Voorlopig geen graan naar Rusland Onrust in Spanje na arrestatie-golf Thomassen: Van der louw veelbelovend en getalenteerd bestuurder KSB Betoging in Jeruzalem, parades in Cairo en Damascus Radio-actieve isotoop zoek durex Stad: Shadow wV DS '70 wordt DSP vei'k en politiek op kerkenconferentie Generaal Prats: Europese christen-democraten steunden coup tegen Allende TÉÜFUffKiM TEGENSPRAAK WESTDUITSE C.D.U. DERTIGDUIZEND ARBEIDERS IN STAKING binnenland buitenland CHSLIEN N FORDEERST AFWACHTEN HOE AMERIKAANSE OOGST VERLOOPT Ontruimd Hongerstaking Krisjna Menon overleden PRIJS VOOR MARNIX GIJSEN TERUGTOCHT „Schuldigste man in het Chili-drama Eduardo F rei" 400.000 dollar Rampzalig Traineren Van der Stoel Nederlands- Arabische betrekkingen aanzienlijk beter Palestij nen uit voorraad v Eerste verjaardag Oktober-oorlog T oegejuicht Is een panter nou zwartrood gevlekt of bruingeel? kleurentelevisie. Chileense politie schiet verzetsleider dood 't is nieuw!-'t is zwart! Maandag 7 oktober 1974. 5 Lddnse kdmermu/'it-'k -24 1)0 Nieuws VERSL'M lil der heel uur Nieuws AVRO Drie op je boterham (H 02 lojournaali 0 04 <S| Pep op arbeidsvitaminen met po- nre verzoekplaten 11 03 lojournaal 11 00 Drie ut op verzoek 12 04 (Sl Drie on de middag 14 04 Rariio- naal 14 00 Pup-Kontakt I 4 Pop-Kontakt 11 10 04 De leestere, met o a Amen- ise en internationale top- (17 04-17 00 Radioiour- NOS 18 02 Joost mag niet 19 02 Drie luopt achter O 20 00 VPRi (-maandag, nieuwe platen ip het terrein pop. jazz en blues 20 02 (S) actieprogramma met js-top tien 21 02 <S( Slide ipton m de Haarlemse Jazz- 22 02 (Si Rik Zaal 24 02 UVim Noordhoek 24 00 (S| in de nacht Et) 4 00 Mu- - Motief VARA 6 02-7 00 ed Lagarde ISSEL (NEDERL 00 Nieuws, mededelingen OS-benchten 12 OH Land- kroniek 12 15 Swing en 13 00 Nieuws en weerbe- ten 13 10 Actualiteiten j Buitenlands persover-: 13 30 Swing en soul 13 55 rsberichten 14 00 Nieuws Cultureel en artistiek ma te <15 00 Nieuwst 10 00 ws en beursberichten Licht klassiek concert Nieuws en mededel mgen Jeugdprogramma 17 40 itmuziek 17 55 Weegsch- 18 00 Nieuws 18 05 Pro- ima voor soldaten 18 45 18 55 Taalwenken 18 57 tmuziek 19 00 Nieuws en berichten 19 10 Actualitei- en mededelingen 19 40 ;e muziek (19 40 Keurig 1st 19 45 Openbaar kunst - 20 00 Lichte muziek Nieuwst 21 00 Splinter- 21 10 Licht programma Nieuws en weerberichten Jeugdprogramma 23 40- Nieuws sifuij uetu 8uB[Siq.tn( latq.iB uappiui hirik toq uaiaiuS apjue do (Van onze redactie binnenland). WASHINGTON De Ame rikaanse president Ford heeft de uitvoering van een grote Russische graanorder voorlo pig verboden om te voorko men dat de binnenlandse graanprijzen in Amerika te scherp oplopen. Als de volle dige oogstcijfers binnen zijn zal de regering bezien in hoe verre de Russische opdracht kan worden uitgevoerd. Graancouranten van andere landen met de V.S. wor den door deze maatregel niet aangetast, aldus een me dedeling van de Amerikaanse minister van Landbouw Earl Butz. De Sovjet-Unie had af gelopen week een enorme or der geplaatst: drie miljoen ton graan en mais, ter waarde van ruim 500 miljoen dollar. De Amerikaanse regering was vervolgens op de hoogte ge steld van deze order. Dat is wettelijk verplicht sinds 1972, toen enorme graankopen van de Russen leiden tot een stij ging van de broodprijzen in de Verenigde Staten. Met andere graanafnemers hebben de V.S. een „gentlemen's" akkoord dat ze geen grote bestellingen zul len doen omdat de Ameri kaanse graanoogst kampt met een drievoudige bedreiging: overstromingen, droogte en vroeg invallende vorst. De Sovjet-Unie doet niet mee aan dat akkoord en de Amerikaan se regering, kennelijk verrast door de omvangrijke bestel ling van Moskou, heeft daarom tot deze maatregel besloten- (Van onze redactie binnenland) MADRID In Barcelona zijn 47 leiders van de onder grondse Spaanse vakbeweging aangehouden die er op uit waren een golf van illegale stakingen te organiseren in de grootste Spaanse onderneming, de autofabriek Seat. Dit heeft de politie zondag in Madrid bekend gemaakt. De aangehoudenen, onder wie zich communisten en vier Ita lianen zouden bevinden, werden vrijdag gearresteerd in een parochiehuis waar zij stakingsplannen bespraken voor de Seat- labriek, waar de afgelopen week al 2.500 arbeiders het werk onderbraken. In Madrid werden zaterdag ongeveer 200 mensen in heoh- tenis genomen die eveneens in een kerkelijk gebouw spraken over arbeidsproblemen in een fabriek van elektrische appara ten. Volgens het dagblad „Ya" dat dit meldde, werden dege nen die geen strafblad hadden i later vrijgelaten. (Van onze redactie binnenland APELDOORN Het hoofd bestuur van de politieke partij Democratisch-Socialisten '70 -DS 70) meent dat de tijd rijp is de partij een nieuwe naam te geven- De bezwaren die te- ten de huidige naam zijn ont staan zullen steeds groter wor den, aldus het hoofdbestuur. Op het komende partijcongres tin december) zal de nieuwe naamgeving een feit zijn: DS'70 wordt dan DSP, welke letters zullen staan voor De- mocratisch-Socialistische Par- Op de zaterdag in Apel toorn gehouden vergadering van de DS'70-partijraad werd beklemtoond dat de partij „een belangrijke functie vervult als teële politieke mogelijkheid :n de polariserende machtsblokken". Deze beteke nis is neergelegd in een rap port van de strategiecommissie dat aan de partijraad werd aangeboden. Het Rotterdams adviesbu- teau voor Public Relations DSP maakt bezwaar tegen het ïebruik van de afkorting DSP 'Democratisch-Socialistische Partij) door de partij DS'70 eventuele nieuwe naam. Het PR-bureau heeft zaterdag avond in een telegram aan OS'70 dit bezwaar kenbaar ge maakt. Het bureau zal een tort geding rond de naam niet tit de weg gaan, aldus direc teur Van der Schaft. „Wij wil- ten niet geassocieerd worden met welke politieke partij dan ook, zo zei bij. JERUZALEM Shneur Hai nan Shazar, die van 1963 tot '973 president van Israël is ge- beest (de derde president) is laterdag overleden, zo heeft een woordvoerder van het Ha- iassah-ziekenhuis in Jeruzalem meegedeeld. Shazar is een dag 'oor zijn S5ste verjaardag •verleden. Naar in vakbondskringen verluidt, zijn bijna 30,000 ar beiders in Spanje betrokken bij stakingen, hetzij wegens looneisen, hetzij uit solidariteit met de werknemers van de autofabriek Fasa-Renault in Valladolid. Stakingen zijn in Spanje verboden. Vertegenwoordigers van de arbeiders en de directie van Fas-a-Renault kwamen zater dag overeen dat de fabriek dinsdag weer opengaat, terwijl de onderhandelingen over een nieuwe collectieve arbeidso vereenkomst worden voortge zet. De arbeiders verlangen een toeslag van 1.000 peseta (ongevqer.f 47,-) op hun week loon van gemiddeld f 200,- Vorige week raakten de sta kers tweemaal slaags met de politie, waarbij tien politie mannen werden gewond en in totaal 37 betogers werden aan gehouden. De stakers in Valladolid werden gesteund door colle ga's van de Fasa-Re-nault-fa- briek in Sevilla en van de vliegtuigfabriek in die stad- De autofabriek werd vrijdag ontruimd door de politie en voor onbepaalde tijd geslo ten. Bij stakingen in Bilbao bij de bedrijven van,, General Electric en Babcock-Wilcox zijn circa 4.000 werknemers betrokken Intussen houden in vijf ge vangenissen meer dan 30 poli tieke gevangenen een honger staking. Zij wensen betere omstandigheden, meer bezoek en meer recreatie. Hun actie komt de Spaanse regering on gelegen, nu er steeds meer pleidooien voor een politieke amnestie worden gehouden. Afgelopen week drong de raadgevende vergadering van de raad van Europa er nog op aan, terwijl de door de Spaan se r.-k. kerk gesteunde organi satie „Recht en vrede" zagtt al ruim l'OO.OOO handtekeningen te hebben verzameld voor een petitie voor amnestie die zij de regering wil aanbieden. NIEUW DELHI (ANP) De Indiase ex-minister van De fensie is zaterdag op 77-jarige leeftijd in Nieuw Delhi overle den. Krisjna Menon was zowel iin India als op het internatio nale politieke toneel een zeer omstreden politicus, die zowel enthousiaste aanhangers als felle tegenstanders had. Uit handen van koningin Juliana heeft de bijna 75-jarige Vlaamse schrijver Marnix Gijsen zaterdagmiddag in het paleis op de Dam in Amsterdam de prijs der Nederlandse letteren 1974 12.000 gulden 'ontvangen. De jury, onder voorzitter schap van prof. dr. J. Aerts, is eenstemmig tot de conclusie ge komen Marnix Gijsen in werkelijkheid dr. Jan Albert Goris voor de prijs voor te dragen bij de ministers van Cultuur van Nederland en België. „Het gehele, omvangrijke werk van Marnix Gijsen in het lyrische, epische en essayistische genre munt uit door perfectie van de stijl, door een diepe kennis van de mens, een ruim in zicht in de tijd en de internationale wereld zonder grenzen, een imponerende culturele en geestelijke rijkdom. De veelzijdigheid van zijn talent is zeldzaam", zo staat in het rapport van de jury. (Van onze redactie binnenland) DEN HAAG „Ik hoop dat Van der Louw op korte termijn wordt benoemd, want zekerheid lijkt me een goed ding. Een lange vacature, het hier weggaan zonder dat de opvolger er is, zonder dat ik verdere contacten met hem heb gehad, is nou niet de fijnste methode, dacht ik" vechtbaar dat de PvdA slechts Dit zei zaterdagmiddag de binnenkort vertrekkende bur gemeester van Rotterdam, de heer W. Thomassen, in de VARA radiorubriek „In de ro de Ijaan". Over het feit dat hij vroeger nog wel eens een scherpe woordenwisseling met Van der Louw heeft gehad, zei de heer Thomassen dat er sinds die tijd, 1967, nogal wat gebeurd is, Ook in de houding van Van der Louw, die volgens hem nu een door en door standvastig bestuurder is geworden en toen als jeugdig man nog wel eens een onbezonnen streek uitnaai- de. De Van der Louw van nu vind ik bepaald een zeer veel belovend en getalenteerd be stuurder. binnenskamers heb ik hem wel eens een natuurtalent op bestuursgebied genoemd, al dus de heer Thomassen. De fractievoorzitter van de CHU in de Tweede Kamer, dr. R. J. H. Kruisinga, vindt het wel juist dat de nieuwe burge meester vam Rotterdam uit de Partij van de Arbeid voort zal komen, maar acht het aan- met één kandidaat komt. De heer Kruisinga zei dit in hetzelfde programma. De CHU zal, aldus de heer Kruisinga, wat er ten aanzien van de benoeming ook zal ge beuren, de PvdA herinneren en blijven herinneren aan de ver antwoordelijkheid, die zij op zich heeft genomen. Daar moet de PvdA voor staan en zal naar de mening van de CHU-fractie- voorzitte-r, ook voor willen staan. Volgens mij, zo vervolg de hij, zal ook Van der Louw dat aanvaarden en waarderen, want wij hebben hem leren kennen als een duidelijke voor zitter van de PvdA. Volgens fractievoorzitter Drees (DS'70) zal het kabinet Den Uyl genoodzaakt zijn af te zien van een benoeming van Van der Louw tot burgemees ter van Rotterdam. Op de in Apeldoorn gehouden partijraad zei dr. Drees „een terugtocht" in deze zaak van de premier te verwachten. (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT De verhon- van kerk en politiek tormde het hete hangijzer in to forumdiscussie op de derde H laatste landelijke bijeen komst zaterdag j.l. in Utrecht te het kader van de kerkcon- Jonferentie 1974. „Bevrijding gerechtigheid", was het teema van deze dag. De eco noom dr H. de Lange was van 'ordeel dat christenen de poli- Hek „in het hart van de ge beente" moeten durven plaat sen. Niet in die zin dat vanaf de kansel politiek moet wor den bedreven hij vond dat niet verstandig omdat dan maar een stem wordt gehoord maar wel in de vorm van het bespreken van modellen in parochies en gemeenten. Som mige sprekers waren het gloeiend met hem eens, ande ren vonden dat de politiek moest worden overgelaten aan de (christelijke) politieke partijen. Dr. De Lange be streed dit laatste, omdat poli tieke oartiien altijd gedwon gen worden tot compromissen en die zijn vanuit het evange lie niet te verantwoorden. Bis schop Ernst van Breda wilde liever niet spreken van poli tiek, omdat die meestal wordt verstaan als partijpolitiek. Hij gaf de voorkeui aan het be grip gerechtigheid- Die moet de kerk aan de politieke par tijen voorhouden en daarin moet zij voorgaan- Werken aan bevrijding moet aldus bisschop Ernst dicht bij huis gebeuren. Het is geen kwestie vSn theoretische afstandsbediening. Hij zei on der meer: „Ook op plaatselijk vlak kunnen oecumenische be weging en Raad van Kerken de christenen en kei ken de weg van de gerechtigheid wij zen. Dit gebeurt al wel, maai er is nog he-vl veel dat gebeu ren moet"- Met name noemde bisschop Ernst het racisme in eigen land. „Op vele plaatsen in ons land is dit een hoogst actuele opdracht. Bovendien komen wij meer en meer tot het inzicht, dat wij de grote wereldopdrachten moeten ver vullen op de plaats, waar we wonen". - Prats (Van onze redactie buitenland' DEN HAAG De Chris ten-Democratische partijen in West-Duitsland en Italië heb ben clandestien grote geldbe dragen Chili binnengesmok keld om de staatsgreep tegen wijlen president Allende te ondersteunen. Deze en andere beweringen komen van de maandag in Argentinië ver moorde generaal Prats, voor malig opperbevelhebber van de Chileense strijdkrachten en minister van binnenland se zaken tijdens het bewind van Allende. Hij is voor zijn dood enkele malen uitvoerig geïnterviewd door Marlise Simons, corres pondente voor de VARA in Latijns-Amerika. Toen werd met Prats afgesproken dat de inhoud van de gesprekken niet openbaar zou worden ge maakt „omdat dat zeker mijn dood zou betekenen". Nn Prats is vermoord heeft het VARA-radioprogramma z.i. de belangrijkste feiten uit de interviews met generaal Prats zaterdag bekendgemaakt. Volgens Prats waren er tien tallen aanwijzingen dat de V.S. direct met de coup Chili te maken hadden. Twee christen-democraten, Juan de Dios Carmona en Andres Zal- divar (twee van de belang rijkste opponenten van Allen de en gangmakers van de staatsgreep) vertrokken drie maanden voor de coup naar de V.S. Hun vliegtickets wa ren aldus Prats, betaald door de regering van de V.S- Volgens Prjits heeft de Amerikaanse International Telegraph and Telefone Com pany (I.T.T.) twee maanden voor de coup tijdens een ont moeting met Ghileense indu striëlen in Argentinië 400.000 dollar geschonken om de sta- Chili-drama was, aldus Prats, ex-president Eduardo Frei. Frei en zijn Amerikaanse raadgevers hadden besloten, aldus Prats dat AJIende uit de weg moest worden ge- (Van onze redactie buitenland) BONN De Westduitse Christen-Democratische Partij (CDU) heeft zondag met klem de beschuldiging afgewe zen, dat zij met grote sommen geld de staatsgreep tegen wijlen president Salvador Allende van Chili zou hebben gesteund. „Wij hebben nooit zoiets gedaan. De beschuldiging ls vol komen ongegrond en onwaar", aldus een woordvoerder van de CDU. Vorige maand meldde het Amerikaanse tijdschrift „Time" dat de Amerikaanse geheime dienst CIA Europese chris ten-democratische partijen had gebruikt om geld te ver schaffen voor de langdurige staking van Chileense vracht- autochauffeurs, die tegen het bewind van het Marvistische staatshoofd was gericht. De voormalige Chileense minister van Binnenlandse Zaken generaal Carlos Prats noemt in bijgaand vraaggesprek in dit verband de christen-demo cratische partijen voor West-Duitsland en Italië. Kort na dit interview werd Prats vorige week maandag vermoord. king van vrachtwagenchauf feurs in Chili te financieren. De Chileense admiraal To- ribo Merino zorgde vlak voor de coup voor rechtstreekse contacten met de Amerikaan se marine-attaché in de stad Valparaiso. Op tien september, de dag voor de coup, verzocht Meri no de Amerikaanse vlooteen- heden zich buiten de Chileen se wateren te houden, maar vooral waakzaam in de buurt te blijven aldus Carlos Prats. ruimd, waarna enkele maan den later „vrije verkiezingen" zouden moeten worden ge houden om Frei aan da macht te helpen. Prats vertelde de VARA- correspondqnte dat hij regel matig had geprobeerd Frei van dit voor Chili rampzalige plan af te brengen. Maar Frei had Prats op onbeschofte ma nier te woord gestaan met de De schuldigste man in het boodschap: „Eerst de arbei ders te ontwapenen, waarna verder gepraat zou kunne» worden". Uit het interviewmateriaal met Prats blijkt verder dat de regering-AIlende al lang voor de coup op de hoogte was van de voorbereidingen voor de staatsgreep. Allende zou echter geweigerd hebben mensen te arresteren, omdat hij niet beschuldigd wilde worden van onderdrukking Toen Prats president Allende drie dagen voor de coup ver telde dat de opstand in feite op gang was gezet zou Allen de dat niet hebben geloofd Op acht september ver klaarde Allende nog, aldus Prats, dat hij eerst wilde on derhandelen en dat hij een volksstemming wilde waarbij het volk zou kunnen beslis sen over zijn toekomst. Uit de laatste briefwisseling die Marlise Simons met Prats voerde bleek dat de generaal op 4 september midden in de nacht is gewaarschuwd dat hij zou worden vermoord Hij zegde toen een eerder toege zegd interview af, met als re den „dat ik vanwege belang rijke geheurtenissen moet blijven zwijgen". De Chileen se ambassade traineerde Prats' aanvraag voor een pas poort, waarmee hij Argenti- nië zou kunnen verlaten, voor hij vermoord zou worden. On duidelijk is intussen of me moires van Prats, waarin hij de gebeurtenissen in Chili tij dens de coup beschreef, ge red zijn of door Chileense agenten buitgemaakt zijn, al dus het VARA-programma DEN HAAG (ANP) De" betrekkingen tussen Neder- land en de Arabische landen zijn „zeer aanzienlijk" verbe terd, aldus heeft de minister van Buitenlandse Zaken mr. M. van der Stoel, verklaard. Hij zei dit zaterdag na terug keer uit New York waar hij, ter gelegenheid van de Alge mene Vergadering van de Verenigde Naties, met zeven Arabische ministers heeft ge sproken. „Met handhavinig van de traditionele vriendschapsban den met Israël is een nieuwe bladzijde in die Nederlands- Arabische betrekkingen opge slagen" zo verklaarde minis ter Van der Stoel. De „aan zienlijke verbetering" van de betrekkingen na een „sombe re" periode, is het gevolg van „het wegnemen van een groot aantel misverstanden over het Nederlandse standpunt". „De Arabische regeringen beseffen dat de Nederlandse vriend schap met Israël geen beletsel vormt voor vriendschappelijke betrekkingen tussen Neder land en de Arabische sta ten" Gevraagd naar het stand punt, diat Nederland zal inne men bij de behandeling van de Palestijnse kwestie (die voor de eerste maal op de agenda van de Algemene Verga dering staat) verklaarde mr. Van der Stoel dat „nog niet duidelijk is wat precies ter tafel zal kwroen". In h-et alge meen is de Nederlandse rege ring van mening, dat de Pales tijnse kwestie niet slechts een humanitair probleem is (hulp aan vluchtelingen), maar ook een politiek. En dat aan de politieke aspiraties van de Pa- lestijnen op enigerlei wijze vorm en inhoud zal moeten worden gegeven. Hoe dilt zai moeten gebeuren is een zaak waarover de partijen moéten onderhandelen. (ADVERTENTIE)' (Van onze redactie buitenland) CAIRO Met grootscheepse parades hebben Egypte en Syrië zondag de eerste jaardag van de oktoberoorlog gevierd. In Is raël was het een gewone dag, al waren er bijzondere veilig heidsmaatregelen getroffen met het oog op eventuele Palestijns» aanslagen. In Jeruzalem demonstreer den ongeveer 100 dissidenten voor de woning van premier Jitzjak Rabin, omdat naar hun mening nog niets gedaan zou zijn om de vorig jaar ontdekte gebreken in de Israëlische de fensie te verhelpen. In Israël was ail op 26 sep tember, waarop dit jaar vol gens de jaodse jaarrekenin_ Grote Verzoendag viel, de oor log van Jom Kippoer herdacht. De plechtigheden betroffen vooiral het herdenken van de slachtoffers. In Egypte werd zondag een indrukwekkende parade gehouden in de naar wijlen president Nasser ge noemde voorstad van Cairo. T eqaansehouwen van 50 000 enthousiaste Egyptenaren toon den de strijdkrachten hun hoofdzakelijk uit de Sovjet- Unie afkomstige wapentuig, waaronder 36 luchtdoeiraket- ten van het type Sam-6 die een jaar geleden de Israëlische luchtmacht grote verliezen tue- brachten. Ook werd buitge maakt Israëlisch materieel voornamelijk tanks meege voerd- Opvallend was diat ook veteranen uit de oktoberoor- iog, van wie er velen op kruk kern liep-en of in invalidenwa gentjes reden, aan de parad» ïeetoamen- Deze oudstrij der-s werden luid toegejuicht, evenals presi dent Sa-dat die als een held werd geëerd. Onder ovaties van de menigte ontving hel staatshoofd de hoogste Egypti sche militaire onderscheiding de „Ster van Sinai". De minis ter van Defensie Ismail ver klaarde in een rede dat Egyp te „het toneel voor een nieuwe ronde vain de strijd voor de bevrijding va-n de rest van de door Israël bezette Arabische gebieden heeft voorbereid". In de Syrische hoofdstad Damas cus marcheerden leiders van het Baath-bewiind v ooraan m een optocht van vele duizenden mensen, wa-arir een reusachtig portret van president Hafïz el- Assa-d werd meegevoerd. In het stadscentrum werden witte duiven als symbool van de vre de, losgelaten. Het staatshoofd legde êen krans op de militai re begraafplaats ter ere van de gevallenen. Volgens het Is raëlische persbureau Itim he- .sen Arabieren in het bezette deel van Jordanië Palestijnse vlaggen op enige gebouwen, terwijl er ook tegen Israël ge richte leuzen op werden ge kalkt. Het kwam daarbij niet tot incidenten. (Van een onzer verslaggevers' DEN HAAG De ministe ries van Economische en Socia le Zaken voeren overleg uvei de beste manier om een radio actieve isotoop te bergen die begin juli bij het vergaan van de Westduitse pijpenlegger Mu- lus I even ten noorden var Schiermonnikoog in zee terecht gekomen is. De isotoop is gelo kaliseerd op een diepte van drie meter in een zandbank De radio-actieve lading van de iso toop is vrij gering maar uil veiligheidsoverwegingen wil men de isotoop'toch per se her. gen. De isotoop zat in een rönt- genapparaal waarmee onder water lassen in pijpen weider gecontroleerd. (ADVERTENTIE) Gelukkig Iaat de kleüren-t.v. van Telefunken u nimmer in het ongewisse. Altijd prachtige, natuur getrouwe kleuren dankzij het Telefunken PAL-systeem. U gelooft 't niet? Ga kijken bij uw Winkelier en laat u overtuigen. (Van onze redactie buitenland) SANTIAGO Miguel Enri- quez. een van de leiders van de linksrevolutionaire MIR-be- weging in Chili, is zaterdag in een vuurgevecht met de poli tie doodgeschoten, zo heeft de Chileense politie bekendge maakt Enriquez stond boven aan de lijst van „gezochte-per sonen". die de junta n-a de staatsgreep van september 1973 uitvaardigde. De M1R heeft sinds de staatsgreep geprobeerd zich ondergronds te reorgani- seren voor een guerrilla tegen het militair bewind. Van Enri quez was sinds de staatsgreep niets meer vernomen. Verkrijgbaar bij uw drogist.

de Stem | 1974 | | pagina 5