Damlust wint Smte Pier-loop geslaagd evenement van r VEEL KANSHEBBERS IN BILJARTKAMPIOENSCHAP Eurc Azië spelt ge,ij Kaartleesrit „JBevelanden Commissie arbiters compleet STERK DEBUUT VAN MORRES/HULST-TEAM Joegoslavië klopt Italië pnneker kleding P#f Scheffer haalt fors uit Opleiding arbiters Zeeland 'ken met'n 9limlach. sport :é®ftSar' Overwinning Oostenrijk VIERDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 30 SEPTEMBER 1974 12 PRESTATIELOOP TREKT EEN GROOT AANTAL DEELNEMERS GDC-formatIe (Van onze sportmedewerker) NIEUWVLIET Terwijl donkere wolken zich opstapel den, en de eerste regendruppels naar beneden kwamen ook camping „De Pannenschuur" in Nieuwvliet kreeg van het nodige hemelwater zaterdagmiddag niet te weinig kwamen de laatste deelnemers aan de derde Sinte Pier- prestatieloop op camping „De Pannenschuur" in Nieuw vliet over de finish. Onder hen de twee jongste deelnemers aan deze prestatieloop, te weten Sabina Ras uit Breskens en Martin van de Velde uit Nieuwvliet. Het kwam nog tot een eindsprint je onder het „waakzame" oog van hun ouders. De twee 4-jarigen namen vol trots hun herinnerings vaantje in ontvangst. Ook zij hadden hun steentje bijgedra gen aam deze derde Sinte Pier-prestatieloop die in alle opzichten een groot succes werd. Ongeveer 280 deelne mers (sters) stonden zaterdag middag op camping „De Pan nenschuur" van ongeduld te trappelen tot de heer De Hulle voorzitter van de dorpsraad in Nieuwvliet het startschot gaf voor deze derde prestatieloop. Een pres'tatieloop waarvan de netto opbrengst bestemd was voor de sportvereniging voor gehandicapten DWG (Door Wilskracht Gesterkt). De or ganisatie was ook nu weer in handen van de heer A- de Munck, in samenwerking met de atletiekvereniging AV'56 uit Goes. Glimlachend en dik tevreden dankte hij iïa afloop alle deelnemers(sters), terwijl ieder die de loop tot een goed einde had gebracht een fraai herinneringsvaantje in ont vangst mocht nemen- De Munck: „Ik ben dik tevreden. Ondanks het weer is het alle maal nog meegevallen- We hoopten op een 300 deelne mers, maar door het slechte weer van de afgelopen dagen begon het er allemaal wat donker uit te zien. Maar U ziet wel, ze zijin evengoed ge komen. Een aantal waar ik eigenlijk niet op had gere kend. Het geldbedrag dat we netto overhouden die in- schrijfgelden zal wel vol doende zijn voor een speer of •kogel. En .hiermee, -kunnen we onze gehandicapte sportvrien den toch weer wat aanbie den." De deelnemers waren dus zaterdagmiddag in groten getale naar camping „De Pannen schuur" gekomen, cn dat van „Het Land van Hulst" tot Cad- zand. Niet alleen uit heel Zeeuwsch-Vlaanderen, maar het wedstrijdsecretariaat mocht ook nog veel inschrij vingen doen van deelnemers van de mede-organiserende at letiekvereniging AV'56 uit Goes en tal van andere plaat sen uit Zuid-Beveland. Daar konden de deelnemers kiezen uit afstanden zes en acht kilometer. Als eerste kwam Henk Raven uit Oost burg door de finish. Hij had voor de zes kilometer een tijd nodig van 18.17 min. Organisa tor De Munck was aan de finish aanwezig om hem per soonlijk te feliciteren, en bui ten een herimneringsvaantje mocht hij verder ook nog een bos bloemen in ontvangst ne men. Raven: „Op die eerste plaats heb ik voor de lol mee gelopen, maar natuurlij k speelt in j-e achterhoofd wel die gedachte dat het voor het goede doel is Ook voor Con- Een plaats die hij overigens vorig jaar ook behaalde, en die werd ook nu weer beloond met de nodige felicitaties en bloemen- De Bart: „Het par koers was nu een s-tu-k zwaar der. Maar dat kan ook eigen lijk niet anders, na al die regenbuien. Het parkoers liep door de duinen, -het strand en een stukje weg. De 52-jarige heer Verduin en zijn 51-jariige echtgenote uit Oostburg waren de „veteranen" in dit over het algemeen jonge -gezelschap Mevr. Verduin: „Het is ge woon ontzettend leuk. We lo pen graag. Ook vorig jaar hebben we meegedaan". De Dagblad De Stem-wisselbeker kwam voor het tweede achtereenvol gende jaar in het bezit van de Openbare Lagere school uit Oostbur.g, die met 53 lopers deelnam. De St. Willibrord- school uit Terneuzen kwam met 40 deelnemers aan de start, en derde werd de St. Bavo-school uit Oostburg met 38 deelnemers. Start van de derde Sinte Pier-prestatieloop in Nieuwvliet. Voorzitter De Hulle van de dorpsraad in Nieuwvliet (ui terst links) geeft het vertreksein. '(Van onze sportmedewerker) GOUDA De damclub GDC uit Goes heeft zaterdag in de derde wedstrijd voor de regionale hoofdklas tegen „Damlust" in Gouda een 128 nederlaag moeten incasseren. Na twee vrij snelle remises die Jan Sinke en Jan Blom bereikten kwamen de Zeeu wen door drie daaropvolgende nederlagen van Liems, Lou- werse en Van Zeijst reeds in een moeilijk parket- Cees Rijk en Hugo Verpoest die beiden wonnen, droegen ei echter toe bij dat er toch nog uitzicht was op een 1010 eindstand. Rijk koos op een bord vól schijven en bij een explosieve stand een voortzet ting die voor zijn tegenstander fataal bleek, terwijl Verpoest als een echte routinier zijn lidht voordeel secuur uitbuit te. Jammer wtais het daarom voor -de Goesewaars dat Wirrt Dekker in een toch voor hem zeer gunstige stand, niet ver der dan remise kwam en Gorsse verloor- Evenals ®n de voorga-an-üie wedstrijden bleek ook nu weer dat de bezetting van de laatste borden bij G-D.C- zeker Met stedk is. De Klerk was in deze uitwedstrijd absent ma-ai hij iis dn de eerstvolgende thuiswedstrijd van G.D.C. op 12 oktober tegen D.I.O. uit Den Haag, weer van de partij- Ook Leo And'erson (meerdere malen Zeeuws kampioen) zal dan weer voor Goes uitkomen en dit betekent uiteraard een welkome versterking. De «volledige uitslag van Damlust - G.D-C- was: A. van de Berg - J- Sinke 11; C. de Besten - H- Verpoest 02; A. den Ouden - J. Blom 11; J- K. de Vriës - G- Rijk 02; M- Zijlstra - B. Liems 20; H. J v- d. Woude - W. van Bou»-,' 11; G- P. v- d. Woude Dekker 11; T- TdHe-ma-ns - j Lauwerse 20; P. versloot G- Gorsse 2-0; C. Molena» A. G. van Zeijst 20. (Van onze sportmedewerkti) MIDDELBURG Op maa, dag 7 of 14 oktober, wordl ig (Van onze i BRUSSEL Frans Sp van hef internationale ho anders voorgesteld. De 21 tober in Amstelveen tege land speelt, viel na zeven Azië op het doorweekte bal was na een keiharde de stick van een Aziaat en „beiand". -. Onbeweeglijk bleef de bloi Middelburg een begin gemiat Amsterdammer een ogenb met de nieuwe cursussen voo liggen, omringd door verschr opleiding tot scheidsrechte - - - De KNVB afdeling Zeel heeft nog steeds een aan scheidsrechters en het ij zeer waarschijnlijk, dat di een aantal cursussen (in vie rayons) hieraan weer wat vn, beterd kan worden. De cursus in Middelhui wordt gegeven door Bei Leijnse uit Middelbrug, ft op Schouwen-Duivel-and suapla-ats Zierikzee) is het al vrijwel zeker, dat er i scheidsrechterscursus komt evenzo dn de rayons Zuid Noord-Beveland (te Goes) Zeeuwsch-Vlaanderen (to schijnlijk Terneuzen). De cursus duurt zes a zev. weken en' wordt besloten m een examen. Kosten zijn 'a; de cursus niet - verbonde Voor elke cursus zijn nog meldingen mogelijk en bei stellenden kunnen zich o ven bij de KNVB afdelii Zeeland, Molenwater 59 Middelburg. (Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT Het afgelopen weekeind ziin de biljartkampioenschappen van de KNBB in Zeeuwsch- Vlaanderen weer begonnen. Uiteraard zoals dat gebrui kelijk is met het districts kampioenschap vijfde klas libre wat gehouden werd in (Van onze sportmedewerker) GOES Zaterdag hield de motor en autoclub „De Beve- landen*' een kaartleesrit die meetelde zowel voor het pro vinciaal kaartleeskampioen- schap als voor het clubkampi- oonschap van -,De Bevelan- den"- Er werd gereden in twee klassen. De A-klas werd gere- vden volgens de systemen inge tekende lijn en stripkaart. De lengte van deze rit bedroeg circa 40 kilometer- De B-klassers moesten 36 kilometer afleggen- Voor hen was die route uiiltgeaet volgens ny Gijsbertse uit Veere, lid het biljartcentrum bij uitstek van de atletiekvereniging Zee land S-port waren er bloemen. De ll-jari,ge Conny kwam als eerste meisje door de finish- Jan de Bart uit Hoedekensker- ke en lid van AV'56 werd eerste op de acht kilometer. (Van onze sportmedewerker) MIDDELBURG Na een jaar vol moeilijkheden heeit de KNVB-afdeling Zeeland nu eindelijk weer een nieuwe scheidsrechterscommissie. De enige, die ook in de beide voorgaande commissies zitting had, is de voorzitter, de heer Dick Mooij uit Haamstede, terwijl Cees Eisma uit Vlissin- gen nog steeds gedelegeerde van het afdelingsbestuur in de commissie is. Secretaris is nu Jan Schaalje uit Goes, terwijl als leden van de commissie zijn benoemd de heren Jan de Smit uit Terneu zen, Wim Roth uit Groede en Jo Vermeule uit Lewedorp. In de commissie hebben tevens drie leden zitting, die te zamen de aanstellóngscommissie vor men, te weten de heren Adrie de Willigen uit Vlissingen en Bertus Boot en Adrie de Nooij-, er uit Souburg. Namens de COVS (Centrale Organisatie van Voetbal Scheidsrechten:) heeft Jan Mondeel u-'t Mid 'e'burg zit ting in de commissie. in Zeeuwsch-Vlaanderen, zaal Reseda te Sas van Gent. Transpirerende gezichten gefascineerd turend naar de biljarts dat was het beeld in zaal Reseda van de fel strij dende vijfde klassers. een beeld dat men opnieuw vele malen zal kunnen aanschou wen bij de vele districtsfina les die weer op het program ma staan van de KNBB dis trict Zeeuwsch-Vlaanderen. In dit kampioenschap is de Strijd nog volkomen open. Ie dere deelnemer heeft reeds een misstap bega-an. Aanvan kelijk zag het er ha-ar uit dat Lion van Puyvelde van de bil jartvereniging SBC uit Sluis kil de beste papieren had en dat was ook wel zo- Drie ron den, want toen stond hij nog ongeslagen aan de leiding, maar zondagmiddag zat hij zo vast als een huis en Willy Scheffer van de organiserende vereniging Het Groene Laken liet er voor eigen publiek geen gras over groeien en caramboleerde deze partij in 34 beurten uit: 50 33. De strijd was hierdoor weer volkomen open. Temeer omdat Ernest Ghuys die aan vankelijk eerste reserve stond (maar doordat Rinus de Graaf door zakelijke beslommerin gen niet aanwezig kon zijn nam Ernest Ghuys die openge vallen plaats in) bijzonder sterk gestart was met twee ove i'-nirgen maar zondag moest deze speler liefst twee De acht finalisten voor het persoonlijk kampioenschap vijfde klas libre van het district Zeeuwsch-Vlaanderen bij een in zaal Reseda in Sas van Gent waar de titelstrijd wo rdt gehouden. nederlagen slikken. Willy Scheffer, die dus een thuis wedstrijd speelt was de groot ste verliezer de eerste dag. Ondanks dat hij een winst- en een verliespartij had, was zijn gemiddelde van zo'n bijzonder laag kaliber dat het er al di rect na-ar uit zag dat deze speler afgeschreven kon wor den ah kampioenpretendent. Maar toch herstelde Scheffer zich bizonder goed door res pectievelijk. Ernest Ghuys en Hon v-a-n Puyvelde aan zijn zegekar te binden. Willy Scheffer mag dus zonder meer als een van de grote favorie ten voor de eindzege gezien worden evenals Lion van Puy velde die oeslist met kansloos is. Cor Verlinde, Eddy Lam bert Ernest Ghuys en Benny Dey hebben ook nog een klei ne Kans op de eindzege maar dan mogen zijn geen van allen een misstap begaan. TENNIS Elly Ap-pel en Tine Zwaan, res-p- halve fina- liste en finaliste bij de Neder landse tenniskampioenschap pen! van dit jaar, zullen vanaf 7 oktober deelnemen aan het Grand Prix-tennistoernooi in Madrid. Voor het herenenkel spel is ingeschreven door Frank Koning- De hoogste serie in deze fi nale staat op naam van Lion van Puyvelde met 13 caram boles. Komende zaterdag, 5 oktober om 13.00 uur, vangen de wedstrijden opnieuw aan. De finalepartij is gepland op 19.30 uur. De stand na vier ronden ls: 1 Lion van Puyvelde 6 183 154 1.18 13, 2 Willy Schetter 6 194 177 1.09 9, 3 Cor Verlinde 4 183 153 1.19 6. 4 Ernest Ghuys 4 186 160 1,18 8, 5 Adrie Hofman 4 187 162 1.15 6. 6 Ed dy Lambert 4 171 157 1,08 9: 7 Henny Dey 4 166 198 0,93 98 Jaspert Lindhout 0 160 113 0,86 7- (Van onze sportmedewerker) HULST De dames van Morres-Hulst 1 hebben een weinig gelukkige start gehaa in de volleybalcompetitie voor de tweede divisie- De ploeg arriveerde 25 minuten te laat in Boxmeer en tegenstander Chicopee-AEG 2 weigerde in strijd met de reglementen nog te spelen zodat de Hulsterse dames waarschijnlijk nog eens de verre reis mogen onderne- Door promotie uit de eerste klas van het district Zeeland debuteerde Morres-Hulst 2 in de derde divisie- Het moest hiervoor na-ar Oss o-m het op te nemen tegen Ovoco dat vo rig jaar als tweede geëindigd was. Onder leiding van de ge routineerde Jacqueline Bies- broeok ging Morres er hard tegenaan- De aanvallen waren prima van opzet maar vooral het blo-k en de snelle veldver- dediging zorgden regelmatig voor de punten zodat het vol ledig gelijkwaardige Morres Hulst 2 de eerste set met 15 13 in de wacht sleepte. Mis schien met een beetje te veel vo-ldoening werd de tweede set begonnen, waardoor de in zet iets tegenviel en de twee de set met 915 verloren ging. De derde set was erg spannend. He-t gevaarlijkste wapen van Ovoco namelijk de keiharde opslag werd zelfver zekerd opgevangen. Ook de harde diagonale smashes wer den goed afgeblokt. De gewel dige spanning werd de jeugdi ge Morres-meisjes toch te veel. Het geroutineerde Ovoco buitte dit goed uit en won de derde set met 1513. In de vierde set gingen de Morresjes er weer keihard in. Al vlug keek Ovoco tegen een 60 achterstand aan. Toen ver dween Marion de Poorter met een duimkwetsuur uit de wed strijd, Toch verdedigden de Hulsterse meisjes zich zeer goed en wisten een 311 voorsprong t-e bereiken. Toen begonnen de zenuwen weer een rol te spelen. Jacqueline Biesbroeck en Marlies Her mans de meest ervaren krach ten probeerden de rust te her stellen maar Ovoco benutte de situatie vakkundig en kwam op gelijke voet- Morres hield bij tot 1414 maar moest tenslotte het hoofd buigen met 1614. De eindstand werd dus 31 voor Ovoco. Verdere uit slagen dames tweede divisie C: Herstaco-EVVC - van Houten- VCH 2—3. ZAGREB (REUTER) Een Joegoslavisch elftal-nieuwe- stijl heeft zaterdag in Zagreb voor 40.000 toeschouwers met 10 gewonnen van Italië- Een ongeflatteerde zege, die zeker hoger uitgevallen zou zijn als niet doelman Dino Zoff weer in een ongenaakbare vorm haa gestoken. Jogosla-vië, dat. na het toer nooi om het wereldikampio -~i- sehap zeven prominenten naar he-t buitenland zag vertrekken en dat het ook neg zonder Dzajic en Bajevic (blessures) moest doen, had vrijwel voort durend een overwicht en het was een wonder dat de eerste treffer pas viel in de 41ste minuut. De lange linksbuiten Ivica Surjac was de maker. Een beste kans was tevoren verprutst door middenvelder Popivoda, die van vijf meter gebiologeerd werd door de als altijd in het zwart uitgemon sterde Zoff. Deze stopte voorts miraculeus een van dichtbij Ingeschoten kopbal van Obla-k. De nieuwe Italiaanse coach Bernadini had na de desa streus verlopen WK-campagne Rivera en Mazzola uit de ploeg gelaten, van welk twee tal de laatste in West-Duits- land overigens allerminst uit de toon viel. In plaats kreeg nu de immer rebellerende La- zio-ved-ette Receceoni zijn kans. Hij kon niet imponeren. Van de oude garde waren nog present uiteraard Zoff, Faechetti en Bonisegna die overigens bij het wereldkam- pioenschao «'echts één eer in actie kwam. een eenvoudig systeem: bolk je-pijitje, vrij eenvoudig v# nog onervaren rijders. De middelde snelheid voor bei klassen bedroeg 24 Mlomek per uur. Gestart werd A.K.F.-faibriiek en de was bij de sporthal in Er waren in totaal 41 mers van wie ec slechts niet werd geklasseerd. Uitslag A-klas: 1 J- Nteuwienihuiijze met echtge 122 strafpuntan; 2 W. Dee met echtgenote 147; 3 W- Beerendonk-C. Boogaard^ 4 mevrouw Mülhous-J. 156; 5 J- Hamelink - J- lens 184; 6 C. Braggemaarf echtgenote 2037 T. de T" - J. Tuinman 224; 8 J. vaid Scheer - P. Dijkstra 227; 91 Bardolf - J. H-ensdijk 240; T- W. van Overbeeke eöht-genote 240; 11 T- ïnet eohtgemote 288; 12 I. o Hof - C. de Blaay 291; K N- Wirtz met echtgenote J 14 C. Coppens - A. Wout 310; 15 J. Sctaitema Poelman 330 sfcrafpuwten. Uitslag B-klas: 1 A,^ punten; 2 A. Aerts met genote 18; 3 A. M- met echtgenote 76; 4 Louwerse met A- Korsuize met 125; 6 C. van Luijk met genote 140; 7 J Deurlt» echtgenote 141; 8 J. A. se (alleen) 143; 9 C. P- Iwaarden met echtgenote 10 T- van der HM met f' note 160 strafpumten. WENEN (AP) Het 1 tenrijkse nationale vüe tal heeft de Hongaarse elf terdag in een vriendscW lijke wedstrijd in het W Prater stadion met 1—' slagen. De stand bij I was 00. Bij de wc waren 36-000 toeschou" aanwezig. Het winnende d"* werd in de 15e minuut seoord door Krankl. Het eerste overwinning die Oostenriikse tea-m in 1» op het Hongaarse elftal behaald. Meestal eindig®"! wedstrijden in een ovdT ning voor Hongarije of 1 gelijkspel. Vooral in de eerste waren de Oostenrijkers Zij gaven de Hongaren «I rust echter meer ruim'e-_ Hongaarse spitsen zagen ter geen kans hun acWI tea'minfe-i zeft°n. beide z;: -. wei .'en vsOl sen -em.st. te medespelers Met een van vertrokken gezichl constatee Spits vervolgens dat hij tv voortanden minder had schudde het hoofd even en ga kennen door te willen spel „Ik wilde die wedstrijd nu maal graag meemaken", zet aanvoerder van het Europ elftal later, „en die pech kon daar met van weerhoude Overigens bevonden zich „zijnteam twee tandartsf André Bolhuis en de Westdu ser Dieter Freise... Dit voorval was tekene voor de wilskrachtige uizet v de beide continentselftallen ter gelegenheid van het 50-jai bestaan van de in Brus. zetelende Internationale Ho. key Federatie voor de twee maal in de geschtedems tea elkaar uitkwamen Die felhe mondde vaak uit in harde pt soonlijke duels en soms ook onsportieve handelingen moest Harmik Singh (India) de tweede helft bijvoorbee drie minuten het veld verlau wegens ontoelaatbaar attaqu ren van Ties Kruize en de vem nige uitwisseling van trucj< tussen de grandioos spelenc Bolhuis en AbduJ Rashid (Paku tan) bleef de volle wedstn voortduren, Gnnnekend vei telde Bolhuis na het doelpun loos verlopen treffen „In h< begin geloofde ik mijn ogen me Ik kon werkelijk heel wat va hem leren Maar later heb ik m aardig aangepast en was hij b mij in de leer' De Nederlanuj,< moreng het Europese gezelschap (me als manager de Bnt Rowley e als coach de Westduitser Hors Wein) weerde zich geduch Bolhuis was een van de uitblin kers en „droeg" de defensie me aatste man Michael Petei IW -Did en diens vaak ver op- nikkende landgenoot Hors' uróse Ties Kruize was gevaar lijk als altijd In de twaalfde mi- nuut kogelde hij de bal na eer. aoor Frans Spitz aangegeven er ae Westduitser Uli Vos gestopt» strafcomer tegen de paal Acht minuten voor rust was de Hage naar weer dichtbij een treffer na fraai solowerk van Spits „De hal gleed echter van mijn stick af zei Kruize later spijtig oven daama stond een toevallig uitgestoken voet van doelman saleem Sherwam (Pakistan) een uoelpunt van Kruize w de weg on met nog drie minuten in dt herste helft te spelen zag hij een p f ,na een strafcomer volgens net bekende recept afgekeurd wegens gevaarlijk spel Xru Na ae hervatting had Azië wat eerdat op het spel gekregen "mar Ashok gaf enkele weer- &slaai<jes ten beste en ook umullah het zich meer gelden rafO„Spei®n cüe Jongens toch ge- rafftneerd", ze, Kruize met be wondering „Maar ook levens- (AD VERTE NTIE)

de Stem | 1974 | | pagina 12