rmatie id ikeld TOM OKKER MIST HOOFDPRIJS Monzon behoudt wereldtitel Merckx in Hl- Ambacht winnaar PECH HOUDT I AMMERS VAN PROLONGATIE AF ^rosser °aridaen n vorm Verrassende nederlaag tegen Cliff Drysdale WZ Venix zesde Barbara Graas kampioene Sommige mensen hebben dit beeld van depolitie: Anderen weer dit: Wieheeft er gelijk? Zege van Wells MAANDAG 7 OKTOBER 1974 sdstrijd was toen nog slechts n formaliteit Nieuwland ofiteerde van die verslap- ng en kwam door Baas en esu terug tot 2—4, waarna Ridder de overwinning or Meeuwen op 25 bepaal- Van onze soortmedewerkerX AARDENBURG Guido rridaen is in het afgelopen sekend weer tot goede pres- ties gekomen in enkele Bel* »che veldritten. Zaterdag asseerde de Zeeuwsoh-Vla- ng zich als tweede in een jss voor amateurs te Diks- uide waar Norbert Dendecke- zege vierde- De tijd van de winnaar waa uur en 13 minuten, over de kilometer. Pariidiaen had 40 jonden achterstand- Op de rde plaats kwtam Freddy iert op 1.22. Er weren 35 elnemers. Parildeam, die al rder de aigetopen wéken al» rde was eindiigd in Kaneg- •m bereikte zondag in Moer- ke-Wees hetzelfde resultaat, betrof hier een wedstrijd de A-oategorie (profs en ateuirs). Vian de 24 vertrék- •s toonde de amateur Andri prlandt zich de sterkste. Hit ed 1 uur en 16 minuten over 25 km- Willy van Maldeg- (prof) werd tweede op seconden en Paridaen, di* irnix Lairmoo klopte in d» irt om de derde plaats, no- -rde een achterstand van 1 niuut en 3 seconden- 3t nieuwe kampioen in de üsmedaille uitgereikt doof van 't district Z°°"wscli» GRONINGEN (ANP) - Tom Okker is na een oponthoud van zes dagen in Nederland gisteren met een niet al te tevreden gevoel afgereisd naar Spanje. De hoofdprijs van 50.000 gulden van het AMRO-proftenniscircuit werd hem voor de neus weggegrist door de geblok te, linkshandige Rony Roche, met zijn 29 jaar de jongste van de vier deelnemende professio nals. Nederlands enige beroepsspeler viel zaterdag terug door een niet verwachte nederlaag in bet Rotterdamse sportpaleis tegen Cliff Drysdale (4-6,6-3,4-6). Het gevolg daarvan was dat hij in de afsluitende wedstrijd van gistermiddag in de Groningse Martini-hal tegen Roche, die hem bij de openingswedstrijd in Kerkrade de baas was gebleven, niet meer dan vijf games uit handen zou mogen geven. Die opdracht was te zwaar. De eerste won Okker met 6-2. Een incident bij de stand 2-2 bracht daarbij Roche uit zijn spel. Bij een twijfelachtige beslissing eiste de Australiër dat een lijnrechter zou worden verwijderd, kreeg daarbij zijn zin niet en zwaaide daarbij zo geïrri teerd met zijn racket, dat dit uit zijn hand schoot en boven op het hoofd van een fotograaf belandde. In de tweede set was Roche de schrik te boven. De set ging gelijk op tot 6-6, waarbij de Australiër tot driemaal toe op eigen service een matchpoint tenietdeed. De afsluitende tiebreak werd tenslotte met 7-4 gewonnen door Okker, die daarmee alleen de eer redde. De hoofdprijs was toen al voor Roche. 0~S RIA - HOOFDPLAAT thuisclub had wel de beste nsan. Vooral in de eerste jlft. Toch had Hoofdplaat et een sterke verdediging el rust in zijn spel en gaf ijk van een grote inzet en zerleg in zijn spel. De spor- eve wedstrijd eindigde wel recM met 0-0. SCHOONDIJKE - PHILIP- INE Door Velthoven kwa- en de bezoekers op 0-1 en uit strafschop van Corijn erd het zelfs nog voor rust 2. Toen begon Schoondijke as te voetballen. Philippine ■oest terug en binnen een wartter na de thee was he' ■2 door doelpunten van Hen- aky ein Kouwenberg. On- nks een veldoverwicbt kon hoondij'ke niet meer aan het innende doelpunt komen. GRAAUW - PATRIJZEN - bezoekers waren voor rust erker- Het was een matige edstrijd. Boonman zorgde or 0-1, maar door Boon erd het 1-1. De Zeeuws-Vla- .ingen waren na de rust ster- Eerst schoot Boonman in gen doel, waardoor Graauw voorsprong kwaim (2-1)- _ch bleef de zege niet in raauw. want even voor het nde zorgde Kapelle nog ver- ssend voor de 2-2 gelijke ana. DE STAND: Ria 6-10, Phi- opine 5-8, Walcheren 5-7. FS 5-7, Hoofdplaat 5-6, Pa- ijzen 5-5, Aardenburg 5-4, teischor 5-4. Luctor 4-3, Hul- erloo 5-3, Hansw. Boys 5-3, ihoondijke 5-3, Graauw 6- AMSTERDAM (ANP) - Bara- bara Graas heeft het Nederlands damkampioenschap voor dames veroverd. De speelster uit Wor- merveeer, die een tamelijk I zwakke start had in het dubbel- j ratidige toernooi dat te Amster dam werd gehouden, beëindigde I zaterdagmiddag het toernooi I met remise tegen Eefje Nieu- «venhuizen. Barbara Graas be hield daardoor haar punt voor- I sprong op de enig overgebleven concurrente. Ook de andere par tij, tussen Pietje Veenboer en Cato van Setten eindigde onbe- I slist. Barbara Graas en Eefje I Nieuwenhuizen -zullen Neder land vertegenwoordigen bij het toernooi om het wereldkampi- oenschap, dat vn december ge lijk met het Suikerdamtoernooi te Amsterdam wordt gehouden Wanneer het aantal deelneem sters in de strijd, waarbij Jelena I Mitsjailovskaja uit de Sovjet j b'me haar titel zal verdedigen, oneven zal zijn, zullen drie Ne- I ierlandse speelsters mogen uit komen. In dat ge' Nederlandse kampioene van dat geval zal naast de 1973 en 1974 Barbara Graas en Eefje Nieuwenhuizen ook Pietje Veenboer worden ingeschreven De eindstand van het toernooi )m het Nederlands kampioen- I schap is 1 Barbara Graas 8 pnt.. 2 Eefje Nieuwenhuizen 7 pnt3 Pietje Veenboer 5 pnt4 Cato van Setten 4 pnt Naarmate het toernooi vor derde is Tom Okker beter gaan spelen De eerste service kwam beter in en hij raakte gewend aan de bal. die op het geverfde kunstoppervlak soms vreemd wegschoot Daarom was het des te onverwachter dat hij zater dagavond in het sportpaleis van Drysdale verloor De Zuidafri- kaan speelde zo onregelmatig mogelijk, wisselde voortdurend van tempo en hield Okker zo ver mogelijk van het net verwijderd De Haarlemmer had er geen goed antwoord op en stond in feite niet minder dan driemaal op verlies Hij verloor als eerste zijn service m de tweede set (na 2-2) en raakte in de derde met 1-3 achter Deze twee kritieke situaties wist hij met tempo verhogingen ongedaan te maken en de 2500 toeschouwers ver wachtten met anders dan dat het de derde keer net zo zou gaan Maar deze crisis kwam te plotseling bij 4-5 inde derde set belandde Okker van 40-15 door enkele ongelukkige slagenwts- selingen ineens op matchpoint tegen Hij serveerde Drysdale retourneerde en kwam op naar het net Okker passeerde hem, maar de bal belandde een hand breedte achter de achterlijn „Game. set en match to Drysda le", annonceerde scheidsrechter Svalle voor iemand zich reali seerde wat er gebeurd was. Gisteren heeft Okker zich m Groningen door Roche met op die manier laten verrassen Zijn comeback was echter net niet sterk genoeg om alsnog de hoofdprijs in te palmen De or ganisators S Roffel en F Steur hebben goede hoop volgend jaar opnieuw een dergelijk circuit te kunnen organiseren Ze willen het zelfs uitbreiden tot twee maal vier spelers Ook de spon sorende AMRO-bank is redelijk tevreden Kerkrade. Haarlem. Rotterdam en Groningen trok ken redelijk publiek Arnhem was zelfs uitstekend bezet Al leen in Heerenveen viel de be langstelling tegen Een ding heeft de bank ondervonden het publiek is er niet.op uit op een koopje naar een tenniswedstrijd te gaan Van de reductie, die men op de entreeprijs kon krij gen door een kaartje bij de bank af te halen, is nauwelijks ge bruik gemaakt In principe staat de AMRO-bank er niet onwel willend tegenover ook volgend jaar als sponsor op te treden Het definitieve ja-woord zal afhan gen van hetgeen de heren Roffel en Steur (en indirect Okker. die zelf de drie anderen „aan bracht") te bieden hebben De resultaten van zondag Okker - Roche 6-2 7-6. Pilic - Drysdale 6-2 6-0. Okker- Drysdaie - Pillic-Roche 6-0 6-3 Eindstand 1 Roche 4 overw sets 8-6. 2 Okker'4 overw 9-4. 3 Drysdale 3 overw 7-7. 4 Pilic 1 overw 3-10 TENNIS - De Amerikaanse tennisspelster Chris Evert heeft zonder te spelen de finale be reikt van het internationale toernooi m Houston Haar tegenstandster de Australische Evonne Goolagong. liet het vlak voor de halve eindstrijd afweten wegens het overlijden van haar vader Tegenstandster van Chris Evert, de Wimbledonkampioe- ne, in de finale is de Bntse Vir ginia Wade. die met 7-6 6-4 won van de Amerikaanse Pamela Teeguarden (ADVERTENTIE) Inbreken mag niet.Vrouwen aanranden en doorrijden na een aanrijding evenmin been zinnig mens die bezwaar maakt als de politie daartegen optreedt n cniversiteit bezetten, parkeren op de stoep en vissen zonder acte mag ook niet Ms de politie daar iets tegen doet, klinken er nogal eens protesten. Misschien wel begrijpélijk Maar het s onredelijk als de politicman mikpunt van he protesten wordt. Hij heelt de wetten met bedacht. Hij moet er wel voor zorgen Jat ze worden nageleefd. Dat is een deel van z'n taak. Soms leidt die taak tot het uitdelen van een parkeerbon. Soms tot het aanleggen van een noodverband bij een gewonde Daarom zal de een de politieman zien als een boeman. En de ander als een soort weldoener. Ze hebben allebei ongelijk. Piet Franken viert met zijn gangmaker feest de zege is binnen (Van onze sportredactie) HENDRIK IDO AMBACHT 7 De valpartij van Leo Duyn dam en Franco Bitossi in de voorlaatste bocht van de slot- ronde in Hendrik Ido Ambacht heeft Eddy Merckx zater dagmiddag een gemakkelijker overwinning bezorgd dan de wereldkampioen vermoedelijk gewenst heeft. Merckx ging die bocht als eerste in, Duyndam zat aan zijn wiel en Bitossi raakte Duyndam. Het tweetal viel en de ronde van 100 kilo meter was beslist, want ook Stam en Allan, die achter bet „ontspoorde" tweetal reden, slaagden er niet meer in Merckx te achterhalen. BUENOS AIRES (ANP) - Carlos Monzon is in het mid- dengewicht nog een klasse apart. De 32-jarige Argentijn versloeg zaterdagavond zijn uitdager voor de wereldtitel, de negen jaar jongere Austra liër Tony Mundine door knock out in de zevende ron de. Het was voor de tiende keer dat Monzon zijn titel (versie World Boxing Asso ciation) op het spel zette na dat hij in 1970 de Italiaan Nino Benvenuti had ont troond. Monzon was tn alle opzichten beter dan zijn uitdager en al in de eerste ronden bouwde hij een voorsprong op punten op tegen een man die weinig meer had in te brengen dan moed en goede wil In de zesde ronde kondigde het einde van Mundine zich aan, maar de gong redde hem Mon zon maakte in de volgende beurt" het karwei af Mundine was na zijn minuut rust nog enigszins groggy en de eerste se rie van Monzon verbeterde zijn lichamelijke staat niet bepaald De Argentijn ontnam Mundine zijn laatste beetje weerstand KEULEN (DPA) -Gaby Min- neboo heeft in het Westduitse Hürth een derde plaats behaald bij een wedstrijd voor amateur stayers. Winnaar werd wereld kampioen Jean Breuer, die twee van de drie series won en een keer tweede werd op vier meter. Breuer. die op zijn „eigen" baan reed. legde in totaal 64.996 ki lometer af. Martin Venix. die zilver won tijdens de wereld kampioenschappen in Montreal, eindigde als zesde. De einduitslag is 1 Jean Bre uer (Wdl) 64,996 kilometer, 2 Horst Gnas (Wdld) 64,720, 3 Gaby .Mmneboo (Ned) 64,217, 4- Jaajj van den Broek (Ned) 63.700. 5 Robert Lange (Wdld) 62.960 6 Martin Venix (Ned) 61.965 met een volle linkse op de kin, legde er nog eens een rechtse di recte op de kaak boven op en gaf nog een serie rechts-links toe aan zijn weerloze tegenstander Minden in de nng zakte Mun dine door de knieën, zijn benen gekruisd, met een handschoen steunend op het canvas Mun dine moet de Panamese scheids rechter hebben horen tellen, maar hij kwam met meer over eind Hij vond dat deze afstraf fing genoeg was geweest en wenste duidelijk geen voortzet ting van de vijandelijkheden. ANGERS (AFP) - De Engelse wielrenner David Wells heeft gistermorgen in Angers (Fra) tijdens de Grand Prix des Na tions. een jaarlijkse tijdrit over grote afstand, gewonnen bij de amateurs. De 24-jarige Londe- naar legde de 90 kilometer af in I uur 6 minuten en 15 seconden, wat neerkomt op een gemid delde van 42.772 kilometer per uur Wells had een voorsprong van zeven seconden op de Deen Jurgen Marrussen. De uitslag van de amateur- wedstrijd is 1 David Wells (Gbr) 2 06 15. 2 Jurgen Marcus- sen (Den) op 7 sec3 Michel Laurent (Fra) op 1 mm 23 sec.. 4 Patrick Perret (Fra) op 2 09, 5 Bernard Quileen (Fra) op 2 55, 6 Mare Steels (Bel) op 4 44, 7 Christian Seznec (Fra) op 5 03,8 Jacqies Michaud (Fra) op 5 29,9 Patrick Chardon (Fra) op 5 33, 10 Jacky Gadbled (Fra) op 7 19 PAARDESPORT - De Prijs der Besten, een in München ge houden internationale draverij over 2600 meter, dip gedoteerd was met een record-bedrag van DM 125 000. is in een Italiaanse triomf geëindigd Winnaar werd de vi j flange Dosson met vijf lengten voorsprong op de even eens in Italiaans bezit zijndt Blaze Herbert, die als tweede ft nishte Uit het veld van zeven paarden werd de Franse Hengst Bailly van stal Marco, gereden door Jan van Dooyeweerd, der de De kilometertijd van Dosson was 1 min 21 1 sec Het vijftal dat tot de voorlaat ste bocht bij elkaar was geble ven, had anderhalve minuut voorsprong op het eerste groepje waaruit Huizebosch als snelste sprinter te voorschijn kwam. De kopgroep van vijf renners ont stond al na twaalf kilometer als gevolg van een aanval van Merckx. In het eerste groepje deed Cees Stam veel werk. de wereldkampioen der stayers veroverde de leidersprijs. De uitslag van de veertiende ronde van Hendrik Ido Ambacht is 1 Merckx (Belg 100 kilome ter in 2 uur. 43 minuten en 20 seconden 2 Allan (Aus 3 Stam (Koog) 4 Bitossi (Ita) 5 Duyn dam (Hopselersdijk) op 1 32 6 Huizebosch (Nijeveen). 7 Ver- beeck (Bel8 Breur (Schie dam), 9 Huysmans (Bel), op I 49 10 Hordijk (Rotterdam), 11 Jan van Katwijk (Turnhout) 12 Seeghers (Bel op 2 06 13 Ben Groen (Steenwijk). 14 Paolini (Ita) 15 Schipper (Baarn). 16 De Bosscher (Bel i op een ron de 17 De Vlam (Sambeek) 26 Henk Prinsen (Hank) Bij de amateurs, die in Hend rik Ido Ambacht achter Javan- ti's reden ging de zege naar Piel Franken uit Oosterhout. Fran ken versloeg in de finalerit over 24 kilometer Wim Hofstede (tweede); Jan Klomp (derde) en Frits Hogerheide (vierde). Fran ken dankte zijn zege ten dele aan het feit. dat Peter Gödde te kampen kreeg met pech. De cou reur uit het Zeeuwsch-Vlaamse Koewacht reed lek. terwijl hi) m feite in gewonnen positie lag Godde had wel de eerste serie gewonnen, terwijl Hogerheidc de tweede serie op zijn naam schreef Piet Franken werd in die nt tweede Bij de nieuwelingen m Hend- iik Ido Ambacht legde Hofland uit Roosendaal beslag op de eer ste plaats Kuvstermansuit Bos- schenhoofd werd zesde Van Te leringen uit Zevenbergen ne gende Freljters Uit' Moerdijk tiende Van Geel uit Zundert elfde, Broere uit Zevenbergen dertiende Van Dongen uit Breda veertiende en Van Hoov- donk uit Roosendaal vijftiende De junioren van de wielerver eniging Breda haalden ui het Zilveren Molentoernooi. geor ganiseerd door de wielervereni ging DTS uit Zaandam de eerste plaats weg Akkermans. Van dei Velde VanTuylen VanderRakt hadden voor de 48 kilometers in de polders rond Zaandam een tijd van 1 06 2 nodig Bij de nieuwelingen reikte de ploeg van de wielervereniging Roo sendaal naar een derde plaats De formatie van-de wielerver eniging Breda werd hier vijfde Maarten van Gtnneken (links), die de race van de formule V-wagens op zijn naam schreef ZANDVOORT (ANP) - Ont gooeheld gespte Jantje Lam- mers zijn valhelm los In de Tarzan-bochl had het noodlot in de voorlaatste ronde van de Simca-rall.ve krachtmeting toe geslagen. Niets scheen gister middag bij de slotraees van de N.A V te Zandvoort de prolon gatie van zijn titel in de weg te staan. De kleine 18-jarige slipschool-instructeur voerde de vloot van Siincaatjes met vier seconden voorsprong op aarts rivaal Henk Boekenkampaan Een zesde plaats zou nog vol doende zijn om Lammers. al viermaal ongenaakbaar dit sei zoen het kampioenschap Ie brengen Een breuk in de op hanging van hel linker achter wiel verstoorde.in het zicht van dc zege alle illusies van de blonde Zandvoorter Henk Boe- kenkamp. die zich al verslagen waande, greep de zege en de ti tel. antje Lammers werkgever Rob Slotenmaker maakte geen fout en werd door een zege titel houder bij de duurste toerwa- gens groep 1 De vier andere rij ders. die tijdens de slotraees na tionaal kampioen werden zijn Hans Hettelter (toerwagens groep 2. 1000 tot 1100 eci Han Tjan (1150 tot 1300 cci Cees Siewertsen (boven 1300 cc) en Ros de Gaixa de Salvi (Ford Escort Mexicoi Het gevecht bij de Fords Escort Mexico kreeg een dramatisch slot Piet Schou ten had in de voor hem ongun stigste geval aan een tweede plaats voldoende voor de titel Onder een loodgrijze hemel stelden twaalf rivalen hun iden tieke wagentjes op voor de sldi topstelling Vijf ronden lang bleef het droog Achter nat weer expert Ros de Gatxa de Salvi hield Schouten stand op de tweede plaats Toen de regen echter neerkletterde op de baan kwamen de problemen De wa gen ging onregelmatig lopen en Schouten viel terug tot in de achterhoede van het veld De Salvi en Han Kieviet bleken ech ter ook in deze omstandigheden aan elkaai te zijn gewaagd De Salvi won met germge voor sprong Ook nu waren de protesten talrijk De wedstrijdleiding dis kwalificeerde de winnaai Ro- beri Coorengel bij de toerwa gens Groep 1 omdat hij aan zijn BMW wielverbreders had aangebracht Dat bracht Bart Rosman een onverwachte zege Zijn triomf is echter ook nog niet definitief, omdat Rosman een protest van Han Hugenholtz. die oorspronkelijk vierde werd, tegen zich kreeg Hans Hugen holtz jr raakte zijn tweede plaats bij de duurste toerwagens kwijt, omdat ook hij zijn wagen op niet geoorloofde wijze nad veranderd Bij de wedstrijden voor de formule Fords was er wederzijds eveneens een danig wantrou wen Winnaai Ric van Kempen, meende dat de Lotus van Boy Havjes aan de technische speci ficaties meer voldeed Ha.vjes op zijn beurt achtte het niet uitge sloten dat de winnaar - employe van het N A V secretariaat - zo danig aan zijn Royale had ge sleuteld. dat de reglementen werden overtreden De techni sche commissie zal de wagen vandaag aan een onderzoek on derwerpen

de Stem | 1974 | | pagina 11