Kritiek op raadslid Roctus Bouw gemaal Borssele op begroting Hoogte- en dieptepunten bij schilderende dames Zeeuwen vooraan in PSD zit te si G.S VAN ZEE „Voer» beleid q HONTENISSE TEVREDEN OVER! BEJAARDENHUIS GROENENDIJK Sport laat subsidie en Debat over tolheffing brug-tunnel Jubileumexpositie Galerie Yan Geyt 1 c q "a d Stuurgroep voor Grevelingen regeling voor huisvuil Kampioenschappen ONZEKERE Even bellen „KLEINTJE" bestellen Voor wat, hoort wat WIJS WEZEN LEZEN stad streek Axel Drs. Verburg: PSD-cijfers los van brug-tunnel Weinig interesse voor bouw w.w.-woningen VISGEREI GESTOLEN IN CLINGE Toch flinke industriële activiteiten Donderdag 3 oktober 1974. Donderdag 3 ok (ADVERTENTIE) Wat wij „even langs ons kantoor komen" noemen, om ons uw kleine gerubriceerde advertentie op te geven, kan voor u misschien erg veel moeite dan wel tijd verlies betekenen. Belt u ons in dat geval dan op de weekse werkdagen gerust even op (01140 - 3751, 01150 7920 of 01100 - 8030) tussen 8.30 en 17.00 uur en wij zullen uw op dracht gaarne aan de telefoon verwerken. Wel moeten wij dan 1,25 extra voor administratie- en portokosten per factuur in rekening brengen. DAGBLAD DE STEM Advertentie-Afdeling JVen een onzer verslaggevers) Mi3I»ü-3lIRG Gestreefd wordt om no,' dit jaar een stuurgroep in het leven te roe pen voor het Grevelingenbek- ken. In deze stuurgroep die nen zitting te hebben verte genwoordigers 'an het rijk, de betrokken gemeenten en G.S. van Zeeland. De stuurgroep zal zich met name moeten bui gen over de bestuurlijke op zet. De mogelijkheid bestaat dat er een recreatieschap komt, waarin rijk, provincie en deel nemende gemeenten zijn ver tegenwoordigd. Zolang er geen recreatieschap is kan de stuur groep als samenwerkingsor gaan optreden. Zodra over de waterstaatkundige aspecten voldoende duidelijkheid be staat, zal met de voorbereiding van een inrichtingsplan voor dit gebied kunnen worden be gonnen. Deze gedachten staan vermeld in de begeleidings brief bij de provinciale begro ting voor 1975. In deze brief staat ook dat de verwachtingen in de bege leidingsbrief van vorig jaar ten aanzien van het Grevelin- genbekken te optimistisch wa ren. Momenteel zijn nog in voorbereiding het ontwerp voor de gemeenschappelijke regeling, de aanpassing van het oude inrichtingsplan van 1967 en de kosten-baten-ana- iyse. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De Zeeuwse afdelingen van lan delijke sportorganisaties heb ben kennelijk weinig belang stelling voor een subsidie van de provincie. Voor dergelijke sportafde- lingen is een provinciale sub sidieregeling vervaardigd. Het was de bedoeling om met de toekenning van subsidies nog dit jaar te beginnen. Nu zal het pas volgend jaar kunnen gebeuren omdat de provinciale sportorganisaties ondanks her haald aandringen niet hebben voldaan aan het voerzoek van de sportraad om de nodige ge gevens te verstrekken. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE B. en W. van Hontenisse hebben naar aanleiding van een brief van het raadslid Roctus een onderzoek ingesteld naar de gang van zaken bij het bejaardenhuis Groe nendijk. „De antwoorden die wij van bestuur, administratie en adviseur drs. Schugard hebben ontvangen hebben ons tevreden gesteld", zo liet burgemeester mr. M. Somers weten op des betreffende vragen van het raadslid P. Mangnus. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Eind dit jaar of begin volgend jaar kan begonnen worden met de bouw van het gemaal te Bors sele. Dit dient ter veranging van de uitwateringssluis van de calamiteuze Borsselepolder. Eveneens kan volgend jaar be gonnen worden met de aan passing van de afwatering van de polders Frederica, Reigers- bergsche en Zimmerman. Hiermee hangen samen de werxen aan de nieuwe zeewe ring lanigs de Westersohelde. In 1975 zal de werkhaven te Bath gaan fungeren als boe zem voor dit afwateringsge bied. In verband met de afwa tering van Walcheren wordt volgend jaar een zinker onder het Kanaal door Walcheren gelegd. In het gebied van het waterschap Het Vrije van Sluis wordt in 1975 ook heel wat gedaan, zoals een aanpas singsieiding tussen Biervliet en No. Zeven. In het gebied van het Axeler Ambacht zul len waterlopen in de omgeving van Zaamslag worden gegra ven en duikers bij Spui wor oen vernieuwd. De ruilverkavelingswerxen in het plan Kieldrecht, die waren stopgezet in afwachting van het graven van het Baal- hoekikanaal, zullen worden voortgezet omdat blijkt dat het nog wel even gaat duren voordat het kanaal er komt. Voor de ruilverkaveling in de Braakmanpolders is een voor bereidingscommissie ingesteld- Mogelijk kan hier al eind vol gend jaar over het ruilverka velingsplan worden gestemd. Wat verbeteringen van de zeeweringen betreft komen volgend jaar onder meer die van Hoofdplaatpolder-West en die ten westen van Perkpolder aan de beurt. Personeelsvereniging Deze week heeft het 29 man tellende personeel van Gerrit de Jonge B.V. in Axel een personeelsvereniging op gericht. Doel is onder meer het organiseren van gezellige avonden, en het beoefenen van sporten als volleybal en voet bal. Ook zal, zo deelde heer Ollebek mee, contact worden gezocht met andere perso neelsverenigingen teneinde ih staat te zijn gezamenlijke evenementen te organiseren. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De vaste oeververbinding over de Wes- terschelde wordt niet in ge vaar gebracht door de minder gunstige ontwikkeling van de vervoerscijfers van de Provin ciale Stoombootdiensten Zee land dit jaar. Dat is de mening van drs. M.C. Verburg, direc teur van het ETI in Zeeland- Volgens de heer Verburg is de prioriteit van de vaste oeververbinding niet slechter geworden ten opzichte van haar concurrenten elders in den lande. „Over de gehele linie zijn de vervoerscijfers teruggelopen", aldus de heer Verburg. Volgens de ETI-di- recteur zal de huidige stagnatie zich wel weer wijzigen in een groei, die waarschijnlijk wel wat trager zal verlopen dan de aanvankelijke voorspellingen. Een ander aspect, dait' de komst van een vaste oeverver binding wel eens gunstig zou kunnen gaan beïnvloeden, is de inflatie. De veerdiensten zijn namelijk erg arbeidsin tensief. Naarmate de inflatie doorgaat betaalt een vaste ver binding zidh sneller terug, stelt drs. Verburg. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG G.S. wil len binnenkort provinciale sta ten raadplegen over verschil lende aspecten van het plan voor de vaste oeververbinding. De minister van verkeer en waterstaat heeft namelijk na zijn bezoek van 26 maart van dit jaar aan Zeeland het pro vinciaal bestuur een nota over de vaste oeververbinding ge stuurd, waarin de gedachte voorkomt om na de aanleg van de oeververbinding een kop peling te maken tussen tol- en veergelden. Verwacht wordt dat op het moment dat de oeververbin ding tolvrij zal worden, de mensen, die van Zeeuwsch- Vlaanderen naar Midden-Zee land willen niet meer met de veerboot Vlissingien-Breskens zullen gaan, maar via de vaste verbinding zullen rijden. Van daar het idee om voor brug- tunnel en veerboot in de toe komst dezelfde tarieven te gaan rekenen. Over de mogelijkheid en wenselijkheid daarvan heeft het provinciaal bestuur nooit gesproken. Vandaar dat GS. eerst de mening van de sta tenleden willen horen, alvo rens een oordeel hierover naar de minister te sturen. De heer Roctus had op 14 mei dit jaar een brief aan het college geschreven waarin hij o-m. opmerkte het niet eens te zijn met het feit dat geld te lang in rekening-courant bleef, terwijl het volgens hem op termijnrekening gezet rente zou bunnen opleveren- Een mening die hij gisteren overi gens gestand bleef. „De sociale zorg kost ons veel geld, als wij een paar duizend gulden kunnen terugverdienen moeten wij dat doen", zo zei hij. Met name nam de heer Mangnus het de heer Roct-us kwalijk dat hij zijn mening via de pers openbaar had ge maakt. Een gang van zaken die ook burgemeester Somers laakte. „Zolang de zaak nog in onderzoek is moeten er geen publikaties plaatsvinden", vond hij. De heer Roctus best-reed deze mening. „Waarom moet alles binnenskamers opgelost wor den. De bevolking mag dat ook weten", zo zei hij. Gezien het voorgevallene meende de heer Mangnus dat de heer Roctus niet de aange wezen man was om gemeente lijk vertegenwoordiger in het bestuur van Antonius te blij ven. „De verhoudingen zijn verstoord en die "Worden op deze manier nog slechter ge maakt", zo stelde hij toen de verkiezingen vo-or de diverse commissies aan de orde waren. Deshalve stemde de fractie Gemeentebelang tegen de be noeming van de heer Roctus. Deze fractie lag ook dwars vat betreft de verkiezing van een financiële commissie. Men kon zich niet verenigen met de voorgestelde samen- stelling- De leden stemden blanco en zowel de heer Mang-nius als de heer Joossen weigerden een benoeming in deze commissie te aanvaar den- De raad ging voorts akkoord met de aankoop van een speelweide in Hengstdijk en nam principebesluiten tot me dewerking aan de aanschaf van zonwering voor de kleu terschool in Kl-oosterzande en een brandtrap voor de H. Hart- school in dezelfde woonkern. Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De afge lopen maanden is de leegstand tan woningen in Zeeland vrij wel gelijk gebleven. Bij de tv oningbouwcorporaties is er niet zo veel interesse voor de bouw van woningwetwoningen omdat gebleken is dat van het aantal leegstaande woningen zestig procent tot de categorie woningwetwoningen behoort, hoort. In de begeleidingsbrief bij de provinciale begroting ach ten G.S. het dan ook waar schijnlijk dat in 1974 niet alle woningwetwoningen, die ge bouwd kunnen worden, er ook inderdaad zullen komen- De toestand in de premiesector is wat minder ongunstig. Ook hier wordt het bouwvolu-me onvoldoende benut. De hoge rentestand speelt hierin een rol. Voor wat de Zeeuwse wo ningvoorraad betreft zal in d,e toekomst meer gestreefd wor den naar renovatie en restau ratie. Het probleem van de tweede woning zal in Zeeland nauwgezet worden gevolgd. Aandacht aan dit probleem zal onder meer worden ge schonken door de werkgroep hiërarchie van woonkernen, die begin 1975 het eerste rap port uitbrengt. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG m Zeeuwsch-VIaanderen zullen de gemeenten op basis van een gemeenschappelijke regeling gezamenlijk het probleem van de huisvuilverwerking gaan aanpakken. Het is de bedoe ling dat er in Zeeuwsch- VIaanderen één grote stort plaats komt. Daarnaast zullen -mogelij'K- hedem worden bestudeerd om op langere termijn in Zeeuwsch-VIaanderen een vuilverbrandingsinstallatie te bouwen. De gemeente Sluis zal niet aan het .gemeenschap pelijke streven meedoen. Deze gemeente heeft een overeen komst met de Belgische ge meente Knokke-Heist om het huisvuil van Sluis te verbran den in de nieuwe verbran dingsinstallatie die vlak bij de Nederlandse grens komt te staan. Het bleek niet mogelijk d>at meer gemeenten uit Zeeuwsch-VIaanderen daar. het huisvuil naar toe kunnen brengen. (Van onze correspondent) CLINGE De laatste weken wordt er uit huisjes langs het viswater de Zestigvoet in Clinge visgcrei gestolen. De dieven verschaffen zich toe gang tot de huisjes door -in braak met behulp van een koevoet of het inslaan van een raam. Een enkele keer werd een paneel uitgelicht. Tot nu toe zijn er drie men sen bestolen: de heren F. Ma- thieu uit Kalf (B) en G. de Gunst en F. Dobbelaar (bei den uit Clinge). De totale buit bedraagt thans zo'n 3000 gul den. Het bestuur van de visser- vereniging de Clingse Henge laars heeft de leden gewaar schuwd geen materieel meer te laten staan in de huisjes langs het water. Ter herdenking van het feit dat boekhandelaar P-A. van Geyt te Hulst in het jaar 1964 begon zijn liefde voor de beeldende kunsten in de vorm van schilderijen-expo sitie naar buiten te manifes teren staat het jaar 1974 voor de in en naast de boekhandel functionerende „Galerie Van Geyt" in het teken van enkele bijzondere tentoon stellingen. De eerste daarvan is de thans lopende expositie „Jof- ters 1974' die deze titel kreeg als moderne variant op de bekende Amsterdamse Joffers van zovele jaren ge leden. Sohilderende dames, met name professioneel schilderende darpes waren destijds een merkwaardig fe nomeen en zij waren zeker niet talrijk. Hoe staat het m het jaar 1974 met de schil derende dames? vroeg Van Geyt, die van nature graag eer. bepaald fenomeen in de schilderkunst, een bepaalde groep of een zeker gnnre bij de kop pakt, zich af en hij ging op zoek. Zo ontstond deze tentoon stelling waaraan negen schil derende dames uit onze da gen hun medewerking ver leenden, te weten: Anne Metz, Cécile Hessels, Arja van den Berg, Geertrui Char- pentier, Lieske v.d. Ceyp, Geertje van Opheusden, Ans Wortel, Meike Sund en Hen- dri van der Putten. Om maar dadelijk met de ze laatste schilderes te be ginnen, zij is van alle expo santen er een die er qua visie en schilderkunstige kwaliteit van haar werk het meest uit springt. Ze schil dert uitsluitend kleine for- maatjes, landschappen van een realistische verfijning die zonder enige pretentie als vanzelf tot picturale poë zie worden en die telkens een vreugde zijn voor het oog. Opk het wetjk van Mei ke Sund behoort tot de op vallend goede bijdragen aan deze expositie- Ook zij is een hyper-realiste met een zeer eigen vormen- en kleurentaal en een typerende keuze van motieven, in de behandeling waarvan meestal humor en gevoel voor het trégi-komi- sche niet ontbreekt- Het meesterstuk van haar vier voortreffelijke werkstukken is ongetwijfeld het doek „Tent", waarop een oude vrouw met een papegaaie- kooi 'voor een bungalowtent op een camping zit. Eei schilderij om te lachen en k huilen. In een heel andere zin kaa men slechts huilen over hei werk van Geertrui Charpen- tier dat in zijn verwaterde navolging va& Cobra nauwe lijks anders dan als onlees baar klodderwerk te karak teriseren valt. Gelukkig blijft het bij dit ene diepte punt in deze expositie. An: Wortel met haar in adequate kleuren tot uitdrukking ge brachte dromen en visioenen Aria van den Berg met enkeli kleine schilderijtjes van dui ven en enkele fij'ne dier-et- sen, Anne Metz mét ragfijne etsen van kinderen, doen hef met hun helderheid en preci sie gemakkelijk vergeten Van een verrukkelijk speelsheid en humor zijn oo) de beide aquarellen van Cé cile Hessels: Valenoi-a's er Appels- Al met al een ge slaagde jubileumtentoonstel ling die een rijke verschei denheid biedt en een inzichi zeeft in wat schilderende da mes anno 1974 zowel preste ren en dat is niet weinig. Te bezichtigen tot 8 olktobei aanstaande. WILLEM ENZINCK (ADVERTENTIE) Breng een abonnee aan op De Stem en U ontvangt als attentie 2 spellen kaarten in handige cassette De nieuwe abonnee ontvangt ter Kennismaking De Stem de eerste 2 weken GRATIS ieuwe abonnee is opgegeven door Stemabonnee NAAM: ADRES: PLAATS: -F5> NAAM: ADRES: PLAATS: en wil net abonnementsgeld betalen: per Kwartaal Bank/Giro 31,70 kwitantie f 32.20 per maand Bank/Giro f 10.68 kwitantie f 1093 NAAM BANK: Deze bon in open enveloppe ZONDER PO'- rOEl opsturen naar DE STEM Antwoordnummer 1)2, Breda GIRO NR.: BANK NR.: (Vain een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Het Honds- concours van de Zuid Neder landse Bond van Postduiven- houders vanuit Parkestone, ge organiseerd door de afdeling Zeeland is voor de Zeeuwse deelnemers succesvol verlo pen- Winnaar werd een duif van P. Goedegebure uit 's- Heer Arendskerke met een snelheid van 1250.87 meter per minuut. Ook de eerstvolgende kopprijzen werden door Zeeuwse duiven gewonnen. Er namen 2130 duiven aan deel hetgeen een nieuw record was. Winnaar van de hoofdprijs werd F. Lacor uit Vlissingen met de zesde prijs- De ZNB- ereprijs ging naar de combina tie Riesen-Strijd uit Sint Lau rens, die de vierde prijs won- C, Terwiel uit Souburg won de eerste koningspoule door zich sis tweede prijswinnaar op de uitslag te klasseren, met als derde J. van Belzen uit Middelburg. De verdere uitslag is 5. A. Hoetelimaes uit Halsteren. 7. R. Velthudzen uit Souburg, 8- Z. van de Velde uit Loon op Zand, 9. J. Eiff uit Vïïissi-ngen, 10. R. Lambre-gts uit Breda. 11. W van der Sliikke, 12- J. van. Opdurp beiden uit Bres- kens, 13. H. Sdm-pelaar uit Groede, 14. J. Bril, 15. F- Prop. beiden uit Ossen- drecht. Wedvluchten vanuit Door nik. Concours Bond Zuid-Be veland met 1259 duiven, hoog ste snelheid 1159.62 mpm. 1. P. Driedijk te Lewedorp, 2. C. Goedegebure uit 's-Heer Arendskerke, 3. J- van Dijke ren, 4. en 7. G- Verbant. 5- W. Raas allen uit 's-Heerenhoek, 6. A. van de Swaluw uit 's- Heer Arendskerke, 8. H- Witte ulit Kruin/togen, 9. L. Traas uit 's-Heerenihoek, 10, A. Sorber uit Goes, 11- D. Rijk uit Hein- Jaenszand, 12- M. Beenhakker uit 's-Heer Arendskerke, 13. G- Brouwer uit Goes, 14- en 15. Th. Vreeke uit 's-Heere-n- boek. VZV te Hoofdplaat met 149 duiven, snelheid eerst aanko mende duif 1197- mpm. 1. J. Spinnewijn, 2. Poorter Pré, 3 Scherbeijn en zoon, 4. Waebe- ke en zoon. 5- en 9. P. Pielaet, 6- Sedjnesael-O., 7- M- Vermee- re, 8. E. Pijöke. 10. P. Maes en zoon. Vrije Vlucht te S-asput met 74 duiven, hoogste snelheid 1188 - mpm- 1, 5 en 8 B. de Dhont- Poorter. 2,6 en 10 P. de Poor- drilcs uit Souburg, 2,3.4, en 15 Concours Olulb Walcheren van Weijnsbergen, 9. J- met 281 duiven. 1- C. Hen ter, 3 en 4 C. Boogaard, 7. J. R. van Hercules uit Middel burg, 5,12 en 14 W. de Graaf uit Souburg, 6. en 11, E. Reijnhoudt uit Middelburg. 7- enl3. L. van Wallenburg, uit Souburg. 8. Combinatie Rie sen-Strijd uit St. Laurens, 9. J- de Bel, 10. J- van Belzen beiden uit Middelburg. Hoop te Biervliet met 44 jonge duiven, hoogste snelheid 1188 28 mpm. 1. H. Dofobelaer, 2. Chr. de Graaf, 3. Camfoinai- tie Blomme en Co, 4. J. Le- ckuijze, 5,7 en 10- A. du Puy, 6. P. Pladdet. 8- G- de Meijer, 9- Dingemanse en zoon. Met 30 oude duiven. 1. Adr. Versluijs Von Hout, 5. J. Lippens, 8. J. Boerman, 9. J- Pladdet, 10. C Babijn. Nog Sneller te Breskens met 284 duiven, hoogste snelheid 1272,- mpm. 1 en 5 J. Jacobs, (1184-52 mpm.), 2. A. de Put ter, 3. G- de Meijer, 4,7 en 9- Combinatie Boeije-Dufine, 5. H. Dobbelaer, 6- H. ten Hoor- 8, Am. de Boevere, 10- C. Brevet. Steeds Sneller te IJzendijke met 229 duiven, hoogste snel heid 1261.- mpm. 1. J. Deprèz, 2- L. van de Velde, 3- A. Provoost. 4 en 8 Ach. Mus- sche, 5,6,7 en 10 A. Noteboom, 9- A. Termote. Eerste de Beste te Schoon- dajke met 134 duiven- 1. J. Toernoois en zoon, 1224.- mpm. 2. P. Ras. 3. H. van KouWenberg, 4,T en 8 Gebr- Huiigh, 5- J- Buijze, 6 en 10 P- Cornelis, 9. J. Temmennen. Jong Maar Moedig te Drie wegen bij Biervliet met 48 duiven- 1 en 2 E. van de Hemel. 3- A. den Hamer 4,6 en 7 Combinatie Kla-eijsen- 2 en 10 J. van de Broecke, 3. Combinatie Ririoo-Zegérs, 4- J. Xlaeijsen, 6- J. Wisse. 7. Th de Smiit 8. H. Mookhoek, 9, G- van Grol De Bonte Duif te Aarden- burg in samenwerking met De Grens vliegers te Eede met 113 jonge duiven, snelheid van de eerst aankomende duif 1310- rrapm. 1. P. Blaeke, 2. P. Stae- lens. 3 en 10 A. Buijsse, 4. M- Verwuist. 5. G. Standaert, 6- E- Standaert, 7. F. Gijsel, 8. J. d'Homt, 9- V. de Vreeze, Met 30 oude duiven, hoogste snel heid 1320.- .mpm. 1 en 7 P. Staelens, 2. W- Stamdaieirt en zoon, 3 en 8 A. Reiniers, 4. F- Boogaard. 5 en 9 A. Buijsse, 6. A. Dezutter, 10. H. Cocqudt. Recht voor Allen te Sluis met 74 duiven- 1. O- Marteyn, 1268,- mpm- 2. A. Orooijmans, 3 en 8 J- Fokke, 4 en 7 J. Wage 6- G. die Meijer, 5 en 9 M. Baert. 10. M. van de Bus- sohe. Strijd iin Vrede te Groede met 110 jonige duiven. 1,3 en 8 Jan van der Wege (1213.- mpm.), 2 A. Manhave, 4 en 6 G- Dusarduijn, 5- G. Dusar- duijn G z., 7. Gebrs- Merk, 9. A- Merrelaar, 10. J. Dierdkx, Met 53 oude duiven. 1. A. Manhave (1249.- mpm), 2. L- van der Wege. 3,4,6,7,8,9 en 10- J. van de Wege. 5- J. Ras- De Getrouwe Duif te Cad- zand met 132 duiven, hoogste snelheid 1307.- mpm. 1 en 2 I. Porrey. 3 en 5 P. Goossen. 4- A. Duininck en zoon, 6. A. van Hanegem, 7- J. Kools, 8 en 9 M. Provo, 10. R- de Lijzer. De Luchtbode te Souburg met 142 duiven. 1 en 10 C. Hendriks, 2,5,7 en 8 W- de Graaf, 3 en 6 L. van Wallen burg, 4. Combinatie Riesen- Strijq, 9. C- Boogaard. Zeelandia te Middelburg met 139 duiven. 1,2,3.8 en 9 R. van Hercules, 4 en 7 E. Reijn houdt- 5. J- de Bel, 6- J- van Belzen 10. M. Jaspers. De Reisduif te Graauw in samenwerking met De Post duif te Lamswaarde wed vlucht vanuit Quievrain met 34 duiven, hoogste snelheid 1297.6 mpm- 1,9 en 10 Alph. Maes, 2- Alph de Block, 3. P- de Caluwé, 4. D, de Koster, 5 en 7 A. de Koster, 6 Alb. de Koster, 8- Alph- Bracke. Kampioenschappen 1974 van De Reisduif (NBvZ) te Bres kens. Hokkampioen Vitesse: H. Schautteet 752 punten, 2. Poeters 717, 3. A- de Poort 712. Midfond: 1. A. de Poort 1486 punten, 2. F- Schee 1476, 3. R. Versaevel 122 Fond1 F. Scheele 524 pui ten, 2. C. Klaasse 422, 3- A, Poorter 415. Jonge duiven R. Versa-vei 1534 punten, 2, Schautteet 1525, 3. J- de Smii en zoon 1368. Duiifkampioei schappen oude duiven Vitess I. E. Piet ere 292 punten. 2. de Poorter 276. 3- J. de Smi en zoon 268- MSdifoard: 1. A. Poorter 736 punten. 2- A. Poorter 585, 3. C. Klaasse 4! Fond: 1 A. de Poorter 21 punten, 2. F. Scheele 232, 3. Klaasse 217. Dunfkampioei schap jonige duiven: 1. Joh- Krijger en zoon 537 punten. H- Schautteet 504, 3. A- Poorter 484 pint. Generaal H-ofckampdoei schap. 1. A. de Poorter 361 punten, 2. H- Schautteet 346 3. R. Versaevel 3286. Genera Duifkampioensdhap: 1. A. Poorter 861 punten- 2. A. Poorter 772, 3. A- die Poort* 582 punten. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De pro vinciale stoombootdiensten in Zeeland zitten met smart te wachten op een beslissing over de aanleg van de vaste oeververbinding. De motor schepen Koningin Juliana en Prins Bernliard zijn verouder de schepen, waarvoor Vergaan de revisie of reparatie niet verantwoord is. Afstoten is echter niet mogelijk voordat de vaste oeververbinding er is. Mocht die te lang wegblijven, (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG In de bij de provinciale begroting voor 1975 behorende begeleidings brief wordt aandacht geschon ken aan het feit dat er toch nog wel wat industriële be drijvigheid in Zeeland is. De handelsactiviteiten in de ha vens van Vlissingen en Ter- neuzen nemen toe en Terneu- zen zelf ontwikkelt zich als een steeds belangrijker cen trum voor op- en overslag van papier uit Finland. De aanvoer van auto's in Vlissirugen is een nieuwe acti viteit, evenals de ta-baksaan voer. Buiten de havengebieden ontstaan ook enkele belangrij ke nieuwe vestigingen, zoals het aardappel-verwerkend be drijf MC Caijie te Lewedorp en hist alumimiumverwerkend bedrijf Alga te Gapinige. Ook Hercules in Middelburg wil gaan uitbreiden, In Vlissingen- Oost heeft zich de Nederlands- Amerikaanse Pijpleidingmaat schappij gevestigd en boven dien zijn er de omvangrijke uitbreidingsplannen van Dow Chemical in Terneuzen. Dat er nog niet meer gebeurt schrij ven G.S. met name toe aan het opschorten van de investe ringspremieregeling voor Zee land. Wat de aanleg van de Braakmanhaven betreft heeft de provincie in een telegram aan de minister aangedrongen op een spoedige beslissing. /oorualtziohten voor vrijdag en zaterdag, opgesteld door het KNMI op woensdag oim 18.00 uur. Opfclarinigen. maar ook plaatselijk een bui. Aanhou dend vrij kond. Weersvooruitzichten in cij fers giemaiddieM over Neder land. Voor vrijdag: Aantal uren zon: 1 tot 7- Min. temp-: omstreeks 4 graden. Max. temp.: omstreeks 12 graden. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 80 p,po- cent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. Voor zaterdag: aantal uren zon: 1 tot 7. Min. temp.: om streeks 4 graden. Max. temp-: omstreeks 12 graden. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal 50 procent. Konstanz 334 onveranderd, Rheinfel-den 230 min 11, Plit- tersdorf 392, onveranderd, Maxa-u 433 min 3, Plochingen 133 plus 2, Mannheim 250 min 7. Steinbach 115 min 11, Mainz 257 plus 9, Bingen 133 plus 9, Kaub 170 plus 7, Trier 285 min 29, Koblenz 190 plus 20, Keulen 132 min 9, Ruhrort 286 min 10, Lobith 920 plus 4, Pannerdense Kop 891 plus 1, Nijmegen 72p plus 2, IJssel- kop 858 onveranderd, Eefde IJssel 387 min 3, Deventer 267 min 3, Monsin 5480 plus 2, Borgharen 3918 min 32, Bel- feld 1110 plus 2, Grave bene den de sluis 500 min 3. hoogwater Morgen, vrijdag 4 okt. Bergen op Zoom 5.20 17.31 Hansweert 4.31 en 16.37 Tern-euzen 3.53 en 15.58 Vlissingen 3.20 en 15-27 Wamlaldinge 5-10 en 17.21 I C€] bel wl jar va vel lail inl bel tul en del jaJ Hj| ma teil kej N.'j we tij J ga. eei me nal en] aaq in dril nol gal W. me Da dinj ni-e dat) veil heq "Oirj ter] mol filtj rini naa de prol voij dijk wat! hod spa tert lam leiq Slo aarJ Zuil vad zoel vesl

de Stem | 1974 | | pagina 2