i UI Oostburg wil belasting verhogen Lintjesregen ij Ciitex PASTOOR A. FICK GEÏNSTALLEERD De Stem De Vrüe Zeei 1 Kapelle wil plantsoen- vervuiling door honden bestraffen stad streek Bonden en m Burgemeester d: Nog geen mening nodig over Baalhoek Afnemend Bij viering 40-jarig bestaan van bedrijf Oostburg Sas van Gent L. van de Velde koning van karabijnclub Afscheid van kapelaan J. v. d. Heyden MAANDAG 28 OKTOBER 1974 hoogwater MAANDAG 28 OKTOBER (Van onze correspondent) HULST Vrijdagav; werden in de gemeenterad vergadering van Hulst di verschillende raadsleden merkingetn gemaakt en kanti keningen geplaatst over Baalhoekkanaal en de eventi ele vestiging van industrie aa het kanaal. Het raadslid E. de Recht vroeg zich onder meer af, het langzamerhand niet non zakelijk wordt dat de Hulste se raad zich gaat uitsprek: over het al of niet wenselij heid van industrievestigir Burgemeester P.J.G. Moltho: „Het is de taak van de provi: cie om streekplannen op maken. In het kader van voorgeschreven procedure de raad worden gehoord, ma; zover is het nog niet". De h; De Rechter was bang dat de: procedure doorkruist zou kul nen worden door een ingrijpe' van de regering. Hij was daai om de mening toegedaan di het misschien goed zou zi; dat het college samen met q raad een eigen visie ontwil kelt. Burgemeester Moltho bleef erbij dat gewacht mos worden tot het concept-streell plan in zijn geheel werd voo gelegd ter beoordeling. Met alleen de fractie E Rechter tegen nam de raad ha| voorbereidingsbesluit Sport laan aan, waarin de stichtini dienst voor maatschappelijk hulpverlening het voomemei heeft om haar kantoorruimte; vast te bouwen aan het ge meenschapscentrum ,.Den Dut laert". De driemans-fractie D| Rechter was tegen omdat zi van opvatting was" dat hel maatschappelijk werk meei bij het medische veld aanleun! de dan tegen het sociaal-cultu| rele. De heer De Rechter ve klaarde overigens, afgeziei van de horeca-perikelen, nie tegen „Den Dullaert" te zijn. Het raadslid R. Eemai juichte het plan juist toe. Hi, vond het onder meer een plus punt dat in een „gemeen schapsruimte" de ruimte t< vinden is die nodig is. Hi. vond het wel jammer dat he tot stand komen van dit plai negatief was overgekomen bi de pers. „Maar", aldus de hee Eeman, „we moeten niet op di stoel van een autonoom bel stuur gaan zitten; de stichting is vrij te doen wat zij wil" De fractie De Rechter wild' daarna als enige ook geach' worden te hebben tegenge stemd tegen het voorstel ove ruiling van grond aan „Dei Dullaert". Voor het overige hadden d; Hulsterse raadsleden weinij moeite met de andere voor stellen, waarmee zij vlot ak koord gingen. Morgen, dinsdag 29 okt. Ber Sen op Zbom 2.31 en 14.46 Hansweert 1.42 en 13.51 Temeuzen 1.10 en 13.16, Vlis- smgen 0.37 en 12.48, Weme! dinge 2.21 en 14.36. Vooruitzichten voor dinsdaj cn woensdag, opgesteld dooi net KNMI op zondag om 18.Of uur: geleidelijk afnemende wwd en bui'igheid. Tempera- wn 'Cts Ancien normaal. Weersvooruitzichten in cij- land 8emi<^deld over Neder-1 dinsdag: aantal uren f?n: 0 tot 5; min. temp: om- ee 5 graden; max. temp 10 graden; kans o; n droge periode van min- ens 12 uur: 60 procent; kan: P een geheel droog etmaall 40 proeent. ,J°W woensdag: aantal urer 0 tot 5; min. temp: om- nmtt ,5 Sra<len; max. temp pov, s graden; kans o; stk ,„oge Periode van min Us 12 uur: 80 procent; kan: P een geheel droog etmaal ïu procent. VnI°°T. de temperaturen geld grad sdaS een marge van en en voor woensdag eea g* van 3 graden rond dl °Pgegeven waarden. 1 Directeur J. Delbour. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Het college van B. en W. van Oostburg wil een aantal belastingen met 20% verhogen. Het betreft de straatbelasting, de opcenten voor de personele belasting, de woonforenzenbelasling, de toeristenbelasting en de hon denbelasting. In totaal inoet hiermee ruim anderhalve ton meer in de gemeentekas vloei en. Geld dat het college denkt nodig te hebben voor de dek king van kapitaalslasten van nieuwe investeringen. De be lastingen zijn voor de laatste maal verhoogd in 1971 met uitzondering van de toeristen belasting die per 1 maart 1972 werd ingesteld. De financiële commissie uit de raad krijgt als eerste de voorgestelde be lastingmaatregelen te behan delen tijdens zijn vergadering op maandag 4 november. Hel college cijfert de com missie voor dat van het batig saldo van de gewone dienst voor 1975 ad 188.635 gulden, een ton bestemd is voor de post „onvoorzien" en de rest voor „reservering voor rente en afschrijving met betrek king tot voorgenomen kapi taalsinvesteringen". „Het zal u duidelijk zijn dat dit bedrag te enen male onvoldoende is voor het opvangen van de ka pitaalslasten van nieuwe in vesteringen", aldus het Oost- burgse college dat hiermee verwijst naar het urgentie- schema 1975. De straatbelas- ting zal, als de raad mettertijd de voorstellen van het college overneemt vastgesteld worden op 24% van de opbrengst van de gebouwde eigendommen en 12% van de opbrengst van on gebouwde eigendommen. Meer opbrengst: 62.000 gulden. In totaal moet deze belasting 372.000 gulden binnenbren gen. De opcenten voor de perso nele belasting bedragen thans 200. Wordt de nieuwe tarifië- ring ingevoerd dan wordt dat 240 en omdat het belastingjaar voor deze heffing ingaat op 1 juni betekent dit voor 1975 een meeropbrengst van ruim 25.000 gulden. De woonforenzenbelastrng moet 18 mille in 't laatje tren gen en de toensten-beiasimg ingesveld op 1 maart 1972 met 25 cent per persoon per over nachting en voor de kampeer terreinen een forfairt-air bedrag van «5 gulden per /campeer- eenheid, zal n/u worden vast gesteld op 30 cent per persoon per nacht, met een forfaitair- bedrag van 54 gulden. Meer opbrengst: 42.000 gulden. Voor een hond wil men in Oostburg 30 gulden per jaar ontvangen. De meeropbrengst 5.000 gulden. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Breda Maandag t.m. vrijdag van 19.00 - 20.00 uur, tel. 01600 zaterdag van 10.00 - 11.00 uur, tel. 01600 - 49900. zondag »»l 20.00 - 22.00 uur. tel 01600 22341. BEZORGKLACHTEN: Zeeuwsch-Vlaanderen- tel 01140 Zeeland 01100 - 4944. REDACTIE: 3751 of 01150 6297, MiW!' Chef Zeeuwse redactie S. C. Augustijn, kantoor Nieuwströ' Terneuzen, tel. 01150 - 7920, privé Lorentzlaan 50. Terne® tel. 01150 -5745; algemeen redacteur Zeeland drs. JBouw'J kantoor Klokstraat 1 Goes, tel. 01100 - 8030, privé Zuid) straat 53, Goes, tel. 01100 - 8138; redacteur Midden-w" u G. van Berkel, kantoor Klokstraat 1, Goes tel. 01100 - 8030. F Voorburcht 37, Kapelle tel. 01102 - 2320: redacteur voor 1» zen en Kanaalzone: P. de Schipper, kantoor Nieuwstraai" Terneuzen, tel. 01350 - 7920. privé Debussyhof 67, Terne tel. 01150 -2639; redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaandere van der Vuurst de Vries, kantoor Steenstraat 14. .01140 -3751, privé Beestenmarkt 21, Hulst, tel. „ji fotojournalist voor Zeeland C. J. de Boer. kantoor N'eUJ?jLt- 9, Terneuzen. tel. 01150 - 7920, privé Langs de Kreek 56. ijj, zen, tel 01150 - 3137; sportredactie Zeeland: A. Koomen, stralaan 8, Axel, tel. 01155 - 2594. ABONNEMENTEN -EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: P Konings tel 01150 6297. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: C. Menu. tel. 01100 4316. A. van den Branden C. Colman R. de Kimpe. (Van een onzer verslaggevers) HULST—CLINGE Tij dens de viering van het veer tigjarig bestaan van Ciitex is zaterdagavond directeur J. Deltour ridder geworden in de orde van Oranje Nassau. De versierselen, behorende bij de ze koninklijke onderscheiding werden hem uitgereikt door burgemeester P. Molthoff van Hulst. Vier jubilarissen, die veertig jaar in dienst van Cii tex zijn, namelijk de heren C. Colman, Th. Beugels, R. de Kimpe e nA. van den Bran den, kregen de zilveren ere medaille, behorende bij de ko ninklijke onderscheiding in de orde van Oranje Nassau. De viering van het veertig jarig bestaan van dit Clingese textielbedrijf is zaterdagavond in Den Dullaert te Hulst een grandioos feest geworden, waaraan maar liefst vijf- tot zeshonderd mensen aan deel namen. De jubileumviering werd begonnen met een eu charistieviering onder leiding van pastoor Fick. Na de mis en het welkoms woord van directeur J. Deltour kregen de vier mensen, die veertig jaar in dienst zijn en de negen zilveren jubilarissen voor hun dames bloemen aan geboden door vrouwelijke per soneelsleden. De heer G. van de Voorde, die als lid van de ondernemingsraad namens het personeel sprak, bracht ver volgens dank aan met name de Franse directie voor de ve le moderniseringen, die vooral in het machinepark tot stand zijn gebracht. Volgens de heer Van de Voorde is daardoor de concurrentiepositie van het be drijf zo min mogelijk in ge vaar geweest. Naar zijn mening is Clitex ondanks de malaise in de tex tielindustrie een gezohd be drijf. In dit verband kregen ook de directeuren J. Deltour, J.L. Deltour en het vroegere directielid E. van Dorsselaer een pluim op hun hoed voor hun inzet en bekwaamheid. Namens het personeel bood hij de vertrekkende Franse direc teur G. Tiberghien een eetser vies met jachttaferelen aan. De heer Tiberghien is name lijk een verwoed jager. De heer G. Tiberghien zal als directeur worden opge volgd door zijn zoon Denis. De heer D. Tiberghien leidt nu het bedrijf samen met de heer Gonzaque Tiberghien, die zijn vader (de stichter van het be drijf) in 1962 opvolgde. De heer G. Tiberghien zei bij zijn afscheid waardering te hebben voor hetgeen de Clingese di recteur J. Deltour voor het bedrijf heeft gedaan. Het per soneel van Clitex, bestaande uit Nederlanders, Belgen en Fransen noemde hij één grote familie. Burgemeester P. Molthoff van Hulst gaf nog een kort overzicht van de geschiedenis van Clitex. Veertig jaar gele den was het gemeentebestuur van Hulst er niet voor dat dit bedrijf zich in Hulst vestigde. Vandaar dat Clinge als vesti gingsplaats werd gekozen. „Door de herindeling Is de fa briek toch in de gemeente Hulst terecht gekomen," aldus de burgemeester. Naar zijn mening is vooral door de werk lust en het doorzettingsver mogen van de Zeeuws-Vlaam se mensen van Clitex een bloeiend bedrijf gemaakt. Ook burgemeester Molthoff prees de heer Deltour, die hij een „geslaagde directeur" noem de. Na het formele gedeelte volgde een cabaret-dansant waarbij bekende artiesten als Anneke Gröhnlo, Louis Neefs en conferencier Bouk Martens optraden. Tijdens het feest werd heel wat gedanst, gege ten en gedronken. (Van een onzer verslaggevers) KAPELLE B. en W. van Kapelle stellen de gemeente raad voor een wijziging in de algemene politieverordening aan te brengen, waardoor de vervuiling van plantsoenen en speelweiden door honden strafbaar wordt gesteld. Meermalen heeft het ge meentebestuur een vergeefs beroep op de hondenbezitters gedaan deze verontreiniging te voorkomen. B. en W. adviseren de raad verder vaste commissies van advies en bijstand in te stellen voor gemeentewerken en ruimtelijke ordening en voor financiën. De instelling voor bejaar denzorg te Kapelle heeft de gemeente verzocht bouwgrond in het bestemmingsplan Oost- Mooihoek aan haar te verko pen voor de bouw van een verzorgingstehuis. Het gaat om ongeveer 6900 m2 grond. B. en W. stellen de raad voor met deze grondverkoop in te stem men. Voor het bouwrijp ma ken van het plan Oost-Mool- hoek wordt de raad gevraagd een krediet van f 410.000 b» schikbaar te stellen. De Kapelse raad vergadert woensdag 30 oktober van»* 18.30 uur. Diefstal Uit de fietsen stalling van het bejaardente huis aan de Langstraat te Oostburg Is een brommer ei gendom van een bejaarde ge stolen. De rijkspolitie stelt een onderzoek in. Installatie van pastoor Fick. (Van onze correspondent) HULST Tijdens een indrukwekkende plechtigheid in de ba siliek te Hulst werd pastoor A. Fick door deken A. Blommerde geïstalleerd als nieuwe pastoor van de H. Willibrordusparochie te huist. Pastoor Fick was hiervoor acht jaar pastoor te Clinge. Daarnaast werd pater Jan Hulshof, tot nu werkzaam als bedrijfsaalmoezenier. als nieu we kapelaan voorgesteld. De basiliek was praktisch tot de laatste plaats gevuld met parochianen, die hun nieuwe pastoor en kapelaan kwamen verwelkomen en met oud-pa rochianen uit Clinge, die hier afscheid van pastoor Fick kwa men nemen. Aan het begin van de plech tigheid sprak de heer van de Manacker namens het kerkbe stuur en de parochianen een welkomstwoord tot de nieuwe pastoor en kapelaan. Ook nam nij afscheid van kapelaan Jo van der Heyden, die met in gang van 1 november de nieu we pastoor van Clinge wordt. Spreker nodigde dan deken Blommerde uit de nieuwe pas toor te presenteren. Na het voorlezen van de be noemingsbrief legde pastoor Fick de ambtseed af. Een lid van het kerkbestuur overhan digde hem dan na zijn instal latie de sleutel van de basiliek. Vervolgens werd de benoe mingsbrief van Jan Hulshof voorgelezen, waarna hij door deken Blommerde als mede helper in de zielzorg van de Wiliibrordus-parochie werd be noemd. In zijn feestpredikatie zei de ken Blommerende dat de Willi brordusparochie bij alle ver driet om de overleden pastoor Verdurmen en de spijt om het vertrek van kapelaan Jo van der Heyden, zich gelukkig kan prijzen met de nieuwe pastoor en kapelaan opnieuw goed ge steld te zijn. Hij riep de paro chianen op met hun pastoor en twee kapelaans mee te werken. De indrukwekkende eucha ristieviering had als concele branten deken A. Blommerde, pastoor A. Fick, en de kape laans A. Verheijden, J. van der Heyden en J. Hulshof. De ge zangen werden uitgevoerd door vijf koren n.l. de cantorij van de basiliek, het basiliekkoor. het bej aardenkoor, het dames koor en het kinderkoor van broeder Leander. Het geheel sfond onder leiding van Anton de Kort. Het basiliekorgel werd bespeeld door Jo Ivens. Na een slotwoord van ds. H. B. de Neeling uit Kloosterzande dankte pastoor Fick alle aan wezigen voor hun belangstel ling en hoopte met zijn paro chianen tot een goede samen werking te komen. Na de mis volgde In de basiliek een recep tie waarop zeer veel parochia nen hun nieuwe pastoor kwa men gelukwensen. Dansavond Het bestuur van de hengelsportvereniging „de Platzak" te Westdorpe, heeft in laatste instantie de datum van de dansavond ge wijzigd. Aanvankelijk zou de ze dansavond gehouden wor den op 9 november, maar daar op deze datum ook de jaarlijk se balavond van de carnavals vereniging „de Koeters" valt, heeft het bestuur van „de Platzak" de datum van de dansavond verschoven naar zaterdag 2 november. Straattekenen De geplan de straattekenwedstrijd van de stichting sociaal cultureel werk uiit Sas van Gerat heeft g"een doorgang kunnen vinden. In plaats van deze tekenwed strijd hield de stichting maar een knutselmid-dag met andere spelen in het verenigingsge bouw „de Roselaer" te Sas van Gent. Aan deze middag namen zo'n 70 kinderen deel. Het klein model schepentrekker, vervaardigd door de heer De Bliek te Sas van Gent. is ge wonnen door de heer Van Ta- tenhove, van Swietenstraat 12 te Terneuzen. Tijdens de expo Sas werd een loterij gehouden en tevens kon men het ge wicht van het beeldje raden dat 21 kilo-gram bleek te we gen De actie om voldoende geld bijeen te krijgen 15.000 a 20.000) bracht 15.000 op. Te Sas van Gent beraadt men zich thans op nieuwe acties voor om het overige geld bij een te krijgen voor het doen vervaardigen van de schepen trekker. O o O van de maand van Hei AXEL Circustent 16.15 en 20.00 uur: Optreden van circus Bol- tini. BERGEN OP ZOOM Roxy 20.00 uur: Alicia, 18 j. Luxor, Geen filmvoorstel ling. Hal Stadhuis, kunstwerk (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT De ka rabijnclub van de C.P.e. te Sas van Gent heeft in het buurtgebouw Sint Albert te Sas van Gent een komings- schietisig op wip en kaart ge houden. Hieraan namen vijf entwintig schutters deel. Be drijfsdirecteur G. de Coninck opende met een eerste schot de wedstrijd. Bij de schieting op de wip ging het in de finale tussen de heren L. van de Velde en N. Willems. Het pleit werd in het voordeel van de heer Van de Velde besleoht. Bij de schie ting pp de kaart ging de ko ningstitel naar de heer A. Ploegaert. Na de prijsuitrei king werd nog een prijsschie- ting gehouden. De voornaam ste prijs werd hierbij gewon nen door de heer E. de Clerq, de twee zijvogels waren voor de heer J. Ramschaert. (Van onze correspondent) HULST Kapelaan Jo van der Heyden uit Hulst, die per 1 november is benoemd tot nieuwe pastoor te Clinge, heeft zaterdagavond tijdens een jon gerenmis in de basiliek in Hulst afscheid genomen van alle medewerkers van koren en werkgroepen, waarmee hij gedurende de jaren dat hij in Hulst werkzaam was nauw heeft samengewerkt. Hij dankte hen en wees op de vele mogelijkheden die een paroahie als Hulst biedt, met zijn vele koren, werkgroepen en medewerkers. De scheiden de kapelaan hoopte dat het ook in de toekomst zo verder mag blijven gaan. Over zijn nieuwe ambt is hij zeer optimistisch en daar om gaat Jo van der Heyden met heel veel zin en vertrou wen naar zijn nieuwe parochie in Clinge. De jongerenmis werd door kapelaan Van der Heyden zelf voorgegaan, terwijl de gezan gen werden verzorgd door het jongerenkoor Hulst begeleidt door het eigen combo. Na de jongerenmis volgde in het klein patronaat een zeer druk bezochte receptie, waar op velen van Jo van der Hey den afscheid kwamen ne men. uit Hoogerheide (t.m. 31 tll Geopend ma. t.m. vrijH 8.30-12.30 en 13.30-17 00 Etcetera, Molstraat 10a E-J tie John van Kooten,' en Jan Haans, keramiek (1 24 nov.). Dag. van 13.30.SI uur, vrij. ook van 19.Oo.jJ uur, zat. en zon. van 18.00 uur. GOES Grand, 20.00 uur: De 1 nen van Navarone, 14 j. De Veste, 20.30 „Krapp's laatste band ik", door de Toneelgroep'; Family. Museum v. N.- en Z..j, land, expositie tekenii Wim Hofman (t.m. Open dag. van 10.00-12,»'] 13.30-17.00 uur. Behalve ma. en zond. HEIKANT Th. Weemaes, 15.00 Kermisschieting op twee pen. Th. de Block, 15.01 Kermisschieting. HULST Bioscoopgebouw, 20.00 q Ben burcht vol vrolijke tucht, 18 j. Boekh. v. Geyt. 20, expositie „Tien jaar kiê3 formaten" (t.m. 1 dee.). op werkd. van 9.00-12,® 13.30-18.00 uur. Den expositie van kinderteitiè gen (t.m. 28 oktober). MIDDELBURG City, 20.00 uur: The 1 sers. Rijksarchief, St.-?® straat, Middelburgs muzieklal ven in grootmoeders (t.m. 9 nov.). Open da( 9.00-12.00 en 13.30-17.00 1 zaterdags van 9.30-12.30 1 Zeeuws Museum, ex; van foto's van lege museiir len (t.m. 1 nov.). behalve op zaterdag en dag. Prov. Bibliotheek, e tie het Kinderboek sinds Gï Zoetekoek (t.m. 1 ber). OOSTBURG Ledel Theater, 2000 r Pikant gevrij in de 18 j. TERNEUZEN Luxor, 20.00 uur; Papilkl 14 j. VLISSINGEN Alhambra, 20.00 uur; drie musketiers, 14 j. IJZENDIJKE Streekmuseum, expositie I over de oorlogshandeling ill en rond West-ZeeuwsA| Vlaanderen (t.m. 19 jan.), ZIERIKZEE 't Lange Uus, Havermar'sll 28, expositie Henk v.d. Re, met linosneden (t.m. 31 okt) Open di. t.m. zat. 9.00-111 uur en van 13.30-18.00 bovendien do. va uur. ANTWERPEN Kon. Ned. SchouwW 20.00 uur: „Glazen speelgmfj van Tennessee 'Williams, f Centr.Arenberg, 20.00 cabaret „Funhouse Classics". BRUGGE Korrekelder, Kraanplasti 20.30 uur: Mime-recita! Kanar. Volksschouwburg, de Burg - Opvoering revue „lp drooi - met 't T<| nooi", met Stiene en Stance. GENT Museum v. Schone expositie Emile Claus 1024 (t.m. 2 november). Uitgave: Uitgeversmaatschappij De Stem B V. Editie Zeeland RAYONKANTOREN TERNEUZEN- Nieuwstraat 9. tel, 01150 7920 (4 Iii'nen); HUI®' tel 01100-8030 (3 lijnen). Steenstraat 14. tei 01140-3751 (3 lijnen); GOES" KlokstraaL KANTOORUREN; Maandag t.m. vrijdag 8.15 - 12.30 en 13.30 - 17.00 uur. BUITEN KANTOORUREN: Th. Beugels

de Stem | 1974 | | pagina 2