maar ZVTM op dranklijn Niet Cito Spannende wedstrijden bij bedrijfsvollybal „Tien jaar kleine formaatjes" in Galerie Van Geyt stad streek Evan Lanschot EHBO-CURSUS GROOT HULST UITGESTELD Kloosterzande Koewacht Terneuren Vrachtauto sleurt auto mee Heikant Kindertekenin gen in Den Dullaert Zuiddorpe Sas van Gent St.-Jansteen HULST HET ADRES WOENSDAG 16 OKTOBER 1974 dat u voorlopig niet nodig niet vastzetten, maar er altijd direkt over kunnen beschikken? En toch een zo hoog mogelijke rente maken? Dan heeft Van Lanschot voor u een aan trekkelijke nieuwe spaarvorm, de Spaar-Trouw Rekening of het Spaar-Trouw Boekje. De rentevergoeding daarover is 8% ner iaar. Van het tegoed kunt u altijd elk gewenst bedrag opnemen. Dat kost u dan 1 van het opgenomen bedrag.*) Daardoor wordt de jaarrente natuurlijk lager, maar u krijgt bij ons in elk geval een basisrente van 4 Va%. Het Spaar-Trouw Systeem is niet voor iedereen geschikt; wel voor de spaarder die zijn geld een tijd kan laten staan. bankiers 's-Hertogonbosch, Amsterdam, Breda, Den Haag, Eindhoven,Nijmegen, Roosendaal, Rotterdam,Tilburg, Vught (Van oeize correspondent) HULST De bedrijfsvoil- leybalcompetitie 1974-1975 ge organiseerd door de Bevobo- afdeling Huist is weer volop aan de gang. Zowel bij de dames als de heren -p kon reeds wan spannende wedstrij den worden genoten. ,pe pu blieke belangstelling in -' sport hal Den Dullaert, waar de wedstrijden worden gespeeld, is nu reeds groot, maar de komende weken worden nog meer volieyballiefhebbers ver wacht. De uitslagen bij de heren: Eerste klasse: VV Hulst - 7VC 2—1 (15—10 15—9 11— 15) Bol Sport - Remortel Sport 0—3 (10—15 13—15 11— 15). Ciitex Sport - KPJ 1 03 (5—15 16—14 7—15 4—8). CVC 1 - Ambulo 4—0 (15—10 15-11 15—1 15—1). VV Hulst - KPJ 1 1—2 (15—10 9—15 3—15). KPJ 2 - Bol Sport 0— 3 (11—15 15—17 16—16). Re- mortel Sport - Lybeert Ver- straeten 04- KPJ 2 - Luctor Banden 1 04. Bol Sport - Ciitex Sport 21. Ly beert Verstraeten - WC 1 31. Luctor Banden 1 - Ambulo 4 J- CVC 1— KPJ 1 0—3. Heren tweede klasse: Nec- kermann - GVC 04. Hako Daf - Voorwaarts 1 21. WC 2 - Luctoo Banden 2 04. CVC 2 - VC Morres 1 2—1. GVC - KPJ 3 4—0. SC Morres - Luctor Banden 2 40. Linex Voorwaarts - KPJ 3 40. Neokermann - WC 2 03. Hako Daf - CVC 2 2—2 De uitslagen bij de dames: Eerste klasse: W Hulst 2 - KPJ 1 21. Hako Daf - Mor res 1 04. Lybeert Verstrae- ten - EIV 04. Remortel Sport - W Hulst 1 0-3- GVC - Jomavo1 13. Jomavo 1 - Hako Daf 4-0- KPJ 1 - Re mortel Sport 12. SC Morres 1 - Lybeert Verstraeten 4—0. KPJ 1 - SC Morres 1 0—4. Remortel Sport - EIV 22. W Hulst 1 - W Hulst 2 4—0. Hako Daf - GVC 1—3. Dames tweede klasse: Nec- kermanr. - CVC 04. W Hplst 3 - Atek 1—3. W Cac tus - SC Morres 2 3—1. Joma vo 3 - Jomavo 2 13. CVC - KPJ 2 4—0. VV Hulst 3 - Linex Voorwaarts 1 22. Ld- nex Voorwaarts 2 - Atek 04. Cactus - Jomavo 2 31 SC Morres 2 - CVC 04. Jomavo 3 - Neckermann 1—3. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG-KLOOSTERZANDE De ZVTM in Zeeuwsch- Vlaanderen zal in principe haar dienstregeling aanpassen bij de behoefte aan extra openbaar vervoer als de 1 november-wet van kracht wordt. Op korte termijn gaat de busmaatschappij zich daarover beraden. Aldus een woordvoerder van de ZVTM. Deze nieuwe ontwikkeling is voortgevloeid uit de weigering van de landelijke commissie vervoersvergunniinjgen om ver gunning te verlenen aan de negen horeoa-ondernemers uit Klöosterzande, die als service voor hun klanten na 1 novem ber een eigen busdienst wil den gaan exploiteren in sa menwerking met de maat schappij Cito uit Axel. Het gewenste extra-vervoer, kan, aldus de ZVTM, gerealiseerd worden door uitbreiding en aanpassing van het huidige openbaar vervoer. Krachtens wettelijke bepalin gen is het aan de ZVTM om het personenvervoer in Zeeuwsch- Vlaanderen te blijven verzor gen. Volgens de heer A. Raes, woordvoerder van de negen horeca-ondernemers, mag Cito geen lijndiensten onderhouden. Dat recht heeft uitsluitend de ZVTM. Gisteren werd in Middel burg een wat de ZVTM- woordvoerder „informele" bij eenkomst gehouden, waarbij aanwezig waren: de commissie vervoersvergunning, de rijks verkeersinspectie in Zeeland, de diireoties van ZVTM en Ci to en een delegatie van de horeca-Kloosterzande. Volgens de heer Raes zal vandaag een gesprek plaats vinden tussen horeca en ZVTM over de zakelijke uit voering van de eventuele nieuwe regeling. Naar zijn zeggen wordt door de ZVTM van de horeca een bepaald ga rantiebedrag gevraagd, als de busdienst speciaal voor hore- cabezoekers extra gaat rij den. Over de besloten bijeen komst in Middelburg zegt de heer Raes: „Ik heb het gevoel dat dit een soort proefballon was. Er zal worden bekeken of het openbaar vervoer op andere plaatsen in Nederland hetzelfde kan gaan doen. We zijn wel een beetje teleurge steld dat ons initiatief geen doorgang kan vinden. We had dien gehoopt meer service te kunnen bieden, maar wettelijk is dat onmogelijk. Het zal nu wel zo zijn dat onze ritprijs van drie gulden retour, voor de ZVTM niet haalbaar is". Volgens de heer Raes wordt met de uitgebreide ZVTM-re geling geëxperimenteerd tot ongeveer half januari 1975, Dan zal door de betrokken partijen aldus de heer Raes, weer overleg worden gevoerd. Inmiddels is wel komen vast te staan dat minister Van Aigt van Justitie op maandag 21 oktober naar Kloosterzande komt om een toelichting te geven op de nieuwe drankwet en de uitgebreide busdienst in te wijden. (Van onze correspondent) HULST In samenwerking met de EHBO-afdelingen van Graauw en Nieuw-Namen zou de EHBO-af deling St.-Chris- toffel Hulst dit winterseizoen een nieuwe opleidingscursus geven. Na rijp beraad hebben de drie EHBO-verenigingen ech ter besloten deze opleidings cursus uit te stellen, dit in verband met het bedanken om gezondheidsredenen van dr. W. Eysink uit Hulst. Er is nu een nieuwe arts-docente ge vonden namelijk dokter Kas telein-De Jong te Hulst Daar het enige tijd vergt voor haar om een juist inzicht te krijgen in de leerstof vam de eerste hulp en het begeleiden van de EHBO-verenigingen, hebben de besturen gemeend de cursus enige maanden later te moeten laten beginnen. Bij voldoende deelname zal de cursus nu plaatsvinden om streeks half februari 1975. Voor de verenigingen is nu een intensief herhalingspro gramma samengesteld door J. Valokx, die te zamen met mevr. Kastelein-De Jong gaat proberen ddt in de komende maanden waar te maken en zo de reeds gediplomeerde EH- BO-ers bij te scholen- Monkey-rit In Klooster zande hield de rally-club „De Vosserijders" afgelopen week einde een oriëntatierit. De afstand bedroeg veertig kilo meter. Er werd met een ge middelde snelheid van vier entwintig kilometer per uur gereden. Het was een moeilij ke rit. Er werden veel straf- punten uitgedeeld. De uitslag was als volgt: a-klasse (tien déèlheirters): 1- 'echtpaar -Van Hagien, VTissingen, 336. 2. echtpaar Hemelaar, Tei-neuzen, 410, 3. echtpaar Korsuize, Goes, 508. 4. J. van Nieuwen- huijsen, J. Burm, Kruiningen, 567. 5. echtpaar Hollestelle, Goes, 575. B-klasse voor beginners (ze sentwintig deelnemers) 1. A. de Kort, Van Espen, Schoon- ddjke. 595. 2- J. Ferket, P. Michels, Hulst, 617. 3. J. Bie zen, echtpaar Biezen, Middel burg 694. 4. De Loos, E. Jan sen, Oostburg, 836. echtpaar Meerman, Souburg, 879. Schietingem Aan de zater- dagBChieting op de liggende wdlp in de zaal bij J. de Guch- teneire in Koewacht België, namen drieënzestig schutters deel. De uitslag: Hoogvogel, V- de Schepper Moerbeke (B); eer ste zijvogel Jo Hense, Axel; tweede zijvogel Art. van over loop, Koewacht; meeste vogels Roza Sagers, Axel, vier stuks- Aan de zondagsohdeting in de zaai bijmevr. De Kind nomen achtenzestig schutters deel. De uitslag was: Hoogvogel W. Fenmont, Koewacht; eerste zij- vogel Em. Baert, Koewacht; tweede zijvogel Aug. De Wae- le, Koewacht; meeste vogels G. Baert, Koewacht, vier stuks- Ook werd zondag een schie ting gehouden bij P. v.d. Steen in Koewacht, België. Er waren negenenveertig deelne mers. De uitslag was als volgt: Hoogvogels R- Ctopdorp, Koe wacht: eerste zijvogel Cli. Vereeoken, Koewacht; tweede zijvogel, Rob Saman, Nieuw- dorip,(B); de meeste vogels werden geschoten door K. Romboutn, Koewacht, vier stuks. Jubilaris Op 19 oktober viert de heer J. Leeman zijn vijfentwintig jaar, als dienaar van de overheid. De heer Leeman is werkzaam als ma- gazijnchef bij de technische dienst van de PTT te Terneu- zen. (Van onze correspondent) HULST Op het kruispunt rijksweg 60-Absdaalseweg na bij Hulst vond een ongeluk plaats- Een personenauto waarvan de bestuurder, A.V. uit Clinge, geen voorrang ver leende, werd aangereden door een vrachtauto bestuurd door J.D. .uit St.-Jansteen. V. werd met inwendige kneuzingen en een hersenschudding overge bracht naar het St.-Liduinazie- kenhuis in Hulst. De personen auto werd door de vrachtauto gegrepen e'rt een eind meege sleurd. Beid* yoertu|gen kwa men midden op ëen vlucht heuvel op het kruispunt te recht waarbij een lichtmast rakelings werd gemist. (Van een onzel verslaggevers) HULST Wethouder J. Stol te van openbare werken in Hulst opent vandaag (Woens dag) een tentoonstelling van kindertekeningen in gemeen schapscentrum „Den Dullaert' in Hulst- De tekeningen zijn afkomstig van alle basisscho len in Groot Hulst. Lou van der Wiel eigenaar van een dierenspeciaaalzaak en initia tiefnemer, heeft de tekenwed strijd in Hulst georganiseerd als „entree" voor de reeds eer der gemelde vogelvoedselactie, die rond december van start gaat- Er zijn rond tweeduizend tekeningen binnengekomen. Een jury zal de veertig beste tekeningen met een prijs belo nen. De tekeningen van de gelukkigen worden opgestuurd voor deelname aan een lande lijke tekenwedstrijd. De tentoonstelling in Den Dul laert duurt tot 28 oktober. Tentoonstelling lm het be jaardencentrum „Df Limiden- hof" te Zuiddorpe wordlt op 19 en 20 oktober een tentoonstel ling en verkoop gehouden van werkstukken dlie door de be woners van het tehuis zelf vervaardigd zijn. Tijdens het hele gebeuren bestaat ook de gelegenheid om zich in het restaurant van het bejaarden tehuis te goed té doen aan wafels en koffie. De tentoon stelling is geopend op zaterdag 19 oktober van 14 tot 17 uur en van 18 tot 20 uiuir. Op zondag is die openingstijd 14 tot 17 uur. Muziekvereniging ZDe muziekvereniging Heikant bracht een bezoek aam het be- jaardencentrum „De Blaauwe Hoeve" in Huist. De muzikan ten werden toegesproken door de directie vam het centrum De muziekvereniging bracht verschillende nummers ten ge hore. De Knorhanen Met nog etn zeehengelwedstrijd voor de boeg, op zondag 10 nover.v ber van 9.30 tót 12.30 uur, is die stand van het kampioen' schap vain de zeehengelclub De Knorhanen als volgt: 1 G de Neve Heikant 3500 punten, 2 Fr. IJsackere Vogelwaarde 3425 punten, 3 Fr. Braem Hei kant 3320 punten, 4 Fr. de Neve Stekene 2960 punten, 5 E. de Schrijver Hulst 2910 Punten, 6 E. Strofbbe Heikant 2845 punten. Daar de verschil len maar miniem zijn, kan dè laatste wedstrijd nog een flin ke wijziging ie de standenlijst teweegbreinigfen. Supermarkt Op woensda gavond 23 oktober vanaf 19.00 uur houdt supermarkt „Van der Velde", aan de markt in Hulst open huis. Deze super markt wordt donderdag 24 ok tober voor het puiblie kopenge- steld. De supermarkt krijgt een totale oppervlakte van 280 vierkante meter. Gymnastiek Op zaterdag 19 oktober van 9 tot 18 uur zial de turn- en gymnastiek vereniging THOR uit Sas wan Gent gymmiastiekproeven afne men in het cultureel centrum ,:die Speye" te Sas van Gent- Deze gymnastiekproeven zul len afgenomen worden van de jeugdleden van Thor, uit de woonkernen Westdiorpe en Sas van Geut Kaarting De kaartclub „Klavertje Vier" uit Sas van Gent hielld afgelopen zaterdag weer een oompetitieavond, in hiaiar clublokaal hotel Rotter dam te Sas van Gent. De uit slag van deze kaarting is als volgt: 1.. mevr- Ranchaert, 2. A. de Smit, 3. W. Tak, 4- M. de Jaeger, 5. D. Vermeersch, 6. R. Samdjn- 7. W. de Maerte- laere, 8. P Tak, 9. A- Nelen, 10. A- Inghels- Feestavond De harmonie „de Verenigde Vrienidem" uit Sas van Gent, hield afgelopen zaterdag haar jaarlijkse feest avond in café „De Engelen roos" te Sas van Gent- Op deze avond werden de foto's uitgereikt welke gemaakt wa ren ter gelegenheid van de undforrnuiltreilkinig deze zomer. Burgemeester drs. W. Dusar- dJuijn en prins Carnaval na men een toto in ontvangst. De muziek op deze avond, die dluurde tot ver in de kleine uurtjes werd verzorgd door het Hammond Trio. Topbiljart De topbiljart- club Zandagsvermaak speelde in café „Sport" een wedstrijd tegen 't Aniker uit Hulst De uitslagen waren als volgt: W. Woginger-G. v. Dorsselaer 2-0, Boeding - H. Gijsel 20, E. V. Overmeeren - A. Thijs 11, E. Boon - E. Verschuren 11, E Wauters - O. de Moor 20, J. v. Hout - H. de Vos 11, J. Kedjaer - J- de Vlaeminck 1 1, J. Hauler - A. Vink 02, G. Herrewegh - G. v. Coolegem 20, J. Vink - W. v. Houten 11. De wedstrijd werd met 137 gewonnen door 't Anker uit Hulst. KPJ-damwedstrijd In ca fé Sport kwamen de leden van de KPJ bijeen voor het hou den van een onderlinge dam- wedstrijd. De uitslag was als volgt: 1. Hanny van Looy, 3 punten; 2. Marian ilnghel», --2 puinten; 3. Luc Martinet, 2 punten; 4. Fien Burm, 1 punt; 5- Marlies v. Acker, 1 punt; 6. Annelies Ingfhels, 1 punt; 7. Jac. Inghels, 1 punt; Ria d'Hooghe, 1 punt; 9. Ria In ghels, 0 punten; 10. Karei Miartinet, 0 punten. Oud papier Op zaterdag 19 oktober zal er door de le den van de r.-k. harmonie 'St.- Jansteen weer oud papier worden opgehaald ten bate van het instrumenten- en uni- formtonds. Ondanks de dalen de prijs van oud papier wil de vereniging toch door blijven gaan met de actie. Er wordt naar gestreefd om de klaroen blazers, de drumband en het majorettenkorps nog tegen het kamend voorjaar in het nieuw te steken. De groep telt op het ogeniblik ongeveer veertig le den. Voor de nieuwe unifor men rekent men op een to taalbedrag van ongeveer vijf tienduizend gulden. Het be stuur van de muziekvereni ging meldt, dat nog heel wat oud papier moet worden ver zameld voordat het vereiste bedrag bij elkaar iB. Het be stuur verzoekt alle inwoners van Sint-Jansteen en omstre ken, het oud paipóer te willen afstaan. Als het papier moet worden opgehaald, dan kan gebeld worden naar 01140- 2430. De Plakkers De carna valsvereniging „De Plakkers" uiit Sint-Jansteen, dlie dit jaar in diverse carnavalsoptochten met hun stoomboot successen behaalde, wordt nog geregeld uitgenodigd om in België aan optochten, cavalcades en der gelijke deel te nemen. Afgelo pen zondag werd op uitnodi ging een bezoek gebracht aan Antwerpen, waar men com pleet met stoomboot deelnam aan een optocht, die werd ge houden ter verwelkoming van een delegatie uit Sint-Ni- klaas. Biljartcompetitie De bil jartclub „Den Ouden Arend" hield in het clublokaal handi capbiljartwedstrijden. De uit slagen waren: J. Blanckaert 54 car - J. de Potter 24 car., E. van Eek 30 oar. - A- Merckx 9 oar., A. Buijsse 31 car., - E Savooy 5 car., W. v- d. Velde 30 car. - E. van Goethem 26 oar., A. Aerts 37 car. - E. van Ecfk 29 oar.- J Josiassen 126 car. - G. Boussem 31 car-, J. Josiassen 125 car. - W. v. d- Veilde 32 car.- Th- de Kind 29 oar. - G. Boussen 20 car., E. van Goethem 36 car. - Th. de Kind 29 car- Carnaval Omdat de earr navatefeesten volgend jaar al vroeg zullen plaatsvinden* na melijk van 8 t.m- 11 februari i3 door de carnavals- en buurtvereniging „Den Bokken- poMer" een vergadering be legd op donderdag 17 oktober aanstaande om 20.00 uur in oafé De Kroon. Tijdens deze vergadering, waarvoor de le den van Den Bokkewpolder en andere belangstellenden zijn uitgenodigd, wordt onder meer besproken op welke wijze de „vereniging., in ,1975 carnaval zal vieren- Daarnaast wordt onder meer getepnoken over de financiën, de taakverdeling en hetgeen verder op deze „praaitaivond" aan de orde zal komen. Topbiljart De toptailjart- olub -.Zondagsvermaak" zal op zaterdiag 19 oktober een bil jartwedstrijd spelen tegen de topbi'ljartcfluib Atlanta uit Slutókiil. De wedstrijd wondt gespeeld in oafé ..Sport" in Sint - Jansteen en begint om 19.30 uur (Van een onzer verslaggevers) SINT-NIKLAAS-LOKEREN Het op 1 oktober verscherp voorontwerp gewestplan Sint-Niklaas-Lokeren, waarin door Intercommunale vereniging van het land van Waaa een beeld it getekend van de Waaslandse toekomst, vertoont voor vele p, meenten nogal wat negatieve punten. Er staat echter tegenovei dat bepaalde plannen waartegen door actiegroepen en de bevo). king scherp geprotesteerd werd, niet meer zijn opgenomen in het gewestplan. Belangrijk is de reeds eer der gemelde wens van de in tercommunale om het dorp Doel op de linker Schelde- (ADVERTENTIE) voor een goede bril leverancier voor alle ziekenfondsen. (Van een onzer verslaggevers) HULST In de serie jubi leumtentoonstellingen „Tien jaar Galerie Van Geyt Hulst" wordt op vrijdag 18 oktober gestart met de tweede ten toonstelling, getiteld: „Tien jaar kleine tormaatjes". Deze expositie duurt tot 2 december, ber. De heer P. van Geyt heeft uit het hele land kleine schil derijtjes verzameld voor deze zelfs voor Nederland vrijwel unieke tentoonstelling. Het werk werd gemaakt door de kunstenaars: Kees Andrea, Arja van den Berg, Anne de Boer, Geertrui Char- pentier, Joyce Ennik, Gretha van Hagen, Han van Hagen, Jan van Heel, Peter van Hug- ten, Theo KurperShoek, Harrié op de Laak, Anne Metiz, Lex Mètz, Piet Nieuwenhuysen, Co van Poorten, Peter van Pop- pel. Hendri van der Putten, Hona Schmidt, Lieske van der Seyp, Leo Stigter, Kedi van der Willigen, H.J. van Wijk, Nico Wijnberg en Ans Wor tel. De tentoonstelling is te be zichtigen op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 18.00 uur. Op zondag is de galerie van 14.30 tot 17.00 uur geopend, pp dinsdag geslo ten. over te laten verdwijnen. Op die plaats is „vuile" industrii gepland. Het gemeentebestuuj van deze gemeente heeft te je: deze gang van zaken inmid- dels protest aangetekend. Di gemeenten hebben ongeveer een maand de tijd gekrege» om bezwaren in te dienen, Naast de kwestie-Doel heelt de communale tot veler tele® stelling vastgehouden aan de plannen vpor de aanleg van de zogenaamde „Antwerpse ring" door Oost-Waasland. De ring j| geprojecteerd van- de expres weg ten zuidwesten van Kallo, langs Be veren, Haasdonk (hei gebied van de Barbierbeek), naar de Schelde en maakt vli Hemtksem een grote boog rond de Antwerpse agglaraen- tie. Gesteld kan worden dat ah dit, -laatste plan doorgang vindt bÜ Kruisbeke het na. tuurpark Sdheldeland met daarin de Barbierbeek, al verdwijnen. Ook het natuurpa- radijs de Bazelbrpedkpolder zal het in dat geval moeten Ontgelden. Het is niet allee» de ring (snelweg) die inbreuk maakt op de huidige land schapssituatie. ook de voorzie ne vijftig meter hoge Schelde brug met de lange toegangs wegen betekent een gevaat voor het landschap. Door te genstanders van de Antwerpse ring wordt gesteld dat in plaats van het aanleggen van dl ringweg kan volstaan worden met de verbreding van dl „Krijgsbaan" bij Zwijndrecht In Waaslandse kringen ziet men het afstappen van het plan om- tussen Rodenhuizen en Temse een kanaal te gra ven, als positief. In het ge westplan wordt ook geen mel ding meer gemaakt van dl snelweg Lokeren-Moerbeke, een project waartegen tallozen zich verzet hebben Daarnaast wil men niet meer over gasi tot ,de verdubbeling van dl snelweg Sint Niklaas Den dermonde Temse. Men kiest voor een paar kilometer omrijden, waarmee word! voorkomen dat grote schadi wordt aangebracht aan land schap, woonkernen en het be drijfsleven. Gelukkig is men m het Waasland tenslotte met het handhaven van het natuur gebied „de Stropers" tussen Hulst en Kemzeke. (ADVERTENTIE)

de Stem | 1974 | | pagina 6