>ssen nd titel basis aken id Moyenne iets lager Tiest Brosens mist nationale titel Barcelona zoekt de rust op Herenploeg derde in landentoernooi 43-8 ierde plaats or Paridaen Winst Newcombe mMPETITIE VOOR BILMTTOP Sittardia haalt stevig uit P1 Titel voor Slot en Nieuwenhuis ZEGE VAN MERCKX Zin inTwin. Nederlagen volleybal- Lid van IOC verdwenen theeconoom oegen lfi w>k niet zo bijzonöer et beg'in. Dat kwam mfc. :n wel door de zwal&( nstand van Kees Dielemsn t na 26 beurten bad (Joog. zich al een flink stuk werkt: 3—9. Dielernan k zo vast als een huis fc n en zou in totaal sleatts punten verzamelen in fo. artij. Gooseen begon na tfe igste beurt op dreef te ko en wist de partij in veer. aeurten winnend af te siuj. Eindstand 415. Goo®^, eld todh nog het behoort), partijmoyenne over van e eindstand van hiet kam. nsohap derde klasse drié- ien klein biljart district uwsëh-Vlaanderen was ah t: 1. Nico Goossen VJBC >sterzande 7 12 103 29ti j 3. 2 Wim van Ham Pijp 1 7 10 94 342 0,2?74 4, J 0 Neve "WBC Kloosterzen- 1 9 91 287 0,317 5; 4 Re® eman DOS Hoek 7 8 fc 0,250 4, 5 Eddy Verduraie 3 Kloosterzande 7 7 92 375 5 4, 6 Sam AaidriesSpn Terneuzen 7 6 83 1 3, 7 Jan Stoïk Ij8c mslag 7 4 76 294 0,2&8 5, g Versrtraeten FOP Axel 309 0.213 3. (Van onze soortmedewerker) ARDENBURG Zaterdag ie Zeeuw Guido Paridaen Oeselgem vierde geworden ;en cross over 23 kilometer r amateurs. Van de 42 ver- Inkers was Erik Desruelles I snelste in een uur en acht uiten. Als tweede arriveer- Erik de Bruijne op ruim minuut gevolgd door Nor- t den Deckere. aridaen die .geruime tijd Desruelles aan de leiding gelegen had een achter- id op de winnaar van twee ïuten. Zondaig reed Paridaen k in Kortemark in een ss voor prpfs en amateurs, wend gewonnen door de ds beter in vorm komende c de Vlaeminck. Deze reed ir en 11 minuten over de 25 ■meter. Daarachter volgden amateurs Desruelles en rland, terwijl Paridaen die ;e tijd in vierde positie 1 in de slotfase achteruit d geslagen door een lekke d en toen genoegen moest ien met een zesde plaats. gdiwerk voor zijn rekening ■omen. Het bestaiur van de i.B. bleef toch een beroep n op de aangesloten vere- inigen om zoveel mogelijk dewerking te verlenen aan bevorderen van het jeugu- aken. (et nieuwe structuurplan gdschaken is uitgewerkt >r het bestuurslid de heer it Roeters. Bij de behanoe- van de ontwerpbegroting 5 werd besloten dat voor- n de begroting en de fura®" ele verslagen gelijk zulle" en met het kalenderjaar ze- het verenigingsjaar 1-mj- 4 met vier maanden wor® lengd. 3e ingediende ontwerpbe- pting voor 1975 wees ee" ielig saldo aan varJ.-vo 0,maar na wat zakelijk cussies werd dit tekort te- gebraoht tot 53°- rd door de vereniging"" ivaardbaar geacht mede band met de nog te ve chten siuibsidie van de Pt®" ciale Staten van Zeelana Zeeuwse Sportraad heet rvoor een nieuwe .rsSel1". irgesteld. De penningmee°" de heer M. Brouwer akte bekend dat de af gen contributie aan SB waarschijnlijk v0 r zal worden verboog llicht wordt het dan np° :elijk dat de Zeeuwse Bom 1 juli de contributie v jioren stelt op 2,25 P and (was 2,-)- Je^d h tot 20 jaar blijven zoaP irheen 75 cent per maa alen. n verband met het rk in de begroting za' iodiek „Zeeland Schaaf arschijnlijk maar vier k - jaar gaan verschijnen. ■lande activiteiten van 1.B. blijven normaal do m. ondanks het gerl"°! isidiebeleid van de ov d. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM/DEN HAAG -Geheel volgens het inmiddels bekende strijdplan van Rinus Michels zocht CF Barcelona zondagavond na aankomst op het Rotterdamse vliegveld Zestienhoven de rust op. Het aanvankelijk geplande ver blijf van Feyenoords tegen stander in de tweede ronde van het Europese bekertoernooi voor landskampioenen in het luxueuze Rotterdamse hotel Hilton werd geruild voor het niet minder duur ogende Bel Air in Den Haag. Op Zestien hoven wilden vooral Johan Cruyff en Johan Neeskens, die zaterdag in de Spaanse compe titie weer een hele wedstrijd speelden, de televisiebeelden van Ajax-Roda JC zien. Voor die van de Graafschap- Feyenoord was geen tijd meer. Michels dirigeerde zijn ploeg met een rustig doch dwingend Vamos naar de gereedstaande bussen. Voorpraten was geen tijd. Slechts een enkele hand tekening aan een van de weinig belangstellenden kon eraf. Michels wilde zijn spelers zo snel mogelijk verwijderd hebben van het strijdtoneel en terwijl de twee bussen met be stuursleden en andere officials richting Rotterdam kozen draaide de bus met de spelers richting Den Haag. Eenmaal daar aangekomen bleek de bereidwilligheid tot praten ruimschoots aanwezig. Michels, uitgebreid over voor bije wedstrijden, kortaf over de te wachten ontmoeting wilde niets loslaten over de vervanging van de voor drie EC-duels geschorste Marcial. Over de meest voor de hand liggende vervanging, de plaatsvervanger, de twintigja rige Migueli durfde hij, omdat hij hem nog niet goed genoeg kent, geen oordeel te geven. „Op het moment dat wij hem kochten, moest hij voor twee jaar in dienst. Wij hoopten dat dat in de buurt van Barcelona zou zijn, maar neen. Hij moest nota bene naar Afrika. Hij speelt nog kort, ongeveer twee weken, bij ons en over zijn ca paciteiten kan ik nog geen af gerond oordeel uitspreken, laat staan of hij dinsdag Mar cial vervapgt," aldus het pro bleem omzeilende Michels. Neeskens die zaterdag in de eerste helft een flinke oplazer tegen zijn been kreeg (Michels) zal er volgens de ex- Nederlandse bondscoach weer volledig tegenaan kunnen. „Hij heeft die test goed door staan en ik mag zeggen dat het ergste nu voorbij is. Inder daad, het ergste. Daaruit kan worden geconcludeerd dat hij nog niet helemaal honderd procent is, maar dat kleine beetje betekent nauwelijks iets voor hem". Terugblikkend over de qua resultaat tegenvallende 0-0 bij Hercules Alicante zei Michels: „Als je alleen naar de uitslag kijkt, is het inderdaad een tegenvaller. Uitgaande van de wedstrijd kun je zeggen dat het de juiste uitslag is. De tegenpartij speelde kundig op de man, gaf geen centimeter ruimte. Het was derhalve ook vaak een pittig, hard duel. In zo'n wedstrijd gaat het om het maken van een doelpunt. Maak je dat, dan heb je geen moeilijkheden, ook niet tegen een felle, verdedigende oppo sant. Gebeurde dat niet, zoals zaterdag, dan kom je niet uit de omstrengeling". Daar Cruyff in die wedstrijd niet uitgroeide tot een bijna gewoonlijke uitblinker, bleek de aanval van Barcelona niet in.staat te doelpunten. Toch is het juist de voorste linie van de Spanjaarden die het gevaar vormt. De verdediging is be paald niet het sterkste deel van de ploeg. Een eventuele verge lijking op dat punt met Feye- noord wijst Michels van de hand. „Met die kwalificatie moet je voorzichtig zijn. Je kunt pas over een verdediging oordelen als die onder druk staat Daarvoor is Feyenoord te sterk. De ploeg valt veel aan en daardoor krijgt de verdedi ging, die geen of althans weinig steun krijgt van het aanvallend ingestelde mid denveld, het moeilijk. Van Ajax werd ook vaak gezegd dat het verdedigen zwak was. Vele uitwedstrijden in de Eu ropese bekertoernooien heb ben dat weerlegd. Denk maar aan Celtic, Benfica en zo. Ik zou dus niet durven zeggen dat Feyenoord een zwakke verde diging heeft. Wij ook niet trouwens". Johan Cruyff, de man die het succes van Michels en Barce lona voor zo'n groot deel be paalt, maakte een vermoeide en licht verkouden indruk. Liet zich dan ook in de zachte stoelen wegzakken en zei enigszins olijk: „Hoe je het ook bekijkt, Nederland wint". En daarmee verklaarde hij, wel licht zonder er zelf erg in te hebben, de aantrekkelijkheid van het komende duel. Want niet alleen de Spaanse kampi oen als tegenstander van Fe yenoord is interessant, het Ne derlandse Barcelona met en kele oud-Ajacieden tegen de Rotterdammers geeft het duel zo'n pikant trekje. (Van onze sportredactie) BERGEYK - „Ik ben al lang gelukkig. Dit is toch een mooi resultaat Ik kan meedoen aan het Europees kampioenschap ir Rotterdam, en eerlijk gezegd had ik daar een beetje op gehoopt", ze; Tiest Brosens, de kleine Bredanaar, die net als in de vorig» editie van het Nederlands kampioenschap ere klasse driebanden op d tweede plaats strandde. Brosens was nu echter dichter br de titel dan ooit. Hij finishte met een gelijk aantal matchpunten als kampioen Rini van Bracht, maar zijn algemeen gemiddelde was "iets" lager: slechts 0.0017 om precieu te zijn. In de finale bleef Brosens weliswaar baas over Van Bracht, maar de kloof tussen het duo was niet groot genoeg - het werd een 60-57 overwinning in 62 beurten - om Van Bracht op basis van moyenne voorbij te flitsen. Van Bracht kon zijn geluk niet op. De Waalwijker, in 1971 en 1972 al eerder kampioen van Nederland, en altijd getipt als de "man van de toekomst" op drie- bandengebied had twee jaar achtereen lijdzaam moeten toe zien hoe hij door de ouwe garde in de figuur van routinier Jan Doggen was afgetroefd. Van Bracht pleegde nogal eens graag een grote mond op te zetten over zijn kansen en te benadrukken dat hij de beste was. Maar de desillusies in de afgelopen na tionale kampioenschappen was de 27-jarige Waalwijker, die zijn geld verdient in de biljart- handel, een stuk voorzichtiger geworden. „Ik zeg niks meer. Ik wil eerst winnen, maar vooraf zal ik me rustig houden. Ik ben nu genoeg teleurgesteld om hoopvolle prognoses te maken. Eerst zien en dan geloven". Het duurde lang in die finale voordat Van Bracht kon gelo ven. Normaal gesproken had Van Bracht natuurlijk de beste papieren -Hij mocht de partij tegen Brosens nog verliezen ook, maar hij moest wel opletten dat hij de schade beperkt wist te houden. Met meer dan tien ca ramboles verschil mocht hij niet aan zijn broek krijgen, want dan zou Brosens hem qua moyenne hebben voorbijgestreefd. Bro sens gaf zichzelf voor dit duel weinig kans. Brosens: „Ik was al tevreden met die tweede plaats. Ik had wel een kleine kans, maar ie weet voor jezelf dat die zö klein is...". Toch joeg Brosens Van Bracht de biljartstuipen op het lijf toen hij in twaalf beurten via een serie van 4 en een paar reeksen van 3 wegliep van zijn tegenstander: 17-4. Brosens stond in kampioenspositie. De echtgenote van Rini van Bracht kon het lijden van de Waalwij ker niet langer aanzien en ver liet de mudvolle biljartzaal van "De Gouden Leeuw" om een rustiger omgeving te zoeken. Ze durfde pas weer terugkomen toen Van Bracht zich in een later stadium via keurig verdedigend spel wist terug te vechten. Van Bracht verloor weliswaar - een fraaie prestatie van Brosens, die dichter dan ooit in zijn ereklasse-loopbaan bij de na- WENEN (SÏD) - Louis Gui- 'andou n'Diaye van de Ivoor kust, die sinds 1969 lid is van het Internationaal Olympisch Co- "uté, is onvindbaar. N'Diaye was gezant van zijn land in Ethiopië. Sinds de ongeregeld heden in Addis Abeba heeft hij "'els meer van zich laten horen. ™le nasporingen van IOC presi dent Lord Killanin in Abidjan, oe hoofdstad van de Ivoorkust en in Addis Abeba, zijn vruchte- ™os gebleken. Het in Wenen aangekomen IOC-lid van Ethio- P'ë Ydnekatschu Tessema heelde zaterdag mee, dat ook ®jn naspeuringen zonder resul taat zijn gebleven. (ADVERTENTIE) 3M Duikertjes. 40 voor 1.30 Da's 374 cent per pot overheerlijke thee. HOCKEY - Het Aziatische hockeyelftal heeft in Jullundur een wedstrijd tegen een bonds- elftal van India met 1-0 gewon nen. Het doelpunt kwam in de tweede helft tot stand door toe doen van Surjit Singh. ME XI COST AD (ANP) L Het Nederlandse volleybalteam heeft bij de heren ook de tweede wedstrijd voor de halve finales van het toernooi om het wereld kampioenschap verloren. In To- luca was Roemenië veel te sterk: 3-0 (15-7 15-6 15-10). Vrijdaga vond had Nederland reeds van Japan verloren. Ook de dames leden in de ver- liezersgroep verlies. Bulgarije zegevierde met 3-0 na setstan den van 15-6 15-11 15-13. tionale titel was - maar zijn ge middelde was net een tikkeltje te hoog voor Brosens. Op de derde plaats eindigde verrassend debutant in dit ge zelschap Christ van der Smis sen, de Willebrordcr die akelig langzaam speelt en daardoor zijn "vlottere" tegenstanders uit balans weet te halen. Van der Smissens moyenne was niet om over te juichen - slechts 0.850 - maar matchpunten haalde hij genoeg binnen: acht. Tiest Bro sens leed zijn enige nederlaag uitgerekend tegen Van der Smissen, die als excuus voor zijn wat teleurstellende moyenne aanvoerde dat hij "genekt" wordt door de militaire dienst. Van der Smissen: „Ik ben net een paar weken in militaire dienst en tijd om te trainen krijg ik niet. Ik moet normaal veel be ter kunnen spelen, maar dat hoop ik volgend jaar te kunnen bewijzen als ik dat lekkere pakje uit kan trekken". Laatste slachtoffer van Van der Smissen werd Jan Doggen, de ex-kampioen die op een voor hem zeer ongebruikelijke zesde plaats eindigde. Doggen: „Ik was er niet dit toernooi. Een paar ongelukkige nederlagen, teveel beurten, ik weet het ook niet. Volgende keer beter". Dog gen zal zich volgend jaar wel via de voorwedstrijden moeten waarmaken, want slechts de eerste vier van dit kampioen schap hebben vrijstelling van dit verplichte nummer. Tot die gelukkigen behoort ook Henny ae Ruyter, de clubgenoot van ti telhouder Van Bracht. De Ruy ter finishte met een gelijk aantal matchpunten als Joop de Wilde, maar zijn algemene gemiddelde was juist wat beter. In Bergeyk viel er een man uit de ereklasse-boot, foals dat al eens eerder gebeurde: Herman Po- peijus, de vertegenwoordiger uit Etten-Leur, die zich magnifiek door de voorwedstrijden heen- worstelde liep nu tegen een de gradatie op. Hij bleef dik onder de grens van 0.800 (0.766) en dat betekent opnieuw dat Popeijus het een trapje lager moet zoe ken. Onder de indruk was hij er niet van. Popeijus: „Ik heb een voordeel dat ik geen kampioen geworden ben. Dan had ik via de Europese kampioenschappen een kans gemaakt om uitgezon den te worden naar het wereld kampioenschap driebanden. De beste drie Europeanen van de ti telstrijd 6tte in december in Rot terdam wordt gehouden gaan daar heen. Dat Kampioenschap wordt in La Paz gehouden. Man, dat is 24 dagen vliegen vanaf Etten-Leur Ik moet er niet aan denken...". Teegelaar, de achtste man in het gezelschap bleef met wel ereklasser. Hij had tegen De Wilde in zij laatste partij echter geen carambole minder moeten scoren, want dan had hij Po peijus gezelschap kunnen hou den. De einduitslag is: 1. Van Bracht 12 13 1,039; 2. Brosens 12 8 1,022; 3. Van der Smissen 8 8 0,850; 4. De Ruyter 6 6 0,978; 5. De Wilde 6 9 0,969; 6. Doggen 4 7 0,905; 7. Teegelaar 4 6 0,801; 8. Popeijus 4 7 0,766. TON KOOMEN Tiest Brosens: nationale kampioenschap net gemist. DEN HAAG (ANP) - Een gelukkig initiatief: het ze-' venlandentafeltennistoernoa in de Haagse sporthal Over- boseh. Vijf merendeels zware wedstrijden in twee dagen, het was de spelers en speel sters van de Nederlandse teams aan te zien. Trouwens, ook de meeste andere West- europese ploegen. Zo'n zwaar programma wordt meestal alleen maar afge werkt in de Oostbloklanden, die dan ook plegen te domi neren. „Een pracht gelegen heid om ervaring op te doen. Spannende partijen, die vooral in mentaal opzicht uithoudingsvermogen verei sen", aldus bondscoach Du- san Tigerman. Aangezien echter het publiek bij deze „kleine internationale kam pioenschappen" (de „grote" gaan wegens geldgebrek niet door) slechts in geringe aan tallen opkwam, zal het wel weer heel wat jaren duren, eer het initatief zal worden herhaald. Tegen die tijd is alle opgedane ervaring al lang weer weggeëbt. Het zevenlandentoernooi vormde de bevestiging van een groot aantal zaken. Engeland - op terugreis uit Tsjechoslowa- kije en als enige van de grote landen op volle sterkte - won op beide fronten. Jill Hammersley, de nummer vier van de Europese ranglijst, bleef evenals haar landgenote Linda Howard on geslagen. Bij de heren was niet veteraan Denis Neale de uit blinker, maar zijn heel wat min der bekende landgenoot Des- mond Douglas, die met speels gemak al zijn partijen won. Op het nationale vlak waren de A-teams iets sterker dan de B-teams. Het trio Nico van Slobbe, Bert van der Helm en Herman Hopman eindigde op de derde plaats achter Engeland en Joegoslavië. In de poule-wedstrijden werd met 5-3 gevyonnen van West- Duitsland en het afsluitende prestige-duel tegen Oostenrijk leverde zelfs een 5-1 zege op In dividueel maakte achtkamp- winnaar Nico van Slobbe veruit de sterkste indruk. Hij won ne gen van zijn elf partijen en ver loor alleen van de Europese jeugdkampioen Savnik en Des- mond Douglas. Bert van der Helm was wisselvallig. Hij scoorde 5 uit 11 en de teveel for cerende Herman Hopman, 4 uit 9. Bert Schoofs en Karei Deken waren matig op dreef m het B-team. Ditteam-voordezege- lelgenheid onder leiding van Ton Hoefnagel - begon pas te SYDNEY (ANP) - De Aus traliër John Newcombe heeft zaterdag de herenenkelspel- finale van het internationale toernooi om de indoorkam pioenschappen van Australië in Sydney gewonnen. Hij versloeg de Amerikaan Cliff Richey met 6-4, 6—3 en 6-4. Newcombe mocht hierdoor een winstsom van 10.000 dol lar incasseren, voor Richey bleef er eén cheque over van 6000 do'iar. De Amerikaan maakte zich op een gegeven moment bijzonder boos op eer lijnrechter, die voet- fout had geconstateerd. „U zorgt dat die man verdwijnt of ik ga niet verder", dreigde Richey tegen scheidsrechter Qliff Sproule. Nadat Newcombe ech ter had geroepen: „Schiet op I Cliff", ik begin het hier koud te krijgen", gmg de partij weer verder, met de gewraakte lijn rechter, een bekende tennisle- raar uit Sydney. De Australische Evonne Gool- agong heeft zaterdag- tamelijk verrassend de damesenkelspel- finale var het internationale tennistoernooi in Los Angeles gewonnen. Zij versloeg de als eerste geplaatste Amerikaanse Chris Evert met 6-3 6-4 en won daarmee maar liefst 32.000 dol lar. Eerder had Evonne Gool- agong in de halve finales de als tweede geplaatste Amerikaanse Billie Jean King bedwongen „Het was me nog nooit gelukt achtereenvolgens van die twee speelsters te winnen", zei een ge lukkige Evonne Goolagong na afloop. Betty Stoeve verloor met Francoise Durr (Fra) de dubbel spelfinale van Kmg en Rose mary Casals: 1-6 7-6 5-7. (Van onze sportredactie) BERGEYK - In navolging van West-Duitsland, waar al enkele jaren met groot succes een „Bundcsliga" voor clubteams draait, heeft ook de Koninklijke Nederlandse Biljart Bond beslo ten een competitie voor de bil- jarttop in te stellen. Met ingang van januari 1975 zullen de Ne derlandse topspelers in het li- bre, het anker-kader en het bandstoten in districtsploegen van drie man voorlopig strijden om een officieus Nederlands kampioenschap voor ploegen. De wedstrijden, die vooral zijn ingesteld, om de wat jongere spelers meer „startgelegenheid" draaien, toen de falende René Hijne was vervangen door Anne Vlieg. Deze 18-jarige gymna siast uit het Noord-Groningse Middelstum, die wegens de afge legen ligging van zijn woon plaats maar een keer in de veer tien dagen op de centrale trai ning verschijnt, loopt veel te ver van de tafel, harrewart met zijn backhand, maar bleek bij zijn eerste internationale optreden een onverwoestbare moraal te bezitten. Hij versloeg de gerou tineerde Belg Van der Walle en was tegen Duitsland zelfs top scorer van zijn team met twee overwinningen. Bij de dames deden over het geheel genomen de verdedig sters van het B-team (Marian Wagemakers en Nora Bakker) het beter dan de aanvalsters (Sonja Heltzel en Marian van der Vliet) van het A-team. Al leen door een betere poule indeling kwam het A-team uit eindelijk op de vierde plaats te recht en het B-team op de vijfde. Nora Bakker bracht de beste overwinning op haar naam: 21-18 15-21 21-18, tegen de Joegoslavische Sonja Versto- vsek. Het A-team dat in de poule wedstrijden geluk had dat de 1-3 nederlaag tegen België zon der gevolgen bleef (de Belgische meisjes verloren op hun beurt van Luxemburg), revancheer den zich enigszins in hun laatste optreden. Ze verloren uiteinde lijk met 2-3 van West- Duitsland, nadat Marian van der Vliet in de beslissende partij tegen Ebdrle twee matchpunten onbenut had gelaten. Aan deze ontmoeting was een donder- speech van coach Frans Schoofs aan het adres van Sonja Heltzel voorafgegaan. Schoofs: „Dit meisje beeft genoeg talent, maar als de tegenstandster iets doet dat niet in haar slagenpro gramma past, raakt ze uit con centratie. Vechten moet ze leren. Sommigen denken nog steeds dat er een stijlprijs te verdienen valt. Het enige wat er op aan komt is de handdruk na afloop en een stem die tegen je zegt: gefeliciteerd". (Van onze wielermedewerker) ROTTERDAM - Ger Slot en Peter Nieuwenhuis hebben gis teren in het Rotterdamse sport paleis Ahoy' het Nederlands kampioenschap koppelkoers voor amateurwielrenners ge wonnen. Klaas Koetje en Martin Rietveld eindigden als tweede, voor Barend Huveneers en Ron Smit, die een ronde achterstand hadden. Martin Venix en Rob Zuijdweg bezetten de vierde plaats. Er werd gisteren in Rotterdam ook een begin gemaakt met het kampioenschap voor amateurs achter Javanti's. Ron Smit won de eerste serie, terwijl Vester Aarts via een vijfde plaats door drong tot de halve finales. Mar tin Venix schreef de tweede serie op zijn naam, terwijl Gaby Min- neboo de derde won. Wim de Wilde eindigde daarin als vijfde en reikte via die plaats eveneens naar de halve finales. Minneboo zegevierde ook in een rit in lijn. Goeijers uit Ulvenhout werd daarin vijfde. De afvalkoers eindigde in een zege voor Ruud de Vries, die Theo Venix in de sprint versloeg. Bij de junioren bezette Peter Valentijn de vierde plaats in het omnium. BARCELONA (AFP) - We reldkampioen Eddy Merckx heeft gisteren voor de vijfde keer in zijn loopbaan de tijdrit op de Montjuich bij Barcelona ge wonnen. De Belg zegevierde zo wel in de rit bergopwaarts als in de race met gezamenlijke start. Het totaalklassement is: 1. Merckx (Bel) 40 minuten en 50 seconden, 2. Martos (Spa) 42.18, 3. Lopez Carril (Spa) 42.42, 4. Huysmans (Bel) 42.56, 5. Ocana (Spa) z.t. SITTARD (ANP) - Zaalhand; balkampioen bij de heren Sit tardia heeft zich zaterdag ge plaatst voor de tweede ronde van het Europa Cup toernooi voor landskampioenen. In eigen huis won Sittardia met 43-8 van Brendwood 72. Bij de rust was de stand 18-3. Vorige week won Sittardia in Engeland ook reeds met 38-10, zodat de Limburgse ploeg zich overduidelijk heeft gekwalificeerd voor het verdere Europa Cup avontuur. In de uitverkochte hal van Sit- tard speelde Sittardia een over tuigende wedstrijd, die na rust een kat-en-muis karakter kreeg, omdat de Britse kampioen toen naast de technische tekortko mingen ook gespeend bleek van enige conditie. De treffers wer den gemaakt door: Sittardia: Jo Helwegen 10, Ton Reinders 8, Piet Kivit 8, Rene Kivit 4, Gaby Rietbroek 4, Hans Plettenburg 3, Bart Soest 2, Willem Hofman 3, Jo Hank- man 1. Brendwood 72: John Comptqn 2, Larry Beard 2, Jong Bahrke 1, Paul Rolls 1, Antony Davis 1, Gary Mellish 1. SCHAKEN - De vijftiende schaakpartij voor de tweekamp tussen de Russen Anatoli Kar pov en Viktor Kortsjnoi, die vandaag zou worden gehouden,' is uitgesteld wegens ziekte van Karpov. (ADVERTENTIE) te bieden, zullen waarschijnlijk eens in de veertien dagen op de zaterdagen worden gespeeld. Er zijn reeds ploegen aange meld uit Amsterdam, Enschede, Hattem, Haarlem, Rotterdam, het noorden (Friesland en Gro ningen) en Noord-Holland be noorden het IJ Mogelijk zal ook rond Jean Bessems een ploeg worden geformeerd door Maas tricht. In eerste aanleg zullen de on kosten bij de vaak verre reizen door de spelers zelf worden ge dragen. De KNBB zoekt echter wel naar mogelijkheden om in de toekomst deze competitie ook financieel een goede basis te ge- Je wacht niet langer. Je hebt zin in Twin, 'n Pittig halfzwaar sjekkie uit 't groene pakje. ff rp

de Stem | 1974 | | pagina 11