Veerse Meer-bezoekers willen ook slecht weer-vermaak s EXTRA PORTO STEUNT HET FONDS UITKOMST ONDERZOEK: Meer arbeiders nodig in Zeeland" v.v.v. Veel rook in Zeeuwse lucht CSM werkt op halve kracht GEVEN VOOR oor smokkel eroïne ,5 jaar eëist stad streek I—li VOLGENS ORIëNTERlNGSNOTA ^leidooi voor chool in B-Heerenhoek Kans op mist Bar de Smidse EEN MEISJE O N Y Oplossing puzzel 3: NIEUW SORTEER- SYSTEEM VOOR POOTAARDAPPELEN Kampioen Arts Jeugd Weekenddienst Stemredactie WANDELEN IN KNOKKE WEEKEND TIP Discussie over doelstelling bibliotheek cenlium ZATERDAG 12 OKTOBER 1974 uur, MIDDELBURG De offi' r van justitie in Middelbur' sfl tweeëneenhalf jaar °.u' srwaardelijke gevangen»®- ai geëist tegen de 24-jariS® F uit Terneuzen. Hij word' gehuldigd van heroïnesmo»- lii werd op 20 september Ïgehouden, omdat de politie scheidene zakjes zuivefe ■.oïne. in totaal 2 ons, in ,r. aantrof F zou van een dvremde man opdracht gekregen voor f 1 03.' pakje uit Amsterdam te n halen en naar Terneuzen hrensen. Hij kon geen na' van opdrachtgevers no** n. 3 01196-12336. Zaterdag 19J uur, zondag 8-00 en M uur. iiddelburg, Kerk Lomba straat. Zaterdag H'.Ofl zondag 1015 en 19-00 De Hoeksteen, zondag n? uur- lostburg, M. Eliigius, 01170-2003. Zaterdag igij zondag 8-30 en 10.30 uur. vezande, O.L.V- Hemelvar,», tel- 01105-214. zondag en 10-00 uur- hilippine, zaterdag j zondag 7.30 en 10.00 uur. lilland-Bath, zaterdag [jd uur, zondag 7.30 en ij uur. lilland-Bath, zaterdag 19 u| zondag 10.00 uur. as van Gent, H- Maria jJ meivaart, tel. 01158-16(|I Zaterdag 19.15, zondag 8l«i 9.30 en 11.00 uur. asput. Zaterdag 17.00 Zondag 9.00 uur choondijke, Zaterdag 19J uur, zondag 10.00 uur. I lijkplaat, Hulpkerk, zaterdu 17.00, zondag 8.30 uur. luis, St.-Jan de Doper 01178-208. Zaterdag 'j9(j| uur, zondag 8.00 en 10.M uur. luiskil, Ant. van Padua, tel 01157-418. Zaterdag 9.00 er 10.45 uur. erneuzen, H- Willibrordt tel. 01150-2327. Binnenste zondag 11.45 uur. Triniteitsl kerk, zaterdag 19.00 Zondag 9.00 en 10.15 m-' Kruiskerk: (Hoek) !0E| dag 10.00 uur- Opstanding!- kerk, zaterdag 19.00 uur zondag 9.30 en 11.00 uur. 1 lissingen, parochiekerk Sin- gel. Zaterdag 19.00 en zon, 9.30 en 12.00 uur. Open 1_ Paauwenburg, zondag lij} en zaterdag 19.00 uur, zondat 19.00 uur. 8 Pestdorpe. H. Maria Visitatie tel 01158-527. Zaterdjl 19.00, zondag 8.00 en 10.M uur. Izendijke, O.L.V. Tenhemelop. neming, tel. 01176-284. Za. terdag 19.00, zondag 8.30 et 10 30 uur. andstraat, zaterdag 1JM|| uur. erseke, H Anna, zaterdag I 19.15 en zondag 9.45 uur, 5 weert, zondag 10.00 uur), uiddorpe, zaterdag 17,IJ uur. pasloriediensten roes Goes ziekenhuizen! parochie Goes, parochie 0.-I Z.-Beveland. Zondag van t 12.00-24.00 uur: B. Nieuwa Weme, Kloetingseweg 47 tel Goes, tel. 01100-5510. ak van Z.-Beveland 2 dag van 12.00 - 24.00 uur: I Ph. Pontenaegel, Hoofd- straat 58 te Ovezande, tel. 01195-214. 75' 1 (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De bevol- bingsverwachting, het stimule- rings-spreidingsbeleid, de pro blematiek van de kleine ker nen en de tweede woning Dat rijn volgens Gedeputeerde Staten van Zeeland de voor deze provincie belangrijkste zaken als het gaat om de oriënteringsnota ruimtelijke ordening. Over deze zaken hebben GS. reeds van gedachten ge wisseld met de minister van Volkshuisvesting en Ruimtelij- ke Ordening. Provinciale Sta ten bespreken dit onderwerp in de vergadering wan vrijdag 1 25 oktober. Volgens de oriënterimgsnota dient ten behoeve van de voorziene ontwikkeling het arbeiders sneller toe te (Van oaize correspondent) 'S-HEERENHOEK Op 4e jorzitting van het gemeente- :stuur voor de bewoners van ■Heerenhoek bleken de be- emmingsplannen velen te in- resseren. Aan de hand van s intergemeentelijke struc- urschets Midden-Zeeland •74 werden veel vragen ge- eld ten aanzien van leefbaar- -id en ontwikkelingsmoge- kheden. Burgemeester G.H.E.M. van aes merkte .op dat men in I n tolerante maatschappij eft en dat deze structuur- hets nog een lange weg moet lorlopen. De heer C. Kroon hield een j rig pleidooi voor de bouw in een gymnastieklokaal en or vervanging c.q. vernieu-1 mg van de school. Hij roerk op dat de oude school niet eer voldoet en dat de loka- 1 tot aan de nok met leerlin- n zijn gevuld. De heer Ven I aes merkte op dat de school g niet door het schoolbe- ïur was afgekeurd. Verder i de heer Van Waes dat het meentebestuur achter annen voor de bouw van een I •mnastieklokaal staat en dat 1 bouw voor een nieuwe rooi een zaak is voor het j ioolbestuur. Over de leefbaarheid van -eren hoek merkte de heer m Waes ,op dat de bewoners rtrouwen in hun dorp moe- 1 hebben. VLISSINGEN Het gehal te standaardiroolk van de lucht ta bet Sloegebied ben-adert dat van het Nieuwe Water weggebied. Concentraties van zwaveldioxyde ofte wel S02 bleven in 1972 duidelijk lager dan in de Randstad. Dit is de 1 uitkomt van het TNO-omder- j roek dat van eind 1971 tot eind 1972 werd ingesteld in het Sloegebied. De hoogste concentraties S02 en standaard rook kwamen in de winter voor. De verhouding rook-S02 is vrij hoog in Zeeland, zo stelt hef rapport- Het hoogste I jaargemiddelde voor S02 werd in Vlissitigen gevonden. Voor standaardrook gaf Middelburg het hoogste jaargemiddelde te zien. Vooruitzichten voor zondag rn maandag, opgesteld door I het KNMI op vrijdag om 18.00 uur: Overwegend droog met opklaringen maar plaatselijk m'st. Vrij koud met hier en tar nachtvorst. Weersvooruit- 'ichten in cijfers gemiddeld over Nederland Voor zondag: Aantal uren !°o: 1 tot 7. Min. temp.: om streeks 5 graden. Max. temp.: omstreeks 12 graden. Kans op een droge periode van min- Sens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal Procent. I Voor maandag- Aantal uren mn: 2 tot 9. Min. temp.: Om "reeks 5 graden. Max. temp.' omstreeks 12 graden. Kans op fen droge periode van min- Sens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal- procent Konstanz 330 onv., Rheinfel- JBl 258 -8, Plittersdorf 449 pl- i Maxau 510 pl. 35, Plochim- IW 141 pi, 3, Mannheim 308 f!' 21, Steinbaoh 119 -1, Madnz Pl- 5, Bim-gen 157 pl. 8, kaub 194 pl. 6, Trier 355 -37, Kfblenz 236 -5, Keulen 213 pl. '4jftuhrort 369 pl. 33- Lobith 04 pl. 18, Pan-nerdense kop Pl- 14, Nijmegen 762 pl. 0' IJsselkop 865 -3, Eefde «ei 408 -8- Deventer 285 -4, 5484 -12, Borgharen -35, Belfel-d 1230 -2, Gra pten de sluis 519 -20 Morgen, zondag 13 oktober 5er?en op Zoom 1.31 en 13.58 «answeert 0.49 en 13.10 '«neuzen Swingen "omeldinge 0.17 en 12.40 12.12 1.21 en 13.48 Maandag, 14 oktober „ei'gen op Zoom 2.25 en 14.46 «answeert 1.43 en 13.59 «rneuzen 1.10 en 13.28 I"ssingen 0.39 en 12.58 emelding 2.15 en 14.36 nemen. G.S. zeggen in dit verband uit te gaan van een toename met 0.9 procent per jaar, mits er een vestigingso verschot van 0,5 procent per jaar is. Wii Zeeland de gestel de beleidsdoeleinden verwer kelijken, dan zullen onder steuninigsm-aatregelen nodig zijn. Dit geldt met name voor Zeeuwsch-Vlaanderen, zo vin den G.S. Gedeputeerde Staten willen ten aanzien van de problems tiek van de kleine kernen, dat het stimuleringsbeleid, waaro ver in de ori ent eringsniot a wordt gesproken- financieel verder wordt uitgewerkt- Voor Zeeland is dit temeer van be lang, omdat de provincie leeg lopende dorpen kent. Zeeland telt 164 kernen met een inwo nertal van meer dan 100 per sonen. Gedurende de periode 1960-1-971 liep in de helft van deze kernen de bevolking te rug. Het probleem van de tweede woning komt in de oriënte ringsnota Slechts terzijde aan bod. zo stellen G.S. vast. De oplossing, dat complexen tweede woningen aangesloten moeten worden bij de bestaan de kernen, beslaat volgens G.S. maar een gedeelte van het probleem. Het gaat met name om de leefbaarheid van de kernen- De bevindingen van Provin ciale Staten over deze zaken zulten ter kennis worden ge bracht van de minister van Volkshuisvesting en Ruimtelij ke Ordening. (ADVERTENTIE) Grote Bagijnestraat 23 HULST Wij zoeken voor onze ge zellige zaak of jonge vrouw, om in het weekend te helpen. Afspraak telefonisch nr.- 01140-3372 of aan de zaak. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG „We wisten tot nog toe eigenlijk niets van het Veerse Meer. Dit onderzoek werpt althans enig licht op het recreatieve gebruik van het Veerse Meer. En we kunnen nu wel vaststellen dat we met ons beleid tot op heden de plank niet hebben misgeslagen". Dit zei gisteren gedeputeerde A. L. van Geesbergen, voorzitter van het recreatieschap het Veerse Meer, bij de presentatie van het rapport „Watersport op het Veerse Meer". Het rapport werd aangeboden tijdens een persconferentie in de staten zaal te Middelburg. Het rapport is het resultaat van een onderzoek, dat in 1972 werd gehouden onder de be zitters van een vaste ligplaats in de jachthavens rond het Veerse Meer. Het onderzoek geschiedde in het kader van een herziening van het „basis plan Veerse Meer 1967". De belangrijkste conclusies in het rapport zijn: 52 procent van de vaste ligplaatshouders wil geen of geen belangrijke uit breiding van bet aantal lig plaatsen aan het meer: de mo gelijkheden voor vertier bij slecht weer zijn onvoldoende evenals douche- en toiletac commodatie: 20 procent wil tezijnertijd een vaste ligplaats bemachtigen aan een afgeslo ten Oosterschelde: de behoefte aan zomerwoningen nabij het Veerse Meer is bij de water sporter vrij gering: het Veerse Meer functioneert vooral ten behoeve van de weekendrecre atie: van de ligplaatshouders zijn 46 procent buitenlander, waarvan 39 procent Belg: 62 procent der vaste ligplaatshou ders komt van buiten Zee land. Doel van het onderzoek was informktie te verwerven ten behoeve van het beleid tot in richting van het watersportge bied het Veerse Meer. Dat het onderzoek wat eenzijdig op een bepaalde groep gebruikers is afgestemd, wordt in het rapport uitdrukkelijk opge merkt. Zo zijn bijvoorbeeld de wensen en het bedrag van de oeverrecreanten buiten be schouwing gebleven. Maar het ligt in de bedoeling, zo ver klaarde de heer Van Geesber gen, om gesprekken te organi seren met alle belanghebben den in de recreatieve voorzie ningen rond het Veerse Meer. Door publikatie van dit rap port hoopt het recreatieschap informatie los te slaan van an dere gebruikersgroepen. Voor zitter Van Geesbergen zei uit het rapport opgemaakt te heb ben, dat de watersporters po sitief oordelen over het Veerse Meer. Er diende wat gedaan te worden aan het feit, dat de slecht-weer-voorzieningen en toilet- en doucïieaocommodatie onvoldoende werd bevonden. Met name gingen de gedach ten van de heer Van Geesber gen uit naar voorzieningen voor kinderen. Ontspannings voorzieningen op ruime schaal zullen er echter niet komen: geen Kermisachtige toestanden, zo stelde de heer Van Gees bergen. Want bij de verdere ontwikkeling van de recreatie op en rond het Veerse Meer zal het accent gelegd blijven worden op de rust en de stil te. De technische werkgroep van het recreatieschap bestu deert momenteel in hoeverre de rust en de stilte nog verde re activiteiten kunnen hebben. De gemeente Goes ontwikkeld een plan voor het sehelphoek- gebied. Drie kunstmatige ei landjes zijn momenteel in aan leg. Deze eilandjes zijn zoda nig gesitueerd, dat ze ook be reikbaar worden voor de oe verrecreanten. Verder zal er nog een jachthaven komen bij Kamperland en zal jachthaven Oostwaterinig woerden uitge breid. (ADVERTENTIE) OFF DEALER K.T V. HIFI STEREO APPARATUUR leven WEEKHOOFDPRIJZEN: Peugeot-auto: J. H. Takke, Wijde Slag 37, Arnhem. Philips-kleuren-t.v.: mevr. S. Havers, Sumatrastraat 10, Heemstede. Pakket Heuga-tapijttegels: W. C. van de Laar, Jacobastr. 8 Den Haag. Olga-springboxcombinatie: H. Th. Perquin, Haagweg 240, Leiden. Bauknecht-vaatwasautomaat: mevr. M. van de Poll-Wak kers, Jonathanstraat 3, Eindhoven. Waardebon van 1.000,van Witteveen: W. de Dries, Jan LuycKenstraat 18 b, Nijmegen. Peugeot-damesbromfiets: mej. M. R. Andriessen, Ganzen- straat 174. Amersfoort. Petri-fotocamera: J. Vossepoel, Rembrandtlaan 69, Zwolle. Singer Starlet-naaimachine: M. J. M. van de Heuvel, Moes kampstraat 21, Blerick. 4 Conti TS-autobanden: J. L. Heersprink, Emmastraat 22, Axel. WEEKPRIJZEN: Kindermann diaprojector J van Hulsel, Tiiburgseweg 73, Breda. Minolta-fotoeamera: J-C. Hoppenbrouwers, Laan van Vlaanderen 14. Roosen daal Een Pierre Cardin-hor- loge mevr. v.d. Luytgaar- den. Marconistr. 67, Roo sendaal Hooghoudt-dranken- pakkei' 1 Schipper. Pr. Mar- grietstr. 10, Middelburg, 100 artikelen van Wehkamp: H.J.J Agten. Brahmslaan 40, Terneuzen. Kawee tafelaanste ker: Martens, v-d. Rietstraat 13, Etten-Leur. f 30 leven middelen van Vivo: J. Broe- ders-Heeren. Van Wiel- dreohtstr. 2. Raamsdonksveer. Birdy tafelgarnituur: mevr- A.C.M- van Beek-Haagh, Hoge Ilam 36. Dongen. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT De aan voer van bieten is thans wat beter op gang gekomen. Op de terreinen van de fabrieken in Sas van Gent liggen weer wat bieten opgeslagen. „Het is echter nog geen re den om hallelujah te roe pen", aldus de heer Marquinie van de CSM in Sas van Gent. „Het is met de aanvoer wel iets beter geworden en de fa briek behoefde gelukkig niet stil gelegd te worden. We werken thans op ongeveer hal ve capaciteit. Maar pas zeker zijn we als het eens een halve week niet geregend heeft en ook de landbouwers zelf aan wat voorraadvorming hebben kunnen doen". Afgelopen week was een extra premie van f 2,- op ie dere aangevoerde ton bieten ingesteld. Die premie gold al leen voor deze week In het weekeinde zal beslist worden of deze premie Wordt geconti nueerd. Op veel familiebedrijven in Zeeuwsch-Vlaanderen worden titans bieten met de hand ge rooid, een karwei dat herinne ringen aan vroeger oproept. De gevolgen van het slechte weer op de totale campagne, waardoor vooral in de begin periode veel minder bieten zijn aangevoerd, zijn nog niet te overzien. Verwacht wordt dat de totale campagne iets zal uitlopen. „Wij schatten dat het een halve week langer zal gaan duren", aldus de heer Marquinie. (Van een onzer verslaggevers» TERNEUZEN Etec bv t» Terneuzen heeft een systeem ontworpen om pootaardappe- len van kluiten stenen en an dere onzuiverheden te schel- den. Het ontwikkelde sorteer- systeem bestaat uit een appa ratuur, die de te sorteren aar dappelen aftast, een transport band en een stuureenheid. De hele nieuwe verwer- kingsmogelij'kheid is door de Etec beproefd en beeft volgens deskundigen een zekerheid van achtennegentig procent. Ruiken aan nicotine weerhoudt het „proefkonijn" van het roken Te Lembeke, een dorp in het Vlaamse Meetjesland, met zowat 3000 inwoners en niet zover van de grens gelegen, is dezer dagen een merkwaardig experiment beëindigd. In samenwerking met het invloedrijke tele visiemedium heeft de dienst voor sociale geneeskunde van de Gentse universiteit een één jaar lang durende poging gedaan om in deze gemeente bet roken zoveel mogelijk af te leren. Het resultaat is echter niet sen sationeel te noemen. Minder dan 7,5 procent van de be volking is er in geslaagd één jaar het roken te laten. Voor de leider van het project, prof. Vuylsteek, is dat cijfer nochtans een reden moedelijk raken zij nooit meer een sigaret aan. En ook om tevreden te zijn. Ver- de Nederlandse dokter Meinsma zegt da t het een succes is. Zij zijn ingewijden en weten dat 't erg moeilijk is een echte roker volledig te doen afzien van de sigaret. „Onze verwachtingen waren niet zo hoog gespannen. Het resultaat is toch niet mis" zeggen zij. Zeker is dat Lembeke nu minder rookt. En ook veel minder hoest. Tenslotte zijn er nog de 20 procent die weliswaar niet konden op houden met roken, maar toch veel minder sigaretten roken per dag, ofwel die zijn over geschakeld op pijp of sigaar. Zoals de burgemeester graaf d' Alcantara. Kampioen is echter de ge meentesecretaris Gerard De- witte, die zelfs geen heim wee meer heeft naar zijn sigarettenperiode. Nogal dui delijk als men weet dat hij nu een veel betere eetlust heeft (meer smaak heeft) een paar kilo's is bijgeko men, en vooral die vervelen de rokershoest kwijt is. He laas voor hem: zijn twee zo nen die vroeger geen sigaret aanraakten zijn nu aan het roken gegaan. Een reden voor hem om te zeggen dat de jeugd veel meer zou moeten aangepakt worden. „Onderwijsinrichtin gen zijn echte scholen waar de jeugd het roken leert", zegt hij. Hij schat het aantal inwoners van zijn gemeente dat met roken ophield op een vijftigtal. Niet slecht op de 700 die beloofden de cam pagne mee te doen. Maar hij meent dat de resultaten nog beter zouden geweest zijn als de televisie zich niet had be perkt tot -één enkele uitzen ding. Nu is het zo dat de campagne in september vorig jaar werd ingeluid met een televisieprogramma over het verband tussen roken en kanker en dat daarbij Lem- bekenaren werden betrok ken. Het dorp ging de ver bintenis aan één jaar lang met roken op te houden. Wat in die uitzending vooral de aandacht trok was het flesje met een mengsel v»u teer en nicotine, eind- produkt van 8000 in rook opgegane sigaretten. „Dezelf de hoeveelheid blijft na drie maand roken achter in de longen en de maag", zegden de wetenschappers, en dat maakte indruk. Secretaris Dewitte hield het flesje bij de hand op zijn bureau. En wanneer hij trek kreeg in een „kankerstokje" moest hij er maar een blik op werpen. (zie foto). Dat Lembeke minder rookt hebben de handelsreizigers in tabak goed ervaren. De voornaamste winkeliers in het centrum beweren wel dat de verkoop nooit is vermin derd, naar deze indruk is niet helemaal juist omdat op hetzelfde ogenblik twee an dere winkels in de buiten wijken hun deuren sloten. Deze klanten waren dus aan gewezen op het centrum van de gemeente en daar vermin derde de verkoop niet. Maar in feite is het zo dat de verkoop in twee tabakszaken op nul is gevallen. Wi eeohter op een positie ve manier het *best ervaart dat Lembeke minder rookt is de plaatselijke huisarts, dr. Claeys. „De campagne heeft niet alleen mezelf aangezet minder te roken, maar heeft vele Lembekenaren gehol pen", zegt hij „Zij wisten niet dat roken zo gevaarlijk was voor de gezondheid. Vooral bij de mensen tussen de 30 en de 40 jaar bleek de vrees om te sterven aan longkanker of aan hart- of vaatziekten het grootst. De ouderen zeiden evenwel: wij zijn nu toch al zo oud moeten wij nu nog stoppen met reken? De klachten op zijn consul taties laten echter aan duide lijkheid niets over. Een jaar geleden waren er veel meer patiënten die last hadden van chronische bronchitis dan nu. En over die hard nekkige hoestjes wordt veel minder geklaagd. Onder de patiënten is er beslist aan aantal dat anders over een tiental jaren naar een zekere invaliditeit zou toegegaan zijn. Op wie de antirookcam pagne echter het minst in druk gemaakt heeft en ook het minst effect had, dat zijn de jongeren. De leeftijd waarop ziekten optreden ligt nog te ver van ze. Op de tv- uitzending die de campagne besloot kon men dan ook ho ren van de leden van de lokale voetbalclub, terwijl zij na een wedstrijd hartstochte lijk een sigaretje paften: „Ih het voetbalseizoen '72-'73 rookten wij en werden wij kampioen. Daarop hébben wij de campagne gevolgd en het roken nagelaten of al thans verminderd. En nu zijn wij gezakt in onze voetbalaf deling. Vo,or redactionele aangele genheden kunt u vandaag en morgen contact opnemen met de heer A. van der Vuurst de Vries, tel. 01140-4159. Eindredactie Rein van der Hebn De actieve stedelijke dienst voor Toerisme in Knokke- Heist heeft een dezer dagen een nieuwe wandelroute uitge geven. Het is bekend dat veel Zeeuwsch-Vlamingen tijdens het weekeinde weieens een bezoekje aan de Belgische kust brengen en daarom wil len wij u de nieuwe wandel route, die achteneenhalve kilo meter lang is, niet onthouden, den. De tocht loopt hoofdzakelijk door een landelijk en rustig landschap. Ze heeft dan ook de naam „Polderwandeling naar Ramskapelle" gekre gen Vertrokken wordt vanaf de Zeedijk in Heist, waar het in- formatiekantooir van de sectie Heist van de stedelijke dienst voor toerisme is gevestigd Hier kan ook een fraaii uitge voerde en met prachtige kleu renfoto's verluchte routebe- schrijvi'n, worden verkre gen. De route loopt o.m. door het Directeur Generaal Willems park, een 10 ha groot bos en gelegen in het duinengebied tussen Heist en Duinbergen- Gewandeld wordt voort® langs 1 enkele historische boerderijen, waarvan u de bijzonderheden ln de routebeschrijving aan treft In Ramskapelle aangekomen moet men bepaald de aanwezi ge bezienswaardigheden in ogenschouw nemen. Wij noe men hierbij de kerk, met zijn 17e eeuws beeld van O.L-V. van Smarten en zijn 19e eeuwse orgel. De gerestaureer de toren dateert uit de 12e en 13e eeuw. Aan de kerk is een z.g. „Schettekot" aangebracht, waai minderbedeelde parochi anen een bijdrage offerden in de vorm van een kip, konijn of levend gevogelte- Na de hoogmis werden deze dieren in het openbaar verkocht en met de opbrengst daarvan werden dan missen opgedra gen voor de schenkers. Een gebruik dat overigens sinds 1960 in onbruik is geraakt. De terugtocht naar Heist verloopt weer langs eer ande- sre weg. waarbij men onder meer komt voorbij het recrea tiecentrum De Speelman en de beroemde boerderij Het Boe renhof. Waar dit jaar nog een poëziemanifestatie heeft plaatsgevonden. Al met al een wandeltocht, die menige zon dagmiddag aangenaam kan on derbreken- (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG ,,De doel- stellingennota van het Neder lands bibliotheek- en lectuur centrum lijkt wel een maat schappijkritisch manifest van een wereldverbeteraar". Zo luidde een uitspraak tijdens de discussieavond in Middel burg over de doelstelling van de openbare bibliotheek. Voor deze discussieaivond waren besturen en directies van de bibliotheken in Zee land uitgenodigd. De avond werd gehouden in het gebouw van de provinciale biblio theekcentrale te Middelburg. Door de aanwezige bestuurs- en directieleden werd een bi bliotheek als politiek instru ment afgewezen- De vergade ring vond, dat de bibliotheek een alzijdige informatie moest verschaffen in een zo groot mogelijke objectiviteit. Of, zo als ook geformuleerd werd- de taak van een bibliotheek is er te zijn voor hen. die willen leren- die willen lezen en die willen leren lezen- De verga dering was van mening, diat het discussiestuk van het Ne derlands Bibliotheek- en Lec tuurcentrum eenzijdig was sa mengesteld. Mer voelde wel behoefte en een doelsteiging geformuleerd te krijgen van de openbare bibliotheek.. Want die is er niiet.

de Stem | 1974 | | pagina 3