PVC TE STERK VOOR OVISA Doelschieten: een onbekende sport Toernooi MZ VEEL VALPARTIJEN Zege Schelleman in Sinte -Kruis -Winkel Team Scheldesport nationaal kampioen Winst voor St. -Aloysius Titelstrijd driebanden FC Bleyko klopt FC Knip met 1-1) De B biede Ruvterschool wint Morres Hulst verliest van Rindj's II sport Zelfbeheersing tor is hijZorg ddt hij met de tweede keer uit het Qekkenh DINSDAG 8 OKTOBER 1974 l munmnrmim 'mi (Van onze volleybalmedewerker) HULST - In de eerste klas heren van de volleybalcompeti tie stond het belangrijke duel Ovisa - OVC op het program ma. Twee ploegen die nog geen enkel winstpunt hadden behaald. Ovisa liep in de eerste set bijzonder hard van stapel. Dat bleek tegen OVC, dat nogal wat tijd nodig heeft om in zijn spel te komen, het goede wapen te zijn. Het beweeglijke Ovisa kon daardoor via 15—10 een verdiende voorsprong nemen. In de tweede set was fle tegenstand heel wat groter. OVC kon de aanval wat meer in stelling brengen en ook het technisch overwicht werd meer uitgebuit Dat betekende dat OVCna een gelijkopgaande strijd, de stand via 13—15 weer in evenwicht kon brengen. In de derde set verviel OVC weer in het statische spel van de eerste set. Ovisa profi teerde gretig. De thuisclub nam met 15-8 opnieuw een voor sprong. In de vierde Set kreeg Ovisa alle kans om de volle winst binnen te halen, maar het pakte anders uit. OVC bleek in de eindfase duidelijk de sterk ste, zodat het via 13-15 de stand weer op gelijke hoogte kon brengen. In de laatste en beslis sende set was het Ovisa dat er niet aan te pas kwam, zodat OVC het pleit snel kon beslech ten. Via 2-15 werd de eindstand op 2-3 in het voordeel van OVC gebracht. Ruyterschool heeft in de tweede klas A bij de heren dui delijk aan kracht gewonnen. (Van onze sportmedewerker) HULST De jeugdbrigade van de vollybalclub Morres Hulst, uitkomend in de derde divisie F, trof het niet dan het in zijn eerste thuiswedstrijd me teen al een een van de titelkan didaten op bezoek kreeg. Name lijk Rindy's Ekspalvo uit Dord recht, vorig jaar derde, had reeds een overtuigende 3-0 overwinning behaald op plaats genoot Bouwlust Oraw. Wel hadden ze het geluk dat Morres Hulst I een vrije zaterdag had, zodat de wisselspelers van dit team konden worden ingezet. De eerste set begon niet erg bemoedigend. Mej. van Wijk be gon zo hard te serveren dat Mor res meteen al tegen een 6-0 ach terstand aankeek. Het werd nog 7-0, maar toen begon de thuisploeg terug te vechten. Het stoppen werd be ter, en langzaam werd de ach terstand weggewerkt tot 14-12. Toen was-het afgelopen. Een setoverwinning met 15-12. De tweede set gaf een ge lijkopgaande strijd tezien, waarbij de aanvallen van Jaque- line Biesbroeck en Betty Mol de doorslag gaven: 15-13. De derde set was een duidelijke overwin ning voor Bindy's. Morres ver loor met 10-15. In de vierde set werden door de sterke Morres- meisjes geen fouten meer ge maakt. Rindy's keek al snel tegen een 8-2 achterstand aan, maar Rindy's herstelde zich en punt voor punt kwamen zij na derbij. Het werd 11-11 en zelfs 12-13 voor de bezoekers. Maar de thuisclub gaf zich niet ge wonnen en met gejuich werd de vierde set met 16-14 gewon- nen.In de vijfde set gingen de Morresjes dan ook overdonder- derend van start gesteund door een enthousiast publiek. Bij 8-5 werd gedraaid. Het werd uitein delijk 15-9 voor Rindy's. Door deze 3-2 overwinning veroverde Morres Hulst 2 zijn eerste twee punten. Verdere uitslagen: tweede divisie C dames: Mara thon - Set Up 3-0; uitslag tweede divisie C heren: Rooy Herstaco - EWC 3-2. Deze keer werd Wiska aan de zegekar gebonden, en het ziet er naar uit dat de toekomstige zee vaarders dit seizoen in de top van de tweede klas kunnen gaan meedraaien. Ruyterschool had vooral in technisch opzicht het betere van het spel. De eerste set was voor de thuisclub, maar Wiska bracht de stand in de tweede set via 10-15 weer in evenwicht. Ruyterschool nam in de derde set weer een voor sprong maar moest in de vierde toezien hoe Wiska via 6-15 we derom gelijk kwam. Het was uiteindelijk toch weer Ruyter school dat in de vijfde set de wedstrijd via 15-10 verdiend in haar voordeel besliste, en daar mee de eindstand op 3-2 bracht, In de tweede klas B-dames, kwam DVC bij Kikkers 2 op be zoek. De twee nog jonge ploegen lieten goed spel zien en Kikkers moest de 1-0 voorsprong in de tweede set weer prijsgeven, en EVC kwam in de derde set via 10-15 zelfs op een voorsprong. Na veel spanning in de vierde set, kon EVC er niet in slagen de volledige buit binnen te halen. Kikkers won deze set met 16-14. Dit bleek echter uitstel van exe cutie voor Kikkers, want EVC kon de strijd in de vijfde set makkelijk via 4-15 in haar voordeel beslissen, wat een ver diende 2-3 overwinning voor EVC betekende. Het duel in de derde klas tus sen VCG uit Groede en De Sterre 2 uit Zuiddorpe ging vooral in de beginfase gelijk op. Het gelukte VCG in de eerste set pas na een lange strijd deze met 18-16 op zijn naam te schrijven. Ook de tweede set gaf een spannende strijd te zien. Dit keer was De Sterre de sterkste ploeg met 16-14. De bezoekers namen in de derde set een 10-2 voor sprong, maar verder kwam De Sterre niet. Nadat VCG de stand via 15-12 in evenwicht had ge bracht, behaalden de Groedena- ren in de laatste set via 15-6 ge makkelijk en verdiend de 3-2 eindoverwinning. ATLETIEK - Cor Vriend, van PSV, heeft, net als vorig jaar, de tien Engelse mijlen (16,09 km) van Barendrecht gewonnen. Vriend nam vrijwel onmiddel lijk de kop van het 220 man sterke veld (218 lopers kwamen aan de eindstreep) en behield in weer en wind zijn eerste positie ruim vijftig minuten. Doelschieten is in Amerika razend populair. In Nederland komt er steeds meer belangstelling voor deze sport. gramma na vele jaren en Van Keulen meent hierin een be wijs te zien dat zijn geliefde tak van sport de juiste waarde ring krijgt. (Van onze sportmedewerker) GOES Het handboogschieten op de staande en de lig gende wip is in verschillende streken van onze provincie voor velen nog steeds een attractieve tak van sport. Minder bekend ongetwijfeld is het schieten met pijl en boog op een schijf, het zogenaamde doelschieten. Toch telt ons land toch wel zo'n vierduizend beoefenaars en het doelschieten Belangstelling bestaat "al honderden jaren. Ook in Zeeland is dat het geval. De handboogvereniging „St.-Sebastiaan", uit Yer- seke bijvoorbeeld dateert reeds vanaf 1624. De heer J. van Keulen uit Goes, lib van genoemde ver eniging, sinds enkele jaren en een verwoed schutter, meent dat het doelschieten zeker zo interessant is als het wipschie- ten. Van Keulen: „Er zit wel duidelijk verschil in, omdat wij alleen op een schijf schie ten op een afstand van 25 me ter en dat gebeurt dan altijd tussen vier muren. Ook het schieten om prijzen komt bij ons vrijwel niet voor. Er zijn wel eens enkele onder linge wedstrijden met een prijsje als inzet, maar in de competitie gebeurt dat niet. Wij beoefenen het doelschie ten puur amateuristisch, al trachten wij er natuurlijk wel het beste van te maken. Van Keulen stelt dan ook re soluut dat hij of zij die gaan doelschieten niet direct tot successen zullen komen. Men moet beslist w.el enkele jaren flink oefenen voordat men goed „mee" kan doen. Zegt hij: „Het doelschieten is vooral een training in zelf beheersing. Men moet leren rustig en beheerst aan te leg gen, wat voor velen in eerste instantie erg moeilijk blijkt te zijn. De geest en de spieren moeten feitelijk een combine vormen. Niet voor niets bij voorbeeld beoefenden de Boeddhisten het doelschieten als manier voor zelfontwikke ling". De boog die bij het doel schieten wordt gebruikt is ge fabriceerd van diverse lagen hout en glas-fiber. Een mid delzware boog heeft een trek kracht van 30 pond. De pijlen die men gebruikt wegen 20 gram en kunnen een snelheid bereiken van wel 400 kilome ter per uur. De hele uitrusting (boog en twee of drie pijlen) komt op zo'n 400. Vrij duur dus maar men heeft dan iets goeds. Van Keulen ziet dan ook geen directe financiële bezwa ren voor iemand die serieuze plannen heeft om te gaan schieten. Voor hem is het in ie der geval een unieke tak van sport die hij niet graag meer zou willen missen. En wat Van Keulen zo belangrijk vindt: je kunt blijven schieten tot op hoge leeftijd. Bij de doelschut- ters ligt de gemiddelde leeftijd momenteel/tussen de 40 en 50 jaar Zeeland vormt het district 16, van de Nederlandse Hand- boogbond. De competitiewed strijden worden meestal ge houden vanaf mei tot novem ber. De telling isvanl-lOende schijf waarop wordt geschoten heeft een doorsnee van 60 cen timeter. Bij de laatste Olympi sche Spelen stond het doel schieten ook weer op het pro- Trouwens Noord-Amerika telt 5 miljoen schutters en dat zegt toch wel wat. „Zo ver zijn we hier nog lang niet en we mogen dat ook niet verwach ten", zegt Van Keulen die toch vaststelt dat het doelschieten ook in ons land steeds meer be langstelling krijgt. Ook in Zeeland is men wat dat betreft op de goede weg. Een plaats als Zierikzee bij voorbeeld heeft een bloeiende vereniging met vier afdelingen waarondereen damesafdeling. Dit betekent dat men met vier zestallen kan uitkomen. In wedstrijdverband schiet men namelijk met zestallen. In Vlissingen en Sas van Gent zijn dit jaar ook verenigingen van doelschutters van de grond gekomen. Voor degenen die eens ken nis willen maken met deze tak ,van sport bestaat er op 2 no vember een unieke kans. In zaal Krijger in Goes wordt dan namelijk het persoonlijk Zeeuws kampioenschap doel schieten gehouden van de Ne derlandse Handboogschut- tersbond. De wedstrijden be ginnen om 2 uur. Titelverdediger is J. Ribbens uit Zierikzee De tweede plaats in het Zeeuws kampi oenschap werd vorig jaar in genomen door P Tanis uit Zie rikzee en de Goesenaar L. de Koster werd derde. „STAF DE FEBER" WINNAAR VAN ZAALVOETBALTOERNOOI (Van onze sportmedewerker) HULST - Het zaalvoetbal team van Staf de Feber (Hulst/Sluiskil) is zaterdag avond voor een grote publieke (Van onze tafeltennismedewer- ker) MIDDELBURG - In de herfstvakantie, op zaterdag 26 oktober houdt de tafeltennis vereniging Middelburg-Zuid weer het inmiddels traditionele scholierenherfsttoernooi voor de scholieren van de basisscho len. belangstelling in de sporthal „Den Dullaert" in Hulst win naar geworden van het door henzelf georganiseerde voetbal toernooi. Na afloop mocht de aanvoerder dan ook de fel bege erde Staf-de Feber-wisselbeker in ontvangst nemen. Een team geformeerd uit een aantal HW-spelers en spelers van FC Niks uit Hulst had zich na de tragische dood van HW-speler W. de Nijs teruggetrokken voor dit toernooi. Staf de Feber won zijn eerste wedstrijd tegen het team van de veteranen uit Terneuzen met grote cijfers, het werd een 8-3 overwinning. Tonny Hillaert was de grote man. Hij nam in dit duel drie doelpunten voor zijn rekening. P. Kouyzer scoorde Voor het eerst sinds zeven jaar wordt het evenement gespeeld in de nieuwe sportaccommoda tie van MZ waar veel scholieren worden verwacht om elkaar op het sportieve vlak te bestrijden. De organisators verwachten dat het record van vorig jaar, ruim 280 deelnemers, dit jaar weer zal -twee-keer en H. de Vlieghere worden gebroken. schreef drie treffers op zijn naam. Voor het Terneuzen-team scoorde F. Bakker 2 x en R. v.d. Pijl 1 x. Tegen het team van Hans Boehlé uit Hulst werd het een verdiende maar krappe 1-2 overwinning. Door twee treffers van Bakker, terwijl A. v. Haltere voor Hans Boehlé scoorde. Tegen het team van Den Dul laert uit Hulst kwam Staf de Fe ber niet verder dan een 2-2 ge lijk spel. Voor Den Dullaert scoorden G. v. Campenhout en W Vermeulen, terwijl bij Staf de Feber Hillaert en H. Maas voor de doelpunten zorgden. Met de laatste wedstrijd van de Veteranen Terneuzen in het vooruitzicht, was Staf de Feber al bijna zeker van zijn eérste plaats, ondanks het feit dat het ook tegen Hans Boehlé niet ver der dan een 0-0 gelijk spel was gekomen. Een monsterscore zou de Terneuzenaren nog op de eer- (Van onze sportmedewerker) SINTE-KRUIS-WINKEL - AXEL - Een fraaie eerste plaats voor Johan Schelleman bij de nieuwelingen in de 250 cc klasse, een derde plaats voor Co Walhout jun. bij de junioren 250 cc en een zesde plaats voor Carlo Buysse bij de senioren 500 cc waren de beste resultaten van de motorcrossers van de MC Axel tijdens de internationale wed strijden in het Belgische Sinte-Kruis-Winkel. Door pech moesten verschillende Axelaars met een lagere plaats genoegen nemen. Bij de internationalen 500 cc had Johan Scheele uit Zaamslag de nodige pech. Reeds na twee ronden in de eerste manche moest hij de strijd - omdat hij ten val kwam - staken. De mo torcrosser uit Zaamslag probe erde het nog wel even, maar niet voor lang. Ook in de tweede en derde manche kon hij niet van start gaan. De Belg Verhoeven won de eerste manche. De tweede en derde manche werden gewon nen door zijn landgenoot Se vens. Bij de senioren 500 cc deed nieuwkomer Carlo Buysse het erg goed. Hij startte in de eerste manche op een tweede plaats. Door een valpartij werd hij naar de vijfde plaats verwezen. Ook in de tweede manche ging hij als tweede weg, maar zijn ge blesseerde schouder bezorgde hem zoveel last, dat hij naar een achtste plaats terugzakte. C. Walhout werd de beste Axelaar bij de junioren 250 cc. In de eer ste manche boekte hij vier plaat sen winst en werd derde, een plaats die hij ook in de tweede manche bezette. C. Hamelinck - hij werd vorig jaar winnaar in deze categorie - werd fraai vierde, maar moest door een valpartij in de twèede manche de strijd staken. Wim van Brug gen reed erg sterk en werd ze vende in de eerste manche.. In de tweede manche werd hij negende. Alleen bij de nieuwe lingen 250 cc boekten de Axe laars grote successen. Daar zorgde dan Johan Schelleman voor. Hij schreef beide manches op zijn naam. Zowel in de eerste als in de tweede manche nam hij bij de start de leiding in handen, om die niet meer af te staan. Eindstanden internationalen 500 cc: 1. F Verhoeven (B), 2 J. See- vens (B), 3 J. de Cuyper. Senioren 500: 1 J. Sterckx (B), 2 A. de Lange (B), 6 C. Buysse (N), 23 C. Wal hout sen. (N). Junioren 250 cc; 1 J. v. d. Moortel (B), 2 A. Sey- mortier (B), 3 C. Walhout juiJ (N 6 Fr. Lensen (N), 7 Cl Buysse, 21 C. Hamelinck. Nieuwelingen 250 cc: 1 J. Schelleman (N), 2 A, dil Witte (B), 3 J. Geltmeyer (B). (Van onze sportmedewerker) DEN HAAG - TERNEUZEN - De estafetteploeg, een onder deel van de succesvolle B-juniorenmeisjesselectie van de Terneuzense atletiekvereni ging Schelde Sport, heeft zich het afgelopen weekend weer he lemaal in de kijker gelopen. Tij dens de Nederlandse estafette kampioenschappen voor B-junioren in Den Haag, is de Terneuzense formatie onder lei ding van de heer en mevrouw De Jonge uit Terneuzen en be staande uit Jolanda de Jong, Ka rin en Brigitte de Nijs en Maja de Jonge Nederlands kampioen geworden op de 4 x 100 meter. Men liet een tijd noteren van 512.2 sec., wat tevens ook een nieuw Zeeuws record beteken de. Deze Nederlandse titel is te vens ook de eerste die een Zeeuwse estafettejuniorenploeg weet te behalen. De estafetteploeg van de atle tiekvereniging H.A.C. uit Hil versum werd tweede in 518 sec. en AD Modes uit Amsterdam werd derde in 52.0 sec. Bij dit succes bleef het overigens niet, want ook de B-juniorenestafetteploeg van AV'56 uit Goes, bestaande uit Jan de Bart, Eddv de Kort en Paul Sturm werd Nederlands kampioen op de 3 x 800 m. De estafetteploeg van AV'56 had voor de 3 x 800 m een tijd nodig van 6.24.0 min. De jongens ju- niorenploeg van de vereniging Quick uit Nijmegen werd in de zelfde tijd als AV'56 tweede, en TION uit Enschede werd derde in een tijd van 6.27.8 min. Op de 3 x 800 m voor B-meisjes werd het voor Schelde Sport in 7 26.4 min. een derde plaats. Eerste op dit nummer werd SIHITA uit ste plaats kunnen brengen. Dat zat er niet in Het werd een 7-2 overwinning Voor de Veteranen Terneuzen scoorden R. v.d. Pijl 2 x, L. v Dixhoorn 3 x en J. Koek 2 x. Bij Den Dullaert zorgden G. v. Campenhout en W Vermeulen voor de tegendoelpunten. Uitslagen: Veteranen Terneu zen - Staf de Feber 3-8; Hans Boehlé - Den Dullaert 1-0; Hans Boehlé - Veteranen Terneuzen 1-2; Staf de Feber - Den Dul laert 2-2; Staf de Feber - Hans Boehlé 0-0, Veteranen Terneu zen - Den Dullaert 7-2. Eindstand: 1 Staf de Feber CCP Hulst 3 1 2 0 4 pnt. (10-15), 2. Veteranen Terneuzen 3 2 0 1 4 pnt. (12-11); 3. Hans Boehlé Hulst 3 1113 pnt. (2—2); 4. B V. Den Dullaert Hulst 3 012 1 pnt. (4-10). (Van onze tafeltennismedewer- ker) MIDDELBURG - In een aan trekkelijke en vooral spannende wedstrijd heeft St.-Aloysius I in Amsterdam in de voor de hoofd klas tafeltennis gespeelde wed strijden tegen Delta Lloyd 2 op de volle winst beslag weten te leggen. Op regelmatige wijze bouwden de Zeeuwsch- Vlamingen een voorsprong op die bij een 2-6 stand reeds goed was voor beide punten. De twee laatste partijen gin gen daarna nog verloren, doch die waren alleen nog belangrijk voor de persoonlijke statistiek. Wilfried Dumez was weer de meest succesvolle speler, en hij bleef dan ook ongeslagen, ter wijl René van Dijk tweemaal won. Irene I bleef ongeslagen aan de leiding, dank zij een 2-8 zege bij Scylla 3, Ook Valken berg - AMVJ I won met 2-8 bij Blue Star I, en het deelt nu met St.-Aloysius de tweede plaats. Aanstaande zaterdag komen beide teams tegen elkaar uit in Graauw St.-Aloysius 2 komt, beter dan vorig seizoen, goed uit de verf in de overgangsklas, en won nu royaal met 8-2\van het bezoekende Diveko, waarbij zowel Boogaert als van Laere al hun partijen wonnen. Deso I won ook met 8-2 van Belcrum I, tewijl JCV I eenzaam aan de lei ding blijft na een overigens krappe 4-6 zege bij Frisol 2. Uit stekend kwam Middelburg- Zuid 1 voor de dag in de promo tie overgangsklas, waar zij on geslagen aan de kop bleven, dank zij een 8-2 zege op TOGBI. Ditmaal was het Kersten die drie partijen won. Wilno I wist met 1-9 de zege te behalen bij hekkensluiter Elan 2, waarbij alleen Kees Dert een steekje liet vallen De Vlissmgers blijven daardoor samen met Salaman ders 2. dat Steeds Hoger 3 klop te, op de tweede plaats. Even eens ongeslagen bleef St.- Laurens I in de landelijke jeugd- competiiie B door thuis Twen- thy One Up een gevoelige 9-1 nederlaag toe te orengeu. MZ blijft hier goed mee draaien, en rekende met 1-9 af met Frisol. Bij de meisjes veegde het St.-Aloysius-trio het bezoe kende Kwik '32 met 10-0 van tafel, terwijl concurrent Avanti I in eigen huis met 9-1 baas bleef over MZ I. Amsterdam in 7.23.2 min., terl wijl Parthenon uit Dordrecht dj derde plaats voor zich opeiste ij 7.24.2 min. Een dag eerder-al terdag - werd net voor dtf A-meisjesestafetteploeg van dl atletiekvereniging Delta Sporl uit Zierikzee op de 4 x 100 m eeil vierde plaats. Zij hadden hier f voor een tijd nodig van 54.0 secl Trainer De Jonge van Scheld:' Sport was met net succes i ook dik tevreden. De Jonge: „Jj hoopt natuurlijk wel op eej Nederlandse titel, maar je weej natuurlijk nooit. Ja, het is woon geweldig. Wat wiljeeigerJ lijk meer? Het is niet alleen ee J eer voor de meisjes, maar ooj voor de vereniging". (Van onze sportredactie) AXEL - In café „De La Pais"! van Rein Dieleman in Axels wordt van 12 tot en met 19 oktol ber de finale derde klas drie r banden klein biljart van het dis trict Zeeuwsch-Vlaanderen vail de Koninklijke Nederlandse Bil l jart Bond gehouden. De organ! I satie van deze titelstrijd is ill handen van de Axelse biljart-1 vereniging POP (Poedel Op Poe-| del). De finalisten voor deze titel- J strijd die zich via de voorronde» I hebben geplaatst zijn: M. Goos- sen (WBC, Walsoorden); E. Ver-I durme (WBC, Kloosterzande); I W van Ham (POP, Axel); JI Stolk (ZBC, Zaamslag); Th. Neve (WBC, Kloosterzande); 1 Verstraten (POP, Axel); S. An-I driessen (BZN, Terneuzen); C l Dieleman (DOS, Hoek). Eerste reserve is A. van den I Bosch (WBC, Walsoorden); I tweede reserve E. Ghuys (POP, Terneuzen) en derde reserve J Lindhout (ABC, Axel). IJSHOCKEY - De Sovjet Unie heeft in Moskou de achtste en laatste ijshockeywedstrijd tegen Canada met 3—2 ewonnen. De periodestanden waren: 0-1,1-0, 2-1. De Russen hebben in totaal vier wedstrijden gewonnen, een verloren en drie gelijkgespeeld De eerste vier duels vonden in Canada plaats, de laatste vier in de Sovjet Unie. (Van onze sportmedewerker) HULST - In de A-klasse van de tweede HuZaVo- zaalvoetbaicompetitie schoot het team van van FC Bleyko uit Hulst/Walsoorden tn zijn tweede competitiewedstrijd tegen FC Knip (Huist) behoor lijk uit zijn slof. Het werd een verdiende 4-0 overwinning. Door die overwinning heeft FC Bleyko de eerste plaats van Eg- germont Roest Bruin uit Huist (dat niet speelde) overgenomen. FC Knip gaf in het eerste kwartier goed partij Het duurde dan ook tot de 16e mi nuut voordat H Urgert zijn team op voorsprong kon schie ten. Tien minuten later maakte J Boogaert er 2-0 van, en H v Pamelen zorgde voor 3-0 Net voor tijd zorgde weer Urgert voorde vierde treffer De andere teams speelden niet, zij komen vrijdag weer in actie In de B-klasse speelden FC Het Centrum uit Hulst en Bouwbedrijf Goossens uit Kloosterzande hun eerste wed strijd FC Het Centrum was dui delijk het beste team Het werd een 4-0 overwinning Door T Warnier werd het na 8 min spe len al 1-0 Wülaert zorgde voor 2-0 en M. Montier bezorgde Goossens een 3-0 achterstand. Na een half uur was het Willaert die de eindcijfers vastlegde. Het team van de Buurtvereniging Den Dullaert uit Hulst won zijn eerste duel met 3-2 van FC van Kerckhoven uit Kloosterzande G van Campenhout bracht Den Dullaert uit Hulst op 1-0, maar G van Overmeieren zorgde kort daarop voor 1-1 Door T Ver- vaert werd het zelfs 1-2, maarB Esseling bracht Den Dullaert op gelijke hoogte Het werd een telle strijd om de winst J Thuy zorgde ervoor dat die 3-2 bij het het team van Den Dullaert te recht kwam Ook in deze klasse spelen de andere teams vrijdag hun volgende competitiewed strijd De stand A klass'FC Bleyko Hulst/Walsoordf .i 2 110 3 pnt (8-4), 2 Eggermont Roest-Bruin Hulst 1 P 0 2 pnt (1-0), 3 FC Taalman Hulst 1 0 1 0 1 pnt (4-4). 4 FC Knip Hulst 2 0 0 2 0 pnt (0-5) B-klasse: 1 FC Het Centrum Hulst 11 0 0 2 pnt (4-0), 2 café Lybaert Hulst 1 1 0 0 2 pnt (9-7), 3 Buurtver Den Dullaert Hulstl 1 0 0 2 pnt (3-2), 4 Vet. Honte- msse 10 10 1 pnt (3-3), 5 B.LZ. Hulst 1 0 1 0 1 pnt (3-3), 6 FC van Kerckhoven Kloosterzande 100 1 0 pnt (2-3), 7 G T I. Terneuzen 10 0 10 pnt (7-9), 8 Bouwbedrijf Goossens Kloosterzande 10 010 pnt (0-4). DINSDAG 8 OKTOBER HILVERSUM - „Het pr gramma met de muis", het to al aantrekkelijke (Duitse) ki derprogramma dat de NOS winters altijd op zondagmidd uitzendt, is vanaf morgen e, opvallende attractie rijker: tekenfimserie Barbapapa. Vo veel kinderen zijn de Barbap pa's dank zij een aantal boek al jaren vertrouwde figuren. De Barbapapa's werden v jaar geleden in Parijs geborc Hun moeder was Annette Tiso een in 1942 in Parijs geboren a chitecte. Talus Taylor was vader. Taylor werd in 1933 i San Francisco geboren, werd 1 raar, doceerde aan universite ten in Chili, Mexico, Spanje e tenslotte Frankrijk, waar hij i Parijs Annette ontmoette. Be den hielden van schrijven en t( kenen voor kinderen. Het resu taat: de Barbapapa's. De Barbapapa's hebbe hun naam te danken aan h< Franse woord voor suikerspi barbe de papa. Het zijn denk beeldige huisdieren, die va vorm kunnen veranderen naar gelang de situatie dat vei eist. Hun namen zijn wat dat be treft al karakteristiek. Vad, heet Barbapapa, moeder Ba bamama en verder zijn er zeve Barbababies. Barbabenno is de grote ui vinder; Barbabob een kunst Jarenlang heeft televisiekij kend Nederland acteur Co Witschge uitsluitend vereen zelvigd met Pipo de Clowr Dat is niet zo verwonderlij: want al die tijd kregen we her eerst dagelijks en daarna we kelijks als Pipo te zien. Daar naast verscheen hij wel een als gewonde soldaat, hal dronken barbezoeker of onop vallende voorbijganger in ee) of ander televisiespel op he scherm. Maar dat was nooi langer dan enkele seconder zodat we wel moesten gaai denken dat Cor tot niets an ders in staat was en nooit mee van zijn clowns-rol zou los komen. Dat is nu toch gebeurd. Ge lukkig voor Cor, dunkt me, want het lijkt me om te huiler om altijd maar aan een en de zelfde figuur vast te zitten. Coi was vorige week zondag te zien in het" NCRV-spel „De hond was executeur". Ook af gelopen zondag was Cor te zien, dan in de nieuwe BRT- KRO-serie „Centraal Sta tion". I Bovendien valt Cor momen teel te bewonderen in de nieuwste Nederlandse filmi

de Stem | 1974 | | pagina 12