>re Knobel na gesprek akkoord met PSV Frisol reserveert datum ronde van Nederland koppelkoers kan knokken" „Ajax WEM Wereldtitel voor Toeristsjeva snnia verzekeringen FEYENOORDER DICK SCHNEIDER: ■klas Suurbier geschorst Europees kampioenschap sf»ori ikerdam - irnooi rk bezet I ^oorlopige selectie Jong-Oranje Simpel Sparta Schorsing ■MHIiV MM— KEIZER SPEELT NIET WAT STORY DOET, D0ETST0RYG0ED. 28 tatfRDAG 26 OKTOBER 1974 3en Het Groene Laken (Sas nt): R. Claessen, Schijf, longe en A. Tack (allen roene Laken, Sas van R. de Waal (BZN, Ter- Voor het eerst in de ge lnis van het district ich-Vlaanderen van de ke Nederlandse Biljart eft er ook een dame in- en voor de voorwed- derde klas libre. Het be- vr. W. van Tiel-Breure, e poule van Concordia :en is ingedeeld, de ver waarvan ze zelf lid is. ide) en ABV (Vlissmgen). ook nog de C 2-klasse. komen uit: Delta Isplaat), Dampoort (Mid- Ien de kampioen van vo- KOT uit Middelburg. C 3-klasse heeft TOG uit ne de zware taak zijn titel edigen. De overige teams 3K ('s Heerenhoek), On- s (Goes), DOS (Ovezan- ,M (Goes) dn BVW (We gel s-klasse is verdeeld over >ules in verband met het mtal inschrijvingen (15). A komen uit: OHGL ■ndamme), Delta splaat), Onder Ons VEG (Souburg), Cios egen), ABV (Vlissmgen), komst ('s Heerenhoek) en JVemeldinge). C B 4 be lt: OHGL (Kwadendam- OS (Ovezande), De Toe- Cs Heerenhoek), TOG ^ne, OKK (Kwadendam- ,C (Heinkenszand) en emeldinge). in onze sportredactie) |tSKIL - Zes topspelers et district Zeeuwsch- leren van de Koninklijke andse Biljart Bond heb- jeschreven voor de voor- ijden nationaal in de cx- [e-kiasse. Deze voorwed- i worden gespeeld in ca£é fca in Sluiskil, waar de bil- eniging SBC de organisa- ianden heeft. Dorwedstrijden in de ex- ke-klasse moeten tussen :>ber en 8 december zijn likt. De spelers die zich T>r hebben aangemeld iiommaert (HBC, Hulst), tlaeyssens (Het Groene Sas van Gent), A.E. van kam (ZBC, Zaamslag), ïerlinde (Ed Horemans, 7. de Rijk (HBC, Hulst) en Fraayenhoven (ZBC, |Iag). I STERDAM (ANP) - Niet r dan zeven internatio- prootmeesters nemen deel grootmeestergroep van sde internationale Sui- itoemooi, dat van 18 tot 30 december in Amster- jiordt gehouden. Uit de Unie komen de oud kampioenen Andris And- li ir. Iser Koeperman en lav Tsjegolew als mede de ;he titelhouder Anatoli arg. De drie overige deel de grootmeesters zijn de andse kampioen Harm pa, de Franse oudkampi- phel Hisard en de Senega- aba Sy. Frank Drost en tiermelink (beiden Neder- de Amerikaan Carol) de Fransman Jean- Kabatel en de Senegalees ou Ba (vorig jaar winnaar meestergroep) complete- t twaalftal spelers in de leestergroep, meestergroep spelen: drs Bronstring, Robert Clerc wereldkampioen), Ton e Meerendonk en Cees 'isser (allen Nederland), nder Mogiljanski (Rus), Nimbi (Zaire), Waldo (Suriname), Jean-Pierre f (Frankrijk), Miljenko |sj (Joegoslavië) en Eli- rlaby Kane (Senegal). de grootmeestergroep en 'raroep, geldt, m at" g van de FMJD- Jenten, dat geen remise [/orden overeengekomen S tijdscontrole na de.SOe dien de spelers zich hier |n houden, wordt het re- van hun partij als O-u erd. De suggestie voor leuwe spelregel komt van inse meester Gpost, die ie organisators van hei Idamtoernooi is overge- Vm Gelder „Positief gesprek" (Van onze sportredactie) EINDHOVEN /KOOS EN D AAL - Bondscoach George Knobel en PS V-manager Ben van Gel der hebben onlangs een ge sprek gehad waarin de bereid heid van het beschikbaar stel len van de spelers van PSV voor het Nederlands elftal, alsmede het eventuele selecte ren van die spelers door Kno bel ter sprake is gekomen. Zowel Van Gelder als Kno bel verklaarden dat het betref fende gesprek in een bijzonder positieve sfeer is verlopen. Van Gelder: „Wij hebben een ge sprek over de situatie rond het Nederlands elftal. Daarin hebben wij een aantal zaken doorgesproken. Na het ge sprek met Knobel heb ik con tact opgenomen met onze trainer (die op dat moment in Polen was) en de sclectiegroep. Zowel trainer Rijvers als onze spelers hebben verklaard dat er geen redenen meer zijn om zich niet beschikbaar te stellen voor het Nederlands elftal. Ze wachten gewoon de selectie af„. Bondscoach Knobel: „Ik heb steeds beweerd dat er geen kwestie PSV rond het Neder lands elftal is geweest. Omdat er echter een aantal misver standen waren ontstaan vond ik dat ik uit hoofde van mijn functie van bondscoach met PSV over deze zaak moest pra ten. In dat gesprek heb. ik dui delijk gemaakt dat wanneer ik over een paar weken mijn se lectie voor de wedstrijd tegen Italië bekendmaak er net zo goed PSV-ers in aanmerking komen voor de selectie als spe lers van welke club dan ook. Over de selectie kan ik nu ech ter nog geen zinnig woord zeg gen. Dat is pas over een paar weken interessant". George nobel: „Er is nooit een misverstand geweest u m A (Van onze sportredactie) DORDRECHT - De Stichting Frisol Sport heeft uit voorzorg een datum gereserveerd voor een volgend wegseizoen eventu eel te verrijden ronde van Ne derland. Op de in Parijs samen gestelde internationale profka lender is er ruimte gecreëerd van 21 tot en met 26 augustus. De stiehting werkt op het ogenblik de plannen uit voor een ronde van Nederland voor profs. Be- DICK VAN DIJK VIA GRAP BIJ HET SPAANSE MURCIA (Van een onzer verslaggevers) MURCIA - Het nieuws kwam vlak voor de nieuwe voetbalcompetitie als een volslagen verrassing. Dick van Dijk, de 28-jarige ex-international van Nice naar het Spaanse Real Murcia. God in Frankrijk verliet de witte stad aan de Cote d'Azur, waar de Middellandse Zee blauwer is dan elders om te gaan spelen en wonen in een provinciestad in Spanje, waar de rol van voetbalkoning al meer dan een jaar is gereserveerd voor ene Johan Cruy ff. Hoe kwam het zover? Wat bezielt hem? Van zijn vieijarig contract bij een van Frankrijks rijkste voetbal clubs waren er pas twee om. In Nice verdiende Van Dijk veel geld. Toch ging hij weg. Het begon allemaal met een grapje op Mallorca. Murcia hoofdstad van de pro vincie Murcia telt 200.000 in woners en valt erg mee. Vergele ken met de armoedige stadjes en dorpen in de omgeving is Murcia dat vanaf de Middellandse Zee kust ongeveer een uur rijden in het binnenland ligt, een ver ademing. Langs de brede straten staan veel bomen, er zijn parken en er is een imposant uitgaans centrum. Een universiteit, het gerechtsgebouw en drie kazer nes bepalen de standing van deze stad, waar uitgezonderd de ïmportartikelen alles nog goed koop is. Dick van Dijk, in Spanje wordt zijn naam net als in Frankrijk net als Van Diek uitgesproken, hij doet het daar trouwens zelf ook, woont midden in de stad in een groot appartement met uit zicht op de bergen. Hij zit er p.u- pulatr gezegd gebeiteld. Van Dijk verdient ook bij de besch eiden provincieclub goed geld. VARNA (AFP) - De Russische turnster Ljoedmilla Toerists jeva heeft gisteren in Varna (Bulgarije) haar wereldtitel Olympische achtkamp met suc ces verdedigd. Toeristsjeva (22) eindigde in het klassement met ruime voorsprong als eerste. Haar puntentotaal was 78.450. Landgenote Olga Korboet werd tweede met 77.650 punten, de derde plaats was voor de Oost- duitse Angelika HeUmann met 76.875. Ljoedmilla Toeristsjeva legde "oor de eerste maal beslag op de wereldtitel vier jaar geleden in Ljubljana. Gisteren kreeg zij voor haar oefeningen drie keer 9.80 en een keer 9 90 punten, bij een maximum van 10. Het hoog ste cijfer was echter voor de 15- jarige Oostduitse Annelore Zin- ke, die voor haar vrije oefening door de jury werd beloond met net cijfer 9 95. In totaal werd zij zesde, achter de Russinnen El vira Saadi en Ratssa Sisjaroelid- °EN HAAG (ANP) - Als- vootbereiding op het duel tegen ™g-ltalië, dat op 19 november 'n net kader van het toernooi om Europa-cup voor landen- P'oegeti onder de 23 jaar in Den °seh wordt gespeeld, heeft ondscoach Knobel twee cen- ale trainingen gepland. De vrste keer, dat de spelers bij el- j'r bomen is op 30 olrtober. De volgende spelers zijn uit genodigd: Schellekens (NEC), S„?erven (PSV), Van Kraav Lubse (PSV), Meutstege Parta), Wickel (Excelsior), ij?/?"3 (Ajax), Van Rijnsoever ™67), Vosmaer (AZ'67), Kist VMB7), Thijssen (FC Twente), 'Uidema (FC Twente), Arntz r a?eaci Eagles), Van Deinsen Ahead Eaglesj.JSwanenburg Hij is populair en hij voelt zich zonder moeite Spanjaard met de Spanjaarden Maar Murcia is Nice niet. In de witte stad voelde Van Dijk zich juist zo happy. Waarom weg uit Nice? „Het is allemaal heel simpel", stelt hijzelf. „Natuurlijk kon ik nog twee jaar bij Nice blijven. Ik had het ook heus wel gewild, want de club kreeg een nieuwe trainer (Markovic van Standard Luik) en met die man zag ik het wel zitten. Ik had me er dan ook he lemaal op ingesteld dat ik zou blijven. Toen kwam plotseling dat aanbod van Murcia uit de lucht vallen. Ik had dat eerlijk gezegd, nooit verwacht, omdat ik het laatste jaar door blessures niet best had gespeeld. Het Spaanse aanbod was erg aan lokkelijk Ik wist bij Nice wat ik had en het was gewoon een kwestie van optellen en aftrek ken. Ik heb er echt geen spijt van Murcia is dan wel geen grote club, maar wel een team waar leven in zit. Wij moeten al tegen een zeer oninteressante tegenstander spelen, willen we minder dan 25.000 toeschou wers trekken Spanje is hele maal gek van voetbal. Het is daarom fijn om hier te spelen". Dick van Dijk maakt in Murcia de gekste dingen mee. Als hij zijn appartement verlaat en in zijn auto stapt, moet hij eerst handtekeningen aan schoolkin deren uitdelen. Zelfs meisjes verzamelen ze in Spanje. „Op de training is het soms helemaal te gek", zegt Van Dijk, „als de ter reinknechten per ongeluk de poort van het stadion open laten staan komen in een mum van tijd 3.000 mensen naar het trainen kijken. En maar sch reeuwen. Niet te geloven, als je op doel schiet en de bal suist huizenhoog over. dan slaan ze nog te klappen en te juichen. De laatste weken zorgde de club er voor. dat de hekken gesloten blijven, want met al die mensen kwam er van trainen gewoon niets terecht". Dick van Dijk is blij met zijn 3-jarig contract bij Murcia Hij is erg tevreden dat het zo gelo pen is Deze zomer was hij ook serieus met Sparta in onderhan deling Van Dijk „Sparta is ver schillende keren bij me geweest in Nice De onderhandelingen sprongen af en als ik nu lees dat Sparta nauwelijks 5.000 toesch ouwers trekt, lijkt het me toch geen lolletje om op Spangen te spelen. Nee. dan zijn de suppor ters hier veel enthousiaster". Hoe kwam Van Dijk in Murcia terecht? Het ts een vermakelijke geschiedenis. „Ik was op Mal lorca op vakantie. Daar kom ik trouwens elk jaar. Op Mallorca verschijnt ook een krant, die uiteraard een sportredactie heeft. Als nu bekende voetbal lers of andere sportmensen op Mallorca vakantie vieren, gaan de verslaggevers altijd een in terview maken. Bij mij waren dezelfde mensen al drie keer op bezoek geweest en drie keer hadden ze zo'n beetje hetzelfde verhaal gehoord. Toen ze dit jaar weer kwamen en weer de zelfde vragen stelden, heb ik naar ze geroepen: jullie weten het toch zeker nog wel van.de vorige keren? Nou, dat wisten ze dan nog wel. Maar ze vroegen ook hoe ik het als Nederlander zou vmden om in Spanje te spe len nu Cruyff er zo'n succes had en Neeskens ook al naar Barce lona gmg. Ik zei dat ik altijd al graag in Spanje wilde voetbal len. Enfin, die mensen gingen weg en ik twee dagen later ook, want ik moest twee weken met Nice in een trainingskamp ter voorbereiding op de competitie. Wat denk je dat er gebeurt? Vlak voordat ik naar Frankrijk ver trek, staat er iemand van Murcia voor me, die de krant van Mal lorca heeft gelezen. Hij bood me aan voor Murcia te komen spe len. De zaak was snel rond. Na dat ik met Nice twee keer in een trainingskamp had gezeten, te kende ik voor Murcia. Nu zit ik hier". De start van Diek van Dijk bij Murcia was niet overrompelend In de eerste competitiewedstrijd uit tegen Hercules Alicante (2-2) scoorde Van Dijk eenmaal. De tweede wedstrijd verliep voor hem ongelukkig. 'Hij kreeg de witte kaart (vergelijkbaar met de gele kaart in Nederland) voor een overtreding en spuw.de op de grond Van Dijk. „De scheids rechter maakte ervan dat ik hem in het gezicht heb gespuwd. En ik moest eruit Op de televisie heeft later iedereen kunnen zien. dat dat niet waar was. maar de scheidsrechter werd toch geloofd en ik werd voor drie wedstrijden geschorst. Iedereen sprak er schande van. De schor sing is nu voorbij Ik mag weer spelen en ik zal laten zien dat ik nog doelpunten kan maken". Leo van de Ruit (ADVERTENTIE) boord) Haag) en Everse (Feye- Lees in dit blad het verslag van Het Een van de wielerevenementen in het Rotterdamse Sportpaleis Ahoy mogelijk gemaakt door (voor wie of wat u lief is) .v - - «siilllllii Dick van Dijk met echtgenote en dochter aan het strand. kend is al dat het geen „echte" ronde wordt, maar gestreefd wordt naar een aaneenschake ling van klassiekers. Afgelopen seizoen organi seerde Frisol drie profklassie- kers, te weten Midden Zeeland, Zuid Holland en Gelderland. De stichting voert onderhandelin gen met andere comités van amateurklassiekers om tot een reeks van zes klassiekers te ko men, die dan van 21 tot en met 26 augustus worden verreden. Het is waarschijnlijk, dat Frisol deze komende weken de organisato ren van de Omloop van Zeeuwsch Vlaanderen en die van de Omloop van de Baronie zullen benaderen, of die comités er voor voelen om volgend sei zoen met profs te draaien binnen het kader van een „ronde van Nederland." Piet Liebregts, de ploegleider van Frisol Üjkt vooral te streven naar het „bin nenhalen" van de Omloop van Zeeuwsch Vlaanderen. De in ternationale kalender, die nog moet worden goedgekeurd door de UCI ziet er als volgt uit: 1 maart Omloop „Het Volk", 9-15 of 10-16) maart Parijs-Nice, 19 maart Milaan-San Remo, 29 maart Amstel Gold race, 13 april Parijs-Roubaix, 23 april-llmei ronde van Spanje; 16mei-8 juni ronde van Italië, 22 juni natio nale kampioenschappen, 27 juni-20 juli ronde van Frank rijk, 21-26 augustus ronde van Nederland, 31 augustus wereld kampioenschappen op de weg, 27 oktober trofeo Baracchi. (Van onze sportredactie) UTRECHT - Ajacied Wim Suurbier zal morgen niet kun nen aantreden met zijn ploeg tegen Feyenoord. De strafcom- missie van de KNVB schorste Suurbier gisteravond voor een wedstrijd. Suurbier kreeg afge lopen zondag een gele kaart in het treffen van Ajax met Soda J.C. (Van onze correspondent) ROTTERDAM - Al mag Feyenoord - Ajax ook dit sei zoen worden gerekend tot de absolute nationale voetbal toppers, in Rotterdam heerst nog steeds niet de koorts die gewoonlijk voor een treffen tussen beide voetbalgroot heden te bespeuren valt. In Rotterdam kaart men nog steeds na over de thriller van afgelopen dinsdag tegen Barcelona, teleurgesteld als men is over de uitslag. De voetbalkenners in de Maas stad zoeken naar oorzaken en filosoferen over de kansen straks in Barcelona. „Feyenoord - Ajax hangt er deze keer zo'n beetje bij", erkent ook Dick Schneider, Feyenoords laatste man en vorige week op nieuw gekozen in de spelersraad van de Rotterdamse club. „Be grijpelijk, want Feyenoord - Barcelona was voor iedereen, ook voor ons, een absolute top per. En de wedstrijd van zondag is er een op een ander niveau. Maar daarom voor ons beslist niet minder belangrijk." Dat laatste wil de 26-jarige ex-Deventernaar duidelijk on derstreept zien. „Feyenoord kan zich beslist met veroorloven in dit stadium van de competitie nog verder achterop te raken. PSV en Ajax zullen een enorme psychologische opkikker krtj- fen als wij vier punten achterop omen en voor ons zal het dan zeer moeilijk worden terug te komen, vooral omdat er nu nog minder clubs zijn damn het ver leden die voor een verrassing kunnen zorgen". Schneider brengt de uitslag van het duel tegen Barcelona in direct ver band met de belangrijkheid var de wedstrijd tegen Ajax. „Ieder een snapt dat het voor ons strak? in Barcelona een zeer moeilijke zaak zal worden. Maar omdat d< mogelijkheid nu zeer reëel is dai we uit het Europa-Cuptoernooi worden gewipt, moeten we ons nog meer op de competitie con centreren om ons voor het vol gend seizoen opnieuw een plaats in het Europese bekervoetbal te verwerven". Overigens kampt trainer Wiel Coerver voor de wedstrijd tegen de Amster dammers nog met enkele blessu reproblemen. Jörgen Kristen- sen, die in feite net hersteld was van een lastige enkelblessure, zakte donderdagmiddag tijdens het trainen opnieuw door zijn enkel. Hij moest de training on middellijk staken en wordt nu door fysiotherapeut van Breuke- len en masseur Gerard Meyer in tensief behandeld. Ook Feye noords andere Deen, John Steen Olsen heeft last van een blessu re. Hij zal zeker niet spelen, zo dat Coerver tegen Ajax weer het oude middenveld zal inzetten, bestaande uit Van Hanegem, Jansen en De Jong. Gelukkig voor Feyenoords Limburgse coach is de Joegoslaaf Ramljak weer volledig fit, zodat deze de achterplaats kan bezetten. Everse zal tegen Ajax als voor stopper fungeren in plaats van Dick Schneider. „Ja, ik heb dui delijk voorkeur voor deze posi tie", geeft Schneider toe. „Ach terin leiding geven ligt mij wel, ik houd van verantwoording van aanwijzingen geven. En in deze positie is dat allemaal moge lijk", verklaarde Schneider. Die ook toegeeft, dat een dergelijke positie in het elftal meestal wordt ingenomen door een ou dere speler, die zijn laatste jaren als ausputzer volmaakt. Dick Schneider is het niet met het gros van de Feyenoordaan- hang eens dat de Rotterdam mers deze keer weinig moeite met hun Amsterdamse tegen standers zullen hebben. „Ik ge loof ook wel dat Ajax aan kwali teit heeft ingeboet, maar de meeste Feyenoordsupporters vergeten dat ze er dit seizoen keihard voor knokken. Zij heb ben nu een echte vechtersmenta liteit, en compenseren dafkwa- liteitsverlies grotendeels. Trou wens, Ajax heeft ook in dit elftal nog kwaliteit genoeg rondlopen, zou ik zo zeggen. Het zal voor »ns zeer moeilijk worden, maar laar staat tegenover, dat als Fe yenoord eenmaal op toeren is, we ook zeer moeilijk zijn te stoppen. Als we tenminste niet spelen onder zulke abnormale omstandigheden als afgelopen dinsdagavond". De Feyenoord-verdediger hoopt op een sprankelend duel in de Kuip. „Want, zo verklaart hij, Feyenoord - Barcelona is voor al die mensen die dik geld voor hun kaartje hebben be taald, of naar de tv hebben ge keken, een regelrechte anticli max geworden Daarom zou het zo fijn zijn als deze wedstrijd kwalitatief en ook qua inhoud een echte topper zou worden" Als vrije verdediger zal er veel van Schneider afhangen, maar hij waardeert het dat Coerver hem deze vertrouwensplaats in het elftal heeft toebedeeld. De zelfde Coerver waarmee hij voor het seizoen eet), tijd lang op voet van oorlog stond. Daarover merkt hij nu op: „Ik zal toen op de reservebank en dan zet je je vanzelfsprekend tegen de trainer af. Nog steeds verschil len Coerver en ik over een hele boel dingen van mening, maar we zullen elkaar geen hak zet ten. Ik zal b.v. nooit iets in een interview over hem zeggen dat ik met eerder in zijn gezicht heb gezegd De communicatie tussen ons is goed, en de basis van sa menwerking is eerlijk en dat is een goed ding" Vanuit zijn ervaringen het voorseizoen kan Dick Schneider begrip opbrengen voor Joop van Daele, de man wiens plaats hij nu inneemt. „Ik zie Joop niet als een concurrent en hij mij hopelijk ook niet. We zijn collega's en werken alle maal aan een doel, daar wordt Feyenoord zo goed mogelijk van, dan gaat het ons tenslotte ook goed". AMSTERDAM (ANP) - Piet Keizer speelt morgen niet met Ajax tegen Feyenoord. Het ge sprek dat de 31-jarige Ajacied gisteren met manager Hans Kraay heeft gehad, zal volgende week nog een vervolg krijgen. Kraay en Keizer hebben gis termiddag, aldus een communi qué, gesproken in aanwezigheid van Ajax-voorzitter Jaap van Praag, penningmeester Henk Timman en de heer C. Geudeker, vertrouwensman van Piet Kei zer. Besproken zijn, weer vol- vnor ge,ns het cömmuniqé, „de moei- ru„t lijkheden in het technische vlak". Een en ander is verlopen „in een vriendschappelijke sfeer" ZEIST (ANP) - Ir. Ad van Emmenes is in het sportcentrum in Zeist tijdenseendinerdoorde voorzitter van de KNVB. de heer W. A. G. M. Meuleman, tot bondsridder benoemd. (ADVERTENTIE) Vers vande pers: Vanaf zaterdag 26 oktober te koop. Bij uw bladcnman en overal in de winkel.

de Stem | 1974 | | pagina 27