IDrD lOHi PvdA-Statenleden„Axeler Ambacht weerde nieuwkomers" AARDENBI1G WIL WEG EFFENEN V30R BOIIW WONINGWETWONINGEN Vrij koud springbox,'n superbed Veel schoons van Hulster Gemengd Koor Contactcentrum van Vlissingse Zeevaartschool geopend ilfl - "*lÜËIe - 3i/ckho(jjj- rp»e 7eeuw Actie hielp Goese ziekenhuisomroep uit de geldzorgen HUISHOUDELIJKE VERVUILERS ONVOLDOENDE AANWEZIG ,;t VoiL" Koorschool begint jubileum- week met zang Hulst nam afscheid van rector Hermans hlfjante i WantJ- hoótuumó een miljoen gulden aan prijzen BESLISSING OOSTERSCHELDE OP KOMST stad streek Café-Restaurant --- JO IVENS ALS DOCENT IN SAS VAN GENT Borsele Neem toch maar liever een occasion van de VW-dealer negen Nederlandse kunstena- I ressen onder de titel „Jofferj '74" (t.m. 8 okt.). KLOOSTERZANDE Feesttent 20.15 uur: Op, I treden van de Volksdansgroep Ha va Naguilla. Rond Marijkeplein, Herfst-1 feesten met mosselmaaltijdep I en tal van andere festiviteiten I w.o. muziek-, zang- en bier- feesten, (t.m. 8 okt.). MIDDELBURG Rijksarchief, St. Bieters. I straat. Middelburgs muzie-kfe. I ven in grootmoeders -dagen I (t.m. 9 nicxv.) Open van 9.0t>J 12.30 r uur en van 13.30-17.Ofl I uur, 's zaterdags van 9.30-12.301 uur. Zeeuws Museum, exposi. tie foto's van lege Museums®. I len (t.m. 1 nov.). Dagelijks I behalve op zaterdag en zon- f dag. OOSTBURG Ledel Theater 20.00 uur, I Pikant gevrij in de Alpen- wei. ROTTERDAM De Doelen (kleine zaal) I 20.15 uur: St. Pauls Chamber I Orchestra o.l.v. Dennis Ronsel I Davies. Schouwburg 20.151 uiur: Negro Spirituals door I Stars of- Faith of Black Nativi-1 ty. De Lantaren 20.30 uur: Theater Festival. Ahoy „Femina", interna-1 k tionale Consumentenbeurs I 1 (tm. 15 okt.). Open dag. van I 10.00-17.00 uur en van 19.00- 122.30 uur, zon. van 10.00-17.00 1 I uur. SAS VAN GENT Galerij Uilenspiegel -1 I Westkade 71, expositie van dc I Amerikaanse schilder Robert I Pfuelb (t.m. 27 okt.). Geopend! 1 dag. van 9.00-12.00 uur en van! 113.30 en 18.00 uur, bovendien vrij. tot 21.00 uur, zon. vanl 14.00-18.00 uur. TERNEUZEN Luxor 20.00 uur: De on-1 genaakbaren, 14 j. VLISSINGEN Alhambra —20.00 uur: Pa-1 I pillon, 14 j. I WESTDORPE Galerie Troutzaerte, expo- Isitie schilderijen en tekeningen I Ivan Paul Citroen (t.m. 121 okt.). Geopend di. t.m. zat. I Ivan 9.00-18,00 uur, zond. vanl |14.00-18.00 uur. Op maandag gesloten. llJZENDIJKE Streekmuseum Expositie I lover de oorlogshandelingen in I pen rond West Zeeuwsch-I Vlaanderen (t.m. 19 janua-l ri.). ZIERIKZEE 't Lange Uns, Havenmark!, I 28 expostie Henk v.d. Horst I Jmet linosneden (t.m. 31 okt.), ■Open di. t.m. zat. van 9.0" ■1200 uur en van 13.30-18.001 liur. bovendien do. van 19.00- 21.00 uur. VNTWERPEN Kon. Ned. Schouwburg - 20.00 uur: „De Trojaanse 1 IVrouwen" van Euripides-Sar-1 Itre. Prov. Centr. Arenberg I 120.00 uur: Optreden van A. Istevil (Folk Music). ■BRUGGE Stadsschouwburg 20.31 |wur: Concert door het West-1 I vlaams Orkest o.l.v. Dirk Va- I-endonck. Solisten Gonzales I |V[ohino (gitaar) en Jean De- i uisson (hoorn). Groeninghemuseum, exposi-1 Ie schilderijen uit Vlaanderen I In Hollan-d van tussen 1450 en I |750 afkomstig uit de Nationa-1 Galerie Praag (t.m. 201 nappij De Stem B V 1)1150 7920 f4 lijnen): HULST: llijnen); GOES Klokstrant 1. Maandag 7 oktober 1974. (Van onze correspondent) GOES De Goese radiozie kenomroep „Nomen Nescio" is voorlopig even uit de financië le moeilijkheden. Dat is het resultaat van de afgelopen za terdag gehouden actie in het voormalig ziekenhuis Berg- zicht te Goes. De begroting van de zieken omroep gaf voor volgend jaar een tekort te zien van f 1500,-. Dit tekort is door de vele giften zaterdag ruimschoots aangevuld. De actie bestond uit een non-stop-radio-uitzen- ding van 12 uur- Tijdens deze uitzending werd de aandacht der luisteraars gevraagd voor de financiële problemen. De ziekenhuisbezoekers konden hun gaven kwijt in een grote melkbus, die in een gang van het ziekenhuis was opge steld. Gedurende de non-stop-uit zending werden diverse gasten in de studio van de ziekenom roep ontvangen,. Onder meer mr. C. Pijl Hogeweg, de voor zitter van het bestuur van streekziekenhuis De Bevelan- den Hij schonk namens zijn bestuur een gift van f 1000,-. De heer Hogeweg kon de luis teraars nog meedelen, dat bin nenkort op de bestuursverga dering gesproken zal worden over uitbreiding van de studi oruimte voor de ziekenomroep in de toekomst. oruimte voor deziekenomroep en over een vaste vergoeding in de toekomst. Ook directeuren en directri ces van andere tehuizen waren in de studio te gast. Zr. Ar- kesteijn van Maria Terweel bood f 100,- aan evenals de heer A. van Berkel van huize Den Berg en de heer F, Rik sen van huize De Werfkampen te Rilland- Mevr. E. Huber- Schneider gaf de verzekering, dat de Goese ziekenomroep en bijdrage tegemoet kan zien van de Zeeuwse Vrou wenraad. Al met al waren zaterdag 15 medewerkers van de in totaal 60 van radio „Nomen Nescao' in de weer in Bergzicht. Het programma bestond afwisse lend uit praatjes, muziek en sport. Elk uur werd een nieuwsuitzending verzorgd. Het huisorkest van de Goese jazzclub „Whisper Not" ver zorgde een optreden evenals de popformatie „Rocky West' en „De Humibuggers"- (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De statenleden W. Don, A. Bekveld en M. van Poelje (PvdA) vrezen dat de inspraak van de groep „huishoudelijke vervuilers" bjj de verkiezing van gezworenen voor waterschappen onvoldoende tot zijn recht komt. Een duidelijk bewijs voor deze vrees is vol gens hen de gang van zaken bjj de verkiezing van ge zworenen van het waterschap Axeler Ambacht. In vragen aan Gedeputeerde Staten stellen de drie statenle den vast dat het voor en tij dens de verkiezing van gezwo renen voor het Axeler Am bacht duidelijk de bedoeling was om de gezworenen uit het oude bestuur te herkiezen ten koste van andere groeperin gen. Volgens de statenleden leid de dit ertoe dat een kandidaat voor het eerste district niet word gekozen. Men gaf ie voorkeur aan de heer L. de Regt uit het derde district, die ook in het oude bestuur ge zworene was. (ADVERTENTIE) Bierkaaistraat 8 Hulst Telefoon (01140) 3444 De zaak voor een gezellig dineetje - bijeenkomsten - vergaderingen. Keuken open tot 21.00 uur Dinsdag gesloten Voorts menen de statenleden dat het streven er duidelijk op was gericht het dagelijks be stuur van het Axeler AÜmbaoht zoveel mogelijk in handen te laten van landbouwers. Ddt had, aldus de statenleden, tot gevolg dait, ondanks herhaal delijke kandidaatstelling, geen van die negen hoofdingelanden, die namen? de huishoudelijke vervuilers zitting hebben, in het dagelijks bestuur gekozen werd. In hun plaats werden, zo schrijven de statenleden, landbouwers gekozen. Een van hen was reeds gezworene, de ander was hoofdingeland van de groep „grote vervuilers". De drie statenleden willen nu van Gedeputeerde Staten weten hoe de verkiezingen in de overige Zeeuwse water schappen zijn verlopen. Ver der vragen zij een onderzoek naar de gang van zaken bij het Axeler Ambacht- Wanneer Gedeputeerde Staten niets voor een onderzoek voelen willen zij graag weten waar om niet- Tenslotte vragen die staten leden Don, Rekveld en Vam Poelje of Gedeputeerde Staten aanleiding zien af te wijken van de opgestelde voordrach ten van de waterschappen. (Van onze correspondent) AARDENBURG —De Aa denburgse raad gaat dinsdaga vond praten over het nemen var een zogenaamd voorbe.jl- oingsbesluit voor het nieuwe bestemmingsplan Ouwe Stid 'vb oosten van de kom Aar- fenburg. Dooi dit beslui» woedt het mogelijk gemaakt op korte termijn twaalf wo ningwetwoningen in dat óe- slemmingsplan te bouwen- Burgemeestei en wethouders stellen de raad voor de bouv» vai- deze twaalf woningen ',e gunnen aan de firma Leen touts te Sluis, welke firma ook in plan kom Aarden bufj West acht premie woningen gaat bouwen lan de Vermere on de Christiaansenstraat wanneer de raad tot vertoon |m 13 30 - 17.00 uur. 20 00 uur. tel 01 BOO-22341, ai. 01600 - 4S)y00, zondag va» 1751 of 01150 - 6297, Midden- Stijn, kantoor Nieuwstraat V [•I 01150 - 5745: algemeen re- kantoor Kromme Weeie 4 tel 01180 - 7438: red«','-,,r Kantoor Stokstraat 1, Goes, lat 53. Goes, tel 01100- 8138; ;one G van Berkel, kantoof ]l50 - 7920 privé tel. 01150 van der Helm. Melkweg 40, factie Zeeland: T. Koomeft li tel 01155 - 2237. Il 01150 - 6297. lol 100 -4318. Morgen, dinsdag 8 okt. Bergen op Zoom 7.49 en 20.15 Hansweert 6.58 en 19.28 Terneuzen 6.28 en 18.56 Vlissingen 6.02 en 18.26 Wemeldirtge 7.39 en 20.05 rrïiuii 111 iililii illinium Vooruitzichten voor dinsdag en woensdag, opgesteld door bet K\M1 op zondag om 18.00 uur. Vrij koud met nu en dan buien. Weerwneriii'zichten in ci.ifers gemiddeld over Neder land. Voor dinsdag: aantal uren zt)n 1-6, min. temp.: om streeks 5 graden, Max. temp.: omstreeks 11 graden- Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 70 procent. Kan? °P een geheel droog etmaa' 30 procent. Voor woensdag: aantal uren son: 1-6, min. temp.: om streeks 5 graden Max. temp omstreeks 11 graden. Kans op een droge periode van min tem 12 uur: 70 procent Kans op een geheel droog etmaal 30 procent. van de benodigde bouwgron besluit. Voorgesteld wordt he giond voor f 24 per vierkant meter te verkopen. Voorgesteld wordt ook a*»« het evenementencomite Aar denburg een subsidie van t 175. te verstrekken in var uand met een feestmiddag voor de bejaarden uit de grensgemeenten te Maldevs w op 28 november. In verband met te houden verkoop-acties door de winke liersvereniging te Aardenburg zal ontheffing van het slui tingsuur voor winkels noodza kelijk zijn tot 20 uur voor de daarvoor in aanmerking kn mende dagen in de perioden 18 oktober tot en met 2 no vember en van 22 november tot en met 5 december. Hoe, wel het een actie van alleen winkeliers in de kom Aarden- burg betreft stelt het college toch voor ontheffing van het sluitingsuur te verlenen vooi de winkels in de gehele ge meente Aardenburg. Het college stelt verder voor om de verordening op het ge meentelijk museuim in te trek ken. In deze in )uni 1962 vast gestelde verordening wardt het beheer van het museum in handen gegeven van een mv seumcommissie. Nu het ge meentelijk museum toch in nanden van bet college van Burgemeester en wethouders is. acht het dagelijks bestuur van de gemeente het zinvol oir de verordening in te trek ken en de co,nmis3ie 00 te neffen. De raad zal aox een meer- derheidsvoorstel van het colle ge te behandelen krijgen om een strook bou vgr ,na gelegen aan de Christiaansenstraat in plan West te verk -pen aan ir. J.M. Leenhouts Ce Aardenburg. Als gevolg van eau kadastrale opmeting in de kom Aarden- ourg is komen vasi te staan, dat de heer A. Vïu,.eire in de A'eststraat op totaal zes vier kante meter eigead- 111 var de aeme-nte heeft gebouwd. Via een besluit tot verkoop van ieze grond aan -ie leer Ver- meire zal een en ander kun nen worden gecorrigeerd IN Algeciras in Spanje is za terdag een Nederlands paar tangehouden met in bezit 22 kilo hasj uit Ceuta in Noord- Afrika- Zij zijn overgedragen aan de politie. GOES De Zeeuwse Koorschool te Goes heeft zaterdag de jubileum- week opengezongen. Het openingsconcert ter gele genheid van de viering van het 20-jarig bestaan van de Koorschool werd gegeven in de r.k. kerk te Goes. De voorzitter van de stichting Zeeuwse Koor school G. van Waes, sprak een kort welkomst woord. De publieke belang stelling was niet over weldigend. De r.k. kerk was ongeveer voor de helft gevuld. Niet te recht, wamt de uitvoe ring was gaaf en afwis selend. Behalve door de Zeeuwse Koorschool zelf werd meegewerkt du fi llet Zeeuwse Koper semble onder leiding vam P. v. Belzen, de heer Leem de Broekert (orgel en spinet) en mevr Jo- zina Scherphuis-Voogd (cello). (ADVERTENTIE) IsS*-, - - - Wie de gelukkige winnaars zullen worden, weten we nog niet... maar het staat wel vast dat zij binnenkort met meer plezier aan hun bed denken dan ooit tevoren! Wat een luxe, wat een komfort, wat een ruimte. Een Olga springbox domineert de hele slaapkamer. Prachtig om te zien, heerlijk om op te sla pen. Kompleet met matras, hoofdbord, sluimerro! en 2 sierkussens. Een fantas tische prijs om te winnen! Verkoopprijs f.1100,-. Brochures en inlich tingen: Olga L.M.F. b.v. Leiden, postbus 16, tel. 01710-42341 (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Het moge bekend zijn dat Jo Ivens een veelzijdig man is- Hij is een voortreffelijk pianist, or ganist en koordirigent- In Sas van Gent ontpopte hij zich als een goed docent, die zijn leer lingen (het publiek) op aange name wijze vertelde over de koormuziek. Via oude kerkelijke en we reldse muziek, de Barok, de klassieken, de romantiek kwaim hij bij de volksliederen tereaht. Iedere periode werd doar het koor geïllustreerd mot enkele voorbeelden. Mooi polyfonisch de kerkelijke koorwerkjes vam Haszler em Arcadelt- Ongemeen mooi bet Madonna Mi Cala van Oraindo di Lasso. Het koor was op dreef dezie avond en dam we ten de Hulsten/airen tot grote, zeer grote prestaties te komen. Het overbekende Jezus blei bet medne Freude vam Johann Sebastian Bach werd in een gedrogen tempo gezongen. Tussendoor vertelde Ivens dat het koor naarstig repe teerde. Zonder trouw repetitie- bezoek is het niet mogelijk tot goede prestaties te komen zo zei hij. De toehoorders zagen dan ook een goed gediscipli neerd koor, dat een ideale stemmenverhouding beziit. Waar komt men tegenwoordig nog een koor tegen met zulk een evenwicht in vrouwen- en mannenstemmen? Als men dan nog vaststelt, diat de stem men van goed gehalte zijn, dan komt men automatisch tot een homogene koorklank. Het was meegenomen, dat op deze avond ook een be kwaam pianist meedeed t.w. Tijn van Eyk, die enkele aoli prachtig vertolkte: een sonata van Soairlatiti en een werk van de Spaanse componist Altbeniz. Tiljn van Eyk begeleidde het koor en zeer opvallend was zijn enthousiast begeleiden bij de Ziigeumerlieder van Bnaihmis. Met deze liederen bracht het koor een biije sfeer in de zaal. De toelichtingen van Ivens de den de zaal kennelijk intensief luisteren en duidelijk kwamen naar voren de verschillen in de opeenvolgende muznekperi odes. Voor wie het nog niet wist, vermeldde Ivens dat Mo- zaïrt het op deze avond ver tolkte Jubilate Deo op 14-jatri- ge leeftijd schreef en hoewel bet als een jeugdwerk dient te wonden aangemerkt, viel toch op welk een Benie Mozart was. Ook bleek Ivens Johann Se- bastiaan Bach zeer te bewon deren- Een bijzondere plaats namen de bewerkingen van een drietal volksliederen van HULST Bestuur, directie en personeel can bet St. Li- duinaziekenhuis in Hulst heb ben afscheid genomen van rector A. P- Hermans, die naar Groenendijk is vertrokken om daar van zijn rust te gaan genieten. De officiële afscheidsrecep tie vond plaats in de aula van het ziekenhuis en werd voor alle patiënten rechtstreeks uit gezonden door de ziekenhuis- omroep. Rector Hermans werd onder meer toegesproken door notaris W.J. Vroome als voorzitter van het bestuur, ge neesheer-directeur dr. J.M. van Kalmthout, algemeen overste zuster Irmgardis, na mens de congregatie Maria Ma ter Dej en de heer H. Soonieus namens het gezamenlijk perso neel. Al-le sprekers hadden veel woorden van waardering voor de scheidende rector en wezen onder meer op diens beschei denheid. Dr. van Kalmthout memoreerde dat er per jaar ongeveer 3000 opnamen zijn in het St. Liiduinaziekenhuis. Dit betekent dat rector Hermans in zijn bijna 15-jarige loopbaan in Hulst zowat 45.000 patiënten heeft bezocht en bijstand ver leend. De heer Soonieus zei dat rector Hermans 14% jaar geleden als eerste rector zijn intrede deed in het nieuwe St. Liduinazie- kenhuis. „De geestelijke verzorging eis te uw meeste aandacht en zorg op, maar u gaf doordat u altijd aanwezig was, ook blijk van uw belangstelling voor alle andere gebeurtenissen in de ziekenhuisgemeensohap", aldut de heer Soonieus- Op deze afscheidsreceptie mocht reetor Hermans veel ge- deaus in ontvangst nemen. De her Vroome heette tijdens de bijeenkomst de nieuwe rector A. Mathijssen welkom. Hij zei te hopen, dat deze in de voet sporen van zijn voorganger zou treden Tijdens de druk bezochte receptie namen vele perso neelsleden afscheid van rector Hermans. Ook burgemeester Molthoff was aanwezig. (Van een onzer verslaggevers) VEERE De Hogere Zee vaartschool te Vlissingen heeft zaterdag haar „Buitencentrum De Ruyterschool" in Veere of ficieel in gebruik genomen. De opening werd verricht door burgemeester A. Hack van Veere, die per boot arriveerde aan de eigen aanlegsteiger vsn het centrum. Elt jaar geleden werd een fonds voor de realisatie van het project gesticht bij gele genheid van het zestigjarig bestaan van de „De Ruyter school". Directeur S. Brouwer vertelde zaterdag zijn gasten lang getwijfeld te hebben o' het buitencentrum nog ooit van de grond zou komen, omdat de kosten steeds hoger werden Maar de begroting is nie' overschreden, zo stelde hij he' schoolbestuur gerust. Doel van het buitencentrurr aan het Veerse Meer is om het contact tussen leraren en leer lingen buiten schoolverband te bevorderen. „Als zeevaart zijn we wat behoudend. Hier is echter de plaats om wat aan onszelf te veranderen", aldus iWHtua— Drukte in het Buitencentrum tijdens de openingsreceptie. de heer Brouwer- Er werden diverse geschenken aangebo den. Onder meer een boot door het WX,. de Grovefonds uit Vlissingen. He-t buitencen trum De Ruyterschool bestaat uit acht slaapkamers voor twee of vier personen- Er is een recreatiezaal met bar en een keuken. Verder is er een botenbengimg. Het centrum kan ook als gespreks- en in- 4 iü formatiecentrum door concerns en ais recreatie- en studiecen trum door scholen gebruikt wo-den- de hand van dirigent Ivens in. Overduidelijk bleek, walk een bekwaaim musicus Jo Ivens is. Hij maakte be werkingen vam schone melo dieën, die het koor op het lijf geschreven waren- Het kaar eindigde met twee bekende negrospirituals Steal Awav en Nobody Knows. Het Hulster Gemengd Koor heeft zijn publiek veel schoons geboden. Zaterdaga vond. Jammer was dat diit niet voor een volle zaal gebeurde- Wei kan worden gesteld, dat de honderd aanwezigen echt genoten hebben. Zij zagen en hoorden een ensemble onder leiding van een groot dirigent en konden daarnaast genieten van het voortreffelijk pianos pel van de Bredase musicus Tijn van Eyk. (ADVERTENTIE)' ONZE NIEUWE NAJAARSKOLLEKTIES t/m maat 56 zijn binnengekomen Elegante Dameskonfectie Ginnekenstraat 153 - Breda hoek Van Coothplein tel. 01600 -34965 's Maandags de gehele dag gesloten' (Van een onzer verslaggevers) GILZE-RIJEN Het stre ven van de regering is erop gericht om nog voor de aan vang van de algemene politie ke beschouwingen dinsdag in de Tweede Kamer een defini tieve beslissing van de rege ring bekend te maken over de vorm van de afdamming van de Oosterscheide. Dat zei minister T. Wester terp zaterdagochtend tijdens een werkgelegenheidsbijeen- komst van het C.D-A. Brabant in Gilze-Rijen. In publikaties over die op handen zijnde beslissing is sprake van een „stormstuw- caissondam", een dam met deuren die bij storm geheel kan worden af gesloten. Zo'n dam zou, aldus sommige publikaties, ongeveer 2,5 miljard gulden gaen kos ten- „Dat bedrag", zo zei mi nister Westerterp, „komt mij erg spectaculair voor". PvdA De afdeling Borse le van de Partij van It Ar beid heeft zich in een brief aan minister-president drs. J. den Uyl uitgesproken voor drs. M.C. Verburg als nieuwe commissaris der Koningin in Zeeland. De Borselse afdeling richt haar schrijven overigens blijkens de aanhef aan een oartijgenoot. De brief bedoelt een ondersteuning te zijn van de activiteiten van het gewest Zeeland van d? PvdA, (ADVERTENTIE) 3 zekerheden l/gararitie - ANWB-keuring- @-service paspoort

de Stem | 1974 | | pagina 3