Nico Goossen overtuigend naar de titel Bredere basis jeugdschaken in Zeeland Nieuw record op 100 meter vrije slag Hans van der Guchte sterkste DALLINGA DEGRADEERT NAAR DE TWEEDE KLAS KLOETINGE GELIJK TEGEN AZVV-TEAM Vierde plaats voor Paridaei Opnieuw verlies voor GDC sport VIERDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 21 OKTDBER 1974 (Van oom» soortmedewerker* AXEL Nioo Goossen is de kersverse kampioen van het district Zeeuwsch-Vlaanderen derde klas driebanden klem biljart van de koninklijke Ne derlandse Biljartbond dat ge houden werd in café De la Paix te Axel. Nico Goossen was reeds na enkele van de te spelen partijen gebombardeerd tot de grote favoriet voor de eindzege want deze biljarter stond wel zo overtuigend en bijzonder geconcentreerd te spelen dat iedereen die hem bezig mg zonder meer de con clusie moest trekken dat Nico Goossen de beste panieren had. Nico Goossen gin® echter niet al te zwaar gebukt onder de last van deze favorietenrol. Ondanks dat moest hij afgelo pen zaterdag een nederlaag in casseren tegen de op dat mo ment goed draaiende Wim van Ham. Dit was zijn grootste opponent van de organiserende vereniging POP. Maar deze Wim van Ham maakte afgelo pen weekeind zijn tweede fout. Deze fout op zich was - niet zo er® maar ook het ge middelde van Wim van Ham daalde bijzonder sterk. Hier door waren zijn kansen al tot een minimum gedaald toen de finalepartij tussen Kees Diele- man van de biljartvereniging DOS uit Hoek en Nico Goos sen van WBC uit Kloosterzan- <ie van start ging. Ook Kees Dieleman. de rechtstreekse concurrent van Nico Goossen in deze finale bad nog (al was het wel bijzonder klein) een kansje op de eindzege want qua matchpunten kon laatstge noemde als hij van Goossen won gelijk komen, maar aua gemiddelde was het een aan zienlijk moeilijkere zaak. Maar zover was het allemaal nog niet. Nico Goossen was beslist niet van plan om deze finalepartij als cadeautje weg te geven. Uitermate geconcen treerd en bijzonder ontspan nen stond Nico Goossen te spelen. Misschien kwam deze laconieke houding van Goos sen wel door het feit dat hem praktisch niets meer kon ge beuren. Kees Dieleman. zijn tegenstander, speelde aanzien lijk meer gespannen. Hij had daar wel een goed argument voor. „Kijk, bij winst zat er nog een tweede plaats in voor mij, maar bij verlies bleef er niets meer over dan een vier de plaats. Zoals ook wel ge bleken is moet ik daar nu genoegen mee nemen. Ik was te nerveus, zei hij na afloop. Ondanks dat Nico Goossen zo gemakkelijk speelde, speelde hij ook niet zo bijzonder ju in het begin» Dat kwamjl schien wel door de zwa tegenstand van Kees DieW want na 26 beurten bad sen zich al een flink n losgewerkt: 39. T:-' bleek zo vast als een zitten en zou in totaal sltój vier punten verzamelen i® ze partij. Gooseen begon mi dertigste beurt op dreef te men en wist de partij in tig beurten winnend af te ten. Eindstand 415. behield todh nog het bebóötk ke partijmoyenne over 0.375. De eindstand van het pioenschap derde klasse dtft banden klein biljart dia™ Zeeuwsdh-Vlaanderen was ij volgt: 1. Nico Goossen Tfj Kloosfenzande 7 12 103 j 0,385 3. 2 Wim van Ham ïf Axel 7 10 94 342 0,274 41 Hheo Neve WBC Kloosteta» de 7 9 91 287 0,317 5: 4 R* Dieleman DOS Hoek T J t 371 0,250 4, 5 Eddy Verdun* WBC Kloosterzande 7 7 92 Jij 0,245 4, 6 Sam Amtrie® BZN Terneuzen 7 6 83 3e 0,241 3, 7 Jan Stolfc Jjf Zaamslag 7 4 76 294 0,266 5, Rini Verstraeten POP AV 0 66 309 0.213 3. (Van onze soortmede werker) AARDENBURG Zaterdq is de Zeeuw Guide Parite: in Oeselgem vierde gewonki in een cross over 23 kilomtto voor amateurs. Van de 42 w. trekkers was Erik Desruelta de snelste in een uur en «tl minuten. Als tweede anke* de Erik de Bruijne op nit een minuut gevolgd door Roe bert den Deckere. Paridaen die geruime ij met Desruelles aan de leidij had gelegen had een stand op de winnaar van t minuten. Zondag reed Paridaa sterk in Kortemark h a cross voor prpfs en aimata, die werd ge wonnen door ie steeds beter in vorm kommie Erik de Vlaeminck. Deze wi 1 uur en 11 minuten overdeli kilometer. Daarachter volgden de amateurs Desruellet ei Gedrland, terwijl Paridaen ie lange tijd in vierde reed in de slotfase achtend werd geslagen door een I band en toen genoegen m«#. nemen met een zesde Van onze sportmedewerker) KRUIN INGEN De Zeeuwse Schaakbond heeft za terdag in Kminingen besloten over te gaan tot de wijziging van de statuten, een nieuw huishoudelijk en competitie reglement vast te stellen, als mede een reglement inzake de regeling van de persoonlijke provinciale schaaktitel- De stukken daarvoor werden op gesteld door een speciale com missie onder voorzitterschap en tevens ere-lid van de Zeeuwse Schaakbond, oud-no taris J. J. van den Ende uit Zierikzee, die onder andere nationale en internationale be kendheid verwierf door zijn excellente eindspel-composities in het schaakspel. Andere commissie-leden wa ren W. Flissebaalje (Middel burg), G. van Oorschot (Vlis- singen) en H. Uil uit Zierikzee. De Zeeuwse schaakbond die in middels 41 jaar bestaat heeft hiermee dus weer voor 29 jaar bijgetekend. De nieuwe statuten en regle menten worden 1 januari 1975 van kracht en zullen binnenkort in druk verschijnen. Ook de koninklijke goedkeuring wordt nu aangevraagd zodat de rege ling van de rechtspersoonlijk heid van de Z.S.B. hopelijk nog voor 1 januari een feit zal zijn. De Zeeuwse schaakbestuur ders en afgevaardVde^ kwa men ditmaal ook tot de con crete benadering vr.n het jeugdschaken in Zeeland. Men besloot dit jeugdwerk een bre dere basis te geven door het instellen van rayons en jeugd leiders. In de rayons worden dan de voorrondes gespeeld terwijl de finales kunnen plaatsvinden onder leiding van de Z.S.B. Naast de heer Smit Roeters heeft nu ook de heer W. E. M. Cardon uit Sas van Gent de presentatie van het algemene jeugdwerk voor zijn reUmAt genomen. Het bestuur van Z.S.B. bleef toch een bero® doen op de aangesloten vert; nigingen om zoveel mogeliji medewerking te verlenen i>' het bevorderen van het jeugd schaken. Het nieuwe structuurpk» jeugdschaken is uitgewe» door het bestuurslid de te' Smit Roeters. Bij de behande ling van de ontwerpbegroM! 1975 werd besloten dat vte taan de begroting en de finan- ciëele verslagen gelijk zulle lopen met het kalenderjaar dat het verenigingsjaar Ij»* 1974 met vier maanden W* verlengd. De ingediende ontwerf groting voor 1975 wees nadelig saldo aan van 1.630,maar na wat zakelijk discussies werd dit tekort te rug gebracht tot 530. D» werd door de vereniging1 aanvaardbaar geacht mede verband met de nog te ver wachten subsidie van de rte vinciale Staten van Zeeland De Zeeuwse Sportraad h®1' hiervoor een nieuwe regen» voorgesteld. De penningn»®' ter, de heer M. Brou*® maakte bekend dat de af dragen contributie aan, KNSB waarschijnlijk volge" jaar zal worden verhoog»- Wellicht wordt het dan no™' zakelijk dat de Zeeuwse Boa" per 1 juli de contributie va» senioren stelt op 2,25 Pf maand (was 2,—). Jeugdte' den tot 20 jaar blijven zo» voorheen 75 cent per maar betalen. In verband met het snte' werk in de begroting zaI,i periodiek „Zeeland Schaak» waarschijnlijk maar vier K® per jaar gaan verschijnen, u geplande activiteiten van Z.S.B. blijven normaal gaan. ondanks het g«"T subsidiebeleid van de heid. KEIJMEL BLIJKT OP DREEF IN ZWEMSÏRÏJD TERNEUZEN (Van onze zwemmedewerker) TERNEUZEN Jaap Keijmel en Carla Willems beiden van De Stormvogel uit Vlissingen zijn zater dagavond tijdens zwemwedstrijden voor de nationale B-2 zwemcompetitie in Terneuzen tot voortreffelijke presta ties gekomen, waarbij Jaap Keijmel op de 200 meter rug slag zelfs het Zeeuwse aspiranten-record verbeterde. Op het eerste nummer de 100 meter vrije slag kwam Keijmel tot de schitterende tijd van 60.1, waarbij hij de magische één minuut-grens tot op een fractie van een seconde miste. Op de 200 meter rugslag wilde hij een aanslag doen op het Zeeuwse record, dat met een tijd van 2.35.9 nog steeds op naam staat van Tonnie Veer man uit Terneuzen. destijds Zeelands befaamde rugslag- specialist. Keijmel slaagde hierin ech ter niet, maar met zijn. tijd van 2.36.1 verbeterde hij wel het aspiranten-record. Za-t bij Keijmel dus de snelheid er goed in, met zijn conditie was het minder gesteld, want op het derde nummer waarop h£j uitkwam 100 meter vlinder slag heren moest hij zijn meerdere erkenpen in Hans van der Guchte, de Zeeuwse recordhouder op dit nummer. Keijmel, die gokte op een in zinking van Van der Guchte, kwam met zijn eindsprint een halve seconde te kort. Carla Willems kwam in Terneuzen zder sterk naar voren. Op de 200 meter vrije slag leverde zij prachtige strijd tegen Miri am Overdulve uit Terneuzen de favoriete voor de zege op dit nummer. Carla Willems haalde het. Maar haar eeuwige rivale Marjolein van de Neste uit Terneuzen was in de voor laatste serie een fractie van een seconde sneller geweest, zodat Carla Willems genoegen moest nemen met een tweede plaats. De revanche kwam echter al heel snel. Op de 100 meter rugslag won zij, dank zij een sterke eindsprint een rechtstreeks duel van Marjo lein van de Neste. Ook op de 200 meter wisselslag was zij ongenaakbaar. In de zeer spannende slotfase van de 4x 100 meter vrije slag estafette had zij als laatste zwemster een groot aandeel in de zege van De Stormivioigel-ploeg. De Schelde uit Terneuzen bezit bij de meisjes onder de 12 jaar op de schoolslag uitste kende krachten. In Tanja Ha- melink, Sandra Dees en Anita Vergouwe. De Zeeuwse re cordhouder op de 200 meter schoolslag heren, Guus van der Neste van De Schelde won tenslotte op overtui gende wijze het nummer in de goede tijd van 2.53.4 De stand in de competitie luidt bij de dames1 Stormvogels 1.38.8; 2 De Schelde 17.82.4: 3 Luctor 18.07.2. Heren: 1 Stormvogel 15.79.5; 2 Luctor 16.43.4; 3 De Schelde 17.63.8. 100 meter schoolslag dames: 1 I. van Assche, De Schelde 1.29.4; 2 A. Kerkhof, Luctor 1.32.8; 3 M. Gabriëlse, Storm vogel 1.36.1. 200 meter schoolslag heren: 1 G. van den Este, De Sahelde 2.5-3.8; 2 W. Falhaber. De Stormvogel 2.58.0; 3 P. Meerman De Stormvogel 2.58.0. 200 meter vrije slag meisjes onder 16 jaar: 1 M. van de Neste, De Schelde 2.41.4; 2 C. Willems. De Stormvogel 2.41.5; 3 M. Overdulve, De Schelde 2.43.3. 100 meter vrije slag jongens onder 16 jaar: 1 J. Keijmel, De Stormvogel: 1.00.1; 2 R. Geervliet, Luctpr 1.03.1; 3 H. de Boer, Luctor 1.05.6. 100 meter schoolslag meisjes onder 10 jaar: 1 C. van Siuijs, Stormvogel 1.51.1; 2 Y. Rie- mens, Stormvogel 1.51.9; 3 M. Wetering. Stormvogels 1.53.7 100 meter vrije slag jongens onder 10 jaar: 1 J. K. Mol, Stormvogel 1.28.3; 2 L. Verha- ge, Luctor 1.28.7; 3 R. van Sluijs, Stormvogel 1.30.0. 100 meter vlinderslag meisjes on der 14 jaar: 1 D. S,oHevelt, Stormvogel 1.28.3; 2 Y. Tem- me, Luctor 1.30.5; 3 J. Gees. Luctor 1.33.3. 100 meter rug slag jongens onder 14 jaar: 1 R. Geervliet, Luctor 1.1-5.4; 2 S. Cracau, Stormvogel 1.23.9; 3 E. Gillissen 27.0. 100 meter schoolslag meisjes onder 12 jaar :1 T. Hamelink. De Schel de 1.37.6; 2 S. Dees, De Schel de 1.38.6; 3 A. Vergouwe, De Schelde 1.38.7. 100 meter vrije slag jongens onder de 12 jaar: 1 R. van de Velde, Stormvogel 1.12.8; 2 G. Sampon, Stormvo gel 1.19.5; 3 K. J. van Over- beeke, Luctor 1.19.6. 100 meter rugslag jongens onder 16 jaar. 1 C. Willems, Stormvogel 1.19.6; 2 M. van den Este, De Schelde 1.21.6; 3 T. van Sluijs, Stormvogel 1.26.4. 200 meter rugslag jongens onder 16 jaarl 1 Keijmel, Stormvogel 2.36.1; 2 R. de Nooije, Stormvogel 2.44.1; 3 R. Geervliet Luctor 2.46.2; 200 meter wisselslag persoonlijk dames: 1 C. Wil lems Stormvogel 2.56.4: 2 M Froiien, Luctor 3 nfi 4- g T van: Assche, De Schelde 3.08.9. IOOi meter vlinderslag heren: 1 H. van der Guchte, Luct,or 1.10.3; 2 J. Keijmel, Stormvogel 1.10.8; 3 J. Delange, Luctor 1.12.6; 4 x 100 meter vrije slag estafette meisjes onder 16 jaar: 1 Stormvogel 5.08.8; 2 Luctor 5.08.8; 3 De Schelde 5.17.9; 4 x 100 meter wissel slag-estafette jongens onder 16 jaar: 1 Stormvogel 5.06.0; 2 Luctor 5.22.2; 3 De Schelde 5.31.4. Start van de dames tijdens de zwemwedstrijden in Terneuzen. (Van onze sportmedewerker GOIRLE De Zeeuwsch- vlaainse biljarter Louis Dailin- ga uit Sluiskil heeft de degra datie niet kunnen ontlopen tij dens de1 voorwedstrijden eer ste klas libre groot biljart welke gehouden werden in ca fé De Linde te Goirle. Vorige week sloot Louis Dalünga de eerste drie partijen af met een gemiddelde van 15 precies. Toen realiseerde hij zich ter dege dat hij enkele bijzonder sterke partijen moest spelen om boven de degradatiegrens van 18 te komen- Louis Dal- linga startte zijn eerste partij dit weekeind bijzonder opti mistisch- Dat bleek in deze partij ook wel gegrond want na veertien beurten sloeg hij A. Jansen 400-85. Door deze redelijke partij die voor Dallinga's gemiddelde 28.17 opleverde steeg Louiis Dailniga's algemeen gemiddel de totaal. Hierna moest Dallftn- (Van onze sportmedewerker) DIEMEN Opnieuw heeft de Goese damclub GDC een nederlaag moeten incasseren in de regionale hoofdklas. De damclub Diemen zegevierde zaterdag met 128 over de Zeeuwen. Opvallend was het dat Jan Blom en Walter van Bouwel die tot nu toe niet waren geklopt de volle winst aan hun tegenstanders moes ten laten dit keer evenals Jan Sinke. De enige winstpartijen die bij GDC werden behaald kwa men van Kees Rij'k, Li ems en De Klerk, die hiermee hun constante vorm in dit j-onige seizoen nog eens onderstreep ten Verpoest en Gorsse kwa men tot remise, terwiil L,ou- werse en Quakkelaar een nul aan hun partij overhielden. Op de ranglijst deelt Diemen nu de laatste plaats met Goes bei den met twee punten. Om de gradatie te ontlopen zal GDC minstens nog een wedstrijd moeten winnen. Op 9 novem ber speelt GDC thuis tegen Charlois (Rotterdam). Voor de cLubc-ompetitie van de Zeeuw se datnbond hoofdklas heeft GDV 2 zijn eerste wedstrijd 'mor de competitie met 128 "uvonnen van 's-Gravenpofl- der. ga het opnemen tegen de ont dekking van deze voorwed- strijiden Frank van Pruyssen- Fruyssen onderstreepte zijn vorm nog maar eens dloor in een beurt de 400 punten voil te maken. Louis DaÉlilnlga kon er hier sledhts twee tegenover zetten. Niettemin zat er voor Louis DaMmiga met nog een partij te spellen die mogelijk heid in om de degradatie te ontlopen wiamt tot op diat mo ment wais zijn gemiddelde 17,53 dus maar net omidier de degradatiegrens. Louis Daüldn- ga moest itn zijn laatste alles beslissende partij het opnemen tegen P. Dekker. Deze pairtij werd een ware nachtmerrie voor Louis Dallliiniga want in zeventien beurten verloor hij deze partij, op zidh nog geen ramp, miaar hij verzamelde sleahts 56 punten. Met een partij'gemiddelde van 3,30. Dat hield voor hem degradatie in. Frank van Pruyssen heeft zich zonder meer via deze voor wedstrijden geplaatst voor de nationale finale. Bijna verwe zenlijkte deze Tilbungse biiil- jiairter promotie naar de ere- klas want in zijn derde beurt van zijn ïaaitste partij1, hiij moest de vier beurten uitspe len voor promotie, had hij de ballen serie AmePicaim maar na 143 punten vieilen de ballen vast wat opgave betekende. Door dJit euvel bad hij nog vier beurten nodig om zijn partij ulit te maken zodiat de promotiegrens van 60 niet be reikt werd. De eindstand: 1 Frank van Pruyssen 6 12 2400 43 55,81- 2 P. Dekker 6 10 2092 93 22,49. 3 J. Kersten 5 4 1615 100 10,15- 4 Louis Dalffimigla 6 2 1283 87 14,95. 5 A. Jansen 6 0 985 90 10,95. Spelmoment uit de topper in het KNVB-zatei dagvoetbal tussen AZW en Kloetinge. Een van de Kloetinge-voorwaartsen aan de bal. HULST De volleybalwed strijd tussen Morres Hulst 1 en Sarto was alleen in de eerste set interessant. Twee fel vechtende ploegen knokten om de punten. Aanvankelijk liep Sarto uit tot 40, maar Morres Hulst kwam goed te rug en nam een 74 voor sprong. Het liep verder uit naar 85, 116, maar daarna kwam Sarto geleidelijk aan terug. Morres Hulst kwam nog o-p een 12-11 voorsprong, maia.r moest toen Sarto tot 14 12 laten gaan. Toch werd het 14-13, maar uiteindelijk greep Sarto de eerste set met 1513. Sarto had begrepen dat de centrale spelverdelers vooral te bereiken waren door het spel goed in de breedte te gooien waardoor Morres Hulst in wezen uit de wedstrijd ge speeld werd. De tweede en derde set werden regelmatige nederlagen van 815 en 5 15, zodat Sarto een vrij ge makkelijke 30 overwinning behaalde- (Van onze voetbalmedewerker) AXEL De wedstrijd AZW - Kloetinge, in de der de klas van het KNVB-zater- dagvoetbal, heeft precies alles gebracht wat voetbal zo aan trekkelijk maakt. De wed strijd was van begin tot eind van goed gehalte en het was duidelijk, dat hier twee van de beteren aan het werk wa ren. Verdedigend echter lieten de ploegen zq verrassend veel steken vallen, dat het eigen lijk nog verbazend was dat de uitslag niet opliep tot 66. Met de zes doelpunten die nu de 33 uitslag vormden kre gen de talrijke bezoekers ech ter ook al voldoende waaT voor hun geld. Ook vorig sei zoen speelden de promovendi (beide ploegen promoveerden uit de vierde klas - naar de derde klas) tweemaal tegen elkaar gelijk en in Axel was de gelijke stand zaterdagmid dag weer de juiste verhou ding. Vooral in de eerste helft bewees Kloetinge als ploeg over een sterke balbeheersing te beschikken en bleef druk ken. De Axelaars daarentegen waren minder aan de bal, maar waren door h-un grotere snelheid veel gevaarlijker. Binnen 10 minuten leek de wedstrijd beslist, want toen was het al 20 door Gerrit Viveen (teruggekomen op zijn besluit en weer opnieuw gaan voetballen) en Jan van Nie- rop. Kloetinge greep daarna meer en meer het initiatief en via een weggegeven voorzet kwam Kees Meulenberg vrij voor doel, die er 2—1 van maakte, waarna Kees de Mol de tweede fout in de Axelse verdediging afstrafte 22. In het rustsi-gnaal scoorde Meulenberg zelfs 23 voor Kloetinge, maar dit doelpunt werd niet meer toegekend. Het bleek uitstel van executie want de Kloetinge-druk duur de na rust voort en via Meu lenberg kwam Kloetinge dan toch op 23. De Axelaars mochten nu weer meer opko men. Van die afgenomen druk werd Kloetinge bijna zelf het slachtoffer. AZW zocht nu medogenloQs de snelle aanval en zeer verdiend werd het 3— 3 door Gerrit Viveen. De eind fase was minder van kwaliteit, maar daardoor zeker zo span nend. Gek genoeg bleven meer doelpunten uit en de moegestreden ploegen konden tevreden zijn.

de Stem | 1974 | | pagina 10