Jazzconcert in Goes dankzij subsidie-actie „Bibliotheek is geen politiek instrument" 3EEL Eoese jeugd tag eigen stad bouwen Havenschap Ylissingen komt miljoen tekort Stenen kijken hobby die boeit ingen Daumier-expositie bij tabaksgrossier STANDPUNT ZEEUWSE CULTURELE RAAD: I VERZAMELAAR HILLEBRAND UIT HOEK: FILMS IN ZEELAND stad streek Plaatselijk BOETE VOOR VERNIELING Hobby's Contact Excursie VRIJDAG H OKTOB6R 1974 -# 4|r| (Van een onzer verslaggevers) GOES Voor de Goese jazz club gehuisvest in De Veste aande Keizersdijk in Goes, meelt vrijdagavond 18 oktober het Rein de Graaff-Dick Ven- nik kwartet. De naamgevers aan het kwartet spelen reeds vanaf 1964 samen. Ze hebben tijden gehad dat ze elkaar in het geheel niet zagen, maar kwa men dan met nieuwe ideeën en verdere ontwikkelingen weer bij elkaar. Altijd bleek dat hun interesse precies paralel was gebleven wat een belang rijk effect had op de zich steeds vernieuwende muziek. Die in de loop der jaren steeds meer een synthese is geworden van allerlei jazz- stromingen. Pianist Rein de Graaff en tenorist-fluitist Diok Vennik, die het afgelopen jaren op tal loze clubpodia, concerten en festivals in binnen- en buiten land te beluisteren waren, worden in de huidige bezet ting gesteund door bassist Henk Havertoek en drummer Ei-ik Ineke- Het concert in Goes vindt plaats in het kader van de Oktober Jazz Maand, en iiniti- tief van de Bond van Improvi serende Musici (BIM). Deze organisatie is van oordeel dat de geinproviseerde muziek in het subsidiebestel nog steeds stiefmoederlijk is bedeeld. Liever dan de toegekende be dragen uit te smeren over een heel jaar is besloten de helft van de CRM-subsidies te ge bruiken om in één maand me dewerking te verlenen aan vele concerten. De agenda ver meldt meer dan 150 concerten oeer .geheel Nederland. Op die- ze manier ban duidelijk wor den gemaakt hoe het jazzleven er in Nederland zou kunnen uitzien, indien die subsidiebe dragen zes keer zo hoog zou den zijn. W (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De openbare bibliotheken moeten de plaats blijven, waar een zo veelzijdig mogelijke informatie beschik baar is. De bibliotheken mogen zich niet ontwikkelen tot in stellingen door middel waarvan politieke doeleinden worden nagestreefd. oek het kinderboek." Iedereen kan zich uit jeugd wel bepaalde kinderbal ken herinneren die hem bij zonder hebben getroffen. In een kinderboek kun je du een stuk bewustwording plan nen waarin bijvoorbeeld de rieten rokjes voor de negen worden afgeschaft en de rol van de man en de vrouw aan deze tijd wordt aangepast Daarom dioe ik ook langa over mijn teksten dan over mijn tekeningen" zegt Win Hofman Het volgende boekje is al klaar om geboren te wordon. De titel is er nog niet maai het zal een echt Zeeuws ver haal worden met een eigen sfeer. Het wordt geillustreerd met tekening® van Wim Hofman zelf. De vliegende vagelprijs was voior A- Clarys van A.D.L.M' uit Kwadenidamme. Meests kleine vogels D. Geys va» A-D.L.M. uit KwadendaiMne acht vogels. (Van een onzer verslaggevers) GOES De Stichting Sod- aal Kuitureel Werk in G°es gaat tijdens de komende herfst vakantie voor de jeugd van tot 12 jaar enkele bijzonders evenementen op touw zetten- Op dinsdag 22 oktober kunnen de jongens en meisjes in »e Hollandse Hoeve bij de kinder boerderij hun eigen stad b°u' wen- Zij zullen dan ook 1"" eigen burgemeester en f" meenteraad kiezen- Op woensdag 23 oktobjj' houden kinderen een mars' waar ze dioor henzelf gemaak te artikelen aan ouders en mj' iere liefhebbers te koop len aanbieden. Aan deze a™! viteit is ook een rommelmar»1 verbonden. De leiding van het Sociaal Kuitureel Werk doet een as- roep op particulieren het nota- Te materiaal voor het opbou wen van de kinderstad b*" ichikbaar te stellen. De herfstvakantieactiviteiten vorden op de avond van u iktober afgesloten met (root kampvuur, waarin he' naterieel van de mini-stad j» •lammen zal opgaan. De deel* lemingskosten bedragen P®* ;ind 1,50 per dag en 0,75 V** en halva Dit standpunt heeft gisteren de Zeeuwse Culturele Raad ingenomen naar aanleiding van de nota "De doelstelling van de openbare bibliotheek" van bet Nederlands Biblio theek en Lektuur Centrum. De raad stond gisteren tijdens de vergadering in het gebouw van de Stichting Zeeland te Middelburg geruime tijd stil bij de bibliotheek proble men. Meerdere leden van de Zeeuwse Culturele Raad had den uit de nota de indruk gekregen, dat de bibliotheken zich zouden moeten gaan ont wikkelen tot politieke instru menten. Die doelstelling w-erd unaniem afgewezen. De raad gaf ook twee manieren aan, gewaakt kon worden e politiserende ont- Tan eerste moet de de openbare biblio theek opgevat worden als het verstrekken van informatie en niet nis het geven van vor ming in de zin zoals vormings instituten dat doen. Ten twee de moet de informatietaak zo veelzijdig mogelijk zijn. De kern van de discussie over de doelstelling van die openbare bibliotheken bestond uit de vraag, welke functie het bibliotheekwezen kan en moet vervullen in de "perma nente vorming" En verder of de bibliotheken zich hierbij meer actief dan wel passief dienen cup te stelten. Dat de bibliotheken geen afwachtende houding hoeven aan te nemen bij het informatief begeleiden van bevolkingsgroepen bleek vooir de meeste leden van de raiaid vanzelfsprekend. Maar de bibliotheken dienden niet tot taak te hebben maatschappe lijke veranderingen te be werkstelligen, zo vond men- De Zeeuwse Culturele Raad onderschreef het standpunt, dat de bibliotheek alls plaatse lijk informatiecentrum bij uit stek moet inspelen op de plaatselijke problematiek. De culturele raad besloot gisteren verder aan Gedepu teerde Staten van Zeeland te adviseren voor de uitvoering van „Die Jahreszeiten" van Haydn op 9 november in de basiliek van Hulst ,een subsi die beschikbaar te 'stellen tot de helft van het tekort mei een maxium van f 2500.- Vragen werden gesteld over de vorderingen van de voorbe reidingen tot daadwerkelijke uitvoering van een "Zeeuwse aanmoedigingsprijs voor jong talent"- Meegedeeld werd, dat de organisatie hiervan naiar verwachting spoedig rond zal zijn Tijdens deze vergadering werd afscheid genomen van de voorzitter van de sectie wooo- ouitiw, de heer Messers uit Vlïssdngen. Deze vertrekt naar Frankrijk. De heer Messers liet de culturele raad na, dat men argwanend moet bÉjven kijken r.aar schaalvergroting in ons zo kleinschalig land, -als het om de wooncultuur ga-at- Vooruitzichten voor zaterdag tn zondag, opgesteld door het KNMI op donderdag om 18 «ur- Op de meeste plaatsen droog met opklaringen- Weinig verandering in temperatuur. Weersvooruitzichten in cij fers gemiddeld over Neder land. Voor zaterdag Aantal uren zon: 1 tot 7. Min temp.: omstreeks 5 gra den. Max. temp.: omstreeks 12 graden. Kans op een droge Periode van minstens 12 uur: M procent- Kans op een ge heel droog etmaal: 60 pro cent. Voor zondag. Aantal uren ®n: 1 tot 7. Mlin- temp.: om streeks 5 graden. Max. temp.: omstreeks 12 graden. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans °P een geheel droog etmaal: '0 procent. De waterhoogten vain don derdagmorgen. meegedeeld door Rijkswaterstaat: Kon- stanz 330 min 2, Rheinfelden plus 16- Plittersdorf 440 Plus 23, Maxau 475 plus 6, nochingen 138 onv- Mannheim ™7 plus 15, Steirabach 120 min J> Mainz 275 plus 10, Bingen plus 5, Kaub 188 plus 5, frier 392 plus 43, Koblenz 241 Plus 24- Keulen 199 plus 35, TOhrort 336 plus 21. Lobith plus 4, Pannerdense kop '19 plus 5, Nijmegen 749 plus o> Usselkop 868 min 5, Eefde IJssel 416 plus 6. Deventer 289 Ptas 5- Monsin 5496 plus 4, fdtigharen 4093 min 16, Bel- wld 1232 plus 30, Grave bene den de sluis 539 plus 33. Morgen, zaterdag 12 okto- Sergen op Zoom 0.16 en 12.57 nansweert 12-04 Terneuzen 11.36 •lossingen 11.09 en 23-47 "emeldinge 0 06 en 12.47 (Van onze correspondente) MIDDELBURG Cv.dV. uit Groede kreeg gistermorgen een geldboete opgelegd van f 150,-. Op 6 decembev van het vorige jaar vernielde hij op «en camping in Breskens een ruit van een caravan. Hij ruk te ook nog een luik en een raam van een zomerhuisje uit de sponning. De vernieling van het cara- vanraampje gaf v.d. V- toe- Het andere vergrijp niet- Toch hebben getuigen hem samen met zijn vriend aan het werk gezien. De politierechter twij felde niet. Vooral de medede ling van v d. V. dat biij de eis tot schadevergoeding ten be drage van f 380,- negeerde vond de politierechter minde" fraai. Het vonnis luidde con form de eis van de officier. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Een unieke expositie van prenten van do Franse karikaturist in Oost burg, trekt sinds enige tijd de belangstelling. De expositie, een initiatief van de Oostburg- se tabaksgrossier en slijter De Smet, is te zien in zijn slijterij aan het Raadhuisplein in Oost burg. De heer De Smet is een verwoed verzamelaar van prenten van Daumier, die in de vorige eeuw talrijke rake schetsen maakte van het leven en de politiek in de Franse hoofdstad. Wereldberoemd bij voorbeeld is zijn afbeelding van koning Louis Philippe, die de vorm van een peer mee kreeg, een afbeelding die in menig geschiedenisboek is te rug te vinden- De heer De Smet kwam op zijn idee na de actie Oostburg Kunststad, waarbij diverse kunstenaars hun werk expo seerden in Oostburgse etala ges. „Ik dacht: ik heb mooie prenten, eigenlijk litho's van Daumier, die kan ik de men sen ook wel eens Laten zien". Een goed idee getuige de vele leuke reacties, die de heer De Smet erop krijgt- „Er komen zelfs wel eens mensen binnen die denken dat de prenten te koop zij-n", zo zend hij. Behalve prenten is in de winkel ook een uitgehreide in formatie te vinden over het gehele oeuvre van Daumier. „Het 13 geen verkoopstuntje, want ais iemand binnenkomt alleen maar om te bij ken, is hij van harte welkom. Ik wil de mensen eigenlijk alleen maar kennis laten maken met Daumier". Als deze expositie aanslaat wil de heer De Smet nog meer met. kunst gaan doen- „We gaan een nieuw kantoor bou wen op het Oostburgse indus- trieterrein. In het pand aan het Raadhuisplein komt dian ruimte vrij en die zou ik wel beschikbaar willen stellen als gratis expositieruimte voor kunstenaars. Hiet idee moet ik echter nog uitwerken" (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN De begro ting 1975 van het havenschap Vlissingen houdt rekening met een nadelig saldi van f 1.003-000— De grootste verlies- som komt op rekening van de exploitatie van de binnen- en buitenhavens Vlissingen-oost, te weten f 820.000,-. De raac van bestuur van het VJissingse havenschap behan delt de begroting 1975 «n haar vergadering van 16 oktober in Terneu-zen. Het dagelijks be stuur van het havenschap deelt echter alvast mee. dat de tarieven van de onderhoudsbe- laetimg en van de haven- en kadegelden volgend jaar ver hoogd zullen moeten worden. Voorstellen hiertoe krijgt de raad van bestuur in december. Doot de/p verhogingen ver wacht het dagelijks bestuur van het Vlissingse havenschap het begrote tekort te kunnen terugbrengen met ongeveer 400.000 gulden- De ra-ad van bestuur wordt verder instem ming gevraagd met deelname in een subsidieregeling voor de stichting vliegveld midden- Zeeland. Het dagelijks bestuur acht de instandhouding van dit vliegveld ook voor het haven schap van belang gezien de sociaal-economische ontwikke ling- De subsidieregeling, waaraan wordt deelgenomen door de provincie, de gemeen ten en het havenschap, geldt voor een periode van vijf jaar. Men wil subsidiëren in een exploitatietekort van ten hoog ste 85.000 per jaar. Daarvan neemt de provincie 40 procent voor zijn rekening, de ge meenten eveneens 40 procent en het havenschap 20 procent. Het maximumbedrag zal ech ter jaarlijks aangepast worden met het gemiddelde van de loonkostenindex en de prijsin dex voor de gezinsconsumptie. De Heidamij Nederland b-v- is gereed gekomen met een ont werp voor de uitvoering van de vijfde fase van de aanleg van de groeozone rond het ha- venschapsgebied. Ei moeten onder meer 5 ha- bomen en struiken worden ingeplant- De kosten worden geraamd op f 165.000,-. De raad van bestuur wordt gevraagd met de uitvoe' ring in te stemmen. Zodra het overleg met staatsbosbeheer en de Zeeuwse beplanéinigs- commissie is afgerond, zal met de aanleg van de groenzone fase vijf worden begonnen, zo deelt het dagelijks bestuur mee- „Het is misschien gek, maar soms gaan we een halfuur voor de kast naar de stenen staan kijken. Iedere keer ontdek je weer iets nieuws in opbouw en in kleur. De schoonheid van die stenen fascineert me gewoon. Je raakt er nooit op uitgekeken. Maar ik vind het fijn, dat m'n vrouw en ik evenveel ple zier aan onze hobby bele ven". De heer J. Hillebrand uit Hoek (38 jaar, werkt op het gebied van beveiliging en bewaking bij Philips en is voorzitter van de kring Zeeuwsch-VIaanderen van de Stichting Geologische Aktivi- teiten voor belangstellenden in de geologie en mineralo gie, kortweg GEA genaamd) staat voor een grote vitrine in zijn huiskamer en kijkt met zichtbaar plezier naar tientallen merkwaardige ste nen, die in hun meest bizarre vormen en kleuren myste rieus liggen te zijn- Geen gewone stenen, maar stenen met een geschiedenis van ve le eeuwen en dat is ze ook wel aan te zien. Amethist, markasiet en ve le andere met zulke „inge wijde" namen, dait een leek (zoals ik) toch niet snapit wat er mae bedoeld wordt. Het grappigst van alles vind ik wel een gepyrietiseerde ammoniet; een overblijfsel van een inktvis-achtig diertje, dat zo'n 70 miljoen jaren is uitgestorven en dat door de één of andere zwavel- ijzer verbinding een soort lu- vex-jasje heeft aangekregen met allemaal kleine glister - tjes. Ook bijzonder zijn de fluo- riserende stenen, die in het donker een groenig licht af geven. „Puur geluk als je zo iets vindt", zegt de heer Hil lebrand, „want soms vind je twee stenen o,p 10 centimeter van elfeaar; de één fluorise- rerad, de andere niet- Waar 'm dat nou in zit, weet ik ook niet. In die feennds schiet ik nog tekort- Maar het is toch wel vreemd, dat er stukken bij staan, die niets doen, terwijl er andere bij zijn, die de pan uitvonden". De heer Hlllebranid is hele maal gek van zijn hobby, dat is wel duidelijk. Eén van zijn hobby's zou ik eigenlijk moeten schrijven, want hij doet ook nog aan echeepsmo- dellenbouiw, houtsnijwerk en fotografie en wil diit jaar nog beginnen met de aanschaf van de nodige apparatuur om z'n eigen stenen door te za gen en af te slijpen. Het^Mjkt zijn schade wil inhalen, want hij beeft bet. ja der hobby's i Gewooi tegenheid en geen tijd voor was. Mineralen zoeken lukt nu eenmaal zo moeilijk als je midden op de Rijn vaart! De heer Hlillebranid heeft niame- Ej'k altijd gevaren; als schip per in de beroepsvaart, Rijnvaart en binnenvaart. Pas zo'n jaar of zes ge leden, toen zijn vrouw het met al dat water niet meer zo aa-g zitten, besloot de heer HMlebrand een baantje aan de vaste wal te gaan zoeken en ongeveer 3 jaar geleden ontdekte hij Zeeuwsch- VIaanderen als plezierig woongebied. „In het begin was het wel een grote over gang", geeft hij toe, „toen ik in die portiersloge zat, had ik steeds het gevoel dat ik in een aquarium zat- Nu zou ik echter niet meer terug wil len, want je leidt een heel wat geregelder leven". „Die stenen-hobby is ei genlijk begonnen door m'n vrouw. Die werkte een jaar of vijf, zes geleden in de huishouding bij een juwelier. Gp een keer kreeg ze zomaar een steen cadeau; een ame thist. Het is nog steeds één van mijn pronkstukken. Kijk maar", zegt de heer Hilde- bnamd, als hij de brok uit de kast haalt. „Maar goed we waren er alletwee weg van- Een steen was ook niets, dus heto ik er m'n vrouw nog eens één gegeven met haar verjaardag. Toen gingen we ook echt letten op winkeltjes waar je verschillende steen soorten kon kopen, we schaf ten ons wat boeken aan met informatie en we werden hoe langer hoe enthousiaster. De laatste paar jaren gaan we er ook echt op uit om de stenen te zoeken en passen we onze vakanties er helemaal bij aan. De geschiedenis van de stenen is me gaan interesse ren en zo kwamen we van zelf bij de geologie te recht". „Ongeveer 2,5 jaar geleden zag ik een advertentie in de krant van iemand die con tact zocht met liefhebbers van mineralen- Dat bleek apotheker Klaassen uit Ter- neuzen te zijn, een ijverig voorvechter van het vereni ging op poten wilde zetten van mensen die belangstel- gingsleven, die een vereni ging voor stenen hadden. We kregen aanvankelijk een clubje van 15 mensen bij el kaar, uit alle hoeken van Zeeuwsch-VIaanderen. Het was echt een clubje van vriendjes onder elkaar, dat heilemaai niets officeels had. Na een jaar zo lekker aange rommeld te hebben, zochten we contact met de Stichting Gea. Dat is een stichting, waar 3500 verzamelaars in Nederland lid van zijn. Het voordeel is, dat Gea een car totheek van vindplaatsen heeft, zodat je altijd weet, waar je moet gaan zoeken, als je fossielen of stenen wilt vinden. Bovendien wordt er een goed tijdschrift uitgege ven voor een lage prijs, kun je sprekers uitnodigen en wordt er 2 maal per jaar een ruilbeurs georganiseerd. Nu hebben we 35 leden (zelfs uit Walcheren en Zuiid-Beve- and) en komen er nog steeds meer bij. We helbben regelmatig bijeenkomsten om de contacten te onderhouden. Daar leer je erg veel van, want wat de één niet weet, dat weet de ander wel- Met pinksteren hebben we bijvoorbeeld een excursie ge houden naar Wissant, een plaatsje tussen Calais en Bologne in Frankrijk, dat we als vindplaats hadden opge kregen van de Stichting Gea. We hebben geweldig veel ge vonden. Ook de mensen die speciaal voor de fossielen kwamen, gingen met zakken vol terug naar huis. Fossie lenverzamelaars zitten ook bij ons in de dub. Op een gegeven moment moet je edht gaan kiezen, want het bijhouden van mineralen zo wel als van fossielen is een zaak waar geen begin en geen eind aan zit- Maar het gaat in één club uitstekend met elkaar, want er zijn veel raakvlakken; het zijn beide dingen, die de aarde heeft voortgebracht. We gaan binnenkort op een zondagmorgen ook een ex cursie maken naar het Schoolmuseum in Gent, waar we gaan kijken naar o-a. mi neralen en fossielen. Op 11, 12 en 13 oktober zijn we te vinden op de tentoonstel ling van postzegelverzame laars in de Sporthal in Ter- neuzen". De heeT Hillebrand lacht een beetje als hij mijn ver baasde gezicht ziet. „Het is zo", legt hij uit, „diat postze gels tegenwoordig vaak ge wijd zijn aan één bepaald onderwerp, zoals schepen, bruggen, klederdrachten, maar ook schelpen, minera len en fossielen- Om nu eens in de praktijk te laten zien, hoe diie onderwerpen er in 't echt uitzien zijn wij ook uit genodigd om wat stukken uit onze privé-verzatnelingen tentoon te stellen. Het is ook de bedoeling dat we ruilavonden gaan or ganiseren, waarbij men stuk ken kan ruilen, zonder dat er geld aan te pas komt De opzet van de Stichting Gea is ook, om de commercie een beetje in de hand te houden,' want het verzamelen van fossielen en stenen kan een kostbare aangelegenheid zijn. Mijn stenen kopen b.v. in geldwaarde uiteen van zo'n 4,- tot wel 7,50,- per stuk Het is wel erg moeilijk om de waarde van stenen in geld uit te drukken. Het is maar net, wat men er voor wil geven. Vanaf half december tot eind januari houden we een expositie in het Temeu- zense museum. Een mooie gelegenheid voor belangstel lenden om eens te komen kijken" besluit die heer Hil lebrand. Eindredactie Rein van der Helm HULST DE KONING VAN ENGE LAND. Vrijdag om 19.30 uur, zaterdag tot en met dinsdag om 20 uur en zondag tevens om 15 uur, Papilion met Vic tor Jory, Don Gordon em An thony Zerbe. Het spannende en avontuurlijke verhaal van twee boeven die naar een strafkolonie worden verban nen, onder de meest onmen selijke omstandigheden moe ten leven maar alles op alles zetten om de verloren vrij heid te herwinnen. Toegang 14 jaar. TERNEUZEN LUXORTHEATER. Tot en met dinsdag, elke avond om 8 uur en zondag ook om 16.30 uur. Bud Spenceer in zijn beroemde vrolijke vechtfilm. Zij noemden hem platvoet. Een man met een gouden hart en staten vuis ten in een keihard en avon tuurlijk gevecht tegen de handel in verdovende midde len. Toegang alle leeftijden. Zondag om 14 uur De schat in het Zilvermeer, naar het beroemde boek van Karl May, met Lex Barker en Pierre Brice- Een van de be roemdste avonturen vam Winneitou en Old Shatter- hand. Toegang alle leeftijden, den. OOSTBURG LEDELTHEATER. Van za terdag tot en met dinsdag elke avond om 8 uur gaat men in Oost&urg nog even doo-r (2e week) met het dol le gestoeo in de Tiroler Al penweiden onder de titel Pi kant gevrij in de Alpenwei. Toegang 18 jaar. Zondag om 14 uur, Norman Wisdom in Warenhuis op stelten. Een film waarin Norman (door eigen schuld) in de dolste situaties verzeild raakt. Toe gang alle leeftijden. MIDDELBURG CITYTHEATER. Tot en met dinsdag, elke avond om 8 uur, Papillon. Zie voor na dere gegevens Hulst. Zon dagmiddag om halfdrie De kinderen van kapitein Grant, naar het wereldvermaarde boek van Jules Verne. Toe gang alk leeftijden. Woens dag om 20 uur, in samenwer king met de Zeeuwse Volks universiteit. De dingen van het leven (Les choses de la vie), een film van Claude Sautei. met Michel Piccoli, Romy Schneider en Lea Mas- sari Op indringende wijze wordt in deze film verteld hoe een gebeurtenis het le ven vai mensen in één slag volkomen kan veranderen. Toegang 14 jaar. GOES GRAND THEATER. Vrij dag, maandag en dinsdag om 20 uur zaterdag en zondag om 19 uur en 21.30 uur, De drie Musketiers. Gebaseerd op net beroemde boek van Alexandre Dumas, met Charlton Heston, Olivier Reed, Richard Chamberlain, Frank Finlay, Michel York, Raquei Welch e.a. De ge schiedenis rond net halssnoer van de koningin van Frank rijk, is genoegzaam bekend en ook, hoe d'Artagnan het na vele spannende avonturen weet te bemachtigen, on- danxs de intrigues van Ri- cheueu- Toegang 14 jaar. Zondag om 14-30 uur, Gulli vers reizen Gullnver belandt op lijn reis naar Indië, ten gev-t.ee van een schipbreuk bij de Lilliputters Hoe klein zij »ok zijn. zij hebben de zelfde (on)hebbelijkheden als wij, normale mensen. Vervolgens belandt Gulliver in het land van de reuzen en ook daar valt het voor hem niet mee Toegang alle leef tijden Vrijdag om 23 uur (naeiitvoorstelling) Wat meisjes lekker vinden. Weer zo'n „onthullende" Duitse film over schoolmeisjes, die hun tijd niet alleen op de schoolbanken maar ook op andere banken en in bedden doorbrengen. Toegang 18 jaar-

de Stem | 1974 | | pagina 3