Matig succes Kissinger Heider Camara niet tegen verschijnsel multinational Conflict Hoessein- Arafat onopgelost GIJZELING durex Bod: Shadouu aa Manifestatie in Utrecht voor Proloog GESPREK BREZNJEY-FORD 23-24 NOVEMBER IONNEKER KLEDING Paus Paulus trekt aan de rem werken met'n glimlach. Kruyssen-Tilburg failliet: ontslag voor 48 man :hillen commentaar binnenland buitenland „KWAAD ZIT IN INTERNATIONALE GE LD MANDEI burgt Défilé voor ^emeester Thomassen CD A-Brabant „vertrouwt op Van Agt TOPCONFERENTIE RABAT: e vragen VERWIJDERD T is nieuw!-'tis zwart! I Ga voor occasions üever I naardeVW-deaier BISS(.11 OPPENSYNODE GESLOTEN Bevrijding Helpers Herakles, een stem- 5.55-24.00 Nws. ILVERSUM :1 uur nws. AVRO 7.02 boterham (8.00-8.05 j.) 9.03 (S) Pep op 'itaminen met popu- platen 11.03 Racfio- 6 Drie draait op verz. trie tussen de middag iiojourn. 14.06 Pop 15.03 Pop Kontakt II Ritmeesters, met o.a. tse en intern, tophits >6 Radiojourn.) NOS t mag niet eten AVRO loopt achter VPRO RO-maandag: nwe. het terrein van pop, ues 20.02 S Tilt, een met bonus-top-t.ien oy Edgar: Jazz in Ne- (S) Rik Zaal 23.02 (S) dhoek 24.02 (S) Jan ROS 1.02 De Nacht- RA 6.02-7.00 Alfred SSEL (Nederl.) ws, meded. en SOS- i Landbouwkroniek :te muz. (13.00 Nws., 13.25 Buitenl. pers- 5.30 Toneelagenda) ursber. 14.00 Nws. ureel en artistiek ma- 00 Nws.) 16.10 Licht irt 17.00 Nws. en me- 0 Golflengte jeugd Band Battle 17.55 tl 18.00 Nws. 18.05 >r soldaten 18.30 Pro- godsdienstige uitz. rt 18.55 Taalwenken ist van de week 19.00 0 Act. 19.30 Lichte Keurig Engels 19.45 Kunstbez. 20.00 iz. (20.30 Nws. 21.00 ws. 21.00 Een bloem fles, 22.00 Nws. 22.05 ir. 23.40-23.45 Nws. ua^ap do jringij aq sjfuq t^aoq tjnap tSJfUIJ Pacl l°°d MAANDAG 28 OKTOBER 1974 (Van onze redactie binnenland) UTRECHT OP zaterdag 30 november zal in Utrecht een landelijke manifestatie plaatsvinden onder het motto Zes uur voor politieke ver min? en Aktie Proloog moet blijven". De manifestatie wordt gehouden in de Mer- wedehal van vier uur 's mid dags tot tien uur 's avonds. Om drie uur start op de Mariaplaats een demonstratie die door de binnenstad naar de Merwedehal zal trek ken. Manifestatie en demonstra tie worden georganiseerd door de veertien steeuncomi- tes in ons land die zich in zetten voor het behoud van de toneelgroep Proloog. De activiteiten hebben als doel opnieuw aandacht te vestigen op de problemen van de groep, vooral met het oog op de behandeling van de be groting in de Tweede Kamer op 10, 11 en 12 december. Tijdens die behandeling zal een beslissing vallen over het al dan niet voortbestaan van Proloog. Over de subsidie-proble matiek meldt Proloog nog het volgende: „De Raad voor de Kunst beeft aan de minis ter van CRM op zijn verzoek een advies uitgebracht. Op dit moment beschikken wij nog niet over dat advies. Wij verwachten dat de minister ons in de eerste helft van novemoer zal uitnodigen voor het door hem toegezeg de gesprek- Naar het zich laat aanzien zal tijdens de behandeling van de begro ting 1975 van CRM in de Tweede Kamer de beslissing vallen of Proloog voor het seizoen 19751976 voldoende subsidiegaranties zal krijgen om te staan". kunnen voortbe- Toneelwerkgroep Proloog speelt op uitnodiging in het festival Interdrama in de week van 26 oktober tot 3 november in de Akademie der Künste te West-Berlijn een negental voorstellingen. Oe belangstelling voor dit festival, waar nog 11 andere toneelgroepen uit de gehele wereld optreden, is groot. (Van een onzer verslaggevers) BREDA/DEN BOSCH Voor een gazelschap van tussen de 60 en 70 genodigden uit het bisdom Breda heeft de bekende Braziliaanse bisschop Dom Hel der Camara gistermiddag in Breda betoogd, niet tegen het verschijnsel van de multinatio nale ondernemingen op zichzelf gekant te zijn. Het kwaad steekt echter in de onrecht vaardige verdeling van dege nen die er profijt van trekken, aldus de kleine aartsbisschop uit Noord-Brazilië, die in Ne derland was aangekomen, na dat hij de bisschoppensynode in Rome had meegemaakt. Gistermorgen was hij aanwe zig bij de massale eucharistie viering bij de afsluiting van de MOSKOU (OPA, UPI) Zoals verwacht werd blijkt de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Henry Kis singer, in Moskou geen doorbraak op het gebied van de strategische wapenvermindering (SALT) te hebben be reikt. Wel heeft hü blijkbaar bereikt dat de vooruitzichten op een SALT-overeenkomst zijn verbeterd. In een gisteren na zijn on derhandelingen in het Kremlin gepubliceerd communiqué wordt gezegd dat beide partij en het in principe eens zijn over de voorbereiding van een nieuwe overeenkomst voor lange termijn, die op de eerste van 1972 zou moeten volgen- Dat loopt tot 1977 en beide partijen stellen dat een nieuw verdrag van 1977 tot 1985 zou moeten gelden. ROTTERDAM (ANP) Met een serie manifestaties op de Coolsingel heeft Rotterdam za terdagmiddag afscheid genomen van burgemeester Thomassen, Het burgemeestersechtpaar zag vanaf de trappen van het Stad huis een twee kilometer lange stoet aan zich voorbij trekken. Vertegenwoordigers van 60 Rotterdamse verenigingen, be drijven. gemeentelijke diensten, muziekkorpsen en drumbands vormden dat afscheidsdefilé. Het festijn, dat voor nogal wat verkeersopstoppingen in het stadscentrum zorgde, was georganiseerd door het comité „Nationale belangen". Het ge beuren op de Coolsingel werd ook gadegeslagen door de bur gemeester van Leningrad, die aan het hoofd van een kleine delegatie van deze stad een be zoek brengt aan Rotterdam. DEN BOSCH (ANP) Het christen - democratisch appel (CDA) Noord-Brabant heeft in een telegram aan minister Van Agt van justitie gezegd, dat het er het volste vertrou wen in heeft dat minister Van Agt de principiële uitspraak over de abortus in het CDA- verkiezingsprogramima zal handhaven. De abortus is een Principiële zaak, aldus het CDA-Brabant. Ondertussen gaat de gedach- tenvrisseling in de minister raad over het abortusvraag stuk verder. Het afgelopen weekend leverde geen conclu sies op. Voordat hij naar Indië ver trok, zei Kissiger gisteren „zeer tevreden" te zijn over de resultaten van zijn bespre kingen in Moskou, maar hij gaf verder geen bijzonderhe den- Een zichtbaar resultaat is dat op 23 en 24 november Breznjev een topontmoeting zal hebben met president Ford ln Wladiwostok. Beide partijen zeggen be zorgd te zijn over de huidige toestand in het Midden-Oos ten. Opnieuw wordt gezegd dat vastbesloten gestreefd zal worden naar een oplossing van de sleutelkwestie van een rechtvaardige en duurzame vrede in dat gebied. Gehoopt wordt dat een Eu ropese veiligheidsconferentie snel tot resultaat komt en dat de onderhandelingen in Wenen over troepenvermdnderinig in Midden-Europa voortgang zal boeken. Met tevredenheid wordt vastgesteld dat de be trekkingen tussen beide super- mogendheden steeds beter worden. Kissinger zei na aankomst ln Nieuw Delhi dat er een redelijke kans bestaat dat de V.S. en de Sovjet-Unie in 1975 tot een heel nieuw akkoord over de beperking van aan- valskernwapens zullen ko men. Een hoge functionaris van het gezelschap van Kissinger voegde er aan toe dat dit ak koord zou kunnen zijn bereikt tegen de zomer van het vol gende jaar, als partijleider Breznjev Washington be zoekt. De twee landen zijn wat cSt betreft, belangrijk dichter bij elkaar gekomen dichterbij dan ooit tevoren ten aan zien van een nieuwe overeen komst inzake het beperken van raketten, lanceerinstal- laties en raketkoppen, aldus deze zegsman. „Ik geloof dat mijn overleg te Moskou (dat drie dagen heeft geduurd) een goede grondslag heeft gelegd voor dat tussen partijleider Brez njev en president Ford te Wla- diwositok, en verwacht dat dit laatste een nuttige bijdrage zal leveren tot het verbeteren van de betrekkingen tussen de twee landen", aldus Kissin ger- HET ROCKEFELLER CENTER in het centrum van New York is in de nacht van vrijdag op zaterdag opgeschrikt door vijf hevige explosies. Volgens de politie betrof het homaansla gen. Niemand werd gewond. IN CLEVELAND in de Ameri kaanse staat Ohio heeft een man met een automatisch ge weer zaterdagochtend vroeg vijf mensen doodgeschoten en twee gewond die op een ver jaardagsfeestje waren. (Vervolg van pag. 1) Tot laat gisteravond waren er geen nieuwe ontwikkelin gen Volgens een van de vrij gelaten gijzelaars was de situ atie in de recreatiezaal rustig en waren er geen moeilijkhe den. De vorderingen in de on derhandelingen die van de zijde van de daders voorname lijk gevoerd worden door de Palestijn Nuri, hoewel ook de beide Nederlanders er af en toe aan deelnemen zijn ech ter miniem. Ook nu lijkt een uitputtingsslag te zijn begon nen. De gesprekken met Nun worden gevoerd door bemid deling van een Nederlandse tolk, die de Arabische taal be heerst. De leiding van het commandocentrum in de straf gevangenis berust bij de pro cureur-generaal, mr. Baron Van der Feltz, die bijgestaan wordt door de hoofdofficier van justitie, mr. Rosingh, de directeur van de gevangenis drs. Dorpsmans en de adjunct directrice, drs- Smoor, de bur gemeester van Den Haag, mi. Poed een maand nadat drie Japanse terroristen kans zagen op klaarlichte dag elf mensen in de Franse ambassade te Den Haag te gijzelen en vijf dagen lang een schare autori teiten met hun buitensporigheden bezig te houden, wordt ons 'and opnieuw opgeschrikt door een misdrijf dat ernstige twijfel °pwekt aan de geldigheid van de tot nu toe geijkte begrippen a's openbare orde en veiligheid en rechtsstaat. Kon men in het geval van de Japanners nog stellen dat Ne derland bij toeval en overrompeling het schouwtoneel van een misdaad was geworden, die in wezen alleen Frankrijk behoorde aan te gaan; deze keer rust de uitsluitende verantwoordelijk heid op de Nederlandse justitiële organen, met minister Van als topman. De bewindsman zal er niet omheen kunnen aen paar zeer pijnlijke vragen te beantwoorden. Bijvoorbeeld h°e het mogelijk was dat beruchte gedetineerden aan wapens twamen, hoe het met hun aanwezigheid te rijmen viel da* de bewakers ongewapend rondliepen, waarom de belangstell'ng Van een mohammedaanse gevangene voor een rooms-katholieke etedienst geen argwaan opriep en hoe deze lichtvaardigheden a'temaal mogelijk bleken met de gebeurtenissen in de Franse arnbassade nog zo vers in het geheugen. Van alle problemen waarmee de minister van Justitie zich Jtebtshalve bezighoudt behoort de simpele bescherming van ^Ve", Have en goed van de ingezetenen des rijks toch de ^tete plaats >n te nemen. V. G. M. Marjjnen en de com missaris van de koningin iu Zuid-Holland, mr. M. Vro lijk. Op het ministerie van Justi tie is, evenals bij de gijzeling ln de Franse ambassade, een contaotcentruim ingericht. Ge durende het weekend had daar de leiding de staatssecre taris van Justitie, prof. mi. Glastra van Loon, die voortdu rend in contact stond met de eerst verantwoordelijke minis ter voor terreurbestrijding, prof. mr. Van Agt, die in Nij megen bleef- In dit stadium wordt de gijzeling nog niet beschouwd als een politieke zaak, maar aangezien de lei ding van het viertal kennelijk berust bij de Palestijn Nuri en de inzet de andere Palestijn 13. kan de affaire gemakkelijk tot een politieke zaak uitgroei en. In het gebouw van de strafgevangenis een oud en groot complex, dat inwendig echter geheel vernieuwd is, bevinden zich scherpschutters- Ook de schutters van de mari niers zijn naar Den Haag gedi rigeerd, evenals de mobiele eenheid van de gestichtswacht. De Palestijnse bevrijdings organisatie PLO heeft in ver klaringen laten weten niets met de gijzeling te maken te hebben. De PLO beschouwt de affaire als een „interne Nedei- landse aangelegenheid en een intern gevangenisoproer". De verklaring werd zowel uitge geven door het Palestijnse persagentschap „Wafa" als door de Palestijnse vertegen woordiging op de Arabische topconferentie in Rabat. De beide Palestijnen ln ons land werden aanvankelijk van elkaar verwijderd opgesloten na hun veroordeling tot vijf jaar. Nuri werd meteen naai Schevemngen overgebracht, Tamimah verbleef in Haarlem. Daar begon hij enige weken geleden een hongerstaking met als doel overbrenging naar Schevenirigen. Hij verzwakte zodanig dat opname in het ge vangenishospitaal van Sche- veningen noodzakelijk was Intussen is hij hersteld. Nuri en Tamimah zouden de vrij heid weerzien per 4 maart 1979, Daan Denie op 3 januari 1980, evenals Jan Brouwers en Mohammed Koudache op 9 ja nuari 1976. RABAT (MAROKKO) (AP) Op zondag, de tweede dag van de Arabische topconferen tie, hebben de staatslieden ver gaderd in het hechtbewaakte paleis van koning Hassan de Tweede. De pogingen om een verzoening te bereiken tussen Jordanië en de Palestijnse ver zetsbewegingen werden voort gezet. Koning Hoessein van Jorda nië en de leider der Palestijnse bevrijdingsorganisatie (P.L.O.) Jasser Arafat, waren aanwezig. Terwijl er vergaderd was zei de woordvoerder van de P L.O Jasser Abd. Rabbo, tot journa listen: „Wij zullen geen verge lijk met Jordanië aanvaarden waarbij dit land het recht zou worden gegeven te spreken na mens het Palestijnse volk In Jordaanse kringen is evenwel gisteren vernomen dat men dacht dat een compromis „er nog wel inzat." Maar Jasser Abd. Rabbo zei dat men niets zou toegeven. „Slechts een van de twee par tijen kan diit overwinnen zij of wij." PLO-leider Jasser Arafat aan de conferentietafel tij dens de opening van de ze vende Arabische topconfe rentie. Zijn meningsverschil, len met Hoessein van Jorda nië beheersen tot nu toe de topconferentie. Op de vraag of de P.L.O. nu bereid was met Israël te gaan onderhandelingen over een ak koord over het terugtrekken der troepen zei Abd. Rabbo, een rechtstreeks antwoord ontwij kend: <„Wij zullen ons be'eid niet opstellen aan de hand van wensen van Israël." Jasser Arafat van de P.L.O. staat sinds in de algemene ver gadering van de V.N. te New York met overweldigende meerderheid ten gunste van zijn organisatie was gestemd, zeer sterk ten aanzien van Is raël als van koning Hoessein. Intussen is gisteren in Rabat Beate Klarsveld, bekend om haar acties tegen nazi's en an ti-semieten, gearresteerd nadat zij vlugschriften had uitgedeeld waarin de volgens haar op ver nietiging van Israël gerichte politiek wordt veroordeeld. Zij doet op de Palestijnen het vol gende beroep: „Laat de joudse staat bestaan als tehuis en toe vluchtsoord voor de overleven den van de volkenmoord van de nazi's, voor degenen die uit het communistische blok zijn verdreven." Pax-Christi-voettocht in Den Bosch. Eenendertigduizend eindexamenkandidaten hebben in deze voettocht meegelopen en gesproken over het thema „Heel de mens". Bisschop Ca mara riep in Den Bosch de deelnemers aan de voettocht op om het egoïsme en het pes simisme blijvend te bestrijden. Voor zijn bezoek in Breda opende de bisschop gistermid dag in Teteringen de Dom Hel der Camaraschool. Het gesprek met een zestig tal priesters en leken uit het bisdom Breda (Ook bisschop Ernst van Breda was aanwe zig; op wens van Dom Camara was een beperkt aantal men sen uitgenodigd) vond plaats in de Levensschool voor wer kende jongeren te Breda. Hij sprak desgevraagd vooral over de rol van de multinationale ondernemingen i.v.m. de ont wikkelingsproblematiek, en over de economische groei in de ontwikkelde landen. Uitvoerig schetste de bisschop waarom hij in principe best kan meegaan met diegenen die de groei van bedrijven naar wereldschaal noodzakelijk en op zich goed vilden. Hij zei te blijven geloven in de opdracht van God om mee te werken aan de ontwikkeling van deze wereld. Maar de aanklacht geldt de rijke landen, „wier rijkdom wortelt in de armoede van de arme landen". „Voor de multinationals zijn landen ais Brazilië paradijzen, omdat de lonen er verhoudings gewijs zeer laag zijn en het woord staking er onbekend is De onrechtvaardigheid zit hem volgens de bisschop vooral in de interraationaile geldhandel, in de „pools" zoals hij het noemde, waar de wereidprij- zen worden vastgesteld. Ook ging hij in op de rol van de multinationale ondernemin gén in de wapenindustrie. Veel wapens worden aan arme lan den verkocht, die op hun beurt weer in een bewapeningswed loop verstrikt raken. Er is een interne logica aan te wijzen al dus de bisschop: makers van wapens zijn makers van oorlog, Kleine landen raken in oorlog met elkaar en de1 grote mach ten kijken toe of ze er niet nog meer profijt uit kunnen trekken. Dom Helder Camara zei ech ter dat hij toch optimistisch was, omdat hij op zijn vele rei zen over heel de wereld steeds weer ontdekt hoe onder tel kens nieuwe minderheidsgroe pen, vooral van jongeren, de behoefte leeft aan grotere rechtvaardigheid. In dat op zicht stak hij verschillende ma len de loftrompet voor Neder land. Hij legde er de nadruk op dat hij ook ie de milieus aan de top van die multinationale ondernemingen mensen van goede wil aantreft. Er zijn overal veel goedwillende een lingen, maar nodig is een ge lijkgeschakelde („gesyncrond- seerde") beweging. „Ik zeg u: ga door met uw werk aan rechtvaardigheid en vrede. Het werk is al begonnen. We heb ben al medestanders, ook in de grote bedrijven, ook onder de aandeelhouders", aldus bis schop Camara. (Van een onzer verslaggevers) TILBURG Kruyssen Ver warming B.V. in Tilburg is, op verzoek van de directie, failliet verklaard. De 48 werk nemers zullen vermoedelijk op zeer korte termijn worden ont slagen. Het is niet zeker dat de firma in staat is aan haar loon- en andere verplichtingen te voldoen. De B.V. die centrale verwar- mings- en heteluchtinstallaties aanlegt in heel Brabant heeft reeds twee jaren grote verlie zen geleden. Gebrek aan orders en enkele financiële tegenval lers hebben directeur H. Kruys sen gedwongen de Bredase rechtbank om een faillissement te vragen. Dat faillissement is vrijdag uitgesproken. De vakbonden die zeer laat zijn ingelicht over de situatie in het bedrijf zien de toekomst van het bedrijf somber in. Zij hebben desondanks de Neder landse Herstructurerings Maat schappij verzocht te bekijken of er mogelijkheden zijn het bedrijf over te nemen. (ADVERTENTIES) LONDEN (UPI) Mevrouw Joan Reader in Londen stond voor liefdadigheidstombola een badmantel af die ze toch niet meer droeg. Ze wil 'm nu terug hebben, want ze was vergeten dat ze hem placht dicht te doen met een gouden broche van 1.250 gulden en die zit er nog aan. Verkrijgbaar bij uw drogist. (ADVERTENTIES) 3M, Theehui kë'rtjé.s. Kijker jé van op/Eri\döt' voor- maë r "J ,'3Ö per pakvanv 4Q! 1 7;s- -,Ai" 'Eü Voor tante Cato die morgen jarig is. Niemand woont le ver om 'n bloemetje, te sturen. Uw Fleur op- bloemist zorgt ervoor! Fleurop/Inlerüora Nederland Gegarandeerd goed! 3 zekerheden (/garantie - ANWB-keuring- ®~servicepaspoort. VATIKAANSTAD Paus Paulus VI heeft aan het eind van de zaterdag gesloten Vati- kaanse bisschoppensynode dui delijk aan de rem getrokken. Hij heeft een duidelijk „nee" laten horen op alles wat neigt naar de zogenaamde lokaal- kerken met een te grote iden titeit. In zijn afscheidsrede sprak hij weliswaar zeer waarderend over de. synode en de gevoer de discussies, maar de paus waarschuwde voor een gefor ceerde ontwikkeling. Vooral het vele wat in de werkgroepen gezegd is zal volgens paus Paulus nader be studeerd en uitgediept moeten worden. Hij zei met. grote belangstel ling geluisterd te hebben naar de acceptabele wensen var vee) vooral Afrikaanse bis schoppen voor een grotere ei gen identiteit van hun kerk provincies. .Maar dat streven mag nooit leiden tot vertroebeling van de eenheid met Rome en de op volger van Petrus", aldus de paus. Hij benadrukte zijn ei gen positie en autoriteit. „Er is geen sprake van een discussie over machtsuitoefe ning; ieder vervult zijn eigen rol". De paus acht het zonder meer een gevaar om van ver schillende theologiën te spre ken. De inhoud van het geloof is katholiek of het is- het niet. De paus laat duidelijk geen middenweg open. Ook het door nagenoeg alle Latijns-Amerikaanse bisschop pen opgevoerde punt van de samenhang tussen evangelisa tie en de bevrijding van de mens ook in maatschappelijk economisch en dus materieel opzicht, wilde de paus nie! zonder meer onderstrepen. De menselijke bevrijding vormt onderdeel van de evan gelisatie-boodschap, maar dt bevrijding van de mens' mag niet als tijdelijk streven ver heven worden boven de totaa boodschap van het evangel b die over tijd en generatie heenreikt. De zogenaamde kerkelijke ba sisgroepen zijn volgens paus Paulus een hoopvol teken mits ze zich door de H. Geest laten inspireren. Volgens waarnemers die de paus de afgelopen weken vrij wel dagelijks in de synode hebben meegemaakt heeft de paus genoten van het massale gezelschap van kardinalen en bisschoppen en was hij doorlo pend bijzonder geïnteresseerd in de discussies. Ondanks het ontbreken van een echt slotdokument meende hij dat de synode erg goed werk heeft geleverd en hij was ingenomen met de uit gangspunten van de synode dat de H. Geest de inspiratie bij het evange-lisati e werk is. De paus zei d at de synode zeil oruikbaar antwoordmateriaa) heeft aangedragen op de vele vragen die ze stelde. Dat veel ^aken nader bestudeerd zullen moeten worden acht paus Pau Lus juist, „omdat het onze taak is te waken over de zuiver heid van de eer Wij kunnen riet toestaan dat verkeerde wegen worden ingeslagen", al dus de paus. Ook in zijn zondagse- ,-venster- preekje" op het St. Pieters plein heeft hij gisteren nog eens benadrukt hoezeer deze synode heeft bijgedragen tot .een nieuwe inspiratie bij de verdere evangelisatie. Met na me noemde hij de verklaring die paus en synodevaders heb ben uitgegevén ter verdedi ging van de rechten van de mens. De paus richtte zich ln zijn afscheidsrede tot de synodeva ders over de bisschoppen heen tot hun directe helpers, name lijk de oriesters en religieuzen alsmede tot enkele groeperin gen gelovigen die zich bijzon der bij evangelisatiewerk ver dienstelijk (kunnen) maken: De ouders, de vrouw in de kerk, de jongeren en de intel- ectuelen. paus Paulus heeft intussen het nieuwe synode-secretariaat, ge completeerd tot 15 man door -ils de drie laatst^n te benoe nen: Kardinaal Seper, mgr. Bartoletti en mgi Doumith, de laatste namens de oosterse kerken. Dit secretariaat zal de volgen de in 1977 te houden syno de gaan voorbereiden en te vens de vergaderprocedure voor die synode gaan wijzigen en verbeteren.

de Stem | 1974 | | pagina 5