Lybeert Verstrnpten verliest in finale SUCCESVOL TOERNOOI VAN CLITEX WATSGEWEST Ml,AAI) GAAT VERDWIJNEN Luctor haalt buit binnen tegen Tjoba DUBBELE ZEGE VOOR DE JUDOCLUB HONTENISSE TRIM VERENIGING HllLST WINT MET FORSE CIJFERS Staf de Feber wint topduel Inflatie a Lensen in vorm Kees Verbeek: kampioenschap Minister I hun indus encarwi ibm MAC NAMAR Amsterda sport theenergie theecologie a DINSDAG 22 OKTOBER DINSDAG 22 OKTOBER 1974 (Van onze sportmedewerker) HLLST - (n een zenuwslopende volleybalfinale tussen de teams Lybeert Verstraeten uit ii Kapellebrug en het Belgische bedrijfsteam SOAT uit Antwerpen in het zaterdag succesvol verlopen „Clitex Veertig Jaar Bedrijfsvolleybaltoernooi moest voor SOAT een derde en beslissende set een gunstige beslissing brengen. Een finale waarin tijdens de eerste twee sets beide finalisten elkaar geen duimbreed toegaven. Het Belgische team was technisch dan wel beter, met aan het net steeds een voortreffelijke afwerking, maar het Lybeert Verstraeten- tlljta blok zat zo goed in elkaar, dat er weinig of geen openingen te vinden waren. De finale was van zo hoog volleybalgehalte, dat beide teams na afloop een donderend en langdurig applaus kregen. En terecht. In de eerste set speelden beide teams soms wel voorzichtig, maar met inzicht. Een eerste set die SOAT uiteindelijk met 15-10 op zijn naam zou schrij ven, maar het Zeeuwsch- Vlaamse bedrijfselftal kwam te rug, en hoe Met uiterst geraf fineerd aanvalsspel had SOAT geen kijk op de keiharde en ge richte smashes van oa De Belie, die voor zijn team de nodige punten scoorde SOAT kwam echter terug, maar Lybeert Ver straeten gaf de voorsprong - eindstand 15-12 - niet meer uit handen Het publiek in de Hul sterse sporthal kreeg zijn zin. Er moest een derde set aan te pas komen Een set die overigens voor Lybeert Verstraeten niet zo succesvol verliep In de „achter hoede" maakte men enkele fou ten. waardoor SOAT gemakke lijk op voorsprong kwam en Ly beert Verstraeten was een gesla gen team Het ritme was er plot seling uit waardoor SOAT ge makkelijk kon doorstoten tot 15—4, wat ook de eindoverwin ning betekende. Scheidsrechter Hillaert die het in de derde set met Lybeert Verstraeten even moeilijk kreeg, floot een voor treffelijke finale. Dat Lybeert Verstraeten tot de finale zou doordringen was in de poule wedstrijden ai gauw duidelijk Het versloeg a Is eerste NSM met 2-0 - setstanden 15-1 en 15-9- maarook Philips was met 15-5 en 15-2 kansloos Ook het Belgi sche MUMOEV kreeg met 15-4 en 15-8 een 2-0 nederlaag te in casseren. Het team van de orga niserende vereniging Chtex Sport - het had eerder al de NSM met 15-3 en 15—4 versla gen, alsmede Philips met 15-9 en 15-3 - maakte het Lybeert Verstraeten in zijn laatste pou lewedstrijd bijzonder moeilijk Laatstgenoemde won de eerste set met 15-8, maar detweedeset won Clitex Sport met 16-14 Tegen MUMOEV werd het voor Clitex Sport een 2-0 nederlaag De eerste set verloor men met 15-5. maar in de tweede set moest MUMOEV tot het uiterste gaan, eindstand 15-13 Hier door moest men aantreden tegen Luctor Banden, voor het spelen om de vijfde en zesde plaats Zowel Clitex Sport als Luctor Banden resp in de A- en B-poule waren na de gebruike lijke poulewedstnjden met vijf punten op de derde plaats ge ëindigd In die finale was het krachtsverschil bijzonder klein, en Clitex won de eerste set met 17-15 Luctor Banden kwam te rug, en won de tweede set met 15-12 De derde set zou beslis send zijn, en pas in de eindfase van de strijd kon Luctor nvaal Clitex Sport naar de zesde plaats verwijzen Het Clingse CVC dat met vijf punten ein digde in de B-poule, versloeg om de derde en vierde plaats MU MOEV met 2-0 CVC speelde al sterk in de poulewedstnjden. Het won met 15-1 en 15-6 van SC Morres, maar kwam tegen Luctor Banden tóch niet verder dan een 1-1 gelijkspel Het won wel de eerste set met 15-12, maar moest met 15-10 in de tweede set de eer aan Luctor la ten Tegen SOAT, de latere eindoverwinnaar verloor het eerst met 15-9 maar won verras send met 15-0 de tweede set Ook tegen DOW werd het voor CVC een 1-1 gelijkspel In de fi nale tegen MUMOEV werd het met 16—14 en 15-9 een 2-0 overwinning Voor de zevende en achtste plaats won DOW met 2-0 van de NSM Het toernooi kende een voortreffelijk ver loop, alleen de Pechiney uit Vlis- singen schitterde door afwezig heid Zelfs een telefoontje bleek teveel te zijn. Clitex-directeur J.L. Deltour reikte na afloop de prijzen uit Eindstand: I. SOAT Antwerpen (B), 2 Lybeert Ver straeten Kapellebrug, 3. CVC Clinge,4. MUMOEV St. Niklaas (B), 5. Luctor Banden Hulst, 6. Clitex Sport Clinge, 7 DOW Terneuzen, 8. NSM Sluiskil, 9. Philips Terneuzen, 10 SC Mor res Hulst. (Van onze sportmedewerker) MELDERT - AXEL - De Axelse motorcrosser Frans Len sen, het opkomende jeugdtalent van de motorcrossclub de MC Axel, is tijdens internationale wedstrijden in het Belgische Meldert in de categorie junioren 250 cc fraai eerste geworden. Op het bijzonder zware en totaal doorweekte parkoers in Meldert werd Lensen in de eerste man che tweede. Een manche waarin Van Bruggen vierde werd, terwijl Hamelinck met pech de strijd moest staken Halfweg die man che liep zijn ketting eraf. en ook in de tweede manche kreeg hij met dat euvel te kampen Een tweede manche waarin Frans Lensen opnieuw schitterde, door nu als eerste over de finish te gaan Voor Van Bruggen werd het opnieuw een vierae plaats Bij de senioren 250 cc moest de Axelse rijder Carlo Buysse zo wel ui de eerste als in de tweede manche met pech de strijd sta ken Eindstand junioren 250 cc: 1 Fr Lensen (N.), 3 W van Brug gen (N Voetbal - De toestand van Jos Coleh, die donderdag met een hartinfarct werd opgenomen in een Rotterdams ziekenhuis, was zondag gezien de omstandighe den redelijk De 67-jarige Jos Coler, die in 1972 afscheid nam als voorzitter betaald voetbal en vice-voorzitter van de KNVB en bij die gelegenheid werd be noemd tot officier in de orde van Oranje Nassau, werd donderdag op zijn bedrijf onwel. Hij con sulteerde thuis zijn huisarts die een hartaanval constateerde en de heer Coler liet opnemen in een ziekenhuis (ADVERTENTIE) 3M Theeduikertjes. Kikker je van op. En dat voor maar 1.30 per pak van 40. (Van onze sportmedewerker) MIDDELBURG - Het sinds 1948 beslaande Gewest Zeeland van de Koninklijke Nederlandse Schaaisenrijdersbond zal zo goed als zeker ophouden te be staan. Tijdens een wal romme lige vergadering, waarhij onder meer aanwezig waren de direc teur van de KNSB VVim Comel- lo.deZuid-HollandseT.C voor zitter Ch. van der Sluis en de baancoórdinalor van De Uithof Ger Boelsma werd in principe besloten om te fuseren met het gewest Zuid-Holland. Het Gewest Zeeland had reeds lang geen levensvatbaarheid meer zowel organisatorisch als financieel. Vooral dit laatste was het grote struikelblok al mag niet worden vergeten dat ook op bestuurlijk niveau weinig activiteit viel te bespeu ren Sinds het najaar van 1972 had het Gewest bijvoorbeeld geen vergadering uitgeschreven Voorzitter Van der Hiele zette in zijn openingswoord uiteen waarom men in samenwerking met de KNSB voor de oplossing had gekozen een fusie aan te gaan. De bij het gewest Zeeland aangesloten verenigingen wens ten de laatste jaren geen contri butie af te dragen of konden dit niet, door de ïjsloze winters, waardoor het ledental steeds te rugliep Van de 17 aangesloten verenigingen bij het Gewest bleken er tenslotte maar enkele te zijn die schoon schip hadden gemaakt De meeste veren ïgin- gen noteerden een contributie achterstand van 1 tot en met 3 jaar Van der Hiele: „Wanneer wij zonder geld zitten kunnen wij ook niets doen. zelfs niet voor de kleine groep actieve hardrijders die nu ai enkele winters achter een enkele malen per week naar de kunstijsbanen trekken On danks dit kon Van der Hiele toch complimenten laten horen aan het adres speciaal van Arjaan van de Kreeke (hardrijder) en schoonrijder Otto Goud. die de eer van Zeeland bijzonder hoog hadden gehouden Directeur Comello van de KNSB wees er op dat de Bond tolerant is geweest ten aanzien van het Gewest Zeeland, wat de financiële kant van de zaak be treft, maar dat de situatie nu wel onhoudbaar wordt. Daarom achtte hij beter dat Zeeland aansluit bij Zuid-Holland dat 130 verenigingen telt Naar aan leiding van enkele vragen of de Zeeuwse rijders dit seizoen on der andere nog kunnen deelne men aan de Uselcu p wanneer tot fusie wordt besloten kon de heer Comello bevestigend antwoor den Ondanks de op het oog ge gronde motieven van de heer Comello en van de Gewestelijke voorzitter Van der Hiele een fu sie aan te gaan kwam er toch nog wei enig verzet uit de vergade ring en bij sommigen rees twijfel of dit wel de juiste weg was. De afgevaardigde van de ijsclub Zierikzee Jan Pomper meende onder andere te moeten stellen dat het Gewestelijk bestuur zich niet al te krachtdadig had ge toond, inclusief een niet al te felle penningmeester Nadat voorzitter Van der Hiele er hem op had gewezen dat Zierikzee een achterstand in contributie had van 3 jaar kwam de heer Pomper met het toch wel zwakke argument: „Het geld was gereserveerd maar zolang andere clubs met betalen doen wit het ook niet" De afgevaardigde van de IJs club Scnoondijke (ook voor drie jaar in het krijt) Staf Dobbelae- re, tilde niet zo erg zwaar aan die contributie achterstand. Even als trouwens Cor den Hulster (van de Usclub Oostburg) 2 jaar achter Laatstgenoemde stelde voor: wanneer er geen ijs is laat dan de clubs ook niet betalen. Beiden zouden later als enigen tegen stemmen toen het princi pebesluit voor aansluiting bii Zuid-Holland in stemming werd gebracht. Zierikzee stemde blanco. Afwachten is nu of de beslissing positief uitvalt (de clubs gaan zich nog beraden) waarna een nieuwe bijeenkomst volgt maar het ziet er naar uit dat er straks spijkers met kop pen zullen worden geslagen. En dit kan alleen maar van gunstige invloed zijn op de kleine groep Zeeuwse hardrijders en schoon- njders die de laatste jaren eigen lijk letterlijk en figuurlijk in de kou zijn blijven staan. Tijdens de rondvraag vroeg de Vlissingse afgevaardigde de heer De Vin zich af of er in Zee land en dan ook tot nu toe bij het gewest Zeeland wel voldoende activiteit is ontplooid om te ko men tot realisatie van een k udst- ijsbaan in Zeeland Voorzitter Van der Hiele stelde dat men de overtuiging wel heeft dat zo'n baan gewenst is maar het is geen financieel haalbare kaart De heer Comello dacht dat het mis schien zou lukken wanneer alle gemeentebesturen in Zeeland een flinke steen zouden bijdra- ;en maar dat zag hij niet zitten. 3e en ïge mogelijkheid voorlopig is volgens de Zuidhollandse TC voorzitter Van der Sluis de bouw van een kleinere ijshoe- keyhal De heer De Vin daarop: „Wij moeten de zaak warm hou den en ik hoop dat ook de pers dat doet Men mag van mij ge rust in elke krant schrijven. Ri- nus Israël moet in het Neder lands elftal maar ik zou elke dag geplaatst willen zien Zeeland moet een kunstijsbaan' (Van ster) onze korfbaimedewerk- TERNEUZEN - In de Zeeuwse korfbalcompetitie is zaterdag weer eens een fiks aan tal wedstrijden doorgegaan. Toch bleken de meeste terreinen nog erg vochtig te zijn. In de eer ste klas ging het er in Westka- pelle spannend aan toe. Zuid westers en Stormvogels gaven elkaar weinig toe en beiden moesten hun positie bovenaan verdedigen. Daarbij bleek Zuidwesters toch over iets meer te beschikken dan de Westka- pelse ploeg. Tot het einde bleef Stormvogels echter bij en bij een 3-4 stand was alles nog moge lijk. Een doelpunt dat eigenlijk niet had mogen vallen maakte met 3-5 de beslissing ten gunste van Zuidwesters. Ondo blijkt zich in de hoogste klasse weer helemaal thuis te voelen. Deze keer bonden ze Animo n aan hun zegekar Gemakkelijk ging dat niet. maar een zeer ver diende 3-5 overwinning laat hen een goede positie op de ranglijst. Mel Swift 3 gaal het de ver keerde kant op All Ready greep tegen de Middelburgers haar KANOVAREN - Tijdens het congres van de Internationale Kanofederatie in Mexico Stad is besloten de strijd om de wereld titels 1979 m West-Duitsland (vermoedelijk Duisburg) te houden In 1975 is Belgrado aan de beurt In 1977 Bulgarije en het jaar daarop Canada (Van onze sportmedewerker) KAPELLEBRUG - In een tot de laatste plaats bezette zaal van café „Fabie" in Kapelle brug, heeft tijdens een volledig geslaagde judo-avond het senio- renteam van Hontenisse gewon nen van het team van de judo afdeling Axel. Het laatste duel tussen de „zwarlebanden" Ronny Verschueren van Kloos- terzandeen Rinus Markusse van Axel moest de beslissing bren gen. R. Verschueren had aan een onbeslist duel al voldoende, want door een beter punten ge middelde van 47 tegen 29 kon het team van Kloosterzande zich winnaar noemen. De judoka uit Kloosterzande koos wel de aanval, maar bij zonder voorzichtig R Markusse - iets in het voordeel doordat hij in het bezit is van de eerste-dan - probeerde Versch ueren met al lerlei grepen op de mat te krij gen, maar tevergeefs Het duel eindigde onbeslist Verschueren na afloop „Dat was voor onze filoeg voldoende Ik moest er al- een maar voor zorgen dat Mar kusse me niet kon verrassen". was het de a fde- oosterzandedie met 8 tegen 3 punten de jeugdafdeling van Clinge versloeg. Zo werd het voor Ronny Verschueren - hij is tevens ook trainer van de jeugd afdeling van Kloosterzande - een dubbel succes. Het senio renduel tussen Kloosterzande door in zijn partij rivaal R Evers met een houtgreep 15 sec. vast te houden. Aantal gewonnen partijen: Axel 5, Kloosterzande 5, Wed- strijdpunten. Axel 29 punten, Kloosterzande 47 punten. Bij de i vooral de partijen -tussen mej. M. Kerck- haert en P. Rombout uit Clinge, P. Wulms van Kloosterzande en mej. B. Baart van Clinge interes sant Mej Kerckhaert won reeds na 15 sec. met een succesvol in gezette heupworpen Wulms had 30 sec. nodig om Baart met een heupworp te verslaan. Uitslagen senioren: A. Strobbe - P Vink 1-0; M. Renz - W de Vries 0-1: E de Kort - P Ook bij de jeugd ling van Klooste en Axel - zonder meer het duel jeugdwedstrijd tussen Clinge en van deze avond - werd een groot Kloosterzande waren succes Het vele aanwezige pu bliek leefde luidruchtig mee, wat de verschillende fraaie duels zeker ten goede kwam. A. Strobbe kwam na vier weken op non-actief te hebben gestaan zeer sterk voor de dag. Met bijna ippon, werd zijn greep door scheidsrechter Staf de Moor be kroond met een wazari. P Vinck van Axel werd hier het „slacht offer" van Het duel tussen F Lambert van Kloosterzande en Ben Schop van Axel werd een vol punt voor eerstgenoemde, zijn vijfde beenworp had succes E Maas van Axel met oranje band maakte zich weer hele maal waar door bruine band T Suy van Kloosterzande geen schijn van kans te geven En dat gebeurde met een houdgreep K. neleman van Axel won het volle punt voor zijn ploeg door T. v. Damme reeds na enkele mi nuten met een been worp met de mat kennis te laten maken. G. Boogaert won het volle de Vries 1-0, J de Koning - Th. v.d Branden 0-1F Lambert - B Schop 1-0; R. Tieleman - Th. Vonck 0-1; Th Suy - E Maas 0-1P v Kerckhovén - R. Schii- lemans 1-0; T. v Damme - K Dieleman 0-1; G. Boogaart - R Evers 1-0; R. Verschueren - R. Markusse 0-0 Uitslagen jeugd: R. Kindt - T Willaert 3-0: E Boot - L. d HaJ- luin 0-7, P Wulms - mej B Baart 10-0; W Steuns-C Rum- beke 3-0; M de Veld - R Bonte 0-10; mej M Kerkhaeri - P Rombout 10-0, M Schriemer - S. Bertram 10-0; H Buwalda - E v.d Broek 10-0; J Ivens - J. Smet 10-0, mej. A Kerckhaert - B Stevens 0-3 en A Roctus tegen A de Keyzer 10-0 punt (Van onze sportmedewerker) HULST - Het topduel in de eerste klasse van de Hulsterse HuZaVo-zaalvoetbalcompetitie tussen Staf de Feber CCP en Ra- pide/De Clipper beiden uit Hulst, is na een gelijkopgaande eerste helft uiteindelijk in een zware 6-1 nederlaag voor Rapi- de/De Clipper geëindigd. In de eerste helft was het een gelijk opgaande strijd, waarbij Rapide door J. Verwey zelfs een 0-1 voorsprong nam. Na de rust was Staf de Feber CCP duidelijk de betere ploeg en door een hat trick van Adrie van Cadsand - hij nam de eerste drie doelpun ten voor zijn rekening - was Ra- pide/De Clipper een geslagen ploeg. Het team van Staf de Fe ber hield het heft in handen, en door P Ardonne, J. Bom en H. Maas werd het 6-1. Het team van Hans Boehlé uit Hulst klom op naar de derde plaats door FC Taalman met lege handen naar huis te sturen Het werd een zwaar bevochten 3-0 zege. In de tweede klasse werd al leen de wedstrijd GT uit Ter neuzen tegen FC van Kerckho- ven uit Kloosterzande gespeeld en dat werd een 3-1 overwin ning voor FC van Kerkhoven. Het nam door F Vervaert ook als eerste een 1-0 voorsprong, maar amper een minuut later was het Van der Peijl die gelijk maakte. FC van Kerekhoven was in dit duel toch wel de beste ploeg en F. Vervaet drukte dat nog tweemaal in een doelpunt uit. Vrijdag 25 oktober worden de volgende wedstrijden gespeeld: 20 00 uur FC van Kerekhoven - FC Het Centrum 20 40 uur BLZ GT1, 21.20 uur FC Eggermont - FC Bleyko, 22 00 uur FC Knip - FC Taalman Stand in de eerste klasse: lStaf de Feber CCP Hul st/ Sluiskil 2 2 0 0 4 pnt. 13-1, 2 FC Bleyko Hulst/Walsoorden 2 1 1 0 3 pnt. 8-4. 3 Hans Boehlé Hulst 2 110 3 pnt. 3-0,4 Egger mont Roest-Bruin Hulst 21012 1-7,5 FC Taalman Hulst 2 0111 pnt. 4-7, 6 Rapide/De Clipper Hulst 2 0 111 pnt. 1-6. 7 FC KNIP Hulst 2 0 0 2 0 pnt. 0-5. 2 Tweede klasse 1 Het Centrum Hulst 2 2 0 0 4 pnt. 9-0, 2 BLZ Hulst 2 110 3 pnt 6-5,3 FC van Kerekhoven Kloosterzande 2 1 0 1 2 pnt. 5-4, 4 Café Lybaert Hulst 2 10 12 pnt. 11-10, 5 BV Den Dullaert Hulst 2 10 12 pnt 3-7, 6 Bouwbedrijf Goossens Kloosterzande 2 0 111 pnt 3-7, 7 GT1 Terneuzen 2 0 0 2 0 pnt. 8-12 BIELEFELD (DPA) - De Ne derlandse amateur-stayer Mar tin Venix is in Bielefeld als vierde geëindigd in een wed strijd over twee manches. Venix won de tweede, voor wereld kampioen Breuer (Wdl), doch kon m het klassement niet hoog meer stijgen, omdat hij in de eer ste manche was uitgevallen we gens motorpech van zijn gang maker De totaaloverwinning was voor Breuer, die in augustus bij het wereldkampioenschap Venix naar de tweede plaats verwees. (Van onze sportmedewerker) HULST - In de OZO- bedrijfsvoetbalcompetitie die gespeeld wordt op de OZO- terreinen in Hulst, vielen er het afgelopen weekend geen verras singen te noteren. Het eerste elf tal van de Trim vereniging Hulst maakte er in zijn competitie wedstrijd tegen FC Niks II uit Hulst een groot schuttersfestijn van, het scoorde niet minder dan tien maal. G. v.d. Lavoir nam de eerste drie doelpunten voor zijn rekening terwijl G. v.d. Kelen er 4-0 van maakte. Voor de rust maakte van de Lavoir nog vier doelpunten. Na de rust deed men het wat kalmer aan, en door R. v.d. Wiel en H. Pluvm werd het 10-0. FC Monekey I uit Klooster zande deed het eveneens erg goed. MOC uit Terneuzen werd met 2-0 geklopt. De Temeuze- naren boden de hele wedstrijd felle tegenstand, en met de rust had FC Monekey door L. de Nijs een krappe 1-0 voorsprong kunnen nemen. Toen na de rust F Bouwman er 2-0 van maakte was de wedstrijd gespeeld FC Niks I uit Hulst, eveneens mede koploper had het bijzonder ge makkelijk Tegenstander FC Stoffels uit Terneuzen kwam niet opdagen waardoor het re glementair een 5-0 overwinning werd Ook FC Het Centrum 1 uit Hulst is zeker nog met kansloos voor de titel Het bleef in de run ning door een 2-0 winst op FC de Pijl uit De Klinge (B) FC de Roeck uit St Jansteen had voor de rust heel wat moeite met FC Monekey II. Het werd een ver- (ADVERTENTIE) 3M Duikertjes, 't Milieuvriendelijke theebuiltje zonder overbodige aanhang. diende 3-0 overwinning FC Lampo uit Hulst doet het heel wat minder Nu werd het tegen FC Het Centrum II uit Hulst een 3-1 nederlaag. Stand: 1 Tnmvereniging Hulst 7 6 0 1 12 pnt (32-5), 2 FC Niks I Hulst 7 6 0 1 12 pnt (23-2), 3 FC Monekey Kloosterzande 7 6 0 1 12 pni (22—5). 4 FC Het Centrum I Hulst 7 5 0 2 10 pnr (31-7). 5 FC Monekey II Kloos terzande 6 4 0 2 8 prit (21-8). 6 FC de Roeck St Jansteen 5 4 0 1 8 pnt (15-7) 7 FC de Pijl De Klinge (B) 7 3 1 3 7 pnt (16-6). 8 FC Het Centrum II Hulst 7 4 0 3 6 pnt (14-16). 9 FC Niks II Hulst 6 2 0 4 4 pnt (12-27), 10 MOC Terneuzen 6 2 0 4 4 pnt (5-28). 11 FC Lampo Hulst 6 1 1 4 3 pnt (5-20). 12 FC Stoffels Terneuzen 6 1 0 5 2 pnt (5-17). 13 Tnmvereniging Hulst U 6 1 0 5 2 pnt (8-22) kans door met 5-4 de eerste pun ten binnen te halen Stand; Zuidwesters 1 5-10. Stormvo gels 1 5-8, Togo 1 4-7, Ondo 1 5-6, Animo 2 5-4, Swift 3 5-3, All Ready 1 4-2, Blauw Wit I 3-0, Volharding 1 4-0 In de tweede klas beschikt Olympia over een uitstekend schot Seolto 2. dat niet eens zoveel minder was on dervond dat aan den lijve Met 7-2 kregen ze geen kans de lijst aanvoerders dwars te zitten. Luctor sloeg een goede slag In de „vierpuntenwedstrijd" tegen Tjoba 3 waren ze stukken beter. Een enorm gebrek in de afwer king liet echter Tjoba in de eer ste helft steeds een voorsprong nemen Na rust was het Luctor dat steeds eerst voorkwam, maar met het grote veldover- wicht had Luctor al lang de wedstrijd moeten beslissen. Tjoba kon echter bij blijven en in een rommelige slotfase waarin op korte tijd vier doel- niten vielen bleef de winst met verdiend in Terneuzen. Stand: Olympia 1 5-9, Top 1 4-7, Atlas 1 5-5, Seolto 2 5-5, Zuid westers 2 2-4, Animo 3 4-4, Luc tor 1 5-4, Tjoba 3 3-0, Noad 1 5-0 In de derde klas A pakte Togo 2 alles uit. Swift 4 werd hiervan het slachtoffer en moest met een 14-0 nederlaag de reis terug aanvaarden Ook Zaam slag 2 werkte zich wat omhoog. Zuidwesters 3 was met 8-2 dui delijk in de minderheid Ondo 2 nestelde zich op de tweede plaats Het ging echter tegen Animo 4 bijzonder moeilijk De Souburgers boden uitstekend tegenstand en daardoor bleef het bij 4-6 voor Ondo 2 Atlas 2 leverde eveneens een goede prestatie. De 3-3 tegen Storm vogels 2 bewijst dat ze in Rit- them op de goede weg zijn. Stand BKC 1 4-8, Ondo 2 6-7, Stormvogels 2 4-5, Atlas 2 5-5, Togo 2 3-4, Zaamslag 2 4-4, Animo 4 4-2, Zuidwesters 3 6-2, Swift 4 4-1. In 3b werd slechts eén wedstrijd gespeeld. Top 2 blijft het goed doen, al hadden ze met het zwakke Swift 5 erg veel moeite. De winst ging met 5-6 mee naar Arnemuiden. Stand Blauw Wit 2 4-7, Zaams lag 1 3-6, Togo 3 5-5, Top 2 5-5, Volharding 2 2-2, Olympia 2 3-1, Seolto 3 3-1, Swift 5 3-1 Bij de junioren blijft het sterk gewij zigde Tjoba het goed doen. Wa ren de verwachtingen niet hoog gespannen. tegen Stormvogels bleek toch weer de kracht van de groen-witten Er was weinig krachtsverschil, maar toch wist Tjoba weer een voorsprong te nemen om die niet meer af te staan Met 4—5 kwam Tjoba weer op gelijke hoogte met Seol to, dat echter een wedstrijd meer heeft gespeeld Stand Tjoba J1 3-6, Seolto J1 4-6, Stormvogels J1 3-4, Animo J1 3-4, Swift J2 3-4, Blauw Wit J1 4-4, Togo J1 5-1, Luctor J1 5-1. KORFBAL ZEELAND le klas A: Animo 2 - Ondo 1 3-5, All Ready 1 - Swift 3 5-4, Stormvogels 1 - Zuidwesters 1 3-5 2e klas A: Luctor 1 - Tjoba 3 6-5, Olympia 1 - Seolto 2 7-2.3e klas A: Animo 4 - Ondo 2 4-6, Atlas 2 - Stormvogels 2 3-3, Togo 2 - Swift 4 14-0, Zaamslag 2 - Zuidwesters 3 8-2 3e klas B: Swift 5 - Top 2 5-6 Junioren IA: Stormvogels 1 - Tjoba J 4-5. Ad- spiranten IA: Swfit Al - Atlas AI 4-3, Ondo Al - All Ready Al 12-3 Adspiranten 2A: Swift A2 Stormvogels Al 1-4, Seolto Al - Togo Al 2-3, Zuidwesters Al - BKC Al 6-0 Adspiranten 2B: Olympia Al - Zaamslag Al 11—0, Zuidwesters A2 - Volhar ding A2. Adspiranten 3A: Zuidwesters A3 - Animo A2 0-13. Swift A4 - Atlas A2 1-4. Adspiranten 3B: Seolto A2 - Blauw Wit A3 5-1 Adspiranten 31: All Ready A3 - SVOWK Al 0-5 Pupillen 2: Stormvogels PI TOP PI 2-1, Swift P2-Ondo PI 0-3 Pupillen 3: Olympia PI - Blauw Wit PI 1-2 Pupillen 8: Swift P3 - Zuidwesters P2 1-1, Ammo P2 Stormvogels P2 1—1. Pupillen 10- Togo P2 Swift P4 1-3 Pupillen 11: Olympia P2 - Blauw Wit P3 0-0 Pupillen 25: Noad PI - Brouwershaven PI 1-1 (Van onze sportmedewerker) DRIEWEGEN - Kees Verbeek van OHGL uit Kivadendamme is zondag in Driewegen op Zuid-Beveland kampioen vierde klas libre geworden van het biljartdistrict Walche ren/De Bevelanden. Verbeek trof zijn grote rivaal Isaak de Jonge van KOT Middelburg zondag in de finale. Verbeek moest zeker dertig caramboles meer maken dan zijn tegenstander om de titel te gijpen Hij deed dit voortreffe lijk (33) en m 32 beurten besliste hij de partij m zijn voordeel. 75-42 De wedstrijdleiding ging daarna aan het rekenen, waaruit bleek dat Verbeek met het ge ringe verschil van 0.008 de titel had gegrepen Verbeek, die uit handen van districtsvoorzitter A Wouterse de bondsmedaille kreeg, gaat het district verte genwoordigen in hel geweste lijke kampioenschap in Eindho ven Voorzitter Van de Guchte van de organiserende vereniging Sios reikte de overige prijzen uit De eindstand luidt 1 Ver beek OHGL Kwadendamme 12 513 270 I 90, 2 I de Jonge KOT Middelburg 12 492 260 I 89.3 D. Oele DOS Ovezande 8 470 304 1 55. 4 B Hoogesteeger VOG Kloetinge 7 492 292 I 68, 5 C. Jeremiasse VIOS Driewegen 6 324 273 1 55, 6 B Rentmeester DOS Ovezande 5 456 266 1 71.7 J Snoek OHGL Kwadendamme 4 448302 1 48.8 K v IerselOKK Kwadendamme 2 402 285 l 41. DE CARBURATOREN BRIEK Encarwi in Dei al eind dit jaar gesl worden. De directie heeft aan het personeel mee dceld. Bij Encarwi wer ruim 70 man. Het bed maakt deel uit van het Z\ serse concern Maiana I ding- Dit jaar zal het bed mede ten gevolge van minder gunstige ontwik ling in de auto-industrie, verlies leiden van ci 125.000 gulden. INTERNATIONAL BU NESS MACHINES (IB! onderzoekt op het ogent I het beridhJt van het Pers I reaiu voor het Midden-Oos" in Cairo dat een groep A bische landen de aande IBM wil opkopein, zo he AMSTERDAM (ANP) 1 ontwikkelingslanden mocte zelf eigenaar worden van d produktie-industrieën Wnne hun grenzen. Minister drs. J. Pronk vai ontwikkelingssamenwerking zei dit gistermorgen in Am sterdam aan het begin van ee vierdaagse bijeenkomst, waa vertegenwoordigers van ont wikkelingslanden in contac komen met ondernemers ui Industrielanden over industri ele projecten op het gebied vai de voedselverwerking. Dii projecten het zijn er 78 - zijn opgesteld door de ontwik kèlingslanden. De organisator, van de bijeenkomst, dt Organisatie voor industrie! NEW YORK (AP) Ro bert S. MeNamara, president van de Wereldbank wil niets weten van het betoog van de grote afnemers van de olie- exjiorterende landen, dat de hoofdoorzaak van de huidige internationale inflatoire spiraal de verviervouding van de ru we olieprijzen i$. De itiffliaitóe, zo verklaa rde MeNamara voor de economi- MAAI le koloin slotkoersen vor e ex Actieve aandelen Bandel en Industrie AKZO 29 41,30 40,40 ABN r 100 214,00 210,00 AmRo 20 56,30 55,10 A dam Rob 750 190,00 Dell-Mlj f 75 83,00 82,50 Dordtsche t 20 81,50 83,60 Dordtsche Pr 83,00 Helneken f 25 118,00 117,00 Helneken B f. 25 114,00 113,40 H.A.L. Hold 1100 76,50 72,00 Hoogov. t 20 59,00 56,00 HI A-Mijen 57.50 57,10 KNSM cert f 100 119,50 118,50 KLM f 100 45,00 42,70 Kon. Olie f 20 66,30 64,60 Nat.Ned. t 10 48,80 49,00 Ommeren Cert 263,00 254,50 Philips f 10 21,90 21,20 Robeco t 50 140,00 139,00 Rollneo t 50 93,50 93,00 Scbeepv C f 50 108,00 102,80 Unilever f 20 74,50 73,00 Actieve obligaties staatsleningen 70-78 9-94 10.50 Ned. 74 8.00 ld 69 8.00 id 70-95 8.00 id 71-96 8.00 ld 701 8.00 id 7011 8.00 id 70III 8.00 ld 69-76 8.00 1 70-77 7.75 id 71-96 7.75 id 73-98 7.75 id 7.50 ld f 7.50 ld 71-96 7.50 id 72-97 7.50 id 71-81 7.20 id 72-97 7.00 id 661-91 7.00 id 6611 7.00 id 69-94 6.50 id 681-93 6.50 ld 6811 6.50 id 68III 6.50 Id 68IV 6.25 id 66-91 6.25 id 67-92 6.00 id 67-92 5.75 ld 651-90 5.75 Id 6511 5.25 id 641-89 5.25 Id 6411 5.00 id 64-94 4.50 Jd. 58-83 4.50 id 59-89 4.50 ld 601-85 4.50 id 6011 4.50 Id 63-93 4.25 Id 59-84 4.25 Id 60-90 4.25 Id 61-91 4.25 id 631 4-25 Id 6311 4.00 id 61-86 4.00 id 62-92 3.75 Id 53-93 3.50 Id st. 47 3.511 id 51-76 3.50 id 53-83 3.50 id 56-86 3.2a id IK-98 3.25 Id 50-90 1-25 la 54-94 3-25 Id 55-95 100,80 84.30 84,30 84,00 97,40 87,90 87,30 99,10 97,80 81,90 80,70 96,00 81,70 80,50 79.80 90,30 77,60 82,00 81,30 78,60 76,60 76,30 75,90 75,50 80,30 75,50 74,70 78,10 79,00 76,60 76,10 71,70 83,90 75.60 81,60 72.00 70,00 81,20 71,40 70,60 68,60 07,80 77,00 68,20 67,30 62.90 95,20 83.50 78,10 58,80 65,50 65,40 65,80 100,80 84,40 84,40 84,00 92,40 87,90 87,20 99,10 98,00 81,90 80,70 95,90 81,80 80,60 79,90 90,50 77,70 82,00 81,30 78,80 76,70 76,30 75,90 75,60 80,30 75,50 74,70 78,10 79,00 76,40 76,10 71,80 83,70 75,60 81,60 72,00 70,00 81,40 71,40 70,60 68,50 67,80 77,00 68,20 67.60 62.90 95,30 83,20 78,30 59,00 65,80 66,00 65,30

de Stem | 1974 | | pagina 14