Herdenking Axel se bevrijding „AAN WELVAARTSVASTE PENSIOENEN NIET TORNEN JACHTHAVEN BRESKENS DUURDER iaialfi 020-211711 4 VJV BEREIDT JEBGD- LElBERSCiraS VOOR Functies binnen Axels «iemeentebestuur verdeeld ,;t ILL omfort? Cornelius- kermis in LamsWaarde Beurskoersen Rijde!! meteen Mercedes-Benz geeftu het gevoelvan zekerheid entotaleperfektie. Wj zorgen er voor dat dit zo blijft. Vmi Super nieuwe JKSTATION )E JK ZN. stad streek 1 >ter ij 200 is gevallen eindigende op: I P. CLAESSENS Theater Oostburg lauwen van Dracula IJZEREN VUIST Kennismaking Fietstocht rond „De Vogel Politierapport Sas van Gent Staatssecretaris: Café-Restaurant Koewacht Koosterzande Nieuw Namen SHIRLEY VAN HOVE WINT BALLON- WEDSTRIJD HUISVROUWEN OOK WELKOM Clinge DISCUSSIE Axel Lfcg 20 september 1974 2 II" de jaren heen. Altijd rij- i dienst bereid. Keuze De Ami8 Contort jorbanken of voorstoelen. onfort.Of de Ami8 Break! de Super Break, tig zo'n expositie, kunt u i kennen. De ene Ami gelijken. Welke uwvoor- 0 hebt u met de Ami emloze auto.Als u'm n had, komt u dan even Itijd wel een versie van ie uw grootste vriend op ieuws onder de DS-zon, at elke DS een expositie e DS anders dan een nische perfektie en fort? In deze zin blijft elke r elke automobilist die meest ideale vervoer- >t onvergelijkbare comfort En door de sublieme Ie omstandigheden, raar liefst 9 varianten op uit u kunt kiezen, anze expositie daartoe denken van niet. d nog een uurtje bij- wereld van de DS verder ij een nieuwe wereld an gepubliceerde lijst is helaas een I :n. :ns de kermis op 21 - 22 en 23 s er het bekende sportcafé van te Lamswaarde. JNENSCHIETING op 2 wippen, zondag ook binnenschieting op 21 legin 3 uur, Sociëteit DE VREDE, september VRIJ DANSEN m.m.v. Stone Stars, aanvang 8 uur. - ZONDAG 22 en MAANDAG 23 september - 8.00 uur jtgmiddag - aanvang 4.30 uur PHER LEE PETER CUSHING gloednieuwe griezelsensatie supergriezel van DRACULA, de geen rust kon vinden zonder blow r sterke zenuwen Toegang 1°1' 21 en DINSDAG 24 september r Zondagmiddag aanvang 2 u :en dei beste karatefilms, de enor ECHNICOLOR :n ijzeren vuisten zochten eerlij!" wraak. Een keiharde actiefilm- Toegang H J3 a. 100 gratis mossel sten in Kloosterzande (Van een onzer verslaggevers) AXEL In het bijzijn van de commissaris der koningin in Zeeland, mr. J. van Aartsen, enkele tientallen Poolse oudstrij- jers waaronder generaal A. Grudzinsky (voorzitter van de bond van soldaten van de eerste Poolse pantserdivisie) en vertegen- woordigers van diverse Zeeuwsch-Vlaamse gemeenten, herdacht Axel gisteren op plechtige wijze haar bevrijding van de Duitse overheersing, nu dertig jaar geleden. leeftijd, representatief, vlot, goed zoekt serieuze kennismaking met /rouw of meisje, goed karakter, evt er no. 14410. RECTIFICATIE Het herdenkingsprogramma I werd samengesteld door lat herdenkingsoomité bevrij- Iding err de vereniging 1 Axei-Poler,> b®®011 met de ont vangst van Poolse oud-stnij- ders en genodigden in het stadihuis. Burgemeester A. de Kam van Axel verwelkomde de Polen en dankte hen niet I alleen voor de bevrijding van Axel, maar vooral voor de wijze waarop dat gebeurde, (de Poolse soldaten hebben vooral de burgerij ontzien). De heer De Kam stelde die aanwezigen voor een telegram te sturen aan luitenant-gene raal S- Macziek in Engeland, destijds bevelhebber van de eerste Poolse pantserdivisie. Da generaal was gisteren ver hinderd, maar liet zich door Poolse luitenant Deimei een brief voorlezen waarin hij zei I dat zijn hele hart tijdens deze I herdenking naar Axel -uit zou n, -,Ik dank de burgers r wie wij een legende van I het verleden zijn", aldus gene raal Maczek. De heer D- Oggel sprak als voorzitter van de vereniging Axel-Polen. Hij zette zich in zijn toespraak af tegen de Russen, diie n-aar zijn mening onderdrukkers zijn van de vrijheid van de Polen. I Ook hij dankte de Poolse be vrijders en met name hun commandant, kolonel jZ.M. SzydlOwski- die vorig jaar rfeed. Generaal Grudzinsky I sprak met enige bitterheid 1 vervolgens over de Poolse veohtroute richting Duitsland J «i Polen. „We gingen naar ■Wen, maar dat hebben we niet gekregen en dat was niet s fout. Overal langs die weg liggen de kerkhoven van onze kameraden". Tot slot werd nog een kort woord ge sproken door de voorzitter van de vereniging wan Poolse oud strijders in Nederland, de heer B. Opolsky. In een stille tocht ging het gezelschap naar de rooms katholieke en daarna r de adgemene begraaf plaats voor het leggen van I kransen bij de graven van ge- J sneuvelde Poolse soldaten en omgekomen burgers uit Axel. Vervolgens begaf men zieh naar het Poolse monument aan omgekomen burgers u-i-t Axel. Vervolgens begaf men zich naar het Poolse monument aan de Oranjestraat waar de wacht werd gehouden door leden van de Zeeuws-'Vlaamse nationale reserve Er werden kransen :gd door mr. Van Aartsen I burgemeester De Kam, de Poolse officieren, de vereni- ïng Axel-Polen en vertegen woordigers van talloze vereni- S'ngen en organisaties. Ook >tsl schoolkinderen lieten zich Morgen (zater- I s. 4 september houdt de «vereniging Den Dullaert rt tt een fietstocht rond e Jogel". Deze ongeveer 2 tas Yrende tocht wordt ge it door de bioloog dhr- poiiselee. Het vertrek is om M uur bij „Den Dul hier bij niet onbetuigd. Burge meester De Kam ontstak de vlam van het monument. Het Poolse volkslied werd gezon gen door het Nederlands her vormd kerkkoor, waarna bege leid door de harmonie E.M.M. uit Koewacht, het Wilhelmus werd gezongen. De herden kingsplechtigheid werd beslo ten met een herdenkingsdienst in de gereformeerde kerk. De heer P.L.D.J. van Oeveren, oud verzetstrijder, sprak een herdenkingsrede- Vandaag en morgen wordt er feestgevierd in Axel. De burgemeester opent vanochtend een foto ten toonstelling in De Halle. Vanaf 14.00 uur zijn er feestelijkhe den op het Szydlowskiplein. Om 14.30 uu ris er een bejaar- denschieting op de liggende wip op het Sxydlowskiplein. Om 14.30 uur is er een bejaar- schieting op de staande wip in Zuiddorpe en om 1-8.30 uur een schieting op het Szydlows kiplein. Om 20.00 uur begint Avro's Tip-Pop in De Halle. Dit evenement werd aangebo den door de stichting streek- centrum. Volksdansliefhebbers kunnen om 20.30 uur bun hart ophalen bij een optreden van de volksdansgroep "Hava Na- guila" uit Vogelwaarde, even eens op het Szydlowskiplein- De avond wordt verder gevuld met een muzikaal optreden vain de boerenkapel E.M.M. HOEK In de nacht van woensdag op donderdag botste A. J. D. uit Oud-Wetering op het i kruispunt Provinciale weg-Langestraat te Hoek, te gen een wegwijzerpaa] van de ANWB- De auto en de paal Werden beschadigd. De be stuurder verklaarde dat een tegenligger op zijn weghelft reed, ten gevolge waarvan hij diende uit te wijken. HOEK De bestuurder van een personenbusje PB. uit Breskens, botste op de weg niabij Boeregat (waterfa- briek) tegen een voor hem rijdend personenbusje. B. werd aan het gezicht gewond. Er ontstond enige materiële schade VLISSINGEN Een opva rende van het 9372, bruto e- gisterton metende Engelse vrachtschip Sheaffield, de 54- jarige Engelsman Stevens, is aan boord van het schip in een der ruimen gevallen en ernstig gewond. Het slachtoffer werd in zorgwekkende toestand -in het Bethasdaziekenhuis opge nomen. SAS VAN GENT De her denking van de bevrijding van Sas van Gent, gisteren op de kop af dertig jaar geleden heeft een zeer sober karakter gehad Het enige kenbare te ken was eigenlijk de Neder landse vlag, die van de over- Veel inwoners van Sas van heidS'gebouw-en wapperde. Veel inwoners van Sas van Gent vroegen zich af wat dat te betekenen had. De laatste Duitsers vertrok ken uit Sas van Gent o negen tien september 1944 rond half acht. Het aan Sas van Gent grenzende Zandstraat werd pas op twintig september be vrijd- Kranslegging bij het Poolse monument. (Van een onzer verslaggevers) HOEVEN „Met klem wil ik hier verklaren, dat welk systeem ook wordt gekozen, het systeem van welvaartsvas- te pensioenen niet zal worden losgelaten". Met deze verkla ring heeft staatssecretaris .1. Mertens van Sociale Zaken gistermiddag op de viering van het 25-jarig bestaan van de katholieke bejaardenbond in het bisdom Breda grote bij val geoogst- Staatssecretaris Mertens leg de in de Bosbaidihal te Hoeven, waar het jubileum gevierd werd, zijn verklaring al omdat onder de bejaarden in het land ongerustheid is ontstaan over het eventueel weer loskoppe len van AOW en minimum loon De vraag die hij zichzell stelde „of ons. doel met ile huidige koppeling is bereikt", beantwoordde de__ bewindsman met „nee"- Hij betoogde, dat „overheid en bedrijfsleven ge zamenlijk moeten streven naar een bejaardeninkomen dat cir- ADVERTENTIE)1 Bierkaaistraat 8 Hulst Telefoon (01140) - 3444 De zaak voor een gezellig dineetje - bijeenkomsten - vergaderingen. Keuken open tot 21.00 uur Dinsdag gesloten ca zeventig procent bedraagt van het laatstgenoten sala ris"- De ongerustneld over een eventuele loskoppeling van AOW en minimumloon werd 's morgens op ae jaarvergadering van de diocesanehond gedeeld door voorzitter J- de Jaeger Voorzitter mr- M- van Thiel van de landelijke unie van bsjaardenlbonden sprak tijdens de jubileumviering over dis criminatie van de oud-er wor dende mens. Hij yzei, dait de bejaarde meins zij-n imago van hulpbehoevendheid moest ver- anderen en pleitte voor- een grotere medezeggenschap voor de 1,2 miljoen 65-plussers in Nederland. Vier leden van de diocesane hond viel gistermiddag een onderscheiding ten deel. Voor zitter De Jaeger ontving uit handen van bisschop II- Ernst de pauselijke onderscheiding Pro Ecclesia et Pontifice, ter wijl de leden C- van de Eeden uit Breda, J- Geerts uit Ulven- nout en C- van de Walle uit Hulst de gouden bondsspeld kregen opgespeld- Zwembad De elfjarige Jeanien Cornelissen uit Lams waarde is woensdagmiddag in het gemeentelijk zwembad De Sonte in Kloosterzande be groet als de veertigduizendste bezoekster van dit seizoen- Je anien zal van het gemeentebe stuur een gratis abonnement voor het seizoen 1975 aangebo den krijgen Duivensport Door de socië teit De Herleving werd een duivenwedstrijd gehouden naar Quevrin (Frankrijk). Er namen zevenendertig duiven aan deze wedstrijd deel. De uitslag was als volgt: 1 en 2 R. van Goethem, 3 en 9 C- Bisschop, 4 en 7 Th. Voet, 5, 6, 8 en 10 R. Mahu. Nieuwe badmeester Met ingang van 29 oktober wordt aan de heer A.A. van Poele eervol ontslag verleend als badmeester van het zwembad in Koewacht. Tot zijn opvol ger (met ingang van 1 maart 1975) wordt benoemd de heer A. Hendriikse uit Middel burg. EHBO De EHBO-afdeling Nieuw-Namen start half okto ber met een nieuwe cursus- Aanmeldingen kunnen ge schieden bij de heer A. de Deckere, Hulsterloostraat 95. (Van een onzer verslaggevers) HULST De ballonwed- strijd, georganiseerd door de carnavalsclub De Vossen, is gewonnen door Shirley van Hove. Haar ballon werd ge vonden in Hastings (Enge land)- De verdere ui-t-slag: 2- San dra Kerckhaert uit Hoe-k, Eta- ples Fr-; 3- Mare Saman, St- Martin; 4. Karin Blommaert uit St-J-ansteen, Samer; 5- An- gelo B-ruel, Longfossé; 6. Mar co Herrewegh, Desvres; 7- An ne Mieke Adam, Robert Ver biest, Frainfcie Verbiest, Lu-m- bres; 8. Marjon van Os, A- den Hollander, Emimie Biesbroeck, Voudrinighem; 9- Co-osje van Eekelem, St.-Omer; 10 Ellen J-oosten, St-Omer; 11. Evert Bliommaert, St-Omer; 12- No- d-in-e de Theije, Racquinghem; 13. Patricio Sturms, Lonque- nesse; 14- Jannie Lockefeer, Movin-ghem: 15- Petra en Mo nique, Cassel: 16. Marque Joosten, Cassel; 1-7- Monioue Ferket, Coudekerque; 18. Pa trick de Witte, Arneke: 19 Barbara Sanders. Noordpeene: 20. Evert de Roeck, Le Vast- j (Van een onzer verslaggevers) LAMSWAARDE Tijdens het komende weekeinde, 21, 22 en 23 september viert Lamswaarde weer de traditio nele Cornelius-kermis- Het or ganisatie-comité heelt een uit gebreid programma samenge steld Zaterdag is gereserveerd voor voetbalwedstrijden. Om 13-30 uur speelt het B-elftal Om 14.45 uur speelt 'het A- elfta-1 En om 16-00 uur is er een wedstrijd tussen S-D-U.- veterahen en Vogelwaarde Ve teranen- Zaterdagmiddag is er tevens een grote schieting bi] P- Claessens. De schieting be gint om 14-30 u.ur- Het zondag- kermlsprogramma staat met een voetbalmatch tussen S.D-O-2 en Ria W-2 om 12.15 u-ut- Om 14 30 speelt S-D.O-1 tegen Hontenisse 3- Om 14-30 uur is er een grote scmetin-g op de liggende wip bij O. Claessens- Om 20-00 uur begint het grote kermisbal in „De Luifel". Aan dit evene ment wordt meegewerkt dooi het orkest The Jankee Doodle Session- De entree is gratis Op maandag wordt om 14 30' uur een schietin-g gehouden bi] R- Heyens- D» kermis wordt 's avonds besloten met dansen in de cofë's- Ook dan zal er een orkest aanwezig 'zijn- (Van een oHzer verslaggevers) OOSTBURG Gebleken is dat door onvoorziene prijsstij gingen van staal de kosten van de inrichting van de jachthaven in Breskens belangrijk meer zullen bedragen dan aanvankelijk is begroot (1,7 miljoen). Dit deelde gisteravond burgemeester A. Schipper mee tijdens de raadsvergadering in Oostburg. Door gebruik te maken van het bestaande steigermateriaal dat door de stichting jachthavenbelangen onder acceptabele voorwaarden is aangeboden, wordt getracht het werk op zo voordelig moge lijke wijze uit te voeren. (ADVERTENTIE) De Amsterdamse Effectenbeurs Op een desbetreffende vraag van de heer T. Cambier (VVD) maakte partijgenoot wethouder J- Barendregt dui delijk dat de hiervoor d or het delijk dat de hiervoor door het den niet verhoogd zullen wor den omdat, zo zei hij, bij de beschikbaarstelling al reke ning was gehouden met even tuele prijsstijgingen. Over de grootte waarmee het beschikbaar ges-telde kre diet verruimd moet worden werd gisteravond nog geen mededeling gedaan- In de vol gende vergadering zal de raad nadere voorstellen bereiken waarbij een uiteenzetting over het hoe en waarom van de kostenstijgingen. Verschillende bewoners van de Tragelwijik in Oostburg hebben PPR-raadslid R. Ba rends ingelicht over klachten ove-r de warmjte-isolatie van deze in gietbeton uitgevoerde woningen. Nu de aardgasprij- zen belangrijk zullen stijgen; het rijk het isoleren van wo ningen subsidieert en er vol gende week dinsdag een sym posium over warmte-isolatie in Middelburg wordt gehouden, vroeg de heer Barends het Oostburgse college, contact op te nemen met het bestuur van de algemene woningbouwvere niging West-Zeeuwsch-Vlaan deren in Breskens teneinde te bereiken dat deze woning bouwvereniging, eigenaar van de woningen in de Tragelwijk zich met deze problematiek gaat bezighouden en tracht de ze op te lossen, zo luidde de vraagstelling van de heer Ba- rente. De gemeente Oostburg is bezig met het voorbereiden van een rampenbestrijdings plan. Op een schriftelijk in gediende vraag van de heer L- Maas (D'66) bevestigde het college dat het initiatief moest nemen voor een dergelijk plan. Door mutatie op de se cretarie was in de voorberei ding' hiervan enige vertraging opgetreden zo deelde het col lege mee. Op de vraag wat voor soort plan wordt voorbe reid kon burgemeester Schip per geen antwoord geven. De raad nam zonder hoofdelijke stemming een motie aan waar in provinciale staten van Zee land wordt gevraagd een kre diet voor de aanleg van de nieuwe weg Breskens Nieuw- vliet te bevriezen en de plan nen voor deze weg te toetsen aan de hedendaagse inzichten- In dit verband wees de heer Barends erop dat kostbare landbouwgronden verloren zouden gaan en mooie kreken onherstelbaar vernield. De heer Cambier vulde hierop aan dat de verkeersprognose ook niet helemaal meer klop ten. „Zo is b.v het aanbod via de provinciale stoombootdien- sten teruggelopen", zo merkte hij op. De heer I. Huvlu (dorpsbelangen en toerisme) sprak de hoop uit dat niette min toch een oplossing voor het verkeer in die omgeving gevonden kam worden. De hui dige weg Breskens Nieuwvliet via Groede is levensgevaarlijk, zo betoogde hij. 24 uur per dag nu van 20 naar 44 lijnen voorbeurskoersen voorbeurskosrsen openingskoersen koersen van 12.00 uur koersen eerste periode slotkoersen nabeurs New York slot New York Ook koersen Tokio, Londen en Zurich 10.05 uur 11.05 uur 11.45 uur 12.05 uur 12.35 uur 13.45 uur 16.45 uur 20.45 uur Boerinnenbond De afde ling Clinge van de Boerinnen- bond bestaat een kwart eeuw- Op dinsdag 24 september zal dit feit op bescheiden wijze herdacht worden. In de feest zaal van het gemeenschapscen trum Malpertuus wordt voor de leden een koffiemaaltijd geserveerd. Voor het opvrolij ken van deze feestdag is zius- ter Josepha aangezocht. Zij zal met zang en schetsjes de avond vullen. De bijeenkomst begint om 19 30 uur. (Van een onzer verslaggevers) HULST —De stichting Vor mingswerk Jonge Volwassenen (VJV) in Hulst, die zich voor namelijk richt tot werkende jongeren tussen zeventien en vijfentwintig jaar, maar ook tot scholieren en hulsvrouwen in diezelfde leeftijdsgroep, heeft nu ook jeugdverenigin gen en vrouwenorganisaties in Groot Hulst aangeschreven. In samenspraak met de „jeugd raad" is voorgesteld om in het kader van het VJV een jeugdleiderscursus op te zet ten. De jeugdraad heeft het VJV gevraagd een globale op zet te maken van een dergelij ke cursus. Het VJV streeft er verder naar een groep huisvrouwen bijeen te krijgen, die met elk aar overdag of 's avonds aan één der activiteiten van het VJV deelnemen of als groep zelf een activiteit met een duidelijk programma ontplooi en. Het VJV wil jonge volwas senen een kans bieden om elk aar op ongedwongen wijze te kunnen ontmoeten in een ge meenschappelijke ruimte, die] ook echt van henzelf is (Het Houtenkwartier in Hulst). Daarnaast wil men deze ]onge volwassenen directer betrek ken bij de maatschappelijke omwikkelingen, „zodat zij in solidariteit met elkaar zichzelf beter leren kennen en meer vorm kunnen geven aan de samenleving middels actieve deelname aan de vakbond, actiegroepen, politieke partijen bezinnings- en creativiteits- groepen". Het VJV wil tevens jonge volwassenen sociale vaardig heden bijbrengen, - zodat zij zich kunnen handhaven in een steeds ingewikkelder worden de samenleving en in demo cratiseringsprocessen van hun eigen leef-, woon- en werksitu atie". Bij net samenstellen van (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers). Wet college van i1,f?,e®e®ster en wethouders 'e:len voor de verschil- "e gemeentelijke commis- kJL en verteSenwoordigingen van aü1 voorzitter nan •- c?mmlssie gemeente fi- Kame1,Ti® burSemeester A. de ^^Wcthouder P. Apers is te' van de commissie vnn» ue commissie imL01} is, culturele- en en voorzitter van ommissie van toezicht op drijf semeenteüjk woningbe- Wethouder M- IJsebaert be- de orU10? Yoorzfl'tersckap van bnrtri- Sle voor gemeente- m-eXr";. waaronder het ge- Sttan grondbedrijf. Voor- soort ïan commissie voor m,K;„ P recreatip en de com- dei-r huprders en verhuur- tpmJ wethouder Apers. Bur- lemeester De Kam leidt de ordeS6 m00r de ruimtelijke Tevens is hij voor zitter van de commissie voor het georganiseerd overleg Vertegenwoordiger bij de m- tercommunuale ophaaldienst van nuisvuil cultureel centrum ls burgemeester De Kam. Ge meentelijk vertegenwoordiger bij het „regionaal woonwagen centrum Zeeuwsch-Vlaande- ren", is wethouder Apers. Plaatsvervangend vertegen woordiger is benoemd: raads lid J. Dieleman, Tot vertegen woordiger in de kringraad vleeskeuringsdienst Zeeuwsch- Vlaanderen is benoemd: wet houder IJsebaert. Als plaats vervanger is aangewezen: wet houder Apers, De burgemeester is verte genwoordiger bij de gemeen schappelijke regeling meting luchtverontreiniging- Plaats vervangend vertegenwoordiger is wethouder IJsebaert. Leden van de commissie verdeling woonruimte zijn: M. J. van den Berg uit Axel, A. van den Bos uit Axel, mevrouw L. Hoorman-Silves<er uit Axel, J J. van de Velde uit Axel, H. van Damme uit Koewacht, J- A. Belaert uit Zuiddorpe. Als vertegenwoordiger in de adviescommissie Havenschap Terneuzen is benoemd, burge meester De Kam (zijn benoe ming vindt plaats door de raad van bestuur van het haven schap). Voorzit'er van de marktcommissie is raadslid D J. Oggel. Tot plaatsvervangend voorzitter is het raadslid J. Deurloo benoemd. Vertegenwoordigend raads lid m de stichting Bejaarden centrum „Lindenhof" in Zuid dorpe is R- Janssens. Wethou der IJsebaert bekleedt het voorzitterschap van de com missie Rijksgroepregeling Zelfstandigen- Voorzitter van de commissie van advies Rijksgroepsrege ling Werkloze Werknemers is wethouder IJsebaert. Tevens is hij voorzitter van de com missie Wet Werkloosheids voorzieningen. De lieer Apers is vertegenwoordiger bij de stichting schooltamdverzorging. De heer De Kam en bij diens afwezigheid, de heer Apers, ls vertegenwoordiger bij de stichting Axelse Boerenkamer. De heer Apers vertegenwoor digt de gemeente in de stich ting Zeeuwse Muziekschool. Zijn plaatsvervanger is wet houder IJsebaert. Van de stuurgroep recreatie is ambtshalve voorzitter, bur gemeester De Kam. Zijn plaatsvervanger is wethouder Apers. Leden van deze stuur groep zijn: ir. J. P. Bolk (ste- debouwkundige) ing. J P. C. Roelands (directeur centrale dienst) H. J. M. Goossens (bosbouwkundig hoofdamDte- rtaar staatsbosbeheer) en W- S A. Dieleman (secretaris plaat selijke VVV). Vertegenwoor diger bij de VVV is gemeente secretaris P. G. van den Bosse. Tijdelijk vertegenwoordiger bij net subsidiëntenoverleg is ■lees ter- Mercedes-Benz is de standaard waarmee andere auto's vergeleken worden. Dat geldt niet alleen voor de auto, dat geldt ook voor onderhoud en service. De hele levensduur lang. En daarvoor zorgen wij: de Mercedes- Benz dealers. Bij ons werken speciaal geschoolde professionals met liefde en feeling voor Mercedes. Hooggekwalificeerde technici, die uw Mercedes onderhouden alsof het hun eigen auto is. Met behulp van uiterst moderne, van fabriekswege voorgeschreven appara tuur. Met goede service en uiterste coulance. Daarom geven wij alleen, als Mercedes- Benz dealers, u de zekerheid dat uw perfekte Mercedes ookperfekt blijft. aerceaes- GARAGE 'T WESTEN B.V., Oostburg, Bredestraat 23a, tel. 01170-2255. een globare opzet voor de jeugdleiderscursus is het VJV uitgegaan van een breed scala van interessevelden. Men ne'ett vijf hoofdthema's aange duid. De inhoud van de cursus kan door de deelnemers zelf worden aangevuld. Hef eerste thema behandelt de bestuurlijke kant van elke vereniging. Men houdt zich bezig met zaken als bet leiden van een vergadering, subsidie- problemen, contacten met de overheid enz. Het tweede the ma omvat de, relatie naar bui ten-, inhoudende o.m. leden werving, contacten met gelijk soortige verenigingen, relaties met landelijk overkoepelende organisaties en samenwerking met andere verenigingen. Het derde thema behandelt de ac- 1 tixiiteiten van een vereniging, een behoeftepeiling, het opzet ten en organiseren van activi teiten en het rekening houden met wensen van deelnemers, zijn zaken die hierbij aan de orde komen. Het vierde thema gaat over het begeleiden van een groep. Het vijfde thema richt zich op de plaats van de vereniging. In dit verband stelt men vra gen als: wat doen en willen we eigenlijk? Waarom doen we dit werk? Met welk mo tief. Van welke betekenis ls ons werk voor de huidige maatschappij? Daarnaast be oogt de jeugdleiderscursus zich bezig te houden met on derwerpen als: de ruimte, waarin gewerkt wordt en scholingsmogelijkheden. Het VJV suggereert ten be hoeve van de huisvrouwen- groep een discussieprogramma, dat kan worden afgewisseld met films, excursies en het werken met video. In het dis cussieprogramma, dat door het VJV wordt voorgesteld, staan onderwerpen centraal als: de positie van de vrouw als werkneemster en als huis vrouw, de consumenten vooi- lichting, de vrouwenbewegin gen. het gezinsleven, het op voeden van kinderen, de school, verantwoord ouder schap (gezinsplanning, abortus enz.), het kiezen' van een be roep en de vrouw in de poli tiek. Twee VJV-werkgroepen zijn reeds gestart met een pro gramma. Het zijn de handen arbeid- en de „foto-film-vl- deo"-groepen. Huisvrouwen kunnen in groepsverband (minstens tien deelnemers) deelnemen aan de bestaande VJV-activiteiten- Spreekuren wethouders De spreekuren van de wethouders in Axel zijn als volgt geregeld: wethoudeT M. IJsebaert houdt elke woensdag spreekuur van 9.30 tot 11.30 uur en verder na telefonische afspraak Wethou der P. Apers heeft elke don derdag spreekuur van 16.00 tot 18.00 uur. Verder is de wethou der te spreken na telefonische ifspraak. Bloemschikken Op dins dag 24 september wordt in het iej aardentrefcentrum Trefpunt in Axel de jaarlijkse bloem- ichikmiddag voor bejaarden georganiseerd. Het bloem schikken begint om 14.30 uur- Om 19.OP uur is er gelegen- aeid tot bezichtiging van de gemaakte v -kstukken, waar na deze voor weinig geld ver kocht zullen worden om de mkosten te dekken. In het 'entrum zullen tevens de be kende Trefpuntbollen ver krijgbaar zijn. L

de Stem | 1974 | | pagina 7