Zwitserse pers teleurgesteld Cruyff eist vergoeding van 405,000 gulden Ramljak wedstrijd geschorst Het Spaarpapier toonder van de NMB. Aan u de keuze! NMB Karpov - Kortsnoj remise Lubbers moet zich revancheren tegen Argentijn BARCELONA: VOETBALHART TOTO ES LOTTOCIMRS jn jng"" gee\ itomin6 voor mm t port J - 'i Van Belgisch weekblad Trainer (iwardia bij PSÏ-Ureiht Spaarwinstbiljet mei vaste looptijd. Rente tot Premie Spaar Biljet met variabele looptijd. Rente tot 1 - Geeft loon naar sparen. okkiie KiiMiij vcme Twee finales Winkel in, winkel uit... tegen élk weer beschut. Kan dat? n- VRIJDAG 11 OKTOBER 1974 GENÈVE (ANP) - Hel Ne derlands elftal dat woensda gavond in het Feyenoordsta- dion een overwinning van ]-0 behaalde op Zwitser land, heeft de Zwitserse pers teleurgesteld. Het Geneefse blad „La Suis se" schrijft: „Zonder Cruyff kan het Nederlands elftal zijn Kan sen niet afmaken Het Neder lands elftal is een schitterend afgestelde en goed lopende ma chine, die in staat geacht moet worden elke tegenstander te be heersen, maar het mist toch een talent als Cruyff om zijn supe rioriteit in doelpunten uit te drukken" De krahl voegt er aan toe „Door de lege tribunes ont brak het de Nederlanders aan motivatie. Toch mag dat geen excuus zijn om zoveel fouten te maken, vooral in de tweede helft Sommige spelers hebben het publiek bespot door hun su perioriteitsgevoel Het optreden tijdens het wereldkampioen schap is hen naar het hoofd ge stegen Volgens „l'Avis de Lausanne mag het Nederlands elftal zich gelukkig prijzen met de kleine overwinning Wanneer men al leen de tweede helft in o- gensehouw neemt waann Zwit serland risico's durfde te nemen, kan men zich afvragen wat er febeurd zou zijn wanneer de witsers eerder wal meer lef hadden getoond' Dezelfde mening is „La Tri bune de Lausanne' toegedaan „Na de rust had Zwitserland soms het betere van het spel en met een beetje meer geluk had er misschien wel een gelijkspel in gezeten Het Nederlands elftal was slechis een bleke schaduw van de ploeg die zo n indruk maakte tijdens het toernooi om het wereldkampioenschap BRUSSEL - Het voetbalfenomeen Johan Cruyff wil van het Antwerpse weekblad „De Post" (of van zijn uitgeefster, de N.V. Sparta) de som van 405.000 gulden. Hij heeft een vordering ingesteld voor dit bedrag bij de Antwerpse recht bank. Die vordering werd donderdag ingeleid door een Bel gische advokaat die de belangen van Cruyff waarneemt. Cruyff wil de vier ton als schadevergoeding voor het feit dat het Antwerpse blad aan zijn uitgave van 15 juli van dit jaar een grote poster van Cruyff toe voegde De Nederlandse voet baller had daar geen toestem ming voor gegeven. De recht bank heeft de zaak donderdag geschorst. In Antwerpen werd bekend dat Cruyff in Nederland ZÜRICH - De Europese Voetbalunie (UEFA) heeft Bayern München geen toestemming verleend pas op de dag van de wed strijd tegen 1 FC Magde burg in Oost-Duitsland aan te komen. Volgens de reglementen van de UEFA dient een ploeg die deelneemt aan een toernooi om een Eu ropa Cup 24 uur voor de aanvang.van de,wedstrijd aanwezig te zijn in het land waar wordt ge speeld Bayem München gaf er de voorkeur aan te overnachten in Bruns- wijk, dat op slechts 100 ki lometer van Maagden burg in West-Duitsland is gelegen. Johan Cruyff eist van een Belgisch blad niet minder dan f 405 000 gulden Lukl de opzei van Cruyf 1 dan kan hij een aardig centje aan zijn toch aj niet onaanzienlijk kapitaaltje toevoegen Iets wat hij trouwens woensdagavond in Parijs ook deed Cruyff was daar de grote ster van Barcelona dat een Frans combinatie-elftal met 5-1 versloeg Het 50 000-koppige Panjse publiek, een ongekend aantal ui Frankrijk, gaf de in Frankrijk ongelooflijk popuJaire Cruyff een staande ovatie Cruyff scoorde tweemaal. i— li i mmmimmmmnmv li een gelijksoortige vordering- heeft ingesteld tegen de N V. Al batros. die in Nederland de ver spreiding van „De Post" ver zorgt. EINDHOVEN (ANP) - Gwar- dia's trainer Fajdas zal zaterda gavond de erediviste wedstrijd PSV-FC Utrecht bijwonen. De Pool wil de tegenstander van zijn ploeg in de tweede ronde van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars be kijken. DEN HAAG - Fey eno< d zal het zondag in de wedstrijd tegen AZ '67 moeten doen zonder zijn Joegoslavische achterspeler Mladen Ramljak. De tuchtcom- missie betaald voetbal van de KNVB heeft een lopend voor waardelijke schorsing van een wedstrijd omgezet in een voor waardelijk Datzelfde deed de tuchtcomrmssie ook voor H Mulderij (Heracles De overige straffen in het betaalde voetbal zijn. FC Amsterdam. Tj Koopman 1 wedstrijd geschorst boete van 150 gulden FC Dordrecht J Groeneweg 1 wedstrijd voorwaardelijk ge schorst mei een proeftijd van een jaar boete van 125 gulden SW J Groeneweg 1 wed strijd voorwaardelijk geschorst met een proeltijd van een jaai boete van 125 gulden (ADVERTENTIE) ■il Het Spaarwinstbiljet is een spaarvorm speciaal voor hen die van te voren weten hoe lang ze hun geld kunnen vastzetten Dal kan kort zijn, dat kan lang znn. Twee iaar vasi met een rente van 7'/?%, of zes laarvasi met een rente van io'/2%. Berekend op basis van rente op rente. De vier mogelijkheden in de tabel laten u precies zien wal u betaalt en hoeveel u straks ontvangt. U bepaalt uw neen winst De flexibele tussenvorm. Vindt u twee jaar vast wat kort en 6 iaar vast te lang, dan is het Premie Spaar Biljet een winstgevend alternatief. Premie Spaar Biljetten kunnen namelijk na twee iaar jaarlijks worden uitbe taald.Uontvangt dan bij uitbetaling boven de jaarlijkse basisrente van 6% rente op rente een progressief oplopende premie. De tabel geeft de mogelijkheden op een rijtje- U stort nu f1.000.- en wij betalenu terug: spaar- hootdsom waardoor totaal" u stort spaarternujn rente u ontvangt termijn 6% basisrente premte u ontvangt rente f 865,33 2 jaar 77/2°/O f I.OOO, 2 jaar f 1.123,60 f 20,- f 1.143,60 7% f 4.326,66 2 jaar 7'/2% f 5.000, 3 jaar t 1.191,02 f 7<V f 1.261,02 8% f 549-32 6 jaar IOV?% f t .000, 4 jaar f 1.262,48 f 150, f t.412,48 9% f 2.746,61 6 taar ioV?% f 5.000,- 5 jaar f 1.338,23 t" 270,- f r.608,23 10% NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK De percentages vermeld onder „totaal rente" zun afgerond en berekend op basis van renre op renie. Er zun ook Premie Spaar Biljetten van f 7.000. Met Premies van f too, na 2 iaar, tot f 1350,-na 5 jaar. Het NMB Spaarpapier aan toonder is ook voor met-kliënten onmiddellijk aan Je balie verkrijgbaar. Vraag folder en inlichtingen. Moskou - De tiende partij in de tweekamp tussen de Russen Karpov en Kortsnoj voor het wereldkampioenschap schaken is na 59 zetten in remise geëin digd De stand blijft 2-0 in het voordeel van Karpov Achl par tijen eindigden in remise Kar pov heef! nog een overwinning nodig om zien wereldkampioen te mogen noemen ROTTERDAM (ANP) - Rudi Lubbers zal maandag 14 okto ber de hoofdpartij boksen van een internationaal programma, dal in hel Sportpaleis Ahoy in Rotterdam wordt gehouden De Amsterdammer zal zich tegen de Argentijn Avenamai Peralta moeten re vancheren voor de nederlaag, die hij enkele weken geleden in Rotterdam tegen de Amerikaan Hall Carroll leed De nederlaag (op punten) tegen Carroll betekende voor Lubbers dat hij de eerste maal in eigen land werd verslagen en voor de derde maai in totaal Mei Peralta krijgt Lubbers die is teruggekeerd naar hei halfzwaargewiehl een zeei ge routineerde tegenstander mei een gevaarlijke eindstoot Hei gevecht gaat ovei tien ronden Ook Jan Lubbers komt in Rot terdam tn de rmj Zijn tegen stander Is de nog ongeslagen Westduitse kampioen m het zwaargewicht Bemd August. dan Ramon Voor de tweede ronde van de strijd om de Europacup voor landskampioenen zal Feye- noord het moeten opnemen tegen de ploeg van Rinus Michels, de CF Barcelona, eze wedstrijd houdt in dat in een vroeg stadium van het Cupgebeuren een van de favorieten reeas zal moeten sneuvelen. In twee afleveringen zullen wij u meer informatie geven over CF Barcelona, een van ae rijkste clubs uit de wereld, dat dit seizoen vurig hoopt op de Europese titel. MADRID - Tom Okker heeft in het internationaal tennistoer nooi in Madrid de vierde ronde bereikt Hij versloeg en de derde ronde de Indiër Armitraj mei 7-6 en 6-2 Ook Nastase zege vierde in de derde ronde Hij versloeg met 6-4 en 6-1 de Bril Roger Taylor De Zweed Borne Borg won van de Spanjaard Gisbert met 6-4, 1-6. 6-1 en de Spanjaard Oranles bleef ge makkelijk de Westduitser Pin ner de baas 6-2 en 6-0 Okker won ook de derde ronde tn hel dubbel Met Juergen Voss had een tweede Westduitse kampioen in de ring moeten komen De Ne derlandse Boksbond (NB) gaf echter geen toestemming voor een gevecht tussen de Amster damse wel ter James Vrij en de Westduitse kampioen Vrt) zal nu uitkomen tegen de Fransman Jean Mane Cotinaut De Limburgse halfzwaarge wichl Sjeng Verstappen koml uit tegen de Westduitser Leo Kakoiewicz De vijfde profpar tij van het programma gaat tus sen de middengewichten Jo v d Broek (Den Bosch) en de Oos tenrijker Josef Fleischmann De partij is afgesloten op, zes ron den. Door het wegvallen van Hein- eken als sponsor is de toekomst voor wat het boksen betreft in het Sportpaleis Ahov onzekei geworden Wanneet op 14 okto ber niet meer dan 3000 a 3500 toeschouwers naar Ahoy komen, zal het programma van maan dag voorlopig het laatste zijn In november 1899 ver scheen er in een dagblad in Barcelona een kleine ad vertentie: „Personen, die belangstelling gevoelen voor de footbal-sport, kun nen zich melden in het gymnasium aan de Carmen-straat". Deze kleine aankondi ging uit eigen zak betaald door de Zwitserse sport liefhebber Johan Camper, was hel bescheiden begin van wat zou uitgroeien tot het „imperium FC Barcelo na". dat dit jaar zijn 75- jarig bestaan viert. In die lange levensloop heeft de vereniging zich uitgebreid tol heel wat meer takken van de sport, waarvoor eigen onde rafdelingen werden opgericht, aüeüek (1899) rugby (1924), basketbal (1926), hockev (1927), baseball (1941), hand- bal (1942), rolschaatshockey (1943), gymnastiek (1959), judo (1961). volleybal (1971). ijshockey (1971) en kunst schaatsen (1971) Ook voor tennis en wielren nen heeft FC Barcelona eigen afdelingen gehad toen die nog lang niet zo populair waren als nu. maai die moesten wegens de „competitie' van de gespe cialiseerde verenigingen op geheven worden Binnenkort hoopt de club echtei opnieuw een tenmsaf- deling te stichten en zich ook te richten op de zwemsport. ping-pong, petanca. schaken enzovoorts De anderhalf dui zend sportliefhebbers of pro fessionals van deze afdelingen hebben onder de FC Barcelona-kleuren al 78 na tionale titels en clubkampi oenschappen en 452 eigen ti tels of records behaald Het huidige elftal van CF Barcelona Staande v.l.nr Mora, Rife, Neeskens, Torres, Costas. De La Cruz, knielend v.l.nr Rexach, Juan Carlos, Cruyff, Asensi en Clares. Maar het hart van FC Barce lona is en blijft de voetbal met zijn wel en wee Ais voetbal vereniging heeft FC Barcelona momenteel 72 800 betalende leden, hei hoogste aantal in Europa maai hei aantal sup porters van hel eerste elftal moet men tellen in miljoenen, vooral in Catalonië maar ook tn de rest van Spanje Er be staan niet minder dan 100 ver enigingen van sympathisanten (men noemt die in Spanje „pe- tias") in even zovele en ver uit eengelegen plaatsen in het land, die elk minstens honder den en zelfs duizenden leden tellen De pnjzenzaa) van FC Barcelona moest meer dan eens uitgebreid worden om alle trofeeen te bevatten (een tiental jaren geleden dreigde er zelfs een revolutie onder de leden uit ie breken omdat het bestuur vierhonderd oude en minder belangrijke bekers als oud ijzer bad verkocht om plaats te maken) en he) voetba lelftal neemt natuurlijk het leeuwendeel van die prijzen voor zijn rekening Toen er nog een Catalaans Voetbalkampioenschap werd bevochten (van 1900 tot 1936), won FC Barcelona die titel 21 maal De nationale bekei werd 8 keer opgeëist in de periode vóór de burgeroorlog (1910-1936) en 9 maal tussen 1940 en heden Het Ligakampioenschap kwam in het bezit van de Catalaanse topclub aan hei eind van de vol gende seizoenen. 1028-29 1944-45, 1947-48. 1948-49 1951-52, 1952-53. 1958-59 1959-60 en het huidige seizoen 1973-74, na de langste en hevig stetiteldorst diedeclubooit had ekend S.inds die lang vervlogen meidag van 1904. toen de FC Barcelona zijn eerste interna tionale wedstrijd sjjeeide tegen Olympique van Tou louse (en won met 3-2). heeft het elftal in heel wat buiten landse competities of toer nooien een belangrijke rol ge speeld FC Barcelona bezit een Jaarbeursstedenbeker in ei gendom, omdat het elftal deze internationale competitie viermaal won: 1958 I960 1966 en 1971 In 1961 bereikte FC' Barcelona de finale van de Europacup, en in 1969 die van de bekerwinnaars, maar ver loor belde op hel nippertje Geen wonder dat een Europese kampioenstjtel een van de grootste droomwensen is van het huidige Barcelona van Montal Michels. Cruyff en Neeskens Voorzitter Senor Montal „Het Nederlandse voetbal is voor ons synoniem mei de Eu ropese topklasse Wilt u een betei bewijs dan het feit dat wtj de „heropstanding" van Barcelona toevertrouwd heb ben aan het genie van de drie Nederlanders, en het fel be geerde succes tenslotte ook be reikt hebben mei Michels en Cruvf f Ik ben ervan overtuigd dat het huidige Barcelona- elfta) uit het houl van de Eu ropese kampioenen is gesne den Onze duizenden leden, die de club ui de moeilijke jaren zo trouw zijn gebleven, hebben da: ook verdiend". (Wordt vervolgd) DEN HAAG (ANP) - De uit slag van toto en lotto week 6 luidl als volgt: TOTO Aantal deelnemers 318.808, die voor een inleg zorgden van f 818 067.- Hel totale prijzen- bedrag ts 388 581,- Voor de Ie prijs zijn geen winnaars: hel bedrag van de Ie prijs wordl ge lijkelijk verdeeld over de 2e en de 3e prijs en de Jarkpol. 2e prijs. 23 winnaars, die elk bruto 6.476,30 ontvangen. 3e prijs: 238 winnaars, die elk f 789.10 ontvangen. Aan de le prijs van toto no 7 wordt een Jackpot van 51 810,- toegevoegd LOTTO Het aantal deelnemers aan Lotto week 6 was 873.349, die vooreen inleg van f 3 063 315,— zorgden Het totale pnjzenbed- rag was 1618 697,- Voot de le prijs zijn geen winnaars, het bedrag van de le prijs wordt ge- Ujke'ijk verdeeld over de o- verige prijsklassen en de Jark pol. 2e prijs 15 winnaars, die elk bruto t 18 672.- ontvangen 3e VOETBAL - Go Ahead Eagles heefr donderdagavond m De venter een vriendschappelijke wedstrijd legen de eerste divt sieclub Heracles mei 2-0 ge wonnen De Eagles probeerden in deze wedstrijd twee nieuwe spelers de Joegoslaviers Glujic en Novak Van hen heeft Glujic reeds een contract getekend De 1500 toeschouwers zagen hem slechts zestien minuten tn actie wegens een 's middags bij de trainmg opgelopen blessure Novak die nog onder contract siaat bij het Westduitse Mün chen 11860 maakte de indruk een snelle, technisch bekwame speler te zijn De doelpunten van de Eagles werden na de rust ge scoord door Geestman (48) en Mat wald (80). prijs 440 winnaars, die elk 801.- ontvangen 4e prijs 5 469 winnaars die elk 77.- ontvangen 5e prijs 10 837 win naars. die elk f 39, - ontvangen Aan de le. prijs van de Lotto voor a s zondag wordt een Jackpot van f 134 579- toege voegd waardoor wederom kans is op een winnaar van een half miljoen gulden schoon ZWEVEZEIJE (Begin) - Jan (tarings is donderdag in het Be lgische Zwevezele negende ge worden in een wegwedstrijd voor beroepsrenners over een afstand van 132 kilometer. Win naar werd de Belg Rik van Lin den. die de afstand aflegde in 3 uur en 19 minuten. De uitslag is: 1 Van Linden Belg 132 kilo meter ui 3 19 9 Hanngs18 Jan van Katwijk, 19 Blok, 21 Huize bosch, 25 Bal allen Ned z.t. (ADVERTENTIE) Jawel mevrouw Zeer zeker mijnheel Daikan Dagin oag uil Kom maai naai 2uidpiein honoe'denveeniy wins els waiennuizen en boetiexs onder das Ukum 1 zo ges niet verzinnen ol u vindt t ei EnKi|k lenasies om uit le Diazen ziinei ook op net grole overdekte pierh en in de veie promenades uw auto? Parkeert u gewoon even oal onder die i40 winkels Wé) zo makkeluk En anaers need u alti|d nog de metro die 544 x pet dag lanqs komt Dus? Precies winkelen wordt een gezellig Moot weer-uit|e ais u naar Zuidruem komt Op zeker1 Mogen we u uitnodigen? een complete winkelstad onder dak zuidplein winkelcentrurr zuidptein rotterdam

de Stem | 1974 | | pagina 17