Wim Jeremiasse schiet grootste bok Dallinga nog beneden de maat in Goirle Coureurs De Stem achteraan Morres-teams DRIEBANDENSTRIJDvorm met tot zege GOOSSEN FAVORIET OPNIEUW SCHAKERS: SUPERIEUR DE TE VO LONNEKER KLEDING werken met'n glimlach. Van Ham draait goed mee ulefunk Arbiter staakt de strijd Uitslagen Hulshof) gene Perletti verrast Merckx Neem uw favor zanger op. Uzel bandrecorders VIERDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 14 OKTOBER 1974 10 Ij GENTLEMENKOERS GROOTS SPEKTAKEL IN PHILIPPINE (Van onze sportmedewerker) PHILIPPINE Met twee originele presentjes, een le vende bok voor internationaal jurylid Wim Jeremiasse en een papegaai voor de eerstejaars prof Wim de Waal, be sloot zaterdagmiddag speaker Wim Hendriks de prijsuit reiking van de gentlemenkoers in de „Meerpaal" in Philip pine. Een bok voor Wim Jeremiasse omdat hij in de ogen van het wielercomité Philippine, en bij monde van speaker Wim Hendriks de grootste bok had „geschoten" door in de profronde van 's-Gravenpolder Cees Bal uit de koers te nemen. Een papegaai voor Wim de Waal omdat hjj volgens het organiserende comité in Philippine de renner met de grootste mond is, al voegde speaker Wim Hendriks daaraan toe dat Wim de Waal sinds hjj prof renner is geworden meer met zjjn verstand dan met zijn mond is gaan rijden. Ondianiks het ©ure najaars weer waren er toch nog een kleine dertig „vedetten" ko men opdagen, al ontbraken de «spetters" zoals Piet Verpoor- te, Aippie den Doelder en Wim de Wilde - door verplichtingen elders - deze keer wel- Deson- dainks was het zaterdagmiddag in Philippine weer een gezelli ge boel, en konden alle deel nemers een prijs in ontvangst nemen. Prijzen die voorname lijk uit levende dieren bestan den, zoals eenden, kippen, kal koenen en jia zelfs witte mui zen. De sportredactie van Dag blad De Stem was iin Philippi ne zelfs met twee „renners" vam de partij, maar noch Tom Koomen, noch Bob van Deiur- sen, beiden gsgian-gmaakt door amateur Peter Gödde konden tot de eerste tien doordringen. Van Deursen was met zijn zestiende plaats uiteindelijk nog de beste sportredacteur, terwijl Ton Koomen op de voorlaatste plaats eindigde. Vooral voor laatstgenoemde werd het 3200 meter lange traject een complete ..martel-" gang". Maar niet alleen voor hem, ook tientallen anderen kwamen samen met hun gang maker al „strompelend" over de finish. Burgemeester Du- saxduyn van de gemeente Sas van Gent die de prijzen uit reikte - terwijl notaris Eve- raerd de loting verrichtte - had hier dan ook een passend ge- zeigde voor. suikerbrood, evenals voor Ton Koomen terwijl Rob van Deursen een taart won. Burgemeester Dasarduyn: „Ik hoop nu «naar dat een wielrenner het verslag schrijft, want ik denk dat er na deze wedstrijd van de persmensen niet veel meer te verwachten is. Misschien zal het nu wel verschijnen met een rouwrandje-" Amateur Tonny Veerman uit Terneuzen, die tweemaal op het parkoers verscheen - hij was gianrmaker voor Homs Stellenaar en Roel Benjamins - kan voor de komende feest dagen vooruit. Na eerst een koeitong te hebben gewonnen, lootte 'hij daarnia ook nog een kalkoen. Paul Wissekerke, voorzitter van het organiseren de comité, eindigde samen met Robby de Vos op een negentiende plaats, maar bij de loting bleek diat nog altijd igoed te zijn voor een '.evende eend. Het duo Ronny Clem- minek-Ronny van der Sijpt fietste verkleed als brand weermannen, maar het tweetal moest met dat regenachtige weer gelukkig niet in actie komen. Voor hen werd het een 1. Ab. Claessens-Ch. de Smet 4.57 min, 2. R. Spies- sens-Fr. Verstoeten 5.24, 3. P- IJsaakers-W. die Waal 5.26, 4. P. Moelker-M. Haas 5.30, 5. J. Bosma-Fr. Verstoeten 5.33, 6. G. Seghers-T. Carol! 5.35, 7. P. Tolhoek-K. Tolhoek 5.44, 8. W. Jererniasse- W. de Waal 5.47, 9. H. Stel- lenaar-T. Veerman 5.49, 10. Ch. Raas-R. Verboom 5.52, 11. F. Baikker-P. v. d. Velde 5.53, 12. R. Benjamins-T. Veerman 5.55, 13. H. Mobach-B. Wieles 6.00, 14. R. Cattouw-R. Orcraft 6.03, 15. J. Spuessens-Fr- Ver stoeten 6.04, Ï6. R. v. Deurseini- P. Gödlde 6.12, 17. A. Ramme- loo-Ch. de Smet 6.23- 18. M. Groosman-mej. M- de Vos 6.24, 19. P. Wissekerke-R. de Vos 6.25, 20. E. Verstraeten-Th. van de Branden 6.25, W. Ver- plancke-Ch. de Caluwé 6.34, 22. R. Cllemiin-ck-R. v. d. Sijpt 6.51, 23. W. Spuiessens-M. Rammeloo 6.53, 24. J. de Ca?J- wé-W. de Feber 6.55, 25. H. de Mul-E. de Block 6-55, 26. J. Albicher-mej. M. de Vos 6.56, 27. H. Schouten-H. Gijsel 6.57, 28. T. Koomeni-P. Gödde 7.25, 29. P. Scheers-J, Marijs 7-26. Tijdens het grote sluitingsbal iin de „Me^paal", werd defini tief een streep getrokken ach ter het wi-elerseizoen 1974. Een bal waar het vooral aan wielrenners niet ontbrak, en dat duurde tot in de vroege uurtjes. GOES Vrijdag gaat de clubcompetitie beginnen van de Zeeuwse Dambond. In de hoofdklas komen uit: Vlissin- gen, DOS, (Bergen op Zoom), Middelburg, 's-Gravonpolder, Goes 2, Aagtekcirke en Lam- merenburg. De eerste klas wordt gevormd door: Zierik- zee, St.-Laurens 1 en 2, BDV, 's-Gravenpo!der, 2 en 3, Goes 3, Tholen en Sommelsdijk. Henny Schouten, de ex-ploegleider van de Trico Noble-formatie (links) samen met zijn gangmaker Henny Gijsel, de Heikantse amateur die onlangs een punt achter zijn wielerloopbaan zette. In Philippine wilde hij nog een keer van de partij zijn. (Van onze voetbalmedewerker) TERNEUZEN De KNVB afdeling Zeeland had beter gedaan het hele programma af te gelasten. De overvloe dige regenval van zaterdag en zondag maakte in Zee land voetbal vrijwel onmo gelijk. Van het hele programma' bleven slechts drie wedstrij den oyer. De rest werd alle maal afgelast. De wedstrijd SDO - Biervliet 2 vond dan weliswaar door gang, maar werd in de tweede helft gestaakt, omdat de Bier- vliet-ploeg het niet eens was met het toekennen van het der de doelpunt. De bal zou de doellijn niet geheel hebben ge- Dasseerd en omdat arbiter Ver- helst zich bedreigd voelde staakte hij de partij. DEN HAAG (ANP) Groe nendijk (SVV) heeft een bela ger gekregen in de Heeren- veenspeler Toonstra die een maal scoorde en daarmee zijn totaal ook op zeven treffers bracht. De derde plaats wordt gedeeld door vijf man, die elk zesmaal scoorden. (Van onze sportmedewerker) GOIRLE Louis Dallinga, het Sluiskilse biljarttalent laat het momenteel lelijk afweten tijdens de voorwedstrijden na tionaal eerste klasse groot bil jart, die gehouden worden in café „De Linde" te Goirle. Louis Dallinga nam aan deze wedstrijden deel op eigen ver zoek. Zelf verwachtte hij een mooi gemiddelde cn mogelijk een plaatsing voor het Neder lands kampioenschap te kun nen verwezenlijken- Deze wens zal hoogst waar schijnlijk niet meer in vervul ling klunnen gaan want Louis Dallinga staat momenteel als laatste gerangschikt met het tegenvallende gemiddelde, van 15 wat tevens beneden de de- gr-adatieigrens is. Uiteraard resteren Louis Dallinga nog drie partijen waardoor de mo gelijkheid kan bestaan dat hij zich alsnog opwerkt boven de degradatieigrens, wat op zich al een leuke prestatie zou zijn. Louis Dallinga moest zijn eer ste nederlaag incasseren in de ze voor wedstrijden tegen P. Dekker in 25 beurten: 400 396. Hierna verloor Dallinga van Frank van Pruyssen in 9 beurten 400283 wat voor Dallinga todh noig het fraaie partijmoyenne van 31.44 bete kende. Na twee ronden stond Louis Dallinga met het toch redelijke gemiddelde van 18,75 miaar zondagmiddag kreeg Louis Dallinga de men tale ktap te verwerken- In 21 beurten verloor hij van Ker sten: 400148. Louis Dallinga realiseerde m deze partij slechts een gemiddelde van 7,05 waardoor zijn algemeen moyenne een aanzienlijke deuk kreeg. De grote revelatie van deze voorwedstrijden is Franik van Pruyssen. Deze degradeer. I de half vorig jaar uit deal klasse, met een gemiddeld! I van 9. Momenteel staat hij na I drie partijen met 6 matchpun-1 ten en een (gemiddelde 52,17 te spelen. De stand ziet er ais volgt I uit: 1. Frank van Pruyssen 3tl 1000 23 52,17 329, 2. P. Dek-1 ker 2 4 800 37 21,62 201, 3.J.I Kersten 3 4 850 45 18,89 4. A. Jansen 3 0 452 28 16,ij I 134, 5. L. Dallinga 3 0 8251 15 254. (ADVERTENTIE) Stem-sportredacteur Ton Koomen (rechts) met zijn werk opknapte, maar de trage gang van Koomen was de gangmaker Peter Gödde, de BIK-coureur die het meeste oorzaak van de „matige" klassering. (Van onze sportmedewerker) AXEL Nico Goossen heet de grote favoriet voor de eindzege van het dis trictskampioenschap van Zeeuwsch-Vlaanderen derde klasse driebanden klein bil jart. Hij bewerkstelligde de ze favorietenrol door achter eenvolgens vier partjjen in winst om te zetten in het kampioenschap dat gehou den wordt in café „De la Paix" te Axel. Al heeft Nico Goossen zich deze favorie tenrol toegeëigend, toch zal hij nog terdege rekening moeten houden met de voor eigen publiek spelende Wim van Ham. De stand gaf zondagavond nog een vertekend beeld om dat Wim van Haim slechts twee partijen gespeeld liad, en Nico Goossen vier. Maar Wim van Ham heeft via deze twee partijen een dermate hoog gemiddelde verworven dat hij ook een ernstige medestrijder voor de titel is. Wim van Ham won zaterdag in 39 beurten va-n Rmie Verstoeten en zondag ln 26 beurten van Theo Neve wat vpor Wim van Ham in laatstgenoemde partij het fraaie partij-moyenne van 0,577 betekende. De kortste partij tot nu toe speelde favoriet Nico Goossen. In 16 beurten bleef hij Jan Stolk de baas. Na vijf beurten was de stand 62 in het voordeel van Goos sen. Na tien beurten 82, na 15 beurten 124 en in de zestiende beurt maakte Goos sen via een serietje van drie de partij uit, Dat betekende voor Goossen een partijmoyen- ■ie van 0,930. Toch zegevierde 'Goossen niet iedere parij met zo'n groot gemak. Want de voorlaatste partij leverde voor hem grote problemen op, te meer omdat Rini Verstoeten zijn tegenstander in deze match tot het laatst toe goed partij bleef geven. Na De deelnemers aan het kampioenschap derde klasse driebanden klein biljart van het district Zeeuwsch-Vlaanderen van de KNBB voor het begin van de eindstrijd in Axel op de foto. (Van onze sportmedewerker) HULST Terwijl de Mor- res-jeugd tijdens het Zeeuwse jeugdvolleybaltoernooi in Vlis- singen tot uitstekende presta ties kwam speelden him oude re clubgenoten in de derde en tweede divisie een slechte wed strijd. Morres Hulst 1 moest in Roermond tegen Oikos aan treden. In de eerste set werd aan het net en in het veld zeer slecht verdedigd zodat Oikos met 15-6 de overwinning kreeg. In de tweede set kon Morres met 3-0 voorkomen en tot 9-8 voorblijven maar toen moest het weer het hoofd buigen met 15-9. Pas in de derde set be gon de Morres-aanval beter te draaien. Op -goed aangeven van vooral Odette Aarts. Na aan vankelijk met 7-4 te hebben achtergestaan werd Oikos vol ledig in het defensief gedron gen en naar een 15-9-nederiaiag gespeeld. In de vierde set scheen Morres door te druk ken en kwam op een 6-1-voor- sprong. Maar door zeer slecht verdedigen werd deze set toch nog met 15-11 verloren. Een 3-1 winst dus voor Oikos. Het tweede team speelde te gen het leidende Gerard de Lange 2 in Rotterdam een on gelukkige wedstrijd. Het team begon niet in zijn sterkste op stelling, zodat nog incomplete speelsters voor een volledige taak gesteld werden. De ploi speelde zonder overtuiging i de tegenstander sloeg vrij g makkelijk over het blok. De eerste en tweede set werden met 15-10 en 15-6 verloren, De derde set kwam pas hel sterkste team ln het veld. Mor res hield vrij goed bij en kwam j zelfs met 11-13 voor, maar door een paar ongelukkige 1 len kon Gerard de Lange toch nog de derde set grijpen mei 15-13. Een 3-0-zege dus voor Gerard de Lange 2. Verdere uitslagen: tweede j divisie C dames: VVC/Excel- lentMarathon 3-0. Tweede divisie C heren: Hentaco/ EWCCompri Delta 3-2. Rec tificatie uitslag vorige week: Morres HulstRindy's/Ekspal- vo 3-2. VOETBAL Het Zweedse voetbalteam heeft in Praag de vriendschappelijke interland wedstrijd tegen Tsjechoslowa- kije met forse cijfers verloren: 04. Bij de rust hadden de Tsjechen reeds een voorspron! vain 30. De 12.000 toeschou wers zagen Svehlik (2), Masnj en Bicovsky voor de doelpun ten zorgen. tien beurten zag het er alle maal rooskleurig uit voor Goossen want toen was het al 48 ln zijn voordeel. Na twintig beurten was Rini Ver stoeten al behoorlijk terugge komen: 810. Na dertig Deur ten was de stand 1213, na 35 beurten 1-214 maar na 38 beurten stonden beiden spelers gelijk 1414. Goossen kreeg toen een goede mogelijkheid en benutte deze ook zodat de partij ruim winst betekende. Goossen heeft nu na viei partijen een gemiddelde opge bouwd van 0,417, een gemid delde dat ver boven het toe laatbare maximum van 0.299 ligt. Wim van Ham, hetzij wel na twee partijen heeft een nog fraaier gemiddelde van 0.461. Moyennes die er dus niet om liegen dat er goed driebanden door genoemd tweetal ge speeld wordt. De stand was zondagavpna om 8 uur: 1. Nic0 Goossen WBC, Kloosterzande) 4 8 60 144 0,417, Wim van Ham (POP, Axel) 2 4 30 65 0,461, 3. Sam Andriessen (BZM, Terneuzen) 2 4 30 122 0,246, 4. Theo Neve (WBC, Klooster zande) 3 2 35 118 0,296, 5. Jan Stolk (ZBC, Zaamslag) 3 2 30 123 0,244. 6. Kees Dieleman (DOS, Hoek) 2 1 29 134 0,216, 7. Eddy Verdurmen (WBC, Kloosterzande) 3 1 36 171 0,211, 8. Rini Verstoeten (POP, Axel) 3 0 31 147 0,208. (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN Zeeuwsch Vlaanderen twintig geselec teerde schakers uit Zeeuwsch- Vlaamse verenigingen is zaterdagavond winnaar gewor den in de eerste ronde van het derde Internationale Vier Pro vinciën-schaaktoernooi, dat ge speeld werd in het Zuidland- theater in Terneuzen. Zeeuwsch-Vlaanderen „scoor de" in die eerste ronde 48 pun ten, terwijl het Belgische Brug ge met 40 punten op de twee de plaats kwam. Frans-Vlaan- deren schaakclub Tourcoing eindigde met 32 punten op de derde plaats. Voor de selectie van Zeeuwsch Vla-anderen is dat zeker geen verassing, want na de drie gebruikelijke ronden in het eerste Vier Provinciën- schaaiktoernooi werd het voor de Zeeuwsch-Vlamiragen zelfs een eerste plaats in de eind stand. De Zeeuwsch-Vlaamse selectie heeft met zijn eerste plaats ook nu weer een goede stap in die richting gedaan. Op 12 december wordt in Tour coing (F) de tweede ronde afgewerkt terwijl op 15 fe bruari 1975 in Everghem (B.) de derde ronde zal worden gespeeld. De vierde en laatste ronde is vastgesteld ap 12 april in het Belgische Brug ge. Door een perfecte organi satie kende het toernooi een vlekkeloos verloop, en de or ganiserende schaakvereniging Terneuzen kan dan ook op een succesvolle aivond terugzien. Buiten de schakers zelf, waren ook heel wat enthousiasten naar het Zuidlandtheater ge komen, dit vooral om de Fran sen uit Tourcoing dit twin tigtal deed voor de eerste keer mee aan het werk te zien- Zoals gezegd deden de Zeeuwsch-Vlamingen het in de eerste ronde zeker niet gek. Toch was de nederlaag van A. den Hamer tegen W. Abant (Tourc.) wel een ver rassing. De 12-jarige H- Car- don uit Sas wan Gent zon der meer het grote jeugdtalent uit Zeeuwsch-Vlaanderen gaf zijn tegenstander Van Houtryve uit Brugge geen schijn wan kans. De ex-jeugd kampioen H. Oosteriiout *it Sas van Gent, maakte zijn Belgische tegenstander Sy- moens uit Brugge beide pun ten afhandig. Ook de andere Zeeuwsch-Vlaamse schaaik- grootheden zoals J. Dubble- man uit Sluiskil, T. Riemens en H. Provoost deden wat van hen verwacht werd. Zij ver sloegen respectievelijk M. Bertrand (Tourc-) Sempero- tich (Tourc.) en De Corte (Brugge) met 3—1. Verassend was ook de remise van M. Cardon tegen R. Verhulst uit Bruggen en die van K. Cohen uit Terneuzen in zijn partij tegen Naenetint uit Brugge. Uitslagen van de Zeeuwsch- Vlaamse schakers: A- den Ha mer (Sas van Gent) - W. Ab ant (Tourcoing) 13, D. Nae netint (Brugge) - K. Co-hen (Terneuzen) 22, J. Jansen (Oostburg) - J. Verhelst (Brugge) 1—3, M. Bertrand (Tourcoinig) - J. Dubbeldan (Sluiskil) 13, C. Provoost (Terneuzen) - A. de Wist (Tourcoing) 31, J- Verhuis! (Brugge) - M. Cardon (Sas van Gent) 22, J. de Zwsit (Terneuzen) - H. Vrijssen (Brugge) 13. J. Depi» (Tourcoing) - K. NieuweliM (Sluiskil) 1—3, R. Melw (Sluiskil) - F- Deriom) (Tourcoing) 31, A. Symoe11* (Brugge) - H. Oosterhout (Sas van Gent) 1—3, H. Cardon (Sas van Gent) - J. v. HoutrF ve (Brugge) 31, T. Hubert (Tourcoing) - J. Dees (Ter neuzen) 13, H. Riemen* (Oostbung) - J. de Bloes (Tourcoing) 13, G- de CyU; lanaere (Brugge) - K. La* (Sas wan Gent) 3—1, H. Pro voost (Terneuzen) - A- I Corte (Brugge) 31, A. Seffl- perotioh (Tourcoing) - T. Ri®' I mens (Oostburg) 13, J Snijder (Sas van Gent) - Bertrand (Tourcoing) 3—1 J. Claeys (Brugge) - J- Kampen (Terneuzen) 1—3. Maes (Sas van Gent) Clement (Brugge) 31, Bertrand (Tourcoing) - P- seeuw (Oostburg) 13. COMO (ANP) - VI wegseizoen geen eer kilometer lange ron< gebracht. Ook ditm: Roger de Vlaemincfc renners, die zestig Verbeeck daarbij, d wielerbaan van Con laatste aanzet iets i LAUSANNE (AFP/REUTER) - liaanse wielrenner seppe Perletto (26) gisteren voor een verrassing gezorgd de wedstrijd „Dwar Lausanne" te vi voor de grote favol Felice Gimondi en Merckxt Het betekei tweede nederlaag Merckx, die zaterd de ronde van Lomb tweede werd. Merck de in tweedelen ges| krachtmeting in sanne vier keer ha wonnen, werd zelf] voorbijgestreefd Gimondi, de winna vorig jaar. Het eerste gedeeitl kilometer op tijd ml massale start, wem wonnen door Gimor 11 minuten en 31 sfl den. Merckx werd m 11.32 en Perletto) met 11.33 In het tv gedeelte, een ïndivij tijdrit, had Merekif zichtbaar moeilijk eindigde twaalf seeé achter Perleito, du onderdeel won in 1 i daarmee de alge winnaar werd De totaaluitslag ij 1 Giuseppe Pe (Ita) 23 minuten en I conden. 2 Felice Gir. (Ita) 23.16.3 Eddy Mj (Bel) 23.21 4 wlad Panizza (Ita) 23.28 seph Bruvere (Bel) J AMSTERDAM (ANP cied Barry Hulshoff dagmiddag in Amster een uitgebreid onderzc clubarts Rolink geheel verklaard van zijn lar knieblessure. De vooi zal dinsdagavond in W; in een vriendschappehj strijd tegen de ama Blauw Zwart zijn rent ken. In dat duel zal vo< lijk de conditie van worden getest. ZEILEN. Fred Imhof I de Loosdrechtse plassen mus Interparis-wedstrij wonnen. Voor deze racé aan alle nationale kam in de diverse klasse dee werden 16 vierkante m ten beschikbaar gesteld eigenaren, die zelf als ning meezeilden (ADVERTENTIE En omdat u hoge stelt aan onvervorm geluidsweergave, di dat 't beste met een Telefunken bandrec Beluister onze col Bij uw winkelier. Ontdek het sublie geluid. En ontdek de vernuftige details.

de Stem | 1974 | | pagina 10