\sm Fam. van looy wint Bourges- vlucht )e Vri'e 7wut SAMENWERKING NIET TE ONTLOPEN Eerst milieu-garanties, dan Baallioekkanaal Aanwinst voor Sit eek landbou w museum 1 kille Waar blijft u nu? amro bank §jj MEVR. P. HARM ZEEUWSCH BILJARTKAMPIOENE Meneer Kraan met uw spaarboekje. Roeiend concert van Jo Ivens in Hulster basiliek SCHLINGEMAN (PZEM): PvdA-Zeeland tot minister Van der Stoel Vredesweek in Goes Biesheuvel af Vrij koud Zwemclub 't Sas vierde GRANAAT GEVONDEN stad Retorddeelnant PvdA-Zeeland wijst IJzendijke Hansweert Mosselmaal tijd tijdens jubileum Belgisch-Neder landse vereniging Bij de Amro Bank krijgt u 2% méér op 't nieuwe Spaar-Plus-Boekje. Ófwel 7|% RECORDINLEG BIJ NUTS- SPAARBANK Man gearresteerd wegens doorrijden na veroorzaken dodelijk ongeluk Maandag 23 september 1974. The In- 29 ex- te- t jr. ptA. ;.30- van ond. kie- n m en 29 ïuis van rans Gie- oom ma. uur sitie iet" 2-rk- van 100- fadv xur: si tie ïeu- Pie- me- 'oop t.m. reyt, ■keu cun- titel 10.00 Sto- raat mu- da- van uur. Ruekers documenten struimenten. Geopend 10.00-17.00 uur; 0p gesloten (tot 1 okt,). 1 BRUGGF Groeninghemuseum, tie schilderijen uit Vl„ en Holland van tussen 1750 afkomstig uit de Nat: le Galerie in Praag ru' okt.). lt'ni GENT Schouwburg 2q q„ Richard II" van Willig kespeare door Ned t Gent. 51 ur; a 18 uur: der- St. or- van In uur: ïan- sitie kil" zat. uur iike Au' losi- ig'en 12 zat. van dag irkt der 26 zat. van do- int" :itie (eo- oer. ou- :itie (Van onze correspondent) TERNEUZEN De laai provinciale wedvlucht in jaar van de afdeling Zeelant van de Zuidnederlandse boni van postduivenhouders wnjt Bourses, heeft zoals werd w wacht een recordaantal dui ven in concours gebracht. Maar het grote aantal, 01151 veer 2300, (bijna het dubbel in vergelijking met het vorij jaar) was toch wel een verras- sing. Secretaris M. Willaert uit Clmge van het provincial sportcomit- Zeeland: „W, hebben voor wat de provincia le wedvlucsten betreft, ii jaar een goed seizoen achte de rug, e ndaarop winsten 51 maakt, in tegenstelling to sommige andere jaren. Neet nu deze Bourgesvlucht waa we ongeveer f- 1500 meer aa resikosten ontvingen dan vori jaar- Terwijl in beide gevalle in een auto de duiven ver voerd konden wórden- Winnaar van dit slotcon cours is geworden een dub van P- van Lo-oy en zn- uit S Jansteen, die werd geklokt terdagmidd-ag om 14-46 uur snelheid 1355 meter per m: nuut, zij het met een minimal voorsprong op een duif vu zijn plaatsgenoot J. va Spaandonok. die om 14.5 klokte- De verdere meldingen kwa men van M. vara de Busseh uit Sluis 14-57 uur; K- Ver bunt uit Axel 15 uur; J- Gi'll uit Axel, 15-03 uur; P- Bracke dlinge, 15-08 uur; M Vrespil le, Breskens, 15.11 uur; R. de Vos, Sas van Gent, 15-20 uur P. Pladdet, Terneuzen 151 uur: R- Menu, Kloosterzandl 15-22 uur; P- Voois, (los 15-36 uur F Mollet, Ham- weert, 15.42; K. Bauer, Krai ningen, 15-40; gebr- Korft Souburg, 15.35; A van Rie Middelburg 15 37; mevr- Dip Kra-bbendijke. 15-42- J- val Eijkeren, 's Heerenhoe) 15.47- Algemeen verwacht worJj dat de prijzen tussen halfvip en vijf uur zijn verdiend een concours dat met na® de beginfase een traae verloop had. De vroegste meldingen® de diverse inkorfoentra daarvan het bewijs- maatschappij De Stem B V tel 01150-7920 (4 lijnen); HUlf® 751 (3 lijnen); GOES: Klokstraat i 12 30 en 13 30 - 17.00 uur. iTIE: 19 110.20 00 uur. tel 01600 uur teL 01600 49900, zondag 22341. 01140-3751 of 01150- 6297. Mi<Men' Augustijn, kantoor Nieuwstr privé tel 01150 - 5745: a!gem^,e 4 lopman kantoor Kromme 4. privé tel 01180 - 7438: red^ jwmans kantoor K lokstraat l- jjj. vlietstraat 53. Goes tel 0 ilntoOt Kanaalzone G van Berkel, tel 01150 7920 privé tel, eren R van der Helm. Me^rM0& sportredactie Zeeland: T. 1ND: 0 Axel tel 01155 - 2237. A HE: ilngs. tel 01150 - 6297. -TIE: m. tel 01100 4316. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN „Samen werking zal veel van de werk kracht vergen, zowel van be stuur als directie als perso neel. Het is een situatie die wij niet kunnen ontlopen. De- se samenwerking is een zaak die we thans zwaar aan bet onderzoeken zijn". Dit zei gisteren mr. ,1. Schlingemann, voorzitter van het dagelijks bestuur van de PZEM, tijdens een speech dia hij hield ter gelegenheid van het afscheid van mr. J. van Aartsen als voorzitter van da Raad van Bestuur van de PZEM. De heer Schlingemann doel de hiermee op de samenwer- kingsgesprekken die thans plaatsvinden tussen de ener giebedrijven Zeeland, Brabant en Limburg. Hij zei duidelijk dat de samenwerking nog slechts onderzocht wordt in subcommissies en dat hierover no-g geen enkel concreet rap port is uitgebracht. Ook ir. Dalebout, directeur van de PZEM, ging in zijn lofrede op mr. van Aartsen in op mogelijkheden tot samen werking van de energiemaat schappijen. Hij wees zijn ge hoor, waarbij vertegenwoordi gers van het georganiseerd overleg van de PZEM, op de problemen die de interne Zeeuwse fusie (waarbij de Zegam ginig behoren tot de PZEM) met ziah hebben mee gebracht. „Ik kan miij de on rust van het personeel thans voorstellen. Dat is terecht- Men wijst ons erop dat wij ook aan hen moeten denken en ik kan u verzekeren dat wij bij de eventuele bespre kingen het personeel niet zul len vergeten. De besprekingen over samenwerking kunnen een reden tot onrust zijn, maar ik hoop in deze op het vertrouwen van het personeel en een goede werksfeer waar in de hieruit voortvloeiende problemen kunnen worden op gelost. Veranderende tijden op energiegebied staan voor onze deuT", zo stelde hij. Ook mr. J. ran Aartsen maakte gewag van de veran deringen die komende zijn. „Er staan belangrijke bespre kingen voor de deur en in dit kader kan de energienota van de regering zeer belangrijk zijn", zo zei hij De burgemeesters van. Sluis en Aardenburg inspecteren de ruitertjes. GOES (ANP) De PvdA- afdeling- Zeeland heeft zater- dag in een telegram aan pre mier Den Uyl en aan de par tijraad bijeen in Amsterdam de heer Biesheuvel afgewezen als toekomstig commissaris van de koningin in Zeeland. De PvdA in Zeeland betwij felt het ernstig of de heer Biesheuvel wel de geschikte figuur voor Zeeland is omdat de voormalige minister-presi dent alleen nationaal politiek geschoold is. De Zeeuwse afdeling ziet, zoals bekend veel meer in de benoeming van drs. M.p. Ver- burg, lid van de Eerste Kamer voor de PvdA en directeur van he ETI, omdat deze bij zondere kwaliteiten blijkt te bezitten op economisch gebied, terwijl hij op het bestuurlijke vlak zeer grote ervaring heeft. Vooruitzichten voor dinsdag fa woensdag, opgesteld door aet KNMI op zondag om 18 uur: Vrij koud en vooral aanvan kelijk buiig. Weersvooruitzichten in cij- ;ers gemiddeld over Neder land. Voor dinsdag aantal uren t m'n' temP: om_ streeks 9 graden, max. temp. omstreeks 13 graden, kans op een droge periode van min- siens 12 uur: 50 procent, kans P een geheel droog etmaal: procent. Voor woensdag: aantal uren h™1- temp.: om- 6 graden, max. temp- streeks graden, kans op o!n °®e periode van min- wns 12 uur: 80 procent, kans P een geheel droog etmaal: w Procent. ho0gwa(er jj Morgen, dinsdag 24 sept. op Zoom 9.19 en Bergen 21.57 Hansweert 8.35 en 21.18 "geuzen 8.08 en 20.51 Gissingen 7,43 en 20.25 "Wieldinge 9-09 en 21.47. Gouden Bruiloft Het echtpaar A% Lievens-Deklaert vieren vandaag maanda g 23 september hun 50-jarig huwe lijk- Om drie uur zal er in de r.k. kerk een h. mis uitdank- baarheid worden opgedragen. Des avonds om halfzes is er gelegenheid tot feliciteren in hotel T Hof van Koophavdel aan de Markt te Ij-zendijke, Wedvlucht Postduiven vereniging De Blauwe Doffer uit Hansweert nam deel aan de wedvlucht vanuit Beerni-k waaraan 68 duiven deelnamen. Eerste duif 9.41- gebroeders Mange 1-2; H-Vermeulen 3-8; E.Mollet 4; J. de Keyzer 5-10; L. de Leeuw 6; L. van Ertvel- denx 7; A. de Leeuw 9- (Van een onzer verslaggevers) ANTWERPEN Met zes honderd genodigden uit België en Nederland onder wie talrij ke Zeeuwen heeft de Belgisch- Nederlandse Vereniging te Antwerpen In de Koopmans beurs het 25-jarig bestaan ge vierd. De aanwezigen werden ver welkomd door de heer Ceulen consul-generaal van Nederland in België, graaf Daniel le Grelle de voorzitter van de Belgisch- Nederlandse Vereniigng zei dat de vereniging n de afgelopen jaren veel heeft bijgedragen tot de versterking en verdie ping van de vriendsch-apsoan- den tussen België en Neder land.. Een bijzorader woord van dank richtte hij tot de consul in Antwerpen de heer Hans de Jong voor het organiseren van het jubileumfeest. De letterlijke hoofdschotel van de avond was de massale mossel-maaltijd die toebereid was door vrouwen uit Yerseke en geserveerd werd door in woonsters van Kruimngen. Aan het feest verleenden ook medewerking de folkloristische dansgroep Saaidis uit Hans weert en de boererakapel De Paerepee uit Kruininigen. Bij dragen van stoffelijke aard waren er verder vain diverse vooraanstaande bedrijven uit Nederland. (fan een onzer verslaggevers) HEILLE De Maatschappij voor Ooft- en Tuinbouw in West-Zeeuwsch Vlaanderen, die vanaf 1878 heeft gefuncti oneerd, is niet meer. Dit bracht gisteren tijdens een feestdag in en rond het één jaar oude Streeklandbouwmu- seum tn Heille de laatste voor zitter van de maatschappij A. Hoolhorst in herinnering. „De mensen brengen geen belang stelling meer op voor het brengen van een mooie krop sla naar een tentoonstelling' aldus de heer Hoolhorst in zijn wat weemoedige toe spraak tot de talloze genodig den, waaronder het lid van Gedeputeerde Staten, mr. J. Schlingemann en de colleges van burgemeester en wethou ders van Sluis, Aardenburg en Oostburg. De maatschappij, die in de periode van haar bestaan veel progagarada heeft gemaakt voor de ontwikkeling van ooft- en tuinbouw, had dit jaar raog wait geld in kas. Van deze laatste middelen, werd een beienholt gebouwd, dat za-ter dagmiddag officieel werd overgedragen aan het streek- landbouwmiuseu-m. Behalve deze aanwinst, kreeg het landbouwmuseum ook eên kruiden- en gewas- sentuin. Mevrouw ir. M. J. van der Weele-Minderhoud, die de tuin samen met haar echtge noot had opgebouwd, droeg de tuin bij deze gelegenheid aan het bestuur over. Mr. H. v.d. Beid, burge meester van Sluis, en voorzit ter van het bestuur van het streekland-bouwmuseum, kon de aanwezigen na een jaar een positieve balans voorschotelen- •,Het museum voorziet in een behoefte. Sinds de opening in juni van vorig jaar, zijn er reeds twaalfduizend bezoekers geweest", aldus de heer V.d. Beid. Optimistisch toonde zich ook, de heer J. v.-d. Vijver dierenarts in Oostburg. Hij' stelde dat zeker negentig tot vijfennegentig percent van het museum-materiaal van de Zeeuwsoh Vlaamse boeren verkregen is. Hij zwaaide de heer Hoolhorst alle lof toe voor het feit dat la-atsgen-oem- de zich bijzonder heeft inge spannen voor de Maatschappij voor Ooft- en Tuinbouw. De feestdag in het museum werd, zoals d-e heer Van de Beid het eerder uitdrukte „op b-ourgomdische wijze" om-lijst. Op het aanpalende terrein werd het grootste concours hippique voor pony's gehouden dat ooit, in Zeeland plaats vond Honderdvijftig jeugdige ruiters, loden vain vijf ver schillende verenigingen, deden mee- Daarnaast hield het schut tersgilde St. Sebastiaan een schieting. Ook de bold-erciiub A.B.C. u-it Aardenburg organi seerde een wedstrijd- De dag werd muzikaal omlijst door de muziekvereniging Apóllo en het majorettenpeleton Belfort uit Sluis. Voordat het middag programma begon, ontving het college van B. en W. van Aar- denbu-rg de officials van het concours hippique op het stad huis. Burgemeester drs. W.L.A. Lockefeer onderstreep te in een toespraak op "vrij moedige wijze" de opvoedkun dige waarde van het paardrij den- ("Van een onzer verslaggevers) GOES Geen spade in de grond voor het Baalhoekka- naal, voordat België tege moet komt aan Zeeuwsch. Vlaamse milieu-eisen zoals voor het Kanaal Gent-Ter- neuzen, waarvoor reeds in 1960 een verdrag is gesloten. Deze beleidslijn vroeg de le denvergadering van de P.v d.A. - gewest Zeeland za terdag in de Prins van Oran je te Goes van minister van Buitenlandse Zaken mr. M. van der Stoel. De PvdA-ledenvergadering vond de Nederlandse inspan ningen op internationaal ni veau allemaal prachtig. En over diverse zaken zoals Chili en Cyprus werd ook gea nimeerd van gedachten gewis seld, maar op zeker moment werd de minister toch voorge houden, dat men zich niet aan de indruk kon onttrekken dat zaken die ver van huis liggen meer aandacht krijgen dan za ken die dicht bij huis liggen"- En daarbij kwam de verhou ding België-Zeeuwsch-Vlaan- deren op de proppen. Daarbij kwam niet alleen het kanaal Gent-Terneuzen aan de orde, maar ook de vervuiling van de Westerschelde en het dreigen de gevaar voor het leefkli- taak voor Buitenlandse Zaken, industrie. Hier ligt een schone taak voor buitenlandse zaken, zo werd minister Van de Stoel gezegd. De minister stelde, dat over deze materie in Brussel her haaldelijk aan de bel werd getrokken. Men probeert tot een goede regeling te komen, maar de minister heeft het ver der in België niet voor het zeg gen, zo werd duidelijk. De ver gadering stelde daar tegen over, dat Nederland het wel voor het zeggen heeft inzake de aanleg van het B-aalhoekka- naal. Gevraagd werd wat de minister meer doet dan praten. De heer Vain der Stoel ant woordde dat Buitenlandse Za ken voortdurend met deze zaak bezig is en dat de zorgen van Zeeland op dit punt be kend zijn. „Daar houden we dan ook terdege rekening mee", aldus minister Van der Stoel. De minister zei ervan over tuigd te zijn dat er een aan vaardbare regeling uit de bus komt, wat betreft de milieu problematiek tussen België en Zeeuwsoh-Vlaanderen. Van de aanwezigheid van minister Van der Szoel maakte voorzitter A. Schouwenaar van het gewest Zeeland gebruik om nogmaals de post van com missaris der koningin in Zee land voor de partij op te ei sen. Minister Van der Stoel deed de toezegging dat hij al les, wat hij over deze benoe ming op de ledenvergadering had gehoord, te zullen over brengen aan zijn collega's in het kaïbinet. (ADVERTENTIE) HULST Het programma voor het orgelconcert van Jo Ivens (orgel) en John Bröche- Ier (bas), uitgevoerd in de ba siliek te Hulst, was boeiend- Jo Ivens blijkt graag met Buxtehude te beginnen. Deze avond speelde hij diens Prelu dium en fuga in D groot- Ivens vertolkte dit werk met veel elan. Zijn kennelijke voorliefde vóór deze componist bleek uit de enthousiaste interpretatie- Jo Ivens heeft genoeg vinger vaardigheid om deze werken aan te kunnen, bovendien is hij zo muzikaal dat hij zulk een Buxtöhiude-werlk niet me chanisch maar zeer boeiend voordraagt- Het tweede punt van het programma was een werkje van Purcell voor bas-solo en orge-l. De zamger, John Bröch-eler, bleeik te beschikken over een groot stemvolume. De vrij snelle wendingen, die (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Deze week is bij de Zeeuwse Nutsspaar- bank een tegoed aan spaargel den bereikt van f 200 miljoen. Hiermee is dit bedrijf de groot ste spaarbank geworden in Zee land. Dit is bekend gemaakt door de bank via een persbe richt. De bank heeft vestigingen op Walcheren, Noord- en Zuid- Beveland en Zeeuwsch-Vlaan- deren. In zes jaar tijds is het inleggerstegoed bij de Zeeuwse Nutsspaarbank verdubbeld. In 1968 bedroeg dit tegoed 100 miljoen en in 1972 150 miljoen gulden. De bank heeft ter gelegen heid van het bereiken van deze mijlpaal een actieperiode uit geschreven. Deze periode loopt van 23 september tot en met, 11 oktober. Er is een feestprjjs- vraag georganiseerd met als hoofdprijs een aantal vliegrei zen voor twee personen. Voor de jeugd is er een kleurwed- strijd. Tijdens de actieperiode zal ook een spaaraktie worden gehouden. stem en instrument technisch knap realiseerden, kwamen beneden in de kerk wat ver ward door- Wellicht was voor de grote ruimte van de basi liek een tempo lager te prefe reren geweest. Overigens was de samenwerking tussen de solist en zijn begeleider voor treffelijk. Daarna speelde de organist twee koraalvoorspelen van J-S- Bach Het waren heel bekende nummers: „Wachet auf ruft uns die Stimime" en „Ich ruf zu dir"- Tijdens het conoert werd meegedeeld dat dat laat ste werlc in de plaats van een ander Bach-voorspel kwam dit overigens zonder opgaaf van redenen- De zanger wist met enkele liederen van Bach zijn publiek voor zich te win nen en hoewel hier traditione le paden werden betreden, moet vermeld worden dat er een zeer gewijde sfeer ont stond- Het werd muisstil tij dens het „Bist du bei mir" en het viel op hoe mensen onder de invloed kunnen geraken van de fraaie kerk, de aanblili v-an het orgel onder de schijn werpers ook qua uiterlijk een juweeltje en n deze ge wijde ruimte de warme man nen-stem. Het orgel begeleidde af en toe tamelijk hard. Van het Preludium en fuga in g klein van Stanley gaf Ivens een goede vertolking- Het was een van de hoogte punten van de avond. Mooi afgewisseld op de beide manu alen viel er voor de toehoor ders veel te genieten- Ook hier bleek door de goede regi stratie het orgel van Hulst tot de mooiste te behoren- John Bröcheler vertolkte daarna het eveneens zeer be kende „Dank sei dir Herr" van Handel, gevolgd door twee negrospirituals- Deze spi rituals bleken bewerkt te zijn door een zekere H- Burleigh Deze bewerking had het ritime wat aangepast, zodat het wat zoetgevooisde liederen werden, waar de spanning wat uit was- Kennelijk wilde Jo Ivens zijn vroegere leermeester Hendrik Andriessen eren door ook deze avond een Andriessen- werk te spelen: de toccata- Samenvattend kan worden ge zegd dat het een sfeervolle avond is geworden. De deelnemende dames. Tweede van links mevrouw Hannek, de winnares. (Van onze correspondent). DRIEWEGEN Met 125 caramboles in 243 beurten een hoogste serie van 5, een ge middelde van 0,514 en 12 matchpunten is de 63-jarige mevrouw P. Harinck uit Goes biljartkampioene van Zeeland geworden. Uit handen van de heer J. van der Gughte, voorzitter van de Drieweegse biljartvereni ging CIOS mocht mevrouw Harinck de oudste deelneem ster. een fraaie beker in ont vangst nemen. Alle deelneem sters aan dit concours kregen een herinneringsbeker. Me vrouw J. van Tiel uit Terneu zen. die vorig jaar het kampi oenstitel behaalde, werd met een behoorlijk puntenaantal door mevrouw Harinck versla gen. Op de tweede plaats kwam mevr- Goossens uit Goes met 121 caramboles 270 beurten, hoogste serie van 4, gem. van 0,550 matehp. 8. De uitslag van het concours dat in Het. Wapen van Driewegen werd gehouden luidt verder 3. mevr. Boegen Goes 120 car. 220 beurten, 4, 0,545, 8, 4 mevr Krijger Terneuzen 114, 242. 5, 0,471 80 5 mevr. Kroombrink Terneuzen 157, 207, 12, 0,758, 6, 6 mevr. Vis ser Goes 90 199 4, 0,452 6, 7 mevr. Van Tiel Terneuzen 381, 213, 13, 1,788, 4, 8 mevr. Krijnsen Goes 82 256 3. 0,323. 4 (Van een onzer verslaggevers) GOES Dit jaar zal in Goes worden geprobeerd de Vredes week een andere opzet te geven Goes. In De Veste zal zich de Dit verklaarde zaterdag de heer T. J. Duym, hoofd van het ont moetingscentrum De Veste te Goes. In De Veste zal izch de komende week een aantal acti viteiten in het kader van de Vredesweek afspelen. Het thema van de Vredes week dit jaar is„Nieuwe wa penfeiten, de macht van twee of drie". Tot nog toe was het zo, aldus de heer Duym, dat middels het verstrekken van informatiemateriaal en stands gewerkt werd aan de bewust wording van de vredesproble- matiek. De opzet dit jaar in Goes zal zijn om groepen men sen zelf onderling over deze zaken te laten discussiëren en op die wijze te doen komen tot een actieprogramma in eigen omgeving. Gezien de korte tijd van voorbereiding wil men zich in Goes dit jaar beperken tot de scholen voor voortgezet onder wijs. Via de docenten maat schappijleer heeft men groepen scholieren uitgenodigd. Vele toezeggingen van deelna me zijn binnengekomen. Ook is contact opgenomen met de Zeeuwse toneeladviseur A. van Noord. Onder zijn leiding zal met de groepen gedaan worden aan dramatische expressie, zo dat de scholieren zich beter kunnen inleven in de leefsitu atie van de mensen in de derde wereld. De Vredesweek is gisteren in Goes van start gegaan met een dienst in De Hoogte in Goes- Zuid. De vredesweekactiviteiten in Goes zijn dit jaar een samen werkingsproject tussen dè stichting Informatiecentrum en de stichting Sociaal-cultureel werk De Veste. (Van onze oorrespondent) GOES Op een druk be zochte receptie in slot Ostende te Goes vierde de zwemclub 't Sas het 50-jarig bestaan. Onder de belangstellenden be vonden zich burgemeester mr. F. Huber en J. M. Roose, wet houder van sportzaken, die namens het gemeentebestuur gelukwensen aan het bestuur van de jubilerende vereniging aanboden. De vereniging met haar voorzitter de heer R. Strackx telt momenteel 50 actief wer kende leden, twee ereleden, nl. de heren Bal en Boogaart, en dertig donateurs. De vere niging beoogt sleohts het crea tief zwemmen als sport te beoefenen en dit doet men vier avonden per week in het Gaa ze-bad. Toen de vereniging in 1924 werd opgericht was de naam „Zwem- en Badclub 't Sas". Bij de reorganisatie in 1956 gaf de toenmalige voorzitter de heer E- W. Carels de stoot tot de oprichting van do zwem- en poloclub De Ganzen, die een onderafdeling van de zwemclub t Sas vormde. Bij de opening van het Gan- zebad in Goes liep het aantal leden van 1500 terug tot 50. Na het officiële gedeelte van de receptie vond een diner voor de leden en genodigden plaats. Dit weekeinde hielden de jonge leden een zwemfeest met een daaraan verbonden zeskamp. In Amicitia te Kloe ting© is een feestavond gehou den. (an onze correspondent). NIEUWVLIET In de Zwarte Polder bij Nieuwvliet heeft de mijnopruimingsdienst een zware granaat tot ontplof fing gebracht. De granaat was gevonden op camping-Schip- pers- De explosie werd op een afstand door enige belangstel lenden gade geslagen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Een inwo ner van het plaatsje Draaibrug bij Aardenburg met de initia len J.M .is woensdag in België gearresteerd door de rijks wacht. Hij wordit ervan ver dacht te zijn doorgereden na het veroorzaken van een dode lijk ongeval. De man zou er vandoor zijn gegaan nadat hij dinsdag met zij a-uto in het dorpje Damm» vlak over de Zeeuwsch- Vlaamse grens een zeventien jarig meisje dodelijk had ver wond

de Stem | 1974 | | pagina 3