd. J* Maar van dat alles was zon dagmiddag in de met 2-1 door Feyenoord gewonnen ontmoe ting niet veel te merken. Dit maal waren er twee ploegen aan het werk die elkaar op het ge bied van inzet en strijdlust, ge combineerd met tot in de perfec tie uitgevoerde spelopdrachten, trachtten te overtreffen. Uiter aard vergoedt een dergelijke speelwijze veel. Sensatie, vooral in dit geval omdat beide ploegen moeilijk van elkaar afstand konden nemen, is immers altijd te verkopen. Maar zelfs dat mocht niet verhinderen dat er bij de meeste toeschouwers on danks de verdiende Feyenoord-overwinning, een licht gevoel van teleurstelling overbleef. Wim van Hanegem, altijd be reid om zelfkritiek te beoefenen, kwalificeerde het zoals altijd weer het meest ad rem. „Dit wa ren twee ploegen die voor de wedstrijd waren opgewonden en die tijdens de wedstrijd moesten aflopen", aldus Van Hanegem, die hiermee ook de tactiek van zijn eigen ploeg bekritiseerde. Keizer Van Hanegem ging zelfs zo ver door te stellen dat hij het jam mer vond dat Piet Keizer bij concurrent Ajax niet stond op gesteld. „Dan kun je zien hoe ver het met een ploeg als Ajax is ge komen. Piet kan dingen met een bal doen die een ander niet kan Maar alles moet opgeofferd worden aan het systeem". r 01ialty Van Hanegem zelf was ove rigens met Jansen een van de weinigen in het Feyenoord- elftal die een ruime voldoende haalde Hij speelde Arie Haan volkomen uit de wedstrijd, al waren de middelen die hij daar voor gebruikte bepaald niet de elegantste Van Hanegem, afge lopen donderdag nog had hij een boetiek van Haan in Winschoten geopend, tilde daar niet zwaar aan. „Ik ging er stevig tegenaan, maar dat doe ik altijd Al ben ik nog zo goed met iemand be vriend, in de wedstrijd telt dat niet voor mij" Arie Haan dacht daar kennelijk anders over Hardop mopperend verliet hij de kleedkamer- „Wat Willem doet, is geen voetballen meer Hij schopt je in de vernieling Straks gebeuren er ongelukken mee". Hans Kraay had voor een be houdende tactiek gekozen. Hij had Blankenburg („Eigenlijk was het niet verantwoord om hem te laten spelen, maar tegen zo'n tegenstander moet je wel") als laatste man geposteerd en Dusbaba als voorstopper. Huls- hoff was aan het middenveld trio Haan, Mühren en Mulder toegevoegd, waardoor slechts Brokamp en Geels in de voor hoede opereerden. Maar Feye noord wist niet goed raad met deze tactiek. Want ondanks het aanvallende overwicht dat de stadionploeg opbouwde, bleek de verdediging niet goed bere kend op de snelle counters van ajax, die vooral via Mulder en Mühren plaatsvonden. tllllï M A Willy Kreuz juicht De op foto onzichtbare Peter Ressel heeft het tweede en winnende doelpunt voor de Rotterdam mers gescoord Piet Schrijvers is verslagen. NAC verspeelt zelf de kans op winst TOTO Wagen.-NAC Telstar-Excels. Twente-Sparta Amsterdam-MW ►n Roda JC-Den Haag Feyenoord-Ajax X G Eagles-Graafsch Utrecht-AZ '67 - PSV-Haarlem Amersf.-Pec Zw. VW-Den Bosch Cambuur-Heerenv. X Groningen-Heracl. De winnende cijfers van lotto no. 9 zijn: 11 - 24 - 27 - 28 - 30 - 38 res. getal 3. Het aantal deelnemers aan lotto no. 9 bedroeg 986.761, die voor een inleg zorgden van 3 616.529 gulden. Het prijzen- bedragis 1.862.551,-. De prijzen zijn: le prijs (incl. jackpot) 745.948,- 2e prijs 171 785,-. 3e prijs 257.677,- 4e prijs 343.570,- Se prijs 343 570,- Toto no. 9 luist ingevuld: 3-3-1-3-1-1-1-1-1-3-3-1-1 Het aantal deelnemers aan toto no. 9 bedroeg 330 689, die J|°or een inleg zorgden van 911.004 gulden. Het prijzenbe- «■ag is 432.726,-. Daarvan voor de te Prijs: 173.090,- f prijs: ƒ108181,- 3e prijs: 151.454,- Er hebben zich op dit moment 6 deelnemers gemeld voor de le Prijs. Frankfort - De winnende ge tallen van de Westduitse Lotto zijn: 12 20 31 42 46 48 .1. (Van onze sportredactie) WAGENINGEN - De be schuldigingen gingen naar het adres van scheidsrechter Charles Corver. Hij zou NAC op de Wageningse Berg een punt onthouden hebben via het goedkeuren van de tref fer van Groenendijk een mi nuut voor tijd. Wageningen - NAC eindigde daarmee in een 1-1 gelijk spel. Volgens de spelers van de Bredase formatie had Corver de tref fer van Groenendijk nooit mogen goedkeuren, omdat de man die de voorzet gaf (Pon sen) buitenspel zou hebben gestaan. Trainer Henk Wullems „Me ters zelfs Charles Corver „Moet je goed luisteren, ik ben ook de Lieve Heer niet Volgens mij was het geen buitenspel, omdat hij nog voor zijn man stond toen die bal uit de verde diging van Wageningen kwam Op het moment dat hij de bal ontving liep hij achter zijn man, maar zoals elke voetballer weet, telt het moment van het vertrek Op dat moment staat iemand buitenspel of niet Maar het kan best zijn dat ik de situatie niet goed gezien heb Dat blijft altijd moeilijk met een verdediging die er uit komt en een aanval die oprukt Dan moet je in een frac tie van een seconde beslissen en dan kan het gebeuren dat je er naast zit Coerver „Harry Vos, hij had eigenlijk geen tegenstander, wist niet goed wat hij met zijn vrijheid moest doen Én Kraay: „Ik had Hulshoff opdracht ge geven Vos op te vangen Het werkte voortreffelijk" Het on zekere optreden van de Feyenoord-defensie m vooral de eerste helft, zorgde ervoor dat er voor Ajax, ondanks de meerder heid van Feyenoord. toch nog enkele kansen kwamen Kansen die, evenals de Rotterdamse mo gelijkheden op een treffer, niet werden benut. Scheidsrechter Jan Keizer, was er voor nodig om Feyenoord op een voorsprong te brengen Bij een duel tussen Dusbaba en Kreuz porde de jonge Ajacied Kreuz in de rug Strafschop be sliste Keizer terecht tot wo.ede van al wat Ajax was Dick Sch neider (hij durfde de penalty niet goed te nemen omdat hij al eens op Piet Schrijvers had ge faald), miste ditmaal niet. Na de pauze zakte het spelpeil van het duel nog meer, maar dit werd wel gecompenseerd door de grotere spanning en sfeer die er voor terugkwam Ruud Geels was hiervoor in eerste instantie verantwoordelijk Geels schoot een doorkopbal van Brokamp (Treytel pakte mis) in het lege Feyenoord-doel, 1-1 In de periode na de gelijkma ker wilde Ajax doordrukken Kraay ..We hadden afgespro ken dat we na de gelijkmaker op wmst zouden gaan spelen" Dat lukte bijna wanneer Jan Keizei niet een treffer van Geels terecht wegens buitenspel had afge keurd Keizer negeerde het ad vies van zijn grensrechter die naar het midden liep „Ik stond er bovenop Het was meters bui tenspel" Toen kort na deze mo rele tik Hulshoff en Mulder te kennen gaven dat ze zich wilden laten vervangen, was het met hei Amsterdamse initiatief snel ge beurd Feyenoord, opgezweept door de vólle Kuip, voelde zijn kans en greep die ook Van Ha negem was de inleider van di winnende Rotterdamse treffei Hij ving een pass over de vol li breedte van De Jong moeiteloo.- op en zijn schot kwam via di vuisten van Schrijvers bij Resse die geen moeite had om in te tik ken Een derde treffer van Var Hanegem werd door Keizer, ook terecht, wegens buitenspel ge annuleerd. HARRY VERMEULEN Doelman Jan de Jong redt voor Wageningen gevaarlijk kan worden. Bakker, Van de Dries en Dierckx kijken toe. Dus ook een beetje twijfel bij Charles Corver. maar zijn grens rechter bleef er bij. dat Ponsen niet m buitenspelpositie ver keerde toen de bal naar voren kwam Henk Wullems „Het kan allemaal in het voetbal, maar het blijkt toch wel weer dat NAC geen greintje geluk heeft" Al gaf de NAC-tramer toe. dat zijn ploeg reeds eerder de wedstrijd had moeten beslissen Nadat Martin Vreijsen de Bredase ploeg in de 18e minuut de lei ding had bezorgd (NAC's uit blinker passeerde twee man op een nj, waarna hij de bal laco niek tegen het nylon joeg) bleef NAC veel sterker Zeker omdat het op de vleugels (Brouwers - Muller) over een geweldige overdosis techniek kon beschik ken, waar het armetierige Wa geningen in feite geen antwoord op had Wageningen-trainer Fnts Korbach „Wij speelden vandaag pupillenvoetbal ik heb geen enkele goede actie gezien Wat mijn ploeg bezielde, ik weet het niet, maar ik kende mijn elf tal niet terug" Wageningen speelde inderdaad ontzettend zwak Er zat geen enkele lijn in de opbouw terwijl achter een paar knapen stonden die zich slechts dank zij overtredingen staande konden houden Van daar dat NAC gisteren had moe ten winnen Het heeft er ook le gio kansen voor gekregen Ton Smits verscheen alleen voor Wageningen-doelman Van Geffen, Theo Dierckx kon onge hinderd aanleggen, maar het lukte NAC mei om verder af stand te nemen V andaar dal de NAC'ers heler na afloop bij zirhzelf te rade hadden kunnen gaan in plaats van de schuld naar Corver te schuiven. Im mers. NAC ereeerde in totaal gisteren in Wageningen zeker zeven uitgesproken kansen, waarvan er dus maar een werd benut. En in het laatste kwartier kon een ieder zien aankomen, dat Wageningen nog gelijk zou maken. NAC speelde weer dat superieure voetbal. Weigerde aan het resultaat te denken In plaats van de bal constant weg te poeieren probe erde de Bredase ploeg te voet ballen Wageningen. dat in het offensief kwam omdat NAC de verdediging verkoos (Brouwers werd toen ook gewisseld voor Vermeulen) veerde even op Eerst punterde Groenendijk nog naast toen de defensie van NAC bleef staan voor buitenspel, maai eenvminuut voor tijd had hij wel succes Terwijl de eerste overwinning van dit seizoen voor NAC zo nabij was aarzelde Jan Cruyssen even Met het ge volgdat Ponsen (wel of niet bui tenspel) de bal voor kon bren gen Alles was NAC was. blee' verstijfd staan terwijl Groenen dijk de bal achter De Jong prikte Jan de Jong stormde on middellijk naardegrensrechtei maai die bleef onverbiddelijk Zuats ook Charles Corver Zei Martin Vreijsen na afloop diep teleurgesteld We hebhen van daag geen punt gewonnen maai een punt verloren Tegen zo n ploeg moet je toch winnen maai als de meest eenvoudige kansen gemist worden, dan moei ie wel pech hebben ROB VAN DEURSEN (Van onze sportredactie) EINDHOVEN - Enkele minu ten voor tijd moest Jan van Be- veren. die sinds lange tijd bij PSV weer onder de lal stond, al zijn kunnen aanspreken om Haarlem van de verdiende ge lijkmaker af te houden. Een kopbal van de geheel vrijs taande Piet van de Berg ranselde hij op een schitterende manier uit zijn doel. Het dappere Haar lem bleef op 3-2 steken De thuisclub was zoals gebruikelijk furieus van start gegaan. Binnen tien minuten keek Haarlem tegen een 2-0 achter stand aan Doorgaans betekent dat voor de teams die in Eindho ven op bezoek komen de knock-out Voor Haarlem echter niet Het was hoogstens een beetje groggy Met een prij zenswaardige inzet bleven de pupillen van trainer Hughes vooreen beter resultaat vechten Jan van Beveren stond de belo ning echter niet toe Trainci Rij vers gaf ronduit toe dat zijn team slecht gespeeld had „De wedstrijd tegen Gwardia heeft ons toch parten gespeeld Maar er werd nu wel erg slecht ge speeld Binnen zes minuten staan we op 2-0 Als het een be etje meezit wordt het 3-0 en de wedstrijd is gespeeld Haarlem vond ik goed spelen Het ts ei genlijk ongelooflijk dat die ploeg zo onderaan bengelt Hugnes heeft ons trouwens wel verrast door brutaalweg zonder ausputzer te spelen Daarbij komt dan ook nog dat Willy van der Kuylen met een lichte bles sure sukkelt terwijl Dahlquist helemaal vast zat Nee een beste wedstrijd was het zeker niel „Een ontgoochelde Barry Hug hes ontdekte vooi zijn ploeg on danks de nederlaag toch een winstpunt We zijn hier niet af gegaan Dat geeft mijn spelers zelfvertrouwen voor de toe komst Hebben we trouwens een beetje meer geluk, slepen we hier een punt vandaan Tegen PSV spelen we op een speciale manier Rijvers trapt daar nog steeds in Die tactiek geef ik echt niet pnjs Als we in de eerste helft die twee blunders met ge maakt hadden was de wedstrijd heel anders verlopen Maar ja. als je voor een dubbeltje geboren bent. word je geen kwartje In de beginfase leek er voor de thuisclub niets aan de hand Reeds in de zesde minuut kon aanvoprder van der Kuylen. na dat Edström een kopduel van Hoeben gewonnen had. 1^0 la ten aantekenen Twee minuten later stond het al 2-0 De Haarlem-defensie werkte niet voldoende weg, waardoor de bal voor de voeten van de aanstor mende Van Kraay belandde. Dahlquist de vervanger van de nog steeds geblesseerde Renè van de Kerkhof faalde volledig. De jonge Zweed leed erg veel balverlies en ook zijn passes kwamen keer op keer verkeerd terecht Willy van der Kuylen, de laatste tijd in uitstekende vorm, deelde in de malaise. De PSV-aanvoerder kon zich maar weinig uit de Haarlem beknelling tosmaken. Daar naast bleef Willy van de Kerk hof erg veel hangen, waardoor Haarlem alle gelegenheid kreeg op het middenveld, normaal het domein van de PSV'ers de aan vallen rustig op te houwen. De Noordhollandse ploeg miste in de voorhoede echter snelheid om de PSV defensie, die geen al te betrouwbare indruk achterliet, in ernstige moeilijkheden te brengen PSV proheerde wel de bakens te verzetten maar erg overtuigend was het allemaal niet. Na rust trachtten de Rijvers' elf door te drukken Maar op nieuw werd er veel te slordig ge speeld, zodat steeds een Haar lembeen tijdig voor opruiming kon zorgen In de 69e minuut werd het harde werken van Haarlem beloond Nadat Nordqvist en Wenting met el kaar in botsing gekomen waren kon Cor Pot ongehinderd aan leggen 2-1 Na vijf minuten was de marge echter weer twee doel punten Lubse werd op rechts weggestuurd Zijn lage voorzet werd dooi Edström op eenvou dige wijze verzilverd Haarlem gaf zich echter ook nu met ge wonnen PSV kreeg na de derde treffer nog wel enkele kansen maar Boersma verdedigde zijn doel op voortreffelijke wijze Haarlem dat Boszhard voor Steeman had uitgewisseld zocht opnieuw de aanval op Die aanvallen liepen veelal via Pieter Huvg die zowel ■tn aanvallend als verdedigend opzicht een geweldige partij I iep te voetballen Haarlem had ech ter wel de hulp van de PSV- defensie nodig om tot een tweede treffer te komen Een voorzet van Sadek werd door Strik onvoldoende weggewerkt. Huyg had toen geen moeite om voor 3-2 te zorgen Fel aandrin gen van Haarlem leverde nog wel enkele kansen op Doelpun ten echter niet meer ROMAIN VAN DAMME. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, - Barrv Hulshoff over het algemeen de rust zelf was na afloop van het door Ajax verloren duel woe dend op scheidsrechtei Jan Keizer .Die man heeft ons al drie keer in het pak willen doen Hij wil steeds zo nodig laten zien dal hij Ajax on danks dat daai enkele streek genoten van hem in spelen, niet voor wil trekken Die pe nalty was volgens mij met te recht en brj die treffer van Geels negeerde hij zijn grens rechter Hel is me wel een per soon! ijkheid' Manager Hans Kraay gaat deze week nog protest a nle- kenen legen de maatregel vap de KNVB dal een manager en een trainer van een elftal niet samen op de bank mogen zit ten Kraay ,.Ik heb Keizer nog stemming gevraagd maar on danks dat ik het bij Telstar wel mocht, weigerde hij ditmaal De KNVB belet mij mijn werk te doen. Ik moest steeds op en neer pendelen van de tribune naar hel veld Van die straf schop heb ik bijvoorbeeld niets gezien" Overigens was Kraay wel van mening dat Fe yenoord verdiend had gewon nen. Rene van de Kerkhof zal naai alle waarschijnlijkheid zondag weet van de partij zijn De PSV-rechtsbuiten die tegen NAC ernstig geblesseerd raakte is bijna hersteld Het gaat erg goed Als er niets tus senkomt speel tk zondag' PSV-coach Rijvers was van plan om zijn Zweedse spelers Edström en Nordqvist die woensdag met Zweden tegen Noord Ierland spelen, m de rust te vervangen .De stand liet niet toe ze er uit te halen Als het 3-0 wordt is er niks aan de hand Nu kon tk dat niet riskeren" Willy van der Kuylen suk kelt mei een blessure. Wal hei precies is. kon de psv- aanvoerder niel vertellen. „Ik denk dat hel een spierverrek- king is. Hei doel wel niel zo veel pijn, maar ik kan toch niel voluil spelen. Hopelijk is die blessure vlug genezen", aldus Van der Kuylen.

de Stem | 1974 | | pagina 7