Zuiddorpse woningen nu bewoond Nieuwe rector in Hulster ziekenhuis W inkelcentrimi loopt wel vol Belg weeri luch Nieti uitstell amro b Nieuw in zamel adres voor oude kleren in Hulst Éls Riem metjespaa DIT JAAR AL ACHT VRACHTWAGENS VOL NAAR VUCHT /gaitMNe Hertenkamp in Clinge Even bellen „KLEINTJE" bestellen Uitslagen schietingen MILIEUDE! WANT AD1 stad streek ■■'■«I iy€7 HULST HET ADRES Drukte op expo in Sas duurt voort Politierapport AGRARISCHE JONGEREN ORGANISEREN CURSUSSEN VOOR DAMES Heikant Hen gel wedstrij d IJzendijke JONGETJE ZWAAR GEWOND De Bruyn vraagt hinderwet vergunning aan Nieuw Namen J. MORRES: Aardenburg Kruiningen Zaamslag Zuiddtairpe Terhole BijdeAmroBank 't nieuwe Spaar-Plus-Boekj' Opklaringen Woensdag 2 oktober 1974. (Van een onzer verslaggevers) HULST Al vijftien jaar lang staan talloze Hulstenaren gebruikte en vaak afgedragen kleding af aan de instelling: „Mensen in Nood", de vroege re „Oost-Priesterhulp", in Vught. Zo veel zelfs, dat het afgelopen jaar door een zware vrachtwagen achtmaal heen en weer moest worden gereden. In Vught worden de kleren gesorteerd, gewassen, of ge stoomd, versteld en doorge stuurd naar gebieden in de wereld waar dringend beboet te bestaat aan kleding. De oude verzamelplaats in Hulst was het Godsplein, waar de heer C. Frankevijle de spullen „voorsorteerde" en opsloeg tot er genoeg was om de vrachtwagen uit Vught te bestellen. Onlangs echter, is de charitatieve verzamelaar verhuisd naar het adres: Zo merstraat 11 in Hulst (tel. 01140-2245)- Naar zijn zeggen is het nieuwe adres bij een groot deel van het publiek nog niet bekend. Het gevolg is,dat de „omzet'* behoorlijk is ge kelderd- De heer Frankevijle heeft zijn handen vol aan het inza melen van kleding. Avonden en weekeinden lang wordt door het hele gezin (vijf per- sonein) stevig aangepakt. Met een speciale voor dit doel aan geschafte grote personenauto rijden de heer Frankevijle en zijn zoon langs adressen waar „wat te halen valt". Het pu bliek is met die situatie ver trouwd geraakt, een telefoon tje en binnen een paar dagen staat de inzamelaar voor de deur. De kleding, alle mogelij ke soorten, tot babykleren toe, wordt zo goed mogelijk gesor teerd en daarna in dozen ver pakt in de garage opgesla gen. Het gaat uiteraard Voorna melijk om nog draagbare kle ding, maar ook „bullen en vodden" en zelfs oud papier is welkom. De vodden en het papier worden in Hulst ver kocht. De cheque waarmee de opkoper betaalt, gaat recht streeks naar Vught. „Mensen-in Nood" bestrijdt er de onkosten van het transport mee. Volgens de heer Frankevijle is het ongelooflijk wat er alle maal wordt afgestaan. Hij ver haalt van kledingwinkeliers, die rustig grote partijen spik- splinternieuw„e overjarige sei zoenkleren weg doen- Het inzamelen van kleding werd vijftien jaar geleden ge start door zuster Alfonsia, die destijds werkzaam was in het oud-e „liefdehuis". Toen zij vertrok, bood de heer Franke vijle aan de „business" te con tinueren- „Eigenlijk ben ik er toen argeloos ingetippeld, er zit namelijk ongelooflijk veel werk aan vast, maar op den duur ga je het leuk vinden", zo zegt hij. Omdat tegenwoordig ook veel mensen van buiten Hulst, zelfs Axelaars de heer Fran kevijle laten komen voor het ophalen van een partij kle ding, en zulks een nogal kost bare zaak begint te worden, zou hij het publiek willen ver zoeken zoveel mogelijk zelf de spullen in de Zomerstraat te bezorgen. (ADVERTENTIE) voor een goede bril leverancier voor alle ziekenfondsen. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT De Ex- Po in de Vlaanderen te Sas van Gent heeft ook gisteren veel bezoekers getrokken. Gis teravond lag het aantal bezoe kers op ongeveer 18.500. Veel bezoekers komen ook van buiten Sas van Gent. Ook zijn er veel Belgen, met name uit het grensgebied, die be langstelling tonen. De standhouders zijn over de verkoop tijdens deze Expo- dagen tevreden. „Het werpt beslist vruchten af", zei een der standhouders. Gisteravond zat bij het optreden van Willy Alberti de zaal vol. Willy Al bert! werd begeleid door het Mixers Trio en door pianist Tony Eijk. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Uit de lm aanbouw zijnde woning van de heer de R. aan de Singel-weg te Axel is in de nacht van mandag op dinsdag een elektrische boor gestolen. BRESKENS Op de krui sing Grote Kade-Oranjeplein kwamen twee personenauto's met elkaar in botsing. De be stuurders waren J. de B. uit Axel en P.S. uit Breskens. De aanrijding ontstond doordat de B. die over de Grote Kade reed geen voorrang kreeg van SAS VAN GENT De rijkspolitie te Sas van Gent heeft mevrouw A.C.L. uit Sas van Gent aangehouden, ver dacht van diefstal van een personenauto, eigendom van H.S. uit Westdorpe. De vrouw heeft een volledige bekentenis afgelegd. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) AXEL-ZUIDDORPE De veertien eengezinswoningen, die vorig jaar december in Zuiddorpe afgebouwd zijn door de regio nale woningbouwvereniging Zeeuwsch Vlaanderen, zijn thans alle bewoond. De laatste woning werd 18 september betrokken. Ongeveer vijftig pereent van dit .contingent woningen wordt nu bewoond door personeelsleden van Dow Chemical in Terneuzen. Geen van de bewoners is, aldus de woningbouwvereniging afkom stig' uit Zeeuwsch Vlaanderen. Hoewel de woningbouwver eniging van mening is, dat het toch wel lang geduurd heeft (gezien de regionale ontwik keling) voordat de veertien nieuwe huizen in Zuiddorpe alle bewoond werden, zegt men het toch niet als een te genvaller te beschouwen. Een belangrijk aspect in de ont wikkeling is de uitbreiding van de personeelsstand bij Dow, Chemical. Dat het niet gemakkelijk bleek om de wo ningen in Zuiddorpe te verhu ren bewijst wel het nogal gril lige verloop van het uitgeven, In december vorig jaar kwa men de huizen gereed. In maart en later in mei werden enkele huizen verhuurd. In juli werden vijf huizen door nieuwe bewoners betrokken. In augustus werden er twee verhuurd en in september de laatste drie- De woningbouw vereniging rekent er op dat onder normale omstandigheden groepen nieuwe huizen binnen drie tot vier maanden b-e- (Van een onzer verslaggevers) CLINGE Op het ogenblik wordt hard gewerkt aan de aanleg van een hertenkamp (je) gelegen naast gemeen schapscentrum Malpertuus in Clinge. Onlangs keurde de ge meenteraad van Hulst de be groting goed voor een herten onderkomen op die plaats. Het werk, althans voor wat betreft het eigenlijke onderkomen, wordt in w.s-w.-verband uitge voerd. De kamp wordt voorlopig, aldus de gemeente bestemd voor vier herten, die hun „pand" waarschijnlijk in het Komende voorjaar zullen be trekken. In de toekomst zal de hertenfamilie desgewenst uit gebreid kunnen worden. De verwachting is, dat het her tendagverblijf in december gereed zal zijn. Rond half no- vembr wordt het hekwerk ge plaatst. De hertenkamp in Clinge zal er, naar de gemeen te meedeelt, ongeveer net zo uit komen te zien als de her tenkamp, dat gelegen is bij de Blaauwe Hoeve in Hulst. Er wordt nog niet gedacht aan het mogelijk toevoegen van andere diersoorten- Waf wij „even langs ons kantoor komen" noemen, om ons uw kleine gerubriceerde advertentie op te geven, kan voor u misschien erg veel moeite dan wel tijd verlies betekenen. Belt u ons in dat geval dan op de weekse werkdagen gerust even op (01140 - 3751, 01150 7920 of 01 IÓ0 8030) tussen 8.30 en 17.00 uur en wij zullen uw op dracht gaarne aan de telefoon verwerken. Wel moeten wij dan 1,25 extra voor administratie- en portokosten per factuur in rekening brengen. DAGBLAD DE STEM Advertentie-Afdeling woond zijn. Bij het bouwen wordt toch, zo blijkt, uit ge gaan van een zekere „geluks factor". Als voorbeeld noemt de vereniging de bouw van een aantal duurdere huizen in Axel, waarvoor aanvankelijk niet al te veel belangstelling bestond. Weer waren het per soneelsleden van Dow, die uit komst brachten. Overigens geeft de woning bouwvereniging te kennen be slist niet zomaar „lukraak" te bouwen. Een en ander wordt in nauw overleg met de diver se gemeentebesturen gepland. De woningbouwvereniging zegt er niet tegenop te zien om ook in de kleine woonker nen te bouwen. Men zegt er van uit te gaan, dat ook de kleine kern voor uitsterven moet worden behoed. Toch wordt geprobeerd zo verant woord mogelijk woonkernen uit te breiden- De veelgehoor de uitspraak als zou het animo voor het wonen in een kleine kern, verminderen, wordt door de woningbouwvereniging ont kend. „Men kan niet stellen dat het animo vermindert, vooral trouwlustigen in een bepaalde kern blijken plaats bewust te zijn". Dat de veertien huizen in Zuiddorpe wel wat lang leeg stonden, ziet men niet als een ramp. „Het was geen project waar we wakker van lagen, een reële leegstand mag er wel zijn". Op het ogenblik be staan er plannen voor de bouw van huizen in o.m. Nieuw-Na- men, IJzendijke en Hoofd plaat. (Van onze correspondent) GRAAUW De agrarische Jongeren van de KPJ en öe PJZ Oost-Zeeuwsch-Vlaande- ren, hebben het voornemen om gedurende de wintermaanden speciaal ten behoeve van de dames (ln het teken van het Jaar van de vrouw. 1975) en kele cursussen te organiseren. De cursussen beogen Inricht te versohaffem in enkele ty pisch landbouwkundige zaken als: „grond en pacht", „ruilver kaveling en „sociaal econo mische zaken". Concreet gesteld: er komt een cursus „belastingzaken", waaraan door de heer Pauw-e medewerking wordt verleend- Daarnaast Is er een cursus „nieuwe teelttechoi-ek", betref fende akkerbouwgewassen als tarwe, aardappelen en suiker bieten. De cursus wordt geleid dooi de heer Hiel- De heer De Lange zal voorlichting geven over het onderwerp: „verzeke ringen". Voor de behandeling van het onderwerp: „teelt van grove tuinbouwgewassen" vei- leent de heer Vader medewer king. Belangstellendenkunnen zich aanmelden bij de volgen de adressen:F. Staal, Zand- bergsestraat 27 in Graauw. tel: 1)1143-395 en J. Murre, Van Heetvel-destraat 8l - tel-: 01153-1548. Rector A. Mathijssen (Van onze correspondent) HULST „Persoonlijk vind ik het zielcenpastoraat een mooi werk. daarnaast heb ik, in mijn studie voor basispasto raat aan de katholieke hoge school in Tilburg, ontdekt dat het omgaan met mensen mij zeer goed afgaat". Dit zegt de niieuwe rector van het St.-Liduinaziekenhuis in Hulst, A. Mathijssen. Hij is de opvolger van rector Her mans die met emeritaat is ge gaan en verhuisd is naar Groenendijk. Rector Mathijs sen was laatst werkzaam als kapelaan in Teteringen en stu deerde nog zoals reeds aange haald in Tilburg. Zeeuwsch-Vlaanderen is voor hem geen onbekend ge bied, want na zijn priesterwij ding werkte hij van 1956 tot 1961 als kapelaan in Terneu zen. Vandaar ging hij naar Geertruidenberg en Bergen op Zoom en zijn laatste stand plaats Teteringen. In zijn Ter- n-euzense tijd heeft hij al veel mensen uit het Land van Hulst ontmoet en als Brabants grensbewoner, afkomstig uit Zundert is hij er van over tuigd zich in zijn nieuwe werk omgeving wel te kunnen plaat sen. Over zijn volkomen nieuwe taak kan hij nog niet veel zeggen, maar hij gelooft wel dat heei veel mensen in een ziekenhuis graag pastoraal contact hebben. Als enkele fa cetten van zijn werk ziet hij het ontmoeten van veel men sen, hei; helpen en geestelijk moed inspreken van patiënten en het begeleiden van zwaar zieken. Rector Mathijssen: „Mijn eerste contacten zi(jn zeer prettig en puur positief verlo pen- Ik heb de indruk dgt in het ziekenhuis een heel goede sfeer heerst, die ik hoop te handhaven en unit te brei den". Hoewel het zjekenipastoraa-t heel wat anders it als het gewoon pastoraat hoopt hij als rector zinvol te kunnen functi oneren Hij wil zijn pastoraat opbouwen met iedereen die la-armee betrokken is- Vol lof is de nieuwe rector over zijn voorganger, die hij kenschetst als een zacht en bescheiden man, die steeds voor iedereen klaar stond. Rector Mathijssen gaat op de pastorie in Hulst wonen, or,.dat hij naa-st zijn werk een stukje privacy en een thuis belangrijk vindt. (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE De zeehengel-oiub De Vogel houdt op zond-ag 6 oktober in de Westersehelde tussen het oude en nieuwe gemaal in Ossen-isse de zevende en voorlaatste elu'bwedstrij-d. In verba-nd met het getij zal de wedstrijd om 15.30 uur aanvangen. De wed strijd duurt tot 18-30 uur. In dien het t-e vt-oeg donkei wordt beho-urit het bestuur zich het recht voor om de wedstrijd vroeger te beëindi gen. "Inschrijving en prijsuit reiking zal plaatsvinden in café Modem in Kl-oosterzan- oe. Muziekuitvoering De mu ziekvereniging Heikant zal o-p zaterdag 5 oktober in Cli-nge aan e-en udtwisse- tu-ssen. de muziek verenigingen Noiodt Gedacht" uit Graauw en „Weldoen Door Vermaak" u-iit Clinge. Dit oon- plaats in het ge- Malipertuus. Aanrijding Toen J- de B uit Heikant met zijn personen auto uit de richting Koe wacht kwam gereden, en dit door te knipperen aangaf, werd dit blijkbaar niet opge merkt door de achter hem aanrijdende automobilist R. de B. uit Huist. Beide auto's wer den door de aanrijding die hierop vcfligde, flink bescha digd- Eén inzittende uit de wagen va-n De B. werd licht gewond. Biertapwedstrijd ln het kader van de volgende week te houden Winkelweek wordt op zaterdag 1-2 oktober dn het Bofzicht-Theater een biertap- wedstrijd gehoude-n waaraan door een ieder, behalve hore- oapersoneel, ban worden deel genomen. De beste biert-apper- (ster) wordt beloond met een volledig verzorgde reis voor twee personen na-ar een brou werij in Amsterdam. Verder zijn er nog meer -aa-ntrekk-elij- be prijzen te winnen. (Van onize oorrespondent). ST.-JANSTEEN De 8-ja- rige Dirk V. uit St.-Jansteen kwam gisternamiddag, op de Prins Hendrikstraat in St.- Jansteen, met zijn fietsje on der een personenauto terecht welke bestuurd werd door mevrouw S. eveneens uit St.-Jansteen. Het jongetje werd met zwaar hoofdletsel naar het St.-Liduïnaziekenhuis in Hulst overgebracht. Omdat de bestuurster na het ongeluk volledig overstuur was, is het voor de rijkspolitie nog niet duidelijk ho-e het kind onder de auto is geraakt. Zij ver zoekt daarom eventuele getui gen, die het ongeluk he-bben zien gebeuren, zich te melden bij de rijkspolitie in St.-Jan steen. (Van een onzer verslaggevers) HULST Op grond van de hinderwet is de apparatuur in het pakhuis van graanhandel J. M. de Bruyn aan de Abs- daalseweg onlangs vergezeld. Volgens burgemeester P. Molt- hoff van Hulst voldeed de firma De Bruyn niet aan de normen gesteld in de veilig heidswet. Er zouden geen toilétten aanwezig zijn voor het perso neel. Ook zou er gaen kantine zijn. Daarbij komt nog, aldus de burgemeester, dat door bu ren is geklaagd over stof en lawaai. De heer De Bruyn zou destijds in beroep zijn gegaan bij de kroon tegen de aanzeg ging d-at de hinderwet zou worden toegepast. Dit beroep werd vervolgens ongegrond verklaard. Toen de graanhan del daarop normaal haar acti viteiten bleef ontplooien, is de apparatuur, aldus de burge meester, begin september defi nitief verzegeld. Intussen wordt door de firmant ge werkt aan een oplossing. De heer Molthoff meldt, dat reeds een hinderwetvergunning is aangevraagd. Er komt een hoorzitting en een tervisie- legging. v Benoemingen Per 1 okto ber is a-an de kleuterschool in Nieuw-Namen benoemd me juffrouw M. Thielans uit Nieuw-Namen- Zij ie benoemd in de pliaaits van mejuffrouw E. Rogiens, die de pensioen-ge rechtigde leeftijd heeft be reikt. Per 1 november is als hoofdleidster benoemd mejuf frouw M. d-e Kever ufit Nieuw- Namen. Zij werd benoemd wegens het vertrek van me vrouw R. Sponsel-eé-Wil- laert- KVO Het Jaarprogramma van de KVO-Nieuw-Namen ziiet er als volgt uit: 22 okto ber - 19-30 u-ur, boinitshow. In november kunn-en de led-en een keer naar keu-ze mosselen of Chinees eten, 19 november - 19-30 uur, lezing over bin-- lenhu-isa-rchitectuuir door me vrouw S- Versluys-Wo-lfert, 17 leeember: „Kerstviering", n. .is, daarna kerstavond met inleiding door de geestelijk adviseur, janu-ari: twee lessen over: „Doe meer met brood", eveneens in januari: demon stratie en uitleg over wijnen en hapjes door de heer J. van der Heyden; febru-ari: lezing over drugs en alcoholisme door de heer Hoffius, in april is er een exëu rsle- (Van een onzer verslaggevers) HULST „Als onderne mers zijn wij zeer^ tevreden over de gang van zaken rond de ontwikkeling van winkel- centrum „het Trefpunt". Het wordt een goed ding en een goede attractie voor het pu bliek. Wij zijn niet ongedul dig. Als er mensen zijn die beweren dat het „Trefpunt' niet snel genoeg vol komt, dan hebben zij het mis", aldus de heer J. Morres, directeur van de firma „Morres B.V. meu belbedrijf in Hulst. Op het ogenblik is men bezig met de afbouw van de tweede fase van het overdekte winkelcen trum, gelegen tussen de Hul ster Bierkaaistraat, Vismarkt en Overdamstraat. Tongen van belangstellende buurtbewoners maakten gewag van een ver meende stagnatie in de aan trekking van kandidaat- „Tref punt" -winkeliers. De heer Morres zegt erover: „We k-uninen natuurlijk probe ren „het Trefpunt" snel vol te sloppen". Dat willen de win keliers, die er thans gevestigd zijn- Ons uitgangspunt is ech ter een zware selectie van winkeliers. We gaan daarbij uit van een visie, een zeker beleid". De heer Morres maakt er melding van dat men thans volop doende is met de selec tie van kandidaten. Bij de se lectie wordt naar hij verklaart rekening gehouden met het te Boilersnieuws Uitslag 7e clubbolling van A.B.C. met 40 deelnemers: 1. John de Mudj-nik-R. Martens-H. de Muij-nlk; 2. B. de Geeter-F- Rij cka-ert-A. Leliiaert; 3. O. Dhoore-J. Haegeman-C- Ba-u- wens; 4. G. de Geete-r-P. Tem merman. Bolling Uitslag van te Heill-e gehouden bolli-nig met 54 deelnemers: 1. O. J-erome- G. van Hove-C. Plovie; 2- O- Dhoore-J. FoCke-J'. v.-d. Bos sche; 3. C- Gijs-B. Dhoadt-G. de Geeter; 4. J. C-aiuwels-R. Stail-G. Dutschaver; 5. W- Sap- E- van Rie-A. de Vriend. Burgerlijke stand Gebo ren: Geert, z v J. Jamssens, éri A. Kerkhof; Bian-ca, d v R. de Rooze en M. Moens; Judith, d v J. Aarboutse en A. Kats- man; Martin, z v J- Di-eleman en A. Basting; Danny, z v E. Cauwels en J. van d-e Veire. Overleden: Rdchardus van de Waeter, 67 jaar, ev Martha Verheije; Gehuwd: Ruidy C-oe- ne uit M-aldegem en Theodora Maenhoudt- Koor op bezoek Zondag 13 oktober zal het West Zeeuws-Vlaams gregoriaans koor de hoogmis verzorgen in de parochiekerk te Aarden- burg. De dienst begint om 10 uui. Fietstocht De gymna stiekvereniging FEL organi seerde een fietstocht langs de „smokkelroute" voor haar le den van 8 j-a-ar en ouder. Bij gestaan door diverse ouders legden ruim 40 jeugdige fiet sers het 86 kilometer lange traject af, niettegenstaande de vrij harde wind. Er werd door geen der deelnemers opgege ven- Onderweg waren er di verse rustpunten. Plattelandsvrouwen De Nectertan-dse B-on-d van Platte landsvrouwen afdeling Krui ningen heeft in Ons Dorpshuis een bijeenkomst gehouden Spreekster op deze bijeen komst was mevrouw Th. van de Meiden-Oo-olsm-a uit Dor drecht- Deze grafologe hi-eld een lezing over handschrift en karakter. De volgende bijeen komst zal plaatsvinden op 15 oktober- Spreker zal dan zijn notaris Steenpoorte u' Krui ningen. Bingoavond Het bestuur van de sportvereniging Zaam slag houdt voor de leden en begunstigers op vrijdagavond een bingoavond. De avond wordt gehouden in het veren: gingsgebouw De Poort en be gint om acht u-ur- Tussendoor is ei ook nog gelegenheid voor een dansje. Jubileumschieting In café De Bl-o-ck werd een jubileum schieting gehouden. Een der leden van de schuttersvereni ging Willem Teil, de heer R. de Block vierde zijn 40-jarig jubileum als schutter. De jubi laris schoot deze middag 5 kleine vogels af. Tot hetzelfde aantal kwam ook A. de Munck uit Zuiddorpe. De verdere uitslag: hoogvogel C- J-a-nsens uit Koewacht, beide zijvogels J. Sterckx Zelzate, tweede hoogvogel E. Oosting Axel- Er namen 37 schutters deel. Ter afsluiting van het seizoen wordt zaterdagmiddag vanaf twee uur een kalkoenschieting gehouden. bieden pakket artikelen Oaarnaast de verscheidenheii aan produkten, die in he „Trefpunf'-geheel worden ge serveerd. Dat het „Trefpunt' niet zo snel vol komt als doo sommigen wel zoü worden ge wenst, ziet hij niet als veront rustend. Het is volgens d heer Morres niet altijd moge lijk om de juiste kandidaat o het juiste artikel te vindei Intussen vordert de bouw va: het centrum gestaag. De eerst fase is afgerond- De verwach tmg bestaat dat rond half 110 vember alle beneden gelega winkelpanden verhuurd zulle zijn. Op dit moment zijn, al dus de heer Morres in nóemd gedeelte nog „één twee panden" over. De tweed lase bestaat uit de afbouw va het „Trefpunf'-gedeelte aai de Vismarkt en hoek Biei kaaistra-at. Sehietlng Aan de kermis sehieti-ng gehouden in de zaa van café „De Kraai" namei tweeëndertig schutters dee'. De uitslag was: hoge vogel L StrobbeLamswaarde, eersti zijvo-gel P. Boenn-e, Huls! tweede zi-jvagel L- van Goe them OssenAsse, grootste aan tal vogels (vijf stuks), Neefs Hulst. GaaiboIIIng Aan de kei mi-sga-afflbolling geh-ouiden in d< zaal van café .,De Kroon" na men vierentwintig bofflen deel. D-e uitslag was: hoge vo gel P. Freyser en P. Dobbel® linker zij vogel J. van Eetveldi en H. d-e Boey, rechter zijvogel A. Hemelser, grootste a-anta (twaalf stuks) G. F-reyzer. (Van een onzer verslaggevers) 's-HEERENHOEK De al lerlaatste schiettuig op d< ■sïaarii'die wippen van dit sei zoen werd verzorgd door d< handboogvereniging „Eensge zindheid" uit 's, Heerenhoek voor deze sehietlng waaraan door 62 schutters werd dieeige mom-en waren een aantal pou- iardien beschikbaar- Uitstof van de eerste wip: hoofdrvoge J. de J-onige van Willem-Tel uit Ovezarade; lisie zijwogé J.A- Rdj-k van A.D.L.M. ui Kwadendam-me; 2e zijvogel H D-rdediijk van Soraruus ui Hein-kenszand; 1ste boven-ka H. Koens van Spes-Nostra ui Ovezande; 2 e bovenka! B. d( J-onige van Co-ncordlia uit 's- Heere-nhoek; 1ste onderka! Math. Koens van Spes-Nostra u-it Ovezand-e; 2-e anderbal P de Ba-ar van Willem-Teil uil Ovezande; liste klep J-ac. Flat- schorre van Zorgvliet uit Elle woutsddjk; 2e klep H. Koens van Spes-Nostra uit Ovezande 3e klep P. Steketee van Dia na uit Yerseke- Meeste kleine vogels P- Vette van Concordia uit 's-Heerenhoek 10 vogels, vogels. Uitslag van de tweede wip: lste hoofdvogel: H. Driedijk van Sorainus uit Heinikenszand: 2e hoofdvogel L. de Wilde van Juli-ana uit Ouidelande; lste zijvogel A. Rentmeester van 'Willem-Teil uit Ovezande; de zijvogel H- Hoendert van Spes-No-stra uit Ovezande; 4e zijvogel H. Koens van Spes- Nostra uit Ovezande; lste kal Jae- Small eganige van Zorg vliet uit Ellewoutsdiijk; 2e kal B. v.d. Dries van Eensgezind heid uit 's-Heerenhoek; 3e kal J. Re-mijn van Eensgezindheid uit 's-Heerenhoek. bij loting; Meeste kleine vogels P. Drie- dijk van Soranus uit Hein- kenszand negen vogels. Dit was de Laatste schi-etinig van het puntenklassement, waar- vooi eer beker beschikbaar was gesteld door de heer C, Westdorp. Deze werd gewon nen d-oor Jac- Pliatschorre van Zorgvliet uit Ellewoutsdijk met 38 punten; tweede werd A.A. Martens van Vios uit 's- Heerenhoek met 31 punten. Na de schietin-g werden de prijzen uitgereikt. 's-HEERENHOEK De vere nigde sociëteiten gaven een prijsscbieting op de liggende wip. Deze werd gehouden in de zaal van de heer Van Lien. Door 29 schutters van de 's- Heerenhoekse verenigingen werd hier deelgenomen. De uit slag is: lste met 9 punten G.M. Geense; 2de met 5 punten B. de Jonge; 3de met 5 punten C.W. Timmermans 4de met 4 punten B, v.d. Dries; 5de met 4 punten P.M. Timmermans 6e met 3 punten S. Oostbeek; 7de met 3 pu-nten J Ponpérnolle; 8ste met 3 punten J. v-d. Dries n.e„s gjg j V-(j_ Dries; 10de H v.d. Dries; 11de en 12de Adri en C. v.d. Dries met elk 3 punten. Deze sehie ting verliep zeer gunstig en allen waren tevreden over de organisatie, elke schutter ba4 één prijs. Woensdag 2 oktober 1974. (Van een onze GENT (B) Tijdens een gis ln het Gentse stadhuis is op ver taris voor leefmilieu Polma een korte termijn adviezen moet luchtverontreiniging in de Getj worden. Ter vengadering in het stad huis te Gent weigerden de professoren Hendricks en Van Mieghem twee erkende mi lieudeskundigen zitting te nemen in deze commissie, om- doublure zijn van die van de dat de werkzaamheden een (ADVEÏ ioeKj Vooruitzichten voor donder dag en vrijdag, opgesteld door het KNMI op dinsdag om 18-00 uur: Vooral aanvankelijk in de kustgebieden nog enkele buien, overigens flinke opkla ringen. Weinig verandering in temperatuur. Weersvooruitzichten in cij fers gemiddélri over Neder land. Voor donderdag: Aantal uren zon: 1 tot 7 Min- temp.: omstreeks 4 graden. Max. temp.: omstreeks 13 graden. Kans op een drotge periode van minstens 12 uur: 80 pro cent. Kan® op een geheel droog etmaal: 50 procent Voor vrijdag: Aantal uren zon: 2 tot 9. Min. temp.: om streeks 5 graden- Max- temp.: omstreeks 12 graden. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 pro cent. Kans op een geheel droog etmaal: 70 procent waterstanden Konstanz 334 onveranderd, Rheinfelden 241 min 1, Plit- tersdorf 382 min 18, Maxau 436 overanderd, Pl-oohin-gen 131 plus 2, Mannheim 257 plus 16, Steinbach 126 plus 7, Mainz 248 min 3, Bin-gen 124 min 3, Kau-b 163 min 3, Tri-er 287 plus 24, Lobith 916 plus 21, Pa-nnerdense Kop 890 plus 19. Nijmegen 718 plus 18, Ijs- selkop 85 plus 9. Deventer 264 plus 4, Monsin 5478 min 12. Borgharen 3950 plus 23, Bel- feld plus 19, Grave beneden de sluis 503 plus 3. Hoogwater Morgen, donderdag 3 okt. Bergen op Zoom 4.47 en 17.00 Hansweert 4.02 en 16.05. Terneuzen 3.23 en 15.24. Vlissingen 2.49 en 14.54. Wemeldinge 4.37 en 16.50-

de Stem | 1974 | | pagina 2