PUZZEL 5 WEEKHOOFDPRIJZEN NU TE VINNEN! EXTRA EINDHOOFDPRIJZEN slankie zó inzenden: SKOL jB -enmar verzekeringen ^15 Geef een extra bijdrage l aiftouropa» smul gei (Hauknecht doe mee. <dntiï& l€Êt —^7— tod ünden International Bier ffiD 25 Jaar Opgave 1 m Opgave 4 f Opgave 7 Opgave 8 De koer boïï in het glochi door CONSTANT C Koningin Wllhelmina Fonds De vergunning voor het houden van deze puzzelaktle Is ver* leend aan: de Ne derlandse Vereni ging tot Steun san het Ko ningin Wll helmina Fonds" voor de Kanker bestrijding te Am sterdam, door de Min. v. Justitie bij besluit van 10 april 1974 nr. L0.670/149/045. Deze puzzelaktie ten bate van het zilveren Koningin Wilhelmina Fonds voor de kankerbestrijding in Nederland bestaat uit 26 opgaven, die wekelijks in deze krant worden gepubliceerd. Om mee te dingen naar de eindhoofdprijzen en extra-eindhoofdprijzen moet men aan het einde van deze puzzelaktie het totaal aantal K's uit alle 26 puzzel diagrammen inzenden. Dus alle K's die voorkomen in de oplossingen (Niet de omschrijvingen). Men telt slechts éénmaal (dus NIET én horizontaal én vertikaal). Wekelijks telt u de K's, schrijft ze op en aan het einde van deze puzzelaktie zendt u het totaal aantal in. M. Horizontaal: 1. Geordende lijst, onderwijs (afk.), 21. zelfkant, 5. indien, 8. merkteken, 13 tel- 26. lengtemaat, 28. lof, 29. ra- woord, 14. adellijk persoon, 16. telpopulier, 30. juridische titel, bergplaats, 17. klein hert, 18. 31. derde woord in sprookjes, nagerecht, 19. uitgebreid lager 33. springerig diertje, 35. afne mend getij, 37. wees gegroet, 38. maatschappelijke stand (In dia), 40. vordering, 42. water doorlatend, 43. politieke groep In de Tweede Kamer, -45. één (Engels), 46. de oudere, 47. kippelegsel, 48. straat (Frans), 49. bergplaats, 51. bijwoord, 52. huldigen, 54. mijnheer (Engels), 55. onbehaarde, 57. een zekere, -58. spoorwegen, 60. moeder, 61. wereldtaal, 68. boksterm, 70. voegwoord, 71. zie 57 hor., 72 reeks, 73. landbouwwerk tuig, 74. nobel, 76. onmeetbaar getal, 77. rijkspolitie (afk.), 79. slimme, 81. elasticiteit, 82. werkvertrek, 83. schel. Verticaal: 1. graansoort, 2. En gels bier, 3. verlegen, 4. rivier tje, 5. gewoonterecht, 6. Frans lidwoord, 7. listig, 9. reeds, 10. mogelijkheid, 11. plaats in Gel derland, 12. kleurling, 14. grote Duitse rivier, 15. iedere, 18. klein gedicht, 20. vruchtbaar deel van de woestijn, 23. kip, 24. domoor, 25. Ned. Protestan tenbond (afk.), 27. bezorgen, 30. valse eed, 32. eikeschors, 33. jonge koe, 34. visdief, 36. sprekende vogel, 37. zie 5 hor., 38. kroon (afk.), 39. zie 47 hor., 41. sociaal economische raad (afk.), 43. inwoners van Finland, 44. elkander, 47. riviertje, 50. riviertje, 53. koor, 56. deksel, 57. uitbouw, 59. ja (Spaans), 60. mijne heren (afk.), 62. muzie kinstrument (in kerk b.v.), 64. troefkaart, 65. (Amsterdamse) humor, 66. Romeins keizer, 67. rivier in Egypte, 69. lofdicht, 73. plaats in Gelderland, 75. maan stand (afk.), 76. vader, 78. rivier in Italië, 80. afnemend getij. Bij juiste invulling ontstaat op de regels 22 en 63 de slagzin, die wij u vragen in te zenden. De eerste weekhoofdprijs: Een Peugeot type 104 ter waar de van 9.500,aangeboden door Gebr. Nefkens N.V., Ut recht. De tweede weekhoofdprijs: Een kleurentelevisie ter waarde van 2.645,aangeboden door Philips Nederland B.V., Ejndjjo De vijfde weekhoofdprijs: Een Badknecht vaatwasauto- maat ter waarde van 1.039, De achtste weekhoofdprijs: Een lichtgewicht zig-zag naai machine, type Starlet, winkel waarde 599,Een geschenk van Singer B.V., Amsterdam. De negende weekhoofdprijs: Een home-trainer fiets Carnielll met beweegbaar stuur waar door u kilo's lichter wordt waarde 560,—, een geschenk van Carnielli Nederland. weetwatvrodwenwensen De zesde weekhoofdprijs: Een waardebon van 1.000,-, te besteden bij één der filialen van Witteveen's Modemagazij nen N.V. De derde weekhoofdprijs: Een geheel verzorgde 7-daagse reis voor 2 personen naar En geland, aangeboden door Skol Brouwerijen N.V., Breda. De vierde weekhoofdprijs: Een springbox-kombinatie. De ze unieke kombinatie bestaan de uit een stalen onderstel, een dikke polyetherlaag en een ma tras geeft Uw slaapvertrek me teen allure. Een geschenk ter waarde van 1.100,van Olga Matrassen LMF B.V., Leiden. Philip» kleuren, échts kleuronl Pat ervaart comfortabele bediening. Oil la paa écht u als u straks de gelukkige winnaar bent TVI van deze fantastische Philips kleurenont- Deze fuxe Philips alt-transistor heeft eon vanger.1 U geniet van het royale 66 cm. winkelwaarde van 2645,— en la een grootbeeld, de natuurgetrouwe kleuren, geschenk van Philips Nederland B.V, het kristalheldere geluid en de uiterst Probeer 'm te winnen. Zo'n prachtige, komfortabele Olga Springbox kombinatie. Ver koopprijs f. 1100,-. U hebt nog nooit zó heerlijk geslapen!! De zevende weekhoofdprijs: Een Peugeot damesbromfiets, type 102 MS ter waarde van 807,—, van' Magneet Han delsonderneming B.V., Weesp. iDe derde weekhoofdprijs Oe tiende weekhoofdprijs: 4 Conti TS autobanden ter waarde van 540,beschik baar gesteld door Continental Rubber B.V., Amersfoort. Een palissander tafelaansteker merk Twaalf pri|zen: een levensmiddelen- „KaWee" ter waarde van 44,—, cheque ter waarde van 30,—, aan een geschenk van Karl Wieden lm- seboden door VIVO (Vrijwillige In- port, Naarden. en Verko°P Organisatie), Utrecht. Het Beste Gezondheidsboek en een reisapotheek ter waarde van 59,90, een geschenk van Reader's Digest N.V., Amsterdam. Een Braun flitsapparaat om ook binnenshuis leuke foto's te maken. Een geschenk ter waarde van fen wam» dor?sdeken met ,ak0n- 90,- van Braun Electric Neder- overtrek merk Insette, ter waarde land B.V., Den Haag. 295,—, aangeboden door Claushuis-Beuth Co., Naarden. Twee prijzen: eyeshadow en nagel lak, een geschenk ter waarde van 33,50 van Estée Lauder, Brussel. Een pakket kaarsen en kaarspro- dukten ter waarde van 25,—, aan geboden door Dumll B.V., Cuyk. Vier -prijzen: een Jago-shawl ter waarde van 25,geschonken door Jan van Gooi, Amsterdam. Een tapljtknooppakket ter waarde van 275,een geschenk van N.V. Kon. D.S. van Schuppen, Vee- nendaal. Twee prijzen: een Lols jeans broek in de kleur en maat, die U wenst, winkelwaarde plm. 50,—, een ge schenk van Saez-Vogels B.V., Zwa nenburg. Een groeibriljant ter waarde van 150,een geschenk van Jos Inden, Kalverstraat 5t te Amster dam/ juwolloró WEEK Eerste prijs: Tweede prijs: 100.000,-— kontant, te besteden naar keuze. Denkt u 50.000,kontant, eveneens te besteden naar keuze, s. aangeboden door Ennia N.V., Den Haag. Een luxe grill (paprlkarood), winkel waarde 189,—, aangeboden door Moulinex B.V., Rotterdam. Achttien prijzen: een tafellaken met 4 vingerdoekjes merk „Birdy" ter waarde van plm. 25,90, een ge schenk van Van Heek-Scholco B.V., Almelo. Een Sleepland elektrische voetende- ken, ter waarde van 54,50, aange- boden door Martex-Holland B.V., v Haarlem. Een Inventum éénpersoons elektrt- scha onderdeken ter waarde van 133,50, een geschenk van Kon. Fabriek Inventum, Bilthoven. Verschuyl's puzzef-encyclopedle ter Waarde van 29,90, beschikbaar gesteld door Uitgeverij Luitingh B.V. Publishers, Laren N.H. Een FAM-stofzulger ter waarde van 250,—. Een prachtige aanbieding van FAM Ver. Fabr. te Maarssen." Drie prijzen: een mand kaasassorti ment ter waarde van 100,—, een geschenk van Kon. Kaasfabriek Eys- sen B.V., Alkmaar. eens even in, wat u daar allemaal voor kunt kopen, Vijf prijzen: honderd gulden artike len uit de Wehkamp-catalogus, een geschenk van Wehkamp- Zwolle. t8 Tafelgarnituren, tafellakens 'rriet 4 vingerdoekjes, Winkelwaarde f-25,9.5, aangeboden door VAN HEEK-SCHOLCO j TextielfabiiekenBV.Almelo Twee prijzen: een drankenpakket (inhoud 3 liter jonge dubbele graan jenever, 3 liter bessenjenever, 2 liter Berenburg, 1 liter eitroenjenever, 2 liter N/ieux en 1 fles advocaat) een geschenk van Distilleerderijen/Wijn handel Hooghoudt B.V., Groningen. Zo'n molen zou u b.v. kunnen kopen, wanneer u de hoofdprijs 'van 100.000,— in de puzzelaktie wint. Ja, zelfs koeien kunt u zich dan aanschaffen. OF misschien heeft u liever alleen koeien. Voor die 100.000,heeft u er zeker veertig. Wit isVi hoofdprijs van* ïSO^OO,-? Een reis om de wereld. Een half huis. Twee of meer droomauto's wellicht Een boot van jezelf alleen. Of: een heel gaaf appeltje voor de dorst. Deze hoofdprijs van f 50.000,- voor de Nationale Puzzelaktie t.b.v. het Koningin Wilhelmina Fonds, wordt in kontanten beschikbaar gesteld door Wehkamp Bij het ware doe-het-zelf- werk is een boormachine onmisbaar. Wehkamp stelt vijf maal een Black Dec ker beschikbaar (bestelnr. T 74-98-11, -catalogus pag 314) met bijbehorende bo ren en kabelbox ter waarde van 98,-. Wehkamp, Postbus 400, Zwolle. Twee prljzan: een verlichte" globe met dubbel-effect kaartbeeld; Ned. tekst, de gebergten In voelbaar re liëf, boldiameter 25 cm., winkel waarde 85,Een geschenk vart de Eerste Ned. Globe Industrie, Veerallee 5, Zwolle. Omdat het zilveren Jubileum van het K.W.F. samenvalt met het 25-jarig jubileum van de Eerste Nèd. Globe Industrie, bieden wij iedere puzze laar gedurende de puzzelaktie een jubileumchequo aan van 25, die kan worden verzilverd bij aan schaf van een verlichte globe (aan dragen op bovenstaand adres). Eén beauty eet Shiseido ter waarde van 100,—, aangeboden döor El len Ney B.V., Amersfoort. Vijf prljzen:een voetbal merk „Pin guïn", winkelwaarde ƒ50,- van Pin- guin Sports, DenHaag. Vijf prijzen: een origineel Italiaanse sphapewollen autowashandschoen Giemme NT, rubber gevoerd (water dicht), winkelwaarde 11,75 van G. van Amersfoort Import- Export, Kruli.eiaan 40, Zeist. Voor een half Jaar SKOL-bier op tafel: (26 dozen van 24 blikjes). Wees blij met SKOL in blik! Uit én thuis. SKOL! Aangeboden door Skol Brouwerijen N.V., Breda. Een Melitta koffieautomaat ter waar de van 135,Een geschenk van Melitta-Nederland B.V., Bussum. Een ventilatorkachel ter waarde van 102,— van Siemens Nederland N.V., Den Haag. Een open boeken- en opbergfcaet ter waarde van ƒ-166,— van Lundia B.V., Varsseveld. Een karton Orange Love sinaasap pelsap (inhoud 6 Itr.), aangeboden door Melitta-Nederland B.V., Bus sum. Twee prijzen: een Pierre Cardin horloge met een gem.-winkelwaarde van 200,een geschenk van Troevajje Shop te Leidschendam. Een zuiver wollen deken, en een bedsprei ter waarde van 300,—, een geschenk vah Kon. AaBe Fa brieken B.V., Tilburg. EINDHOOFDPRIJZEN LET OP! Het postbusnr. is In DEN HAAG U kunt op twee manieren uw oplossing(en) inzenden: 'Per postgiro: (als voorbeeld) Op voordelige en eenvoudige wijze kunt u meedoen via de postgiro. U maakt minimaal ƒ1,- over op nevenstaande gi rorekening. De slagzin (slechts één per kaart) schrijft u op de voorzijde onder „Mededelin gen". U kunt géén girobetaalcheques inzenden. Per briefkaart: (als voorbeeld) Naast de normale porto plakt u tenminste 1 gulden (en ten hoogste 5 gulden) aan geldige Nederlandse postzegels extra, ten bate van het K.W.F. Ver meld duidelijk naam en adres en de slagzin die u in de puzzel afz: uw naam en adres Nat. Puzzelaktie De Stem Postbus 10103 Den Haag POSTCHEQUE- N C I I O O I f N t T OOOOÜOO P.PUZZELAAR KRUISWOORDWEG 6 PUZZELSTAD 1,- of meer c« 3224103 Nat. Puzzelaktie De Stem P&3 'i uw oplossing hebt gevonden. Uw oplossingen u mag net zoveel inzenden als u wilt moeten zaterdag a.s. in ons bezit zijn. Wel voor elke oplos sing een aparte girokaart ge bruiken (tenminste 1,- of meer) of een aparte briefkaart voorkomende aantal letters K inzenden (met tenminste 1,- extra boven de normale porto). De trekking wordt wekelijks verricht door notaris J. H. Birk- hoff te Den Haag, bij wie ook de oplossingen en het daarin zijn gedeponeerd. Over de uitslag kan niet wor den gecorres'- "'eerd of gete lefoneerd. BELANGRIJK: Ta! vooral hst aantalmalon dat de letter K In deze puzzel voorkomt Noleer het aantal, maar zend nog niet In. Na 26 puzzels vragen wij u het totaal K'a uit alle 26 puzzels op te geven. U dingt daardoor mee naar de geweldige elndhooldprljzen en extra eindhoofdprijzen. Een pakket langspeelplaten naar keuze ter waarde van 100,—.'aan geboden door Phonogram B.V., Am sterdam. LET OP. Uw Inzending Is slechts geldig, wanneer u tenminste ƒ1,- gireert of een extra postzegel van 1,- (boven de normale porto) bijplakt. Inzendingen zonder deze extra postze gels zijn volkomen waarde- loos en dingen niet mee naar de prijzen. Eerste prijs: Een sta-caravan van Belmont, type Sierra' Nevada 25, Uw luchtkasteel op de grond.Een sta-caravan, die werkelijk van alle gemakken is voorzien: gezellige slaapkamers, een aparte dinette, een comfortabele zithoek, een gas- comfoor met oven, een gashaard, eigenlijk te veel om te omschrijven. Deze Sierra Nevada sta-caravan moet u zien en dat kan bij Belmont B.V. te Polsbroek, die deze caravan ter waarde van 12.350,- ter beschikking heeft gesteld. Tweede prijs: Een volledig verzorgde 15-daagse vakantiereis vopr twee personen naar Djakarta. U vliegt met een Bo 707 van de Belgische Luchtvaart Mij. Sabena. Derde prijs: Een toür-caravan van Belmont, type Monza 1200 NT, uitgevoerd in geperst aluminium,-wat inhoudt dat de caravan sterk en licht in gewicht is. Iedere Monza caravan heeft een maximum aan berg- en woonruimte en is bovendien uitgevoerd met een Sigma oplooprem, zodat men er moeiteloos mee achteruit kan rijden. Een ge schenk ter waarde van 6.450,- van Belmont B.V. te Polsbroek. Vierde prijs: Een reis naar keuze voor uit het uitgebreide reizen- pakket van Airtouropa/Air- tour Holland. Een geschenk ter waarde van 5.400, van Airtouropa/Airtour Hol land, Zwarteweg 5, Den Haag. één of meerdere personen axiom-hofland voor al uw vakantie vliegreizen Vijfde prijs: Meubelen, woningstoffering, enz. te bestellen uit de grote Wehkamp-catalogus tot een totaalbedrag van 2.500,-. Een pracht gelegenheid om uw interieur aan te vullen of te vernieuwen. En alles wordt door Wehkamp aan huis bezorgd. Wehkamp, postbus 400, Zwolle. Zesde prijs: Een volautomatische zig-zag naaimachine, type 760, win kelwaarde 1.125,-, aangeboden door Singer B.V., Am sterdam. Zevende prijs: Voor een jaar voortreffelijk Skol Bier (52 dozen van 24 blikken). In Nederland gebrouwen en hoel Een geschenk van Skol Brouwerijen N.V. te Breda. Achtste prijs: Een Sankyo Hi-Focus filmcamera, type CME 444. Een camera, die het filmen vereenvoudigt en u betere resulta ten geeft. Een geschenk ter waarde van 829,— van B.V. Transcontinenta, Amsterdam. DUIZENDJES EXTRA DUIZENDJES EXTRA DUIZENDJES EXTRA PUI Van de extra postzegels, die U boven de ƒ1,— (die U toch el moet plakken om aan de puzzel mee te doen) op de briefkaart plakt es van de extra girostortingen (eveneens bovan de 1wordt 30% in een pot gestort. Notaris J. H. Birkhoff heeft een aantal data in zijn procesverbaal vastgesteld (die hij alleen weet), waarop hij de pot van dat moment gaat uitkeren in ronde prijzen van ƒ1000,—. De notaris trekt - op de door hem vastgestelde cfata - zoveel maai een kaart uit alle In die week ingezonden kaarten als er duizenden in de pot zitten b.v. ƒ19.632,betekent, dat 19 inzenders dan een biljet van ƒ1.000,— thuis ontvangen. Da overblijvende 632,— blijft in de pot tot de volgende trekking. U kunt die pot groter maken door méér dan ƒ1,— bij te plakken of te gireren. -.steun n'an 'ónöerzoek voorlichting' voorzorg begeleiding Wordt lid van het KWF vanaf 5,- per jaar of geel een extra bijdrage. Postgiro 26.000 t.n.v. KWF, Koninginneweg 28, Amsterdam. Telefonische inlichtingen:'Ö20.V.726000, toestel 7. 4... I 1 ïj l»H V - MM De wetenschap staat vo a. een testappara: b. een maanwage c. apparaat om m schuiven. Welke zin is absoluu a. de kastelein ver oplawaai b. in de pauze bout luchtkastelen c. de minister-pres minister Een zetter die wat in de De zin had natuurlijk mo Het is vaak erg moeilijk, meesters, om in een belang te spelen. Bij de huidige stai rie geldt dit met name voor stukken aanvoert. Hoe mo „voorzichtige" varianten ui tend tot de verdediging bi pioen Spasski gaf de raad ook naar! - juist actief te de aanval is de beste ver Kavalek deed hetzelfde met Poloegajewski in de beslisse nooi te Solingen. Kavalek om de eerste prijs te veror niet met zijn tactiek en ver beide grootmeesters samen Hieronder deze interessante Wit: L. Poloegajewski. Ben Oni verc 1. d2-d4, Pg8-f6; 2. c2-c4, c men op remise met het ri passieve - orthodox dameg van de tekstzet geeft Kavab spel te zijn belust). 3. d4-d gS; 5. e2-e4, Lf8-g7; 6. Lfl- 8. Pgl-f3, e6xd5, 9. e4xd5 Pf6-h5 (Hier is ook Lh6 ge£ 0-0 ten koste van een pion tiatief kan ontplooien). 11. Pb8-d7: 13. Tal-el, Pd7-f6 digde Pe5 erg voor de ha: Kavalek zoekt vooral strij 15. Lh6xg7, Ph5xg7 (Op K sterke dreiging Pe6. 16. Te a3, a7-a5 (Beter was direct f8; 19. Tfl-el, Ta8-e8; 20. T g5, De8-e7; 22. Kgl-fl, Pg7 24. Lc2-d3 (Wit heeft steec dachte, La4 te kunnen doen van af en verhindert eens i b5), De7-e8; 25. Dh6-g5, Kg8 Kf7 want nu krijgt wit aan (Nog steeds op het scherp Veiliger was Kf7 want op

de Stem | 1974 | | pagina 24